ülï DE PROVINCIE geen ■iet historische stadje aan het Zwssra Bezwaarschriften gemeentelijke belastingen. Ged. Staten hebben aan de gemeentebe sturen een schrijven van den minister van binnenlandsche zaken ter kennis ge bracht, waarin gewezen wordt op een o - billijkheid bij de behandeling van bezwaar schriften betreffende de plaatselijke belas tingen. Het komt namelijk meermalen voor, dat een beroepschrift wordt ingediend betref fende meer dan één niet op hetzelfde aanslagbiljet voorkomerden aanslag. Dit is niet juist: er moeten evenveel beroepschriften worden ingediend als er aanslagbiljetten zijn. Wanneer een be langhebbende de hierbedoelde fout maakt, bij de rijksbelastingen, dan wordt hij in de gelegenheid gesteld deze fout te herstel len Bij de gemeentebelastingen, is dit door gaans niet het geval. Men acht een be roepschrift met meer dan één met op het zelfde aanslagbiljet voorkomende aanslag in strijd met de te volgen procedure. Der gelijke beroepschriften worden dan ook niet-ontvankelyk verklaard. De minster is het met dezen laatste- gang van zaken niet eens en daarom moet volgens hem de gelegenhe'd worden gebo den onjuiste aar slagen te herstellen Het is de taak van de overheid teruggave^ te bevorderen van materieel onverschuldigde gelden. De Schouwsche stranden. EEN EENIGSZLNS VOORBA RIGE VERKLARING VAN DEN BURGEMEESTER VAN HAAM STEDE. Naar aanleiding van het bericht dat het badleven op Walcheren aanstaanden zomer kan voortgaan, terwijl op Schouwen en Dui- veland de kust op verscheidene plaatsen ge sloten zal blijven, deelt de burgemeester van Haamstede, jhr. R. J. H. G. Roell mede, dat deze berichten niet juist zijn. In tegen deel de kust van Schouwen is in tegen stelling met Walcheren nooit afgesloten geweest. Het ligt zooals de internationale toe stand thans is volgens de recente mede- deelingen van het commando Zeeland, ook niet in het voornemen van de militaire autoriteiten, het vreemdelingenverkeer langs de Schouwsche kust beperkingen op te leggen. Het in vele opzichten zoo veilige Schou wen maakt zich dan ook gereed de vreem delingen in grooten getale te ontvangen. Men venvacht een lang en gunstig seizoen voor de Schouwsche badplaatsen Haamste de, Burgh, Westenschouwen en Renesse. Voor de vreemdelingen en inwoners tenslotte van belang een toezegging van de KX.M. tot hervatting gedurende de zomermaanden van het gedeelte Rotterdam -Haamstede v.v. van de „Zeeland"-lj,jii. .Tot zoover deze verklaring van den bur gemeester van Haamstede. Wij hebben te bevoegder plaatse naar de juistheid er van geïnformeerd. Daarbij bleek ons, dat ze in elk geval voorbarig ge noemd dient te worden. Het ligt uiteraard geenszins in de bedoeling der militair» autoriteiten, om Schouwen achter te stellen bij andere Zeeuwsche gebieden. Maar de Schouwensche situatie moet nog bekeken worden. En dat zal de volgende week ge beuren. Wat de beweerde hervatting van den vliegdienst Rotterdam--Haamstede betreft, ook daaromtrent staat nog niets vast. Het is mogelijk, dat inderdaad weer op de Zee- landlijn gevlogen zal worden: de militaire autoriteiten streven er naar, om de moei lijkheden, welke uit den huidigen abnor- malen toestand voor de burgers voort vloeien, tot zoo gering mogelijke afmetm- gen terug te brengen. Maar dat beteekent nog niet, clat thans reeds met stelligheid op een geheele of gedeeltelijke hervatting van den vliegdienst op Zeeland kan worden g< rekend. Hulpeloosheid in het verlangen naar arbeid. AgentC. Gor&siraai 54 Men schrijft ons: Een -onderwerp, waarvoor de belan; stelling zïenderoogen toeneemt, is het vraagstuk van de arbeidstherapie (gene zing door arbeid). De lee'R denkt daarbij veelal aan patiënten in sanatoria, omdat hij meent, dat de arbeid, als geneeswijze al leen voor tbc-patiënte::, gunstig resultaat kan brengen. Ingewijden hebben daarop een breeder kijk. Dat blijkt voor de zooveelste maal ten duidelijkste uit een artikel van een be kend psychiater (dokter voor zielszieken in een nummer van het Nederlandsch Tijdschrift voor Geneeskunde, waarin die medicus er o.m. de aandacht op vestigt dat wij, naast de klinische behandelings wijzen voor zenuwzieken nog beschikkc over de arbeidstherapie (een geneeswijze waarbij behandeling en verpleging eigen lijk samenvallen). Die arbeid, als factor voor de bevorde- dering van lichamelijk of geestelijk her stel van zieken, is tevers een zegen zoo wel voor gezonden als voor personen, die behept met een psychisch of een psychiek gebrek, zelfs in tijden van normale werk gelegenheid op de arbeidsmarkt slechte kansen, hebben. Het behoeft geen betoog, dat gebrek aan arbeid ook gezonden ellendig en ziek kan maken, niet slechts wegens gebrek aan inkomsten, doch mede tengevolge van veling en van ergernis om het doelloos verdoen var, den tijd. Een „geregeld" ven met het rhythme van de ordelijkheid van dageiijksche plichten, doet uren voor bij snellen. Wie werkt, draagt met het besef: een r.uttig wezen in het maat schappelijk verband te zijn. nuttig lerlei opzicht. Onvrijwillige gedwongei werkloosheid ontmoedigt, drukt primeert en bij langen duur boet men het zelfvertrouwen en het vertrouwen anderen bij in, men ondergaat geestelijke kwelli gen, die in hevigheid toe nemen VLAGEN is zoo ZUINIG t. AWS i Imp.v.Nedcrlond HART NIbBRIG GREEVE N V DEN HAAO parkstraat 9io teli 17642 HUYBREGTS Middelburg (Ingez. Med.) tot afstomping leidenmen denatu- eert. Zelfs liet verstrekken van geldelijken steun kan die eller.de op den duur niet geheel tegenhouden. Dat zal de ergste mopperaar bü den arbeid moeten beémen als de geesel der werkloosheid hem lang durig geteisterd heeft. Stelt U thans voor de beteekenis van arbeid voor iemand, die wegens een gees telijk en lichamelijk gebrek bij gezonden ten achter staat, zoowel wat betreft het leeren van. een vak, als in de kans om werk te krijgen. Strekken de handen van- volwaaröigen zich niet naar deze „extra sociale elementen" uit, dan gaan die ten onder als verschoppelingen, als maat schappelijke paria's. Hoezeer, om een voorbeeld te noemen, arbeid voor zwakzinnigen een weldaad is, kan ieder zien in de plaats, waar een in richting is voor kinderen voor buitenge woon onderwijs en de nazorg daarvan. (N.A.B.O.) (nazorg buitergewoon onder wijs) In zulk een inrichting ziet men menschen, die tevoren afhankelijk waren an anderer medelijden, die vóór zij in deze werkplaats arbeid kregen, nooit werk gedaan hadden, doch die nu, met moreele steun van verstandige, dankbare ouders, de vreugde van een zelfverdiend, zi] het klein, weekgeld hebben leeren smaken, zeer tot versterking van hun zelfvertrou wen, dank zij de eendrachtigheid van alle kringen. Maar daarnaast zijn er de gees telijk volwaardigen met lichamelijke ge breken, die een beter lot verdienen dan het ondergaan van de pijniging van hul peloosheid in hun verlangen r.aar arbeid, teneinde bevrijd te worden van openbare of particulieren geldelijken steun, of van de afhankelijkheid van gezins- of familie leden Gebrekkigen, doofstommen, blinden, zijn met arbeid gelukkig te'maken, arbeid, die voor hun krachten berekend is, arbeid óók, die in bepaalde gevallen bij die van volwaardigen'niet of niet noemenswaard, achter behoeft te staan. Er bestaal, wat dat betreft, reeds een gelukkige en tot hoop stemmende ervaring, zoowel in inrichtingen en gestichten als in het vrije bedrijf. Doch er blijft nog zooveel te doen, er zijn nog zooveel on- -ervuicie wensehen, ook terzake van de oorzorg (preventie) dat er nog heel wat olksvoorlichting zal moeten plaats heb ben voor het doel en het streven van de 'ereenigir.g A.V.O. (Arbeid Voor Onvol- waardigen) aïgemeene Instemming en waardeering zal hebben gevonden. Gelooft men, dat circa 2 van de Ne- derlancische bevolking onder de onvoivvaar- digen gerekend wordt? Dat is een getal an 160,000. Wanneer men weet. dat 160,000 menschen de A.V.O. noodig hebben en dagelijksch de hulp inroepen, gewis zal een gedeelte van de 98 volwaardi gen zich gedwongen gevoelen om het werk van de Nederlandsche Vereeniging tot Be vordering van den arbeid van onvolwaardi- gen te steunen. In het centrum van het land verricht men reeds 12 jaar hel A.V O. werk. In Zeeland is men pas begonnen. Laten, wij hopen, dat de A.V.O. voor iederen Zeeuw een zaak van het hart zal worden. freerd en bracht een der cursisten mej. P. Kanse den heer Stuij dank en bood hem een kamerplant aan. Door den heer Stuy werd hierna het doel van den gehouden cursus nader uiteenge zet. Ter versterking van de bestaande groep van E.H.B.O. werd aan een groep meisjes in 20 lessen de noodige kennis bijgebracht, om in tjjd van nood hulpdiensten te ver- leenen. De lessen zijn steeds trouw en met lust gevolgd. Hij wekte de meisjes op, het geleerde bij te houden en elke maand met de afdeeling E.H.B.Q. mede te vergaderen, teneinde zich ook practisch te kunnen oefenen. Voorts bracht hij dank aan den burge meester, die bü het organiseeren steeds zijn medewerking heeft verleend. De burgemeester, het woord verkrijgende wees op het groote belang van den genees- kund'gen dienst bü de luchtbescherming. Hij zeide daarom blü te zü'n, dat zooveel meisjes zonder dwang zich voor dezen ar- osid met zooveel lust wilden geven. Den heer Stuü dankte hü voor den ar beid en sprak tot hem waardeerende woor den, vooral hetgeen deze voor de luchtbe scherming doet. Hierna werd de büeenkomst door den hr. Stuij gesloten. Onderstaande dames hebben aan den cur sus deelgenomen: Mej. A. Caljé, mej. S. Caljé. mej. J. Din- gemanse, mej. C. A. Geldof, mej. P. Janse, mej. N. Kleinepier, mej. J. W. de Lange-, mej. M. Mol, mej J. A. Stug, mej. M. Sinke, mej. N. Sinke, mej. K. Vlieger, mej. C. Wijkhuys en mej. M. Wykhuüs. Herbenoeming Burgemeester. VEERE. Bü Kon. besluit van 27 Maart is met ingang van 15 April a.s. opnieuw be noemd tot burgemeester dezer gemeente, de heer D. Huinink. DE EERSTE KUNSTSCHILDER. VEERE. Dat één zwaluw nog geen lente maakt, is een bekend feit, en zoo is het ook, dat één kunstschilder nog geen seizoen maakt. Niettemin zien wü gaarne de zwa luwen komen, en er moet toch altüd één de eerste zijn. Zoo was het ook, dat Donder dag de eerste kunstschilder, W. F. ten Broek, uit Amsterdam, voor een kort ver blijf te Veere aankwam en zich naarstig neerzette om te arbeiden. Wy hebben den heer Ten Broek gesproken en, daar hü hier voor het eerst was, deelde hü ons mtrie, dat hü verrukt was over Veere, alle kouden en ruwen wind ten spijt, en bij had zich voox-genomen levendige reclame voor een bezoek aan Veere te maken bij thuiskomst. Opbrengst collecte. VROUWENPOLDER. De in deze ge meente gehouden collecte ten behoeve van het Marine-Rampenfonds heeft 27,58 op gebracht. ZUID-BEVELAND. Een van de meest pittoreske plaatsjes in onze provincie is ongetwüfeld het oude stadje Sluis. Door haar uiterst gunstige ligging aan oude zeearm het Zwin, groeide deze plaats indertijd van een arm visschersge- hucht uit tot een der grootste steden van het graafschap Vlaanderen. Alhoewel men het niet nauwkeurig weet, veronderstelt men dat de plaats in het midden der 13e eeuw gesticht werd. In het jaar 1290 werd het door Guy van Dampierre vei'heven tot een vrüe stede van wet met eigen schepen rechtbank. Het is dus dit jaar zes en een halve eeuw dat Sluis als stad bestaat. De plannen die men reeds gemaakt had om dit feit op grootsche wüze te vieren schünen door den huidigen oorlog allemaal in dui gen te zullen vallen. Sluis is een stadje met een rüke geschie denis. In den loop der eeuwen is het her- haaldelük belegerd en reeds de graven van Vlaanderen en de hertogen van het huis Bourgondië beschouwden deze stad als een bolwerk tegen buitenlandsche vüanden. Zooals reeds gemeld lag het aan het Zwin, den zeearm, die vijf zes eeuwen geleden den rijkdom uitmaakte van Brugge, het zgn. Venetië van het Noorden en een bijzon der groote rol in de geschiedenis gespeeld heeft. Hier kwamen de schepen uit de Noordelyke landen naast die uit de Zuide- lyke te liggen en er werd een uitgebreïden ruilhandel gedreven. In de 16e en 17e eeuw kwam echter de verzanding van het Zwin, die den onder gang van de rüke koopstad Brugge betee- kende en tevens de opkomst van Antwer pen, welke havenstad thans zoo'n belang rijke plaats inneemt. Tot het jaar 1870 reik- het Zwin nog tot Sluis, doch in dat jaar werd het laatste gedeelte van den zeearm ingepolderd. De alleroudste inwoners van deze ge meente kunnen zich nog wel herinneren dat zoo nu en dan een scheepje binnenvoer. Met de verzanding van het Zwin was te vens een eind gekomen aan den bloei van Sluis als handelsstad. Van een grootsche handelsstad werd het een eenvoudig stil stadje dat zich aansloot bü de rü van „doo- de steden" in ons land welke zich echter kunnen beroemen op een roemrijk verle- LUCHTBESCUERMING. Vergadering afd. ;s Heer Arcndskerke 'S HEER ARENDSKERKE. Woensdag avond hield de afdeèling 's Heer Arendsker- ke van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming een aïgemeene vergadering, welke door 17 leden werd bygewoond. D'e voorzitter, de heer A, A. Elenbaas, opende met een korte inleiding en schet ste hierbij in 't kort den huidigen interna tionalen toestand. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten over 1939 hebben bedragen 40.6S de uitgayen 14.74, goed slot 25,94. De aftredende bestuursleden de heeren J. Smit en M. Vogelaar werden herkozen. In verband met een ontvangen circulaire van het hoofdbestuur waarin werd mede gedeeld dat het maandblad „Luchtgevaar' vooi'taan niet meer gratis aan de leden kan worclen verstrekt, doch waarvoor de af deeling 0,30 per lid moet betalen, werd de contributie vastgesteld op 0,50 per lid per jaar. De heer A. W. Mathüsen te Middelburg hield daarna een zeer interessante lezüxg, •duidelükt met lichtbeelden, over „zelf bescherming". ANTI-RE V. KIES VEREENIGING YERSEKE. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal aangegeven gevallen van be smettelijke ziekten, over de week van 17 tot en met 23 Maart, in de provincie Zee land bedroeg: Roodvonk: Kloetinge 1, Oost- kapelle 2, (het 3e eh 4e geval in een in richting) Vlissingen 1. WALCHEREN. de- Eindlcs cursus E.H.B.O. BIGGEKERKE. Dezen winter is door hel hoofd van den Luchtbeschermingsdienst, den heer C. Stuij ter versterking van de be staande groep van E.H B.O. waarvan het aantal voruwelijke leden te gering was, een cui'sus gehouden in Eerste Hulp Bij Onge lukken, waaraan door veertien meisjes werd deelgenomen. Woensdagavond vond de laatste les plaats. De lieer Stuij opende deze, heette het dagelijkseh bestuur der gemeente wel kom en gaf de laatste les, handelende over vergiftiging. In de pauze werd een kopje thee geof- YERSEKE. De Anli-Rev. Kiesvereeniging kwam in vergadering bijeen onder leiding van haar voorztter, den heer A. J. Koppe. Na een gedeelte van Psalm 33 voorgelezen te hebben wees spr. in zyn eimstig ope ningswoord op het feest der opstanding de teekenen der tijden waarin de we reld van thans leeft. Van dr. H. Colijn was een. dankbetuiging ingekomen in verband met een vriendelij ke en hartelijke attentie. Van de Centrale Goes een vragenlüst welke beantwoord was ingezonden. Door den secr. den heer J. C. Corixelisse werd een breedvoerig en nauwkeurig jaarverslag geleverd. De penningmeester de hr J. Nieuw huize gaf verslag over het atgeloopen jaar dat ondanks de bijzondere uitgaven ke moesten worden gedaan, met een batig saldo sloot. Het aftredend bestuurslid de heer J- Nieuwerhuize werd herkozen. Door den secr. werden nog verslagen uit gebracht van de "vergadering Van de Cen trale Goes en van het Prov. comité, waarna de vergadering met darkzeggin; werd gesioten- BENOEMING. KAPELLE. Benoemd tot onderwüzer aan de Chr. Nat. School te Kapelle-Bieze- linge de heer J. C. Keim alhier, thans kwee- keling met acte. Een fraai succes. KLOETINGE. Op Tweeden Paaschdag hield de Vrouwenzendingsvereeniging „Fé- bé" een verkoopdag van de door haar ver vaardigde handwerken, waaraan zü tevens een verloting had verbonden. Deze vereeniging kan op een succesvollen dag terugzien. Bij informatie bleek ons dat. de verloting 125 en de verkoopdag zelf 12161 heeft opgebracht. Waar de voor- jaarszendingscollecte welke de vorige weel; werd gehouden 245 opbracht, kan niet anders dan met groote dankbaarheid het resultaat van den Tweeden Paaschdag wor den vermeld. ZaS het vreemdelingen-seizoen ongunstig sijn voor Sluis DE VREEMDELINGEN KWAMEN. In het begin van de 20e eeuw kwam er in Sluis weer eenige opleving. Dit was echter geen gevolg van handel, industrie of scheep vaart doch van het telken jare toenemende vreemdelingenbezoek. Duizenden, ja hon derdduizenden toeristen uit Brugge en van de Belgische kust brachten de laatste jaren tydens het seizoen een bezoek aan dit plaatsje. Een bezoek aan Sluis begon meer en meer tot het reisprogramma naar de Belgische badplaatsen te behooren, zelfs zoozeer dat het Zeeuwsch-Vlaamsche stad je vermeld wordt in de in het buitenland verspreide prospecti. Sluis wist zün bezoekers te ontvangen. De tolformaliteiten waren er reeds zeer eenvoudig en nabij het voormalige douane kantoor op de kade heeft men een groote parkeerplaats aangelegd waar de talrijke particuliere auto's, taxi's en touringcars onder het wakend oog van de politie ge plaatst konden worden. Het kloppend hart van deze plaats is de kade waar het salon bootje, dat den dienst BruggeSluis onder houdt, aanlegt en dat tüdens het seizoen groot aantal toeristen naar Sluis brengt. Langs deze kade treft men vele winkel tjes aan, waar men allerhande souvenirs kan koopen en café's en restaurants waar gezellig gedekte tafeltjes de bezoekers uit- noodigen tot theedrinken of tot het nutti gen van de Sluische specialiteit de zoozeer bekende „cramique". Büna overal ziet men bordjes met het op schrift „English spoken", „On parle fran cais" terwül men in elke zaak zoowel met Engelsch en Belgisch als met Nederlandsch geld kan betalen. Dit alles met het oog op de vele Engelschen, Franschen en Ameri kanen die hier komen. Wat de vreemdelingen die uit België ia Sluis komen büzonder treft is het Holland- sche karakter van dit plaatsje dat slechts enkele kilometers van de grens ligt. Is Sluis van oorsprong een Vlaamsche stad, sinds drie eeuwen (na de herovering in 1604 door Prins Maurits van Nassau op de Spanjaar den) heeft het den invloed van het Neder landsche karakter ondergaan. Dat Sluis vroeger een Vlaamsche stad is geweest is o.a. te zien aan het Belfort op het oude, prachtige stadhuis. Dit laatste wordt veel door de toeristen bezocht mede om zün prachtig gewelfde kelder, met ge vangenis en pyxxbank, en museum waar heel wat te zien is verband houdend met het Zwin en de vroegere grootheid van Brugge en Damme, De groote zaal van het stadhuis dient als trouwzaal en vergader zaal van den gemeenteraad. Bü de klokken van het carillon staat het wijd en züd bekende Jantje van Sluis: een houten mannetje dat de heele en halve uren aangeeft dooi- met een hamertje op een der klokken te slaan. Rondom het oude stauje liggen de stads wallen, opgeworpen in het laatst der 16e eeuw, met de Oost- en Zuidpoort en de oude ruïne, de zgn. Steenen Beer. Jammer genoeg zijn beide poorten even als de Steenen Beer zoodanig in verval ge raakt dat ze niet toegankelük voor het publiek moesten worden verklaard. Hope- lük komt toch ééns de tüd dat men deze geschiedkundige monumenten zal laten res- taureeren opdat ze voor het nageslacht behouden mogen blyven. Voorts treft men op de stadswallen het borstbeeld van een groot Nederlander aan n.I. van J. H. van Daie, in leven geschied kundige, hoofdonderwüzer van de open bare lagere school en samensteller van het bekende Nederlandsche woordenboek dat zyn naam draagt. Kortom voor vreemde lingen heeft Sluis tal van bezienswaardig heden. Thans staaix wü weer aan het begin vaxx een nieuw seizoen. Zal er dit jaar, nu tal van mogendheden in het oude werelddeel weer met elkaar in oorlog verkeeren, in ons oude stadje nog vreemdelingenbezoek zyn? De kans hierop, laten wy eerlijk zyxv is uiterst gering. DE STILLE PAASCHDAGEN. Degenen die gehoopt hadden dat met de Paaschdagen de Belgen, (op Franschen en Engelschen moest men natuurhjk niet re kenen) naar Sluis zouden komen hebben deze hoop in rook zien opgaan. In tegenstelling met de groote drukte die hier aixders op zulke dagen heerschte was het thans zeer stil. De grootste moeilükheid voor het grens verkeer zün de vereischte paspoorten. De pogingen die men tot heden toe aan gewend heeft om een gemakkelijker grens verkeer tot stand te brengen hebben nog steeds geen resultaat opgeleverd. Reeds in de gemeenteraadsvergadering van 4 De cember 1939 werd op initiatief van het ge meenteraadslid den heer J. Smoorenburg, besloten zich tot den minister van binnen- landsche zaken te wenden met het verzoek goedkoopere passen beschikbaar te stellen of anders een vrüe grensstrook te schep pen. Alle gemeenten in ons gewest hebben aan het verzoek' van den Sluischen ge meenteraad adhaesie betuigd. Zooals reeds vermeld bleven tot op heden alle resul taten xxit. Thans rust op dc Sluische V.V.V., die wel byzonder gehandicapt Is daar ihaar voorzitter momenteel onder de waponen is? de moeilijke doch eervolle taak al het mo gelijke te doen om het vreemdelingenbe zoek van eigen landgenoten zooveel moge lijk te bevorderen. Nu is het oogenbïHt ge komen om de zaak flink aan te pakken en niet by de pakken neer te blijven zitten. Men^dient voor oogen te houden dat het vreemdelingenverkeer een der voornaarn- ste bronnen van bestaan in deze gemeente NOORD-BEVELAND. WEGVERBETERING. KORTGENE. Sedert eenige dagen is men alhier bezig om de Kaaistraat op te breken. De. weg ter plaatse zal, ever als de oprit en de Kaaidyk verbeteixl worden. Er komt over alle wegen een klinkerbe strating. De wegverbetering zal stellig in een groote behoefte voorzier. Vooral de Kaaidijk, welke de traditioneele „kinder kopjes" bevat, zal opknappen. Deze dyk zal ook verbreed woi'den, zoodat de toe gang naar het veer stellig een belangrij ke verbetering zal ondergaan. De kosten van het werk, clat door de Gebrs. Knuist uit Goes wordt uitgevoerd, worden voor 75 door de provincie be taald; de rest komt ten laste van de ge meente Kortgene. Telefoonverbinding gestoord. KORTGENE. Tüdens het stormweer, ge paard gaande met sneeuwbuien is de te lefoonverbinding met Kamperland ge- stooi'd. De vcerdam overstroomd. KORTGENE. Tüdens het hooge water van Woersdagavond is de Veerdam over stroomd. Voor de reizigers voorwaar geen pretje Ook de post kwam dien avond la ter dan gewoonlyk. Ned. Chr. Landarbeidersbond. WÏSSENKERKE. Woensdagavond verga derde te Geersdük, de Ned. Chr. Landarbei- dersbond, onder voorzitterschap van den heer Van der Kreke. De voorzitter opende met Schriftlezing en gebed. Als spx'eker trad op de heer Meijer uit Ommen. Als on derwerp had spreker „Rondom den Ar beid". In zün inleiding herdacht hü den pas ovei'leden üverigen secretaris-nD"hinrrmeoc!. ter, wijlen de hr. Drevers uit Midwolde. Hü wees op den vooruitgang van den bond se dert de oprichting 1914. Toen waren er 300 leden, thans ruim 25000. Spreker spoorde de niet-leden aan lid te worden waarop twee personen zich opgaven en zeide met dankbaarheid terug kunnen blikken op den vooruitgang van de loonen. Z.-VLAANDEREN W.D. Eervol ontslag. De Comrriissaris der Koningin heeft, met ingang van 1 Juli 1940 aan S. W. Serlé, op eigen vex'zoek eervol ontslag verleend als bezoldigd veldwachter in de gemeente Wa terlandkerkje. TWEE MILITAIREN DOOR DEN V1LDED VERRAST. CADZAND. Woensdagmiddag j.i. beleef den twee, alhier liggende militairen een on aangenaam avontuur. Op hun wandeling door het Zwin werden zü verrast door den opkomenden vloed, die ongewoon hoog steeg, waardoor de begrenzing der killen, anders duidelijk te zien, niet meer waar neembaar was, zoodat de wandelaars op sommige plaatsen tot hun midden door het ijskoude water moesten waden; één hunner verloor, toen hü den vasten wal had bereikt, een korte poos het bewustzün. Geslaagd. SCHOONDIJKE. Te Utrecht slaagde voor het diploma van den 49en dagcursus der eerste Nederlandsche Slagersvakschool, de hoer J. J. Moelaart, alhier. SCHOONDIJKE. Aboixnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agem- IZ. J. VAN EOK.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6