UIT DE PROVINCIE Welke distributiebonnen geldig zijn. Op het oogenblik zijn de volgende bon nen van de distributiekaart geldig: bon 14, geldig t/m li April, recht gevende op kg peulvruchten. bon 15, geldig t/m 11 April, recht gevende op 1 kg suiker. -peulvruchtenbon, recht gevende op kg peulvruchten. Vi -suikerbon, recht gevende op kg sui ker. VLISSINGEN RAADSVERGADERING. De eerstvolgende vergadering van den- gemeenteraad zal plaats hebben op Vrijdag 29 Maart a.s., 's namiddags 2 uur. Geen 130, maar 67 woningen. Nadat de Raad op 15 December j.l. be sloten had tot borgstelling ten behoeve van de Woningbouwvereeniging „St. Willi- brord" alhier voor het aangaan van een geldleening van 494.000 voor den bouw van 130 woningen, z\jn later door den in specteur van de volksgezondheid ernstige bezwaren gerezen tegen inwilliging van dit verzoek. De behoefte aan 130 nieuwe wo ningen werd ontkend, het bouwplan werd te groot en niet doelmatig geacht. De bouw wijze ontmoette bedenking, terwijl de finan- tieele opzet evenmin de goedkeuring kon wegdragen. Aan de hand van de ontvangen lijsten van de woning-gegadigden werd daarop een omstandig onderzoek naar de woningbe hoefte ingesteld. Naar het oordeel van den inspecteur van de volksgezondheid is het resultaat van dit onderzoek zoo, dat de woningtoestanden in Vlissingen, in vergelijking met andere ge meenten, niet slecht zijn, dank zij het feit, dat 24 pet. der woningvoorraad „vereeni- gingsbouw" is. Echter is eenige nieuwbouw nog wel gewenscht, doch het aantal zal, vol gens den inspecteur 45 a 60 moeten bedra gen. Volgens B. en W. heeft Vlissingen ech ter, ondanks de berekeningen van genoem den inspecteur, nog wel degelijk groote be hoefte aan woningen, zoowel voor den werkman als voor de beter gesitueerden. De ervaring zal leeren, dat zoodra een 60- tal woningen zal zijn gebouwd, deze onmid- delyk zullen zijn betrokken en de vraag naar woningen nog onverminderd zal blij ven voortduren. Overeenstemming bereikt. Intussclien is, na herhaalde besprekingen, onderhandsche overeenstemming bereikt met het Staatstoezicht op de volksgezond heid. Daar het in elk geval in het belang van de volkshuisvesting onzer gemeente moet worden geacht, dat zoo spoedig mo gelijk een aantal woningen wordt gesticht, heeft het bestuur van „St. *Willibrord" be sloten, zijn vorige verzoek in te trekken en over te gaan tot den bouw van 59 normale woningen, 8 woningen voor groote gezin nen en 1 kantoortje, met welk aantal de inspecteur zich kan vereenigen. De totale kosten daarvan zijn geraamd op rond 270.000. De huur der woningen, ook die voor groote gezinnen, zal bedragen 4.80 per week. De financiering. Ook de wijze van financiering is gewij zigd. Het kapitaal zal thans niet onder ga rantie van de gemeente worden verstrekt door een rijksinstelling, tegen een rente van 4 Yi. pet, doch bij wijze van grond- en bouw- voorschotten door de gemeente, die op haar beurt de gelden uit 's Rijks kas ontvangt. De rente van deze voorschotten, welke op de woningwet zijn gebaseerd, is door de re geering bepaald op 4 pet 's jaars. Daar de inwilliging van dit verzoek de volle instem ming heeft van het college van B. en W., stellen zij den raad voor, aldus te besluiten. Verlaging havengeld voor visschers. Het bestuur der visschersvereeniging te Arnemuiden verzoekt den raad: 1. om het havengeld te verlagen tot ge lijke bedragen als in andere havenplaat sen voor gelijksoortige schepen. 2. te bepalen, dat de voldoening der ha vengelden niet bij vooruitbetaling voor den duur van een jaar behoeft plaats te hebben. In verband met de slechte uitkomsten voor het visscherijbedrijf, in den laatsten tijd nog verergerd door de stijgende prij zen der visscherijbenoodigdheden, komt het B. en W. voor, dat het geldende tarief van 24,per jaar te hoog is en dat ver laging tot 1,per maand gemotiveerd mag worden geacht. Teneinde vooruitbeta ling aantrekkelijk te maken ware het wenschelijk, bij vooruitbetaling, het ha vengeld per jaar op 10,te stellen. B. en W. verzoeken den raad in dien zin te beslissen. WALCHEREN. EINDLES LANDBOUWCURSUS. BIGGEKERKE. Donderdagavond had de eindles plaats van de 2-jarige landbouw- wintercursus, uitgaande van den C.B.T.B. alhier. Na door de onderwijzers, de heeren Beu gelman en Bosschaart te zijn ondervraagd werd door ir. Drogendijk aan al de elf leer lingen het diploma uitgereikt. Hij wenschte hen met dit feit geluk en wees er op, dat ze nu de grondbeginselen der Landbouw wetenschap hebben geleerd, dat ze nu niet moeten meenen klaar te zijn, maar dat ze op het geleerde moeten voortbouwen, bv. door het bestudeeren van landbouwtijd- schrifteu, het nemen van proeven op het veld enz. De heer A. Geschiere, oud-cursist sloot zich bij het gesprokene van den heer Dro gendijk aan en wekte de pas geslaagden op zich aan te sluiten bij de jongeren-afdeeling van den C.B.T.B. De cursist, de heer P. Stroo bracht na mens allen dank aan hen, die het mogelijk gemaakt hadden, dat deze cursus gehouden kon worden, dankte inzonderheid de beide onderwijzers voor het gegeven onderwijs en bood hun als blijk van waardeering een boekwerk aan. Vervolgens werd het woord gevoerd door burgemeester S.monse, namens het college van B. en W., dat in zijn geheel aanwezig .vas, door den heer M. Houterman als lia van de commissie van toezicht en voorzit ter der plaatselijke afdeeling van den C.B.T B. en door burgemeester Bosselaar van Aagtekerke, als voorzitter van de af deeling Walcheren. Geslaagd zijn: P. Stroo, J. P. de Witte. W. de Wolf, I. Geschiere, L. Kodde, J. Kodde, H. Mariis, P. de Visser, J. Marijs, J. P. Roel- se en W. Roelse. VER. TOT VERZORGING VAN KRANKZINNIGEN. Jaarvergadering afd. Domburg. DOMBURG. In „Rehoboth" vergaderde Donderdagavond de afd. Domburg van de Ver, tot Chr. verzorging van krankzinni gen in Zeeland, stichting „Vrederust", on der voorzitterschap van mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken, burge meester dezer gemeente. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat ontvangen was over 1939 99.75 en uitgegeven 106. door een nog aanwezig saldo 1938, was er per 1 Jan. nog in kas 3,02. De afdeeling telt 99 leden. Tot bestursleden, werden herkozen de heeren J. de Visser Szn., S. de Pagter Wzn. en J. de Pagter Lzn. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren ■Toh. Janse. J. Brouwer en P. Passenier Dzn. en tot hun plaatsvervangers de hee ren J. Coomans, J. Minderhoud en. S. de Pagter Wzn. Hierna werden maatregelen besproken welkez ouden kunner. leiden lot het op voeren van het aantal leden van het sup pletie-fonds „Draagt elkanders lasten", dat beoogt het opnemer, van patiënten in „Vrederust" finantieeèl te vergemakkelij ken. Enkele aanwezigen verhoogden reeds het aantal te Domburg wanende deelne mers terwijl verdere propaganda zal wor den gevoerd. A. EVIANSE 90 JAAR. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Donder dag herdacht de oudste mannelijke ingeze tene, de heer A. Imanse, zijn 90sten geboor tedag. Veel schriftelijke en mondelinge ge- lukwenschen mocht hij in ontvangst ne men. Dit is geen wonder als men weet dat Imanse hier een populaire figuur is. Afkom stig uit Z.-Beveland draagt hij nog steeds die dracht. Veel wandelingen maakt hij en zelden zonder kinderen bij zich waarom hij hier ook als „kindervriend" bekend staat. Hij is nog goed gezond: „alleen, zegt hij, kan ik niet meer zoover wandelen als vroe ger". Het muziekkorps bracht den jubilaris 's avonds een serenade, terwijl de buurt- vereeniging de „Zuidwesters" zich ook niet onbetuigd liet. Nadat de voorzitter der mu- ziekvereeniging, wethouder Polderdijk, den jarige hartelijk geluk had gewenscht, en de toezegging deed dat zij gaarne een vol gend jubileum nog eens terug komen, kwam de heer P. Meliefste, directeur der vereeniging aan het woord, doch nu als woordvoerder voor de buurtvereeniging voornoemd. Op de bekende, hem eigen hu moristische wijze, bracht hij den jarige de beste wenschen over, en deed daarbij uit komen dat Imanse bekend staat als kin dervriend. Daarom hadden de meisjes uit de buurtvereeniging een jubileum-liedje ge leerd, dat zij op een bekende wijze lieten hooren voor hun „ouden buurman". Een en ander viel zeer in den smaak van den jari ge en zijn familie, terwijl de in grooten ge tale opgekomen ingezetenen daarvan ken nelijk genoten. Zoowel de muzikanten als de kinderen werden door den jarige ge- tracteerd. Namens de buurtvereeniging werden hem een mooie bloeiende plant en sigaren aangeboden; hij kan nog flink „dampen". Ook van ander zijde heeft de jubilaris ca^eaux ontvangen. Dat hij allen hartelijk dank zegde voor het genotene spreekt vanzelf. Hij vond het een heel prettige dag. Ook de wnd. burge meester en de gemeente-secretaris deden van hun belangstelling blijken, door hem persoonlijk te komen gelukwenschen. UITVOERING KINDERKOOR „DE JONGE ZANGERS". O. EN W. SOUBURG. Voor genoodigden en begunstigers gaf Donderdagavond in de concertzaal „Marnix" te West-Souburg, het kinderkoor „De Jonge Zangers", directeur de heer H. K. v. Duivenvoorde zijn twee de uitvoering. De presidente, mevr. M. T. A. Gabriëlse- Korndorffer, heette in het bijzonder wel kom de beschermvrouwe, mevr. M. P. Ste- merding-Beijderwellen en den heer Dj. Kappenburg, die welwillend de pianobe geleiding der zangspelen op zich had ge nomen. Intusschen stonden achter de zware gor dijnen keurig netjes opgesteld de kinderen der eerste klasse, die weldra voor de goed bezette zaal een negental liedjes capella zouden zingen, waarvan de meeste van Mackenzie en S. Abramz. Wat deden de kinderen hun best de aar dige, vroohjke, doch lang niet alle gemak kelijke liedjes, zoo goed mogelijk te zingen en wat keken ze daarbij oplettend naar hun directeur. Het ging correct en zuiver. Hun wangetjes waren er rood van. Bijzonder aardig was het zangspelletje „Vlindertje" van J. Wynan-Balke, dat goed werd uitgévoerd. Het was maar voor eventjes en toch was aan de verzorging der costuumpjes en de aankleeding veel werk besteed, 't Plad een welverdiend applaus. Hierna volgde het zangspel „Dromelaar" in drie bedrijven, door T. Westra en T. Straatsma, waaraan alle 90 kinderen me dewerkten. Ook hiervoor waren de costuumpjes keu rig en goed gekozen. Het sprookje speelde in een berg tusschen boomen en bloemen en waar het zelfs sneeuwen kon. Het spel en de zang waren goed. Aan het eind heeft de presidente den heer Duivenvoorde en allen die hebben medegewerkt tot het welslagen der uitvoe ring hartelijk dank gebracht. Den directeur en den heer D. J. Koppen burg, die uitstekend begeleidde, werden blij ken van waardeering aangeboden. iUID-BEVELAND. VROUWEN-VEREENIGENG VOOR DE ZENDING. BORSSELE. Donderdag sprak alhier me juffrouw PJjnders over de zending voor de vrouwen. Na afloop van de lezing ver klaarden verschillende leden zich bereid toe te treden tot een vrouwenvereeniging, die zich ten doel stelt de zending te bevorderen. Een zoodanige vereeniging werd opgericht. Elke week zal een samenkomst gehouden worden. VERGADERING MUSSCKENGILDE. DRIEWEGEN. Het musschengilde hield Donderdagavond zijn jaarvergadering in het café van den heer De Guchte onder voorzitterschap van den heer Jb. Timmer man. De rekening van den penningmeester sloot met een saldo van enkele centen. De „hopman" werd bij acclamat:e herkozen. Totaal ingeleverde musschen 583, waarvan het hoogste aantal, namelijk 430, ingele verd werd door Johs. Nijsse, waardoor hij voor de tweede maal „koning" werd. Be sloten werd om aan de landbouw vereeni ging een kleire subs-die te vragen, ten einde wat hoogere premies te kunnen stellen en alzoo de animo ter bestrijding der musschen wat mèer aan te wakkeren. Vergadering Groene Kruis te Nisse. NISSE. Donderdagavond j.l. was het al gemeene vergadering van de Groene Kruis- vereeniging alhier. Uit het jaarverslag bleek dat de vereeniging telt 102 leden en dat 32 stuks nieuw materiaal werd aangeschaft. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten voor het Groene Kruis met inbegrip van vorige saldo's wa ren 980,53 en de uitgaven 115,49; goed slot 865,04. Voor de T.B.C.-bestrijding wa ren de inkomsten 149,91 ende uitgaven 149,91; goed slot nihil. Op de vergadering waren 8 leden aanwezig. Z.-VLAANDEREN W.B. OUDERAVOND TE BIERVLIET. BIERVLIET. Woensdagavond werd in de O.L. School A een ouderavond gehouden. In de oudercommissie werden herbenoemd de heeren J. C. van der Hooft, J. de Roos en Jac. J. Dhondt, terwijl in een tweetal vacatures werden gekozen de heeren L. de Die en G. Schilleman. Besproken werd de reis met de schoolkin deren naar Amsterdam of Nijmegen, zoo als die door de Ned. Spoorwegen worden aangeboden. Het hoofd der school, de heer M. Maas, lichtte de wenschelijkheid toe van een reis naar Amsterdam, waarmee de kin deren ook eens in het hart van Nederland kunnen komen, terwijl anders steeds naar België werd gereisd. Hij deed een beroep op geldelijken steun, als die voor deze reis gevraagd zal worden. De aanwezigen stem den met het plan in. Verder lichtte hij de mogelijkheid toe van onderwijs na het verlaten der school met behulp van het Instituut voor individueel Onderwijs te Amsterdam. Drie jaar gele den lukte dat met de werklooze jongens niet. Hij hoopt, det het met de na-school- sche jeugd wel zal slagen, mede met het oog op het eventueel examen voor het mid denstandsdiploma. De oudercommissie zal medewerken om een weg naar succes te vinden. Vervolgens vertoonde de heer Maas de lichtbeeldenserie van het Centraal-Genoot- schap tot uitzending van kinderen naar een gezondheidskolonie met toelichting, wat zeer gewaardeerd werd. Hierna werd overgegaan tot het bezichti gen van het schoolwerk der kinderen, dat op hun plaatsen lag uitgestald. De opkomst was niet groot. „NEDERLAND, LET OP UW SAECK!" Vergadering B.V.L. te Cadzand. CADZAND. Dooi- den zorg der plaatselij ke afdeeling van den B.V.L. werd j.l. Don derdagavond in het gymnastieklokaal der o.l. school alhier de film: „Nederland, let op Uw saeck!" vertoond. Een 60-tal belangstellenden, w.o. eenige personen uit Retranchement, was aanwezig. De burgemeester opende mei eenige woorden de bijeenkomst, waarna de secre taris van het Zeeuwsch Verband, Lt. Eek- hardt in een toespraak doel en streven van den B.V.L. uiteen zette, hetwelk geen an der is dan de saamhoorigheid te bevorderen tusschen Koningin en volk; dat volk te waarschuwen tegen ontbinding beoogende machten; het te leeren bepaaldelijk aange duide politieke stroomingen in hun ware ge daante en bedoeling te zien en het op te wekken, gevaren, die dreigen, niet te aan vaarden in een geest van moedeloosheid, maar ze vastberaden in het oog te vatten en zich te laten inspireeren door de gedach te: „Den Vaderlandt glietrouwe, blijf ick tot in den doet." Hierna kwam in groote verscheidenheid een reeks beelden op het witte doek. Heel lief waren de tafereeltjes, waarin Prinses Beatrix de hoofdpersoon was en keurig de plaatjes, waarop in zoo groote variëteit het Nederlandsche natuurschoon getoond werd. Op werkelijk indrukwekkende wijze laat de film de veelheid en de kracht onzer weer middelen zien, zoowel in de lucht als op het land en ter zee, zoowel in het rijk in Europa als in de overzeesche gebieden en geeft ze ook een duidelijk beeld van de ge oefendheid onzer manschappen. Scherp en helder kwam alles op het doek; door een ietwat te gteringe stroom - sterkte, bleef de begeleidende muziek nu en dan wat in gebreke, hetgeen volstrekt niets afdeed aan den uitstekenden indruk, dien de film op allen maakte. Nadat het laatste plaatje verdwenen was en het licht opnieuw brandde, dankte de hr. Eckhardt den operateur voor zijn moeite en het publiek voor de aandacht. Hij wekte op, de gelederen van den B.V.L. te verster ken; hij deelde mede, dat hem bekend was gemaakt, dat de Cadzandsche afdeeling nog niet de beschikking heeft over een vaandel een onmisbaar voorwerp bij een demonstra tie en wekte op om, als er vandaag of morgen een beroep gedaan mocht worden op de offervaardigheid der ingezetenen om in die leemte te voorzien en de portemon- naie niet gesloten te houden. Met het zin gen van het eerste couplet van ons volks lied werd deze filmvertooning besloten. Als een welkome verrassing werd tenslot te een kleurenfilm vertoond met onder werp: Curagao; eveneens een mooie film, die duidelijk liet zien, dat ook in West-In- dië heel wat natuurschoon is te bewonde ren. Met éen paar woorden sloot de burge meester de vergadering. Jaarvergadering „ViosJ" CADZAND. Onder leiding van haar voor zitter-directeur, den heer B. P. de R'dder hield de accordeon-mondharmonicavereeni- gi; .g „Vios" alhier jl. Donderdagavond in het café van den heer S. Masclee haar gewone jaarvergadering in aanwezigheid van een 40-tal donateurs en werker.de le den. Van deze vereeniging is een groot aan tal leden gemobiliseerd, zoodat de weke- lyksche repetitie s gedurende eerige maan den niet gehouden konden worden. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat over 1939 de ontvangsten 268 49 beliepen, de uitgaven 52,74, zoo dat een' batig saldo van 215,75 aanwezig is. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, de heeren A. Aalhreetse en D. Plog werden als zoodanig herkozen. De vraag van. eenige in deze gemeente gelegen militairen om zoolang hun ver blijf alhier duurt, als werkend lid tot Vios te mogen toetreden, werd bevestigend be antwoord, zoodat de repetit'e's, te begin- i:en op a.s. Donderdag, weder zullen aan vangen, waarbij 18 militairen de door de mobilisatie gedunde gelederen zullen aan vullen, wat voor deze menschen o: .getwij feld een even nuttige als aangename tijds- passeering zal zijn. Verplaatsing. SLUIS. De wachtmeester der Koninklijke maréchaussee brigade Sluis, de heer S. A. Lergner, is met ingang van 26 dezer ver plaatst als instructeur der Koninklijke maréchaussee naar Apeldoorn. Naar Indië. SLUIS. Onze oud-plaatsgenoot, luitenant ter zee 2e klasse MSD, J. P. C. Beun, die beroemd is tot technisch adviseur aan de marinewerf te Soerabaia, is Vrijdagmiddag met zijn gezin met de boottrein naar Ge nua vertrokken om zich aldaar in te sche pen op het ss Johan van. Oldenbarneyeldt. INGEZONDEN STUKKEN DE MOEILIJKHEDEN TE BORSSELE. Naar aanleiding van het in het num mer van 21 Maart in Uw blad voorkomend schrijven onder het hoofd „Moeilijkheden te Borssele", wil ondergeteekende het vol gende opmerken.. Tot goed begrip voor buitenstaanders in deze kwestie dient z.i., waar geschreven is ,,aard en omvang van zijn werkzaamhe den", daarbij vermeld, dat met die werk zaamheden uitsluitend die voor den lucht beschermingsdienst zijn bedoeld en in geen geval zijn beroepswerkzaamheden.. Ook zou het gewis vermeldenswaard zijn geweest, dat controleeren door den veld wachter op last van den burgemeester to taal onnoodig was, daar ongeteekende zelf steeds de lessen van den cursus EHBO bijwoonde en tot controleeren bevoegd en in staat was. Hij achtte genoemde contro le totaal overbodig en voelde telkens weer, dat hy niet vertrouwd werd. Daardoor voelde hy zich gegriefd. Er werd vermeld, dat de controle „na overleg" is stopgezet. Dit is niet geheel juist. De Burgemeester wilde op myn verzoek de controle door den veldwachter doen op houden., echter alleen op voorwaarde, dat ondergeteekende als hoofd van den lucht beschermingsdienst in tegenwoordigheid van den burgemeester zelf alle leerlingen zou dreigen met het opmaken van proces verbaal, indien zy zonder voorafgaande kennisgeving de lessen verzuimden. Dit weigerde ik, daar alle cursisten, in dien ze niet door wettige reden verhinderd waren, trouw de lessen bewoonden. De burgemeester nam toen zelf op zich het te zullen doen. doch hij heeft het, voor zoover mü bekend is, tot nog toe niet ge daan. Dit schreven moge strekken tot eenige verduideiyking van Uw bericht. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend. Het hoofd van den luchtbescher mingsdienst in de gemeente Borssele, P. Warren. DE STAKING OP DE VEILING WALCHEREN. (Buiten verantwoordeiykheid der redactie). Geachte Redactie. Naar aanleiding van. het stakingsbesluit, genomen door de besturen van bond Mid delburg en Vlissingen. zij het my vergund in. uw veel gelezen blad Uw geachten le zers eens duidelijk voor te lichten om trent deze staking. In mün oog zit de „saneeringsherrie" er nog diep in. en moet het huidige gebeuren beschouwd worden als rancune over de zoo smadeiyk verloren saneeringsactie. Hoe schandeiyk het is, dat deze nieuwe actie juist in. de Paaschweek moest wezen, zal U duidelijk zyn. De teler krygt we derom de klappen in den vorm van een kleine opbrengst van zün product waar al zün werk en viyt inzit, dus zijn bestaan. Terwyi de teler toch onschuldig is niet waar? Hy heeft, niets anders te doeii dan zün product op de Veiling te zetten, en af te wachten wat. de opbrengst ervan is. Wat zij deden toen zy dezen storm juist in de Paaschweek ontketenden.. Zy wisten mijns inziens goed, dat de veiling niet toe kon geven, en juist deze week zou hun, een reuzen dwangmiddel zün. Wat geeft men om den tuinder? Die behoeft geen prettige Paschen. te hebben! Het geeft niets, dat die het loodje legt; hy staat im mers buiten den handel! Met zijn bedryf en zorg hebben de hee ren van de commissie niets te maken. In tegendeel, juist in de Paaschweek moest dit gebeuren. Een weekje later kon dit niet, want in. de Paaschweek levert de onschuldige tuinder juist zijn beste pro duct en krygt daar meestal een extra hoogen prys voor. Mag ik de heer Leynse twee vragen BOUGIES N.V. WILLEM VAN RIJN^ AMSTERDAM (W.) HAARLEMMERWEG 475 TELEFOON 86211 (4 LIJNENI (Ingez. Med.) UIT DE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN VOOR 50 JAAR. 12e week 1890. Gekozen tot lid van de Tweede Kamer in het district Goes mr. L. W. C. Keuchenius (A.) met 1548 stemmen. De heer J. H. C. Heijse (L.) verkreeg er 1153. Benoemd tot officier van justitie te Zie- rikzee mr. A. N. Baron de Vos van Steen- wijk, substituut officier bij de rechtbank te 's Gravenhage. Aan de Köln. Ztg. wordt geseind: Keizer Willi elm heeft het verzoek om ontslag van vorst Bismarck aangenomen. Generaal Caprivi is tot rijkskanselier en Pruisisch minister-president zonder porte feuille benoemd. Door de gascommissie is aan den heer A. Cense op de meest eervolle wijze op zijn verzoek ontslag verleend als adjunct-boek houder bij de gemeente-gasfabriek, onder dankbetuiging voor de der gemeente bewe zen diensten. Op den 15den Maart waren in het entre pot te Middelburg aanwezig 1.387,000 kilo koffie en 32.000 kilo ruwe tin. SPORTNIEUWS VOETBAL. WEDSTRIJDPROGRAMMA. Het wedstrydprogramma voor Maandag 2e Paaschdag luidt: 2e klasse: Afd. B: ZeelandiaDe Zeeuwen; R.C.S. Middelburg. 8e klasse: Afd. F.: Terneuzen nAxel; Sluiskil Tern. Boys; Corn. Boys—Biervliet. Afd. G.: BreskensIJzendljke; Oostburg Schoondyke. Afd. H: Goes H—Middelburg II; Goesche Boys—H.K.C.; De Zeeuwen IIVlissingen DE ftHLITAIRE COMPETITIE. Het programma van de militaire compe titie is voor de volgende week als volgt vastgesteld: 26 Maart: Vlissingen: Genis ten—Stavée; Vlissingen: Vliegers H-Qüick; Vlissingen: DDV—Vliegers I; Vlissirgen: Westhove IIAagtekerkeVlissingen Trekvolgels II—Steeds paraat; Dishoek: Kikkers Hl—Victoria H; Middelburg: Zoo Teroes—Kikkers I; Middelburg: Kustboys Scherpsschutters I; Middelburg MW— Tweco; Oostkapelle: KanonBasta; Zou- telande: Scherpschutters II—Zeewachters I; Serooskerke Meeuwen—Twyfelaars; Schore: UDKleihazen; Rilland: Kleiha- zen IMoermannen; Krabbendyke: Mové Stormvogels; Tholen: Ga uit de weg Kleiridders; Oud Vosmeer: Jansenisten De gel. katers; Sluiskil: VossenCadzan- dria I; Oostburg: WaterrottenZKT I; Cadzand: Cadzandria IIMaloni I; Groe- de: ZKT IIGrenswachters; Cadzand-Bad: Maloni HScheldeboys I; Breskens: Schel- deboys HScheldeboys III; Terneuzen: MET—TOP. 27 Maart: Vlissingen: Mobilia—Arsenaal III; Vlissingen: BomvrijeKikkers IV; Vlissingen: Trekvogels IMico; Vlissingen: FortmannenBBA; Dishoek: Kanifaten Eenden; Middelburg: VeldboysZeewach ters II; Middelburg: Veldmuizen IVeld bonken,; Middelburg: Veldmuizen H Westhove I; Krabbendijke: KKKDuinko- nünen. stellen in de hoop, dat hy deze openlök zal beantwoorden? Ie. Vindt U werkehjk, dat U er goed aan deed om juist deze Paaschweek voor de slaking te kiezen? 2e. Volgens het door U onderteekende pamflet heeft U een lüst van, 140 handtee- keningen. Hoeveel melkboeren, kolenboeren, fcell- ners, bodes, enz. staan er op, en hoeveel bona-fide hardelaren? Ik vrees, neen, weet zeker, dat het aan tal bona-fide handelaren ver in de minder heid is, dat U dus „politiek" voert, om het door U gestelde doel te bereikeü, er ook niet om gevend, dat U voor den tuinder het graf graaft. Mijnheer de Redacteur, U vriendelijk dankend voor de verleende plaatsruimte en de hoop uilsprekend, dat er nu eens een veiling mag komen, zooals die niet „er gens", maar overal in Nederland is. Hoogachtend, G. P. Goerget*.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 7