SPORTNIEUWS Weer een Nederlansch motorschip vergaan? Het kustvaartuig „Saba" een week over tijd] Naar wij vernemen, bestaat er in scheep- vaartkriugen ongerustheid over het Neder- landsche motorkustvaartuig „Saba", dat ruim een week geleden hier te lande ver wacht werd. Sinds het vertrek uit een buitenJandsche haven heeft men niets meer van het schip vernomen. De bemanning bestaat uit zeven koppen. Kapitein is de heer Acda. Dit is hetzelfde schip, dat op 3 Maart jl. aan de Oostkust van Engeland door een vliegtuig beschoten werd, waarbij het vrij ernstige schade opliep. De „Saba", welke 397 bruto-ton meet en in 1939 is gebouwd, behoort toe aan den hr. J. Roorda te Voorburg. De moeilijkheden van onzen boterexport naar Engeland. GEEN CENTRA?IS AT JE VAN DEN UITVOER. Op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Algera betreffende de regeling van den boterexport naar Engeland heeft de minister van economische zaken o.m. nel volgende geantwoord: Het is den minister bekend, dat de Ne- derlandsche zuivelcentrale aanvankelijk heeft overwogen aan hem voor te stellen, dat de export van boter naar Engeland al leen toegestaan zou worden aan exporteurs of combinaties van exporteurs met een mi nimum export van 1.S00.000 kg in de ba sisjaren 1 September 1937 tot en met 31 Augustus 1939. Een zoodanig voorstel heeft den minis ter echter niet bereikt, aangezien genoem de centrale inmiddels was gebleken, dat te gen een zoodanige regeling in het bijzonder bp de kleinere exporteurs overwegende be zwaren bestonden. Naar den minister is gebleken, vloeide de drang tot centralisatie voort uit de om standigheid, dat van Nederlandsche zijde de vrees- bestond, dat de uitvoering van de voor den export van boter naar Engeland getroffen regeling in de praetpk met moei lijkheden gepaard zou gaan. Onder deze re geling kan de boter n.l. naar zeven aange wezen adressen de zgn. consignees en naar vijf bepaalde havens worden verzon den. Het behoeft nu geen nader betoog, dat het deelnemen van een belangrijk aan tal exporteurs (plm. 60) aan den export voor een juiste uitvoering van deze rege ling meer moeilijkheden oplevert dan wan neer het aantal exporteurs tot een geringer aantal zou zrjn beperkt. Ten aanzien van dit punt moge nog worden medegedeeld, dat van Engelsche zyde prijs werd gesteld op verzending der boter naar één adres. Ten einde echter voor de Nederlandsche exporteurs de mogelijkheid tot handhaving van eenig contact met den Engelschen bo- terhandel te behouden, is op aandrang van Nederlandsche zijde door Engeland voor- loopig accoord gegaan met verzending naar zeven adressen. Indië schonk 100.000 voor de Nederlandsche oorlogsslachtoffers. Aan het eind van het vorige jaar besloot 't hoofdbestuur van de Vaderandsche Club in Nederlandsch-Indlë een inzameling van geld te organiseeren voor de Nederlandsche oorlogsslachtoffers ter zee, te land en in de lucht. Midden Maart kon een bedrag van niet minder dan f 100,000 naar Nederland wor den overgèmaakt. De verdeeling van deze som was door het hoofdbestuur opgedragen aan mr. B. C. de Jonge, oud-gouverneur-generaal van Ne- derlandsch-Indië. Zij heeft thans plaats ge had in dezen zin, dat is toegewezen aan: Algemeen Steuncomité 1939: f 60,000; Na tionaal Zeemansfonds: f 40,000. Tweede Kamerleden stellen vragen. Een gevaar voor onze neutraliteit? Het Tweede Kamerlid de heer De Mar- chant d' Ansembourg heeft aan de ministers van buitenlandsche zaken en justitie schrif telijke vragen gesteld, of het hun bekend is, dat op 17 Maart te Amsterdam een con ferentie is gehouden van vertegenwoordi gers van de bij het I.V.V. (Internationaal vakverbond) aangesloten centrale vakbon den der neutrale Europeesche landen. De vraag wordt gesteld of onder de huidige omstandigheden de ministers wel hebben overwogen, dat ~by eenkomsten van eenzijdig georienteerde organisaties een gevaar voor onze neutraliteit kunnen opleveren? Onbeantwoorde brieven van ge- mobiliseerden. Het ."^eede Kamerlid Posthuma heeft den minister van defensie gevraagd of het waar is, dat vele brieven inzake verlof, kostwinnersvergoeding e.d. aan het ministe rie van defensie gericht, niet worden beant woord. Gevraagd wordt of de minister maatregelen wil nemen, dat alsnog volledi ge beantwoording van al de ingekomen brie ven geschiedt. Gebrek aan tijdelijke leerkrach ten? De minister van onderwijs heeft een vraag ter beantwoording gekregen van het Tweede Kamerlid Thjjssen. Deze stelde de vraag of het juist is, dat in verscheidene gro'ote gemeenten, in vele gevallen geen tijdelijke leerkrachten door de gemeente besturen kunhen worden aangesteld, bij gebrék aan gegadigden. In vele scholen moésten twee klassen aan één leerkracht worden toevertrouwd, en zelfs is het voor gekomen dat klassen naar huis moesten gezonden. De regeeringsmaatregeïen inzake graanstroo. DE MINISTER ANTWOORDT OP VRAGEN VAN HET KAMERLID DEETERS. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Dieters in verband met de dooi de regeering getroffen maatregelen ten aanzien van den prys van graanstroo heeft de minister van economische zaken geant woord, dat de beschikking van 28 Febr. houdende ontheffing van verbodsbepalingen ten aanzien van afleveren, doen afleveren, vervoeren en doen vervoeren van graan stroo geschiedde met het oog op de belan gen van de veehouderij, waarvoor het stroo onder de gegeven omstandigheden een be langrijke beteekenis heeft gekregen. Het is niet juist te constateeren, dat de regeering, toen de strooprijs laag was, maatregelen achterwege heeft doen blijven. Dooi- den minister is destijds tot stand gebracht een ruiltransactie, waarbij groote hoeveelheden stroo werden uitgevoerd, tot steun van de stroomarkt hier te lande. Naar de meening van den minister be- teekenen de thans getroffen maatregelen geen onbillijkheid tegenover den akker bouw. De huidige maximumprijs, welke meer dan het dubbele van den prijs vóór den oorlog bedraagt, levert een zeer hoorlijke opbrengst voor het stroo. In dit verband is het duidelijk-, dat voor een ver hooging van de zuivelprijzen, die de moge lijkheid voor een nog grootere verhooging der strooprijzen zou moeten scheppen, geen aanleiding bestond. De schoolraad voor de scholen met den Bijbel. GODDEN JUBILEUM. De Schoolraad voor de scholen met den Bijbel, de centrale, waarbij vrijwel alle Prot. Chr. scholen in ons vaderland zijn aangeslo ten, heeft vandaag le Utrecht zijn 51e alge- meene vergadering gehouden. Teneinde den dag van heden geheel te kunnen reservee ren voor de viering van het gouden ju bileum, werd gisteravond in K. en W. een korte vergadering gehouden onder presi dium van ds. J- Barbas van Hengelo (G.) ter afdoening van verschillende huishoude lijke zaken. Het jaarverslag van den secre taris, mr. J. J. Hangelbroek van Den Haag, werd goedgekeurd, als ook de rapporten van de commissies voor de paedagogiek, ge wone en de kerkelijke geschillen. Het rap port van de examen-commissie maakt mel ding van 78 geëxamineerde candidaten in het voorjaar en 56 in het najaar. Over 1939 werden 109 diploma's uitgereikt. Nadat mr. Hangel broek had gerapporteerd om trent het hulpfonds voor geweigerde rijks- en gemeentelijke bijdragen, werd de ver gadering gesloten. De herdenkings-samenkomst werd heden gehouden In de grootste zaal van Utrecht n.l. in het gebouw Tivoli, dat geheel vol liep. Op het podium hadden tal van promi nente figuren plaats genomen. In de mor genvergadering hield de voorzitter, ds. J. Barbas een uitvoerige openingsrede, waar in hij de beteekenis van den Schoolraad ac centueerde. Hierna hebben de vertegen woordigers van den ministers van Alge- meene Zaken en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschapen, alsmede van de plaatse lijke overheid hun gelukwensclien aangebo den. In de middagvergadering heeft prof. dr. K. Dijk van Zwolle, hoogleeraar aan de Theologische Hoogeschool te Kampen en vice-voorzitter van den Schoolraad, de ge dachtenisrede gehouden, waarna afgevaar- dgiden van verschillende onderwijs-organi- saties hun gelukwenschen hebben aangebo den. Wie er waren. De herdenkingsplechtigheid werd door tal van autoriteiten bijgewoond. Van hen noe men we de heeren W. Reysiger, chef van het Dept. van Algemeene Zaken, namens den minister; prof. mr. A. C. v. Poelje, di recteur-gen. van het Dept. van Onderwijs, K. en W., namens den minister; wethouder H. Botterweg, namens het college van B. en W. te Utrecht; dr. H. Colijn, namens de A.R. le Kamerfractie; Prof. mr. B. C. de Savornin Lohman, idem namens de Chr. Hist, le Kamerfractie; J. Schouten, voor de A.R. 2e Kamerfractie; dr. J. R. Slotemaker de Bruïne, voor de Chr. Hist. 2e Ka merfractie; mr. P. W. H. Truyen van Roermond, oud-hoofdinspecteur L. O., voor de R. Kath. 2e Kamerfractie; mr. W. L. Baron de Vos van Steenwijk, president der le Kamer; Prof. dr. R. H. Woltjer, lid der le Kamer en voorzitter van den Onderwijs raad; mr. P. E. Briet van Leiden, lid der le Kamer: oud-min. mr. J. Terpstra, lid van de 2e Kamer en oud-secr. van den Schoolraad; P. v. Aalten van Arnhem voorzitter van de Ver. van Chr. onderwijzers enz.; ds. M. v. Grieken van Rotterdam, idem van de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs; Prof. dr. J. Severijn van Utrecht en J. Bos van Den Haag, resp. voorzitter en secr. van Geref. Schoolverband; J. C. Ligtvoet van Was senaar secr. van de Ver. voor Chr. Volkson derwijs; T. C. Bos van Utrecht, voorzitter van de Unie van Chr. Onderwijzers; ds. S. v. d. Molen van Rotterdam, voorzitter van de Ver. voor Chr. Geref. schoolonderwijs; dr. H. Noordhoff van Scheveningen en mr. J. J. v. Melle van Kampen, resp. secr. en penningm. vanden Bond van Chr. Mulo- scholen; mr. T. A. v. Dijken van Den Haag, lid der 2e Kamer, namens den Bond van be sturen van Chr. Kweekscholen, dr. G. Kals- beek van Den Haag, voorzitter van de Ver. van Onderw. Personeel aan Prot. Chr. Kweekscholen; Prof^mr. V. H. Rutgers van Amsterdam, voorzitter van den bond van vereenigingen voor Chr. M. O. en Voorber. H. O.; W. Ulttenbogaard van Arnhem, na mens het Intern. Verband van Chr. Opvoe- dings- en Onderwijsorganisaties; dr. J. H. Wesselings, chef-referendaris van het Dept. van O. K. en W. Mgr. Th. Verhoeven, dir. van het Centr. bureau voor R. K. onderwijs en opvoeding; dr. E. J. Beumer van Utrecht, oud-lid der 2e Kamer en voorzitter van de comm. van beroep van den Schoolraad; dr S. C. Los en oud-min. mr. dr. S. de Vries Czn., beiden van Den Haag, resp. voorzitter van de paedagogische en dè geschillencom missie van den Schoolraad. De minister De Geer, v. Boeijen en Ger- brandy zonden bericht van verhindering. BILJARTEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND, CADRE 45/2. Aan de wedstrijden om het biljartkampi- oenschap van Zeeland le klasse cadre 45/2 welke Donderdagavond zullen, aanvangen in het clubiokaal van ALM, bij den heer Baarends te Goes, zullen 8 spelers deelne men, nl. de titelhouder F. Verhulst uit Vlissingen, zijn clubgenooten C' Hoornick en I. v. d. Velde, J. Lambèrmont uit Mid delburg, N. Baarends en P. Baarends uit Goes, A. Standaert uit Terneuzen en J. Corinck uit Axel. De partijen zijn 200 punten groot. Het programma luidt: Dor derdag 28 Maart: F. Verhulst—C. Hoornick; I. v. d. Velde—J. Lambèrmont; C. Hoornick—J. Lambèrmont; F. Verhulst —I. v. d. Velde; I. v. d. Velde—C. Hoor nick; J. LambèrmontF. Verhulst. Vrijdag 29 Maart: P. Baarends—I. v. d. Velde; M. Baarends—F. Verhulst; F. Ver hulstP. Baarends; I. v, d. VeldeM. Baarends. Zaterdag 30 Maart: A. Stardaert—J. de Coninck; P. BaarendsM. Baarends; M. BaarendsA. Standaert; J. de Coninck P. Baarends; J. de Coninck—J. Lamberr mont; A. StandaertC. 'Hoornick; J. Lam bèrmont— A'. Standaert; C. HoornickJ. de Coninck. Zordag 31 Maart: C. HoornickM. Baa rends; A. StandaertP. Baarends; I. v. d. VeldeA. Standaert; J. de ConinckM. Baarends; C. Hoornick-r-P. Baarends; I. v. d. Velde—J. de Corinck; J. Lambèrmont— M. Baarends; F. VerhulstA. Standaert; F. VerhulstJ. de Coninck; J. Lambèr montP. Baarends. Er wordt met For ballen gespeeld en volgens de gewijzigde spelregels gearbi- treerd. VOETBAL. HET VERDWIJNEN VAN KICK SMIT UIT HET KN.V.B.-VERBAND. Vandaag heeft de bekende international en Haarlem-speler Kick Smit definitief het besluit genomen zich uit het K.N.V.B.-ver- bancl terug te trekken. Hy gaat spelen voor de vereeniging H.B.C. te Haarlem, een ver- eeniging, welke in r. k. verband uitkomt. Tezijnertijd zal Kick Smit waarschijnlijk als trainer van deze club en enkele andere ver eenigingen optreden. Van dit besluit heeft Smit vandaag aan het bestuur van den K.N.V.B. bericht ge zonden. In een brief bedankt Smit, die niet minder dan 27 maal voor het Nederlandsch elftal is uitgekomen, alle officials met wie hij in den loop der jaren op vriendschappe lijke wijze heeft samengewerkt. In het bij zonder gaat zyn dank uit aan de leden van de keuze- en de technische commissie, als mede aan Bob Glendenning, den trainer van het Nederlandsch elftal. Dit besluit houdt natuurlijk ook in, dat hij Zondag a.s. te Rotterdam niet meer in het Nederlandsch elftal tegen Luxemburg zal meespelen. HOCKEY. MIDDELBURG—TEMPO 4—2. Op tweeden Paaschdag kwam Tempo naar de Zeeuwsche hoofdstad, waar haar een verdiende nederlaag wachtte. Al dade lijk na den aanvang had Middelburg het beste van het spel en het was ook de thuis club, die het eerst de leiding nam. Toch waren ook de aanvallen van Tempo veel vuldig en gevaarlijk en de gelijkmaker bleef dan ook niet lang uit. Maar nog voor de rust maakte Middelurg er 21 van. In de tweede helft domineerden de Mid delburgers nog meer, afgezien van een kor te poos van Bergen-op-Zoomsch overwicht, dat leidde tot een serie strafcorners op het doel der gastheeren, waaruit echter geen doelpunten ontstonden. Eenige snelle door braken van Middelburg bezorgden de thuis club nog twee doelpunten, terwijl Tempo nog eenmaal den keeper wist te passeeren. Bij Middelburg waren keeper en backs in goeden vorm; de doelman hield enkele for midabele schoten op schier miraculeuze wij ze uit zjjn heiligdom. De middenlinie kon soms het tempo niet bijhouden en liet dan de voorhoede der tegenpartij te zeer onge hinderd spelen; deze profiteerden daarvan echter niet voldoende en misten eenige op gelegde kansen. Ook de verplaatsing van hun besten achterspeler naar de voorhoede leverde niets op, integendeel verzwakte de verdediging te veel. De Middelburgsche voorhoede was goed op dreef; de midden voor was met zijn voortreffelijke techniek een voortdurend gevaar voor de tegenstan ders en schiep mooie kansen voor zijn bu ren, die daarvan dan ook dankbaar gebruik maakten. De linksbinnen scoorde één dei- goals, de andere drie nam de rechtsbinnen voor zijn rekening. MIXED-HOCKEY-DAG. Twee mixed elftallen van Middelburg na men deel aan het mixed-hockey-tornooi, dat telken jare georganiseerd wordt door de vereeniging H.O.C. uit Den Haag. Spelende in serie B, kwamen Middelburg I en II respectievelijk tegen V.C.L. en Leiden II in het veld. Middelburg I bracht het in een wat rommelige, niet fraaie wedstrijd tol" een gelijk spel 22. De beslissing moest nu komen van de doelschoten, die de beide keepers beurtelings van de vijf voorhoede spelers der tegenpartij te keeren hadden. Bij Middelburg scoorden middenvoor en linksbuiten terwijl de keeper alleen galant, het schot van een meiske doorliét, zoodat Middelburg hiermede in de volgende ronde, de halve finale kwam. De tegenpartij was Oh Kay uit Amsterdam. In een goede, snel le wedstrijd wonnen de Amsterdammers met 21, dank zij de sterkte van hun da mes. Middelburg H moest al in de eerste wed strijd het onderspit delven tegen Leiden II, dat in de finale belandde en als overwin naar in serie B te voorschijn trad na een overwinning op Oh Kay. SCHAKEN. HET INTERNATIONAAL TORNOOI TE BOEDAPEST. Euwö wint zijn derde partij. De resultaten van de partyen. gespeeld in de derde ronde van het internationaal tornooi te Boedapest luiden: Dr. Euwe- Barcza 1—0; Balla—Szabo en prof. Vid- marRethy afgebroken. Dr. Euwe leidt na drie ronden met drie punten. AANBESTEDINGEN De hoofdingenieur van den Rijkswa terstaat in Zeeland heeft heden te Middel burg aanbesteed de verbetering van het wegvak KuitaartHulst en de uitvoering van enkele werken op het wegvak veerha ven Pei'kpolderKuitaart, behoorende tot den Rijksweg no. 60, gedeelte in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Inschrijvers: J. Lindenberg Cz., Wemel- dinge 294.200; N.V. H. J. Reef's Aanne mers- en Handelsmaatschappij, Oldenzaal f 285.000; A. A. de Wilde, Middelburg 289.500 286.500); N.V. Geruischlooze weg Heemstede 283.000; N.V. Aannemers bedrijf v.h.'J. Heijmans, Rosmalen 280.440; N.V. Aannemei'sbedrijf v.h. H. J. ten Siepe, Winterswijk 273.500; N.V. v.h. H. Boese winkel, Nijmegen 273.200; N.V. Aanne mersbedrijf v.h. L. van Drunen Zoon, 's-Hertogenbosch 272.600; N.V. v.h. Gebr. Hoyinck, Arnhem 268.900; N.V. Holland- sche Betonmaatsch., Den Haag 268.800; N.V. Betumeweg, Utrecht 267.400; N.V. Noord-Nederlandsche wegenbouwmaat- schappy, Harlingen 267.400 266.400); N.V. Aug. van Dijk-Petiet's Aannemersbe drijf, Bergen op Zoom 264.850 263.050); N.V. Goudsche Aannemersbedrijf v.h. H. J. van Deest, Gorinchem 260.000; P. Stigter, Ammerstol 257.000; N.V. Mabuad, Wil lemstad 252.600; J. den Oude, Biervliet en W. v. d. Berg, Bruinisse 251,200; P. F. Voet en P. F. de Waal, Kloosterzande 248.900; L. P. Korstanje, Wemeldinge 248.800; L. J. Dekker, Veere 273.500; L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke en M. Wan del, Schoondijke 248.470; J. H. v. d. Ven, Vlissingen 247.900; N.V. Konings Wegen bouw, Oss 247.137 245.137); L. Tim mer, Dordrecht 241.100. De inschrijvers achter wien ook tusschen haakjes een bedrag is vermeld, schreven ook in voor gebruik van buitenlandsche steenslag. BURGERLIJKE STAND Middelburg. Geboren: Adriaan Jacobus zoon van Ja cobus van Moolenbroek en Catharina Ver meulen. PieteiT.ella Christina dochter van Frans Alexander de Coninck en Antonia Cornelia van Velthoven. Johanna dochter van Jan Pieter Hendrik de Graaf en Jo hanna Jacoba Wielemaker; Maria Johan na dochter van. Pieter Verhage en Maria Davidse. Blasius Florence zoon van Jan Marinus Monfenari en Adrians Elizabeth Adam. An.thonie Jan zoon van Adriaan Marinus 't Gilde en Hulda Elisabeth Re- wigel. ïzaak Bastiaar.. zoon van Izaak B&stiaatl Groenewegen en Cornelia Mag dalen a Behage. Hélène Henriette Gilberts dochter van Joannes Cornells Eduard Jo seph Peek en Leontina Augusta I-Ienrica Bulteel. Johanna dochter van Jakob van Sluijs en Leintje Matthysse. Overleden: E. W. Neugebauer 89 j. wede. van C. P. de Vroome; J. L. Fïorusse 41 j. jd.; A. M. BI. cie Clerck 52 j. vrouw van Fr. de Boer. P M. Glerum 6 m. (z.) A. P. Scheyb'eler 73 j. vrouw vari Aclr. Back. Ondertrouwd: M. Verheij 63 j. jm. en W. Dekker 60 j. jd. Getrouwd: J. C. Poelman jm. 37 j. en E. J. M. van Drie! jd. 29 j. C. M. Wissel jm. 27 j. en S. E. M. Berkeveld jd. 26 j. J. Acda jm. 30 j. en G. M. J, van, den Broek jd. 24 j. Goes. Ondertrouwd: Benjamin van der Plasse 22 j. jm. te 's Heer Arendskerke en Jacoba van Hese 26 j. jd. Geboren: Margaretha Alida Johanna d.v. Cornelis Langeveld en Cornelia Langeveld. Geboren: Cathalina Cornelia, dv Corne lis Karelse en Sara Elizabeth Luteyn. Jo- han Gerard, zv Adriaan Johannes de Jon ge en Gerarda Johanna de Koning. Overleden: Jean Baptist Polfliet 2 mnd. Jan de Kam 74 j. e.v. Pieternella Lena van der Maas te Wissenkerke. Overleden: Leun.tjé Cen.se 70 j. Vlissingen. Van 21—26 Maart. Ondertrouwd: J. M. C. Beks 28 j. en P. Klein jan 27 j. W. J. van Uxem 43 j. en C. J. Verschoore de la Houssaije 42 j. H. A. van Egeraat 23 j. en P. W. Mannaart 25 j. H. van der Bliek 25 j. en E. L. Polderman 22 j. J. A. C. Lagaaij en G. N. Davids 22 j. D. Valkier 23 j. en M. Kievit 18 j. J. P. Wan- rooij 25 j. en C. M. D. Daniels 20 j. Getrouwd: G. P. Donze 25 j. en M. F. Auef 23 j. P. Koekkoek 25 j. én M. de Ruij- ter 27 j. Bevallen: G. Swiers, geb. Coenraads z, T. J. van Belzen, geb. de Graaf (levenl.). Overleden: W. H. van Breen 58 j. man van M. A. van. der Eyk. P. J. Bouterse 49' j. man A. A. Fortuin. C. H. Lauwereins 87 j. wed. van C. van der Ploeg. (V.C.) MARKTBERICHTEN Goes, 26 Mrt. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Kleine veiling. Appels: Goud- reinetten 6—24, Gfon. Kroon 4, Jonathan 913, Pepérappels 4,508, Rein. v. Zucui- maglio 4,50, Rembour Mortier 5, Salomé 5,50—13, Westlandsche Belief 1. 9, Zure idem 3—13, per 100 kg. Zoete appels: Campagnezoet 3-8,50, Zoete Bellefleur 2,50—6, Zoete Ermgaard 310, Kroet en stekappels 18, per 100 kg. Peren: Dorothea Royal 5,508,50, Gieser Wildeman 15, Kleiperen 612, Mad. Leva- aseur 69, St. Remy 6,5011, Kroet en stekperen 1—3, per 100 kg. Goes, 26 Maart. Veemarkt, aanvoer 31 biggen. Eierveiling WZB. Aanvoer 150,000 st. kippeneieren gr. 3,253.70; kl. 3 3,20; eendeneieren f 3 85; ganzeneieren 11—15. Hardelaarsnoteering: boter 70 et.; kip peneieren 3,20; eendeneieren 3,20; poelje-eieren 3. Noteering ZLM-commissie: fabrieksboter 95 et.; boerenboter 85 cl.; 2e kw. 80 et.; afw. kw. 50 ct. KERKNIEUWS Afscheid ds. Stegenga. Ds. A. Th! Stegenga hoopt op 31 Maart a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente te Zuidzande. De intrede te Arnhem is bepaald op Zondag 7 April na bevestiging door ds. A. Drost Az., em.-pred. aldaar. Ds. J. A. Raams jubileert. Ds. J. A. Raa'ms, Ned. Herv. predikant te Rotterdam-Feyenoord, herdenkt op 11 April zijn 25-jarig ambtsjubileum en hoopt 14 April 'n gedachtenisrede uit te spreken. Hij was predikant te Asch, Breskens, Rijs wijk, Kloetinge en sinds 1936 in Feijen- oord. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Zierikzee door ds. M. C. v. Wyhe te Vught. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Zuidzande (toez.) door A. Everts, cand. te Hemmen, ADVERTEREN. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde Tante en Oud-Tante, Mejuffrouw ANNA MARIA ELIZABETH ANTOINETTE HAUSSMANN. Na gesterkt te zijn door de Genademiddelen onzer Moe der de H. Kerk, ontsliep zij zacht en kalm, in den geze- genden ouderdom van 89 ja- ,ren. Wij bevelen hare ziel in Uwe gebeden. Uit aller naam: F, A. W. VAN DER TOGT. Middelburg, 26 Maart 1940. Korte Delft 26. Geen bezoek. De plechtige Requiem zal worden opgedragen in de Pa rochiekerk van den H.H. Pe trus en Paulus, Lange Noord straat, Vrijdag a.s. te 9.30 uur. De voorafgaande stille H.H. Missen zijn te 7.30 en 8 uur. De begrafenis heeft plaats van de Kerk uit op het R.K. Kerkhof te Middelburg. Rozenkrans-bidden Donder dagavond 8 uur in de Paro chie-Kerk. Nog treurende om het ver lies onzer jongste Zuster, werd heden van ons wegge nomen onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mej. LEUNTJE CENSE, in den ouderdom van 70 jaar en 6 maanden. Namens de familie, A. CENSE. Goes, 27 Maart 1940. Lomba2'dstraat 4, De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag om 12 uur. Eenige en algemeene kennisgeving. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven van het overlijden van onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevr. ADRIANA PIETERNELLA BACK, geb. Scheijbeler, in den ouderdom van 73 jaar. Middelburg: A. BACK. Amstelveen: P C. BACK. E. BACK—KORTHALS en Kinderen. Haarlem: J. v. d. KUILEN—BACK. G. v. d. KUILEN en Kind. Tjilatjap (N.O.I.): D. DOORNEBOS—BACK. J. DOORNEBOS en Kinderen. Berlijn: C. IHME—BACK. H. IHME en Kinderen. Middelburg: TH. M. JESAYES—BACK. M. JESAYES en Kind. Utrecht: B. LOOS—BACK. A. LOOS en Kind. Middelburg: N. BACK en Verloofde. Middelburg, 26 Maart 1940. Geen rouwbezoek.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 7