STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE «peso»6 MIDDELBURG INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL De Vereeniging Industrie- en Huishoud school alhier heeft Donderdag in het schoolgebouw aan het Molenwater haar al- gemeene vergadering gehouden, onder lei ding van mevr. L. AlbertsSalberg. De waarnemende secretaresse-penning- meesteresse, mevr. A. A. van der Veurvan Wijk, deelde in haar jaarverslag mede, dat op 1 Januari 1939 de school 156 dagleer- Jingen telde, terwijl 59 leerlingen, aan de avond-cui'sussen deelnamen, totaal 215 leerlingen. In het voorjaar namen 27 leer lingen deel aan den avondcursus voor cos- tuumnaaïen en voor koken 15 leerlingen. In totaal is gedurende het schooljaar 193S/ 1939 aan 252 leerlingen onderricht gegeven. Aan het einde van het schooljaar ontvin gen 10 leerl.ngen een diploma voor huis naaister, 12 voor hulp in de huishouding en 8 voor costuumnaaien. Bij het begin van den cursus 1939/1940 waren 144 leerlingen voor volledig on derwijs inschreven, van wie van buiten Middelburg 84 leerlingen, nl. Aagtekerke 1, Arnemuiden 1, Biggekerke 2, Breskens 2, Gapinge 1, Grijpskerke 1, Koudekerke 6, St. Laurens 4, Nw. èn St. Joosland 1, Se- rooskerke 3, Oost-Kapelle 4, O. en W. Sou burg 14, Veere 4, Vlissingen 35, Vrouwe- poldcr 4, Zoutelande 1. Er waren 25 leerlingen vrijgesteld van het betalen van schoolgeld. Voor de avondcursussen 1939/40 meldden zich aan bij den aanvang: 16 voor cos tuumnaaien, 19 voor koken, 3 voor fijne keuken, 1 voor dieet koken, 7 voor een ba kercursus, totaal 46 leerlingen. Op 31 December was het totaal aantal leerlingen 186. De leerlingen woonden de filmvertoo- ning bij van Simavi en de film Sociale Ver zekering. Aan drie leeraressen werd eervol ontslag verleend wegens benoeming aan andere onderwijsinrichtingen en om andere rede nen. Om in de verschillende vacatures te voor zien werden benoemd de dames: G. Kent- gens voor stofversieren, linnen- en cos tuumnaaien; C. P. M. Niessen voor wasch- behandeling, gezondheidsleer en huishoud kunde. In de vacature van wijlen den heer J. A. Vertregt werd nog niet voorzien. Het Bestuur: Mevrouw S. van Deinse Brouérius van Niidek zag zich genood zaakt haar herbenoeming als bestuurslid niet aan te nemen. Haar aftreden wordt zeer betreurd, daar zij reeds van af den opzet der school in het bèstuur zitting had. In de plaats van den heer J. F. Heems kerk werd door den Gemeenteraad Mid delburg benoemd de heer A. J. Schot. In het begin van September werd de heer Mr. P. van Empl, secretaris-penningmees ter, gemobiliseerd; zijn functie wordt waar genomen door mevr. A. A. van der Veur van Wijk. GEEN SPIONNAGE. Het (r.k.) „Dagbl. v. Noord-Brabant en Zeeland" houdt vol, dat er kort geleden ook te Middelburg een geval van spionnage zou zjjn ontdekt. Het blad weet nu zelfs bijzon derheden: fotografeeren van vestingwer ken. Wij hebben opnieuw een onderzoek inge steld en zijn van diverse bevoegde zijden ge machtigd het bericht voor de tweede maal tegen te spreken. GOES GOESCHE AMBACHTSSCHOOL. Uitreiking diploma's en Ochtman prijzen. Donderdagmiddag had in de Ambachts school de uitreiking der diploma's en Ocht- manprijzen plaats. De w.n. voorzitter, mr. Ph. R. Hugen- holtz, opende de bijeenkomst met woorden van welkom, waarbij hij mededeeling deed van de verhindering van den voorzitter en het gemeentebestuur. Spr. herdacht dan in waardeerende woorden wijlen burgemees ter Van Dusseldorp, die steeds blijk gat zeer veel belang in de Ambachtsschool te stellen. Spr. wees voorts op den oorlog, die elders uitbrak, en waarvoor ons land ge lukkig nog gespaard bleef. Intusschen had den de veranderde omstandigheden geen ongunstigen invloed op de school Integen deel. Het aantal leerlingen werd steeds grooter. En dit is begrijpelijk, want de eischen die de maatschappij stelt worden steeds zwaarder, en til geeft deze school slechts een voorbeleidende ontwikkeling, waarna de leerlingen zelf moeten zorgen zich verder practisch te bekwamen, ze lee- ren hier toch zeer veel van waarde, waar van ze geheel hun verder leven zullen pro- fiteeren. Ook het metaalbewerkersvak heeft een stijgende belangstelling, de afdeeling timmerlieden is over haar laagte punt heen, en de school zorgt er voor, door aanschaf fing der nieuwste machines, zich aan de laatste eischen aan te passen. Zoo wordt bv. niet alleen het autogenisch-lasschen, maar ook het electrisch lasschen onderwezen. De directeur, de heer J. H. B. Buthfer, deelt mede, dat over het algemeen de re sultaten van het onderwijs ditmaal niet al te best zijn. Er moesten nogal wat leerlin gen afgewezen worden en anderen behaal den slechts ternauwernood het diploma of gingen ternauwernood over. Enkele ouders vroegen of hun zoon daarom nog een jaar mocht blijven, en dit zal toegestaan wor den. Als verzachtende -omstandigheid wil spr. op den langen en strengen winter wij zen, die een zeer nadeeligen invloed op het regelmatig schoolgaan uitoefende. Spr. geeft dan cijfers over het aantal af gewezen leerlingen per klas. Totaal konden er 51 gediplomeerd worden en moesten er 46 afgewezen worden. Verder werden 63 nieuwe leerlingen ingeschreven en zullen er 10 voor een derde jaar blijven, waartoe intusschen de ministerieele goedkeuring af kwam. De school, die vorig jaar 172 leer lingen telde, zal nu op 18S leerlingen ko men. Dit is zeker een mooi resultaat, voor al als men in oogenschouw neemt, dat het thans een twee-jarige cursus betreft, ter wijl het topjaar, met den 3-jarigen cursus, 229 leerlingen telde. Met voldoening gewaagde spr. er over, dat alle geslaagden, als ze er achterheen trekken,wel werk zullen vinden. Er ko men steeds meer aanvragen bij hem bin nen. Dit bewijst, dat men de op deze school opgeleide leerlingen waardeert. Maar daar om moet de school ook voor de leerlingen in kunnen staan en het afwijzen van zulk een groot aantal leerlingen, heeft niet de bedoeling, de school vol te houden, doch men moet er op kunnen vertrouwen, dat men met leerlingen der Ambachtsschool, niet miskocht is. Dat spr. steeds meer aan vragen krijgt bewijst wel, dat dit tot nog- toe niet het geval was. De voorzitter wenschte hierna de gedi plomeerden geluk en raadt hen aan, steeds verder te leeren, zooals men heel zijn leven moet doen. Verder hoopt spr. dat de leer lingen den naam van de school, die, zoo als men hoorde, zeer goed is, hoog zullen houden. Spr. wijst er tenslotte op, dat nu door den directeur, aan de leerlingen, die door ijver en gedrag uitmuntten, de Ocht man prijzen uitgereikt zullen worden. De ze- prijzen worden aangeschaft uit een fonds, dat door wijlen den hr. Ochtman daartoe beschikbaar werd gesteld. Bij de uitreiking der prijzen wijst de hr. Buthfer er op, dat deze prijs, die aange teekend wordt in de diploma's, een bijzon dere aanbeveling is, hij raadt alle leerlin gen dan ook aan, van steeds meer ijver blijk te geven, opdat deze prijzen aan steeds meer leerlingen uitgekeerd zullen kunnen worden. De voor z. sluit hierna deze traditio- neele plechtigheid met een woord van bij zonderen dank aan directeur en personeel voor de wijze waarop ze hun taak vervul den. Eén der leerlingen zegde tenslotte dank voor het genoten onderwijs en de verleen de diploma's. De zakken-diefstaL GEEN 200 MAAR 875 ZAKKEN GESTOLEN 550 ZAKKEN TE MIDDELBURG VERKOCHT. In ons blad van Woensdag berichten wij, dat de politie beslag gelegd had op een partij van 200 jute-zaklten, van dief stal bij de fa. Timmerman afkomstig, en dat het onderzoek werd voortgezet. Er waren bij de politie nl. vermoedens gere zen?, dat er mogelijk reeds eerder zakken bij deze fa. ontvreemd waren, en ook, dat er meer personen bij betrokken waren dan de 32-jarige P. J. M. L., die men Dinsdag nacht reeds aangehouden en opgesloten had. Zooals we ook meldden, had de fa. T. den diefstal nog niet ontdekt, hetgeen begrijpelijk is, als we vermelden, dat deze fa. soms een dertig duizend zakken in voorraad heeft. Doch bij controle kwam nu aan het licht, dat er heel wat meer zakken dan 200 ontvreemd waren. De politie stelde dadelijk een uitgebreid onderzoek in, informeerde allerwege of er jute-zakken aangeboden, verkocht of ver- 'oerd waren en in twee dagen wist ze le zaak tot klaarheid te brengen. Het betrof hier een complot van vier Goese- naars, den reeds genoemde P. J. M. L., en verder den 35-jarigen A. P. H. L., den 28- jarigen J. de J. en den 27-jarigen J. H. Ongeveer een paar weken geleden begon nen deze vier met het eerste zakken trans port, dat 22 pakken van 25 zakken bevat te. Deze werden aan J. A. M. te Middel burg verkocht voor 36 cent per zak, het geen plm. 14 cent onder de waarde is. loops zjj hier opgemerkt, dat de van het viertal aan zijn 3 mak kers vertelde, dat hij te Middelburg slechts 30 ct, per zak ontvangen had en, hij de vennootschap dus voor 550 mhal 6 cent benadeelde. Doch dit is verder een interne aangelegenheid. Daarna verduisterden twee der genoem den Maandagnacht nog 5 pakken zakken en een, dekzeil bij de fa. T., welke zakken naar Borssele verkocht werden en ten slotte waren er ook weer twee betrokken bij den Dinsdagnacht gepleegden diefstal van 8 pakken, op welke beslag werd ge legd, en die zich thans op het politie-bu- reau bevinden, waar gisteravond ook de andere daders opgesloten werden. In totaal werden dus 35 pakken van 25 zakken of 875 zakken ontvreemd, ter. waarde van ongeveer 450. Dat de betrokkenen, thans de zak op den kop krijgen laat zich hoox-en Avondschool A. Bevordering der leerlingen en uitreiking diploma's van het Cursushalfjaar 1939 1940. Algemeene le klasse naar de 2e klasse: G. H. L. Hagenaar, Goes; C. Job- se, Goes; P. Murre, Wolphaartsdijk; A. G. Meeuwse, Wolphaartsdijk; J. Meijaard, Heer Arendskerke; C. Nieuwenhuise, Heer Arendskerke; J. C. A. Polderman, Yerseke; J. Sanderse, 's-Heer Arendsker ke xM. Schrijver, Goes; C. Scheffers, Goes; Iz. van der Weele, Goes; J. van der Weele, Goes; J. Zandee, Kapelle; P. Zuidijk, Wolphaartsdijk; niet bevorderd 1 leerling. Van de 2e naar de 3e klasse: A. de Ko ning, Goes; Jac. Beeke, 's-Heer Hendriks kinderen. xL. -Hoekman, Goes; P. Roo- se. Goes; D. Verschuure, Wolphaartsdijk; N. van de Vrie, 's-Heer Hendrikskinderen; F. van der Weele, Goes. Van de 3e naar de 4e klasse: A. L. Kos ter, Wolphaartsdijk; J. J. de Reiger, Hein- kenszand; niet bevorderd 3 leerlingen. Van, de 4e naar de 5e klasse: P. C. Kerkhove, Goes; Jac. Martein, Cerseke. 5e Klasse gediplomeerd: van de 12 leer lingen 2 en verder 9 die allen een verkla ring ontvangen waaruit blijkt dat zij vol doende vorderingen hebben gemaakt om töt de vervolgcursus te kunnen worden toegelaten. Diploma: Chr. Janse. 's-Heer Arendsker ke; M. J. Pieters, 's Heer Arendskerke. Verklaring: F. P. M. Hopmans, Goes; G. Dekker, 's-Gravenpolder; Chr. Kole, Kloe- tirge; G. J. Leendertse, 's-Heer Arends- UITKEERINGEN UIT HET GEMEENTEFONDS. In de St. Crt. is opgenomen de bere kening van de uitkeering uit het gemeente fonds gedurende het uitkeeringstijdvak 1938/1939. Daaruit blijkt o.a. dat is toege kend aan de gemeenten op Walcheren het navolgende bedrag: Aagtekerke 331,20; Arnemuiden 2563,44; Biggekerke 472,50; Domburg 2258,34; Grijpskerke 3366,60; Koudekerke 3372,42; St. Laurens 678,42; Meliskerke 615,84; Middelburg 70.873,56; Nieuw- en St, Joosland 168,30; Oost- en West Souburg 10.699,74; Oostkapelle "16,06; Ritthem 1283,76; Serooskerke 822,54; Veere 1525,20; Vlissingen 87.045,72; Vrouwenpolder 1454,22; West- kapelle 1072,74; Zoutelande 69,18. Aan de gemeenten op Noord- en Zuid-Be veland: Baarland 144; Borssele 364,62; Colijnsplaat 2005,68; Driewegen 245,76; Ellewoutsdijk 581,70; Goes 18.934,56; 's Gravenpolder 192,66; 's Heer Abtskerke 382,80; 's Heer Arendskerke' 897,72; 's- Heerenlioek 2221,92; Heinkenszand 53,28 Hoedekenskerke 317,16; Yerseke 9802,26; Kapelle 1623,90; Kats 429,06; Katten- dijke 534,24; Kloetinge 1575,90; Kort- gene 1713,30; Krabbendjjke 1654,32; Kruiningen 781,80; Nisse 456,84; Oude- lande 810,66; Ovezande 745,S6; Itilland- Bath 2099,04; Schore f 830,94; Waarde 997,86; Wemeldinge 1425,06; Wisseker- ke 1575,60; Wolphaartsdijk 684,18. Aan de gemeenten in West Zeeuwsch- Vlaanderen: Aardenburg 186,24; Biervliet 254,82; Breskens 394,74; Cadzand 1708,02; Eede./ 157,32; Groede 1286,88; Hoofdplaat 1050,66; St. Kruis 42,96; Nieuwvliet 419,64; Oostburg 1054,74; Retranchement 99,84; Schoondijke 1257,84; Sluis 2052,78; Waterlandkerkje 612,84; IJzendijke 615,30; Zuidzande 1213,50. WALCHEREN. JAARVERGADERING BOERENLEEN BANK. KOUDEKERKE. Donderdagavond verga derde de Boerenleenbank te Koudekerke on der voorzitterschap van den heer W. Ver- hage. Uit het jaarverslag van den kassier bleek, dat ontvangen is aan spaargelden 122861,17 aan terugbetaalde voorschotten 10882,50 en in loopende rekening 57771,79. Uitge geven aan spaargeld 141944,50 aan voor schotten 18950 en in loopende rekening 77892,80. Het aantal leden is 377. In omloop zijn 18 spaar- 99 voorschot- en 73 loopende re keningboekjes. De geheele omzet bedroeg 389435,87. Het eindcijfer der balans is 418038,20, de winst bedraagt 1110,67 welke aan het re servefonds werd toegevoegd, dat thans 39808,32 bedraagt. Het aftredend bestuurslid P. Verhage Mz. en het aftr. lid van den raad van toezicht P. Aarnoutse werden beiden herkozen even als de plaatsvervangende bestuursleden J. de Buck en J. Jasperse. De opkomst was zeer gering. EINDLES LANDBOUW-WINTERCURSUS MELISKERKE. Alhier had de eindles plaats van de tweejarige landbouwwinter- us gegeven door den landbouwonderwij- zer G. Beukelman, Door militaire dienst waren enkele cur sisten afwezig gebleven voor het tweede cursusjaar, De volgende leerlingen slaagden voor het diploma: Pieter Wisse Pn., M, Louws Fz., Jac. Geschiere Pn., G. Geerse, Jac. Koppejan Jn., Iz. Matthijsse, S. Boogaard, J. Vos Cn., L, Bosschaart en S. Koppe- janu Ir. Droogendijk, rjjkslandbouwconsulent reikte de diploma's uit. Verder spraken nog M. Kleinepier,, secr. kring Walcheren ZLM, W. de Buck, voorz. commissie van toezicht, burgemeester Huijsman en A. de Korte voor de. jeugd organisatie. De oudste leerling Matthijsse dankte voor het onderwijs en bood de heer Beu kelman eenige boekwerken aan. ZUID-BEVELAND. Kleedingstukken uitgereikt. KLOETINGE. Door de jeugdclub „Het Mosterdzaadje" presidente Mevr. Oostingh, werden deze week aan 30 arme gezinnen dezer gemeente 70 zelfvervaardigde klee dingstukken uitgereikt. a\léé» k»i Kr e^1 (Ingez. Med.) Opbrengst collecte. KLOETINGE. De voorjaarscollecte voor de zending welke deze week weder door de zendingscommissie nverd gehouden, heeft alhier opgebracht 213.37. Fortwachter benoemd. ELLEWOUTSDIJK. In deze gemeente is benoemd tot fortwachter de heer J, J. Smallegange, wonende alhier. OUDERAVOND TE HEINKENSZAND HEINKENSZAND. Woensdagavond werd alhier de ouderavond der O.L. school gehou den. Vele ouders en alle schoolgaande kin deren waren aanwezig, terwijl ook de bur gemeester dóór zijn tegenwoordigheid blijk van belangstelling gaf. In een der schoollokalen was eenig werk der leerlingen te bezichtigen. Op smaakvol le wijze waren o.a. verschillende teekenin- gen en handwerken ten toon gesteld, waar bij vooral de goede kwaliteit van het tee- kenwerk opviel. In de vei-gadering der ouders werden de dames Griep en Van Iwaarden tot bestuurs lid herkozen. Hierna werd den kinderen nog een zeer prettige avond bereid, waarbij aardige film stukjes werden vertoond, terwijl ter afwis seling werd gezongen en versnaperingen werden rondgedeeld. ONTEVREDEN STEUNTREKKERS. Ze moeten erwten lezen. YERSEKE. Onder de Yerseksche steun trekkers heerscht momenteel een groote ontevredenheid over de onbillijke manier waarop velen van hen worden behandeld. Men heeft namelijk de steunverleening en werkverschaffing stop gezet en alle steun trekkers verplicht om erwten uit te zoe ken. Ware het nu, dat ieder daarin een be hoorlijk loon kon verdienen, dan was dit vanzelfsprekend goed. Het tegendeel is echter het geval. Velen zouden om een schamel weekloon te bemachtigen met heel het huisgezin aan den arbeid moeten en we gelooven niet dat zulks naar den wensoh van de regeering is. Deze verplichte arbeid is ontstaan door dat een gedeelte der steuntrekkers weiger de om vrijwillig aan den arbeid te gaan. Toen zulks het geval was liet men de goe den met de kwaden lijden; Laten we hopen dat deze kwestie spoedig tot tevredenheid van beide partijen zal worden opgelost. Uitvoering „Jong Leven". YERSEKE. Het kinderkoor „Jong Leven" gaf onder leiding van haar directeur den hr. J. Kousemaker uit Goes een uitvoering in de zaal Nolet. Opgevoerd werd het zang spel „Het land achter de bergen", hetwelk door de kleinen goed bleek te zijn ingestu deerd. De heer W. Honders opende en sloot deze avond met een toepasselijk woord. Onbesuisde fietsers. YERSEKE. Mej. C. de Leeuw werd dus danig door een fietser aangereden dat zij het Gemeentehuis, waarvoor het ongeval geschiedde, moest worden binnengedragen, om weer wat tot zichzelf te komen. Onbe suisde fietsers zijn er helaas nog steeds. Kiezerslijst. KRUININGEN". Het aantal kiezers voor 1940 bedraagt voor de gemeente Kruinin gen 2374. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank Geslaagd,- WEMELDINGE. Aan de school te Kampen slaagde vo daatsexamen de" heer L. v. Wemeldinge. Z.-VLAANDEREN W.D. theologische or het candi- d Linde te kerke; L. Peeters, Kwadendamme; Slabbekoorn, Kapelle; A. C. Schrijver, Goes; J. P. Schrier, Goes; A. Tempelaars, Goes; afgewezen 1 leerling. Volwassen verklaring voor voldoende vordering: J. van de Parel, Kruiningen. Vervolgcursus le naar 2e klasse: Beenhakker, 's-Heer Arendskerke; M. Bach, Goes; J. Boonman, Goes; C. Ba rends, Goes; P. de Boe, Kloetinge; E. Cor- stange, Goes; A. M. Eversdijk, Kapelle A. Hejjnsdijk, Goes; D. Priester, 's-Heer Hendrikskinderen; W, van Maris, Goes;* C. Nieuwdorp, Kapelle; C. Kijk, Heinkens zand; L. Schrier, Goes; J. Zuidweg, Hein kenszand; niet bevorderd 2 leerlingen. Gediplomeerd: F. Baarends, Goes; J. F. Hopmans, Goes; Jac. Louwerse, Nisse; J. de Munck, Borsselen; J. Priem, Ovezande; J. Sommeijer, Ovezande; afgewezen 2 leer lingen. Schilderscursus le naar 2e klasse: C. Mol, Wilhelminadorp; M. J. van dér Lin de, Heinkenszand; C. Tramper, 's-Graven polder. Van de 2e naar de 3e klasse: And. de Baar, Kwadendamme; H. Gyssen,, Kruinin gen; Joh. Verijzer, Goes; niet bevorderd 1 leerling. Vervolgcursus schilderen le naar 2e klasse 1 leerling (niet bevorderd), Gediplomeerd. Adr. Franse, Kwadendam me; Joh. Krijger, Boi-ssele; D. Was, Yer seke; Jac. Simonse, Goes. Gediplomeerd geene; afgewezen 1 leer ling. x beteeke.nt prijs Ochtmansfonds. Raad van Breskens. REORGANISATIE VAN DE BRANDWEER. BRESKENS. De Raad dezer gemeente kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burge meester Dorst. Op de agenda kwam o.a. voor een voor stel van B. en W. tot vaststelling van een brandweerverordening. De brandweer al hier is gereorganiseerd. Er is een vrijwilli ge brandweer in het leven geroepen, waar voor een verordening moest worden vast gesteld om als grondslag daarvoor te die nen. De Raad kon zich met het voorstel vereenigen. Ontheffing van 't motor- en rijwielreglement werd verleend aan de heeren J. Cornells en I. J. Becu, beiden te Groede en P. Bril te Schoondijke. Deze heeren hadden een verzoek ingediend om met een tractor in de gemeente te kunnen rijden. De Maatschappij voor Ooft- en Tuinbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een verzoek om subsidie ingediend voor onderhoud van aan te leggen boomgaarden in Biervliet, Nieuwvliet, Aardenburg en Oostburg. Alle gemeenten zouden 1 cent per inwoner die nen bij te dragen. Op voorstel van B. en W. werd echter afwijzend op het verzoek be schikt omdat de fruitteeltcultuur voor deze gemeente van geen belang is. Voorts heeft de Raad de vergoeding der bijzondere scho len vastgesteld, alsmede kohier hondenbe lasting. Tenslotte werd nog besloten deel te ne men aan de gemeenschappelijke regeling van den luchtbeschermingsdienst Zeeuwsch-Vlaanderen. Door de Posterijen za' binnenkort een nieuwe postzegel worden uitgegeven. Een afbeelding van dezen zegel, welke de beeltenis draagt van H. M. de Koningin Een Paaschverrassing voor de reizende militairen. Als er één bedrijf is, welks werkzaamhe den gekenmerkt worden door gastvrijheid, dan zijn het zeker de Nederlandsche Spoor wegen. Die gastvrijheid treft men overal aan: in wachtkamers, op perrons en in treinen. En waar de N. S. steeds alles in het werk stellen het hun gasten zoo aangenaam en gemakkelijk mogelijk te maken, heeft de directie gemeend ook voor de militairen iets te moeten doen. In samenwerking met en volle medewer king van O. en O. werden plannen be raamd, die verwerkelijking vonden in een pakket, dat als Paaschverrassing aan ieder m deze landsverdedigers werd gezonden. Een pakket, waarvan de inhoud voor een gedeelte wel spoedig in rook zal vervlie gen en voor een ander deel slechts op ver hooging van uiterlijk schoon is ingesteld, doch waarin ook nog andere zaken zijn verpakt, die de militairen zullen helpen deze dagen prettiger door te komen en hun eenige uurtjes van afwisseling zullen be zorgen. De pakketten bevatten n.l. een spoor- wegbouwmodel of -zaagfiguur, wat bloc notes, legpuzzles, sigaretten, scheerzeep en prentbriefkaarten. Elk pakje is voorzien van een keurige, door Jo Spier geteekende kaart, waarop de directie der N. S. (als huisbaas) en O. en O. (als makelaar) den jongens een pret tig Paaschfeest toewenschen. Een bezoek aan het gebombardeerde Sylt Het Duitsche Nieuwsbureau bericht uit Berlijn: „Gisteren hebben vertegenwoordi gers van de pers in de neutrale landen een bezoek gebracht aan het eiland Sylt, de Duitsche luchtbasis voor de kust van Slees- wijkHolstein, om de schade in oogen schouw te nemen, welke door het bombar dement van de Britsche vliegtuigen is aan gericht. Reeds op de reis naar het eiland konden de journalisten constateeren, dat de berichten over het vernielen van de Hin denburg-dam onjuist waren. Op den elf kilometer langen dam was geen enkel spoor van een ingeslagen bom te zien. Op het eiland zelf zagen zij aan weerszijden van de spoorlijn de bevolking rustig haar werk doen terwijl voor de huizen de kin deren speelden. De vliegtuigbasis Hörnum op de Zuid punt van het eiland, welke het voorwerp van den voornaamsten aanval van de Brit sche vliegtuigen vormde, is slechts weinig beschadigd. Slechts een gebouw, het zie kenhuis, is door een bom getroffen, welke evenwel niet door het betonnen dak heen is geslagen. Verder zijn in het vrije veld een aantal trechters geslagen en zijn een aan tal ruiten door den luchtdruk vernield. Dit zijn de eenige sporen, welke het bombar dement van zes uur hebben nagelaten." BURGERLIJKE STAND Middelburg. Overleden: Chr. Schout, 70 jr., man van P. Bouman. Ondertrouwd: P. Chr. Bourguignon, 27 j. j.m. en C. J. Doets, 30 jr. j.d. D. Cornelisse, 22 jr. j.m. en M. A. Floresse, 21 jr. jd.; A. Schuit, 33 jr. jm. en R. R. Augustijn 31 jr. j.d.; A. F. Hanssens, 29 jr. j.m. en M. Kla ver, 27 jr. jd. Getrouwd: E. van Kooij, 25 jr. jjn. en M. P. Janse de Jonge 25 jr. j.d.; A. Keijser, 28 jr. jm. en L. M. van der Lely 28 jr. jd. Vlissingen. Van 1821 Maart. Getrouwd: D. J. Vromans 33 j. jm. en M. Kruisman 26 j. jd. Bevallen: T. Jobse, geb. Crucq z. P. Vis ser, geb. Dekker d. D. Weeland, geb. Van Eenennaam d B. S. Bronke, geb. Van der Weel d. A. van de Rest, geb. de Smit z. Overleden: L. de Heus 63 j. vrouw van J. C. Paauwe. J. J- van de Velde 66 j. man van J. Kole. (V.C.ÏJ O. EN W. Souburg. Van 713 Maart. Getrouwd: Martinus de Witte 28 j. jm. en Louisa Marie de Pré 23 j. jd. Geboren: Johanna Cornelia d. van K. van den Berge en van M. J. Sloover. Pieter- nella Levina d. van G. J. Hoebeke en van T. P. Louwerse. Pieter z. van H. van Zalen en van J. den Hollander. Johan Lieuwe' Eilard z. van B. D. H. Tortike en van 3. E. Franken. Emilie Clara d. van K. Oele en van D. L. Dorleijn. Overleden: Janna Bostelaar 79 j. echtge- noote van J. Pouwer. Tiemon Brouwer 53 j. echtgenoot van T. Dijkhuizen. (Nws. bid.)] R. K. vluchtelingenkamp. SLUIS. Burgemeestëf' 'A. Arnaudts alhier is door den minister aangewezen tot „com mandant" van het R. K. vluchtelingenkamp in de plaats van den heer Wetering.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2