§76 Zoo verwent de Hza kaar klanten STADSNIEUWS STADSNIEUWS 87 Huisgezinnen ^idzabonnen zijn Waardebonnen UIT DE PROVINCIE MIDDELBURG GOES UITVOERING KINDERKOREN. Zangvogeltjes zingen. De kinderkoren „De Zangvogeltjes" en „De kleine Zangvogeltjes" gaven, onder leiding van mej. Nel Roose een uitvoering het Kerkgebouw der Vrij Evangelische Looft gaven Doodelijk ongeval in de Korte Noordstraat. Gistermiddag heeft in de Korte Noord- straat een ernstig verkeersongeval plaats gehad, dat het leven kostte aan den 70- jarigen koopman Chr. S„ wonende onder Sint Laurens. Men is in de Korte Noord- Gemeente. Straat bezig met reparaties aan het pla-1 Na het gezamenlijk zingen van veisel, doch op zoo'n manier, dat het ver-den Heer" en „Koos de Gymnast' keer zoo weinig mogelijk wordt gehinderd. „De Zangvogeltjes" een aantal liedjes ten Aan den kant van de kazerne was een ge- beste, als „Klokje" van Jos. Beckers; „Len- deelte van de straat opgebroken. Aan de te" van H. J. van Lummel; „Morgenlied" andere zijde reed gisteren S., die per rij- van Viotta, en het aardige „Het dansende wiel uit de richting van de watertoren boerinneke" van Joh. Röntgen. De num- kwam Hij ontmoette bij het opengebroken niertjes en de muziek bleken er goed in te gedeelte een zwaar geladen boerenwagen, zitten en ook van de voordracht bleek men met twee paarden bespannen. S. - schijnt reeds een goed begrip te hebben. „De Klei- eerst tusschen den wagen en het opgebro-1 ne Zangvogeltjes", die hierna optraden, ken straatgedeelte te hebben willen door- hadden weer iets eenvoudiger stof, als „Een rijden, maar stapte op het laatste oogen- scheepje met witte zeilen" en „De eerste blik af. Ongelukkigerwijze viel hij, en wol klompjes" van Theo v. d. Bijl, en vooral vlak achter het linker paard. De bestuur- i 00'c »^e verkeersagent" van Aug. Weiss der van den stapvoets rijdenden wagen kon willen we noemen, die keurig dezen onmogelijk nog stoppen, zoodat een j werden. gezongen der w'elen S. over de borstkas ging. Spoedig arriveerde een rijwielbrancard, Mej. Maps van Westen en de heer Jan Kousemaker gaven daarna op viool Largo waarmee het slachtoffer naar het gasthuis van Each. Met groote aandacht werd dit zoek ingesteld. Naar wij vernemen, treft grooten steun was bij het optreden van de jeugd. Na de pauze volgde weer een aantal met zorg gekozen nummertjes voor de grocte en kleine zangvogeltjes. In het bijzonder willen we noemen „Wiegedeuntje" van Gui- werd vervoerd. Bij de aankomst daar kon echter slechts den dood van S. worden ge constateerd. De politie heeft onmiddellijk een onder den bestuurder van den vrachtwagen geen schuld. HULP AAN FINLAND. Hoewel we in onze gedachten niet meer de Finsche mannen en vrouwen aan het front zien strijden en dus het enthousiasme inzake de hulpverleening eenigszins ge daald is, hebben toch velen begrepen dat hulpverleening aan dit berooide en uitge-' schudde volk in het geheel niet overbodig is. Donderdag 14 Maart ontving ik van N. N. 2. Vrijdag 15 Maart van N. N. 2. Zaterdag en Zondag ontving ik niets, maar Maandag 18 Maart ontving ik van N. N. 1 en van N. N. uit Oost- en Wess Sou burg 5 en van de J. V. op G. G. Imanël; te Arnemuiden 6,25 welk bedrag dient voor den wederopbouw van Finland, een bedrag dat gedeeltelijk uit de kas is geko men en gedeeltelijk van een collecte onder de jongens gehouden. Prachtig, van zulke giften worden we niet armer; ze maken ons geestelijk rijker. Uit datzelfde Arne muiden bracht N. N. me een gift van 10 terwijl als laatste gift op dien Maandag me toekwam 2,50. Woensdag 20 Maart werd op mijn postrekening 1 gestort va: mand uit Zoutelande die niet thuis toen ze daar die prachtige collecte hielden. Totaal 14—21 Maart 29.75 Vorige verantwoording 1617,29 extra nummer aangehoord en het oogstte veel waardeering. Wijzen we hier tevens op de zeer verdienstelijke piano-begeleiding van mvr. Duvekot-Sparenberg, die ook een do Gezelle van de grooten en „Kinderge bed" van Adr. Kousemaker en ook „Mi spreekt de blomme een tale" van Guido Ge zelle, die keurig vertolkt werden. Daarbij was ook het optreden van enkele debuten tjes een aardige attractie die zeer op prijs werd gesteld. Tusschen het optreden van de kinderen in werden nog op viool en piano „Gavotte" van Gossec en „Berceusö" de Jocelyn" van Godard uitgevoerd, welke nummertjes te recht een warm applaus oogstten. Met het gezamenlijk zingen van „Hei landsliefde" en „Kinderen van één vader", werd deze aantrekkelijke en welgeslaagde uitvoering besloten. CHRIST. BESTURENBOND. De Chr. Besturenbond hield gisteravond een besturenvergadering, op welke o.a. medegedeeld werd, dat dit jaar geen col lecte zal worden gehouden voor „Jong Hol land snakt naar werk", doch dat daarvoor in de plaats zal komen een collecte voor het A.P C., het comité dat den arbeid onder de christelijke gemobiliseerden op zich n< Aan een aantal vereenigingen zal hiertoe medewerking worden gevraagd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Blomaard te Kloetinge herkozen, terwijl in de plaats van den heer D. Koster, dit zich niet herkiesbaar gesteld had, de heer J. Nyssen te Kapelle, gekozen werd. Na afdoening der verdere huishoudelijke zaken en bespreking der propaganda, hield de hr. R. Buitenhuis een inleiding over ,,De Gildenmaatschappij en de bedrijfsorganisa tie, waarbij spr. wees op de voor- en nadee- len der gilden en naar voren bracht, wel ke ondervindingen uit dien tijd de huidige bedrijfsorganisatie zich ten nutte kan ma ken. Na deze inleiding volgde nog een ge animeerde bespreking over verschillende punten. BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 83% Zeeuws. Hyp. B-3% 78% Cities Service Cy. P. 1958 5 50%—51% Bataafcshe Petr. Mij.-3% 88—88 A Amsterd. Bank 87%—87 A Ned. Gist- en Splritusf. 322%—318% A De Schelde NB 4417* C Am. Smelt en Ref. 36%—36% A Houth. Alberts 65%—65% C Chesapeake en Ohio 3130% C Pref. Kansas City South 14%—14% C Union Pac Rr. 7574 Ned. 38 1000-3 84%—84% O. Indie 37 1000-3 85%—85% A Koloniale Bnk. 160 A N.I Hbk. 600 104% C Ned. H. M. 1000 88—87 A v. Berkels Pat. 19—19% C Calvé-Delft 53%—54% A Lever-Bros Unilever 92%92%-% A Philips Gem. B. afg. 121118% C Am. Car Foundry 1S%—18% C Anaconda Cop. 2222-% C Bethlehem St. 55%— 55%-% C General Motor 39%39% C Kennec Copper 27%—27%-%' C North Am. Aviat on 16%-^-17% C Rep. Steel 15%—15%-% C U. States St. C. 40%-^l-40% C Northh Am. Cy. 16%—16% A Kon. Petr. Moij. 232%--233%-32%, C Contin. Oil Cy. 16%—16% C Phillips Petr. Comn. 2929 C Shell Union O.C. 8%9-9% C Tide Water Ass. Oil 8%—8%-%y A Ned. Scheepv. U. 110%108-09 A HV. Amsterdam 3S8—387 A N.I. Suiker U. 216—218 A Deli Batavm 121%—122-21 C Deli Mij. 1000 176—176-77 BEURSTHERMOMETER DONDERDAG Koninkl. Markt Amerika - Obl.Markt - Indutsrie - Indutsrie Tabak Suiker A Senembah 138—137-%, C Pensy. vania Rr.. 17%17% C Southern Pac Cy 9%—9% A Southern Rlw. 11%11% A Amsi Rubh. C. 1851S5% A Deli-Bat. Rubb. .149—151%. A Hessa Rubber 100%100% A Serbadjadi S.R, 9291 WISSELKOERSEN. Heden. G'ster. Londen 7,00 7,04%. Berlijn 75,50 75,50 Parijs 3 96 3,99 Brussel 32,08 32,10 Giro Totaal 1647,04 Hoogachtend, A. H. Oussoren, Hofplein 11. VEREENIGING VOOR HANDELSONDERWIJS. Het bestuur der Vereeniging voor Han delsonderwijs te Middelburg benoemde onder nadere goedkeuring van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, tot gecommitteerden bij de in 1940 af te ne men eindexamens der Middelbare Handels dagschool met 4 jarigen cursus: ir. H. C. Ghijsen, J. A. van Doorninck; mej. dr. H. C. M. Ghijsen; mevr. dr. G. M. Kooiman, mr. A. Meerkamp van Embden; F. Mijs. dr. B. D. H. Teilegen, mr. G. W. A. de Veer; mr. M. G. W. van der Veur; A. van Westreenen en. J. Wolfswinkel. Het bestuur benoemde tot gecommiteer- den bij de in 1940 af te nemen eindexamens der Middelbare Handelsavondschool meL 5-jarigen cursus: M. H. Boasson, F. B. der Boer, Ir. A. A. Brevet, mr. H. Doorenbos, G. W. Graafhuis, dr. L. J. A. van der Harst, J. W. Kögeler, G. H. Luijendijk, mr. G. C. C. Mes en mr. J. A. Dumon Tak. DE UITREIKING DER DIPLOMA S" EN BEVORDERINGEN VOOR DE AMBACHTSSCHOOL. De mededeeling van de bevordering en toekenning van- diploma's, waarvan in ons tweede blad de lijst is opgenomen, had he denmorgen plaats in de groote zaal St. Joris, De heer J. H. Voorthuijzen, de pas opgetreden voorzitter der vereeni ging, heette de aanwezigen welkom en dat in het bijzonder den vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, wethouder Paul den heer Suikers lid van den gemeenteraad en den- heer Pieters, oud-leeraar der school, Spr. herdacht met enkele woorden overleden bestuursleden, de heeren Ver- tregt en ir. Boreel. Spr. wees er op, dat het niet makkelijk is geweest les te geven een groot gebouw, waar verbouwing plaats heeft. Spr, hoopte, dat ook de leerlingen dit begrepen hebben en niet te veel kwa jongensstreken hebben uitgehaald. Thans gaf spr. het woord aan den heer G, van Nederveen', voorzitter van de onderwijscommissie. Deze heeft ook de heeren Vertregt en Boreel herdacht, doch ook den overleden leeraar, den heer S'oover. Ook spr. stond stil bij de moeilijkheden inzake de verbouwing waaraan, ook leer lingen werkten, zoodat dit jaar geen proef werk kon worden gemaakt. Aan verschillende wenschen iiv verband met de inrichting van practische cursussen kon nog niet worden voldaan-. Nadat de verbouwing der school zal zijn gereed ge komen zal het bestuur ongetwijfeld aan deze verzoeken de noodige aandacht wij den-. Met genoegen kan op de samenwerking met de Kon. Mij. de Schelde te Vlissingen worden gewezen, Spr. deelde ten slotte mede, dat een on bekende belangstellende 10 schonk voor het geven van een extra-prijs aan een der beste leerlingen. Dit bewijs van sympath: wordt op hoogen prijs ges Leid. De directeur, de heer G, D o e t s, sprak zijn spijt uit, dat dit jaar geen proef werk kon worden gemaakt en hoopte, dat dit volgende jaren wel het geval zal kun- Onze Paaschuitkeering van deze week groot GULDEN en nog 50 PAASCHMANDEN extra brengt vreugde en tevredenheid in Laatniet één Midzabon verloren gaan want In verband met Paschen a.s, week geen piemie-uitkeering. Voor de volgende uitkeering inzenden tot en met Maandag April 's-avonds 7 uur. Zuid- en Noord Beveland. P. C. LABRIJN f Te Den Haag is overleden de heer P. C. Labrijn, gep. ontvanger, oud-inspecteur der Dir. Belastingen ènz., officier van de Huis orde van Oranje, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De overledene was eenige jaren ontvan ger te Domburg, stichtte daar o.m. een af deeling van den „Volksbond" en een bloeiende volksbibliotheek. Later was heer Labryn inspecteur te Goes en had er eenige jaren zitting voor de liberale partij in den Gemeenteraad. Hij maakte er zich o.a. bekend in de kwestie der lokaalspoor wegen. Besmettelijke ziekten. Het aantal aangegeven gevallen van be smettelijke ziekten over de week van 10 tot en met 16 Maart in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Dreischor 1, Oostlca- pelle 1 (het 2e geval in één inrichting). Examen in vakkennis van melkwinning er consumptiömelkhandel. Te Vlissingen, Middelburg en O. en W. Souburg zijn dezer dagen de examens ge houden in vakkennis van de melkwinning en den consumptiemelkhandel. Van de 52 personen die examen deden slaagden er 35 (67%). De geslaagden zijn: C. Koole, M. Vol kers, Mej. J. K. Corbyn, C. Verheij, Huijssoon, Mej. L. E. I-Iuïjssoon, L. Jobse, G. Polderman, J. L. v. d. Berge, Goedhart, J. A. Stroo, allen te Vlissin gen; W. de Witte, S. Córbijn, J. Corbijn, allen te Koude kerke; C. D. Kodde, A. Marijs, J. A. Arendse, H. A. Vos, Soe, A. J. de Pagter, J. Boone, C. de Vis ser, J. Pieterse, G. Jagt, J. Arendse, A. Arendse, allen te O. en. W. S o u b u r g; W. J. de Bruijn, L. Barentsen, A. W. van Siuijs, A. Abrahamse, A. Wielemaker, Abrahamse, J. de Groot, J. Jansen, allen te Middelburg; J. Roelse te West- kapelle. Ontslag hoofd luchtbeschermingsdienst. ARNEMUIDEN. De heer J. K. Crucq heeft tegen 1 April a.s. ontslag aange vraagd als hoofd van den luchtbescher mingsdienst alhier. ZUID-BEVELAND. (Ingez. Med.) nen zyn. Hierna deelde hij de bevorderingen mede en reikte hij de diploma's uit. Daarbij heeft spr. verschillende leerlin gen om hun bijzonderen ijver geprezen, andere gewezen op hun net-aan overgaan of behalen van- een diploma. Na de pauze heeft de heer Doets de prijzen uitgereikt en ook daarbij hartelijke en hartige woorden tot de leerlingen en in het belang van het onderwijs gespro ken. Ten slotte heeft spr. doen uitkomen hoe moeilijk het was uit te make n wien de extraprijs van 10 moest worden toe gekend, doch ten slotte heeft spr. gemeend dat L. H. Maas uit Domburg, die het di ploma schilderen behaa'de, voor den extra prijs in aanmerking kwam, Het daverend applaus bewees, dat zijn medeleerlingen hem dit van harte gunden. De heer V a 11 N e d er v e e n heeft daarop weer het woord genomen en als voorzitter der onderwijscommissie de jongens gelukgewenschti die een diploma behaalden, hen er op wijzende dat zij nu op de eerste sport van de maatschappelijke ladder staan. Hij hoopte, dat zij succesvol verder zullen mogen gaan en dat het hun allen goed ga. Ook de bevorderden vvenseh- te spr. geluk en wekte de met-bevorder den op beter hun best te doen, zij volgend jaar er ook zullen men. Met dank aan directeur, leeraren en concierge voor de wijze, waar- op zij onder moeilijke omstandigheden hun taak hebben vei'vuld, besloot spr." Nadat uit de verschil' ende afdeelingen der tweede klasse, leerlingen woorden van dank tot bestuur, directeur, mevrouw Weijl, leeraren- en concierge hadden ge sproken, heeft de voorzitter, de heer Voorthuijzen, een slotwoord ge sproken en daarbij de leerlingen, die moes ten opstaan, omdat zij niet geslaagd wa ren, gezegd, dat dit niet was om hen- aan" een schandpal te zetten, maar om hen aan te moedigen het voorbeeld wel geslaagden te volgen. Met dank" voor aller aanwezigheid en de beste wenschen voor de school, besloot de voorzitter. DE WERKLOOSHEID. Vergeleken by de vorige maand een daling van 1800. .Stand der werkloosheid in het district Middelburg per 29 Februari 1940. Middelburg 578 (700); Vlissingen 475 (539); Aagtekerke 10 (10); Arnemuiden 159 (167)Baarland 44 (58)Biggekerke (19); Borssele 60 (63); Brouwershaven 57 (60); Bruinisse 112 (131); Burgh 3 (32) Colynsplaat 55 (94)Domburg 30 (65) Driewegen 4 (30)Dreischor 8 (19)Dui- vendijke 1 (17); Eikerzee 18 (20); Ellemeet 4 (22); Ellewoutsdyk 5 (35); Goes 154 (234); 's-Gravenpolder 32 (46); Grypsker- ke 13 (16); Haamstede 14 (65); 's-H.Abts- kerke 6 (6); 's-H. Arendskerke 78 (184) 's-Heerenhoek 48 (74); Heinkenszand (76); Hoedekenskerke 73 (106); Yerseke 138 (134); Kapelle 41 (137); Kats 29 (30); Kattendijke 17 (19); Kerkwerve 17 (29); Kloetinge 37 (62); Kortgene 6 (36); Koude- kerke 54 (85); Krabbendijke 22 (63); Krui- ningen 213 (247); Meliskerke 15 (4); Nieu- werkerk 71 (82); Nieuwland 39 (53); Nisse 5 (15)Noordgouwe 34 (42)Noordwelle 6 (19); Oosterland 119 (120); Oostkapelle 21 <3S); Oudelande 15 (43); Ouvverkerk 48 (47); Ovezande 31 (61); Renesse 4 (19); Rilland-Bath 55 (63); Ritthem 11 (13); Schore 22 (35); Serooskerke (W.) 24 (47); Serooskerke (S.) 7 (17); St. Laurens 4 (19); Souburg 98 (126); Veere 17 (17); Vrouwenpolder 27 (27)Waarde 26 (43) Wemeldinge 31 (91); Westkapelle 154 (176) Wissenkerke 50 (122)Wolphaartsdijk 30 (91); Zierikzee 131 (292); Zonnemaire (38); Zoutelande 19 (23). Totaal stonden per 29 Februari 3774 per sonen als werkzoekenden ingeschreven te gen de vorige maand 5513. De tusschen haakjes geplaatste cijfers zyn die over Januari. GROENE KRUIS. Jaarvergadering afd. Heinkenszand. HEINKENSZAND. Dinsdagavond hield de afd. Heinkenszand van het Groene Kruis haar jaarlijksche ledenvergadering onder leiding van den voorzitter dokter Griep. Na voorlezing van de notulen der vorige vergadering werd de rekening over 1939 vastgesteld. Het batig slot bedraagt 24. Het geringe batige slot is o.a. ontstaan doordat in 1939 twee ledikanten met toebe- hooren zijn aangeschaft. Het batig slot van de t.b.c.-rekening be- ,-aagt 140. Nadat de begrooting voor 1940 was vastgesteld, werden de aftre dende bestuursleden A. Risseeuw, P. J. W. van den Dries en D. C. van Werkum bij acclamatie herkozen. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering van de Provinciale vereeni ging werd benoemd dokter Griep, terwij] bij verhindering een der andere bestuurs leden de vergadering zal bezoeken. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek o.a. dat het aantal leden 301 bedraagt, dat diverse nieuwe materialen zijn aange schaft, dat het bezoek aan het consultatie bureau voor zuigelingen goed is en dat zuster Kranenburg dit werk met toewij ding verricht. De heer Nijsse, die met den heer Beau fort de rekening heeft nagezien, vestigt ook namens dezen, de aandacht van het be stuur er ,op om, ter verbetering van de t.b.e.-kas, op dagen, waarop in de gemeen te veel menschen komen, een bloempjesdag te organïseeren. De voorzitter zeide hieraan aandacht te zullen schenken. Hierna hield dokter Griep een lezing over „Paniekstemming in oorlogstijd" waar bij hij de aandacht vestigde op de oorza ken die een paniek teweeg brengen en de maatregelen, die genomen kunnen worden om dit te voorkomen. 't' Was te betreuren dat van de 300 le den slechts een 30-tal aanwezig was. Z--VLAAND EREN W.D. Muziek en Tooneeluitvoering voor militairen. BRESKENS. Woensdagavond gaf de mu- ziekvereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" met medewerking van de Tooneel- club een geslaagde uitvoering voor militai ren in het gebouw Sumajo. Op schitterende wijze werd het programma afgewerkt, het geen dan ook evenals den vorigen avond in alle opzichten is geslaagd De militairen hebben een genotvollen avond gehad en konden tevreden huiswaarts keeren. VOLKSONDERWIJS. OOSTBURG. Dinsdagavond werd onder groote' belangstelling door de afdeeling Oostburg van Volskonderwijs in het Beurs gebouw een feestavond gegeven. De voor zitter van de plaatselijke afdeeling, de hr. J. Reynders, opende de bijeenkomst. Door leerlingen van de openbare lagere school werden de beide tooneelstukjes: „De Won- dersteen" en „Jan Lustig" die vorige week Vrijdag op den ouderavond gespeeld zijn, weer met succes opgevoerd. Het laatste stuk „Jan Lustig" zal op de openbare schooldag 28 Maart in het Beursgebouw nogmaals gespeeld worden. In de pauze werd een tombola gehouden. Het was als vanouds een geslaagde avond. PREDIKBEURTEN VRIJDAG 22 MAART. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 6 u. cand, H. G, Beneder. Arnemuiden 7 u. ds. Van Wingerden. Biggekerke 7 u. ds. De Ru (Bed. H. Av.) Domburg 7 u. ds. F. G. H. Nicolai (H. Av.> Gapinge 5.30 u. ds. Van Duyne (H. Adv.) Grijpskerke 7 u. ds. H. A. van Loon (H. Av.>' Kleverskerke 5,30 u. ds. Fagel (H. Av.) Koudekerke 7 u. ds. Bartlema, Ritthem. Meliskerke 7 u. ds. Bakker. Nieuw- en St. Joosland 7 u. ds. Van Voorst Vader. Oostkapelle 7 u. ds. Don (H. Av.) Oost- en West Souburg 7 u. ds. L. C. Spij kerboer. Ritthem 9,30 u. ds. H. Bartlema; 7 u. ds,. J. v. Woerden, Middelburg. St. Laurens 7 u. ds. J. P. Simoons (H. Av.>j Serooskerke 7 u. ds. N. Visser (PI. Av.) Veere 7,30 u. ds. Fagel (H. Av.) Vrouwenpolder 7,30 u. ds. Van Duijne (H.- Av.) Westkapelle 2 u. en 6 u. ds. Reus. 't Zand 7 u. ds. Warners (H. Av.) Baarland 's av. ds. Dagevos (Bed. Av.) Biezelinge 6 u. ds. J. P. v. Steenbergen (H. Av.) EUewoutsdülc 5 u. ds. Van Willenswaard. Hoedekenskerke 6 u. cand. Stegenga. Kapelle 6 u. dr. Schmidt. Nieuwdorp 6 u. ds. Wagner (H. Av.) Nisse 9,30 u. de hr. v. d. Made; 2- u. ds. Da gevos (H. Av.) Ovezand 6 u. ds. Van Burgeier (H. Av.) 's Heer Abtskerke 6 u. ds. Drost (PI. Av.) s Heer Arendskerke 5,30 u. ds. C. v. du Waa. Wemeldinge 6 u. ds. A. de Bruijn. Kortgene v.m. (H. Av.) en nam. (Dankz.>! ds. v. d. Most van Spijk. Aardenburg 5 u. ds. Van Dalfsen. Breskens 7 u. ds. Goudzwaard. Cadzand 5 u. ds. Stegenga (H. Av.) Groede 6 u. ds. Derksen LH. Av.) Hoofdplaat 6.30 u. ds. M. R. Plïester. Nieuwvliet 7,15 u. ds. Derksen. IJzendijke 7 u. ds. G. v. IJperen (H. Av.) Oostburg 7 u. dè. Oort (H. Av.) Ger. Kerk. Arnemuiden 7 u. ds. Scholing. Wemeldinge 6 u. ds. M. P. van Dijk. Geref. Gem. Wemeldinge av. 6 u. de hr. v. d. Woestyne- kan Rotterdam. Vry evang. gem. Goes 9,30 u. en 6 u. (met zangkoor) d& v. d. Vis. Wemeldinge 6 u. ds. P. Werges. Vrijz. Herv. Middelburg 8 u. ds. E. P. Borgman. Chr. Geref. Gem. Middelburg 7 u. leesdienst. Eglise Wallone. Middelburg le soir a 7 Culte de Sainte. Cène Mr. le Pasteur R. Blommaert. Leger des Heils. Middelburg 3 u. en S u. Bij het Kruis. STIERENKEURING TE OOSTBURG. OOSTBURG. Woensdag werd door vereeniging ter verbetering van het rund vee in Zeeland kring Wesfc-Zeeuwsch-Vlaan- deren in samenwerking met de fokcentrale in W.Z.-V1. 'een stierenkeuring te Oost burg gehouden. De .bekroningen waren volgt: Stieren geboren tusschhen 1 Sept. 1938 en 1 Januari 1939: 1. William, A. Risseeuw, Cadzand; 2. Adolf, Alph. 'Temmerman, DRUK SEIZOEN VERWACHT. IJzendijke; 3. Frans, Aug. J. Euyck, Water- DOMEURG. De geruchten, dat onze Ne-landkerkje; 4. Eenno, H. J. Aernaudts, derlandsche zomerontspanningsoorden dit Sluis; 5. Bert, R. A. F. Wyffels, St. Kruis; jaar zullen trekken ten gevolge van den 6. Graaf v. Vlaanderen, D. Dekker, Water oorlog, worden door de feiten bevestigd. In landkerkje. Domburg zijn al tal van gemeubelde huizen Stieren geboren tusschen 1 Jan. 1939 en voor het seizoen verhuurd; ook in Oostka- 1 Maart 1939: 1. Marius Kuilsburg, C. C. B. WALCHEREN. pelle melden zich reeds zomergasten. j Tas, Waterlandkerkje; 2. Kees, P. C. C. WITTE DONDERDAG 21 MAART. Evang. Luth. Middelburg 's av. 8%—9% u. ds. C. F. Nolte „De Hulde van een Krijgsman" (Luc, 23 47). Haverbeke, Biervliet; Riemens, Nieuwvliet; Graaf II, J. J. Hans Kuilsburg,; Gebr. Minderhoud, Cadzand; 5. Bram, J. J. Riemens, Nieuwvliet; 6. Dorus, J. J. Rie mens, Nieuwvliet; 7. Turk, O. Buysse, Eede;i 8. Zevenhuizen's Frans, Abr. Verhage^ Schoondüke; 9. Albert, Iz. Risseeuw-Haart- sen, Zuidzande. Stieren geboren na 1 Maart 1939: 1. Her ta's Dries, Adr. Risseeuw, Cadzand; 2. Bram, Iz. RisseeuwHaartsen, Zuidzande ;i 3. Elia's Rudolf, C. F. Verhage, Aarden- burg; 4. Hugo, L. de Bruykere, Sluis; 5. Rob, E. J. de Milliano, IJzendijke; 6. Poplc- je's Graaf, J. A. Provoost, Cadzand; 7. Ne- lis, Z. Salomé, Zuidzande; 8. Karei, A. A. Buzeyn, Eede. Tal van personen uit het overige deel van de provincie waren naar deze keuring* waar groote belangstelling voor bestond,: gekomen. De kwaliteit der dieren was goed tot zeer goed. Naar men ons mededeelde is er vry veefl handel geweest; 7 ad 8 stieren zouden ver kocht zyn, waarvan enkele hooge pry zen opgebracht hebben.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2