VALDA PASTILLES STADSNIEUWS !T BE PROVINCIE kat hrico-mehA op JococJi, ee<ri wcuthAxyuj vutfi JUuoflitefc MIDDELBURG EEN SERENADE. Vrijdagavond trok Crescendo met volle muziek door een deel der stad maar de Nieuwe Oostersche straat om een harer gemobiliseerde leden, alvorens hij met zijn jonge echtgenoote naar „ergens" in Ne derland vertrok op den trouwdag een se renade te brengen. Deze gebeurtenis mocht van de omwo nenden en onder weg van en naar het re petitielokaal veel belangstelling trekken, FEESTAVOND VAN „ZEELANDLA". De jaarlijksche uitvoering van de Mid- delburgsche voetbal- en athletiekver. „Zee- landia" stond Zaterdagavond in 't teeken van het 30-jarig bestaan. Uit het programma bleek de vreugde over dit jubileum en de sprekers uitten waardeerende woorden aan het adres der feestvierende vereeniging. Jammer dat de herdenking in zulke be roerde tijdsomstandigheden moet geschie den; maar aan de stemming in de goed be zette zaal heeft dit geen afbreuk gedaan. Voorzitter F. J. Konraad heeft de afge vaardigden van Z.V.B., scheidsrechtersver. Walcheren en van de zusterverenigingen welkom geheeten. Spr. wees op de moeilijk heden voor een vereeniging in dezen tijd. Het bestuur hoopt echter alle moeilijke pro blemen tot een goed einde te brengen. Maar dan dienen ook de voetballiefhebbers mede te werken, door in de eerste plaats de wed strijden te bezoeken. Tenslotte bracht spr. dank aan allen die de vereeniging helpen of steunen. Namens de clubgebouwhouders werd den voorzitter vervolgens als bewijs van sym pathie met de vereeniging een nieuwe voor zittershamer aangeboden, terwijl namens den heer Lagaay een mooie bloemenmand aan de ver. werd overhandigd. De voorz. sprak voor deze geschenken zijn grootè er kentelijkheid uit. De heer A. lmanse, secretaris-competitie leider van den Z.V.B. wees in zijn toespraak op de goede verstandhouding in den loop der jaren tusschen den bond en Zeelandia. Daardoor heeft men kunnen bouwen aan de voetbalsport. Spr. had het volle ver trouwen dat deze samenwerking in de toe komst zal worden voortgezet. Intusschen is de toekomst voor de voet- balvereenigingen niet rooskleurig. Vooral de financiën bevinden zich bijna overal in dalende lijn. Spr. zeide dat men thans heeft willen demonstreeren, dat we een eendrach tige samenwerking noodig hebben, door de hulde aan de jubileerende vereeniging te zamen te brengen. Spr. kon mededeelen, dat op initiatief van den Z.V.B. de vereenigin- gen Goes, Middelburg, Middelburgsche Boys, R.C.S., Terneuzen, Walcheren, De Zeeuwen, de Z.V.B., de Sportcommissie en de Scheids rechtersver. Walcheren hebben besloten, samen een geschenk te geven. Dit bestond uit een plateau met vyf voetballen, een waardevol cadeau. Spr. hoopte dat deze prachtige samen werking zoo zal worden begrepen, dat alle voetbalvrienden dé vereenigingen zullen blijven steunen. Nadat vervolgens ook de afgevaardigde van Vlissingen een voetbal had geschonken heeft de voorzitter den sprekers en de ver eenigingen voor him prachtig geschenk en mooie samenwerking dank gebracht Het programma werd ook ditmaal door eigen krachten verzorgd. Onder leiding van den heer P. Buys hebben de uitvoerenden met leuke, gezellige en goed gekozen num mers een vroolijke en opgewekte stemming in de zaal gebracht. We kunnen hier niet alle nummers afzonderlijk bespreken. Er waren vele zangnummers bij, meest popu laire liedjes, die vlot werden meegezongen. De twee zangeressen en de zanger hadden dan ook veel succes. Voorts werd een aardi ge klucht opgevoerd, speelde J. den Toon der op accordeon, waarvoor het publiek dankbaar applaudiseerde, en had P. Buys weer voor een leuke verzameling limmeri- ken gezorgd. Het was al laat toen het bal begon, dat in een uitstekende stemming werd gevierd. DE PLANTSOENEN. Droevige toestand op het Noordbolwerk. Reeds een paar maanden geleden is in een raadsvergadering gewezen op den droe ven toestand, waarin de voormalige thee- of buitentuin, de latere jaren in beheer bij ■de Godshuizen, er uitziet. Thans wordt de toestand steeds droevi ger en zelfs een deel van het hekwerk ligt om. Het is dringend noodzakelijk, dat wordt ingegrepen en vóór het voorjaar- en zo merseizoen dit deel van Middelburg^ plantsoenen wordt verbeterd en de woes tenij aldaar ten spoedigste verdwijne. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het Bureau van Politie des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 n.m. tot 8 uur n.m. grijs kinderhandschoentje, roode dames- want, pakhuissleutel, stuk gereedschap, zwarte kinderportemonnaie, damesporte- monnaie met kammetje, zakmesje, paar overschoenen. Bij vinders: paar bruine wanten, J. Goed- bloed, Veersche Singel 38; vulpotlood, L. de Klerk, 't Zand D 268; blauwe mantelband, W. Christiaanse, St. Laurens, Noordweg 150; portemonnaie met inhoud, C. Polder man, Singelstraat 1; geldig belastingmerk, J. L. Wigard, Arnemuidsch voetpad 25; be lastingmerk, L. Heijmans, Stationsstraat 7; portemonnaie, L. Pleijte, Penninghoek 8; hondenpenning met riem, A. Frederïks, Zuidsingel 62; bruin glacé heerenhand schoen, P. van Keulen, Vlasmarkt 43; snel binder, P. den Hollander, Jac. Catsstraat 49; blauwe ceintuur, F. van Dalen, Oude GOES ZIEKENVERPLEGING „ST. JOANNA" De moeilijke financieele omstan digheden. Rente van 4 op 3Jé pet. gebracht. De houders der 4 pet. (5 pet.) obligaties in de leening groot 350.000 (uitstaande nog ruim 314.000) kwamen Vrijdag in vergadering bijeen, ter behandeling van het voorstel om de rente te verlagen tot 3 pet. en de aflossingen 5 jaar uit te stellen. Na 1 April zullen de aflossingen dan hervat worden, waarbij de trustee aan de hand van de gebrachte resultaten jaarlijks zal uitma ken, welk bedrag voor aflossing beschik baar is. De hr. J. van Dijk vroeg, of ook de an dere schuldeischers een veer moeten laten, en hij wees er voorts op, dat de renteverla ging ten aanzien van de aflossingen geen enkel voordeel voor de obligaties met zich brengt. De voorzitter, de hr. A. J. Schippers, deel de mede, dat er nog een 2Vz pet. leening groot 84.500 loopt, terwijl er nog andere crediteuren zyn waarvan één met 47.000, als tweede hypotheek. Wanneer de obliga tiehouders op het „eerste recht op de in komsten" der eerste hypothecaire leening blijven staan, zou de rente van 4 pet. onder alle omstandigheden gehandhaafd kunnen worden. Maar de trustee wil lot een finan cieele verlichting komen. Spr. wees hierop de onverwachte en onaangename concur rentie van het andere Goesche ziekenhuis, dat door de gemeente gesubsidieerd wordt en het R. K. ziekenhuis in zijn groei belem mert. Wat de houders der 2% pet. obliga ties betreft, die zijn reeds zeer gekort in hun rechten. Op die leening wordt heele- maal niet meer afgelost. Wat de tweede hypotheek betreft is het de vraag, of de in stelling die deze in handen heeft, nog meer afstand van rechten zal willen doen. Zou men nog meer op de rechten der andere crediteuren willen bekorten, dan zou wel licht een faillissementsaanvrage te wach ten zijn. Door de renteverlaging met 1 pet. zal een kostenverlaging verkregen worden. Op andere wijze is deze niet te bereiken, daar het beheer zich reeds kenmerkt door groote zuinigheid. Wanneer het voorstel aangenomen wordt, zullen de aflossingen mogelijk medevallen. Spr. wees ook op de idieele motieven. De hr. Van Dijk zeide, deze ideeele mo tieven mede te gevoelen, maar gezien zijn volmachten kon hij niet met de voorstellen mee gaan. Onder zijn lastgevers zijn er, die van deze rente moeten leven. Spr. stelde voor, de rente op 3% pet. te brengen en de aflossing op 2000 per jaar te betalen. Spr. berekende, dat deze aflossing opgebracht kan worden als de andere schuldeischers ook een half procent laten vallen. Nadat de voorstellen van de trustee met 40 tegen 19 stemmen verworpen waren, ac cepteerde de voorzitter het voorstel om de rente op 3% pet. te brengen. Het voorstel tot een verplichte aflossing van 2000 per jaar kon de trustee echter niet overne men. De verlaging der rente van 4 op 3% pet. werd daarna m.a.st. aangenomen. Over de kwestie der aflossing, die in 1937 was opgeschort tot 1 April 1941, moet nu volgend jaar weer vergaderd worden. Benoeming. De hr P. Stieger, "vroege^ te Goes, thans candidaat-notaris te Schayk, werd benoemd tot administratief ambtenaar le klas bij den Wieringermeer met stand plaat Alkmaar. GRATIS LEZEN Zij, die zich met ingang van 1 April a.s. per kwartaal op ons blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers GRATIS Veersche weg 1; kerkbijbeltje, L. Joosse, Segeersweg 68; handschoen en zakdoek, S. Joosse, Segeersweg 68; recept, J. C. Vader, Rozendwarsstraat 3; belastingmerk, G. Westveer, Jasmijnstraat 5; dameshand schoen, A. de Bruijne, Dam 52; kleine brui ne hond, L. van der Weele, Bagijnhof 50; knalpot, A. Schot, Zandstraat 7; blauwe kinderhandschoen, M. Geers, Nieuwe Oos tersche straat 10; gekleurde vulpen, K. de Rooij, Spuistraat 68, Vlissingen; oliedop, P. Filius, Turf kaai 25; rubbermat, C. Dinge- manse, Schoorsteenvegerssingel 8; blauwe kindermuts, G. Asscheman, Walensingel 7; geldstuk, A. J. Sanderse, Nadorstweg 1; springtouw, R. van Flierenburg, Volderij' straat 6; bonte schort, C. Verwaal, Eigen- haardstraat 32; grijze want, Th. Snijders, St. Pieterstraat 18; sigarenaansteker, J. van Almkerk, Schroeweg 19a; enkele bo terbonnen, T. Koole, Oud Arnemuidsch voetpad 55; groene mantelband, H. Hesse- ling, Langeviele 46; pakhuissleutel, D. Boo ne, Korendijk 18; schroevendraaier, T. J Gelijns, Langeviele 73; nikkelen sleuteltje, I. Boone, Middelburgsch wegje 2; heeren horloge, L. Koole, Oud Arnemuidsch voet pad 7; paar sokken, Pouwelse, Oude Vis- scherij, Langevielesingel. N.B. Indien bij één der vinders voor werpen worden afgehaald, geve men hier van onverwijld kennis ten bureele van po litie te Middelburg. HANDELSREGISTER. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche openbaarmakingen i.z. het handelsregister betreffende Zeeland ontlee- nen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche Eilanden (Middelburg). Wijzigingen J. den Hollander, Goes, Lange Vorststr. 56 schilder en behanger. Overl. E.: J. den Hollander. Nieuwe E.: G. Nijsse. Wed. M. Maas, Vlissingen, Kasteelstr 681 timmerman-, metsel- en aannemersbedrijf. Uitgetr. E.: Wed. W. MaasHoogstad, Handelsn. gew. in: J. Huijsman. Nieuwe E.: J. Huysman. Fa. A. van Schijndel, Lange Delft 69, handel in schoenen en conf. Overl. E.: A. van Schijndel. Nieuwe E.: Wed. W. van SchijndelGilden. Opheffingen Fa. J. N. Cohen en Zoon Vlasmarkt 19, slagerij en huidenzouterij. VUSSINGEN SCHIP ONDER POLITIEBEWAKING. Schepelingen mogen niet van boord. Zooals reeds gemeld, wilden een aantal "schepelingen van het alhier in, de haven liggende Panameesche stoomschip „Maria" niet verder varen doch naar hun land te- rugkeeren. Na overleg met de reedery, kapitein en politie, werd een oploss'ing gevonden en zouden deze schepelingen, allen van Joego slavische nationaliteit, het schip mogen verlaten, wanneer visa voor hen waren verkregen voor doortocht door België, Frankrijk en Italië, In afwachting daarvan moeten deze schepelingen echter aan boord blijven, daar de politie bevreesd is, dat zij wanneer zij aan land gaan, zich over ons land zul len verspreiden, temeer daar deze mannen over nogal wat geld blijken te beschikken. Inmiddels is de „Maria", die bij het op drift geraken tijdens den storm van Don derdagmiddag, schade heeft opgeloopen, in het droogdok alhier opgenomen. Nu is gebleken dat het voornemen van dat gedeelte der bemarning dat het schip wilde verlaten, ook door nog meer sche pelingen is overgenomen, zoodat ook zy niet langer op het schip willen blijven. Deze houding is voor de politie alhier aanleiding geweest om het schip onder j bewaking der machechaussee te stellen, opdat niemand van boord zal gaan, Ons land stelt nl. geen prijs op de aan wezigheid van deze vreemdelingen. Begrijpelijk is over deze bewaking nogal wat ontevredenheid ontstaan onder de zeelieden, doch zoolang over hun vertrek geen zekerheid bestaat, blijft de bewaking gehandhaafd. DE HEER F. G. LEMMERS NAM AFSCHEID ALS HOOFD VAN SCHOOL B. De heer F. G. Lemmers, hoofd van school B aan de Groote Markt, en ook in het Vlis- singsche vereenlgihgsleven een bekende persoonlijkheid, gaat 1 April a.s. de school met pensioen verlaten. Dat dit afscheid niet onopgemerkt zou geschieden, daarvan was men reeds bij voorbaat overtuigd, dus was het een goede gedachte daarvoor een ouder avond te beleggen, welke ouderavond, on danks het slechtweer, goed was bezocht. Daar waren o.a. mede aanwezig, de wet houder van onderwijs, de heer W. P. Edel man, de opvolger van het scheidende hoofd, de heer E. Hoek, de nagenoeg voltallige ouderraad en de oudercommissie. Er zijn vele hartelijke woorden gespro ken, zoowel door den wethouder van on derwijs, als door de voorzitters van den ouderraad, de oudercommissie en namens het onderwijzend personeel. Namens de ouders der kinderen mocht de heer Lem mers een fraai blijvend aandenken in ont vangst nemen, terwijl hij ook van het per soneel een cadeau ontving. UITVOERING HARMONIE „ONS GENOEGEN". Voor een geheel gevulde Concertgebouw- zaal gaf de harmonie „Ons Genoegen" Za terdagavond onder de bekwame leiding van den directeur, den heer P. de Rooy, een concert, waarop een aantrekkelijk pro gramma zeer prijzenswaardig, en met veel succes werd uitgevoerd. Na werken van Sousa, Verdi, Fétras e.a. kwamen popu laire nummers als „Erika", een potpourri „Uit de cantine" en „Rats, kuch en boonen", die door het publiek spontaan werden me degezongen. Na de geslaagde uitvoering vond de trekking der loterij voor het in strumentenfonds plaats, waarna een bal de danslustigen nog langen tijd bijeen hield. Geslaagden. Voor het examen voor 2en stuurman slaagde gisteren de heer W. Geldof, voor het examen kleine handelsvaart, de heer L. Stroband en voor het voorloopig ma chinistendiploma de heer A. P. C. Reyn- houdt, allen leerlingen van de De Ruyter- school en wonende te Vlissingen. WALCHEREN. TWEEDE UIVOERING „DE JONGE STEM". DOMBURG. Voor een misschien nog vol lere zaal dan Woensdag gaf het kinderkoor „De jonge stem" Vrijdagavond in de zaal „Wilhelmina" een tweede uitvoering. Het overtalrijke bezoek aan die feestavonden maakt jaarlijks zoo'n herhaling noodig, ter wijl anders de ruimte niet groot genoeg zou wezen om al de luisteraars te ontvangen. Het onberispelijk gezongen canon „Van allerlei rang" had veel inspanning ge vraagd van de kinderen en den directeur. Alvorens te beginnen aan het zangspel „Zonnekind" richtte de heer M. A. Romijn namens het bestuur het woord tot mej. H. C. M. Ghijsen en dankte haar voor het vele, dat ze in het eerste jaar als voorzitster voor het koor heeft gedaan. Hierna werd mej. Ghijsen door de kinderen verrast met een fraai boeket bloemen. Onder ademlooze stilte werd het zangspel aanschouwd en aangehoord en oogstte een daverend applaus van de voldane gasten. De burgemeester sprak na afloop woorden van waardeering. In dat verband maken wy hier nog gaarne melding van de mede werking van jonkvr. E. van Reygersberg Versluys te Oostkapelle, de dames N. Vree- ke; K. en C. v. d. Putte; C. Brakman, mevr. Trimpe Burger, mevr. Rosedaal, mevr.. Postma en den heer J. Janse te Oostkapel le voor zün fraaie tooneeldecoratie. Het zij ons toegestaan, ook een woord van erkentelijkheid te richten tot mevr. Mis- selman te Koudekerke voor hare adviezen en materieele hulp. UITVOERING FANFARECORPS „OEFENING NA DEN ARBEID" UIT RITTHÊM TE SOUBURG. O. EN W. SOUBURG. Onder leiding van den heer P. Meyers, hield O.N.D.A. Vrijdag een winterconcert in „De Zwaan" te Sou burg. Na eenige hartelijke woorden van welkom door den voorzitter, den heer Ba- rendse in het bijzonder tot den eere-voor- zitter, den heer P. Daniëlse, burgebeester van Ritthem, omdat hy zich de moeite ge troost had naar Souburg te komen, nu door de tgdsomstandigheden in Ritthem zelf het gebruikeigkee avondje niet gegeven kon worden, ving het programma aan met „Day of Triumph", marsch van I. Jakma. Het korps geraakte tegenover de goed' be zette zaal steeds meer ingespeeld. Dit kwam vooral uit in de fantasie naar de opera Martha, arragement G. Gadenne, waar o.m. de bugles eensgezind en zuiver de ,hooge C" bliezen, het kenmerk van een goede fanfarevereeniging zooals van Rit them, dat naast het Oostburgsche fanfare korps in Zeeland aan den spits staat. Leden van de bevriende zangvereeniging „Uitspanning door Inspanning" voerden daarna een vroolüke éénacter op met mo derne driehoeks-complexen, waar by uit blonk de dame in de rol van mevrouw Ma- réchal, de schoonmoeder en de andere me despelenden vlot samenspel vertoonden, het geen de zaal aan het lachen hield. Na de pauze speelde het korps o.m. een „Golden Waltz" van Aubrey Winter. Het was brillant. Maar het wonder van den avond vormde een glissando op de tuba, waarmede Bram Verhagen uitblok in een arragement van den directeur zelf, op de Beiersche polka vein Lohmann. Zoolang zoo'n directeur zoo'n harmonisch contact met alle leden van z'n korps kan blijven behouden, die hy meerendeels zelf opgeleid heeft, zal O.N.D.A. trots de mobilisatie wel varen. Door de mobilisatie heeft de dirigent ook practisch de bedoeling "~van het woord ver vangingswaarde leeren toepassen, het moest wel en daarom is het bewonderens waardig, waar eenige essentieele bezettin gen vervangen werden door ruiling van in strument als anderzins, dat er nog zoo'n concert gegeven kon worden, al stond het dan ook in het teeken van het lichte genre. Jammer, dat er onder de gemobiliseerde aanwezigen achter in de zaal lawaai-ma- kers waren. De hooge en blijvende waarde van mu ziek schijnt nu eenmaal voor sommige jon gelui, vooral als ze pas tractement hebben ontvangen, niet begrepen te worden. Eerst trad de heer Meyer hiertegen paedagogisch op met de opmerking„heéren zoo' kunnen wy niet musiceeren". Later verzocht de voorzitter niet meer te tappen gedurende de uitvoering der nummers en zei: „wy hebben het nog nooit zoo meegemaakt". Toen werd het stil. Volgden nog eenige nummers en by de finale verzocht de diri gent op tactische wyze, om mee te zingen met „Holland Jubelt". Nu konden de ge weldenaars zich uitleven. Ook een marsch van Willy Schootemeyer „Koning Voetbal" kwam op de proppen. Speciale dank bracht de voorzitter in zijn slotwoord aan 't Gemeentebestuur van Sou burg en de heer Meijer, voorzitter en spe lers van 't bevriende „Uitspanning door In spanning". Een geanimeerd bal besloot den avond op gezellige wyze. Hulde nog aan den Commandant ergens in Nederland, die den Isten altist de gele genheid heeft gegeven juist nu by zyn muziekkorps te hebben kunnen verwijlen. Achter de groote trom stond fier de heer Peeman, 72 jaar oud. Men luistere met het a.s. concours eens naar de mogelijkheden welke een fanfare vereeniging nog biedt. EEN SCHAAP IN NOOD VEERE. Zaterdagmiddag is alhier een drachtig schaap door een grooten bouvier, eigendom van den hr. D. B., tijdelyk in De Swaen woonachtig, aangevallen. B. wandel de met den hond, die losliep, door een wei de aan de Noordzyde der haven, waar het schaap aan een ketting stond te grazen en ging naar het dier toe. Toen de bouvier dit zag, rende hy op het schaap toe, dat gewel dig te keer ging door de aanhoudende aan vallen van den grooten hond. Eindelyk wist het weerlooze dier zyn ketting los te ruk ken; het snelde in dolle vaart door de draadheining den havendyk op en trachtte zich te redden door van den havendyk naar beneden te loopen, de haven in. Doordat het laagwater was, bleef het dier in den mod der steken en de bouvier sprong op hem af en verwondde hem weer. Inmiddels was de eigenaar, slager Boshom, telefonisch door een kadebewoner gewaarschuwd en hy snel de te hulp. Met de assistentie van eenige jongemannen, wist hij den bouvier te ver jagen en het schaap, dat groote plukken haar verloren had en bloedde, op het droge te brengen. De zaak is in handen der poli tie gesteld. ZUID-BEVELAND. Wapen U tegen hel P&EVAAR «on KOUVATTEN^ Bescherm Uw keel, luchtpijpen en longen met antiseptische tegen koude vochtigheid en Infectie. UITVOERING ZANGVEREENIGING;. HEINKENSZAND. Dezer dagen hield de Chr. Zangver. „Ons Genoegen" alhier haar jaarlyksche uitvoering in het verga derlokaal. Door het zingen van een 10-tal liederen en het opvoeren van drie kamer stukjes werd deze avond gevuld. De liede ren werden op zeer verdienstelijke wyze ten gehoore gebracht. Ook de stukjes wer den goed vertolkt. De zaal was flink be zet en het krachtige appalus dat telkens weerklonk naast le lachsalvo's bewezen dat iedereen zich kostelijk amuseerde, KERMIS TE HANSWEERT GAAT NIET DOOR. HANSWEERT. De kermis alhier, die jaarlijks wordt gehouden op 2en en 3en Paaschdag, zal dit jaar niet doorgaan. TWEE KINDEREN ONDER EEN AUTO. HANSWEERT. •Zaterdagmj.ddng waren eenige kinderen aan het spelen in den Ach terweg waarbij ze het zoo druk hadden dat ze niet zagen dat een auto van een kaas handelaar utt Brabant aankwam. De twee 6-jarige jongetjes T. en Van I. kwamen on der de auto terecht. Van I. had verschil lende kwetsuren aan beenen en hoofd doch kon naar huis terugkeeren. T. moest echter r huis worden gedragen. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig die constateerde dat het nogal meeviel. De marechaussee stelt een onderzoek in, of hier van schuld sprake is. Stierenlieuring. KLOETINGE. Op de Vrydag alhier ge houden stierenkeuring werden aangevoerd 4 stieren waarvan werd goedgekeurd 1 stier. Ter opluistering waren nog 2 stieren aanwezig, die reeds in het stamboek staan. Bloedtransfusïó.lienst. KRUININGEN. Voor den. Bloedtransfu siedienst hebben zich ruim 60 personen op gegeven. Al deze personen zyn ook al on derzocht. AUTO IN DE SLOOT. KRUININGEN. Vrijdagmorgen geraakte de auto van den heer B., die juist passa giers had uitgeladen, door de gladheid van den weg in de sloot langs den Achterweg te Hansweert Oost. Terplaatse had men die weg opgegraven en door den achterge bleven grond was de weg zeer glibberig geworden. De bestuurder van den wagen kwam met den schrik vry. Een takelwagen uit Goes heeft de auto op de kant getrok ken. Propagand a-feestavond. KRUININGEN. Vrijdagavond gaf de Coöperatieve Werbruiksvereeniging Alge meen Belang" insamenwerking met de Coöperatieve Vrouwenclub een propagan- da-feestavond in de zaal van den heer S. van Strien. Door de voorzitster der vrouwenclub, mej. Duindam, werd een flink openings woord gesproken. Als conferencier trad op de heer Dronkers. De geheele avond werd gevuld met werk van eigen krachten. 'Hier- by waren heel aardige stukjes, die keurig werden vertolkt, bv. ,,De Professor en Jo- zo"; De Weddenschap; De Protestvergade ring. In de pauze werd aan de liefhebbers gra tis HAKA-thee verstrekt en een verloting gehouden. Na de pauze hield mej. A. W. Bos een propagandistische rede. Het was een leuke avond en de zeer vele aanwezigen (de zaal was eigenjyk te klein) hebben kunnen genieten. Eindles Tuiinbouwcursus. KRUININGEN. In één der lokalen van de Openbare Lagere School werd de eind les gehouden van den 2-jarigen. tuinbouw- cursus, waaraan les werd gegeven door de heeren J. C. P. Jansen Verplanke, tuïn- bouwonderwyzer alhier en J. Oele, tuin- bouwvakonderwyzer te Kapelle. Aan 13 cursisten werd een diploma uit gereikt nl. P. Wiskerke, Al. Blok, Jan Waveryn Hz., Dign. Wiskerke, Adr. Dek Hz., C. Buyze, Piet Janssen Jz„ L. van, Kruiningen, Piet Jansse Cz., Piet Janssen Az., Jan Kostense, Luc. Verlare en Mars. Poley. Aan de onderwyzers werden als dank voor het met vrucht genoten onderwys ge schenken aangeboden. Alle gediplomeerden op één na werden lid van de vereeniging van oud-leerlingen alhier. Kiezerslijst. RILLAND. De kiezerslijst voor 1940-'4l bevat de namen van 1206 stemgerechtigde kiezers. VRACHTAUTO MET ZAND TE WATER. Een gewonde. RILLAND. Vrijdag is een auto, geladen met zand in een sloot in de Hogerwaard- polder terecht gekomen. De chauffeur trachtte twee .fietsers, die voor de auto den weg wilden oversteken en door. de gladheid slipten, te ontwijken, hetgeen het ongeluk tengevolge had. De fietsen wer den ernstig beschadigd, lerwyl één persoon per auto naar een dokter moest worden vervoerd. THOLEN Bezoek Commissaris der Koningin. De Commissaris der Koningin bezoekt Maandag 1 April a.s. dè gemeenten Scher- penisse, St. Maartensdyk en Stavenisse. Z. VLAANDEREN W.D. Tijdelijke wijkzuster. BIERVLIET. Door afwezigheid van zus ter Rosier is in haar plaats als wijkver pleegster voor het Groene Kruis tydelyk aangesteld zuster W. Bezembinder uit Groningen. Kiezerslijst. SCHOONDIJKE De kiezerslyst dezer ge meente Schoondyke voor 1940 vermeldt de van 1132 personen.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 8