STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE U kunt er om verlegen zitten: ms meer nog om een A,spïr"m-tje. Bij hoofdpijn of ver koudheid moest men het steeds bij de hand hebben. Let op den oranjebond. MIDDELBURG GOES een bruggen praatje. Het werk aan de verbreeding van de Noordbrug en de Seisbinnen- en buiten- bruggen is gegund aan den laagsten in schrijver, den heer J. Haringman te Co- lynsplaat. Het is te venvachten, dat hier spoedig de werkzaamheden een aanvang zullen nemen. Ook aan de Langevielebinnenbrug is men hedenmorgen begonnen met het herstel lingswerk, dat hier al zeer noodig was. De draai-inrichting van deze brug is reeds ge- ruimen tijd buiten werking en thans wordt de brug zoo veranderd, dat zy ook niet meer omhoog kan. Onder de rails komen zware ijzeren balken te liggen. Het brugdek ziet er zeer slecht uit en zal dan ook wel ge heel vernieuwd moeten worden. Ingrijpen schijnt hier dringend noodig geweest te zijn. Het is thans voor alle verkeer verboden over de brug te rijden. Het was echter van morgen opvallend, dat de meeste wielrij ders het verbodsbord negeerden. Het is te hopen, dat er niet al te veel lessen zullen worden uitgedeeld in den vorm van bekeu ringen. Met even opletten gaat het ook! Opbrengst collecte. De collecte, verleden week gehouden, in de beide bioscopen ten behoeve van den Bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis, heeft opgebracht 72,38. loop der bevolking. In de week van 814 Maart zijn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: J. M. de Koning, dienstbode, Zierikzee, Nederstraat 24; J. B. Brouwer, dienstbode, Koudekerke, Smidsbolwerk 2; G. J. Driessen, monteur, Breda, Segeer- straat 52; J. Adr. van Puffelen en echtgen., zonder, O. en W.-Souburg, Lombardstraat 32; Th. J. J. Schilder, bakker, Weesp, Seis- straat 1; J. C. Stijger, stuurmansleerling, Amsterdam, Zusterstraat 35; A. Back, en echtgen., zonder, Haarlem, Gortstraat 44; Mej. G. van Dalen, zonder, Salisbury (En geland), Veersche weg 47; Th. Bougoor, dienstbode, Arnhem, Markt 12; mej. M. M. 't Gilde, zonder, Goes, St. Janstraat 17; E. Friedlander, zonder, Antwerpen, Loskade 5; mej. E. P. van Waardenburg, zonder, 's-Gravenhage, Markt 20; A. C. Ringeling, arts, Zaandam, Noordpoortplein 2; G. Moens geb. De Boer, zonder, Kampen, Bo- gardstraat 15; W. Antheunisse, landbou wersknecht, Grïjpskerke, Segeerssingel 100. Vertrokken: Mej. C. Ghijsen, zonder, Lange Noordstraat 37, Utrecht, Jan Stan 3bis; J. van den Broeke, echtgen. en 2 kin deren, chauffeur, Jodengang 5, Goes, Schel- destraat 54; J. A. J. van der Zee, dienst bode, Schuitvlotstraat 21, Haarlem, Spronk- weg S; P. Roose, zonder, Kousteensche dijk 2, 's-Gravenhage, Casuariestraat 38; J. - Goedhart, echtgen. en 1 kind, fabrieksar beider, Seisweg 119, O. en W. -Souburg, Ce- resstraat 12; P. M. du Bois, wed. P. M. de Vos, zonder, Bellinkstraat 43, Sint-Laurens, Noordweg B 192; mej. D. Jobse, zonder, Rouaansche kaai 17, Koudekerke B 464: van Maldegem, onderwijzer, Heerengracht 16, Rotterdam, Burgem. Meiveszlaan 105a; mej. J. M. van de Voorde, zonder, Lange Burg 18, Koudekerke D 177; G. H. L. Janssen, en echtgen., lasscher. Koestraat 1, Amsterdam, Frederik Hendrikstraat 242; Th. Boersma, zonder, Veersche Singel 148, Oostkapelle; G. van de Vijver en echtgen., a.b. „Sijsdem". Luik (België), Quai de la Batte 32; W. Pannekoek, boekhouder, Lan ge Noordstraat 20, Gces, Oude Singel mej. R. Visser, zonder. Lombardstraat 25', Schiedam, Overschiesche straat 52a; J N. Walter, echtgen. en 1 kind, officier van administratie le ld., Lange Giststraat 23, s-Gravenhage, Vondelstraat 83; M. G. En- tink, analyste, Lange Delft 85, Vlissingen, ziekenhuis „Bethesda". failliet verklaard. Failliet verklaard Jacob van Zweeden, caféhouder, te Middelburg, Kinderdijk 94. Rechter-commissaris mr. J. H. F. Bloe- mers; curator mr. P. C. Adriaanse, advo caat te Middelburg. UITVOERING „VOLHARDING." De Goesche Gymnastiekvereeniging „Volharding'' gaf Zaterdag in het Schut tershof haar jaai'lijksche uitvoering. De groote zaal was geheel gevuld met be langstellenden. De eere-voorzitter, de hr Bartglse, sprak een kort woord van welkom, waarna hij- er op wees, dat ook „Volharding'dooi den militairen dienst, en vertrek van en kele leden, geleden had. Spr. betoogde daarbij," dat de belangstelling voor de gym nastiek in het algemeen nog veel grooter moest zijn. Er worden bv, voor den mili tairen dienst nog teveel jonge mannen om een te smalle borst afgekeurd. Dit is niet noodig. als men, door middel van de gym- nastiekbeoefening, het jonge lichaam re gelmatig de oefeningen geeft, die het zoo hard van noode heeft. Bij het uitvoerige programma, dat hier na afgewerkt werd. bleek wel, dat „Vol harding", ondanks de tijdsomstandigheden, nog steeds over een groot aantal leden be schikt, die flink geoefend worden, Als we cic nummers nagaan, denken we allereerst aan de mooie en uitstekend uitgevoerde knotsoefeningen van de dames. En ook hun vrije oefeningen en hun werk aan de brug waren zeer goed te noemen. We zagen daar heel wat krachten bij, die als juniores in „Volharding" begonnen en straks den ach terstand, die deze vereeniging lang aan goed dames-materiaal had, zeker zullen weten in te halen. We mogen daar temeer op vertrouwen, omdat ook wat de meisjes lieten zien te loven was, We denken dan bv. aan de aantrekkelijke en vlot-uitge- voerde springriet-oefeningen van de meis jes C. en hun goede prestaties aan de brug. En ook de vrije oefeningen van de meisjes B„ en vooral ook die van de meis jes A. in aardige costumes vielen té lo- De heeren gaven ook op de brug goede prestaties te zien, en enkelen bleken te vens op het paard en aan het rek zeer vooruitgegaan te zijn, als was hier in het algemeen minder kwaliteitswerk te be wonderen dan we van „Volharding" ge woon zijn. Iets wat begrijpelijk is daar we een aantal van de beste krachten, o.a. De Keijzer, hierbij misten. Intusschen schijnt toch het mannelijke materiaal wel extra aandacht te eischen. want het zou te betreuren zijn als „Volharding" haar voorsprong, die het door de heeren had. zou moeten verliezen, vooral waar het dames-materiaal gunstige perspectieven opent. Intusschen werd de uitvoering met groote belangstelling, gevolgd en het har telijke applaus bewees wel, dat men de uitvoering wist te waardeeren. Gelijk gebruikelijk gaf ook de leider van „Volharding", de heer Kooy, weer eenige staaltjes aan brug en rek ten beste, die nog steeds op hoog peil staan, en de jeugd ten voorbeeld kunnen dienen. Met een gezellig bal werd de avond be sloten. VIJFENTWINTIG JAAR BESTELLER. De hr. J. J. v. d. Sande, besteller aan het P.T.T.-kantoor, alhier, was Zaterdag 25 jaar in dienst bij de posterijen. De jubilaris die Zaterdag een vrijen dag had, mocht van ambtenaren en collega's veel belangstelling ondervinden. Hem werd daarbij 'n geschenk •an blijvende waarde aangeboden. Ook de Visser, directeur van het P.T.T.-kan toor, alhier, kwam den hr. Van de Sande, namens de Posterijen, zijn gelukwenschen aanbieden, waarbij hij met waardeering ge waagde over de wijze waarop de jubilaris zjjn functie steeds vervulde. De botsing op het Kerkplein. Uit ons bericht over de botsing van de 'rachtauto van A. met de taxi van den hr. van S. bleek niet duidelijk, dat de taxi dat oogenblik voor de kerk stilstond en passagiers uitliet. Op verzoek van den taxi ondernemer zij dit hier dus nog vermeld. Overtreding Arbeidswet. De ondernemers P. L. en J. C., alhier wer den verbaliseerd wegens overtreding der ar beidswet- Openbare dronkenschap. G. de P. alhier had Zaterdagavond te veel aan Bachus geofferd en daar dit ken nelijk bleek, kreeg hij een bekeuring en bo vendien een nacht logies op het Politiebu reau. •IEÜGDMIDDAG VAN DE NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Rampspoedige ontploffing in een Amenkaansche mijn. reeds 71 dooden. In de steenkolenmijn Villagrove te St. Clairville in den Amerikaanschen staat Ohio heeft een ontploffing plaatsgehad, waardoor 126 mijnwerkers werden opge sloten. Onmiddellijk daalden reddingsploe gen, van gasmaskers voorzien, af. Men heeft; reeds 71 dooden geteld. WEERBERICHT BE BILT. Zacht weer, meest zwaar be wolkt, aanvankelijk zonder regen van be- teekenis, later toenemende kans op regen of onweer, matige tot krachtige Zuidwes telijke wind. Di. 19 Maart. Zon op; 6 h 07; onder: 18 h 10. Licht op: 18 h 40. Maan op: 24 h 52; onder: 3 h 20. V.M.: 23 Maart. Hoog- en Laag water to Vlissingen: Hoogwater. Laagwater Maart. Dinsdag 19 10.35 23.27 3.37 16.30 Woensdag 20 10,30 22.58 4.13 16.53 Donderdag 21 11,31 23.48 5.30 17.55 ipeiie is zo mm.' en Domuurg min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemelclinge: Hoogwater. Laagwater Maart. 9.06 21.50 2.41 15.31 L2.09 5.11 17.59 0.46 13.16 6.29 19.03 Dinsdag 19 Woensdag 20 Donderdag 21 De afdeeling Goes van de Nederlanclsehe vereeniging van Huisvrouwen had Zaterdag, in het Gebouw op de Turf kade, een jeugd- middag voor de kinderen der leden georga niseerd. Na een kort openingswoord van de pre sidente, mevr. Van Ballegoyen de Jong— Heny, volgde een voorstelling met de keu rig aangekleede poppenkast, die door de groote getale aanwezige jeugd met veel belangstelling gevolgd werd. En dat er met de aantrekkelijk voorgedragen avonturen van Jan Klaassen en Katrijn medegeleefd werd, bleek wel uit de spontane antwoor den van de kinderen en hun lachsalvo's. In de pauze, en na afloop van de voor stelling, werden de kinderen onthaald, en dat de middag bij hen in den smaak was gevallen, bleek wel uit hun hartelijk: ja, óp de vraag van Jan Klaassen: of ze een vol gende maal weer present zouden zijn? Mevr, Van Ballegoyen de JongHe ny sprak een kort slotwoord waarin zij Jan Klaassen en familie dank zegde voor den prettigen middag. Oud-minister De Wilde sprak te Middelburg. VOOR HET COifflTó VAN A. R. KJESVEREENIGINGEN. Zaterdagmiddag vergaderde te Middel burg het Prov. Comité van A. R. Kiesver- eenigingen in Zeeland met de besturen der kiesvereenigingen en de A.R. Statenleden onder voorzitterschap van den heer dr. K. Huizenga. Nadat de huishoudelijke zaken waren afgedaan, sprak mr. J. A. de Wilde, oud-minister van Financiën een rede uit. Spr. wees eerst op de ernstige omstan digheden, waaronder we leven. Niet het recht maar het onrecht en de macht zege vieren. Gods gedachten zijn echter hooger dan die der menschen. De positie van Ne derland is buitengewoon moeilijk. Wij moe ten ons vastklemmen aan het woord van H. M. de Koningin, dat wij niet maar neutraal, doch zelfstandig willen zijn. Onze verhou ding met België is nog nooit zoo goed ge weest als nu, maar ook met dit land slui ten wy geen politiek verbond. Spr. uit ver volgens woorden van lof en waardeering voor onzen Minister van Buitenlandsche za ken, die met wijsheid, voorzichtigheid en fierheid optreedt. Tegenover hen, die beweren dat wij nu geen politieke vergaderingen moeten hou den, omdat dit de eenheid schaadt, betoog de spr., dat de Anti-Rev. nooit onnoodige verdeeldheid hebben gebracht en steeds naar samenwerking met hen die van goeden wille zijn, hebben gestreefd. Daarbij komt dat in een tijd van verwarring als deze het gevaar van revolutionnaire woelingen groot is. Daarom moeten wij, aldus spr. onze be ginselen uitdragen. De Anti-Revolutionai ren behoeven nu geen ommezwaai te ma ken. Hun principes zijn nog altijd dezelfde. Anders is dat bij ^sommige groepen van te genstanders, b.v. ten opzichte van de lands verdediging. Daarna behandelde spr. de economische en financieele moeilijkheden voor ons land. De staatsschuld is nu veel grooter dan in 1914, terwijl er geen reserves meer zijn. De belastingen zijn hoog gestegen. Spr. juicht het toe, dat de regeering de gewone uitga ven uit den gewonen dienst wil betalen, en hoopt dat zij daarin volharde, om inflatie tegen te gaan. Vervolgens zette spr. uiteen, hoe de regeering de buitengewone (mobili- satieuitgaven) denkt de financieren, nl. door een leeningsfonds. Het is onze eerste plicht aldus spr. de regeering trouw te zijn en haar hierin te steunen, met handhaving natuurlijk van het recht van critiek. De economische moei lijkheden leiden er toe, dat de regeering een groote economische macht krijgt. Daaraan zijn groote bezwaren verbonden. Geeischt moet worden, dat niet verder zal worden gegaan dan strikt noodig is terwijl de Sta ten Generaal moeten waken voor de rech ten en vrijheden van ons volk. Naar aanleiding van sprekèrs aftreden als minister en dat van het kabinet Colijn zegt spr. dat wij niet rancuneus mogen zijn. Spr. is afgetreden omdat in strijd met de gegeven belofte de begrooting voor 1940 toch weer 50 miljoen hooger was dan die voor 1939 en omdat het wetsontwerp inzake de jeugdwerkloosheid werd ingediend. Op merkelijk was, dat de financieele politiek van het kabinet-Coljjn door het kabinet-De Geer wordt voortgezet en dat het ontwerp jeugdwerkloosheid al spoedig werd inge trokken. Spr. betreurt het opnemen van so ciaal-democraten in het kabinet, in hun be ginselen dat is in het verleden geble ken kan men geen vertrouwen stellen. Het is zoo besluit spr. onze plicht in deze moeilijke dagen de regeering zooveel mogelijk te steunen. Op deze rede volgde nog bespreking. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam 1936-3% 83%. Zeeuws. Hyp. B-3% 78%—78 Cities Service Cy. P. 1958 5 5151% Bataafsche Petr. Mij-3% S6% A Amsterd. Bank 86%87% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 319%319 A De Schelde N.B. 47—46% C Am. Semlt en Ref. 36%36% A Houth. Alberts 6666 C Chesapeake en Ohio 30—31 C Perf. Kansas City South, 141414% C Union Pac. Rr. 75%—74% Ned. 38 1000-3. 85—84% O. Indië 37 1000-3 85%—8514 A Koloniale Bnk 159159 A N,I. Hbk. 600 102%—101% C Ned. H. M. 1000 87%—87 A v. Berkels Pat. 19—19% C Calvé-Delft 53—53 A Lever-Bros en Unilever 92%93-94 A Philips Gem. B. afg. 117%—123-20% C Am. Car en Foundry 18%18% C Anaconda Cop. 21%21%-% C Bethlehem St. 54%—53%-% C General Motor 39%39% C Kennec Copper 26%26%-% C North Am. Aviation 16%—15% C Rep. Steel 14%—15 y8-14% C U. States St. C. 40%—4Ö%-39% C North Am, Cy, 16%—16% A Kon. Petr. Mpjj. 234-237-39% C Contin. Oil Cy. 16%—16% C Phillips Petr. Comp, 29—28% C Shell Union O.C. 8%—8%-8% C Tide Water Ass. Oil 8%—S% A Ned. Scheepv. U, 109%110-11% A H.VV. Amsterdam 387-390-91% A N.I. Suiker U. 211%—215 A Deli Batavia 121%—122-23 C Deli Mij. 1000 177-179%-% BEURSTHERMOMETER MAANDAG. HVA Koninkl. Schepen Philips Obl.Markt A Senembah 135%139-% C Pensylvania Rr. 1717%-% C S uthern P"c. Cv 9%9% A Southern -Rlw. 11%—11 A Amst. Rubb. C. 183%—185-86% A Deli-Bat. Rubb. 149%—149 A Hessa Rubber 9193% A Serbadjadi S.R. 9192-93 WISSELKOERSEN. Heden. Zaterdag. Londen Berlijn Parijs Brussel New-Yorlc 7.11% 75.55 4 03% 32.03 1.88% 7.00 75.60 3.96% 32.00 TANDPASTA ■gó v^ütukke£^k! (Ingez. Med.) ZUID-BEVELAND. VLISSINGEN. Verkoopingen en verpachtingen. Geslaagd. Geslaagd voor het examen voor 3e stuur man, de heeren H. Nijkamp te Sleen en D. Kotvis te Waterlandkerkje, beiden leerlin gen van de De Ruyterschool .alhier. WALCHEREN. PROEF SCHIETEN OP WALCHEREN Naar men ons van militaire zijde mede deelt, zal Woensdag en Donderdag a.s. door batterijen op Walcheren worden proef geschoten. HULP VOOR FINLAND. WESTKAPELLE. Alhier is een comité gevormd om hulp voor Finland in te zame len. Dit comité bestaat uit burgemeester jhr. mr. de Casembroot en de heeren: W. Reus, P. de Vos, O. S. dr. M. Huygens, H. Cijsouw en J. Hengst. Dezer dagen De „Gerjo" vlot gesleept. Het motorschip Gerjo hetwelk nabij Walsoorden omhoog was gevaren is Zater dagmorgen met behulp van de sleepboo- ten Holland en Zeehond vlotgesleept en heeft inmiddels de reis naar Brussel voort gezet. Cöop. Boerenleenbank. BORSSELE, Zaterdag vergaderden de leden van de Coöp. Boerenleenbank alhier onder voorzitterschap van den heer P. Dekker, De rekening wees aan, dat ont vangen was aan spaargelden 27091,50. aan terugbetaalde voorschotten 7638 08 en in loopende rekening 149,443,31. Er is uitgegeven aan voorschotten 14,300 en in loopende rekening 138,151-43. De ba lans bleek te sluiten met een eindcijfer van 102,330,17, Daaronder is begrepen een winst van f 516,02. De vergade'ring besloot met algemeene stemmen deze winst in de reservekas te storten. De uit te betalen x'ente zal gedux-ende 1940 be dragen 2,76 percent voor leden en 2,64 percent voor niet-leden, Voor voorschot ten dient betaald te worden 4 1/5 percent. Den heer P. Dekker hex'koos men als be stuurslid, evenals den heer J, van de Vel de als lid van den Raad van Toezicht. Als plaatsvervangende bestuursleden wees men aan de heeren M. Krijger Jz, eri" F. Dronkers. V arkensvereeniging. BORSSELE. Zaterdag hield de VarRens- vereeniging alhier haar jaarvergadering. De ontvangsten over 1939 bedroegen 1290 53, de uitgaven 530,52; er was dus een goed slot van 76,01. De vereeni ging bleek 72 leden te tellen, tezamen 105 varkens houdend. In 1939 stierven 13 var kens; twee noodslachtingen hadden plaats. Onder de gestorven varkens waren ex twee, die leden aan varkenspest. De' aftredende bestuursleden, de heeren W, Goetheer en C. Bruinooge wex-den her kozen. Gynxnastiekvereeniging Olympia. I4APELLE.De Gymnastiekver. „Olympia' te Kapelle, leider de hr. Johs. Willeboer gaf een uitvoering gehouden in het lokaal Obadja. De voorz. de heer C. A. Blolc, opende den avond en deelde nxede, dat de vereniging j in totaal 70 werkende leden telt, die in verschillende groepen zijn verdeeld. Ernstig wordt getracht om de 300 te bereiken. Spr. wees niet alleen op het mooie, maar voor al hel nuttige en ook het aangename van deze sport. Wegens een ongeval was de leider sinds enkele weken niet in staat les te geven. Met gexxoegen kon meegedeeld worden dat dit binnenkort wel weer zal kunnen plaats hebben. De uitvoering, waarvan de leiding be rustte bij den voorzitter, had een goed ver loop. En mooi programma was samenge steld, dat vlot werd afgewerkt. Een vroolyk spel in drie bedrijven vulde de rest van den avond. Serenade aan één der oudste ingezetenen. KAPELLE. Een der ouden van dagen, die Kapelle en Biezelinge nog al velen telt, de hr. P. Duivewaarde, vierde Vrijdag zijn 85ste verjaardag. Hij geniet nog steeds een goede gezondheid en als het weer hét toe laat, doet hjj nog dagelijks zijn uitstapje naar de smidse. Het fanfarecorps bracht hem een serenadeA en bij monde van den secrtaris werd hij namens bestuur en leden met deze gebeurtenis hax-telyk gelulcge- wenscht. Uit dankbaarheid voor deze at tentie offreerde de jarige het gezelschap een kistje fijne sigaren. De oudste zoon dankte op hartelijke wijze door de eer zijn ouden vader bewezen. kon worden uitgereikt. Hij spoorde de jongelui aan tot verdere studie. Voorts wendde hij zich tot den heer Blok, die z\jn ambt als land- en tuinbouwleeraar neer legde. Hij dankte hem voor het vele goe de, dat hy in het belang van het onder wijs heeft gedaan en wenschte hem een veeljarige rust toe. De heer Hanlcen reikte vervolgens de di ploma's uit aan: N. M. de Jonge, A. Sonke, B, Beeke, J. J. Ganseman, J. Zuidijk, L. Dalebout, M. Wiskerke, A. J. Bos, J. L, van Houte en I. Wagenaar. Na de jonge lui gefeliciteerd te hebben, sprak ook hij waardeerende woorden tot den heer Blok. Eveneens werd dit door den burgemeester gedaan namens de gemeente, terwijl ook de oud-burgemeester vervolgens sprak en den wensch uitte, dat het land- en tuin- bouwonderwys op dezelfde wijze zal wor den voortgezet door een opvolger. Namens de oud-leerlingen wees Johs. v. d. Guchte op het belang van toetreding tot de vereeniging van oud-leei'lingen. Een der leerlixxgen dankte den onder wijzers en bood beiden eexx aandenken aan in den vorm van een boelc. Nadat nog de heer Polderman afscheid had genomeix van zijn collega-onderwijzer dankte de heer Blok voor de gesproken woorden. De heer Blok was gedurende 32 winters onafgebroken werkzaam bij het land- en tuinbouwonderwijs in deze gemeente, ter wijl hy tevens op verschillende andere dox-pen aan cursussen was verbondeix. Met het beëindigen van deze les werd een zeer werkzaam leeraarsleven afgeslo ten. P.T.T.-JUBÏLEUIVI. KWADEDAMME. De hr. J. Walraven kantoorhouder der Posterijen, alhier, was Zaterdag 1.1. 25 jaar in dienst van het P.T.T. bedrijf. Van vei-schillende zijden mocht de jubilaris blijken van belangstelling onder vinden, waarbij wel bleek, dat hij by hoog en laag goed aangeschreven staat. Nameixs het P.T.T.-bedrijf werd de hr. Walraven ge complimenteerd door den hr. P. Visser, di recteur van het P.T.T.-kantoor te Goes, die hem den dank der Posterijen overbracht voor de nauwgezette wijze en den ijver waarmede hy de belangen van het P.T.T.- bedrijf steeds diende. O- en O,, RILLAND, Uitgaande van O.en O. wer den Vrijdag en Zaterdag ontspannings avonden voor militairen en genoodigden gegeven. Door het tooneelgezelschap „Het Nationaal Toon eel" werd opgevoerd het mobilisatie-blijspel: „Duikie op het oor logspad', Dit geestige stuk werd uitne mend gespeeld en een hartelijk gelach steeg telkenmale 'Uit het talrijke publiek op. Dinsdagavond wordt hetzelfde spel nog maals opgevoerd. „De Zangvogeltjes." WOLPHAARTSDIJK, Vrijdag vierde het jeugdkoor „De Zangvogeltjes" met mede- werkixxg van het meisjeskoor „Van knop tot bloem", beide onderafdeelingen van het gemengde koor „Looft den Heer", zyn 10-jarig bestaane in de Kleuterschool al hier. De heer J. vaxi Velde, voorzxtter van het gerrxengde koor, opende de ver gadering met gebed en het lezen van Psalm 8 waarna gezamenlijk gezongen werd het lied „Lof zij den Heer". Vervol gens werden door het meisjeskoor en het jeugdkoor onder leiding van den heer J, Tamminga eenige liederen, gezongen. Een 9-tal voordrachtexx eix samenspralceix wer den door de leden van beide koren uitge voerd', waaronder een „Hulde aan; Wol- phaartsdyk." De leerlingen boden den voorzitter en den directeur een bloemstuk aan, Met gebed en het gezamenlijk zingen van Gez. 295 1—3 werd de zeer geslaagde avond gesloten. Waarnemend-notaris F. G. Hoefe heeft Zaterdagmiddag in café „Spoorzicht" te Arnemuiden, publiek verkocht een aan de huizen een gave gevraagd worden, woonhuis met schuurtje aan den Zuidwal Gedachtig aan het thans lijden van het C "121 met erfpachtsgrond, te Arnemuiden, I heldhaftige volk, zal eexx opwekking tot een groot 2 a 2 ca. Kooper C. Oreel, aldaai- q.q. flinke bijdrage, naar ieders vermogen, zeker voor 1980. tot het hart van ieder dringen. EEN EEMPLES EN EEN AFSCHEID. KLOETINGE.Zaterdagavond .werd alhier de eindles gehoxiden van den alg, tuirt- bouwcursus uitgaande van de Ned. Porno- logische Vereeniging. Het hoofd van den cursus, de heer A. Blok en de praktijk- leeeraar de heer P. Polderman namen een openbare les af, waarna Ir. Bosma mede deelde, dal, aan alle cursisten het diploma Een schadelijke wind, Door den storm van vorige week de koopman had R. Moerman, toen hij zich in een woning bevond het ongeluk, dat zijn bakfiets, gevuld met sigaren, sigaret ten. koffie en thee in de sloot geblazen werd. Zijn koopwaar werd hierbij geheel bedorven, zoodat dit voor hem een scha depost beteekent van plm, 70. (Vervolg provincienieuws 3e pagina).

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 4