Er wordt hard gewerkt aan de luchtbescherming in ons land. VLAAMSCHE KRONIJK Maar de bevolking moet baar belangen beter gaan inzien. Op korten termijn wordt nagegaan wat nog noodig is. De medcdëeiiHg, dat de inspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen lucht aanvallen, gepn. luitenant-generaal P. H. A, de Ridder, op zijn verzoek met ingang van 1 Mei as. eervol ontslag is verleend, met dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen belangrijke verdiensten, heeft het A.N.P. aanleiding gegeven ten departemen- te van binnenlandsche zaken, waaronder de luchtbescherming ressorteert, te inior- meeren naar de plannen van den minister in dit opzicht. Het had daartoe een onderhoud met den raadadviseur mr. H. W. J. Mulder, chel van de afdeeling binnenlandsch bestuur. CONCENTRATIE. De minister, aldus mr. Mulder, heeft be sloten tot concentratie van de inspectie voor de luchtbescherming met de inspectie van de burgerwachten en het in Augustus inge stelde regeeringscommissariaat voor den vrjjwilligen burgerlijken dienst. Al deze diensten berusten op vrijwilligen arbeid In het belang onzer gemeenschap en op be reidverklaring tot daadwerkelijk optreden in onverhoopte dagen van gevaar te be scherming van de burgerbevolking. Het kwam den minister raadzaam voor een concentratie van deze inspecties tot stand te brengen welke gepaard zal gaan met een interne reorganisatie van de gecombineerde diensten. VIER REGIONALE INSPECTEURS Tot nu toe hadden we den onbevredi- genden toestand, dat de gegevens, noodig voor de luchtbescherming, vrijwel uitslui tend uit Den Haag moesten komen. Vooi- taan zullen vier regionale inspecteurs, ieder in eigen rayon, optreden die onder leiding van den centralen inspecteur staan, doch hun adviezen rechtstreeks, aan de gemeen telijke en provinciale besturen kunnen ver strekken, zoowel ten behoeve van de lucht bescherming als van de andere vrijwillige burgerlijke diensten. Deze heeren zullen binnenkort gelegenheid vinden tot indivi dueel contact tusschen de inspectie eener- zijds en de burgemeesters, hoofden van luchtbeschermingsdiensten en de groote vrijwillige organisaties anderzijds. Naast deze vier inspecteurs zullen tien toegevoeg de officieren van de burgerwachten wor den ingeschakeld. Deze gecombineerde organisatie zal wor den bijgestaan en aangevuld door een cen trale commissie van advies voor den vrij willigen burgerlijken dienst, in welke com missie de landelijke organisaties die zich met vrijwillig dienstbetoon bezig houden, haar vertegenwoordiging zullen vinden. Do vier regionale inspecteurs zullen Maandag a.s. bun werkzaamheden beginnen en zij hebben opdracht ireJtregen om op den kortst mogelijken termijn na te gaan wat nog aan de luchtbescherming ontbreekt, zoowel wat het personeel als het materiaal aangaat, en verder met de burgemeesters overleg te plegen omtrent den verderen uit bouw van deze vrijwillige diensten. ZELFBESCHERMING. Bij dit onderzoek zal bijzondere aandacht worden geschonken aan de zelfbescherming van bedrijfsgebouwen en particuliere wo ningen. Terwijl toch de overheidsluchtbescher- mlng haar voltooiing nadert, is de zelfbe scherming althans in vele gemeenten nog in haar aanvangsstadium. In het buitenland heeft men in den laatsten tijd wel bittere ervaringen opgedaan met de gevaren, waar door de bevolking vanuit de lucht kan wor den bedreigd en getroffen. De elders opgedane lessen mogen het Nederlandsche volk er toe aansporen, verdere v traging te voorkomen. De lucbtbeschermingswet biedt veel groo- tere mogelijkheden dan eigenlijk wel be kend is by de groote massa. Zoo zegt ar. 12: „Ieder is verplicht de door den burge meester schriftelijk van hem gevorderde medewerking tot uitvoering van deze wet te verïeenen en, indien b(j openbare bekend making door den burgemeester algemeene of bijzondere gedragsregels zijn voorgeschre ven, zich daarnaar te gedragen". PROEFNEMINGEN. Ook voor de twee als het ware nog zwe vend gebleven problemen, n.l. dat van de schuilkelders en dat van de gasmaskers, zal naar het zich laat aanzien, weldra een op lossing worden gevonden. Zeer binnenkort zullen uitgebreide ex- plosieproeven worden genomen, zoowel op het eiland Schokland als elders in den lan de, teneinde de deugdelijkheid van schuil plaatsen en van schuilloopgraven van ver schillend systeem te onderzoeken. De ministers van defensie en van water staat hebben voor het houden van deze proefnemingen hun volledige medewerking Het eiland Schokland is hiervoor uitge kozen zoowel wegens zijn geïsoleerde lig ging als wegens de geringe bevolkings- dichthe'd, weike beide factoren het nemen van dergelijke pioeven kunnen, vergemak kelijken, Do achterstan;! op het gebied van de zelfbescherming is goeddeels te wijten aan de verkeerde mentaliteit waarop me i hier te lande in het algemeen ten aanzien van de gevaren uit de lucht is ingesteld. De overheid kan zich daarbij niet neerleggen Zij zal zoo noodig dwingend moeten op treden waartoe de wet haar de bevoegdhe den heeft verleend. HOEVEEL MATERIAAL TOT DUSVERRE WERD VERSTREKT, Tenslotte moge hier een overzicht volgen van hetgeen tot dusverre aan de luchtbë- schermingsmaterialen van rijkswege aan gemeenten van de eerste en tweede ge- varenklasse is verstrekt. (Voor de minst bedreigde, nl. de derde, gevarenklasse heeft luchtbeschermingsinspectie bovendien vele gevallen haar tus:chenkomst bij de aanschaffing van dergelijke materialen erleerd Gasmaskers zijn er ten laste van het rijk aan de gemeenten reeds ruim 65000 afge leverd, afgez'en derhalve van wat door tusschenkomst van de inspectie luchtbe scherming voor rekening van de gemeenten is verstrekt, Ongeveer 400 volledig uitgeruste draag bare en rijdbare motorspuiten van Neder- lanclsch fabrikaat zijn ten behoeve van den brandweer aan de gemeenten afgeleverd. Ruim 4000 gasbeschermende kleedingcom- binaties zijn deels afgeleverd, deels in be stelling. Daarnaast zijn naar evenredigheid ruberlaarzen. en -handschoenen verstrekt Ten dienste van de alarmeering zijn on geveer 900 sirenes alle van Neder- landsch fabrikaat aan de gemeenten, af geleverd, terwijl de opstelling daarvan ii geschied naar aanwijzingen van de in spectie, De voorbereiding van de geneeskundige verzorging van patiënten tengevolge van luchtaanvallen is en wordt onder leiding van de inspectie intercommunaal geregeld. Het land is daartoe in ruim 70 kringen verdeeld die elk de beschikking hebben verkregen, of nog zullen verkrijgen, over nood-zieker.inrichtingen en geneeskundige hulpposten. Vele cursussen zijn of worden door de nspectie voor de hoofden van de gemeen telijke luchtbeschermingsdiensten gegeven. Uit het voorafgaande mag zeker wel worden geconcludeerd, dat de luchtbescher ming en al hetgeen daarmede voor onze bevolking samenhargt een onderwerp van Speciale verzorging uitmaakt van hen, die deze zoo belangrijke zaken hebben te re gelen en dat de centrale overheid paraat is om deze omvangrijke materie in goede banen te leiden, De hoop, die wij allen mogen koesteren, deze maatregelen nimmer in Nederland in practijk gebracht te zien, mag geen Ne- derlandsch staatsburger ontslaan van den moreelen plicht om naar vermogen en krachten mede te werken aan de voorzor gen, die juist in tyden als de tegenwoordi ge dienen, te worden getroffen. En die, wanneer zij volledig zijn uitgewerkt, ons volk een grooter gevoel van veiligheid kunnen verschaffen. Aan de hand van deze proeven zal het weerstandsvermogen van de verschillende ui den handel gebrachte schuilplaatsen worden va-.tgesteld, zoodat ook een Inzicht kan worden verkregen, welke verbeteringen eventueel moeten worden aangebracht orr het weerstandsvermogen van de schuilge- legenheden te verhoogen. Tijdens de te nemen proeven zullen ver schillende metirgen worden gedaan eener- ztfds voor wat betreft de geluidsintensitei van de zich in de lucht voortplantende-ex- plosiegolf. en anderzijds voor wat betref! de voortplantingssrelheid en intensiteit van de bodemtrillingen en haar afdemping m verband met den afstand tot den ex- plosiehaard, om een vergelijkirg te krp. gen tusschen de grondgesteldheden verschillende plaatsen. Verplichte aangifte van vijandelijk vermogen in Duitschland. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Van het vermogen van staatsburgers van met Duitschland in oorlog zjjnde mogend heden, dat zich in Duitschland bevindt, moet thans, krachtens een nieuwe veror dening, aangifte gedaan worden, indien hei meer dan 500 R.M. bedraagt. Het moet aangegeven worden naar den stand op 31 December 1939. Voor het rijksprotectoraat Bohemen en Moravië zullen bijzondere bepalingen uit gevaardigd worden. KIND IN KOKEND WATER GEVALLEN EN OMGEKOMEN. Dinsdagmiddag is het vierjarig dochter tje van de familie Wólterink te Nijverdal in een ketel kokend water gevallen. De klei ne werd ernstig gewond naar net zieken huis te Almelo overgebracht waar zij van daag is overleden. VROUWEN VREDESGANG 1940. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar in Amsterdam een „Vrouwen Vredesgang' worden gehouden, welke ten doel heeft den opbouw van een internationale rechtsorde, een internationale gemeenschap op de ba sis van gerechtigheid en liefde, te propa- geeren. Als datum, waarop deze zevende Vrou wen Vredesgang zal worden gehouden, is bepaald Zaterdag 8 Mei a.s. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gistermiddag is nabij de barakken aan den Munnikenweg te Veenendaal (Utr.), een doodelijk ongeluk gebeurd. Een korpo raal-kok, die per rijwiel passeerde, is dbor een zandauto gegrepen en was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. Hij had juist verlof ge kregen en zou naar zijn huis terugkeeren. De marechaussee heeft de zandauto in be slag genomen en den bestuurder gearres teerd. Passagiers van den trein, die Donderdagmorgen wegens storing in de electnsche gele'dmg tengevolge van den hevigen sneeuwstorm bij Nieuwersluis strandde, moesten vier uur wachten, alvorens zij met een anderen trein verder konden reizen. Stormenderhand werd deze na aankomst bezet la de Kamer. Men kan er zeker van zijn: als de Heer Hubin, het socialistisch Kamerlid voor Hoei, uit zijn vel springt of uit zijn slof schiet (allebei figuurlijk bedoeld, natuurlijk) dan is er iets patriottelijks in het gedrang. Dat was ook zoo dezer dagen, toen de heer Degrelle (HeilDegrelle) de lei der der Rexistlsche partij-in-de-neer, in de Kamer aan bet woord was tei- bestrijding van het aanhangige wetsontwerp betreffen de de verdediging van 's lands instellingen Als de heer Hubin toen nog maar let terlijk gedaan had. wat hij nu slechts fi guurlijk deed, nl. uit z n vel springen, dan hadden de omstanders misschien een beet je vreemd opgekeken, maar de voorzitter had er zich allicht buiten gehouden, ten zij hij vreesde „een precedent te scheppen Maar dat deed de I-Ieer Hubin niet. neen, hij ging spuwen. Letterlijk. En als hij dat dan nog gedaan had in de daarvoor be stemde en in talrijke mate aanwezige spuwbakken, dan was nóg alles normaal bevonden. Ja, die voorhistorische dingen vindt men nog in de Kamer en ze staan er niet maar voor de pronk Wij spuwen nog. op straat, in de café s, in de tram, overal. Ook in de Kamer. Op het gebied der hygiëne zijn we nog niet heelemaal bij, maar dat komt nog wel, lét maar op. En dat is al een troost, zij het vooralsnog een schrale. Als de tramman u het biljetje in de han den wil stoppen, nadat hij eerst zijn vin ger goed heeft bevochtigd en gij zorgt er in zoo n geval voor uw vingers niet dicht te doen, zoodat het papiertje op den grond valt, dan zal de man, als hij gedienstig is maar dat is hij niet zich bukken en liet oprapen om het u vooral te geven. Doch het komt niet in zijn hoofd op te be seffen de ware reden uwer onhandigheid. Als ge bij uw bakker o, een goede zaak en welbeklant, een broodje koopt en gij aan de bedienende juffrouw een an der inpakpapier vraagt, omdat ge net nog op tijd zaagt, dat ze eerst haar vinger belikte voor ze het papier afscheurde maar met een vochtigen vinger gaat het toch maar veel beter, probeer het maar eens dan zal ze stellig aan uw verzoek voldoen, maar stom-verwonderd, en als u den winkel uit is, zal ze naar achter loo- pen om den baas en z'n vrouw mee te deelen, wat haar nu toch overkomen is en gedrieën zullen ze tot de slotsom komen dat er nog altijd maar menschen los loo- pen, die eigenlijk thuishooren in wat bij ons Geel en bij u Medemblik heet. Van den heer Hubin naar den bakker het lijkt heel ver, maar 't is niet zoo'n afstand: immers zijn vader was bakker. Doch voor ik tot meneer Hubin terug keer, wil ik u toch waarschuwen, ter wille van de waarheid en de eer van mijn volk dat u niet moet veralgemeenen; wij zijn nog niet, of beter gezegd: wij zijn niet meer een spuwende natie. De Heer Degrelle dan was aan woord en de Heer Hubin liep op hem toe en spuwde, spuwde herhaaldelijk, spuwde herhaaldelijk voor de voeten van den spre ker. En dat mocht niet dat wildede Voorzitter niet hebben, daar was hij te gen. (Men is 'in de Kamer altijd voor of tegen iets). En de luchter der onhygiënische veront waardiging werd gestraft met uitsluiting. Buiten de synagoge geworpen. Dat over komt tegenwoordig de beste, zelfs de pa- triotard-in-overtreffende-trap, de Heer Hubin. Op den drempel der behandeling van bo vengenoemd wetsontwerp zal wel niemand hebben vermoed, dat dit ontwerp aanlei ding zou geven tot zulk een spannend en langdurig debat. Met een hardnekkigheid, een betere zaak waardig, hebben niet alleen de communis ten, maar ook dc Vlaamsche Nationalisten en de Rexisten zich verzet. De bedoeling lag er zoo vingerdik bovenop, dat op ze ker oogenblik een liberaal lid opmerkte ,,De oppositie moet wel een slecht geweten hebben, dat het volstaat in den tekst te spreken van belagers onzer nationale in stellingen om onmiddellijk zichzelf daarin te herkennen en het woord te vragen voor een persoonlijk feit". Na een debat, dat dagen lang voortduur de en met wisselende kansen werd voerd, heeft de regeering haar ontwerp zij het in zeer gewijzigden vorm, er door gehaald. Het belangrijkste in de wet is dat ie mand vijftien jaren op staatskosten mag gaan logeeren als hij den Staat en diens instellingen te na komt. Dat is de maxi mum straf, men kan er ook wat af doen. Tegevolge van het onverwachte langdu rige verloop van de behandel'ng van dit ontwerp, werd het werkplan van de Kamer deerlijk in de war gestuurd. Zij zal nu moeite hebben om vóór het Paasch-reees de agenda afgewerkt te krijgen Daar zijn: de Huishuurwet de Begrootingen van On derwijs en Finantien. de wet op de Be scherming der rechten van de gemobili- seerden en versche'dene andere, kleinere ontwerpen. Dat draait op ochtend avondvergaderingen uit. Hoofdoorzaak van alle vertraging is, dat de Begrootingen veel te veel tijd in beslag nemen. O, die Begroot ingen! Ze zijn ware nagels aan ministerieele doodkisten. Tusschen de verslaggevers is een echte ediiver ontstaan, wie het langs',e verslat zal inleveren. Zonder premie, maar alleen met de eer voor den winnaar. Ook de mondelinge behandeling gaat alle perken te buiten. Iedereen demonstreert dan zijn welbespraaktheid of ook wel zijn onbespraakt he'd De heer Gutt. Minister van Finantiën. beklaagde er zich onlangs nog over dat hij zes maal achtereen bijna dezelfde rede had moeten houden. Ik vind dat heelemaal geen redeh tot klagen, want op het laatst moet hij ze van builen gekend hebben en dan kost het toch geen moeite meer ze ui spreken. s verslaggevers, met tevreden over hun ellenlang verslag (zelfvoldaanheid is ook "uit den booze) komen bij de openbare be handeling nog weer eens uitvoerig met hetzelfde aandragen, vermoedelijk ten ge- vieve van de leden, die den moed misten het verslag te lezen. En niet te vergelen, om aan de kiezers in hun district te too- nen, dat „hun" afgevaardigde danig zijn mond kan roeren. Ais het zóó doorgaat, zullen er weldra jaren komen, dat. de Kamer alleen nog maar Begrootingen zal kunnen behandelen Den wetgevenden arbeid moet de regee ring dan zelf maar opknappen. Hendrick de Vlauiingh. NIEUWE UITGAVEN. „Wat de torens vertellen". Overleve ringen van torens en kerken, door K. ter Laan. Met houtsneden van N. J. B. Bulder. Uitgave W. J. Thieme Cie te Zut- phen. „Schoonheid van het moderne binnen huis in Nederland", door D. Bierens de Haan. Met tal van fotografische afbeeldin gen. In dit boek heeft de schrijver getracht de schoonheid van het moderne binnenhuis te benaderen en tevens eenige richtlijnen getrokken, die van dienst kunnen zijn bij het beoordeelen van hedendaagsche wo ninginrichtingen. Als uitgangspunt heeft het afbeeidingsmateriaal gediend. Het boek verscheen bij N.V. Uitg. Mij. „Kosmos" te Amsterdam. - „Mamba's dochters", roman door Du Bose Heyward. Vertaald do"r M. KanJol les. Uitgave N.V. Drukkerij en Uitg. Mij. ,De Arbeiderspers", Amsterdam. „Sam Levita's levensdans", roman door Siegfried E. van Praag. Verschenen in de Salamander-serie, reeks van de beste oorspronkelijke en vertaalde romans, bij N.V. Em. Querido's Uitg. Mij., Amster dam. In dezelfde reeks verscheen bij deze uitgevers voorts „Oriënt express", roman door A. den Doolaard. HOEOEKENSKERKE. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent G. SCHOUT, Smidstraat 63. WAARJS WERK? De districts-Arbeidsbeurs voor alle ge meenten op Walcheren; N.- en Z.-Beveland, Schouwen en Duiveland, zendt ons de vol gende aanvragen: B i n r e n 1 a TILBURG: in tijdelijk dienstverband kan worden geplaatst een waterbouwkundig op- z'chter-teekenaar. Vereïschten: goed onder legd, vlot teekenaar en kennis van en prac- tische ervaring in de uitvoering van grond werken en wegverhardingen. Salaris 2030, behoudens vastgestelde kortingen. Schrif telijke sollicitaties op zegel in te zenden vóór 27 Maart a.s. LOENEN: borstelmaker voor het sortee- ren en bundelen van verschillende soorten paardenhaar, enz.: dad., 1820 p. week; voor onbepaalden tijd. HEERLEN: bij een steenkolenmaatschap- pij kan in vasten dienst geplaatst worden een locomotief-bankwerker, tegen een uur loon van 0.60, benevens toelagen o.m. kin dertoeslag. Moet prima kracht zijn, bene den 40 jaar. Spoedige in diensttreding. Aanbiedingen onder overlegging van afsclir. getuigschriften. AMERSFOORT: chauffeur - huis - tuin knecht; moet goed kunnen rijden en be kend zijn met huis- en tuinwerk; in dienst treding n.o.t.k.; 30 per maand en kost en inwoning. Alle aanbiedingen uitsluitend aan de plaatselijke Organen der Arbeidsbemidd. De Directeur, H. P. STAAL-, „De Geallieerden moeten snel toeslaan." De Fransche Senaat is gisteren voor de tweede maal in geheime zitting bijeen ge weest. Minister-president Daladier heeft uitvoerig de politiek der regeering uiteen gezet. Daarop nam de Senaat een motie van vertrouwen in de regeering aan met 240 stemmen vóór bij 65 onthoudingen. Intusschen houden politieke kringen, te Parijs zich nog steeds bezig met de reac ties naar aanleiding van den Finsch-Rus- sischen vrede op de positie der regeering. De afloop van den Russisch-Finschen oorlog heeft den eiseh doen opkomen aldus Reuter dat Frankrijk en Engeland krachtige politiek moeten aannemen bij hun oorlogvoering en wanneer de gelegen heid zulks vereischt, moeten optreden en snel toeslaan. Tot de voorstellen welke ge opperd worden, behoort een van de instel ling van een kernkabinet van vijf of zes ministers. Deze mannen zouden oorlog moeten voeren in den geest van Clemen- ceau in den vorigen oorlog. Zij moeten Daladier ontlasten van eenige lasten, wel ke op hem worden gelegd, daar hij de func ties van minister-president, minister van oorlog en minister van buitenlandsehe za ken bekleedt. Politici van de rechterzijde en ook eenige bladen blijven aandringen op een verbre king van de diplomatieke betrekkingen met Rusland op grond van de overweging, dat Rusland een bondgenoot van Duitschland is. POLITIEKE MOORD IN SJANGHAI. Kad Sjin Gao, een Chineesche millionair, die naar algemeen geloofd werd Tsjang Kai Sjek steunde werd Vrijdag avond op straat in Sjanghai door een on bekende vermoord. Men gelooft hier te doen te hebben met een politieke misdaad, daar het slachtoffer de guerilla-actie in de buurt van Sjanghai zou hebben gefinancierd. Verleden jaar was hij op verzoek van Japan gearresteerd, doch later in vrijheid gesteld. VERPACHTINGEN Mrt. 19 Goes, Huizen, Van Dissel. 19 Aagtekerke, Hofstede en land, Hoefer. 20 Groote Abeele, Hofstede en land, Hoefer. Zoutelande, Land, Loeff. 21 Kapelle, Huis, Kram. 21 Goes, Inboedel, Kram. 23 St. Laurens, Land, v. d. Harst en Raap. '-H. Arendskerke, Hofstede, Jonkers. 29 Poortvliet, Hofstede en land, Hoefer en v. d. Velde. 30 Vlissingen, Motorbotter, v. d. Harst. April. 3 Souburg, Inspan, Batten. 5 Middelburg, Inspan, v. d. Harst. 10 Wolphaartsdijk, Huizen, Jonkers. 17 Middelburg, Mach. enz. Notarishuis. 19 Colijnsplaat, Hofstede en land, Jonkers. Goes, Huis en land. Kram. Mei. 1 Koudekerke, Inspan, Loeff. 29 Middelburg. Hofstede, v. d. Harst en De Neeling HEVIGE BRAND KOSTTE ZES MENSOHENLEVENS. Gisternacht is een hevige brand uitge broken in een in het centrum der stad Charlottte (Noord Carolina, V.S.) gelegen woonhuis, dat 96 kamers bevatte. De be woners werden in hun slaap verrast en ver scheidene sprongen uit de ramen. Zes per sonen, waaronder vier kinderen, vonden den dood en twaalf anderen werden ernstig gewond. De brandweer kon tegen den ge weldigen vuurhaard niets uitrichten. AGENDA. MIDDELBURG. lederen Zaterdagavond. Dansen, Dans- ork. Jac. Schot (R'dam); Dancing- Schouwburg-Restaurant (Bovenz.); Nieuwe Schouwburg, 20,0023 45 h. ZA 16 Mrt. Uitv. t.g. 30 j. best. M.V. en A.V. „Zeelandia", na afl. bal, Schuttersh. 20,00 h. Tot ZO 17 Mrt. Ver. „Voor de Kunst".. Tent. Ina Rahusen en D. van Gelder; Kunstmuseum. Tot 16,00 h.; ZO 10 16,00 h. MA 18 Mrt- Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. prof dr. F. M. Böhl te Leiden, St. Joris 20,15 h. WO 20 Mrt. Ledenverg. Openb. Leeszaal en Bibliotheek; In 't Gebouw 17,00 h. GOES ZA 16 Mrt. Uitv. Gymnastiekvereen. „Vol harding", Schuttershof 20,00 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 15—DO 21 Mrt. „Levensdans" en „De Jongens van onze Marine", 20,00 li. ZO 15,00 h. matinée. CITY, Middelburg VR 15DO 21 Mrt. „Die Fledermaus" en „Liefde op tweede Gezicht". In het voorprogram ma „De Jongens van onze Marine", 20,00 h. ZO 15,00 h. matinee. GRAND THEATER, Goes VR 15-MA 18 Mrt. „Honolulu" en „Andy Hardy wordt verliefd", 20,00 h. Dl 19 Mrt en ZO- middag 15,00 h. „De Onzichtbare man" en „Onverwacht Vader". ALGEMEEN. Eiken WO, ZA en ZO Soirée Dansante 20.00 h. Zondagmiddag Thé-Dansant 15,00- 18,00 h.; Paviljoen Intime, Vliss.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 7