TRIUMPH NEEM GEEN RISICO STADSNIEUWS STADSNIEUWS Electro-Iechnisch Bureau 1.1, van 'I Waslende Middelburg, Gorlstraat 21, Tel. 387 Vlissingen, Walstraat 4, Tel. 254 (Ingez. Med.) HDBEIBURG Overtreding arbeidswet. De politie heeft hedenmorgen proces-ver baai opgemaakt tegen den bakker J. de La V. wegens het door een bakkersknecht te vroeg- doen verrichten van werkzaamhe den. DE BAZAAR VAN DE VRIJZ. HERVORMDEN. De laatste dag van den bazaar, flie in St. Joris gehouden is tot het bijeenbren gen van een bedrag voor de noodige res tauratie van het kerkgebouw in St. Pie terstraat, is een zeer groot succes gewor den. Gisterenmiddag was hét bezoek reeds bevredigend, doch gisteravond was het verre over de 500 en het was goed gezien geweest het midden van de zaal te ont ruimen, wat goed kon, omdat de nog on verkochte artikelen, op een kleiner aantal stands konden worden gebracht. In de groote drukte is dit overige alle maal te gelde gemaakt. Wat niet direct verkocht werd, ging over het rad van avon tuur, als prijs bij een der attracties en ook veel bij Amerikaanschen verkoop in an dere handen over. Dit was,ook het geval met de loten, die nog niet aan den man waren gebracht. Bij dit alles heerschte er een groote op gewektheid en dit verhoogde dark zij de muziek, het bewonderen van de beide zangstukjes en wat dies meer zij, weder de kooplust. Toen middernacht, het uur van sluiting van den, bazaar was aangebroken, was er nog een kern van werksters en werkers en bezoekenden aanwezig. Daar de presidente van het dames-comi té, mevrouw Borgmar.iLigthart door on gesteldheid verhinderd was. heeft mevrouw baronesse J. van Ittersum—de Monchy het woord gevoerd en zich richtende tot alle vrienden en vriendinnen allereerst de uitslagen medegedeeld van verschillen de attracties, waaraan raden te pas kwam. Daarna Heeft spreekster allen., die op welke wijze ook aan het welslagen van den bazaar hebben medegewerkt, daarbij ook betrekkende de stille krachten, die achter de schermen zooveel hebben gedaan, maar die beslist onbekend willen blijven hartelijk dank gebracht. Spr, noemde met name den heer Ehr- lich, den ontwerper van dé reclameplaat die ook bij den opbouw van den bazaai zijn groote krachten in dienst stelde. Daarnaast zijn zuster, die met de dames De Blécourt en Bom de costuums ontwierp. Door den arbeid van deze dames kwamen de costuums zoo ver gereed, dat de draagsters ze verder konden afwerken en geen enkel hoefde te worden gehuurd De heer W'm Lichtendahl had ook wel verdienden dank in ontvangst te nemen en reageerde daarop om ten slotte het ,-Larg zullen ze leven' ingezet door den he"- Louwer-e, die in den dank had gedeeld, op het bazaar comité te begeleiden Even later was de zaal verlaten. Heden morgen had de verlo'ing plaa'G waar van de uitslag Maandag zal worden be kend gemaakt. DE MECO 1940 VERGADERDE. De voorbereidingon voor het Pinksterconcours zijn in vollen gang. De MECO 1940 kwam Donderdagavond in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer C. J. Mazure, gaf een exposé van hetgeen reeds verricht was. Enkele honderden cir culaires, met een verzoek om financieelen steun zijn verzonden en de eerste verblij dende resultaten hiervan zijn reeds geboekt. Om de plannen van het comité echter door gang te doen vinden is veel geld noodig en er werd dan ook besloten een lijst te doen rondgaan, om degenen, die tot nu toe aan EISCH 100% WAARDE - den. In verband hiermede zal de mede werking van Med oburgum verzocht worden I voor het uitvoeren van boerendansen en reien. Verder zullen op verschillende plaat sen concerten gegeven worden. Des mor gens worden de deelnemende vereenigingen op het stadhuis ontvangen, waarna geza menlijk de Bondsmarsch uitgevoerd en in optocht naar St. Joris getrokken zal wor den. Besloten werd een grootscheepsche recla mecampagne op touw te zetten. Een sug gestief raambiljet alsmede kleinere recla mekaartjes zullen in groote oplaag ver spreid worden. Uitvoerig werden verschillende mogelijk heden onderzocht. Zoo zal het gemeentebe stuur om ontheffing der vermakelijkheids belasting en een later sluitingsuur voor de café's en restaurants verzocht worden. DE OUD-P ADVÏNBERS. Een dezer dagen is op een gehouden ver gadering van de Oud-Padvinders organisa tie te dezer stede unaniem besloten, zich als onderdeel aan te sluiten bij de plaatselijke padvindersvereeniging, de le Walchersche Groep. Deze mog/elykheid, eerst kortelings bi het vaststellen van nieuwe Spelregels ont staan, opent nieuwe perspectieven voor een methode van werken met oudere personen volgens de opvattingen neergelegd in het Spel van Verkennen. In plaats van een passieve rol als suppor ter te spelen, is thans voor oud-padvinders de weg gebaand, zich meer actief met de padvinderstraining bezig te houden. Ongetwijfeld zal een dusdanige verhou ding den padvindersbeweging in Nederland zeer te goede komen. DE WERKLOOSHEID. Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden heden ingeschreven: geheel werkloos 278 mannen en 16 vrouwen; gedeletelyk werkloos: 5 mannen; inwerkverschaffing: 143 mannen; niet werkloos: 9 mannen en 2 vrouwen. Al gemeen totaal vorige week: 511, bijgeko men: 68, afgegaan: 126, totaal over: 453. De hiermede correspondeerende aantal len waren in 1931: 533, 1932: 724, 1933; 908, 1934 884, 1935: 1115, 1936 967. 1957: 819, 1938: 823, 1939: 740. den oproep van het comité geen gehoor ga ven, in de gelegenheid te stellen alsnog hun steentje bij te dragen. De plannen van de MECO 1940 zijn al- lerwege met groote instemming begroet, aldus de voorzitter. Nadat de burgemees ter spontaan het voorzitterschap van het eerecomité op zich nam, werden verschil lende autoriteiten aangezocht in dit comi té zitting te willen nemen, aan welk ver zoek bijna unaniem gevolg gegeven is. De MECO 1940 acht het een bijzondere eer den hoogsten autoriteit in onze provincie, den commandant-Zeeland in de respectabele lijst van eereleden te kunnen opnemen. Zit ting namen voorts de Commandant der S. D.O.A., de beide wethouders, Herman Snij ders te Heemstede, als oud-voorzitter van het Middelburgsch Muziekkorps, de heer W Berdenis van Berlekom, mr. J. Moolen- burgh, P. W. M. Hoegen van Hoogelande, mr. W. F. E. Baron v. d. Feltz, E. M. Al berts, jhr. P. J. Boogaert, mr. W. M. G. Jolles, J. Mondeel, L. A. Stofkoper, W. de Graaf, mr. P. Dieleman, dr. C. F. Koch en P. J. Jansen. Als vaststaand kan thans worden mede gedeeld dat het concours zal plaats vinden in den tuin van „St. Joris", die daarvoor door het bondsbestuur geschikt geacht wordt en die het voordeel heeft dat het feest thans in het centrum der stad gehou den wordt. Voor de Middelburgsche nering doenden is dit een voorname factor. Contact werd gezocht met de Nederland- sche Spoorwegen, die toezegden de moge lijkheid te onderzoeken dien dag speciale trips naar Middelburg te organiseeren. Wil dit plan kans van slagen hebben, dan dienen er speciale attracties aan de bezoe kers van buiten Zeeland geboden te wor- PREDIKBEURTEN ZONDAG 17 MAART. Ned. Herv. Kerk. Goes 9,30 u. ds. De Vries, bed. H. Avond maal n.m. 6 u. ds. Van der Most van Spijk. Wilhelminadorp 9.30 u. ds. Steinz, 2 u. ds. De "Vries Bed. H. avondmaal. Ger. BÏerk. Goes 9,30 u. ds. W. H. v. d. Vegt (Op. Bel., H. Doop en H. Avondmaal) 5,30 u. ds. v. d. Vegt. Kapelle 9,30 en 2 u. ds. A. Scheele. Kruiningen v.m. en n.m. ds. Koolstra. Wolphaartsdyk 9,30 u. en 2 u. ds. Van Hei ningen. Ger. Gemeente. Biezelingen v.m. en n.m. en av. leesdienst. Goes 9,30 u. 2 u. en 6 u. leesdienst. 's Gravenpolder v.m. n.m. en av. leesdienst. Leger des Hells. Goes 7,30 u. bidstond, 10 u. heiligingsdienst, 3.30 u. verblijdingssamenkomst, 8 u. ver- lossingssamenkomst. Leider kap. Beek huis. BIOSCOPEN MIDDELBURG. Levensdans. Bette Davis heeft ons reeds in menige film geboeid door haar knap spel, dat zoo n apart karakter heeft. Vooral in een be paald genre, nl. in het dramatische komt haar spel het meest tot zijn recht. „Levens dans" is een rolprent waarin Bette Davis haar spel ten dezen opzichte ten volle kan ontplooien. Tal van uiterst scherpe wendin gen in den dramatischen gang van het ver haal zouden gemakkelijk overdreven kun nen worden uitgebeeld, waardoor het ef fect juist tegenovergesteld zou worden van hetgeen de bedoeling ware. Want in deze film verbergt het uiterlijk van het spo'r'cie- ve, vlotte meisje dat lastige grillen heeft, een innerlijke onevenwichtigheid. Teleur stelling en angst wisselen zich in dit las tige ziekelijke persoontje af door opgewon den feestroes en roekelooze sportbeoefening. Dit aannemelijk te maken in snel opeenvol gende veranderende situaties vereischt ge raffineerdheid tot in de f'nesses. Bette Davis overwint in deze film al die moeilijkheden op knappe en boeiende wijze. De wispelturige Judith moet een ge vaarlijke hersenoperatie ondergaan. De in vloed van den chirurg maakt een eind aan het leven van uitbundige vroolijkheid, voorspruitend uit de angst voor haar ziek te. De dokter en het meisje vatten liefde voor elkaar op, een ongelukkige liefde ech ter wanneer het meisje ontdekt, dat de kwaal zal terugkeeren en tot haar dood zal leiden. Bette Davis heeft van deze ongelukkige vrouwenfiguur een creatie gemaakt, welke buitengewoon knap is te noemen. AI de plotselinge wendingen in het karakter van Judith: drift, angst, roekeloosheid, feest stemming. liefde, om deze uit te beelden op aannemelijke wijze is een zware opgave. Niet te zwaar echter voor Bette Davis. In het voorprogramma komt o.m. voor een muzikale Nederlandsche eenacter: „De jongens van onze marine" met The Vocal Kings" en ..The Hodlars", terwijl ook het filmpje van de schaatsacrobaten grappig is. CITY. „Die Fledermaus". De operettes van Johann Strauss leenen zich bjj uitstek voor verfilming, en zoo is dan ook, na vele andere, „Die Fledermaus" aan de beurt gekomen. Maar hier is het wel heel origineel gedaan. De film begint met de 300ste opvoering van de operette, en na afloop van deze vertooning gaat de hoofd rol vermoeid naar huis. Alvorens zich te gaan verkleeden voor het feest, dat ter vie ring van deze 300ste opvoering gegeven wordt, gaat hij een oogenblik rusten, en valt daarbij in slaap. Dan krijgt hy een droom: de heele „Fledermaus" doorleeft hy, maar nu niet op het tooneel, doch in werkelijkheid. Zijn vrienden en kennissen, zijn vrouw, ja zelfs zijn dienstmeisjes spelen mee, en allen spannen samen om den on trouwen echtgenoot een lesje te geven, juist zoo als het ook in de operette gebeurt. Als hij ontwaakt, heeft hy zijn lesje ge leerd. Een vermakelijke film, waarin Lida Baarova en Plans Soehnker de hoofdrollen spelen, terwijl aan Strauss' onsterfelijke muziek een groote plaats is ingeruimd. „Liefde op tweede gezicht". Er zijn menschen, die aan „liefde op het eerste gezicht" gelooven, er zijn er ook, uiterst sceptisch tegenover dit verschijnsel staan. Hoe ieder voor zich hier ook over denken moge, in deze film wordt uitgegaan van het standpunt, dat het voorwerp van den eersten-blik-liefde bij nader inzien dik wijls lang niet meevalt, terwijl de persoon, die in het begin nauwelijks werd opge merkt, later blijkt „de ware" te zijn. Een jonge man en een meisje zien elkaar door een coupé-raampje, maar voordat ze kennis hebben kunnen maken, rolt de trein weg. Door middel van een liedje vinden ze elkaar weer, en ze verloven zich. Bij het meisje gaat dit reeds niet geheel van harte, want ondertusschen heeft ze kennis gemaakt met den vriend van den trein-jongeman, maar uit pure koppigheid tracht ze zelfs het hu welijk door te dryven. Pas op het laatste nippertje kan dit, tot ieders geluk, voorko men worden. Het geheel is een mooie, vlot gespeelde film. Uit het voorprogramma verdient het één- actertje f,De jongens van onze marine" met The Vocal Kings en The Hodlars vermel ding. GOES. GRAND THEATER. Honolula. Brooks Mason, de groote filmster, is zoo geliefd by het publiek, dat het hem bijna in stukken scheurt zoo spoedig hij zich in het openbaar vertoont. Zyn kast hangt vol door souvenirs- en autogrammenjaagsters stukgescheurde pakken. En dan, op zekeren dag, vindt hij thuis, in zyn bed, een armen, jongen planter uit Honolulu. Dank zij de sprekende gelijkenis heeft men hem voor Brooks Mason gehouden en zoo is hij het slachtoffer der filmsterren-belaagsters ge worden. Deze planter, -zekere George Smith is door zijn verloofde naar New York ge stuurd om daar wat wereldwijsheid en fut op te doen. De beroemde filmster gaat dan met den jongen planter een overeenkomst aan. Ze wisselen van indentiteit. Een Brooks Mason gaat als George Smith naar Honolu lu. Geen wonder, dat het meisje van de echte George Smith overtuigd is, dat haar verloofde in New York heel wat geleerd heeft. Maar het hart'van den waarnemen- den George Smith is intusschen verpand aan een jonge danseres, die hij aan boord van den oceaanstoomer heeft leeren ken nen, en die ook naar Honolulu ging. Be grijpelijk leidt een en ander tot velerlei conflicten die voor de betrokkenen vaak tra gisch maar voor den alwetenden toeschou wer van vroolijken aard zijn. Robert Young speelt op uitstekende wijze de dubbelrol Brooks Mason George Smith, en Eleanor Powell, is. het danseresje, dat een aantal ge raffineerde tapdansen ien beste geeft. Een vlotte en amusante film. Andy Hardy wordt verliefd. Het gezin van rechter Hardy (Lewis Sto ne) is al eer onderwerp voor een film ge weest. En vooral de 15-jarige Andy (Mickey Rooney) treedt in die geschiedenissen op den voorgrond. Het is ook nu Andy weer, die voor groote moeilijkheden komt te staan. Op zeker oogenblik heeft hy name lijk twee meisjes met tot gevolg, dat hy, als hij als „groote meneer", met eigen auto, naar het kerstbal zal gaan, er niet één meer heeft. En hij wilde daar juist eens goed voor den dag komen.' Enfin, een zeker buurmeisje Betsy (Judy Garland) redt hem, en het wordt eeri denderend succes. Een zeer prettige en aantrekkelijke film, met uitstekend spel van alle medewerken den. Judy Garland bewijst meer en meer, dat ze op weg is een groot actrice te wor den. BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% S3 Zeeuws. Hyp. B-3% 7878% Cities Service Cy, P 1953 5 51%—31 Bataafsche Petr. Mij-3% 86%86% A Am terd Bank b.%S6% A Ned Gist- en Sp'ritusf. 319%319% A De Schelde N.B. 47—47 C Am, Smelt e Ref 37%—36% A Houth. Alberts 65%—66 C Chesapeake en Ohio 31—30 C Union Pac. Rr. 75% C Pref. Kansas City South, 14%14% Ned, 3S 1000 3 S5—85 O. Indie 37 1000-3 S5%—85% A Koloniale Bnk. 139 A NI. Hbk. 600 104%—102% C Ned. H. M, 1000 S7%—87% A v. Berkels Pat, 19%19 C Calvé-Delft 53—53 A Lever-Bros en Unilever 9292-% A Philips Gem. B. afg. 1)7%—118-16% C A: aconda Cop, 2221%-% C Am. Car en Foundry 18%18%-% C eBthlehem St. 5654%-% C Gneral Motor 39% ex div.39% C Kennec Copper 27%26%-% C North Am. Aviation 1716% C Rep. Steel 15%—15-14% C U. States St. C. 41 40%-% C Nortth Am. Cy. 16%—16% A Kon. Petr. Mpy. 237%—235%-32%' C Cont n. Oil Cy. 17—16% C. PhilliDS Petr. Cnmp. 28%29 C Shell Union O.C. 8%—8%-% C Tide Water Ass. Oil 8%—8%-% A Ned. Scheepv. U. 110%—110%-08% A H.V. Amsterdam 389%388-86 A N.I. Suiker U. 213—211% A Deli Batavia 121% C Deli My. 1000 176%—176% -77% BEURSTÖERMOMETER ZATERDAG» Amerika HVA Schepen Markt Koninkl. Philips Rubber Tabak Suiker A Senembah 136135% C Pensylvania Rr. 17%17-% C Southern Pac. Cy. 9%9% -9% A Southern Rlw. 11%—11% A Amst. Rubber C. 185%—183-84% A Deli-Bat. Rubber 149%149% A Hessa Rubber 10099 A Serbadjadi S.R. 91%91 WISSELKOERSEN. Heden: Gister: Londen 7.0 6.98%, Berlijn 75.60 75.60 Parijs 3 96% 3.96% Brussel 32 00 32.00 New-York 1.88% 1.88% GOES RUZIE MET VADER En er vandoor. Gisteravord kwam de 17-jarige W, van V.. wonende te Utrecht, op het politie bureau nachtlogies vragen. Uit den aard der zaak werd de jongen ,,aan den tand gevoeld - en toen vertelde hij. dat ïiy Donderdag oneenigheid had gekregen met zijn vader en daarna zyn fiets had gapakt en de wijde wereld was ingetrokken. Van Donderdag op Vrijdagnacht had hjj te Gor- kum in een logement geslapen en daarna was hij Zeeland ingetrokken, van plan een kennis in de omgeving van Goes op te zoe ken. Maar die kennis had hij niet thuis- getroffen, en daarna, tot het inzicht ko mende van de dwalings zijns weegs, had hy zich naar het Goesche politiebureau begeven. De Goesche politie verwittigde de Utrechtsche politie van het geval, waar de vader van den jorgen intusschen rëeds aangifte van diens vermissing gedaan had. Hedenmorgen werd de jongen op trans port raar Utrecht gesteld. Een oplossing waarmede hy zich goed kon vereenigen. AUTO IN BOTSING. Wie zal dat betalen? Gisteren kwamen op het Kerkplein twee auto's nogal stevig met elkaar in botsing. De vrachtauto van den heer A. D. te Oud- Vosmeer, kwam er goed van af, maar de luxe-auto (een taxi) van den heer J. van S., werd nogal ernstig beschadigd, o,a. aan de spatborden, en één der portieren werd er finaal afgerukt. De inzittende bleven gelukkig onge deerd, doch instede elkaar daaimede te feliciteeren kregen de bestuurders oneenig heid over de materieele zyde van het ge val, over de schuldvraag en wie dat zou betalen. De bestuurder van de vrachtauto be weerde, dat het portier open was gedaan, of gegaan, en dat het daardoor in, aanra king met den laadbak van zyn auto was gekomen. De bestuurder van de taxi meende evenwel, dat zyn wagen, eerst aan gereden was, en pas daana het portier opensprong. Beiden stonden dus op het stardpunt, dat de schuld bjj den ander ge zocht moest worden. En dar het „mon delinge overleg", waarvoor van de zijde van het publiek nogal belangstelling be stond, geen overeerstemming bracht kwam de zaak in handen van de poitie. die het nt? maar uit moet zoeken. BEKROOND VEE. Op de dezer dagen gehouden tentoonstel lingen te Amsterdam en Apeldoorn werden door de firma C. Blokpoel en Zoon, de vol gende prijzen behaald met de inzending „vet slachtvee": twee kampioensprijzen, twee eere-prijzen, twee tweede prijzen en twee derde prijzen. Bovendien behaalde de os, door de firma zelf gemest, het Nederland sche Kampioenschap, de hoogste onderschei ding. Hier waren alle kampioenen van an dere tentoonstellingen bijeen. Voorts werd op de tentoonstelling te Am sterdam aan de firma Blokpoel de medaille van Prins Bernhard uitgereikt. LEGATEN. Tengevolge van het overlijden van mevr Jacoba op 't Hof, weduwe van den heer Johannes Jar se Mol overleden te Goes op 2 Febr. 1940, zyn de navolgende lega ten uitgekeerd: Geref. kerk te Goes 1000, Diaconie der Geref. kerk te Goes 500, Geref. kerk 1e "s-Gravenpolder 500. Gesticht voor Krankzinnigen Vrederust te Bergen op Zoom 1000, Cnr. school Westwal 34 (voorheen Wijngaardstraat) te Goes 500, Chr. bewaarschool te Goes 300. Geslaagd. Te Delft is geslaagd voor het cand.-exa- men civiel-inger ieur de heer J. Pouwer te Hilversum, voorheen te Goes. WEERBERICHT DE BILT: lichte nachtvorst, overdag iets zachter dan vandaag. Aanvankelijk licht halfbewolkt, tegen morgenavond toenemen de bewolking. Nog geen neerslag van be- teekenis. Meest matige Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind. Zo 17 Mrt. Zon op: 6 h 11; onder 18 h 06; licht op 13 h 36; maan op: 10 h 41; onder 1 h 46. E.K.: 17 Mrt. Mn 18 Mrt. Zon op 6 h 09; onder 18 h 08; licht op 18 h 38; maan op 11 h 41, onder 2 h 36. V.M.: 20 Mrt. Hoog- en Lanewater te Vlisslneen: Hoogwater. Laagwater. Maart. Zondag 17 6.25 18 59 0.18 12.47, Maandag 18 7.41 20.18 1.16 13.52 Dinsdag 19 10.35 23.27 3.37 16.30 iloog- en LaaenntPt WemHiliiiKe: Hoogwater. Laagwater. Maart. Zondag 17 7.57 20.33 1.20 13.48 Maandag 18 9.07 21.48 2.14 14.51 Dinsdag 19 9.06 21.50 2.41 15.31 'N TRIUMPH VAN SMAAK! 'N LUST VOOR 'T OOG 'N STREELING VOOR DE MAAG zoo'n fijne Paaschmand, die de Midza beschikbaar stelt als extra Paaschgave aan de 50 hoogste in zenders. Wat een feest, als U Zaterdag voor Paschen 'n mooie Midza-pre- mie ontvangt en zoo'n fijne Paaschmand. Hiervoor Midza-bons in te zen den tot Dinsdagavond 7 uur. Wacht niet langer, zendt Uw Mid za-bons in. U heeft veel meer kans dan U zelf wel denkt. Goed succes. Zuid- en Noord-Beveland, KUNST EN WETENSCHAPPEN. Selma Lagerlöf overleden. Hedenmorgen is in den, ouderdom van 81 jaar de bei-oemde Zweedsche schrijfster Selma Lagerlöf overleden, d'e in 1909 den Nobelprijs voor literatuur gewonnen heeft. Zij is vooral bekend geworden door haar eerste werk „Gosta Berlirg". Haar boe ken zijn in meer dan dertig talen vertaald.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2