HIDDELidSKISCHE COIMNT (&GOESCHE Duitschfand zou troepen gestuurd hebben naar Finland. NUMMER 64 183e JAARGANG Dagblad. Uitgave C.V. De Middel- burgsche Courant. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstraat 28, Tel. Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade, Tel%863. Post giro 359300. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes 2.30, elders 2.50 per kwartaal. Weekabonne menten in Middelburg en Goes 18 ct. TWEE BLADEN - iüiüKS'JL'iü i'.i.ah lp frwlnciale lp lp EERSTE BLAD 15 MAART 1940 Advertentiën 30 cent per regel, ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum 2.10. „Kleine Advertenties", maximum 6 regels,. 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 cent extra. Bewijsnummers 5 ct. Als de Geallieerden tiaddem geïntervenieerd. De Noorsche minister van buitenlandsche zaken Koht heeft gisteravond in een radio redevoering gezegd, dat Finland in de laat ste dagen van Februari Zweden had ge vraagd of'het hulp wilde bieden. Dit betee- kende waarschijnlijk, "dat Zweden gevraagd werd den oorlog in te gaan. De Zweedsche regeering heeft hierop ontkennend geant woord. Aan de Noorsche regeering is nim mer iets gevraagd, doch zooals de zaken voor Noorwegen stonden, zou de Noorsche regeering dezelfde gedragslijn hebben moe ten volgen als Zweden. Wjj moesten neu traal blijven, indien wij de hoop wilden heb ben uit den oorlog tusschen de groote mo- - gendheden te blijven. Indien wij in dien oor log betrokken zouden zijn, zouden wjj Fin land niet hebben kunnen helpen. Ten aanzien van militairen bijstand van de Westersche mogendheden aan Finland hadden wij tot twee weken geleden niets gehoord. Op 2 Maart hebben de gezanten van Groot-Brittannië en Frankrijk te Oslo mij opgezocht om mij de inleidende vraag te stellen of de Noorsche regeering bereid zou zijn aan Britsche en Fransche strijdkrach ten doortocht te verleenen, indien de Fin sche regeering den beiden mogendheden om militairen bijstand zou vragen. De geheele aangelegenheid was vertrouwelijk en er werd verklaard, dat de fox-meele vraag la ter zou komen. De Zweedsche regeering heeft den volgenden dag ontkennend geant woord, terwijl wij de zaak met de commis sie van buitenlandsche zaken van het Stor ting hebben besproken. Wij waren het er al len over eens, dat wij dezelfde gedragslijn als Zweden moesten volgen. De Noorsche regeering was in beginsel van opvatting, dat Noorwegen de interna tionale regelen der neutraliteit moest hand haven en aan gewapende strijdkrachten van oorlogvoerende landen doortocht moest weigeren. Op 4 Maart hebben wij afwijzend geantwoord. Wij deden dit om politieke redenen, om dat wij van betrouwbare zyde de inlichting verkregen, dat indien wij den beiden Wes- terschen mogendheden verlof zouden ver leenen Zweedseh of Noorsch grondgebied te gebruiken voor oorlogsdaden tegen de sov jet-unie, Duitschland dit als een vijandige daad zou beschouwen en direct zoo inter- venieeren. Wij zouden dan dus in den grooten oorlog betrokken worden en het slagveld voor de groote mogendheden kunnen worden. Op die wijze zouden wij Finland groot nadeel hebben berokkend. Indien Düitschland den oorlog tegen Finland zou zijn ingegaan, zou de Finsche nederlaag zeker zijn. Ik weet aldus Koht dat van militair standpunt bezien het een voordeel zou kun nen zijn voor de Westersche mogendheden den Finschen oorlog gaande te houden en misschien Zweden en Noorwegen daarbij betrokken te zien. Intusschen heeft Finland aan de Westersche mogendheden geen ver zoek om militaire strijdkrachten gedaan. (Men zie hierover de Kroniek van den dag). Maandagavond 11 Maart heeft de Finsche minister van buitenlandsche zaken den ge zanten van Zweden en Noorwegen te Hel sinki gevraagd of de beide mogendheden aan troepen der Westersche mogendheden doortocht zouden verleenen. Dit was de eerste en eenige keer, dat Noorwegen een dergelijke vraag van Fin land kreeg. De Zweedsche regeering heeft den ochtend van den 12den Maart ontken nend geantwoord en de Noorsche regeering gaf dienzelfden middag een gelijk antwoord. EEN VREEMDE HOUDING Koht zeide deze zaken duidelijk te willen maken, ten einde te bewijzen, dat de aan vallen tegen Noorwegen en Zweden, speci aal in de Fransche pers, ongegrond zijn. En ik wil eerlijk zeggen, aldus voegde hij hieraan toe, dat ik het vreemd vind aanval len te zien van landen, welke in feite min der deden dan Noorwegen en vooral dan Zweden om Finland te helpen. Zij moeten niet de verantwoordelijkheid leggen op klei' ne militair zwakke staten, die Finland zoo veel zij konden hebben bijgestaan. De aanvallen in de Westelijke bladen, hierop neerkomende, dat Noorwegen afhan kelijk zou zijn van Duitschland, zijn zoo zeer in strijd met de waarheid, dat wjj ons hebben afgevraagd wat zij er mee voor hebben dergelijke dingen te schrijven. De Nederlandsche hulp aan het Finsche Roode Kruis. DE 100.000 BLIJVEN NOOBIG. Aan het eindverslag van de Eerste Ka mer over het ontwerp van wet tot wij ziging en verhooging van het derde hoofd stuk der rijksbegrooting voor het dienst jaar 1940 (hulp aan het Finsche Roode Kruis) is het volgende ontleend: Bij de overweging van dit wetsontwerp In de afdeelingen werden daartegen be zwaren van principieelén aard geopperd. Verscheidene leden betreurden de groo te vertragmg, welke de indiening van deze voordracht heeft ondervonden. Wat betreft de strekking van het wets ontwerp, zoo waren zeer vele leden van meening, dat er, ook al komt het in Noord-Oostelijk Europa tot vrede, noch tans alle aanleiding bestaat om Finland ter zijde te staan bij het herstel van de schade, als gevolg van den zoo onrecht- vaardigen aanval geleden. Het bedrag van 100 000 evenwel, dat is aangevraagd, werd uitermate sober ge acht. Een'ge leden hadden zich afgevraagd, of het doel, in het wetsontwerp vermeld, na melijk hulp aan het Finsche Roode Kruis niet te eng was gesteld. Gaarne zouden zp vernemen of de te verleenen steun in plaats van voor het Roode Kruis niet voor andere doeleinden zou kunnen worden aangewend. Zoo hadden deze leden het oog op het verleenen van bijdragen in na- tura. bv. bouwmateriaal. Vele leden waren van gevoelen, dat zeer wel aan het Finsche Roode Kruis uiteraard in overleg met, de Finsche re- geering kan worden overgelaten, op welke wijze het de ingekomen gelden zal willen besteden en uitdeelen. De minister van buitenlandsche zaken verklaart in een nota aan de Eerste Ka mer, dat hij eveneens van meening is, dat steun aan Finland oök na den oorlog nog dringend geboden is. Gegeven de ver schillende doeleinden, waarvoor geldmidde len beschikbaar zullen moeten ziin en die alleen ter plaatse kunnen worden be oordeeld, zou de minister echter het be lang der zaak niet gediend achten door den toegezonden steun in geld te vervan gen door steunverleening in natura, ook al heeft deze laatste gedachte op zich zelf ongetwijfeld haar aantrekkelijke zij den. M. M. COHEN NEEMT ONTSLAG ALS LID DER TWEEDE KAMER. De heer M. M. Cohen heeft den griffier der Tweede Kamer een schrijven gezonden, houdende mededeeling, dat hij wegens langdurige ziekte zich verplicht voelt ont slag te nemen als lid der Kamer. De heer Cohen had sinds 1936 zitting in de Tweede Kamer voor den vrijzinnig democratischen bond. In Helsinki branden de lantaarns weer. Det autoriteiten van Helsinki hebben gisteravond de maatregelen ingetrokken welke bij het begin van den oorlog waren genomen voor de passieve verdediging. Voor den eersten keer sinds 106 dagen was de stad weer verlicht. De trams re den en ook de auto's hadden de lichten aan. De étalagelichten der winkels zijn weer ontstoken. Wel bevinden zich nog stapels zandzakken langs de huizen en rond monumenten. Gisteren is een aanzienlijk aantal vracht wagens uit Zweden vertrokken met le vensmiddelen voor Finland. Zaterdag ver trekt een derde ambulance uit Noorwege. Alles was klaar of onderweg. Ten aanzien van de deelneming van Po len aan het plan tot hulpverleening aan Finland deelt het Poolsche telegraafagent- schap mede: „De opperbevelhebber van het Poolsche leger had besloten, dat het Poolsche leger deel zou nemen aan een actie in Finland en eenheden van zyn landleger, zijn vloot en zijn luchtmacht zou voegen bij de Gealli eerde strijdkrachten. Er was reeds ergens ir Frankrijk een belangrijk Poolsch expeditie korps geheel gereed op marsch te gaan. De oppex-bevelhebber van het Poolsche leger had dit Poolsche korps reeds geïnspecteerd'' De parlementaire redacteur van „Press Association" verneemt te Londen, dat een groot gedeelte van het door Groot-Brittan- niëë en Frankrijk naar Finland gezonden oorlogsmateriaal zijn bestemming niet heeft bex'eikt. £)it materiaal bevindt zich, aldus de redactexxr, misschien nog ergens onderweg. TOCH OLYMPISCHE SPELEN IN FINLAND Uit Helsinki: Naar gemeld wordt zal eerst in den loop van April een beslissing worden genomen ten aanzien van het punt of de Olympische Spelen in Augustus a.s. in Finland al of niet zuilen doox-gaan. Lxxuri Miettinen, secretaris van het organisatie comité, verklaarde, dat de voorbereidingen reeds zoo ver waren getroffen, dat er geen technische redenen zijn om de spelen niet te laten doorgaan. H. M. DE KONINGIN SPREEKT MORGEN VOOR AMERHtAANSCHE ZENDINGS CONFERENTIE. In den loop van clen dag van morgen zal H. M. de Koningin een radio-rede houden voor de Foreign Missions Conference North America. (Zendingsconferentie in Noord Amerika). De rede zal door verschillende Anxeri- kaansche zenders worden verspx-eid. DOODELIJKE AANRIJDING. De 58-jarige wielrijder A. Besseling uit Dubbeldam, die eergisteren door een auto werd aangereden en in zorgwekkenden toe stand naar het gemeenteziekenhuis te Dor drecht werd vervoerd., is vannacht aldaar ana de opgeloopen verwondingen bezweken. Voor het laatst naar huis Het eerste convooi bewoners van Wiborg gisteren uit Helsinki vertrokken om hun in de vernielde stad achtergebleven be zittingen te gaan halen. De regeering heeft speciale treinen te hunner beschikking ge steld, evenals auto's. Tijdens deze evacuatie zullen de spoorwegen en de vrachtauto's, die gisteren gerequireerd zijn, uitsluitend hiervoor worden gereserveerd. De evacu atie zal in den sector van Wiborg op 19 Maart gereed moeten zijn, op 23 Maax-t in den sector van Hankö, en op 26 Maart in Sortavala en Vartsila. Men laat de keuze der nieuwe haardsteden voor de geëvacu- eex'de bevolking aan het individueel initi atief over. Zij, die ouders of vrienden in het binnen land hebben, zullen eerst daarheen gaan. De anderen zullen waarschijnlijk op kosten der regeering ondergebracht worden in kantonnementen, die voorbereid worden. De schattingen van het aantal personen, dat door den gebiedsafstand huis en hof ver loren heeft, loopen uiteen van 250.000 tot 500.000. Wat de oppervlakte betreft, krijgen de sovjets ongeveer 30.000 km2 iets minder dan een tiende deel van de totale opper vlakte des lands. Volgens een bericht uit Noord-Finland zijn de Russen daar begonnen zich terug te trekken. De Finsche troepen en de vrijwil ligers aan dit deel van het front blijven in hun stellingen in afwachting van orders. „De strijd tegen Rusland was een onoplosbaar probleem" Finlands president hoopt op de toekomst De president van Finland. Kallio, heeft gisteren een radiorede gehouden, waarin hij o.rn. ze'de: Met schrik hebben wij plot seling bemerkt, dat in Rusland de impe- rialistischep lannen van Peter de Groote zijn herleefd. De bedoeling van de Finsche regeering bij het sluiten van den vrede was, te voor komen, dat de levenskracht van de Fin sche natie geheel en al zou worden ver woest. Gij hebt de vredesvoorwaarden gehoord, die ons zijn opgelegd door een overweldi genden vijand. Deeyle nvan ons land, wel ke gedux-ende langen tijd in os bezit zijn geweest moeten wij thans zonder meer af staan. In de eex'ste plaats denk ik aan Viipuri, waarvan wij dachten, dat het nooit verloren zou kunnen 'gaan. Maar wij moe ten ons ook hierbij neerleggen en wat maakth et ui,t„ vergeleken met de verlie zen op het slagveld, verliezen die niet met woorden zijn te beschrijven. Wjj hebben thans de plicht ons land weer op te bouwen. Wij vertrouwen, dat wij thans hulp zul- lenk rijgen van tie beschaafde naties, die dezelfde idealen hebben als wij en die ons zullen bijstaan bij den wederopbouw van ons land. Maar bove alles moeten wij vertrouwep op ons zelf. De eenheid gaf ons kracht in tien strijd en zij moet ook onze basis zijn iix de toekomst. Het Finsche volk is niet vernietigd of gedemoraliseerd. Het is nog geheel intact, evenals ons nationaal gevoel, dat kan niet worden geschokt. VOOR DE TOEKOMST. Het was een geweldig, onoplosbaar pro bleem tegen dezen reusachtigen vijand te vechten terwijl de verwachte hulp uit bleef. Deze omstandigheid bewijst duidelijk lxoeg root de waarde zou zijn geweest van een verbond met Noorwegen en Zweden. Nu weten wij hoe wij moeten handelen. Het zal noodig zijn, om in den toekomst een vex'bond te sluiten met deze nabuur- staten. Wij hebben nog de mogelijkheid, onze toekomst weder op te bouwen, want het Finsche volk is niet ondergegaan. Deze korte, doch verwoede ooi-log is voor het Finsche volk zeer rijk geweest, aan ex-v« ringen, die ons in de toekomst van nuc zullen zijn. Wij zullen moeten bedenken dat deze toekomst, in onze eigen handen ligt. Laten wij, zoo besloot Kallio, door onze daden bewijzen, dat Finland en zijn volk nog steeds in staat zijn, zij histori sche missie als voorposten van de Wester- scbe beschaving te vervullen. Is dat de verklaring? De militaire medewerker van het offi cieuze Engelsche blad „Times" komt in een artikel tot de conclusie, dat interventie in Finland den Geallieerden xxiet noodza kelijk materieele voordeelen zou hebben opgeleverd. Het zou, schrijft hij, dwaas zijn te zeggen, dat wij materieel, zoowel als mox-eel niet hebben geleden. Het zou v keerd zijn, een rooskleurig beeld op te han gen van een denkbeeldigen Finschen veld tocht, dien wij met succes ondernomen zouden kunnen hebben, als wij onze kansen zouden hebben gegrepen. Zulk een veld tocht had integendeel grimmig en vex-woed kunnen zijn, met slechts enkele tastbare voordeelen. De schrijver acht het hoogst onwaar schijnlijk, dat een Fransch-Britsche veld tocht in Finland, hoe deze ook verloopen zou zijn, rechtstreeks tot een beslissing ten nadeele van Duitschland zou hebben ge leid. Een Roemeensch vijfjarenplan voor den landbouw. DE GEnflORÏÏLISKERDE BOE REN GAAN NAAR HUIS. De Roemeensche minister van landbouw heeft in een radiorede de opstelling aan gekondigd van een vijfjarenplan voor den landbouw, dat zich zal bezig houden met de rationaliseering der landbouwpi-oductie, de ontwikkeling van den ooft- en wijn bouw, de veeteelt enz. Voorts heeft het ministerie een spoed- programma opgesteld, dat behelst, dat in het voorjaar binnen twee maanden tien millioen hectaren boxiwland moeten wor den bewerkt. Tot dit doel worden de on der de wapenen zijnde boeren uit den mi litairen dienst ontslagen. Tevens wordt de medewerking ingeroepen van de vrouwen en de jeugd. Voor het geheele land wor den twee vleeschlooze dagen per week in gevoerd teneinde geen werkdieren door slachting aan den landbouw te behoeven onttx-ekken. Het ministerie stelt in ruime mate zaad ter beschikking. De nationale bank geeft voor de uitvoering van het vijfjarenplan een crediet van 300 millioen lei. Tenslotte verklaarde de minister, dat de onlangs ge sloten handelsovereenkomsten de afzetmo gelijkheden voor den Roemeenschen land bouw op markten van West-Europa ver hoogden. K ontvellingen snij- en schaafwondo# f goneian snol door hot wetenschappo* Dlijko preparaat STERAVIT. Goede wor- Iting bij open beenen. Vcrbondvvisso~ ling pijnloos door NIET-klov STEiJI¥I? IMPORTEUR G. LINDNER CO. - SINGEL 115 - AMSTEROAM-lL; (Ingez. Med.)~ Wendt Moskou den blik naar Turkije? Havas meldt uit Kopenhagen: De algemeene opvatting in Finland is, dat Rusland weldra ten oorlog zal trekken tegen Turkije, aldus wordt door het blad .Ekstrablade" uit Helsinki vernomen. De bekende Zweedsche kolonel, Ekstroem, die deel uitmaakte van het Zweedsche vrij willigerscorps in Finland, is bijgevolg be gonnen met het werven van Zweedsche en Noorsche vrijwilligers om naar Turkije te vertrekken. De aanmeldingen zouden zeer talrijk zijn. Prins Bernhard bij 0. en 0. Z.K.H. Prins Bernhard heeft hedenmid dag de vergadei'ing bijgewoond van den raad van advies voor Ontwikkeling en Ont spanning van gemobiliseerden. De tweetaligheid in België. Het persbureau Belga meldt uit Brus sel: In politieke kringen in België is on langs een zekere agitatie merkbaar ge weest naar aanleiding van het plan tot re organisatie van het ministerie van onder wijs. Men heeft gemeend te moeten begrij- pe. dat de regeering, tegemoet komende aan den wensch der Vlaamsche fracties, het departement volledig in een Fransche en een Nedeiiandsche sectie dacht te dee- len. Uit de verklaringen, door den minister president in de parlementscommissie afge legd. blijkt, dat er slechts sprake is van een algemeen invoeren van het stelsel, 'olgens hetwelk, wanneer de chef van den dienst niet heide talen machtig is, hem een ambtenaar, die de twee talen spreekt, ordt toegevoegd. Voor het openbaar on derwijs zou aan een Vlaamsclien chef dienst steeds een Waalsch ambtenaar toe gevoegd zijn en omgekeerd, doch met handhaving van de eenheid van bestuur. Er bestaat overigens nog verzet tegen dit ontwerp. Sommigen achten het onvol doende, anderen zijn van meening, dat het te ver gaat. (Het beginsel van de twee-taligheid be staat reeds lang in België. Het is de groo te grief der Vlaamsche fracties, dat dit wel ofifcieel is aanvaard, doch h.i. niet volledig wordt uitgevoerd. Red.) Verjaardagsgeschenken aan Hitier. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Generaal - veldmaarschalk Goering heeft naar aan leiding van den verjaardag van Hitier een oproep gericht tot het Duitsche volk voor. het houden van een metaalinzamelingsac tie. Opgeroepen wordt tot afstand van al le voorwerpen, die gemist kunnen worden en die vervaardigd zijn van koper, brons, messing, tin, lood en nikkel bij wijze van verjaardagsgeschenk van de Duitsche na tie aan Hitier op 20 April. Twee eu een half jaar geëischt wegens spionnage. Gisteren heeft de officier van justitie bij de Haagsche rechtbank tegen den hoofdambtenaar van het departement van Sociale Zaken, rnr. Van H. een gevange nisstraf van twee en een half jaar go- eischt. Hem was ten' laste gelegd dat hij geheime stukken lijsten van het Bureau Zeescheepvaart, waarüi vermeid stonden de namen van Nedei'landsche schepen, welke in het buitenland waren aangehou den in handen heeft gespeeld van een vreemde mogendheid door ze aan den ge- naturaliseerden Dultscher S. te laten zien. die getracht heeft ze aan een vreemde mogendheid te zenden. Tegen de echtgenoote van mr. Van H. e'schte de officier een jaar gevangenis straf. De verdediger vroeg haar onmiddel lijke in vrijheidsstelling, doch de recht bank wees dit af. Het: verforen gebied wordt ontruimd Het Finsche ministerie van de voorraden heeft" alle vrachtauto's en andere vervoer middelen opgevorderd om de ontruiming van goederen en eigendommen te verge makkelijken van de bevolking in de aan Rusland afgestane gebieden. De bevolking hiervan omvat ongeveer 250.000 zielen. Drie belangrijke plaatsen komen aan de sovjets t.w. Wiborg, de derde stad van Fin land met 80.000 inwoners, Kexholm of Ka- kisalmi met 6.000 inwoners en Sortavala met 5.000 inwoners. De 50.000 Hjken van Russische soldaten, die in de sneeuw begraven liggen, zullen een geheele streek ten Noorden van het La- dogameer tot een ongezond oord maken. Zoodra het zal beginnen te dooien, zal dit een afschuwelijk kerkhof zijn. De snelle treiler en de duikboot. Reuter bericht uit Londen: Een Britsche treiler, welke dienst doet als hulpvaartuig der marine, heeft een gevecht geleverd met een Duitsche duikboot. Dit gevecht had plaats bij de Noordoostkust van Schotland en eindigde met de vernietiging van de duikboot. De treiler werd eenige keeren getroffen De machinekamer geraakte vol water. Niettemin kon een snelheid worden bereikt van 1SV*: knoop, terwijl de eigen lijke maximumsnelheid 15 knoop bedraagt. De duikboot werd ingehaald en tot zinken gebracht. Van de bemanning der duikboot I heeft men niets meer gezien. Het Finsehe volk heeft nog veel hulp needig. Een beroep op Nederland. De heer A. J. Th. van der Vlugt, consul an Finand te 's Gravenhage en voorzitter er FinschNederlandsche vereeniging schrijft ons het volgende: De vljandélijkhedexx tusschen Finland en Rusland zijn gestaakt. Het dappere Finsche volk heeft tegen een overweldigende nieer- dex-heid gestreden voor de eer van zijn land. In de oogen van de geheele beschaafde we reld is Finlands recht op zijn onafhanke lijkheid en het respect voor de Finsche man nen en vroxxwen, die hun heroieken strijd gestreden hebben, sterk gestegen. Finland heeft bewezen wat de kracht van de geest kan beteekenen tegenover de macht der materie. Zoolang Finland eigen goed en bloed kon inzetten voor de vex-dediging van zijn levensrecht als zelfstandige staat, heeft geen Fin geaax-zeld zijn plicht te doen. Maar toen ook andere landen de verschrikkingen van den oorlog onvrijwillig zouden moeten ondergaan, besefte Finland de zware voor waarden van den tegenstander te moeten aanvaarden, nu de eer van het leger en van liet land ongerept was gebleven en ook voortaan „God en vaderland" als hoogste levenswaarden voor het Finsche volk zou den kunnen blijven gelden. De strijd is ten einde, maar niet ten einde zijn de nood en ellende waarin Finlands be volking gedompeld is. Ontzettend zijn rle verwoestingen, die in Finland zijn aange richt. In de gevechtslinie zijn talrijke ii puin geschoten steden en dorpen aan de Russen overgegeven moeten worden. Voor de bewoners van deze streken is materieel alles verloren. Maar ook in het overige Finland zijn de door de Russen aangerichte verwoestingen ontzettend. Duizenden en duizenden, die naar hof en haard zullen te- rugkeeren, zullen alles vernietigd vinden. Maar ook in ander opzicht blijven de nood en ellende vooralsnog voortdux-en. Het gees telijk en lichamelijk lijden van al diegenen, die niet bestand zijn geweest tegen de be proevingen waaraan zij door de omstandig heden waren blootgesteld, zal nog langen tijd zijn naweeën meebrengen. Die nood en ellende materieel en geestelijk, moet ge lenigd wox'den. Finland heeft gedaan wat het kon. Nederland heeft in de afgeloopen maanden op tot groote dankbaarheid stem mende wijze hulp vex-leend. Maar moge Ne derland beseffen, dat uit respect en dank baarheid voor hetgeen Finland in den strijd voor de Westersche cultuur en beschaving heeft verricht, Nederland verplicht is Fin land ook verder te helpen in het helen van zijn zware wonden. Nedex-landers, die ook thans wederom zoo ten volle moogt getuigen, hoeveel zaliger het is te mogen geven dan te moeten ont vangen, helpt en steunt ook verder dat zwaar beproefde Finsche volk met milde hand. Stort naar de mate Uwer krachten Uw gaven bij de Rotterdamsche bankver- eeniging (postgiro 3016) Rotterdam, ten gunste der FinschNederlandsche Vereeni ging, onder vei-melding „hulp aan Finlands burgerbevolking".

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 1