MEK VAN DEN DAG U hebt hef zélf in de hond... MAGGI8 AK0MJI Hel sjj@!agc dat d@ neutralen betalen» Goud inde Wildernis TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT) VAN WOENSDAG 13 MAART 1940. No. 62. De Finnen geven toe. Zoo is er dan nu een overeenkomst tot stand gekomen te Moskou. De Pinsche dele gatie, die verscheidene dagen in de Rus sische hoofdstad vertoefde en de Russische regeering hebben haar gesloten. Maar dit beteekent nog niet, dat er thans weer vre de tusschen het groote en het kleine land heerscht. De overeenkomst zal eerst nog ge ratificeerd moeten worden door den Fin- schen Landdag. Er blijft een uiteraard geringe mogelijkheid, dat deze volksver tegenwoordiging „neen" zal zeggen. Omdat het accoord datgene bevat, wat de Finnen verleden najaar weigerden te geven: een Russische vlootbasis op het schiereiland van Hangö. Men zal zich herinneren, dat de Finnen in. October wel bereid waren om de Kareli- sche landengte en eventueel andere gebieden grootendeeis af te staan. De Sovjet-regee ring eischte dien afstand, aangezien de Finsche grens betrekkelijk dicht langs Le ningrad, Rusland's tweede hoofdstad loopt. Zij vond het opeens verkeerd, dat Leningrad heel gemakkelijk van Finsch grondgebied af onder vuur kon worden genomen. De Finnen legden zich bij die redeneering neer, verklaarden zich hier tot een belangrijke concessie bereid. Toen de Sovjet-regeering vervolgens echter verlangde op het schier eiland Hangö een vlootbasis te „pachten", liepen de onderhandelingen vast. De Finnen zagen hierin een pistool op de borst van hun land, hoewel de Russen beweerden, dat hun verlangen geenszins een bedreiging voor Finland's onafhankelijkheid beteeken- de, doch louter en alleen uit een defensieve overweging voortsproot: de bescherming van de Finsche golf, aan het einde waarvan de groote Russische .oorlogshaven Kroon stad, met vlak daarachter Leningrad ligt. De Finnen verkozen liever te vechten dan toe te geven en zoo begon dan in November de oorlog Ruim vier maanden lang heeft men nu gevochten. Tot verbazing van de geheelo wereld wist het kleine Finland aanvanke lijk op verschillende plaatsen belangrijke militaire successen te behalen en de krach tige aanvallen van het roode leger op de zg. Mannerheim-linie, welke dwars over de Karelische landengte van de Finsche golf naar het Ladoga-meer was aangelegd te weerstaan. Verschrikkelijke verliezen brach ten zij den Sovjet-troepen toe, weken- en wekenlang. Rusland beschikt echter over een schier onuitputtelijk reservoir van man schappen en materiaal. De aanvallen op de Mannerheim-linie werden, alle verliezen ten spijt, voortgezet. De heeren te Moskou tel den de offers niet. Voor elke divisie, die sneuvelde kwam een nieuwe in de plaats en tenslotte moesten de Finnen voor den ohtzettenöen druk wijken. Hoe dapper ze waren, hun aantal bleek te gering, om de aanvallers duurzaam te weerstaan. Het Mahnerheim-fromt brokkelde steeds meer af en de Russen bereikten eindelijk Vipuuri (Wiborg). waar de Karelische landengte in het eigenlijke Finland overgaat. De Finnen zijn gaan inzien, dat hun land totaal verwoest zou worden, indien ze den strijd nog langer volhielden. Daarom gre pen ze de gelegenheid, welke een Duilsch- Zweedsche bemiddeling hun bood, aan, om vredesonderhandelingen te openen, vredes onderhandelingen, waaruit nu de overeen komst is geboren. Het moet een hard gelag voor de Finsche onderhandelaars geweest zijn, er hun handteekening onder te plaat sen. De Russen krijgen volgens dit verdrag niet alleen de Karelische landengte en do Vlootbasis te Hangö, doch tevens een gebied ten N.W. van het Ladoga-meer (voornaam ste stad Sortavala)meer dus nog dan zij in October eischten. Zoo hebben de Finnen vier maanden lang voor niets gestreden en geleden; en voor nietsde bewondering van de geheele wereld opgewekt. De hulp, welke ze uit het buitenland ontvingen, was lang niet voldoende, om hen te redden. Her haaldelijk deden zij een beroep op het bui tenland, in de eerste plaats op de Geal lieerden. De Geallieerden verwachtten in den beginne echter, dat het roode leger Finland zonder al te groote moeite onder den voet zou loopen eri dachten er daarom nVe. aan, het Finsche beroep metterdaad te be antwoorden. Op het oogenbl.k, nu het te laat is, nu zouden ztf nog te hulp willen snellen. Chamberlain verklaarde het een paar dagen geleden in het Engelsche La gerhuis en gisteren Daladier in de Fransche Kamer. Wy zetten op deze plaats reeds uit een, waaruit dit plotselinge merkwaardige verlangen tot steun verklaard moet wor den. De Geallieerden zijn gaan inzien, dat het roode leger niet veel waard is en dal ze in Finland dus een front zouden kunnen scheppen, waar wellicht de „groote" oorlog met succes uitgevochten kon worden. Maar de Finnen, die hun de oogen hiervoor open den, zijn doodmoe geworden. En zjj passen er nu voor, van hun land een groote ruïne te laten maken. De Geallieerden hadden di rect in het najaar te hulp moeten komen. Dan zouden ze hebben gekregen, wat ze nu wenschen op Russisch gebied vermoede lijk. Ze wachtten echter te lang; ze wachtten totdat de Finnen een bewijs hadden gele verd, maar dat bewijs kostte teveel bloed, vergde te veel van de Finsche energie, allo buitenlandsche bewondering ten spijt. Finland heeft het hoofd gebogen. Finland komt thans evenals de kleine Baltische staten min of meer onder Russische curateele. Men kan slechts hopen, dat die curateele dragelijk zal zijn voor het Finsche volk, dat hun lot hoeveel bitterheid er den eersten tijd dan ook in de Finsche har ten zal verblijven niet zal worden gelijk aan dat der Polen en der Tsjechen, die hun vrijheid geheel verloren.. Hoe het Nederlandsche tankschip „Eulota" onderging. HET RELAAS VAN KAPITEIN ELZINGA. Kapitein Elzinga van het gisteren gezon ken Nederlandsche motortankschip „Eulo- ta" heeft verklaard, dat de ontploffing, wel ke het zinken van het schip ten gevolge had. des morgens vroeg plaats bad. De radiohut werd door de kracht van de explosie geheel vernield, zoodat het niet mogelijk was noodseinen uit te zenden. In middels begon het schip over te hellen. De bemanning begaf zich in de booten en na tien minuten bevond men zich op veiligen afstand van het zinkende schip. Kapitein El zinga voegde hieraan toe, dat hij met de booten gedurende zes en een half uur in de nabijheid van de „Eulota" bleef, voordat het schip in de golven verdween. Later verscheen een Fransch vliegtuig boven de booten en de bemanning wenkte den bestuurder voor hulpverleening. Na eenigen tijd kwam een Britsch oorlogschip op de plaats, waar de booten dreven en dit nam de Nederlanders aan boord. Gister avond heeft het de bemanning in Engeland aan wal gezet. Slechts enkele opvarenden hadden lichte wondjes bekomen. Kapitein Elzinga kon geen verklaring ge ven van de oorzaak der ontploffing. De „Eulota" had alle lichten ontstoken en toonde de Nederlandsche vlag op het oogenblik, dat de ontploffing plaats greep. Bruine kandij zonder distributiebon. VOOR MEDISCHE DOELEINDEN. De verkoop van bruine kandij valt voor taan, wanneer vast staat,dat deze voor me dicinale doeleinden wordt gebruikt, buiten de distributieregeling voor suiker. De ver koop van bruine kandij in geringe hoeveel heden, b\jv. voor het bereiden van hoest- dranken, zal derhalve niet meer tegen in wisseling van een consumentenbon voor suiker behoeven te geschieden. GROOTE BRAND IN EEN FRANSCH DORP. 20 van de 25 huizen verwoest! Te Bonneval sur Briancon in Savoie (Fr.) is gisteren een felle brand uitgebro ken, die 20 van de 25 huizen in het dorp verwoestte. Drie personen werden gewond. De schade is aanzienlijk. De brand is te Wijten aan een ongeluk. om succes met Uw maaltijden te oogsten. Ook in deze tijden is Maggi's Aroma het ideale hulpmiddel om Uw soepen, bouillon, stamppotten enz. in smaak te verbeteren. Alle bliksoepen maakt U met een tikje Maggi's Aroma smakelijker I En - de beproefde, ongeëven aarde kwaliteit van Maggi's Aroma waarborgt een uiterst zuinig gebruik. NAGEVÜLD VOORDELIGER - Flesje No. 0IA ct. No. 1...27 ct. leven d® bemanningen van „Rijnstroom", „Grutto" en „Vecht" rrng Nederland verloor een laadruimte van 159 goederentreinen De maritieme medewerker van het „Va derland" publiceerde gister een artikel in zake de verschrikkelijke verliezen, welke de neutralen tot dusver reeds bij den zee oorlog hebben geleden. Wij ontleenen er het volgende aan: Van de neutrale landen is Noorwegen het zwaarst getroffen met 56 schepen to taal 118.583 B.R.T., vervolgens Zweden met 40 schepen, 77.681 B.R.T., daarna Neder land met 21 schepen, 77.272 B.R.T., op den voet gevolgd door Griekenland met 17 schepen, 77.560 B.R.T. Het daarop volgende land in de verlieslijst is Denemarken met 19 sehepen, 51.370 B.R.T. De overige neu trale landen hebben in verhouding slechts geringe verliezen. Om een indruk te krijgen van wat de Ne derlandsche verliezen beteekenen, diene het volgende: Het totale laadvermogen van de verloren gegane Nederlandsche schepen bedraagt (uitgedrukt in tonnen van 1016 kg), 95.181 ton. Neemt men aan, dat een goederenwagon 15 ton laadvermogen heeft, dan is de verloren gegane scheepsruimte van Nederland al gelijk aan 6345 goede renwagens. Een goederentrein op 40 wa gens aannemend, is dit gelyk aan 159 goe derentreinen Ook wat het aantal slachtoffers betreft, betaalt Nederland een zware tol. Niet min der dan 248 menschenlevens gingen verlo ren; althans met zekerheid 182; de overige 66 worden „vermist". DE GEHEIMZINNIGE ONDER GANG VAN „VECHT", „RIJN STROOM" EN „GRUTTO". Geheimzinnig is de ondergang van de „Rijnstroom", de „Grutto" en de „Vecht" geweest, drie sehepen, welke de vorige week ergens in de buurt van Schouwenbank in de diepte moeten zijn verdwenen Uit gevonden wrakstukken en lading, kan met zekerheid worden aangenomen, dat de schepen zijn gezonken. In het bijzonder valt hierbij op, dat van de opvarenden niets werd vernomen, ondanks het groot aantal reddingsmiddelen aan boord en ondanks het feit, dat bp het s.s. „Vecht" kort nadat het schip was gezonken, een visschersman ter plaatse kwam. Zoolang van de 52 opvarenden van deze drie schepen niemand aanspoelt, blijft on beantwoord de vraag: „wat is er met de opvarenden gebeurd?" De drie sehepen zijn op een druk bevaren gebied plotseling ver gaan, juist gedurende den donkeren nacht. Bij het op een mijn loopen zullen kleine schepen inderdaad plotseling kunnen zin ken, zonder dat veel tijd overblijft om een sloep te strijken, doch een enkeling weet gewoonlijk wel een drijvend voorwerp te vinden en zich een poosje boven water te houden, vooral nu een ieder in het gevaar lijke gebied het zwemvest aan heeft of dit in de onmiddellijke nabijheid gereed heeft. Explosies zijn door andere vaartuigen niet gemeld, terwijl bovendien overdag geen schepen, varend op dezelfde trajecten, op een mpn zyn geloopen. Vliegtuigen hebben op deze kleine schepen in donkeren nacht, zoodra bij een eersten aanval de lichten worden gedoofd, slechts zeer geringe aan- valskansen. Het is niet geheel onmogelijk, dat on derzeebooten in den nacht de schepen heb ben aangehouden en de bemanning er heb ben afgehaald om vervolgens de booten door het openen van boitenhoordsopenin- gen, dan wel door het doen springen van door hen aan boord geplaatste bommen hebben vernietigd. Het lanceeren van een torpedo van 26.000 gulden is niet zoo waar schijnlijk. Ook is het niet geheel uitgeslo ten, dat snelle Duitsche bovenwaterstrijd krachten onder dekking van de duisternis een uitval van de Duitsche Bocht hebben ondernomen, waarbij men o.a. denkt aan de 62 ton groot Duitsche motortorpedo- booten (Schnellbootc), welke een snelheid hebben van 3036 mijl en een bemanning van 17 man. Het is dan niet onmogelijk dat de bemanning van de drie schepen naar Duitschland is medegenomen en een ieder verder in volkomen onwetendheid wordt gehouden, met het tweeledig doel: ten eer ste, dat geen bekendheid wordt gegeven aan het optreden, ten tweede, dat de zee varenden van dit spoorloos verdwijnen on der den indruk zullen komen. DE REGEERING ZAL MAAT REGELEN NEMEN. Dg vraag rust, wat tegen deze aanvallen kan worden gedaan. Na de luchtaanvallen op onze schepen en het spoorloos verdwij nen van de schepen, is eenige dagen gele den gepubliceerd, dat na informatie te be- voegder plaatse werd medegedeeld, dat de regeering stappen zal doen om de scheep vaart te beschermen. Een dergelijke dui delijke toezegging stemt hoopvol, evenals het bericht, dat de Commissie van de vei ligheid ter zee een onderzoek zal instellen naar de mogelijkheid van patrouilleering van koopvaardijschepen op een speciale, voor een groot deel afgebakende route, door een aantal kleine schepen, waardoor de opvarenden verzekerd zullen zijn, dat bij een ongeval steeds hulp nabij is. Dit systeem verdient aanbeveling boven het systeem van in verband varen. Snelle schepen kunnen nu de grootste snelheid ontwikkelen en zijn niet gebon den aan kleinere snelheden van schepen, waarmede anders gezamenlijk zou zijn overgestoken, waardoor de snelle schepen straks bij het langer worden van de da gen een groot gedeelte van het gevaarlijke traject overdag kunnen afleggen. Wanneer liaiië inspireert zich op den as met Berlijn. De „Giornale d Italia" publiceert de volgende bijzonderheden omtrent de be sprekingen tusschen Mussolini, Ciano en Von Ribbentrop. „Deze bespekingen waren noodig ge worden aan het einde van het eerste hal ve jaar van den oorlog, niet alleen opdat Italië rechtstreeks op de hoogte zou wor den gebracht van de Duitsche bedoelingen, aan den vooravond van een nieuwe, actie vere phase van tien oorlog, maar ook op dat de beide bondgenooten diepgaand ze kere internationale gebeurtenissen zouden kunnen bespreken, welke zich in den laat- sten tijd hebben voorgedaan, o.m. de reis van Sumner Welles naar Europa, de ope ning van Russisch-Finsehe onderhandelin gen en de Fransch-Britsche reactie daarop, de onverklaarbare vüandige houding van Rusland jegens Italië, de nieuwe a pecten van den toestand op den Balkan, de ont wikkeling van den economischen oorlog de blokkade en de tegenblokkade. De besprekingen hadden dus betrekkin gen op het Europeesche panorama in zijn geheel en op'"het fundamenteele thema van de oorlogsdoelstellingen en de vesti ging van een hechten vrede. Gezegd wordt, dat het wezenlijke doel van den oorlog moet zijn uit te loopen op een beteren vrede dan den vorige. Italië bevestigde op nieuw, dat dit niet mogelijk zal zijn, wan neer men geen rekening houdt met zijn wettige belangen en rechten, volgens, de l(jn van breeden, Europeeschen opbouw, die het uitgangspunt vormde van de spil en het Italiaansch-Duitsche bondgenoot schap. De Du'tsch-Italiaansche gedachtemvisse- lingen verliepen in een sfeer van groote hartelijkheid en realisme. Von Ribbentrop verduidelijkte de bedoelingen van Duitsch land; Mussolini en Ciano verduidelijkten op hun beurt de standpunten en voornemes van Italië, welke geïnspireerd worden op de betrekkingen tusschen Rome en Ber lijn, die in het leven geroepen zijn door het bordgenootschapspact en de uitgewis selde interpretaties tusschen de be'de con- tracteerende partyen voor en na de onder- teekening van het pact, en die bovendien voortvloeien uit de ontwikkeling van den Europeeschen toestand". de door de Commissie gedachte treilers ge heel worden ingesteld op het opnemen van drenkelingen en het verleenen van eerste hulp aan drenkelingen, beteekent dit een belangrijke vermeerdering van veiligheid voor de zeevarenden. De oorlogvoerenden zullen nimmer eenig bezwaar kunnen heb ben tegen het instellen van dezen „Eerste- hulpdienst" en het is te hopen, dat wan neer deze dienst eenmaal werkt, geen der oorlogvoerenden deze visschersschepen eenigen overlast zal doen, opdat zij onge stoord hun taak van barmhartigheid kun nen uitvoeren. Zouden deze schepen toch lastig worden gevallen door vliegtuigaan- vallen, dan zou het aanbeveling kunnen verdienen voor dezen dienst oorlogsschepen aan te wijzen, zoo noodig noodgedwongen met aantrekking van strijdkrachten uit In- dië, indien hiervoor in Nederland geen ma teriaal aanwezig is. Naar het Engelsch van C. VANDER6ILT Jr. 26). „Ja, Jim. Ja heusch.'? Hij liet haar hand los en ze haalde de kaart uit den zak van zijn „parka". „Ik heb 'm al, Jim," Hij deed de oogen open. „Beloof me, dat je het laat registreeren. Mimi. Hij is van jou!" „Ik beloof het je, Jim!" Ze wilde alles wel beloven, als hy maar rustig bleef. En Jim begon heesch en zwakjes te lachen. „Als je toch wist, hoe grappig het is", hijgde hij. „Dat ik aan het kranigste meest populaire débutantje van het heele seizoen een goudmijn cadeau geef!" Vol ontzetting zag Mimi, hoe zijn oogen zich sloten en zijn gelaat aschgrauw werd. „Jim! Jim, liefste!" Op dat oogenblik verscheen Nishima op den drempel. Mimi stak smeekend de han den naar haar uit. En ditmaal begreep de Indiaansche ,hoe oprecht het meisje dat meende. Ze haastte zich naar het bed, nam de pap van zyn knie af en hief zyn mach- telooze armen tot hoog boven zijn hoofd op. Met gebaren vroeg ze om heeter water. Doch Mimi schudde van neen met tranen in de oogen. De brander van het petro leumstel had een natte pit gekregen door haar eigen onhandigheid! In haar wanhoop wekte Mimi "den agent. Half wakker en versuft kwam hii binnen. Na een kort onderhoud met Nishima ver telde hij tegen Mimi dat Jim een of ander opwekkend middel hard noodig had. „Ik zal de Indiaansche hutten gaan doorzoe ken". zei hij. „Er bestaat een klein kans je „Nee, laat mij gaan", riep Mimi uit. „Dat kan ilc tenminste doen, zonder iets te be derven! Ik ben hier toch niet nut" Doodsbleek rende ze naar buiten in den afnemenden storm. Het eiland zag er uit geput uit, net als de dag en Mimi zelf en iedereen. De wolken braken en gaven een vaalblauwen, waterigen hemel te aanschou wen, toen Mimi door den modderweg den heuvel afdaalde. Maar ze keek niet naai de lucht; haar moede oogen bleven geves tigd op het glibberige pad tusschen de hoo rnen door. Nog nooit in heel haar leven had ze zich zoo onbenullig, zoo hulpeloos, zoo minderwaardig gevoeld. Ze bereikte den zoom van het woud. Voor en beneden haar lag de open plek, waar zich het Indianenkamp bevond'. En daar zag ze iets heel vreemds. De beide Indianen waren aan het springen en stam pen op het gras. Waren ze aan het dan sen?... Neen... ze waren aan het vechten! Toen ze baar zagen staan aan den zoom van het bosch op de helling, gaven ze een woesten gil en stoven naar haar toe. Mimi keerde zich vlug om. Struikelend over natte wortels, glibberige rotte blade ren en doorweekte dennenaalden, wist ze toch vóór haar achtervolgers de deur der hut te bereiken. De agent kwam haar op den drempel tegemoet. „Wat is er nou?" vroeg hij. Ademloos wees Mimi naar het boschpad. Daar verschenen de beide Indianen schreeuwend van woede en razernij en met elkaar vechtend onder het oversteken van de open plek voor de hut. De politie man verstond hun kreten. „Dood, dood.' We zullen jullie allemaal dooden! Jou het eei-6t! Nee, jou!" En Richt geen gedenkteeken voor uw grieven op! Illliillllllllllllllllllllillllllllïïllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllilllllllllüllllllllilllll daarom trok hij snel, ondanks dat zijn handen omzwachteld warén zijn beide re volvers uit hun holsters en schoot de twee Indianen in de beenen. Ze vielen neer Doch ondanks het feit, dat ze blijkbaar veel pijn hadden, bleven ze met elkaar wor stelen en vechten. Nishima was er intusschen in geslaagd sterke thee met kamfer op de gloeiende houtskolen in den haard heet te maken en dat Jim in te geven. En nu lag hy vrij rus tig en gemakkelijk en ademde regelmatig. Ze duz-fde hem nu eenige oogenblikken al leen laten, om haar aandacht aan de plot seling zoo bloeddorstig geworden Indianen ie wijden. De agent hield hen met zijn beide revol vers in bedwang, toen de oude vrouw met zwaaiende rokken naar hen toe schuifelde. Haar roode hoofddoek fladderde in het maanlicht. Maar die voorzorg van den po litieman was overbodig. Nishima was onbe vreesd voor menschen en dieren en zelfs voor dergelijke verdierlijkte wezens, als die twee waren. Ze bleef voor de vechtersbazen staan en gaf hun een geweldig standje als een schooljuffrouw die uit haar humeur is. Ze gebood hun de tong uit te steken; ze rook hun adem. „Bl'nde tijger!" snauwde ze luid en wendde zich vragend naar den agent: „Wonderolie hier?" Daarna haalde ze do schouders op. „Zal toch wel niet helpen. De eoden zijn erg boos op hen. Heel erg. Nu komen de goden bijna zeker, om Opper hoofd Jim te halen." Dit vertaalde de agent niet voor Mimi. Hij riep haar slechts toe dat ze wonder olie moest brengen, die Nishima aan de ver dwaasde Indianen ingaf. En daarna hielp hij de medicijnvrouw, de lijders naar hun hutten te sleepen en hun vrij onbeteeke- nende wonden te verbinden. En ondertus- schen vroeg hij zich af: Blinde tijger op dit eiland? Hoe kwam die hier? Waar en waar vandaan Op den terugweg naar de hut op den heuvel vond hy in het gebabbel van Nis hima de oplossing. Maar hij kon haar bijna niet gelooven. Want ze vertelde hem, hoe de vreemde vogelman" naar buiten geko men en naar zijn „kanghaktoyuk" gehold was. Daar had hij iets... twee "dingen, die erg plonstenin het zwarte water ge worpen. Konden die twee dingn geen fles- schen met „blinde tijger" zijn geweest? Hadden de Indianen niet bekend, dat ze die in een verwarde hoop halfverbrande takken hadden gevonden, aan de zyde van het eiland, waar de „kanghaktoyuk" van den vreemden „vogelman" gemeerd had gelegen? Was dat geen goede verklaring? En was die onbekende „vogelman" niet een vriend van het „vuurmeisje"dat onge twijfeld ongeluk bracht, al was ze dan ook niet door en door slecht? De verbaasde agent gaf de mogelijkheid van dit alles toe... met uitzondering dan van de mogelijkheid, dat Mimi er eenige schuld aan kon hebben. ,.We mogen dan niet veel hulp van haar hebben", erkende hy, „ze wil toch graag helpen. Dit is ook allemaal zoo vreemd vopr haar. Ze komt uit een heel andere wereld, Nishima. Ze is nog zoo jong en..." „En zoo mooi!" gromde Nishima, hem tersluiks opnemend. „De goden maken alle jonge heksen mooi, om de mannen op slechte paden te voeren; en ze maken alle oude vrouwen, zooals ik ben, leelyk, om 'ifn weer op het pad der deugd terug te voeren." Hij moest lachen of hij wilde of niet. „Ja, ze is zeker mooi, ouwe, wijze tante! Maar je volgt nu toch een verkeerd spoor. Dat meisje houdt van het opperhoofd Jim! Ze stelt in niemand anders eenig belang." „En in dien vreemde dan?" De oogen van den agent werden hard als Staal. „Als die vreemde terugkomt, dan zal hij zyn eigen boontjes moeten doppen", zei hij stroef en dacht bij zichzelf: „Als er in dat vermoeden van Nishima eenige waarheid schuilt en graaf Otto die flesschen uit zijn machine gegooid heeft als hij zou blij ken een belangrijke schakel te zijn in..." Hij keek naar de lucht, bijna even nieuws gierig en in spanning ais Mimi, die op den drempel der hut stond. In de vier en twintig uur, waarin Mimi een volwassen vrouw werd, gedroeg haar familie zich naar gewoonte. En elk lid dier familie dacht nu en dan op eigen manier aan het afwezige dolle kind. En juist op hetzelfde oogenblik, dat Nis hima haar operatie op Jim's knie verrichtte en Mimi vol koude ontzetting op den drem pel van den schuurdeur stond toe te kijken, wrong Mimi's oudste zus Clara haar weel derige vormen naar de maat van een harts tochtelijke tango-rumba in de beruchte Pump Room van de Ambassador Club in Oost-Chicago. Een Zweedsche baron voerde haar in zijn armen mee en zei met een dikke tong teedere woordjes aan haar oor. En terwijl Clara naar zijn verliefde geklets luisterde en ijdel keek naar het geschitter van den diamanten armband, haar door haar eersten echtgenoot geschonken, dacht ze plotseling aan Mimi. We krygen dus twéé titels in de familie Welke zou de voornaamste zijn? Gravin Mimi of baro nesse Clara? (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 5