RINGERS Zeeuwiche Landbouw Maatschappij SPORTNIEUWS fiDÏERTEBfim Winkeljuffrouw Vergadering van den algemeenen ledenkring West-Zuid-Beveland. De kring W. Z.-Beveland der Z.L.M. ver gaderde Dinsdag in de Prins van Oranje te Goes. De voorz., de hr. J a c. Klompe, open de de vergadering met woorden van wel kom, in het bijzonder gericht tot ir. Ver steeg, w.n. secretaris der Z.L.M. Spr. me moreerde dan het overlijden van het be stuurslid den hr. J. J. Mol en onderschreef de vele goede woorden die reeds over den hr. Mol gesproken en geschreven waren. Met de Z.L.M.! gaat het goed, getuige de vele nieuwe afdeelingen. De toestand voor de landbouwers werd minder gunstig, van daar dat de Z.L.M. haar vergadering ver vroegde en deze een protestvergadermg werd. Thans is meer waardeering voor den landbouw te constateeren, doch de vraag is of deze blijvend zal zijn. Daarom moe ten de landbouwers zelf, door een hechte organisatie, zorgen, dat hun belangen zoo krachtig mogelijk behartigd worden. Spr. besluit met een opwekking om de Z.L.M. steeds sterker te maken. Ingekomen is een aanvrage van den rijkszuivelconsulent, den hr. C. Zwager man, om een bijdrage voor de uitgave van een boekje de paardenfokkerij betreffende. Besloten wordt 10 daarvoor uit te trek ken. Voorts kwam in een aanvrage om een bijdrage in het Jan Smit-fonds. Bedoe ling is uit de rente van dit fonds het on derwijs ten plattelande te dienen. Besloten wordt 10 aan dit fonds te doen toekomen. De rekening over 1939 wordt, na onder zoek, goedgekeurd, sluitende met 1712,99 w.o. een goed slot van 521,23 (vorig jaar 480,43). De voorz. deelt dan mede, dat nieuwe afdeelingen zijn opgericht te Oudelande, Nieuwdorp, Lewedorp en Nisse. Besloten wordt de contributie der overgegane leden aan die afdeelingen over te dragen, en voorts 1 per lid bij te dragen aan deze nieuwe afdeelingen om deze financieel op gang te helpen. Dit betreft alleen de leden, die 31 Dec. 1.1. lid van den kring waren, ongeveer 60 leden. Bij de begrooting voor 1940 wijst de voorzitter er op, dat de.subsidie aan de rundveekeuringen van 20 op 10 ge bracht werd. Zulks omdat de afdeeling nu kleiner Is geworden. Vervolgens moeten vier nieuwe bestuurs leden gekozen worden voor de heeren J. J. Mol (overleden) en A. J. van Dijke, Jac. Klompe en Jac. van 't Westeinde, die over gaan naar één der nieuwe afdeelingen. Ge kozen werden de heeren W. A. Mol J.Jzn., M. Janse en Jan de Jonge. De heeren Mol en Janse namen hun benoeming aan, dc hr. J. de Jonge echter niet. Bij herstem ming voor twee leden werden gekozen de heeren J. van Iwaarden en J. Steketee. De hr. S1 e g t zegt hierop de aftreden de bestuursleden, en daarbij in het bijzon der den voorzitter, dank voor hetgeen zij voor de afdeeling deden en den steeds pret- tlgen omgang. Als lid van het kringbestuur werd de door het bestuur onderling te benoemen voorzitter aangewezen. Het bestuur kreeg tevens opdracht een afgevaardigde naar de alg. vergadering der Z.L.M. te benoemen. De hr. Koert zegt bij de rondvraag, dat ■er al veel geklaagd is over den te lagen bietenprijs. Spr. komt vooral in aanraking met de kleine boertjes, die door den prijs van 12,50 wel bijzonder in de verdrukking komen. Spr. wil den kring tegen dezen te lagen prijs laten protesteeren. Zij kunnen er niet mede uit, en kunnen ze ook niet missen, om de teeltwisseling en het voor schot dat welkom ls. De Voorz. onderschrijft deze woorden. Ook voor de grooteren is deze prijs veel te laag. De regeering profiteert van wat die menschen er voorgaande jaren bij hebben laten zitten. Spr. haalt ook weer aan, dat de hr. Fleskens, hoewel landbouvvman zijn de, den prijs van 12,50 juist berekend noemde. Waar blijft zoo de eenheid in den landbouw. Op een vraag, waarom de kring niet geheel omgezet wordt in afdeelingen, wijst spr. op verschillende moeilijkheden. Waar moeten bijv. de Goesche leden blij ven w.o. vele die geen landbouwer zijn? De hr. Versteeg merkt nog op, dal het oprichten van afdeelingen, in de eer ste plaats van de menschen, dedorpen, zelf uit moet gaan. Men moet er behoef te aan hebben. De Voorz. oefent dan nog critiek uit op de regeeringsmaatregelen op het gebied der aardappels. Er werd veel te weinig afgenomen om voor een bodem voor de prijzen te zorgen. Eiken dag dalen ze. Ir. Versteeg hield hierna een (elders ook reeds gehouden) inleiding over de voedsel voorziening in oorlogstijd. Spr. wees er op, dat de voedselvoorziening pas in oorlogs tijd een vraagstuk wordt. Onder deze om standigheden gaat het er om, den bodem zoo doelmatig en intensief mogelijk te be nutten. Spr. herinnerde aan de dadelijk ge troffen maatregelen door de regeering en besprak uitvoeriger de 3 punten: 1. kunst- mest-distributie en bodem-productie, 2. J~ inname der verschillende producten, en o. de veevoeder-productie. Uit den aard der zaak houdt de bodemproductie nauw ver band met de bemesting. Stikstof produceert ons land voldoende, en ook met de kali en phosphorzuur zal men zich wel kunnen red den. Toch distribueerde de regeering speculatie te voorkomen en te zorgen, uat de kunstmest op de juiste plaats komt. Spr. raadt aan zijn norm, als men opslag plaats heeft, af te nemen. Bij de bodem productie gaat het er om, zoo weinig mo gelijk plaats in te doen nemen door pro ducten waaraan minder behoefte is Spr deelt hierbij mede, dat de volle verbouw ▼an vlas, als men voor 24 Febr. aanvroeg )s toegestaan. Voor uien en blauw maan zaad zal niet meer toegestaan worden dan het gemiddelde der vorige jaren; de haver evenzoo, maar niet meer dan :'/r, van het bouwland. In bijzondere gevallen, als men bqv. 1939 niet verbouwde maar 1938 wel wendde men zich tot den voedselcommissa- ris. De voornaamste producten zijn tarwe, rogge en aardappels. De teelttoeslag is ge neven op de aardappels, om de denaturatie van zandaardappels mogelijk te maken. Hoewel te betreuren is, dat hieromtrent ïiets vaststaands werd medegedeeld. Te waardeeren is, dat de regeering tracht prijsstijging zooveel mogelijk te voorko men, om niet in den gevaarlijken cirkel te komen. Wat de bietenprijs betreft, is spr. het echter met den voorzitter eens, dat de- te laag is, al zal er ook, om verschil lende redenen, toch voldoende verbouwd worden. Spr. betreurde ook dat een ver- .egenwoordiger der drie centrale land bouworganisaties 12,500 voldoende noem de, omdat het loof zooveel meer op zou brengen en men daardoor op 13.75 zou komen. Spr. herinnerde aan de herziening der andere richtprijzen, die echter, uitge zonderd de peulvruchten, nog lang geen voldoening schonken. Wat de nieuwe, niet bekende prijzen betreft, waarschuwt spr., niet de verhooging van den bietenprijs als maatstaf voor de andere prijzen te nemen. Een opmerking van den hr. Van Rijn, die zeer veel invloed heeft, maakte hem in de ze" wantrouwend, toen deze er op wees, dat de prijs voor de tarwe eigenlijk geen 11 maar 10 is, omdat die 1 vorsttoeslag is. Nadat spr. nu nog had gewezen op de be palingen het zaaigoed betreffende, die men nauwkeurig in acht dient te nemen, gaf spr. ook nog een uiteenzetting over de veevoederproductie en distributie. Spr. be sluit met de opmerking, dat z.i., waar de loonen of reeds gestegen zijn, of stijging te wachten is, en ook andere prijzen reeds hooger werden, de Regeering met de prij zen iets hooger zal moeten worden, daar anders .inplaats van een meer intensieve bewerking een meer extensieve bewerking van den bodem te wachten is. De hr. Versteeg beantwoordde hierna nog verschillende vragen. Spr. wees er o.a. op, dat er verschillende vraagstukken zijn, die speciaal het kleine bedrijf aangaan. Er wordt reeds in het bijzonder iets voor die bedrijven gedaan, wat echter zeer af hankelijk is van het gemeentebestuur, dat in deze bemiddelend optreedt. Spr. vreest echter, dat aan den bietenprijs bijv. niets meer te doen zal zijn. Wat de kleine zaden betreft wil de regeering inkrimping dus zal ze tegen steunende maatregelen afwij zend staan. Met redelijke verlangens wen de men zich tot den voedselcommissaris. Wat de stroo-vordering betreft kan spr. al leen zeggen, dat de veehouders in deze er moeilijk voorstaan. De regeering trof reeds een uitvoerverbod. Of een loonactie on rechtvaardig is, als de prijzen der produc ten niet hooger worden? Spr. wees op de woorden van den hr. Van den Heuvel, die zich zeer voorzichtig uitdrukte, en weer sprak, dat hij hier gezegd zou hebben, dat een verhooging der productieprijzen met 20 pet. een verhooging der loonen met 12 pet. wettigt. Spr. zou wat dit betreft ech ter willen wijzen op het belang van het instandhouden van de bietenteelt. Of men, bij een eventueele nieuwe vordering van paarden, rekening zou houden met degenen van wie reeds gevorderd is wist spr. niet, al is zeker op de wenschelijkheid te wijzen. De Voorzitter zegt den hr. Versteeg dank voor zijn belangwekkende inleiding en zijn antwoorden. Spr. dankt dan leden en bestuur voor den prettigen tijd, dal hij voorzitter van den kring was. In het bij zonder dankt hij den secretaris, die hem al tijd zeer tegemoet kwam. Spr. zegt ten slotte deze woorden ook te spreken namens de andere afgetreden bestuursleden. Een Duitsche duikboot tot zinken gebracht? Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede, dat tijdens een verkennings vlucht boven de Duitsche Bocht en de Duit sche riviermondingen een bommenwerper der Britsche luchtstrijdkrachten met suc ces een aanval heeft gedaan op een Duit sche duikboot. Men heeft gezien, dat de duikboot door minstens een bom werd ge troffen. Men gelooft, dat zij gezonken is. Reuter verneemt nader, dat de duikboot langzaam aan de oppervlakte voer, toen de bemanning van een Britsch bombardements vliegtuig haar in het oog kreeg. Het vliegtuig ging onmiddellijk tot den aanval over en liet vier bommen van 115 kilogram vallen. Een dier bommen kwam juist voor den commandotoren terecht en een tweede heeft vermoedelijk eveneens doel getroffen. De bestuurder van het vlieg tuig zag voor- en achtersteven van de duik boot boven water komen, terwijl het mid den-gedeelte onder de oppervlakte was. Een Britsch verkenningsvliegtuig heeft later op de plek van den aanval een aantal patrouil le vaartuigen gezien. Amerika Ibreidt zijn vloot uit 21 NIEUWE SLAGSCHEPEN. Het Huis van afgevaardigden der Ver. Staten heeft een wetsontwerp goedgekeurd, waarbij 655 millioen dollar wordt gevoteerd voor de uitbreiding der Amerilcaansche ma rine en luchtmacht. Dit geld zal in de vol gende twee jaren worden besteed. Het wets ontwerp, dat nu naar den Senaat zal wor den doorgezonden, zal de vloot der Ver. Staten 21 nieuwe slagschepen, 22 hulpsche pen en 1011 vliegtuigen verschaffen. Er in het Huis slechts weinig verzet. NederSandsch sckip nu Engeland gestrand. I-Iet Nederlandse he motor schip „Buizerd" uit Groningen is vanoch- terd vroeg aan de Noord-Oostkust/ van Engeland gestrand. De „Buizerd" was ge laden met steenkolen. De bemanning, wel ke uit zes personen bestor d, kon door een reddingboot in veiligheid worden ge bracht. Volgens een nog onbevestigd be richt zou de „Buizerd" tegen de rotsen geheel wrak geslagen zijn. VOETBAL. HET BELGISCH ELFTAL SAMENGESTELD.^ Voor den wedstrijd tegen Nederland. Het Belgisch elftal, dat Zondag 17 Maart te Antwerpen tegen Nederland zal spelen, iS als volgt samengesteld: Doel: De Raedt. Achter: Paverick en van Caelenberg. Midden: van de Kerckhove, Henriet en Paul Henry. Voor: van de Wouwer, Voorhoof, van Craen, Nelis en Eeckeman. Reserves: Mertens, Homblé, Vercammen, Wagner en van den Eynde. Uit de samenstelling van dit elftal blijkt, dat men er in België ernstig naar streeft de nationale ploeg te verjongen. Raymond Braine is niet opgesteld, een groote verrassing, daar hij de laatste jaren zeker was van zijn verkiezing in het team der roode duivels. In het elftal, dat den ju bileumwedstrijd te Rotterdam met 52 van Nederland verloor, zijn verscheidene wijzi gingen gekomen, zoo treffen we niet meer aan, behalve Braine, den spil Gommers, verder Fievez en Buyle. DAMMEN. Kamperland wint van Wissenkerke. Maandagavond werd tusschen de dam clubs Kamperland en Wissenkerke een wed strijd gespeeld. De uitslag was: J. NelisseA. Filius 2—2, P. Bouterse— G. Verlinde 3—1, C. ZwemerH. Schrier 2—2, H. M. Begthel—J. Dobbelaar 1—3, M. LeendertseEd. Vermeulen 40, Jac. de Smit—S. Alburg 4r—0, Th. Koole—J. Kors- huyze 40. Deze wedstrijd werd gewonnen door de club te Kamperland met 208. BILJARTEN BILJARTWEDSTRIJDEN VOOR DE MILITAIREN. De Arbeiders Biljart Club „De Gouden Poorte" te Middelburg zal op de Donder dagen 14 en 21 Maart a.s. wedstrijden spe len tegen een groep van acht militairen, behoorende tot een door militairen opge richte club. De wedstrijden worden des avonds gespeeld in het clublokaal van ABC. De Middelburgsche biljartclub hoopt op deze wijze in nader contact te komen met groepen militairen om op deze wijze mede te werken aan O. en O. Voor de wedstrij den zijn reeds aardige prijsjes beschikbaar gesteld. DE OLYMPISCHE DAG 1940. ,De Olympische Dag 1940 gaat gewoon door", aldus deelde de president van het Nederlandseh Olympisch Comité, mr. A. ba ron Schimmelpenninck van der Oye, aan een redacteur van het ANP. mede, „en wel behoudens onvoorziene omstandigheden op Zondag 23 Juni. Natuurlijk is het Olympisch Stadion te Amsterdam het strijdperk van dezen dag". Het programma zal wijwei hetzelfde zijn als in vorige jaren. Dus zullen met de ge waardeerde medewerking der betrokken bonden voetbal, athletiek, wielrennen, de ruitersport en gymnastiek, weer in het ka der van den dag worden opgenomen. Er zijn echter besprekingen gaande om ditmaal weer eens de meisjes van het KNGV. te laten demonstreeren, een oefe ning, welke ook twee jaar geleden zoo bui tengewoon is ingeslagen. Het organiseeren van den voetbalwedstrijd zal wellicht moei te kosten, maar men mag vertrouwen, dat er een oplossing voor dit probleem zal ge vonden worden. De Texelsche dijk weer beschadigd door een mjjnontploffing. Vanochtend omstreeks negen uur heeft ;n mijn een gat van zeven meter middel lijn geslagen in den dijk van het oude fore De Schans op Texel. Een.ge militairen, die op den dijk liepen zagen omstreeks dat uur drie mijnen ot de Texelstroom drijven. De voorste wa- niet ver meer van de kust verwijderd. Ge stuwd door de krachtige golven, kwam de mijn met groote snelheid landwaarts. Aan dén anderen kant van den dijk wa ren acht grondwerkers bezig met het ver graven van grond. De grondwerkers wer den onmiddellijk gewaarschuwd. Zij snel den terstond naar het fort, dat op hon derd meter van' den dijk ligt. Nauweljjk' hadden ze zich in een schuilgang in vei ligheid gebracht, toen de mijn tegen den dijk sloeg. De mannen werden door den geweldigen luchtdruk door elkaar gegooid. Reeds driemaal is de djjk in deze buurt door een mijn beschadigid. DOODSLAG UIT MINNENIJD. 6 jaar tegen dader geöischt. Voor de Arnhemsche rechtbank heeft gistermiddag terecht gestaan de 42-jarige grondwerker C. van O. uit Rossum, thans ged., die eenigen tijd geleden zijn mede minnaar J. van M. heeft opgewacht en hem met een knipmes een ernstige ver wonding in de liesstreek toebracht. Na eenige dagen is het slachtoffer aan de be komen verwondingen bezweken. Na het getuigenverhoor heeft het OM wegen doodslag tegen verdachte een ge vangenisstraf van zes jaar geëischt. De rechtbank zal op 19 Maart a.s. uit spraak doen. Verkoopkanen en Verpachtingen Notaris mr. P. Loeff heeft Dinsdag middag in café Dorpzicht te Oost-Souburg voor den heer M. Kwekkeboom te Rit- them in het openbaar verkocht: Perc. 111. De hofstede „Welgelegen", bestaande uit huis, nieuwe schuur, wagen huis, varkenshok, boomgaard, erf, bouw land en weiland, aan den straatweg naar de Zuidwatering te Ritthem, groot 9.1460 ha (23 g 92 r). Kooper C. van de Klippe, aannemer te Vlissingen, voor 15.930. Perc. 12. 1.5515 ha (3 g 285% r) weiland aan den Karstensweg en den zeedijk te Ritthem. Kooper J. Janse Hz., landbouwer te Rit them, voor 1430. Perc. 13. 470 ca (36 r) tuin, achter de huizen 4850 aan de Spoorstraat te Sou burg. Kooper H. Caljouw te Souburg q.q. voor 285. Weer Duitsche vliegtuigen boven België. PROTEST TE BERLIJN. In de Belgische provincie Luxemburg heeft een Belgisch eskader vliegtuigen te gen 12 uur gistermiddag een buitenlandsch toestel, men vermoedt een Duitsch, aange vallen. Het vreemde vliegtuig slaagde er in te ontkomen. Volgens de „Soir" hebben omstreeks het middaguur verscheidene vliegtuigen op groote hoogte boven Verviers gevlogen. Twee vliegtuigen hebben een wit rookgor dijn achtergelaten. Luchtdoelgeschut kwam in actie. Later heeft een ander vliegtuig zeer laag en met een buitengewoon groote snelheid boven stadswijk van Verviers gevlogen. Ver scheidene burgers hebben volgens het blad het hakenkruis op het vliegtuig herkend. Het toestel verwijderde zich in Oostelijke richting. Het luchtdoelgeschut kwam krach tig in actie. IN STRIJD MET DE BELOFTEN. Spaak, de Belgische minister van buiten- landsche zaken, heeft den ambassadeur van België te Berlijn opgedragen bij de Duit sche regeering krachtig te protesteeren te gen het feit, dat Duitsche vliegtuigen gis teren boven Belgisch grondgebied hebben gevlogen, ondanks de jongste beloften der rijksregeering aan de Belgische regeering. Deze beloften waren gedaan, nadat een Belgische luitenant-vlieger door een Duitsch vliegtuig bij Sint Hubert was om laag geschoten. EEN AVONTUUR BIJ ZIEKËNVERVOER DOOR DE LUCHT. Gisteravond omstreeks 10.45 uur is een militair watervliegtuig van Texel opgeste gen om een ernstige patiente, mej. Grolle, een onderwijzeres, over te brengen naar Den Helder. Het vliegtuig was bemand door kapitein J. Zgers en sergeant-majoor D. Lambermont. Verder bevond zich aan boord de officier van gezondheid H. W. van Dommelen. Sindsdien werd niets meer van het vliegtuig vernomen. Hedenochtend omstreeks 10 uur is het vliegtuig 20 km uit de kust ten Noord oosten van de noordpunt van Noord-Hol land in zee aangetroffen, waarliet gedaald was. Het vliegtuig werd door een water vliegtuig en door een bommenwerper, die op onderzoek waren uitgestuurd, gevon den. De inzittenden zijn in veiligheid gebracht. BURGERLIJKE STAND Middelburg. Ondertrouwd: J. C. Poelman, 37 j. jm. en E. J. M. van Drie], 29 j. jd. Getrouwd: P. J. Moens, 25 j. jm. en G. de Boer, 25 j. jd. Bevallen: A. C. Koop, geb. de Groot, z.; C. C. Heeren, geb. Schellings, z. Overleden: K, G. Smit, 64 j., man van J. Boogaerdt; H. B. Christiaanse, 69 j., wedn. van W. Hubregtse; J. Bros, 62 j., ongeh. man. Goes. Overleden: Laurus Rijk, 66 j. e. v. Anna Paulina Buljsrogge. Vlissingen. Van 711 Maart. Bevallen: G. Meulmeester, geb. van Eenennaam (levenl.). Overleden: H. J. L. Visser 44 j. man van J. A. A. Molmans; H. Kortenbout 81 j. wed. van A. Blaas; P. C. Jongepier 10 m. (V.C.) Het beschikbaar stellen van stroo aan veehouders. Op vragen Vcui net ïiu uvi x xvamer, den heer Van der Weijden, betrexiende het tegen redelijke prijzen ter beschikking stel len van stroo aan veehouders, neext xiu- nister van Economische Zaken het volgende geantwoord: Het is den minister bekend, dat de vee houders in de uitsluitende weidegebieden ten gevolge van den minder gunstig uitge vallen nooioogst in het axgeloopen jaar en het afstaan van hooi ten behoeve van de fensiedoeleinden met moeilqKniiUen ueuuen te kampen en zij ruwvoeder over het alge meen zeer van noode hebben. Het is den min.ster bekend, dat hooi, waarvoor hij op verzoek van de militaire autoriteiten maximumprijzen vaststelde, in vele gevallen niet in voldoende mate voor de veehouders beschikbaar is en dat dien tengevolge grootere quanta stroo gevoederd moeten worden. Het is den minister eveneens bekend, dat de strooprijzen door de voor defensie- en evacuatiedoeleinden noodige aankoopen en vooral tengevolge van de moe lijkheden, waarmede het vervoer te kampen had, ste gen tot een voor de veehouderij minder ge- wenschte hoogte. Uit de inmiddels door den minister geno men maatregelen moge blijken, dat hij het noodzakelijk achtte voorzieningen te tref fen, opdat het stroo voor redelijke prijzen ter beschikking van de veehouders zou ko men. Indien de getroffen maatregelen niet tevens ten gevolge mochten hebben, dat voldoende stroo ter beschikking van de vee houders komt, zal niet worden nagelaten te bevorderen, dat zulks wel het geval wordt. AANBESTEDINGEN - De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in Zeeland te Middelburg heeft hedenmorgen aanoesteed hei manen en inhangen van twee binnenvloeddeuren greenhearthout voor de Westsluis en het herstellen, uitnemen en inhangen van deuren van de Middensluis van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert. Inschrijvers waren: L. P. Korstanje, We- meldinge 13880; N.V. v. h. A. van Wij nen, Dordrecht 13420; L. Schermers. Nieuwendijk 13400; G. Schermers, Nieu- vvendijk 13200; C. v. d. Klippe, Vlissingen 13100; NV. v. h. van Dongen en van Hove, Dordrecht 12830; L. J. Dekker, Veere 123S0; J. M. Dekker, Hansweert 12032; N.V. Al. v. d. Straaten Jrs aanne mersbedrijf, Hansweert 11990 en Aanne mersbedrijf P. Visser, den Haag 4299. Door de NeUerlandsche Spoorwegen werd te Utrecht in het openbaar aanoe steed het afbreken van woning no. 57 bij km 63,181 in den spoorweg Roosendaal Vlissingen te Arnemuiden. Ingekomen waren 7 inschrijvingsbiljetten. Geboden werd door: C. Westendorp te Goes 184, Chr. Donkers te Roosendaal 154.66, C. v. d. Velden te Bergen op Zoom 126,10. A. Gemtse te Kru u. igen 82,50, F. C. A. Hoornick en Zn. te Goes 77,77, Joh. Vermeulen te 's-Heer Arends- kerke 72. Gevraagd werd door: P. öe Voogd te Veere 160. MARKTBERICHTEN Goes, 12 Mrt. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Kleine veiling! Appels: Bramley Seedling 2,50—5, Court Pendu 2,50—6,50, Fransche Goudr. 4,50-8,50, Goudreinetten 6 22, Hondsmuil 2,503,50, Mei Pippin 3,50 6.50, Present van Lunteren 514, Rein. v. Zuculmaglio 7,5011, Reïnette d'Or 3,50, Rembour Mortier 2,50—4,50, Sterappels 3 5. Westlandsche Bellefl. 2,504, Zure Belle fleur 315, per 100 kg. Zoete appels: Campagnezoet 2,505,50, Geldersche Hollaert 36, Pomme d'Oranje 3,50—11, Zoete Bellefleur 2,50—6,50, Zoete Ermgaard 311, Zoete Rusters 3, ICroet en steltappels 110, per 100 kg. Peren: Brederode 7,5012, Gieser Wilde man 315, Kleiperen 312, Pondsperen 4 9,50, St. Remy 49.50, Kroet en stekperen 1—3,50, per 100 kg. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze gelief de Broeder, Zwager en Oom, JACOBUS BROS, in den ouderdom van 62 jaar. Uit aller naam, Familie A. BROS. Middelburg, 12 Maart 1940. Penninghoeksingel 65, Voor de vele blijken van deel neming, ons betoond bij het over lijden van onzen geliefden Man, Vader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, HUGO TIMMERMAN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: Wed. M. TIMMERMAN- DE VOOGD. Middelburg, 13 Maart 1940. KRUISBESSEN-, REINETTE- en C ASSEES-EIT JES. Alle nieuwe soorten met een geslagen vulling. M. PETERSE, Patissier, M'burg. Noga praliné Een streelende, pittige smaakvoordeelig, er gaan veel in een ons, voor 37 cent. Gesorteerde, gevulde eitjes van 26 tot 4-7 ets per ons. Spaart Ringers plaatjes flitsende Vinnen" Lei op den naam GEVRAAGD voor seizoentijd een voor hele of halve dagen. A. L. LE COINTRE - Wal 6 - Middelburg

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 3