UIT DE PROVINCIE WEK UW LEVER-GAL OF „Het laatste hoofdstuk der groote volkenworsteling," Hitier spreekt over den oorlogo Het D. N. B. meldt uit Berlijn: Bij de herdenking ter eere van de gesneuvelden in den oorlog 1914—191S en in den tegen woordige oorlog heeft Hitler in het Tuig huis te Berlijn een toespraak gericht tot het Duitsche volk. In ernstigen t|jd_. aldus H'tler o m., houdt liet Duitsche volk vandaag zijn dag tot herdenking der helden. Wat jaren lang slechts bleeke woorder van een onwaardig geworden nakomelingschap waren is thans de trotsche dank van een gelijkwaardig heden. Na een weergaloozen triomftocht in het Ooster zijn de soldaten, der divisies van het veldleger, de oemanningen onzer schepen, de strijders van ons luchtwapen thans bereid het rijk in bescherming te nemen tegen de oude vijanden van het Westen. Achter hen echter staat thans een vaderland, dat gezuiverd is var de ele menten der ontbinding. Voor de eerste maal treedt het geheele Duitsche volk voor het aangezicht van den Almachtige om hem te bidden zijn strijd om het 'be staan te zegeren. Door hun levensoffer maken de soldaten het leven der overigen en daarmede der nakomende wereld mogelijk en veilig. De soldaat treed derhalve in de uren, waar in de Voorzienigheid de waarde der vol keren afweegt voor het Godsgericht van den Almachtige. Geen volk heeft meer recht zijn helden te herdenken dan het Duitsche. In de moei lijkste geopolitieke situatie kon het bestaan van ons volk steeds weer alleen door het heroïeke optreden van zyn mannen vei lig gesteld worden. Het geloof, dat hen bezielde, is in ons allen nog versterkt. Hoe ook het leven en het lot van den enkeling moge zijn, daar boven uit gaat het be staan en de toekomst van het geheel. Nog iets hef ons uit boven verleden tij den: ons is geopenbaard waarvoor in vroe gere tijden zoo velen nog onbewust moes ten strijden: het Duitsche volk. Boven klassen en standen, beroepen, bylydenis- sen enz. verheft zich de „ociale ee.me van de Duitsche menschen zo der aan zien van stand en afkomst. De wereld wenscht onze ontbinding. O-s antwoo— kan slechts de hernieuwde eed" op de groot ste gemeenschap ailer tijden zijn. Maa doel is de Du'tsche versplintering Orze geloofsbelijdenis is de Duitsche eenheid Haar hoop is het succes der kapitalstsclv- belangen, en onze wil is de overwinning Jer nation aal-socialistische volksgemeen schap. Voortgaande sprak Hitler over de invoe ring van den algemeenen dienstplicht r Duitschland. Toch, zoo zei de hij. was ik jarenlarg bereid de wereld de hand te reiken voor een werkelijke overeenstem ming. De wereld verwierp de gedachte aan een volkerenverzoemng op den grond slag van gelijke rechten voor allen.A'- nationaal-soclalist en soldaat heb ik mijnbeginsel steeds hooggehouden om het recht van mijn volk of wel 'n vrede veilig te stellen, of het zoo noodig in den strijd af te dwingen. Thans leef ik daarom ook slechts voor een enkele taak: dag en nacht te denken aan de overwinning en voor haar te strij den, te werken en te vechten, zoo noo dig ook mijn eigen leven, niet te sparen, wetende, dat ditmaal over de Duitsche toekomst voor eeuwen wordt beslist. Ais voormalig soldaat van den grooten oorlog heb ik tot de Voorzienigheid een enkele deemoedige bede te richten: Moge Zij ons allen de genade deelachtig doen worden het laatste hoofdstuk der groote volkerenworsteling voor ons Duitsche volk in eere af te sluiten. Onze belijdenis op dezen dag zij derhalve de plechtige eed: de door de kapitalistische machthebbers van Frankrijk en Engeland aan het groot- Duitsche rijk opgedrongen oorlog moet tot de roemrijkste overwinning van de Duilscni geschiedenis worden. WALCHEREN. DE VERBODEN WALLEN. VEERE. Hoewel het genoegzaam be kend geacht mag worden, schijnt het, dat iedereen er toch nog niet volkomen van doordrongen is, dat de zeedijk en de wallen van Veere absoluut voor voetgangers ver boden zijn. Overal zijn duidelijk aanwijzin gen aangebracht; toch gebeurt het nog, dat niet-belangstellenden zich op het ver boden terrein begeven. Zoo ook Zoftdag toen twee menschen door de militaire' po litie werden aangehouden. Alleen diegenen, die daartoe gemachtigd zijn en dan ook van identiteitspapieren voorzien, dus menschen, die door de lig ging hunner woningen de verboden terrei nen moeten gebruiken als doorgang, wor den toegelaten. Landbouwvereeniglng „Zoutelande". ZOUTELANDE. Vrijdagavond hield de landbouwvereeniging „Zoutelande", alhier haar jaarlijksohe ledenvergadering. 31 le den waren aanwezig. In het afgeloopen jaar heeft de vereeni- ging aan kunstmest, veevoeder, zaaizaad, enz. tot een bedrag van 11.223,76 aan haar leden geleverd. De winst in 1939 gemaakt bedraagt 22,52. De heer J. Clarisse werd als bestuurslid herkozen. Voor het nazien der rekening werden ge kozen de heeren L. de Voogd en L. de Buck. COöP. BRANDSTOFFENVEREENIGING „EENSGEZINDHEID, ZOUTELANDE. Donderdagavond hield de Coöp. brandstoffenvereeniging „Eens gezindheid" haar jaarlyksche ledenvergade ring. De secretaris, de heer K. Wouters-, deel de in zijn jaarverslag mede, dat de ver- eeniging 186 leden telt, èn dat door de vereeniging in 1939 de volgende hoeveelhe den kolen zijn aangekocht: 85040 kg no ten; 60640 kg stukkolen; 154840 kg eier kolen; 43320 kg anthraciet; 12400 kg bruinkolen; 16300 stuks turf. De vereeniging heeft in 1939 een winst gemaakt van 351. De heeren J. Kleinepier; A. Wijkhuis en J. van Keulen werden als bestuursleden herkozen, en de heer Joh. Jobse werd als lid van de controlecommissie herkozen. ZUID-BEVELAND. ZANG- EN TO ONEELUITV OERIN G KRUININGEN. Vrijdagavond gaf de Neu trale 2iangvereeniging „Crescendo" onder leiding van directeur M. J. van den Berge haar winteruitvoering in hotel „De Koren beurs". De directeur sprak een kort openingswoord, waarin hij zeide, dat meer heeren lid van de vereeniging moeten v, den, daar de vereeniging te kampen heeft met gebrek aan bassen. Vijf zangnummers werden ten gehoore gebracht. Daarna dank te de burgemeester de vereeniging voor den aangeboden avond. Spr. overhandigde aan den directeur een bloemenmand. Ook deze spr. wekte de jongelui op om lid te wor den. Op verzoek van den burgemeester werd gezamenlijk het Wilhelmus gezongen. De tooneelvereeniging U.D.I. uit Wemel- dinge was uitgenoodigd om een tooneelstuk op te voeren, waaraan werd voldaan. Op gevoerd werd een blijspel „De Kribbebijter" door Max Reinron. Het werd keurig ge speeld en met groote aandacht gevolgd. De zaal was tjokvol. LANDBOUW-HUISHOUDCURSUS. NISSE. Vrijdagnamiddag jl. is de land- bouw-huishoudcursus in het schoolgebouw alhier begonnen met 17 deelnemers uit de omliggende gemeenten. De lessen zullen twee keer per week worden gegeven door mej. J. Kome uit Goes. NISSE. Zondag 14 April a.s. hoopt ds. P. van Voorst Vader zijn intrede te doen in de Ned. Hervormde kerk alhier, de bevestiging zal plaats hebben door zijn vader. WAT HET KAMERLID VAN DEN HEUVEL ZEIDE. Over loonsverhooging in den lai bouw. In ons nummer van Woensdag 1.1. gaven wij verslag van de rede, die de heer Chr. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer, Dinsdag j.l. voor de afd. Zuid-Beveland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond uitsprak. In dat verslag wordt gezegd, dat de heer Van den Heuvel op grond van de hoogere prijzen der landbouwproducten van meenmg was, dat de loonen in den akkerbouw met plm. 12 zouden kunnen worden verhoogd. De spreker deelt ons echter mede, dat hij geen percentage van deze verhooging heeft genoemd. Wel heeft hij berekend, dat de prijzen der akkerbouwproducten van oogst 1939 ge middeld 12 hooger waren dan die van oogst 1938 en dat het hem op grond hiervan billijk voorkwam dat in den akkerbouw cenige loonsverhooging werd toegepast. NOORD-BEVEL AND NUTSAVOND. WISSENKERKE. Vrijdagavond werd voor het Nutsdepartement Noord-Beveland een voordrachtavond gehouden, waarbij als spreekster optrad, mevrouw Pim Siegers uit Eindhoven. In een afwisselend programma gaf zij blijk van een zeldzame gave, haar hoorders te boeien, te ontroeren en te ver maken. Rustig eenvoudig en ongekunsteld gaf zij alles en de groote aandacht en het hartelijk applaus na ieder nummer bewees wel ten volle hoe haar werk door iedereen op prijs werd gesteld. Degene, die dezen avond hebben gemist, hebben wel een van de mooiste avonden van dit seizoen voorby laten gaan. Jaarvergadering Chr. Reciteerclub. KAMPERLAND. In de Chr.- schooi hield de Chr. Reciteerclub „Schrift en Schoon heid" haar 5e jaarvergadering onder lei ding van haar voorzitter den heer J. Melis. In zjjn openingswoord memoreerde de voorzitter de gebeurtenissen van het laat ste jaar. Spr. wees op hetgeen in de 5 jaar bereikt was. De secretaris C. J. Cle ment bracht verslag uit. Het ledenfal der vereeniging is stationair gebleven. Een re- citeerwedstrijd voor twee groepen, werd gehouden. Winnaar der eerste groep was mej. M. Meulenberg terwijl de hr. A. F. de Muijnck den prijs der 2e groep won. De voorzitter besprak de gedichten van Guido Gezelle terwijl het verdere van den avond gevuld werd met het houden van voordrachten. De afgevaardigden der ver schillende corporaties feliciteerden de ver eeniging. Jaarfeest Chr. Meisjesvereeniging, KAMPERLAND. Vrijdagavond vierde de kleine Meisjesvereeniging „Mirjam" haar jaarfeest in de Chr. school onder leiding van den heer Joh. Verburg. In zijn openingswoord wees de leider op den bloei der vereeniging. De secreta resse, Neeltje Douw, gaf verslag over het afgeloopen jaar waaruit bleek dat het le dental met 6 was vooruitgegaan en thans 30 bedraagt. Uit het verslag van den pen- ningmeesteresse bleek, dat de inkomsten waren 125.52; de uitgaven 95,60. zoodat 'n batig saldo overbleef van 29,92. Aan een memorisatiewedstrijd werd door 11 le den deelgenomen. De uitslag van dezen wedstrijd was: le prijs Jacoba Leendertse, 2e prijs Neeltje Douw, 3e prijs Neeltje de Bruyne en 4e prijs Marie Buijze. Een on derwerp Bijbelsche geschiedenis werd gele verd dtor Neeltje de Bruyne over: „Belt- sasars feest" en een onderwerp Kerkge schiedenis door Pietje de Bruine over „Justinus". Verder werd de avond gevuld met voordrachten. Door de afgevaardigden der verschillende corporaties werden, feli citaties overgebracht. Er was veel belang stelling. Een vreemde geschiedenis Nederlandsch stoomschip moest een eind buiten de Zeeuwsche kust op last van twee vreemde vlieg tuigen stil blijven liggen. Vannacht om half één is in IJmuiden binnengeloopen het 260 ton metende Ne- derlandsche stoomschip „Dina" van Gruno's Scheepvaartbedrij f Het schip kwam uit Londen met een lading cacaoboonen en copra voor Amster dam. Onderweg heeft het schip een merkwaar dige geschiedenis gehad. Buiten de Zeeuw sche kust op tien mijl bezuiden Middel- bankboei, twee myl buiten de territoriale wateren, vlogen Zaterdagmiddag omstreeks vier uur twee vreemde vliegtuigen over het schip heen. Zij cirkelden eenigen tijd rondom het schip en seinden in morse, dat de „Dina" moest stoppen. De „Dina" gaf hieraan gevolg, waarop de vreemde vlieg tuigen verdwenen. De „Dina" bleef eenige oogenblikken liggen en voer toen verder. Korten tyd daarop keerden de vliegtuigen terug. Eén der beide toestellen daalde tot op 50 meter hoogte; het tweede bleef hoog vliegen. Tien minuten ongeveer cirkelden de toestellen rondom de „Dina" en plotse ling vuurde het laagvliegende toestel, toen het recht voor het schip lag, drie salvo's af. Zeer klaarblijkelijk waren de schoten niet op het schip gericht anders zoo ver telde de stuurman ons had het schip onvermijdelijk geraakt moeten worden. De vliegtuigen zijn zoo lang in onze nabijheid geweest en het vurende toestel vloog zoo laag, dat, wanneer het gewild had, het ons ongetwijfeld had kunnen treffen. Na het lossen der schoten verdwenen de twee toestellen zonder eenig nader teeken te geven. Een uur later zagen wij ze terug- keeren uit Noordelijke richting. Zij vlogen toen zeer hoog en passeerden ons en de andere schepen, die toen in onze nabijheid voeren, zonder ook maar de geringste aan dacht aan ons te schenken. Bij de aankomst is de „Dina" duchtig onderzocht, waarbij gebleken is, dat het schip inderdaad niet is getroffen. Wat ech ter de bedoeling van de schoten geweest zou zijn, blijft voor de opvarenden een raadsel. België staat er financieel goed voor. De Belgische .minister-president Pierlot heeft te Bergen een rede gehouden, waar- -n hy o.a. heeft gezegd, dat het wacht woord van de regeering is: „vrede in afhankelijkheid en eere". Op het oogenblik dankt België dezen vrede aan zijn koning. Het is niet de taak van,. België om het ongelijk in Europa te herstellen; een land in zijn positie moet zich eeti zekere discipli ne opleggen. Spreker spoorde verder het land aan de eenheid te bewaren en hij keerde zich tegen de opruiende taal van provocateurs, tegen wie maatregelen zijn genomen. Het neutra- liteits-programma is een plicht; de soldaten hebben het recht te eischen, dat het land hunner waardig is. Vervolgens zeide de minister-president, dat België het eenige neutrale land is, waar de financieele toestand zeer gunstig is. De laatste leening is een succes geweest en sedert 1 Januari is meer dan 350 millioen frank in het land teruggekeerd. De econo mische toestand stelt het land in staat aan niets gebrek te hebben en geen enkele of- ficieele beperking op te leggen. Ook verzocht de minister-president het land een bewijs van matiging te geven en een evenwicht te zoeken op taalkundig ge bied en tenslotte spoorde de minister de Belgen aan meer te denken aan hun plich ten, dan aan hun rechten. ROOK-AVOND. WISSENKERKE. In het café De Kroon werd door de Erven Wed. J. van Nelle te Rotterdam een rookavond gegeven. De heer C. van Halst opende de bijeenkomst en sprak een welkomstwoord. Er werd door een groot aantal personen deelgeno men aan het pijprooken. Na twee uur bleef nog een deelnemer over, wiens pijp nog aan, was. Hij behaalde den eersten prys. Uitslag: le prijs A. J. Heijboer, 2e pr. C. Verlinde, 3e pr. P. Versluijs, 4e pr. P. Ketelaar, 5e pr. C. Verburg, 6e pr. Ir. Stokman, 7e pr, Chr. Huige, 8e pr. P. Priester. Voor sigaretten-rollen: le pr. C. Verlin de, 2e pr. J. Dobbelaar, 3e pr. L. Beije. Z.-VLAANDEREN W.D. Ouderavond te Schoondijke. SCHOONDIJKE. Vrijdag werd alhier de jaarlijksohe ouderavond van de Openbare Lagere School, de Prinses Irene-School. Nagenoeg alle ouders van de hier school gaande jeugd maakten een dankbaar ge bruik van de geboden gelegenheid om in de nieuwe school het werk van hun kinde ren in te zien en zich met het onderwijzend personeel te onderhouden. Vervolgens ver zamelde men zich in het oude schoolgebouw, waar de leerlingen van de hoogste klasse door zang, muziek en voordracht toonden, dat zij spontaan hadden medegewerkt met hun onderwijzeressen en onderwijzers, om dezen avond te doen slagen. Getuige het luid applaus en de prettige stemming onder ouders en andere genoodigden mag dan- ook van een wel geslaagden avond worden gesproken, een Ouderavond, die het contact tusschen leerkrachten, ouders, leerlingen en belangstellenden belangrijk heeft vergroot en den bloei der school zeker ten goede zal komen. Binnenkort wordt een feestavond gehou den van de pl. afdeeling van „Volksonder wijs". De kinderen en het personeel der school zullen ook hieraan meewerken. Hoe Amerika zich de wereld na den oorlog denkt De handelsbeperkingen moeten verdwijnen. Volgens het Fransche nieuwsagentschap Havas heeft Sumner Welles den Franschen minister van financiën, Reynaud, een me morandum overhandigd, waarin wordt ge zegd, dat de economische politiek van de Ver. Staten gegrondvest is op de volgende beginselen-: le: Gezonde internationale en handels betrekkingen zijn een onmisbare grondslag voor het welzijn, zoowel als voor een duur- zamen vrede tusschen de landen. De inter nationale handel kan zijn rol slechts ver vullen, indien ieder land normaal toegang heeft tot de hulpbronnen van de geheele wereld en niet alleen tot die,, welke binnen zjjn eigen grenzen vervat zijn. Bovendien moet ieder land afzet vinden voor het over schot van zjjn productie, zonder discrimina tie. 2e. De internationale handel kan niet bloeien, wanneer zijn loop wordt gehinderd of afgewend door pogingen van bilaterale, exclusieve of discriminatieve overeenkom sten. Hij kan niet bloeien, wanneer zjjn loop wordt geremd door tolbarrières, quantita- tieve beperkingen, en wisselcontröle. Dit zjjn alles middelen van een handelsoorlog en de jongste gebeurtenissen hebben duide lijk hun vernielend karakter voor den bui- tenlandschen handel getoond in vredestijd, alsmede het vernielend karakter voor den levensstandaard en het algemeen econo misch welzijn van de landen. Ook wordt de internationale animositeit en vijandigheid er do or opgewekt, met als gevolg interna tionale conflicten. 3e. Indien na den huidigen oorlog de we reld opnieuw moet worden opgebouwd op grondslagen van stabiliteit en vrede, waar bij gevoelens van wraak en vrees moeten w rden vermeden en de weg tot economi- schen vooruitgang moet worden geopend, dan moet de internationale handel op ge zonden grondslag worden opgebouwd. Dit eischt een geleidelijk afschaffen van de douanebarrières en de onredelijke hinder nissen, welke n den weg worden gelegd aan den handel over de grenzen. Op het gebied van wissel-handel en credietwezen moet een multilaterale regeling tot stand komen. Na met minister-president Daladier over leg te hebben gepleegd, verklaarde Rey naud aan Sumner Welles, dat de Fransche regeering het eens was met de in boven genoemd memorandum opgesomde begin selen. Hy herinnerde er aan, dat de begin selen van vrjjheid deei uitmaken van de beweegredenen, waarom de Geallieerden strijden. Op deze beginselen zjjn aldus Reynaud - de financieele verdragen tus schen Frankrijk en Engeland sedert het. begin van den oorlog gegrondvest. OOK HET OORDEEL VAN AN DERE REGEERINGEN GE VRAAGD. Gezaghebbende kringen in Washington verklaren, dat het economische memoran dum, dat door Sumner Welles aan Rey naud is overhandigd, hetzelfde memoran dum is, dat is toegezonden aan ongeveer 55 neutrale landen en waaromtrent Roo sevelt het oordeel dezer regeeringen heeft gevraagd. Men denkt ook, dat Sumner Welles dit memorandum aan de Engelsche regeering zal overhandigen en dat hij het tijdens zijn bezoek aan Berljjn aan Hitier heeft ter hand gesteld. De teraardebestelling van gep. vice-admiraal W. C. J. Smit. EEN REDE VAN OUD-BURGE MEESTER HAJENIUS. Onder zeer groote belangstelling is Za terdagmiddag op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage ter aarde be steld het stoffelijk overschot van gep. vice- admiraal W. C. J. Smit, oud-chef van den Marinestaf en oud-commandant in Zee land. J' Van hun belangstelling hadden o.a. blijk gegeven de chef van den Marinestaf, J. Th. Fürstner, vice-admiraal B. Schreuders, lid van het Hoog Militair Gerechtshof, schout bij nacht F. J. Heeris, de gep. vice-admi- raals F. Bauduin, A. F. Gooszen, J. de Graaff, C. J. E. Brutel de la Rivière, jhr. G. L. Schorer, J. H. Zeeman, J. Naudin ten Cate, J. F. Osten, C. Fock, de gep. schouten bij nacht W. Lam, A. L. Boelen, W. C. A. Vink en vele andere gep. officieren van de land- en zeemacht. i Verder werden nog opgemerkt de hee ren E. P. Westerveld, oud-minister van marine; W. J. Janssen, directeur van de Visscherijcentrale; mr. J- Smit Az., namens de maatschappij De Schelde; T. H. de Mees ter, pres.-commissaris der Maatschappij „Zeeland"; G. A. Hajenius, oud-burgemees ter van Goes, en vele anderen. In de aula heeft de heer Hajenius als zwager van den ontslapene, het eerst het woord gevoerd en gezegd, dat de vriend schapsbanden, die hem met den ontslapene bonden, reeds van hun jeugd dateeren. La ter is hij met zijn ouden kameraad in aan raking gekomen, deze als commandant van de stelling van de Maas en Schelde, spr. als burgemeester van Goes. In die functie heeft spr. hem nog meer leeren waardee- ren. Hij was een kalme, bekwame en even wichtige commandant, die, ondanks zijn eminente kwaliteiten, voor een ieder, ook voor den eenvoudigsten man, toegankelijk was. Velen heeft hy daardoor aan zich ver plicht; velen zijn hem daarvoor dankbaar. Vice-admiraal Fürstner memoreerde, hoe de ontslapene in de moeilijke jaren van 19141916, chef van den Marinestaf is ge weest. Iedere goede vaderlander en in het bijzonder de Marine, is hem dankbaar voor hetgeen hjj in die verantwoordelijke positie heeft gedaan. Al vriend sprak de heer Diemer Kool, die er op wees, dat vice-admiraal Smit bjj zjjn vele voortreffelijke eigenschappen ook een gouden hart bezat. Schout bij nacht Heeris schetste in het kort den levensloop 'van den ontslapene. Toen hij in 1916 als commandant benoemd werd, was hij een vreemde voor mij, aldus spr. Toen ik in 1919 wegging, was hij een vaderlijke vriend. Daarvoor bracht spr. den ontslapene dank. 1 Tenslotte voerde een pleegzoon, mr. Loeff, het woord. Na het spelen van het Wilhelmus werd de baar grafwaarts gedragen, waar een zwager van den ontslapene, de heer Kuyck,. voor de belangstelling dankte. Er komt weer distributie van peulvruchten. Uit Den Haag: Met ingang van Vrijdag 15 Maart a.s. zullen weder peulvruchten (capucyners, grauwe erwten, witte boonen, tuinboonen, bruine boonen, en andere ge kleurde boonen) worden gedistribueerd. De te distribueeren hoeveelheid zal gelyk zjjn aan die van de eerste distributieperiode, n.l. een kwart kilogram per hoofd van de bevolking voor een tydvak van vier we ken. Nader zal worden bekend gemaakt, wel ke bon van de rijksdistributiekaart met in gang van 15 Maart a.s. op het koopen van de genoemde hoeveelheid peulvruchten recht geeft. Aangezien gebleken is, dat zich met be trekking tot tuinboonen het misverstand voordoet, dat deze niet onder de distributie- regeling zouden vallen, wordt er de aan dacht op gevestigd, dat deze niet bestemd zijn voor menschelyke consumptie, en uit sluitend mogen worden gekocht, afgeleverd en vervoerd met inachtneming van de ter zake bestaande distributiemaatregelen. Het publiek zal derhalve eerst met in gang van 15 Maart weder tuinboonen mo gen koopen, met dien verstande, dat per ©ji u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten, lederen dag moet uw Lever een liter tever- ral ln uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende ls. ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raalct verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u eiet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn siechta lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrü te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lover-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. (Ingez. Med.) KERKNIEUWS Jubileum ds. B. S. Dijkstra Szn. Ds. B. S. Dijkstra Szn., predikant by de Ned. Herv. gemeente van Nieuw-Weerdinge (Dr.), herdenkt op Maandag 11 Maart a.s. den dag, waarop hij-voor 40 jaar het predik ambt aanvaardde. De jubilaris, die in 1874 werd geboren, werd in 1899 candidaat in Noord-Brabant. 11 -Maart 1900 deed- hy- intrede' in- zyn eerste gemeente te Warns, .welke hy diende tot 1917, toen hij- naar Zevenhoven vertrok. Van hier ging hij in 1921 naar Hollandsche- veld (Z.O.), om in 1926 intrede te doen te Sloten (Fr.). Deze standplaats werd in 1929 verwisseld met- 0:v e z a n d e. Op 18- Maart 1934 verbond hy zich aan zyn tegenwoordige gemeente. Ds. Dykstra heeft besloten zijn,jubileum in geen enkel opzicht te vieren en zal gedu rende die dagen uitstedig zijn. Ds. A. Th. Stegenga te Z u i d z a n- d e, die 7 April te Arnhem in de Ned. Herv. Kerk zyn intrede doet, wordt bevestigd door zyn ambtsvoorganger den em.-pred. ds. A. Drost. Ds. H. Z. de Mildt, predikant bij de Geref. Kerk te Renkum, hoopt 14 Maart a.s. te herdenken, dat hy voor 25 jaar te Oostburg in het ambt werd bevestigd. Ds. W. S. van Leeuwen, predikant der Ned. Herv. Gem. te Rotterdam, voorheen teEllewoutsdij k,. is aan de Ryks- universiteit te Leiden gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid. RECHTSZAKEN Kantongerecht Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens overtreding motor- en rijwielwet en/of motor- en rijwielreglement en/of andere verkeersovertredingen: J. C. S., Goes 20 b. s. 10 d. h. W. H. Wemeldinge f 20 en f 7,50 b. s. 10 en 5 d.h.; I. W., Nieuwdorp 15 b. s. 5 d. h.; J. J. D., Ellewoutsdyk 10 b. s. 5 d. h.; J. de R., 's Heer Abtskerke 7.50 b. s. 5 d. h.; C. W. Serooskerke 5 b. s. 5 d. h.; A. H. L., Krab- bendyke 5 b. s. 3 d. h.; C. T„ Nieuwdorp f 3 b. s. 3 d.h.; D. I. S., Goes f 2,50 b. s. 2 d. h.; P. R., Hansweert, A. P. 's Heer- Arendskerke 2 b. s. 2 d. h.; N. C. v. H., Vlissingen 2 b. s. 1 d. h-, A. K., Heinkens- zand P. M. G., J. S. C., Goes, A. M., H. v. B„ beide Arnemuiden, G. J. v. H., Koude- kerke, J. Th. D., Vlissingen beiden 1 b. s. 1 d. h.; H. v. B., Arnemuiden 0.50 b. s. 1 d. h., L. R., Domburg ontslag van rechts vervolging; J. C. V., 's Heer Arendskerke; J. V., Vlissingen; M. Z. N., Kortgene ieder tot teruggave aan de ouders zonder toepas sing van straf. Op den openbare weg luidruchtig zingen: T. de R., Kats: last tot teruggave aan hare ouders zonder toepassing van straf. Venten zonder vergunning: W. K. te Mid delburg 2 b. s. 2 d. h.; handelen in strijd met het Reglement op de wegen en Voetpaden in Zeeland: M. S„ Biezelinge 4 b. s. 2 d. h.; openbare dronkenschap: L. L., Vlissingen P. A. de W. Goes ieder 10 b. s. 10 d. h.; idem by herhaling: G. v. P. verblijvende te Kruiningen: 25 b. s. 10 d. h. kwart kilogram een exemplaar van de na der aan te wijzen bon der rijksdistributie- kaart bij den winkelier moet worden inge leverd.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 8