SPORTNIEUWS VOETBAL. WEDSTRIJDU1SLAGEN. Ie klasse. Afd. I: D.W.S.—Blauw Wit 2—0; Haar lem't Gooi 34; D.O.S.Stormvogels •0—0; V.S.V.Ajax 6—1. Afd. II: Feyenoord—H.F.C. 20; H.B.S.Hermes D.V.S. 23; R.F.C. D.H.C. 2—2; C.V.V.—Sparta 0—4. Afd. Ill: A.C.O.V.V.—Enschede 1—0; QuickTubantia 00; WageningenHe racles 0—4; HengeloGo Ahead 22; Ensched. BoysN.E.C. 14. Afd. IV: Eindhoven—N.A.C. 5—3; Lim- burgiaHelmond 40; M-V.V.B.V.V. 7—1N'.O.A.D.P.S.V. 2—0; Longa— Juliana 1—8; Roermond—Willem 11 0—0. Afd. V: G.V.A.V.Hecrenveen 23; H.S.C.—Leeuwarden 4—1; W.V.V.—Velo- citas 05. 2e klasse. Afd. B: Middelburg—Goes 0—1; R.C.S— Walcheren 72; VlissingenE.M.M. 12. De stand is R.C.S. 7 6 0 1 33—17 12 Vlissingen 7 3 2 2 28—17 8 Middelburg 7 3 2 2 25—17 8 De Zeeuwen 5 3 1 J 17—18 7 Walcheren 6 2 2 2 18—23 6 Zeelandia 9 2 2 5 17—38 6 E.M.M. 10 2 2 6 2329 6 Goes 7 2 1 4 1315 5 Afd. C: Breda Alliance 3— 2 (gestaakt); Hero—T.S.C. 3—5; De Baronie— E.K.C. 3—1; R.B.C.Dosko 1 1; W.V.V.— .N.A.C. II 60 (gestaakt). 3e klasse. Afd. F: Tern. BoysCorn. Boys 14. De stand luidt: Axel 6 5 0 1 27—14 10 Corn. Boys 5 4 0 1 30I 1 8 Sluiskil 6 3 0 3 15—16 6 Biervliet 6 3 0 3 2224 6 Terneuzen 11 5 113 1 122 3 Tern. Boys 6 0 15 1 1—29 1 Afd. G: Aarde ïburgOostburg 1 0; BreskensTerneuzen 8—3. Hier is de stand Terneuzen 7 3 3 I 3220 9 Breskens 5 4 0 1 40—10 8 Aardenburg 4 2 1 1 10—9 5 Schoondijke 4 0 3 1 8—22 3 IJzendijke 5 1 1 3 822 3 Oostburg 5 1 0 4 722 2 Afd. H: Goesche BoysVlissinge 11 04; Goes IIZeelandia II 22; H.K.C. De Zeeuwen II I-4 De stand is: Vlissingen II 8 6 11 3014 13 H.K.C. 7 4 12 16—11 9 De Zeeuwen 11 6 2 2 2 2516 Goes II 5 2 12 14—16 5 Middelburg II 5 12 2 14—15 Zeelandia II Goesche Boys 5 113 8—23 4 0 0 4 6—18 MIDDELBURG—GOES 0—1. Een wedstrijd mot gemiste ltansen. Het is op weinig indrukwekkende wyze geweest, dat Goes, gistermiddag van Mid delburg gewonnen heeft, weinig indruk wekkend niet alleen wat den uitslag be treft, maar ook wat het vertoonde spel betreft. Niettegenstaande dat, komt Goes toch zeker een eere-saluut toe. Het Mid delburg van heden is wel een geheel ander Middelburg dan dat verschillende malen den titel in zijn af deeling veroverde heeft. Waar Goes ook geen hoogstaand spel liet zien, was het geen fraaie wedstrijd. Zoo nu en dan werd wel eens een aar dige aanval opgezet, maar even zoo vlug om zeep gebracht door slecht schieten of treuzelen. Verschillende spelers, vooral van Middelburg, begingen de fout te veel indi vidueel te spelen, wat het team-work niet ten goede komt. Door dit individueel spel van Middelburg, hetwelk de Goes-achterhoede vlug door had, liepen zy, vooral na de rust, steeds in den buitenspel-val, wat natuurlijk ook veel afbreuk deed aan het vertoonde spel. De ©bes-voorhoede kon niet door de Mid delburg-verdediging heen komen en werd nog eens een schot gelost dan bracht Moens redding. Goes werd vooral na de rust ver schillende malen op eigen speelhelft terug gedrongen en het wil ons voorkomen dat Middelburg met opvoering van het tempo en meer open spel in die periode succes had kunnen boeken. Het tempo was trou wens den heelen wedstrijd door een zwak punt bij Middelburg. En daarvan heeft Goes geprofiteerd. De wedstrijd stond onder leiding van den heer Gillissen en nadat Goes de toss gewonnen had bracht v. d. Kop den bal aan het rollen. Zooals gezegd het was een lusteloozen wedstrijd en kwamen de doelen nog eens in gevaar dan brachten Moens en Fr. de Munck redding, zoodat de rust met blanken stand in ging. De tweede helft was van het zelfde ge halte als de eerste en het plaatsen van de groen-witten geschiedde steeds naar de te genpartij. Als men denkt dat de wedstrijd met blanken stand zal eindigen, neemt Goes uit een onverwachten aanval de lei ding, 01, welke zy niet meer afstaat en waardoor de twee puntjes naar Goes gaan. Een mooie prestatie van Goes, daar zij met vier invallers uitkwam en misschien een prikkel voor de groen-witten om ent housiaster te gaan spelen. Dat Middelburg beter lean is zeker! R.C.S.Walcheren 72. önmiddelijk ontwikkelt zich een zeer vlugge en aantrekkelijke strijd waarbij zich aan weerszijden kansen voordeden, welke echter eensdeels door pech, anderdeels door slecht schieten, geen doelpunten opleverden. De thuisclub kwam meer en meer in den aanval, doch verder dan eenige schoten tegen het houtwerk wist zij het niet te brengen. De druk op het Wafcheren-doel wordt echter steeds heviger en na een half uru spelens moet doelman Luyk zwichten voor een kopbal van Gillessc (10)De vreugde is echter van korten duur, want reeds 5 minuten later maakt Aerssens na een voorzet van den uiterst snellen Tiele- man gelijk (1 1). R.C.S. komt dan op nieuw los en na eenige vergeefsche pogingen weet H. Blok uit een hoekschop het net te vinden (2I). Tot de rust weet de goed spelende Walcheren-achterhoede verder on heil te voorkomen. Na de rust valt Walcheren energiek aan en inderdaad weet Castenmillcr na een vlugge doorbraak gelijk te maken (22). Nu wordt hei de thuisclub blijkbaar toch te en het Walcheren-doel moet een ware belegering doorstaan. Walcheren zakt zien- sagen af en haar voorhoede heeft blijk baar met haar laatste doelpunt ook al haar kruit verschoten. Nadat de scheidsrechter ten onrechte een doelpunt van R.C.S. niet toekent, scoort Gillesse (32). Ondanks het feit dat het spel zich geheel afspeelt op de Walcheren helft duurt het nog 25 min. eer Labeur de overwining veilig stelt 42). Even later is het dezelfde speler, die na fraai spel van Gillesse en De Kam den stand op 52 brengt. De sporadische uit vallen van de bezoekers bregen geen opluch ting en voor het einde kogelt Gillesse tot 2. maal toe den bal ineens in de touwen (72). Met dezen stand fluit scheids rechter Meulmeester, die kalm en rustig leidde, het einde van dezen vluggen en zeer aantrekkelijken wedstrijd. R.C.S. speelde klasse beter dan vorige week. Uitblin kers waren bij de thuisclub Wanjo en Gil lesse, bij de bezoekers Tieleman en Ebert. VLISSINGEN—E. M. M. Wel niemand zal gedacht hebben dat het jeugdige E. M. M. het sterke staaltje zou uithalen om Vlissingen op eigen terrein 'n nederlaag toe te brengen. Over de vraag of deze overwinning verdiend is, kunnen we kort zijn. Gezien het veldspel was Vlis singen verre de meerdere, doch wat betreft enthousiasme en doorzettingsvermogen was E. M. M. de baas. Het deed weldadig aan de geheele ploeg te zien ploeteren, waardoor de Vlissingen-spelers geen kans kregen hun vaak te ver doorgevoerd en kort samenspel te ontplooien. Het begin van den wedstrijd was overi gens niet bemoedigend voor de bezoekers; reeds na 2 minuten had Vlissingen de lei ding door Casimir, die een zwak oogenblik in de E. M. M.-verdediging, afstrafte. Daar na wist E. M. M. echter stand te houden en zich zelfs kansen te scheppen. De rust kwam echter met onveranderden stand. Wie gedacht had dat E. M. M. het tem po in de tweede helft niet zou volhouden, kwam bedrogen uit. De jeugdige E. M. M.- ploeg stortte met een geweldig élan en zoo waar wist rechtsbuiten Meerman, nadat Harting onoordeelkundig 2ijn doel had ver laten, de fout af te straffen 11. Dan volgde een geweldig offensief van Vlissingen, het E. M. M.-doel werd onop houdelijk bestormd, doch de verdediging, met Kopmels aan het hoofd, stond als een rots in de branding, terwijl ook paal en lat meermalen te hulp kwamen. Een groot aantal corners was het gevolg, doch succes bleef uit. Als er nog 2 minuten zijn te spelen, plot seling een verrassende aanval van E. M. M. Harting maakt weer dezelfde fout en op nieuw wordt deze door Meerman afgestraft. E. M. M. had daardoor een hard bevochten overwinning behaald. Scheidsrechter Mesu leidde zwak. GOES n—ZEELANDIA H 2—2. Over het geheel genomen speelden Goes IT en Zeelandia II een aardigen, aantrek kelijken wedstrijd. Goes was daarbij het gevaarlijkst, omdat de Zeelandia-verdedi- ging nogal eens vaak de buitenspelers los liet, terwijl de Midelburgsche voorwaarlsen tallooze malen in den buitenspel-val liepen en daardoor zelden tot het Goesche doelge bied doordrongen. De Goes-reserves hadden daarom de zege ook wel verdiend, doch zo waren zoo gul om Zeelandia II twee doel punten cadeau te geven, waardoor hen die verdiende zege ontging. Rust kwam met 10 voor Goes, welk doelpunt, na goed solo-spel door Huisstede gescoord werd. Na rust was het dezelfde speler, die bij een scrimage ook het tweede doelpunt on houdbaar irscboot. Zeelandia kreeg daar na, wegens ongeoorloofd afhouden volgens den. nieuwen spelregel, een strafschop te nemen die Hendrikse onhoudbaar in schoot (12). De Zeelandianen kwamen nu even in de meerderheid, doch brachten het niet tot een goed schot. Toen Goes weer meer aanvallend werd, waren de voorwaartsen ettelijke malen zeer gevaar lijk, doch ook aan deze zijde werd slecht geschoten. De gelijkmaker kwam toen C. Baarecds van verren afstand veel te hard op zijn keeper terugspeelde waarbij de bal precies langs den paal doeltrof (22). Voor keeper Vos, die dus geen enkel nor maal doelpunt liet passeeren, en voor heel Goes, was het wel een hard gelag dat voor twee fouten betaald moest wor den! GOESCHE BOYS—VLISSINGEN II 0—4. Hoewel het samenspel van de Vlissing- sche reserves een weinig hooger stond dan van de Goesche Boyls, waren de laatste, vooral het eerste half uur, toch gevaarlijker en herhaaldelijk kwamen ze goed voor doel, doch dan werden de doel kansen soms op onbegrijpelijke wijze ge mist. Zoo miste bv. Van der Loo zelfs een strafschop en ook Temmerman miste eens voor het geheel vrije en door den kee per verlaten doel. De tegenslag werd voor de hard en goedwerkende Goesche Boys nog grooter toen Verijzer, bij een overigens ongevaarlijke situatie, ongeoor loofd afhield, en dat maar juist binnen de beruchte lijnen. Koolwijk schoot den strafschop hard en onhoudbaar in (01). Kort voor rust wist Van de Velde nog een doelpunt aan de score loe te voegen (0—2). Na rust bleek geleidelijk de meerdere geoefendheid van de Vlissingers, terwijl de Goesche Boys, het spel willende forceeren zich tot te gehaaste en daardoor meesta1 slordige passen lieten verleiden. Waarbij ze met hun aanvallen ook nimmer eenig geluk hadden. En dat was tegen de- goe de Vlissingsche verdediging wel gewenscht. De gasten wisten door Mos en Geense nog twee doelpunten aan hun score toe te voe gen en wonnen dus met 40. Een nog sprekende zege, die zich het eerste half uur niet liet voorzien! H. K. C.De Zeeuwen Hl 1l. Daar H. K. C. niet de beschikking heeft over een terrein, werd deze wedstrijd op het De Zeeuwen-terrein gespeeld. In de eer ste helft waren de partijen gedurende een half uur volkomen aan eikaar gewaagd, wel wist De Zeeuwen door De Vin na 5 mi nuten de leiding te nemen, doch H. K. C. maakte spoedig door Stroosnijder gelijk 11. Wanneer echter v. d. Bulck (ex-E:- land Boys) na een halfuur De Zeeuwen de leiding hergeeft, is het met H. K. C. ge daan. Het spel zakt als een kaartenhuis ineen, waarvan De Zeeuwen dankbaar ge bruik maakt om binnen 5 minuten den stand tot 14 op te voeren, n.l. door De Vin en Bode. Met dezen stand komt de rust. In de tweede helft wordt niet veel bij zonders meer gepresteerd. Beide voorhoe des toonen gebrek aan sehotvaardigheid, waardoor geon doelpunten meer worden gemaakt. Scheidsrechter Van Nimwegen leidde correct. BRESKENS I—TERNEUZEN I 8—8. Het is Breslcens Uitstekend gexuKt revan che te nemen op Terneuzen, na de smade lijke nederlaag van voor de vorstperiode. Direct na den aftrap trekt Terneuzen ten aanval en door een misverstand in de Breskens-achterhoede kan de Terneuzen- midvoor onhoudbaar scoren (01). Hierna is het de beurt van Breskens. Rechtsbuiten A. de Baare zet goed voor het Terneuzen- doel. De doelman loopt uit en als de rechts half dit ontgaan is, terug speelt, kopt hy' in het verlaten doel (1—1). Er heerscht een geweldige spanning op en langs het veld en beide teams ondernemen om beurten een aanval, waarbij Terneuzen wel iets beter speelt. Als bij een scrimage voor het Ter neuzen doel één der gasten een Breskens- speler in den rug duwt, krijgt Breskens hiervoor een penalty toegewezen. Aanvoer der Neuféglise trapt den bal echter keihard in de handen van den Terneuzen-doelman, waarna de bal terug het veld inspringt. Zijn tweede schot gaat jammerlijk naast. Ter neuzen komt nu geweldig opzetten en be houdt een heele poos het beste van 't spel. Bij Breskens vlot het niet zoo, daar de sa menwerking tusschen voorhoede en mid denlinie slecht is. De wedstrijd is ruim 20 minuten oud als Terneuzen uit een dei- fraaie aanvallen opnieuw de leiding neemt (1-2). Breskens pakt nu energiek aan en uit een voorzet van A. de Baare kogel L C. den Hartogh onhoudbaar in. (22). Na de rust speelt Breskens in gewijzigde opstelling. Neuféglise staaten nu rechts half, P. Verduijn rechtsbuiten, A. de Baare rechtsbinnen en C. den Hartogh midvoor. Toch is het samenspel niet beter. Het spel is meestal te kort. Door een misverstand in de Terneuzen- achterhoede weet Breskens al gauw de lei ding te nemen (32). Even later belandt een door H. Fenijn fraai genomen hoek schop bij midvoor C. den Hartogh, die den Terneuzen-doelman opnieuw het nakijken geeft (42). Het is met den tegenstand der gasten nu grootendeels gedaan. Toch kan de links buiten bij één der gevaarlijke Terneuzen- uitvallen scoren, na eerst beide Breskens- backs tegen den grond te hebben gewerkt (43). De rest van 'den wedstrijd zien we bij Breskens spil J. de Visser op de midvoor - plaats, terwijl H. Fenijn zijn plaats inneemt. Met regelmatige tusschenpoozen volgen de doelpuxiten elkaar nu op. Zelfs de Breskens- middenlinie waagt zoo nu en dan een kans, zoodat linkshalf C. van den Heuvel zelfs het laatste doelpunt scoort (83). Het was een pittige match, vooral voor de rust, toen Terneuzen goed partij gaf. De scheidsrechter leidde matig. AARDENBURG—OOSTBURG 1—0. Het is Aardenburg mogen gelukken den eersten wedstrijd na een lange gedwongen rustperiode te winnen. Duidelijk merk baar was het dat de lange rust den spe lers geen goed had gedaan. Het was over het algemeen een matte wedstrijd waar bij beide partijen ongeveer even sterk waren. Scheidsrechter Kouwijzer had, ge zien het faire verloop van den wedstrijd geen al te moeilijke taak. Van het begin af gingen de partijen gelijk op. De thuis club speelde eerste tegen den wind in. Uit één der aanvallen van Aardenburg gaf Hermans de bal goed voor. Paridaen schoot in, welk schot door den Oostburgschen keeper slechts ten deele gekeerd wordt, zoodat de Rijk de bal maar voor het in trappen had (1De bezoekers spanden zich toen iets meer in. Riemens (Oostburg) schoot keihard op de paal; succes bleef echter uit. Voor de rust raakte Pieters nog gewond, zoodat hy' het veld moest ver laten. Aardenburg speelde toen verder met 10 man. Me't onveranderde stand brak de rust a an. Na de thee was Aardenburg weer vol ledig. Weer golfde het spel op en neer. Moeilijke ballen kregen de keepers niet te verwerken. Verschillende spelers begonnen teekenen van vermoeidheid te vertoonen. Aangezien dit aan weerszijden het geval was bracht dit geen verandering in het krachtsver schil. Toen de scheidsrechter het einde floot, was dit voor de meesten een op luchting. Wellicht zal het speigehalle in de volgende wedstrijden weer verbeteren. Scheidsrechter Kouwijzer leidde de wed- stryd goed. LUXEMBURG—BELGIë B 34 De voetbalwedstrijd tusschen een Luxem- burgsche en een Belgische B-ploeg, welke gsteren te Luxemburg is gespeeld, eindigde in een 4-3 overwinning der Belgen. SchoondiikeIJzendijke 53 vrienschappelijk) Beide elftallen verschijnen met vele re servisten. IJzendijke neemt na tien minu ten de leiding door Nijessen, hoewel Schoon- dijke meer in den aanval is. Tengevolge van slecht schieten is het spel reeds 35 mi nuten oud eer Ritico een tegenpunt scoort. Twee minuten later neemt. IJzendijke ech ter opnieuw de leiding door De Smit. Maar Schoondiike slaagt er in opnieuw gelijk te maken. Met dezen stand komt de rust. Bij de hervatting is Schoondiike weer het meest in den aanval, toch neemt ÏJzen- dyke nogmaals het spel in handen en weet het ook nog tot een doelpunt te brengen 23. Nu begint Schoondiike heter te spe len, de aanvallen worden beter afgewerkt en achtereenvolgens door rechtsbinnen en linksbuiten (2 maal) wordt de stand op 53 gebracht. Met dezen stand, komt het einde. WEDSTRIJDEN Z.V.B. Adspiranten: R.C.V.—-Middelburg A 3-1; Vlissingen BWalcheren 11. De Zeeuwen Middelburg B. 5—3; R.C.S.Vlissingen A 1—2. Afd. B: R.C.S. 2—Middelburg 4 7—2; Domburg 1De Zeeuwen 4 103; Zeelan dia 3Walcheren 2 121; Middelburgsche Boys—E.M.M. 2b 6—6, Af deeling C; Hontenisse 1Hontenisse 2 52; Steensche Boys 1Clinge 1 31; Axel 2—Hulst 1 34; S-V.O. 1—Ria 1 2—4; Afdeeling D: Groede 1-Aardenburg 2 42; Sluis 1Breskens 2 26; Oostburg 2 Braakman Biys 1 23. Z.V.B.-COMPETITIE VERLEEST WEER VIER ELFTALLEN. Uit de Z.V.B.-competitïe trokken zich de navolgende elftallen terug; Veteranen- Vlissingen, bij gebrek aan spelers, Walche ren 3 om dezelfde reden. H.K.C. 2 wegens het niet meer beschikbaar hebben van een terrein, in verband met de inundatie, waar door alle wedstrijden „uit" gespeeld zouden moeten worden. Het militaire elftal Mobi- lia 1 moest zich bij gebrek aan voldoende spelers uit de gemengde competitie op Schouwen terugtrekken. Militaire Voetbalcompetitie. Programma voor 12 Maart Dishoek: Kikkers III--Victoria I; Veere: TwijfelaarsVictoria T; Vlissingen: Vlie gers IIAagtekerke; Vlissingen: D.D.V. Quick; Vlissingen: Westhove IIGenisten; Vlissingen: Ti-ekvogels TIKikkers I; Mid delburg: Zoo TeroesVliegers I; Middel burg: KustboysB.B.A.; Middelburg: M.V. V.Scherpschutters I; Zoutelande: Scherp schutters II—Tweco; Oostkapelle: Kanon Eenden; Serooskerke: MeeuwenWescho- ve I; Krabbendïjke: MovéKleihazen II; Tholen: De gel. katers -Moermannen; O.- Vosmeer: JanssenistenStormvogels; Ril land: Kleihazen IDuinkonijnen; Terneu zen: M.E.T.Seheldeboys III; Sluiskil: Vos sen—T.O.P.; Oostburg: WaterrottenCad- zandria I; Cadzand: Cadzandria HZ.K.T. I; Groede: Z.K.T. IIMaloni I; Cadzand- Bad: Maloni IIGrenswachters; Breskens; Seheldeboys IISeheldeboys I. DAMMEN. Het kampioenschap van Zeeland. De uitjagen van den Zaterdagmiddag voortgezetten wedstrijd om het persoonlijk kampioensschap van Zeeland, waren als volgt: W. LenteA. v. Oosten 11; J. Stroo- bandJ. dé Jong 11; D. TrielierC. K. Kaan 1—1. De party Lentev. Oosten werd remise, doordat Lente een winnende damzet ovei het hoofd zag, waarna Van Oosten in het voordeel kwam. Laatstgenoemde werkte een winnend eindspel echter slordig af, waardoor de partij remise werd. StroobandDe Jong was een mooie par ty. De Jong wist positioneel voordeel te halen, maar toch niet genoeg om te win nen. Trielier en Kaan gaven elkaar geen kans, zoo dat ook deze party remise werd. Goedbloed was niet verschenen, zoodat zijn partij tegen Boogaard hedenavond ge speeld wordt. De stand is nu: gsp. gew. gel. vrl. p. W. Lente 6 3 3 0 J. Strooband 6 3 12 J. de Jonge 6 3 12 W. Boogaard 4 2 2 0 A. v. Oosten 5 2 2 1 L. Goedbloed 5 2 0 3 C. K. Kaan 6 0 3 3 D. Trieller 6 0 2 4 Keiler blijft kampioen van Nederland. In de elfde, tevens laatste ronde van het tournooi om het kampioenschap van Nederland, viel Zaterdag te Amsterdam de beslissing: Keiler wist zijn titel met suc ces te verdedigen en veroverde opnieuw het kampioenschap. De uitslagen luiden: JurgVos 11: SuykHam 11; Keiler Bom 11; DukelLichtenberg 20. De eindstand is: 1 en kampioen van Ne derland: Keiler 16 p., 2 en 3 Rustenburg en Suyk, beiden 14 punten, 4 en 5 Dukel en Bom, beiden 13 p., 6 Ligthart 11 p., 7 en 8 Ham en Kalden, beiden 10 p., 9 Jurg 9 p., 10 én 11 Van Dartelen en Vos, bei den 8 p. 12 Lochtenberg 6 p. KORFBAL. SWIFT Q3—V.K.V. 2—0. Zaterdag speelden Swift II en V.K..V. een vriendschappelijken korfbal wedstrijd op het Middelburgsche terrein, Het werd een slap gespeelde ontmoeting, gevolg van een win ter zonder training. Mede door den vry sterken wind kon geen der partijen den korf vinden, zoodat de rust met 00 in ging. Na de rust werd serieuzer gespeeld, met het gevolg, dat de Benjamin van Swift, het adspirant lid T. Minderhout tot twee maal toe een punt voor Swift, dat overwe gend in de meerderheid was. wist te beha len. ATHLETIEK. DE K.N.A.U. MAAKT EEN MOEILIJKEN TI.JD DOOR. Sombere klanken op cle jaarver gadering. Donkere schaduwen lagen er op de gis teren te Amsterdam gehouden jaarvergade ring van de Kon. Ned. Athletiek Unie, som bere perspectieven, welke hun stempel druk ten op de besprekingen van vrijwel alle agendapunten. Het ledental der Unie is de laatste jaren sterk teruggeloopen en eind 1939 was deze achteruitgang nog niet tot staan gekomen. Het spreekt wel venzelf, dat de vermindering van het aantal leden wij hoorden cijfers noemen van 4200 in 1932 en 2700 eind 1939 van sterken in vloed, moest zijn op de financiën. Ook op dit punt waren de verslagen weinig opti mistisch gestemd en de toon van de spre kers, die dit onderwerp te berde brachten was beslist somber. In het rapport van de nationale financi- eele commissie werd critiek geoefend op den arbeid van de technische commissie. 'cS Zenuwtabletten koker 75 cent Maagtabletten koker 75 cent Hooldpijntabletten koker 60 cent Laxeertobleiien doos 60 cent Alleen echt met den naam Mijnhardt. (Ingez. Med.) Hierover ontstonden felle debatten en al kwam men tot overeenstemming toch bleef er in de byeenkomst iets hangen van ani mositeit, welke nu niet bepaald vruchtdra gend mocht worden genoemd voor een goe den gang van zaken. Deze minder aangename sfeer constateer den wy ook bij de besprekingen van regie- mentsvoorstellen, welke op zich zelf van weinig belang waren. De Unie heeft er een eerelid bijgekregen. de aftredende voorzitter A. J. G. Streng- holt, die al 20 jaren „meeloopt", waarvan de laatste tien jaren als bestuurslid, kreeg deze onderscheiding bij acclamatie. Als nieuwe president werd de heer G. E. van der Werff jr., bij enkele candidaatstelling gekozen. Als penningmeester werd benoemd de hr. B. Wirtz (Gouda.) De Sauerbeker, bestemd voor den athleet, dit door zyn prestaties of het gedrag daar voor het meest in aanmerking komt, werd toegewezen aan Jan Brasser. Frits de Ruy- ter was de athleet, die het afgeloopen jaar door zijn recordverbeteringen op de 1500 meter en Engelschen mijl het meest op den voorgrond is getreden: daarvoor kreeg by de gouden van der Werff-medaille. BILJARTEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND 2e KLASSE. Kloeek no. 1. Onder zeer groote belangstelling werd Zondagmiddag den wedstrijd om het kam pioenschap van Zeeland 2e klasse cadre 35/2 te Vlissingen voortgezet. Helaas was het vertoonde spel niet van prima kwaliteit de meeste spelers bleven onder het ver- eischte gemiddelde voor deze klasse. Van de gespeelde partyen viel niets byzonders te vermelden. De uitslagen luiden: C. v. Oorschot (A.B.C.) 150—55—14—2.72 A. Viergever (A.L.M.) 101—55—11—1.83 C. v. Ryn (A.L.M.) 15041—22—3.65 C. v. Oorschot (A.B.C.) 95—41—12—2.31 A. Suurmond (A.B.C.) 150—51—21—2.94 C. Nobels (A.L.M.) 120—51—14—2.35 De Zondagavondpartjjcn. De Zondagavondpartijen werden geopend met den stryd tusschen de heeren Elich en Viergever. De Goesenaar, die toch niets meer te winnen had, speelde ditmaal heel wat beter, terwijl Elich, die moest winnen om zijn kans te behouden, minder sterk speelde. Het zag er dan ook naar uit dat Viergever ditmaal de sterkste zou zyn. In de laatste beurten hervond echter Elich zyn kracht en won tenslotte nog met slechts 5 punten verschil. Daardoor bleven drie spe lers aanspraak maken op den titel, n.l. de heeren Kloeck, Elich en v. Ryn. Eerstge noemde, nog ongeslagen, moest het daarna opnemen tegen Nobels. De zenuwen speel den hem parten en deden aan zijn spel veel afbreuk. De Goesenaar daarentegen speel de veel rustiger en zoowaar gelukte het hem om Kloeck te verslaan, waardoor geen enkele speler meer ongeslagen was. Daar na moest een titel-pretendent n.l. v. Ryn, het opnemen tegen Suurmond. Het stond reeds by voorbaat vast dat dit een zware party zou worden, daar Suurmond tot nu toe, beneden zijn kunnen had gespeeld. Thans gafhy echter den Goesenaar geen kans en won met ruim verschil. Door dit verloop was de spanning ten top gestegen, daar nu de laatste partij tusschen de heeren Elich en Kloeck, de beslissing moest brengen. Voor een stampvolle zaal werd deze partij gespeeld. In den beginne ging het spel ge lijk op. Gezien de omstandigheden waaron der werd gespeeld, was het spel van be hoorlijk gehalte. Het werd dan ook een spannende party, waarin de kansen tot het laatst gelijk bleven. De eindspurt van Kloeck was echter beter en daardoor wist hy niet alleen deze party, doch tevens het kampioenschap te winnen. De uitslagen waren: C. Elich CO.K.K.) 150—44—20—3.48 A. Viergever (A.L.M.) 145—44—13—3.37 C. Nobels (A.L.M.) 150—51102.94 L. Kloeck (A.B.C.) 13251—122.5S A. Suurmond (A.B.C.) 150—40—19—3.75 C. v. Ryn (A.L.M.) 9940—112.47 L. Kloeck (A.B.C.) 15038123.94 C. Elich (O.K.K.) 133—3S—13—3.50 De heeren v. Oorschot, Nobels en Vierge ver, degradeeren naar de 3e klasse. De totale uitslag luidt: 1 L. Kloeck (ABC) 5 SS2 247 25 3,57 2 C. Elich (OKK) 4 S43 210 27 4 01 3 C. v. Ryn (ALM) 4 814 20S 22 3 91 4 A. Suurmond (ABC)4 827 251 24 3,29 5 C. v. Oorschot (ABC) 2 6S0 275 15 2,47 6 C. Nobels (ALM) 2 685 279 21 2,45 7 A. Viergever (ALM 0 706 297 13 2,37 VAN DER POL KAMPIOEN 2e KLASSE GROOT BILJART CADRE. Te Amsterdam zijn de biljartwedstrijden gespeeld om het kampioenschap van Neder land tweede klasse groot biljart cadre. Een beslissingsparty tusschen Van der Pol en Gehrels, die beiden slechts één partij in dir tornooi hadden verloren, werd door Van der Pol gewonnen. De einduitslag van het tornooi luidt: gew. car. hoogste alg. gem. serie V. d. Pol 6 2010 94 18.4.4 Gehrels 5 1847 '161 12.82 Metz 4 1931 173 11.22 Katoen 4 1730 107 10.54 Vreeswijk 3 1S57 76 10.37 v. Lochem 3 1706 79 S.20 Vos 2 1468 77 9.11 Beuming 1 1416 53 7.33

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 3