Russische detachementen verdronken hij Wiborg De aanvallers blijven desondanks in actie. Zestien Italiaansche kolenschepen vastgehouden De hardnekkigheid, waarmee de Finnen Wiborg blijven verdedigen, heeft gisteren aan het roode leger weer vele dooden gekost. De Russen hebben evenwel blijk baar versterkingen gekregen en hun aan vallen maken, dat de Finnen onophoudelijk op hun hoede moeten zijn. Wiborg zelf is echter voor het grootste gedeelte nog in Finsch bezit. Vanmorgen is er wel een be trekkelijke rust ingetreden, doch men ver wacht, dat dit slechts een inleiding is voor een nieuw groot offensief. Het Russische opperbevel moet eerst zijn troepen hergroepeeren. Bovendien heeft de Finsche luchtmacht grocte verwoestingen onder de Russische strijdkrachten aange richt. Er bestaat alle reden om te geloo- ven, dat hetkrachtige Finsche verzet het roode leger teleurgesteld heeft en dat. men het weerstandsvermogen der Finnen ern stig heeft onderschat. Op het ijs van de Finsche Golf zijn ge vechten geleverd, die tot de bloedigste van dezen oorlog hehooren. Op vele plaatsen werd het ijs 'door de Finsche bombardemen ten gebroken. Geheele Russische infanterie- detachementen en een groot aantal gepant serde sleden en tanks verdwenen in het water. De Russen, die in massieve forma ties marcheerden, vormden een gemakkelijk doel voor het geschut en de vliegtuigen der Finnen. Tevergeefs trachtte de Russische luchtmacht de Finsche vliegtuigen te ver jagen. AANVALLEN VANUIT ESTLAND! Reuter meldt, dat de aanvallen die de Russen met infanterie, motorsleden-en lich te tanks over het ijs van de Finsche Golf ondernemen, ook van de Russische bases in Eestland, n.l. Saaremaa (Oesel) en Hiiumaa (Dagoe), uitgaan. De Russen moeten daar bij een afstand van 100 tot" 140 kilometer afleggen. De onophoudelijke Russische be dreiging tegen de lange Finsche Zuidkust betéekent' voor hét kleine Finsche léger een reusachtige inspanning. De buitenge wone koude véri dezen winter Heeft dé Rus sen in staat gesteld, op de Finsche meren en de waterwegen in het binnenland be trekkelijk zware tanks te gebruiken. Voor het begin van Mei kan geen groote dooi verwacht worden; in den tusschentijd kan het roode leger gemechaniseerde afdoelin- gen over de meren en moerassen zenden. De sneeuwval van de laatste dagen is niet voldoende om den Finnen van voordeel te zjjn. Het stoffelijk overschot van de twee eer ste Zweedsche vrijwilligers, die in Finland gevallen zijn, zal in Zweden met militaire eer hegraven worden. In een bericht uit Stockholm wordt ge zegd, dat de Russen, indien zij vasten voet aan de kust van de Finsche Golf weten te krijgen, den val van Wiborg niet behoeven te forceeren. Volgens een inlichting hopen de Russen zelfs bij Kotka, dat slechts 100 kilometer ten Oosten van Helsinki ligt, te landen. „EEN GOEDE LES VOOR DEN VOLGENDEN OORLOG". Het Russische orgaan „Krasnaja Svesda" schrijft in een artikel over den oorlog in Finland, dat de eerste faze van den strijd was geëindigd op 11 Februari, toen de aan vallen op de Mannerheimlinie begonnen. „Alle voorgaande operaties hadden volgens 't blad 't karakter van voorbereiding en ver kenning. De eerste krijgsverrichtingen, aldus het artikel verder, zijn voor de Russen een goede les geweest, die men voor een ko menden oorlog moet onthouden. De ge vechten in Finland hebben aangetoond, dal zonder Infanterie tanks, nochvliegtuigen kunnen slagen. Tankaanvallen hebben geen materieele, doch slechts een moreel e uitwerking en, in dien de verdediger moreel sterk genoeg is, kunnen de aanvallen geheel zonder resul taat blijven. Daarom is de infanterie het be langrijkste. De snelheid, waarmede de Fin nen versperringen aanlegden, heeft de aan vallen van het roode leger zeer vertraagd". Hét Róode Kruis In verband met de herhaalde aanvallen der Russische vliegtuigen op Finsche zie kenhuizen, verwijderen de Finnen de Roo de Kruisteekehs van al hun ziekenhuizen. Van de andere Finsche fronten valt geen bijzonder nieuws te melden. Vice-admiraal W. C. J. Smit overleden. Op 79-jarigen leeftijd is gisteren te 's- Gravenhage overleden vice-admiraal W. C. J. Smit, ridder in de orde van den Neder- Zandschen Leeuw, commandeur In de orde van Oranje-Nassau, drager van het eeretee- ken voor belangrijke krijgsverrichtingen in Atjeh 18731896, en bezitter van het kruis van verdiènste van het Nederlan'dschë Roo de Kruis; Men schrijft ons van geachte zijde: Bij het .bericht van het overlijden van den gepensioneerden vice-admiraal W. C. J. Smit, die in de jaren 19141918 behoor de tot hen, die op de hoogste treden van den militairen ladder stonden, is het niet meer dan een plicht, aan de nagedachtenis van den overledene i'erschuldigd, om met een enkel woord te herdenken, op welke posten hij in moeilijke tijden 'stond en hoe hij de toen op hem rustende taak heeft ver richt. Man van groot geestelijk evenwicht, van zeer helder inzicht en intuïtief aan voelen van wat was hoofdzaak en wat bij komstigheid, bekleedde hij in de moeilijke dagen van Juli 1914 de functie van Chef van den Marinestaf en Ik meen, dat hem voor wat hij toen verricht heeft, geen grooter lof kan worden gebracht, dan die waarme de bij verschillende gelegenheden de oud opperbevelhebber generaal Snijders zich uitte over de wijze, waarop hij bij de ver vulling van zijn zware taak was gesteund door den toenmaligen schout-bij-nacht Smit. Steeds sprak deze uitzonderlijke man met den grootsten lof over de klare en doorwrochte adviezen, welke de Chef van den Marinestaf hem voorlegde. COMMANDANT IN ZEELAND. Nadat hij twee jaren, van Augustus 1914 tot Augustus 1916 deze functie met zoo groote bekwaamheid had vervuld, trad ad miraal Smit in een nieuwe functie, die van commandant van de in het leven geroe pen stelling van de monden van de Maas en de Schelde, met als standplaats Middel burg. Terwijl zijn voorganger, de vice-ad miraal Van Hecking-Colenbrander den titel van Commandant in Zeeland had gevoerd, werd als gevolg van politieke overwegin gen aan admiraal Smit den nieuwen titel gegeven. Waar zijn voorganger van 1 April 1915 tot Augustus 1916 het commando Zeeland had georganiseerd en met krachtige hand de noodige maatregelen in het Scheldege- a getroffen, rustte op admiraal ümit de taak van consolideeren, van af- vooïirfPiHv ^8n' een taak d00r hem °P i® wyze VGrr5cJit. Man van aan- ^®en. v .,en rechtsohapenheidvan groote bescheidenheid en begiftigd met een verstand en klaar oordeel is h« degeen geweest, die niet door zijn rane mIW, ™ar "°°r 2"n 5* m Middelburg een plaats wist te schennen St? **rd en van zulk een28£ kefnÜ' dat ztfn naam ook na zHn vertrek Zeeland nlet vergeten werd. ren rJe^dat m eve,nwlchtiSe fifmur wa- Deze korte uiteenzetting van het meeat markante van dezen routen dienaar ™n Hei misdrijf ie Soesterberg. De dader verklaart de toedracht. Hoe men hem op het spoor kwam. In een onderhoud met den inspecteur m politie, den hr. A. F. Schreuder, hebben wij, aldus Het Amersfoortsche Dagblad, gis termorgen den' gang van zaken gehoord omtrent den aanslag op mevrouw Van der Griend te Soesterberg. Vrijdagavond, dus voor dien Zaterdagmorgen dat mevrouw Van der Griend werd overmeesterd, Leeuwenkamp naar Amersfoort geweest en heeft daar een paar borrels gedronken een fleschj'e jenever meegenomen naar het zomerhuisje en daar 's nachts den inhoud genuttigd! Volgens zijn verklaringen was hy dus onder den invloed van sterken drank toen hij Zaterdagmorgen daaropvolgend me vrouw van der Griendt heeft aangevallen. Over het slaan en dreigen wist Leeuwen kamp zich echter niets te herinneren. Aan vankelijk had hij van een dusdanige „mist in zijn hoofd", zooals hij dat uitdrukte, last, dat hij noch het zomerhuisje noch mevrouw van der Griend herkende. Bjj stuitjes en beetjes echter kwam de bovengenoemde verklaring uit hem los. Den dag na de ont vluchting van mevrouw van der Griend heeft de burgemeester van 's-Graveland voor een spoor gezorgd. Hij waarschuwde de Soester politie dat de vermoedelijke da der van den aanslag met een huurauto uit 's-Graveland naai- Amsterdam was gegaan. De chauffeur van deze auto, de heer P. Na gel, had hem direct herkend en had in Am sterdam bii het afrekenen gezien, dat Leeu wenkamp een groot bedrag aan bankpapier bij zich droeg. Dit gestolen geld plus de zil veren en gouden voorwerpen heeft Leeu wenkamp waarschijnlijk in Amsterdam achtergelaten, daar bij zijn aanhouding niets meer op hem werd gevonden. In Amsterdam raakte de Soester recherche het spoor van L. bijster. Het blijkt dat hij vandaar naai- Pijn- acker is gegaan en daar de nacht heeft doorgebracht in een tuinhuisje. Den vol genden morgen werd Leeuwenkamp hier uit door den eigenaar verwijderd nadat de ze hem nog kleeren had gegeven. Toen hy echter weg was kreeg de eigenaar vev- moedens dat hij de dader van den aanslag in Soesterberg zou kunnen zijn. In Den Haag liep Leeuwenkamp tenslotte in de val. .Vandaag wordt Leeuwenkamp naar Utrecht overgebracht om voorgeleid te worden voor den officier van Justitie. Hem zal ten laste worden gelegd zware mishan deling, poging tot moord, vrijheidsberoo- ving en diefstal. Met deze zaak heeft de naam Leeuwenkamp in Soest weer herin neringen opgewekt aan vroeger. Veertig jaren geleden n.l. roofde en stal zijn broer, Peter Leeuwenkamp, hier in deze gemeen te er lustig op los en bracht de schrik on der de Soester boerenbevolking. Met de verdwijning van Peter, die later in Duitsch- land onthoofd is geworden, en thans met de opsluiting van Johannes Leeuwenkamp, kan Soest weer gerust zijn. Twee beruchte inbrekers op heeterdaad betrapt. Dank zij een opïeüenden en slimmen nachtwaker. Door die oplettendheid en bedachtzame wijze van handelen van een controleur der Nederlandsche Bewakingsmaatschappü te Amsterdam is de Amsterdamsche politie er in den afgeloopen nacht in geslaagd de hand te leggen op twee beruchte inbrekers, BI. en Z„ juist op het oogenblik, dat deze menschen bij de expeditie-ónderneming A. B. C., in de Kerkstraat aldaar hun slag meenden te hebben geslagen en zy zich van het terrein hunner' werkzaamheid wilden verwijderen. De controleur B. maakte, zooals gewoon lijk, de ronde door zijn wijk. Op de Regu liersgracht zag hij plotseling twee man nen, die hem', uit' hoofde van zyn beroep, bekend waren, hl. BI. en Z., die berucht zijn als muntmetersdieven, ladelichters en inbrekers. Z. was als heer gekleed. Hij zag er wat men noemt chic uit. Ze hadden een fiets by zich. Daar deze heeren gewoonlijk niet veel goeds in den zin hebben, wanneer zij er des nachts op uittrekken, leek het den con troleur de moeite waard hen in het oog te houden. Hy begon een voorzichtige ach tervolging, evenwel nog niet voorzichtig genoeg, want BI. kreeg hem in de gaten. Het was zaak, zich aan de aandacht van beide mannen te onttrekken. De contro leur deed dan ook alsof hjj niets had ge zien eh reed op zijn fiets een andere rich ting uit. Uit de bewegingen van de beide inbrekers had hij opgemaakt, dat zfl in de buurt van de Kerkstraat hun slag wil den slaan. BI. volgde hem nu op zjjn beurt eenigen tijd op de fiets, om te zien, of de controleur van den bewakingsdienst inder daad geen argwaan koesterde. TensIott,e slaagde de nachtwaker er in hem kwyt te raken. De controleur begaf zich, toen hy zich onopgemerkt wist, onmiddellijk naar het politiebureau Stadhouderskade, waar h{j zijn bevindingen aan den dienstdoènden wachtcommandant meedeelde. Men oordeel de het daar noodig, een onderzoek in te stellen naar de gangen van de beide in brekers. Een agent in uniform ging met den controleur mee in de richting van de Kerkstraat, waar men vermoedde, dat de inbrekers bezig waren. Onderweg vervoeg de zich nog een tweede politieman bij hen. Het vermoeden van B. bleek inderdaad juist te zijn. Want toen de twee politieman nen en de controleur drie minuten in di Kerkstraat waren, verscheen het tweetal inbrekers uit het pand van de expeditie onderneming A. B. C. De politiemannen trokken hun revolvers en hielden op deze wyze BI. en Z. in bedwang. Ih den korten tijd, die verloopen zijn tus- sehen het oogenblik, waarop de contro leur van den bewakingsdienst naar de Stadhouderskade fietste, en het moment waarop de politiemannen in de Kerkstraat kwamen, hadden de inbrekers kans ge zien een muntmeter te lichten, terwijl Z. een groot pak tafelkl'eeden op zijn fiets had gestapeld. Het tweetal werd gearresteerd en over gebracht naar het bureau Stadhouderskade. Uiteraard werden de heeren gefouilleerd, waarbij bleek, dat Z. in het bezit was van een koevoet met verlengstuk. BI. had by zich handschoenen, een igroote bos loo- pers en een zaklantaarn, hetgeen een vol ledige inbrekersinventaris uitmaakt. Di rect na hun opsluiting in het bureau Stad houderskade werden de inbrekers ver hoord. Het spreekt vanzelf, dat zy, hoe wel by deze inbraak op heeterdaad be trapt, toch niet bekenden. De politie vermoedt, dat het tweetal ook de hand heeft gehad in een tweetal nach telijke inbraken, dat den laatsten tijd ',s geconstateerd. Een zeegevecht tusschen een Fransch en een Engelsch schip. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Buenos Aires (Arg.): Naar eerst thans bekend wordt, is eeni gen tijd geleden tengevolge van een ver gissing een zeegevecht gevoerd tusschen een Fransch en een Engelsch schip. Daarbij werden 14 Franschen gedood en verschei dene zwaar gewond. Toen het Engelsche schip „St. Helena" eenige weken geleden van Teneriffe (Ca- narische Eil.) uitliep, werd het des nachts door een schip achtervolgd en kort daarop beschoten. Verscheidene leden der beman ning werden gewond. De Engelschen be antwoordden onmiddellijk het vuur. Een voltreffer raakte het andere schip mid scheeps, dat hierop het vuur staakte en zich door seinen hekend maakte als Fransch schip. De gezagvoerder van dat Fransche schip deelde mede, dat hij vernomen had, dat een der Duitsche schepen uit Teneriffe wilde vertrekken. Daarop had hy de wacht be trokken. Toen nu het Engelsche schip op den verwachten tyd uit de haven vertrok, meende hij een Duitsch schip voor zich te hebben, Hy achtervolgde het schip terstond en opende tenslotte het vuur. Toen bleek, dat het geen Duitsch handelsschip was, staakte hij het vuren. H. M. de Koningin moge in het licht stel len, hoezeer deze zoo bescheiden man, zijr land öp zoo waardige wijze heeft gediend VerkoopingeD en Verpachtingen Het bestuur van den Polder Walche ren heeft hedenmiddag aanbesteed het uitvoeren van werken aan de zeeweringen van de Zuid- en .Westwatering. Eerste perceel inschrijvers: A. A. de Wilde, Middelburg 6589„ J. Lmdenberg Czn., Wemeldinge 6350. Tweede perceel A. A. de Wilde 6735, J. Lindenberg 6540. De lading wordt vrijge geven na den oorlog» Volgens het Engelscne Reuterburéau zijn er thans ih totaal zestien Italiaansche schepen opgebracht naar Duins. Deze schepen waren geladen met steenkool uit Duitsche mijnen. De meeste ervan hadden hun lading ingenomen te Roterdam; en kele ook te Antwerpen. Een der schepen is vrijgegeven. Als mo tief hiervoor gaven de Engelschen, dat dit schip, de „Loasso" op 1 Maart, toen de nieuwe Britsche controlemaatregel ook voor dezen Italiaanschen invoer ging gel den, reeds vertrokken was uit Rotterdam. Het was echter opgehouden door machine- schade. Van de andere schepen is officieel de in beslagneming gelast. Dit beteekent, dat de van boord gehaalde steenkolen tot het einde van den oorlog zullen worden vastgehouden. Als bewezen wordt, dat de lading Italiaansche of andere neutrale eigendom is, zal zij aan de eigenaars wor den overgegeven, doch als de lading Duitsch eigendom is zal zij worden toege wezen overeenkomstig de bepalingen van het vredesverdrag. Het aanhouden van de Italiaansche sche pen heeft, volgens Havas, geen goeden in druk gemaakt op de openbare meening in Italië. De Italiaansche pers onthoudt zich evenwel van commentaar en de ontstem ming blijkt vooral uit de opschriften in de kranten. Oude inbraak opgehelderd. DADERS ZATEN REEDS IN DE GEVANGENIS. De centrale opsporingsdienst van de Haagsche politie is er dezer dagen in ge slaagd een oude inbraak tot klaarheid te brengen. De twee daders zitten reeds voor andere misdrijven in de gevangenis, maar een heler liep tot nu toe op vry'e voeten'. Ook deze man is thans ingesloten. Het gebeurde in den avond, van' 2 Decem ber 1938, dat een familie in de Moucheron- straat te Den Haag naar een -bioscoop was en een 24-jarige dienstmeid thuis was ge bleven om op de baby te passen. In den loop van den avond werd het dienstmeisje tweemaal opgebeld. De eerste keer vroeg een mannenstem of mynheer thuis was, waarop het meisje antwoordde, dat de fa milie naar de bioscoop was en de tweede maal verzocht een mannenstem aan den anderen kant van de lyn of het meisje zich onmiddellijk naar het ziekenhuis aan den Zuidwal wilde begeven. De familie zou op weg naar de bioscoop een ernstig ongeluk hebben gehad. Het meisje reed snel per fiets naar het ziekenhuis, waar men van het ge val niets wist, zoodat zij onverrichter zake naar huis terugkeerde. Hier bleek, dat zij was misleid en dat men tijdens, haar af wezigheid had ingebroken. De buit was 1200 gulden aan contanten en voor een waarde van 1000 gulden aan sieraden. Een spoor van den dader, eventueel de daders, dacht de Haagsche recherche gevonden te heb ben, toen zy op 10 Maart 1939 na een schiet partij in de Parkstraat de hand legde op een 35-jarigen beruchten inbreker. In de zakken van dezen man, die later tot drie jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, vond. men een groot aantal kostbaarheden en bjj deze sieraden waren ook twee voor werpen, welke gestolen bleken te zijn in het huis in de Moucheronstraat. Los van de zeiken, waarmede deze man in verband stond, arresteerde de politie de vorige maand een 19-jarigen lossen werk man en diens 23-jarigen vriend, die ver dacht werden van een serie kleine inbraken. Zij zijn na hun arrestatie in het huis van bewaring ingesloten. Laatstgenoemde jon geman is getrouwd en nu ontdekte de po litie onlangs, dat deze vrouw vroeger als dienstbode in betrekking is geweest bij de familie in de De Moucheronstraat. Zij was dus met den toestand in dat huis volkomen bekend en het was natuurlijk niet onmoge lijk, dat zy van dien ouden inbraak meer zou weten. Inderdaad bleek dit vermoeden juist te zijn. Haar man, tezamen met een derden vriend, eveneens 23 jaar en thans in de gevangenis voor een inbraak in een drogisterij, waarvoor hy anderhalf jaar ge vangenisstraf heeft gekregen, hebben de ze inbraak gepleegd en de buit verkocht aan een 41-jarigen koopman, die de gestolen voorwerpen destyds weer heeft overgedaan aan den man, die op 10 Maart 1939 in de Parkstraat werd gearresteerd. Deze koopman, de eenige dus, die zich nog op vrije voeten bevond, is thans ook aangehouden en opgesloten. Voorts is komen vast te staan, dat de twee daders van de inbraak in de De Mou cheronstraat in November 1938 500 gulden gestolen hebben in een perceel in de Von- delstraat. Duitsche vliegeraanvallen op twee Britsche tankschepen. EëN DER VAARTUIGEN BE SCHADIGD. Het Engelsche tankschip „Charles F. Meyer" (10,516 ton) is Maandagavond in Het Kanaal aangevallen. De bemanning heeft, naar verklaard werd, het schip ver laten. Twee reddingbooten hebben vergeefs gei-uimen tyd naar de opvarenden gezocht. Later is, naar Reuter bericht, het tank- schip een Britsche haven binnengebracht. Het was beschadigd. Het Britsche tankschip „Shelbrit 2" uil Swansea, groot 695 ton, is door twee Duit sche vliegtuigen gisteravond buiten de Noordoostkust van Schotland gebombar deerd en met machinegeweren beschoten. Een lid der bemanning werd gewond. De Duitschers wierpen vyf bommen neer, die rond het schip neerkwamen, zoodat de scherven in alle richtingen vlogen. Later richtten zy gedurende ongeveer 20 minuten machinegeweervuur op het schip. Er werd geen belangrijke schade aangericht, meldt Reuter. OFFICIEELE PUBUCATIES. Openbar© vergadering van den Raad der gemeente GOES. op Woenodag, den 13 Maart 1940, des na middags half drie uur. Punten van behandeling: Vaststelling der no-tulen van de vergade ringen van 27 December 1939 en 8 Febru ari 1940. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel om aan de nieuwe openbare ULO-school den naam te geven van ^Burgemeester van Dusseldorp- school 3. Besluit tot wijziging der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1939. 4. Voorstel tot wijziging der begroofïng van het grondbedrijf voor het dienst jaar 1939. 6. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1939. 6. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1940. 7. Voorloopige vaststelling der gemeen terekening ovér het dienstjaar 1938 met de daarbij behoorende bedryfs- rekeningen. 8. Voorstel tot vaststelling van het be drag per leerling bedoeld in art. 101 bis eerste lid der Lager Onder wijswet 1920, voor het dienstjaar 1940. 9. Voorstel tot vaststelling van het voor schot op de vergoeding aan de bij zondere scholen bedoeld in art. 101 bis, zevende lid der Lager Onderwijsr wet 1920, voor het jaar 1940, en die, bedoeld in art. 103, 6e lid dier wet. 10. Voorstel tot het aangaan eener rege ling tot aankoop en ruil van eigen dommen: ten behoeve van den bouw van een nieuw post- en telegraafkan toor. 11. Voorstel tot aankoop van éen stukje grond, gelegen in de Wijngaard straat. 12. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente We meldinge verband houdende ime8 den verkoop van onroerend goed, af komstig van het voormalige gasbe drijf dier gemeente. 13. Voorstel tot aanvulling der Verorde ning op de Straatpolitie. 14: Voorstel tot het opnieuw vaststellen lier prijzen van bouwterreinen, be hoorende aan het Grondbedrijf. 15. Voorstel tot aanvaarding van eem x'erhoogd voorschot van „Werk fonds!' ten behoeve van het aanbren gen van verbeteringen ih het ge bouw van het Gasthuis. 16. Voorstel tot wijziging der Verordening regelende de bezoldiging van de ambtenaren in dienst der gemeente. De Burgemeester, A. de Roo, loco. BURGERLIJKE STAND Goes. Ondertrouwd: Johannes Cornells Vissers, 24 j. jm. te Rotterdam en Marie Elise Bickelmeijer, 27 j. jd.; Franciscus Johan de Kok, 23 j. jm. en Cornelia van Riet, 19 j. jd. Overleden: Pieternella J.ohanna Jacoml- na Role, 16 j. te Kloetinge. 's Gravenpolder. Geboren: Johannes z. v. Jacob de Witte en Maria Hoogesteger; Hendrik Hermanus z. v. Johannis Goudswaard en Dingena. de. Wilde; Hubregt Johannes z. v. Johannes Augustinus Mol en Forra Kesselaar;Jan netje d. v. Hendrik den Dekker en Mar- garetha Hillebrand. Overleden: Willem Nieuwdorp 69 j., echtgenoot van Jacomina Tramper; Helene Louise Albath 34 j. echtgenoote van Lode- wijk Kesselaar; te Goes, Adriaah Braam 45 j. echtgenoot van Jacoba Schipper; Anna Judith Johanna Jacobusse 2 j.; Pieter Jo- sephus Vermeulen 80 j. weduwnaar v. Kla- zlna Huige. Getrouwd: Gerhard de Witte 24 j. en Janna van Alten 21 j. te Terneuzen. Nisse. Geboren: Maatje Cornelia d. v. Jacob Verboom en Helena Bosman. Overleden: Johanna de Jonge, wed. van P. Borstelaar 78 j.; Jacomina de Winter, vrouw van Frans Cornells Poortvliet 75 j. (D'.Z.) Waarde. Geboren: Leendert Adriaan Marinus z. v. Hubregt van Zweden en Johanna de Bat; Pieter Jan z. v. Marinus Arie van Weele en Janna Saartje Kloet. (D.Z.) Bevallen: M. A. Haartsen, geb. v. ö- Broecke d., C. E. M. Maas, geb. du Bois <3., M. C. Vellekoop, geb. Vis z., W. A. Janse, geb. Klaassen z., S. J. La-ko, geb. Masclee M. J. Clarisse, geb. Faas z., N.. van Melle, geb. Feijter d. Overleden: T. S. de Pauw eehtgen. van F. Tanghe, S. Kareis weduwe van P. de Huïlu. (B.C.) MARKTBERICHTEN Middelburg, 7 Maart. Aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prysnoteering). Boter 0,77V- Eieren 4.45 Eendeieren 6. Aangevoerd door handelaren: Boter 0,75; Eieren 4,75. Particulieren prijs van den Marktzetter van de Z.L.M.: Boter 0,85; Eieren 5,45; Eendeiren ƒ6. Particuliere prijs van den Middelburg- schen handel Boter 0,86; Eieren 5,60; Poelje 5,30; Eendeieren f 5,60; Ganseieren 12,—. Middelburg. 7 Maart. Eiermarkt. De aanvoer was 26000 stuks. 5254 kg 4,40, 54—56 kg 4,63-4,67, 56—50 kg 4,71, 5S—60 kg f 4 83, 60—62 kg 4.84 4,91, 62—64 kg 4,90—4,92, 64—66 kg 5—5,03, 66—68 kg 5 05—5,13, 68—70 kg 5,23, 70—72 kg 5,08, 72—74 kg 5.18, SO—82 kg 5.80. Bruine eieren: 5052 kg f 4,13, 5254 kg 4,45, 54—56 kg 4,64. 56—5S kg 4.74, 5S— 60 kg 4.82, 60—62 kg 484 —4,88, 62—64 kg 4,92, 64—66 kg 5.08, 66—6S kg 5 11. 6S—70 kg 5 24. Eender eieren 4.83. Ganzeneieren 11.40.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 3