STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE Rein mi wiltoi dan wit |W@fê#SL SPORTNIEUWS MIDDELBURG SPREEKUUR WETHOUDER. Het spreekuur van den wethouder van openbare werken, den heer P. Ph. Paul, dat gewoorlijk gehouden wordt ten stad- huize des Woensdags van 10 tot 11,30 uur, is deze week een dag verzet en wordt gehouden op a.s. Donderdag van 10 tot 11,30 uur. AFDEELING MIDDELBURG DER Z.L.M. Jaarvergadering. Gisterenavond vergaderde de af deeling Middelbugr van de Z.L.M. in de bovenzaal van de „De Vriendschap" onder voorzitter schap van den heer L. Lorier. - Deze deelde mede, dat de afdelingsvoor zitter, de heer C. Cornelisse, door onge steldheid verhinderd was aanwezig te zijn, spr. uitte zijn hoop op een spoedig herstel van den voorzitter. Spr. wierp een korten terugblik over 1939 en zeide, dat er veel reden tot dankbaar heid is voor wat de landbouwbedrijven be treft. Het is nadat alles verleden winter bevroren was, wat het tegenwoordige ge slacht nog niet had medegemaakt, in den zomer alles nog goed gekomen. Jammer echter dat het veebedrijf nu reeds voor het vierde jaar met mond- en klauwzeer kampen heeft, terwijl'ook andere ziekten veel voorkomen. Spr. hoopt, dat 1940 voor den landbouw een rijk gezegend jaar moge worden. By de ingekomen stukken- was een ver zoek van A. Cornelisse om hem te steunen in zijn pogingen om van de eigenaren van bosschen enz. toestemming te krijgen tot het schieten van duiven en kraaien. Deze medewerking werd aan den verzoeker, een machtiging bezit, toegezegd, en waar hij ook sprak van beheerders van boomen enz., toegezegd, en waar hij ook sprak van beheerders van boomen enz, zal ook aan de gemeente gevraagd worden op de bolwer ken de wilde duiven en vooral ook kraaien te laten schieten. In ieder geval zeil het bestuur ten deze diligent zijn. Van den heer Zwagerman was een ver zoek ingekomen om eenigen financieelen steun voor het drukken en verspreiden van twee werkjes voor paardenhouders, dat in ongeveer 6500 exemplaren gratis in Zeeland zal worden verspreid. Na eenige discussie werd besloten den ge vraagden steun niet te verleenen. Een tweeden mededeeling was, dat de la gere landbouwschool te Middelburg met 1 April zal aanvangen, al is het eigen ge bouw nog niet gereed. Het is de bedoeling 4 jaar les te geven en wel het eerste jaar 2 dagen per week gedurende 40 weken, het tweede jaar 1 dag per week gedurende 40 weken; derde en vierde jaar 1 dag per week gedurende 30 weken. De vacanties kunnen genomen worden in de drukste tij den. De leerlingen blijven dus 4 of 5 dagen beschikbaar voor het practiseh werk. Het eerste jaar zullen zij, die pas zeven leer jaren op de lagere school hebben gehad in de eerste klasse komen, ouderen, die dit reeds vroeger hadden in de tweede klasse, die dan beide 2 dagen per week les zullen krijgen. Het zal zeker goed zijn als theorie en praktijk in deze samen gaan. Toegezegd is dat het schoolgeld zoo laag mogelijk zal blijven. De secretaris en de voorzitter wek ten op, druk van deze goede instelling ge bruik te maken. Zij die 7 jaar op de l.o. school gingen worden toegelaten. Op een verzoek van de Geitenfokvereeni- ging werd besloten dit jaar weder subsidie toe te kennen doch 2 in plaats van 3, o.a. werd aangevoerd, dat ook reeds 2,50 voor het Fokstatïon te Serooskerke wordt bijgedragen. Jaarverslag. De secretaris, de heer J. Goedbloed Jzn. bracht daarop het jaaitverslag over 1939 uit; Het aantal leden daalde van 47 tot 45, 2 vertrokken, 1 werd gereoyeerd en nieuw lid trad toe. Er had een goede veekeuring plaats en een goedwerkende melkcontröle, doch stierenkeuring viel te Middelburg tegen. Maar het ergste is, dat geen verbetering in de prijsregeling der landbouwproducten tot stand kwam. Men zit voor duure kunstmest, duure onkosten en te lage prijzen. „Wee minister Steenbergen, als de maat vol aldus eindigde spr. zijn verslag, dat werd goedgekeurd evenals de rekening, die een goed slot aanwijst van 30,33 tegen 46,13 over 1938. De voorzitter bracht den heer Goedbloed dank voor zbn arbeid als secretaris penningmeesrer. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. Overbeeke en tot lid van de financieele commissie de heer Heyboer gekozen. Ter sprake kwam nu het besluit der vorige vergadering om weder over te gaan tot de instelling van een musschengilde. Het bleek, dat er na de vergadering ver schillende bezwaren naar voren zijn geko men en na ampele bespreking werd beslo ten eerst overleg te plegen met de afdeel ing van den C.B.T.B. en dan na verdere voor bereiding in een volgende vergadering met verdere voorstellen te komen. Bij de bespreking van de oprichting een Varkensfonds, dat men algemen wel gewenscht achtte werd aan een commissie bestaande uit de heeren A. Meeuwse, Geer- se, J. A. Vader, J. Goedbloed en Poppe op gedragen deze zaak verder voor te berei den. Inzake de te houden veekeuring zal we der overleg met den C.B.T.B. worden pleegd en dan evenveel bijdragen a.ls die afdeeling tot een maximum van zal dit maal alleen jong vee en koeien wor den aangebracht, gezien de Centrale stie renkeuring, die apart zal staan. Indien niet tot een terrein aan een ande re zijde van de stad besloten wordt, stelden gebr. Reijnierse weder hun terrein aan den Seisweg beschikbaar. Besproken werd het gebeurde met stierenkeuring op het Molenwater, toen blijkbaar gemeentewerken niet was waarschuwd en er geen touwen waren, het gasgebouwtje, dat open zou zijn, gesloten was gebleven, men in den Schouwburg ook niet terecht kon. In het vervolg zal men zorgen dat een en ander niet meer voorkomt. Nadat de niet-werkgevers onder de aan wezigen de vergadering verlaten hadden is nog zeer uitvoerig beraadslaagd in verband met de binnenkort te houden samenkomst van werkgevers ter bespreking van eischen gesteld door den Chr. Landarbeidersborid. Aan een vijftal leden werd opgedragen overleg te plegen met leden van den C.B.T. B. over de houding, die de Middelburgsche werkgevers in dezen zullen aannemen. VEREENIGING ^DE AMBACHTSSCHOOL.'» Jaarvergadering. In de gisteravond in het schoolgebouw gehouden algemeene vergadering van de vereeniging ,,De Ambachtsschool welke vergadering stond onder voorzitterschap van den heer G. van Nederveen, die.waar nemend voorzitter was, heeft de secreta ris-penningmeester, de heer S. Cal jouw het jaarverslag over 1939 uitgebracht. Dit verslag begint met een „In Memo- riam" van de heeren J. A. Vertregt en jhr. ir, J. L, Boreel, resp. voorzitter en onder-voorzitter van het bestuur, die resp op 24 Augustus en op 18 December door den dood aan de vereeniging ontvielen. De heer Vertregt, die in 1922 door den gemeenteraad in het bestuur werd geko zen ,werd in 1929 onder-voorzitter tevens voorzitter der commissie van onderwijs. Op 13 December 1932 overleed de toen malige voorzitter mr. A. A. de Veer en op 13 April 1933 werd de heer Vertregt tot voorzitter gekozen. De heer Vertregt was een begaafd man, met een helder verstand die heel veel in hel belang van de ver eeniging en haar school heeft gedaan. Dit in het bijzonder ook met betrekking tot de thans plaats hebbende verbouwing waarbij men in zoo groote mate kon pro- fiteeren van zijn deskundige adviezen. De overledene was een uitstekend voorzitter en men zal in den kring van het bestuur steeds, mede dank zij zijn aangename wjj- n omgang, deaangenaamste herinne ringen aan hem behouden. Jhr. Boreel kwam in 1929 in het be stuur, als vertegenwoordiger van de Tee kenacademie. In 1933 volgde hij wijlen den heer Vertregt op als onder-voorzitter van het bestuur en voorzitter v Commissie van Onderwijs en in stuursvergadering van 28 Aug. jl. werd hij tot waarnemend voorzitter van het be stuur gekozen. Niet het minst in het bestuur was groo te waardeering voor zyn werk ten bate van de vereeniging en de school. Vooral in dezen tijd van de groote verbouwing van de school is dit heengaan, slechts zoo kort na het eerste groote vei-lies. wel zeer ernstig. Met groote liefde gaf jhr. Bo reel zich aan he't werk, en nog veel stel de hij zich voor daaraan te kunnen doen. In het verslag kan allereerst melding worden gemaakt van den geregelden gan; van het onderwijs, waarvan de resultaten bevredigend genoemd mogen worden. Herinnerd wordt aan de verbouwing, die volop gaande is. In den loop van het jaar nam de heer A. Heijboer om zakelijke re denen ontslag als lid van het bestuur, waarin hij sedert 1929 zitting had. Groote waardeering heeft het bestuur voor hetgeen de heer Heijboer gedurende tiental jaren voor de vereeniging en school heeft gedaan, waarvoor het hem gaarne dank brengt. In. 1939 telde de vereeniging 2 eere leden, 34 leden en belangstellenden, contributies bedroegen 94,50 terwijl de vereeniging van particuliere instellingen tezamen 110 ontving. Van de Teekenaca demie werd wederom een bedrag ontvan gen ter beschikking van het bestuur, ten einde daarvan eenige uitgaven te bekosti gen, welke het nuttig vindt en niet in rekening kunnen worden opgeomen. Het onderwijs werd regelmatig gegeven Alleen veroorzaakte de verhuizing van het eene naar het andere lokaal een on derbreking, die wel van invloed is g> weest op de vorderingen der leerlingen. De nieuwe cursus voor Scheepswerktuig- kuncligen ving aan met 23 leerlingen voor het eerste en 31 voor het tweede leerjaar. Gedrag en vlijt der leerlingen waren doende: 9 leerlingen verlieten tusschen- tijds zonder diploma om verschillende re denen de school en 20 werden tusschen- tijds toegelaten. De nieuwe cursus is aangevangen met 293 leerlingen, van wie er 195 niet in de gemeente Middelburg woonachtig zijn. Het jaarverslag werd goedgekeurd even als de rekening van den heer Caljouw als penningmeester, aanwijzende in ontvang en uitgaaf 175,018,97. Onder de ontvangsten komt dit jaar 100,000 voor aan opgeno men gelden inzake verbouwing. Onder de uitgaven aan kosten nieuwbouw en breiding 80105,50 en saldo inzake bouwing 19,894,50. In de vacature 'wijlen den heer Vertregt werd gekozen tot voorzitter de heer J. H. Voorthuijzen; herkozen werd tot bestuurslid de heer G. vas Nederveen aan het bestuur is toegevoegd de heer C. Barentsen, in plaats van den heer At Hey boer is gekozen de heer J, J. Worrell, doch in de vacature van wijlen jhr. ir. L. Boreel is nog niet voorzien. Zooals het jaarverslag vermeldt had de overledem zitting voor de teekenacademie. ZOO HOORT HET! Nadat wij Vrijdag een bericht hadden ge plaatst onder het hoofd „Het wordt te erg' over de rijwielen, die de leerlingen der R. H. B. S. in de Sint Pieterstraat alom neer- plaatsten of veelal neer gooiden, zijn Za terdag de rijwielen, die door hen op de stoepen der panden, waar de drukkerij van ons blad is gevestigd, op den stoep van de school overgeplant. Een en ander schijnt een krachtiger op treden tegen het steeds grooteren omvang aannemende euvel ten gevolge te hebben gehad. Gisteren zagen wij slechts één rijwiel op den stoep der Fransche kerk en twee op dien van pand 36 staan, die vermoedelijk nog aan leerlingen toebehooren. Benoeming. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school Singelstraat, Middelburg, is benoemd de heer D. Wisselo te Utrecht. VLISSINGEN. ZIJ BLEVEN LIEVER AAN DEN WAL. Twee leden der bemanning van een hier in de haven binnengeloopen Nederlandsch motorschip, waren na hét passagieren niet meer aan boord terug gekomen, zoodat de politie daarmede in kennis werd gesteld. Deze wist de zeelui, die alhier woona'chtig zijn, spoedig op te sporen en toen bleek dat beiden, alhoewel sinds kort gemonsterd, liever aan den \yal bleven. Zij verklaarden dat het schip niet zeewaardig was, doch dit bleek, na een ingesteld onderzoek door de scheepvaartinspectie, louter fantasie te zijn. Tenslotte hebben de zeelui toch maar be sloten om aan boord te gaan, waarna het schip naar zee is vertrokken. ONGEHOORZAME MEISJES. Een' 18-jarig meisje, dat-hier werkzaam was als dienstbode, wenschte niet naar haar ouderlijke woning te Tilburg terug te keeren, waarop de politie, op verzoek van de ouders, het ongehoorzame meisje heeft aangehouden. De vader is toen zijn dochter alhier komen halen. Een 18-jarig meisje uit Rotterdam heeft nu reeds voor de tweede maal de ouder lijke woning verlaten op zoek naar haar •erloofde die in militairen dienst is. De eerste maal is zij door de zorgen van de politie alhier onder het ouderlijk gezag teruggesteld en nu is er weer een verzoek van de kinderpolitie te Rotterdam, om het meisje op te sporen. Zij zal wel weer in de omgeving van Vlissingen verblijven. Geslaagd. Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde voor het prop. examen voor werk tuigkundig ingenieur de heer J. M. Kuyper te Vlissingen. Het gebouw staat onder bescherming van Monumentenzorg en daar de overheid kor telings bij de burgerij erop aangedrongen heeft de zolders zooveel als mogelijk is van brandbare voorwerpen te ontlasten, zulks in verband met eventueele luchtaanvallen komt het ons des te onbegrijpelijker voor, dat men toestemming heeft gegeven, dit fraaie gebouw aan de gevolgen van een dergelijk gevaar bloot te stellen, al is de opslag der meubelen ook misschien maar tijdelijk, en al zijn de vloeren brandvrij ge maakt. Ook het tweede huis, De Struys, is niet meer voor tentoonstellingen beschikbaar, daar dit huis thans verhuurd is, hetgeen o.i. beter is dan het onbewoond te laten staan. SLECHTE VANGST. VEERE. Dat onze pessimistische verwach tingen nopens de vischvangst bewaarheid zijn, blijkt wel uit het feit, dat de Arm. 35, sch pper L. Schroevers Maandag voor het eerst en als een der weinigen, die ter visch vangst uitgevaren zijn, de netten uitgewor pen heeft, met als resultaat niets! Boven dien heeft de Arm. 35 nog aanzienlijke scha de opgeloopen aan de netten, die op een voorwerp op den bodem vastgeraakt zijn daardoor stukgetrokken werden. Oudste Ingezetene overleden. WESTKAPELLE. Alhier is Zaterdag jl. overleden de heer K. Roelse. de oudste in gezetene dezer gemeente. Hij bereikte*den leeftijd van ruim 97 jaar. ZUID-BEVELAND. van Kapelle, Kerkplein A 262 naar Giesen- Nieuwkerk; K. H. W. de Jager, van Kapel- le naar Hilversum; J. van der Have, van Kapelle D 198 naar Yerseke; Te Toolens, van Kapelle A 15 naar Bergen op Zoom; J. Moerdijk, van Kapelle A 148 naar Bergen op Zoom. (D. Z.) Z.-VLAANDEREN W.D. WALCHEREN. CHR. BOEREN- EN TUINDERS30ND. Vergadering afd. Walcheren. Deze afdeeling hield onder Ieidirg van den heer J. Bosselaar, burgemeester van Aagtekerke een welgeslaagde jaarvergade ring. Na een openigswoord van den voorzitter waarin werd opgewekt tot eendrachtig ver der arbeiden, bracht de secretaris de heer Louws te Oostkapelle het jaarver slag uit, waarin teleurstelling werd uit gesproken over ide prijzen waarvoor de regeering de producten vordert. De reke ning werd afgesloten met een batig saldo van 107 82. De slachtveeverzekering had een batig saldo van 366,54. Daarna sprak de voorzitter van de prov. afdeeling, de heer C. de Putter te Axel over „De beteekenis van den landbouw in hedendaagsche samenleving." Spr. toonde aan dat die beteekenis groot Het is daarom te betreuren dat er in ons land' geen minister Landbouw is. Dit zou juist in dezen tijd van zoo groot be lang zyn. Spr. betreurt het vervolgens dat de re geering zulk een bietenprys heeft vastge steld dat er wel weinig animo zal 'zijn om 25 meer bieten te verbouwen. Het is volgens spr. redelijk dat de landbouw den achterstand kan inhalen en eenige reserve kan vormen voor komende tegen slagen. Tenslotte wekte spr. op de gees telijke taak te verstaan, die op den Chris ten boer rust. Op deze rede- volgde een geanimeerde bespreking. Bij de rondvraag werd besloten adn te dringen op verhooging van den deratura- tietoeslag voor aardappelen. VOOR DE FINNEN. AAGTEKERKE. Maandag is alhier een dames-comité gevormd voor het houden van inzameling ten bate van Finland. In het comité namen zitting mevr. Bosselaar (voorzitster), mevr. Panhuise, mevr. Birza, en de dames L. Westerbeke, L. de Visser Wd., N. de Visser Cd., Joh. de Hollander Ed. Visser Pd. en L. de Visser Ld. DAK VAN SCHUUR INGESTORT. KOUDEKERKE. De bewoners van de aan het rijwielpad gelegen hofstede „De Vijg- eter" hebben dezer dage een hachelijk avontuur beleefd. Des avonds omstreeks li uur stortte plotseling met donderend geraas het dak van een aan deze hofstede gren zende bouwvallige schuur in, welke door de vorst en sneeuwval veel geleden had. De schuur deed cles winters dienst als bergplaats voor strandhuisjes), '.kano's dergelijke. Een ware ruïne was het gevolg. Verschil lende kano's werden door de vallende dak pannen, balken en puin totaal vernield. Ook aan de strandhuisjes is nogal eenige schade toegebracht, daar vele ruiten het moesten ontgelden Persoonlijks ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Wel zijn de bewoners natuurjjlk danig geschrokken. Voor den eigenaar een ware schadepost. (VI. Crt. Benoeming. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Tot op zichter bij den Prov. Waterstaat in Zuid- I-Iolland, standplaats Sassenhe'.m, is noemd de heer J. A. Brakman, alhier, thans werkzaam bij den Rijkswaterstaat te Mid delburg. VERANDERINGEN. VEERE. Dat door de tijdsomstandigheden het volgende seizoen veel verandering brengen, is te begrijpen. Wanneer dit nu voor de meeste plaatsen in het algemeen geldt, is het in liet bijzonder van toepassing op Veere. Een der grootste veranderingen is wel-het feit, dat het museum in de zooge naamde Schotsche Huizen aan de Kade niet meer als tentoonstellingsgebouw dienst zal doen. Wy hebben reeds vermeld, dat het groot ste der twee huizen, Het Lammetje, ten nutte van de uitvoeringen der plaatselijke militaire amusementsvereeniging is aange wend, dit wat de groote benedenzaal betreft Het Lammetje heeft zoodoende zijn nut be wezen. Wat wij echter minder kunnen waardeeren, is, dat op een der verdiepingen een soort meubelopslagplaats is ingericht. COöP. BOERENLEENBANK DRIEWEGEN; Jaarvergadering. DRIEWEGEN. Op Zaterdag hield" de Coöperatieve Boerenleenbank haar jaar- lyksche algemeene vergadering. Bij de opening herdacht de voorzitter het overle den lid. A. Lous, die gedurende bijna 15 jaar in het bestuur een voorname plaats en die door zyn degeiykRèid zyn kameraadschappelyken omgang aller herinnering zal blijven. Uit het verslag van den kassier bleek, dat de rekening over 1939 in. ontvangsten tgaven sloot met een bedrag 585,577,98. Er is o.m. ontvangen aan spaargelden -162,357,09, aan terugbetaalde voorschotten 22,626,73 en van leden in loopende rekening 133.129 52. Uitgege ven is aan spaargelden 161,723,94, aan nieuwe voorschotten 43,145, en aan leden in loopende rekening 126,730,74, zoodat het saldo aan spaargelden nu bedraagt 366 423,96, dat der in loopende rekening gedeponeerde gelden 46,053,42, dat der in loopende rekening opgenomen gelden 43,607,28 en dat der uitgegeven voor schotten 233,364. Aan de rente voor de spaarbank was uitgegeven 9568 56 en aan leden in loopende rekening 1446,94, terwyl aan rente was ontvangen van voor schotten 8251,40, van leden in loopende rekening 2093)76, van coupons 2581,24 en van de Centrale Bank 1370,79. De rentevoet is vastgesteld op 3 voor op genomen en 4 voor uitgegeven geiden. In de vacature A. Lous werd tot be stuurslid gekozen de hr J. Bruggeman, die daardoor van den raad van toezicht over gaat naar het bestuur. Als lid van dezen raad werd in zyn plaats gekozen de hr L. Goense, terwyl als zoodanig herbe noemd werd W. Wastveer. HERV. MEISJES VEREENIGING TE DRIEWEGEN. Jaarvergadering. DRIEWEGEN. Eind vorige week hield de Herv. Meisjesvereeniging „Dient kander door de Liefde" haar jaarvergade ring in tegenwoordigheid van genoodig- den en donateurs. De byeenkomst werd geopend door ds. Van BurgeierUit de verslagen bleek, dat de gemaakte klee- dingstukken wederom aan behoeftige zinnen alhier en naar de Drentsche venen opgestuurd werden; ook de Indische zen ding kreeg haar deel. De penningmeester- esse boekte een batig saldo. Door afgevaardigden van twee zuster- benevens een jongelingsvereeniging wer den felicitaties overgebracht. Voorts werd de avond gevuld met voordrachten, menspraken, een opstel en een tableau, zoodat de aanwezigen volop hebben kun nen genieten. Rykspostspaarbank. HANSWEERT. Bij het postkantoor al hier en het daaronder behoorend ambtsge bied werd gedurende de maand Februari ingelegd bij de Rykspostspaarbank 8974,68. Terugbetaald werd 9861.67. Het laatst uitgegeven boekje draagt no. 3420. Stierenkeuring. HOEDEKENSKERKE. De jaarlyksche stierenkeuring, die voor deze gemeente is bepaald op Donderdag 14 Maart a.s. zal gehouden worden te Kwadendamme In den boomgaard van wed. Ai Rijk aldaar. UITVOERING WIJKVERPLEGING ltVERONICA.' ZUIDZANDE. Zaterdagavond gaf de mu-' ziekvereeniging „Veronica" haar tweede winterconcert in de zaal van den heer De Witte. De voorzitter merkte in zyn openings woord op, dat het bezoek alhoewel verbe terd nog 'niet groot was te noemen. H;er na sprak de burgemeester een aanbeve- lïngs woord voor de actie ..Hulp aan Fin- 1W' waarv-or a s- Donderdagavond te Oostburg een samenkomst wordt, be'egl. Het concert werd zooals in den Iaatsten tijd gebruikelijk, geope'd met het Wilhel mus. Het programma omvatte eenige meu- we nummers. De fantasie op „Cavalleria Rusticana", welke vroeger reeds in fanfa rebezetting is uitgevoerd, bleek voor har- moive goed te klinken. Ook dc wals „Ge- schichten aus dem Wienervvald bleek een mooie aanwinst voor de vereeniging. Als solist trad dezen keer op de hr. P. Ver- hage met het bekende concert in g kl. van Fandoi u'tgevoeTd on clarinet met pianobegeleiding van den hr S. Lako. Als afwisseling was er een tooneelstukje. dEvt uitgevoerd werd door leden van de mu- ziekvereeniging. Over het geheel was het een goede uitvoering, terwijl de klank dezen keer aanmerkelijk beter was. door dat het podium met doek was afgedempt. Na afloop was er bal, waarvoor de arimo, ook gezien het geringe bezoek aan het concert, niet zeer groot te noemen- tn tuben van 60, 40 en 25 ct. en doozen var> 20 ct. (Ingez. Med.) VOETBAL, MILITAIRE VOETBAL-COMPETITIE Wedstrydprogramma voor 6 Maart: Yerseke: Stormvogels—De gelaarsde ka ters; Hansweert: DuinkonynenGa uit de weg; Schore: KleiriddersMovë; Vlissin gen; Victoria IIVliegers II; Vlissingen: Westhove I—Trekvogels II; Vlissingen: Ge nisten—Mobilia; O. Souburg: Steeds paraat —Trekvogels I; Grypskerke: Arsenaal ELI •Fortmannen; Middelburg: B. B. A. Scherpschutters H; Oostkapelle: Twoco -Kanon; Oostkapelle: BastaVeld boys;. Aagtekerke: Eenden—Veldmuizen I; Westkapelle: Zeewachters II—Meeuwen; Breskens: Scheldeboys IIIWaterrotten; Oostburg: T.O.P.—Cadzandria IT. DAMMEN. Kampioenschap van Zeeland. Na de wedstryden van jl. Zaterdag is de stand van de wedstryden om het kam pioenschap van Zeeland als volgt: Gsp. Gw. Rem, Vrl, Pnt, W. Lente 5 3 2 0 8 J. Strobband 5 3 0 2 6 W. Boogaard 4 2 2 0 6 J. de Jong 5 3 0 2 6 A. v. Oosten 4 2 115 L. Goedbloed 5 2 0 3 4 Kaan 5 0 2 3 2 D. TrieUer 5 0 14 1 De volgénde partyen zyn nog te spelen: 9 Maart: Lente—v. Oosten; Strooband De Jong; BoogaardGoedbloed; Trieller —Kaan. 16 Maart: Boogaardv. Oosten. 23 Maart: LenteGoedbloed; Strooband —Kaan; BoogaardDe Jong; Trieller— v. Oosten. CLUBKAMPIOENSCHAP VAN- ZEELAND; De wedstryd tusschen den kampioen van afd. IA, Middelburg I en den kampioen van afd. IB, Kapelle I, om het clubkam pioenschap van Zeeland, had den volgen den uitslag: Middelburg IKapelle I: W. LenteA. van Oosten 1—1; Jl. StroobandA. Kaat 20; W. Boogaard—C. van Liere 11; J» RoelansA. Veerhoek 20; P. van He- mert—C. de Klerk 1—1; P. Ph,. de Ruyter J,. Ossewaarde 11; B. F. Montenari C. Nieuwenhuize 20; J. van WyckL. de Groene 1—1; J, L. P, Freekenhorst— P. Bruinzeel 2—0; J. Bliek—F. van Wel 2_0; uitslag 15—5 in- het voordeel van Middelburg I. Door deze overwinning be haalde Middelburg I tevens het clubkam pioenschap van Zeeland. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN- NEDERLAND. De partij Ligthart—Van Dartelen, gis teravond te Amsterdam gespeeld voor de elfde ronde van het tournoo.i om het kampioenschap van Nederland, eindigde in remise. KRABBENDIJKE. Loop der bevolking over de maand Februari. Ingekomen: J. Nieuwenhuyse, zonder beroep, Noordweg A 35, van Utrecht, Wilhelminapark 1; Dieleman, zonder beroep, Dorpstraat A 112, van 's Gravenhage, Loosduinen, Pr. Hen drikstraat 75; M. J. van Eekelen, bakkers knecht, Dorpsstraat A 114, van Goes, Jas perseplein 15; M. v. d. Vreede, Julianastraat A 73, dienstbode, van Amsterdam, Hoochstraat 38; G. J. Hollestelle, Dorps straat A 7, van Wieringermeer, Slootdorp, Slootweg E 9; D. E. Sinke, Dorpsstraat A 192, van Yerseke, Damstraat 27, bakkers knecht; J. Verhaagen, zonder beroep, Ga- wege B 113, van Middelburg, Blauwendyk 41; C. J. van Bremen, Wilhelminastraat A 336, van Wieringen, Westerklief 21, landar beider. Vertrokken J. Haverhoek, dienst bode, van Wilhelminastraat A 348 naar Ab- coude-Baambrugge C 14; M. Joossen, mon teur, van Oostdyk C 29 naar Landsmeer, van Beekstraat 260; C. van Herk, tuinbaas, en gezin, van Parallelweg A 298h naar Wa- geningen, Julianastraat 23; W. Staal, zon der beroep, van Zuidweg B 124, naar Ril- land-Bath, Voorstraat. (D.Z.) KAPELLE. Loop der bevolking over de mannrl Februari. Ingekomen: Chra. I uewuu«s - ----- J.' v. Zweden, van Rhenen naar Biezelinge gerommel gewaarschuwd^n^hadden^^^^ D 16. Vertrokken BOKSEN. Sanders wint van Locate lil. De Nederlandsche kampioen middenge wicht Sanders versloeg in een onder groo te belangstelling te Rotterdam gehouden wedstrijd den wereldvermaarden Italiaan- 'schen bokser Locatelli. EEN STAD ZAKT WEG. Tengevolge van hevige regens, welke meer dan 24 uur duurden, is het centrum van de stad Shenandoah (Ver. Staten), die gebouwd is boven een verlaten steenkolen- myn, gaan zakken. Verscheidene huizen zyn ingestort, andere zwaar beschadigd. De bewoners waren door een onderaardscna tijdig verlaten, zoodat geen slachtoffers van der Stel,te betreuren zijn.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6