UIT DE PROVINCIE (Ing. Med.] MIDDELBURG VAN EEN KENNENDEN HOND Langs de kade rende vanmorgen een groote, forsche bouvier, speelsch en over moedig door de warme zon en den frisschen wind. Plotseling rook hy een interessanten geur, en zonder vaart te verminderen, volg de hij het spoor met den neus op den grond. Zoo zag hij de dame niet, die hem tege moet kwam, en die van haar kant ook niet op den hond lette. En zij liep juist op het geurende spoor Als een stormram kwam de hond tegen haar knieën terecht; de dame was tegen dezen voltreffer niet opgewassen en dui kelde voorover, op den hond, wat een ge luk bij een ongeluk mocht heeten. De hond worstelde zich los e'n vervolgde zijn weg alsof er niets gebeurd was, terwijl de dame onthutst overeind krabbelde en zich afklopte. Gelukkig vielen er geen ge broken ledematen te betreuren, zelfs geen lichte verwondingen, zoodat alles nog goed afliep, HARDLEERSCH. Er gaat geen dag, ja haast geen uur voorbij of op de Balans maakt een wiel rijder, maar ook meermalen een bestuur der van een auto of een ander vervoer middel zich aan overtreding schuldig en wel dat zij komende van de Burg of uit de Abdij het plantsoen aan de zijde van het kantoor van den Prov. Waterstaat passeeren, wat verboden is. Men rijde dan steeds links van het plantsoen, dus langs de Waag. DE LANGE\TELEB1NNENBRUG. Velen zullen zich afvragen waarom de tram naar Vlissingen nu reeds vele dagen bij het Hospitaal aankomt en vertrekt, ter wijl toch niets aan de brug wordt gedaan. Wy vernemen, dat het een voorzorgsmaat regel is, omdat de brug toonde de zware last van de tram niet meer te kunnen tor sen en nu overleg over de uitvoering der herstelwerken gaande is. Autobus-concessies. In een Maandagmiddag ter provinciale griffie gehouden vergadering onder voor zitterschap van den heer P. van der Steur, lid van de commissie voor vergunningen personenvervoer, werden verschillende aan vragen behandeld van autobusdienst-onder nemers om nieuwe concessies te verleenen in verband met het afloopen der bestaande vergunningen in Mei 1942. De N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg- maatschappö heeft een aanvraag ingediend om een autobusdienst te mogen onderhou den tusschen Terneuzen en Breskens over Sluiskil, Driekwart, Philippine, Pyramide, IJzendyke en Schoondüke, met een zytak van Driekwart naar Sas van Gent. In ver band hiermede verzocht (de heer Kraak Steemann, sprekende als vertegenwoordi ger van de N.V. Stoomtrammy. Breskens Maldeghem, om by eventueele toewyzing der vergunning een vervoerverbod op te leggen voor het stuk BreskensSchoon- dyke, daar de verbinding tusschen deze beide plaatsen door de S. B. M. onderhou den wordt. De heer Wabeke, vertegenwoordiger van de N.V. Automobiel- en Rywielhandel Mannaert-Geers te Terneuzen, verklaarde dat zyn firma evengoed als de Z. V. T. M. in staat zou zyn, den dienst Terneuzen Breskens te onderhouden. (Thans verzorgt deze firma den dienst TerneuzenSas van Gent). De heer C. Wind van Merkestein, direc teur der Z. V. T. M., merkte op dat de tarieven van zyn maatschappy lager waren dan die van de firma Mannaert-Geers, waarop de heer Wabeke antwoordde, dat zyn firma tegen veel lagere prözen zou kunnen vervoeren, wanneer zy evenals de Z. V. T. M. rykssubsidie genoot en geen dividend aan de aandeelhouders hoefde uit te keeren. De heer Wind van Merkestein zei hierop, dat de Z. V. T. M. alleen bü den aanleg subsidie had ontvangen en thans zoo goed als geen steun meer ontving, waarop de voorzitter de discussie sloot. Hedenmorgen kwamen de autobusiynen op Walcheren en Zuid-Beveland aan de or de. Het betreft hier de voorbereiding van de regeling op dit gebied ingaande 15 Mei 1942 en de aanvragen betreffende uitsluitend be staande ïynen al of niet met een kleine wy- ziging er in. Een tweetal aanvragen gaf hedenmorgen aanleiding tot een meer uit voerige behandeling. Station VlissingenStad. Ten eerste de aanvragen van de N.V. Stoomtram Walcheren voor wat betreft de Ipn VlissingenKoudekerke en dan speci aal het traject StationStad te Vlissingen. De heer Bakker, directeur der N.V. kreeg gelegenheid er op te wyzen, dat in verband met de opheffing van de tramiyn Station- Stad de kwestie van die verbinding behan deld is met het gemeentebestuur. Men wilde van de zyde der N.V. daarin wel voorzien, doch dan moest de gemeente garant zyn voor de eventueele tekorten. Daarop ging men niet in en kwam later bericht, dat men een stadgenoot bereid had gevonden het voor eigen risico uit te voeren. Maar nu gebr. Fraassen dit zullen krygen, wil men de N.V. verbieden passagiers te vervoeren tus schen het Station en de Stad Vlissingen en dus alleen van het Station of de stad naar Koudekerke. Dit acht spr. onbiliyk. Mr. H. F. Lantsheer commissaris der N. V. wees er op, dat de bussen van de tram- maatschappy op de 7 voornaamste treinen aansluiten en dan toch minstens het ver voer naar de stad kunnen helpen verlich ten. Hy vernam, dat de bussen van Fraas sen zouden rijden over den Singelweg, door het tuindorp, langs de badplaats en dan eerst naar het centrum der stad. De bussen van de tram ryden langs den Singelweg en zouden dus de passagiers voor die richting kunnen medenemen, dan kunnen de parti culiere bussen direct naar het centrum der stad rijden. MIDDELBURGGOES. De rtweede lpn, die ter sprake kwam was die van den heer J. van Fraassen en raden de van Middelburg op Goes. Inzake deze aanvrage was een verklaring van de N. S. ingekomen, dat zy bereid zijn door de tus schen beide gemeenten liggende plaatsen De vertegenwoordiger van de N. S., de heer Ir. Biegman, heeft in den breede de belangen van de maatschappy uiteengezet en er o.a. op gewezen, dat deze autobuslyn wel 60 van de passagiers van de spoor wegen heeften een schade berokkent van 52.000 per jaar. Het vervoer tusschen de beide eindpunten behoort aan de spoorwe gen te biy'ven en daar tusschen zullen bus sen het aanvullen. De heer Kraak Steeman, zeide, dat het de eerste maal is nadat de nieuwe wet in werking trad, dat men zulk een geval met de N. S. heeft uit te maken. Spr., die het woord voerde namens Van Fraasen zeide, dat, toen de N.S. 150 stations sloot, dit zou gaan om mede te werken aan de coördinatie van het verkeer. Maar toch bestaat Arnemuiden nog wel terwyi 's Heer Arendskerke en Noord-Kraayert vervielen. Als de N. S. een bus van Middelburg langs de Arne willen laten ryden en door Arne muiden om bp den Ryksweg aan de be staande lyn aan te sluiten, dan kan het sta tion Arnemuiden ook nog vervallen. Spr. is van meening, dat de nieuwe wet telijke bepalingen nooit inhield, dat de be staande busdiensten moeten ophouden ryden of alle als gloednieuwe aanvragen moeten worden beschouwd. Over een voor keursrecht staat in de wet of de er uitvoort- vloeiende Kon. besluiten geen letter. Men vergete toch niet, dat autobusdiensten en bootdiensten in Zeeland zeker van even veel belang zyn voor het verkeer als de spoorwegen. Spr. betoogt met kien) dat voor een goede uitkomst van een dienst, de beide eindpunten als vertrek en aankomst voor de heele route onmisbaar zyn. Het bedrag van 52,000 of 1000 in de week is toch zeker wel overdreven en de 60 zou spr. ook niet gaarne als juist toegeven, hy weet het percentage wel, maar zal het niet noe men. Na re- en dupliek werd deze zaak door andere gevolgd, die. slechts opmerkin gen van minder beteekenis deden naar vo ren komen. WALCHEREN. HULP AAN FINLAND. DOMBURG. Naar wy vernemen, is ook in Domburg een comité opgericht voor hulp aan Finland. In dit comité hebben de vol gende dames zitting genomen: Mevr. H. A. E baronesse van Tuyll van Serooskerken Prijsse, mej. dr. H. C. M. Ghyssen, mevr. E. Nicolaïde Vos, mej. W. de Sitter, mevr. M VisserKoning( mevr van Visvliet- Kamp. Dit comité tracht zoo spoedig mo- gelyk kleeding te verzamelen. Ieder, die voor dit doel iets over heeft, kan dit vóór as. Vrydag 12 uur by een der commisieleden bezorgen Ook ïyst en bus zullen huis aan huis financieelen steun voor dit zwaar beproefde volk vragen. ZUID-BEVELAND. Noodlanding van militair vliegtuig. De dikke mist heeft gisteren een mili tair vliegtuig (tot een noodlanding dwongen, Omstreeks half twee daalde dit toestel op ëen klaverveld onder Leuwe- dorp. De landing verliep vlot en de beide inzittenden bleven ongedeerd. Daar de grond in de omgeving zacht is, kan het toestel echter niet ter plaatse opstygen en zal het gedemonteerd worden. (Een tweede militaire vlieger raakte den mist boven de Wielingen; hy sprong er uit en werd opgepikt door een Grieksch schip. Byzonderheden hieromtrent vindt men op de 3e pag. van het 2e blad.) 's GRAVENPOLDER. Voor het bouwen van kluis aan het Gemeentehuis alhier, waarvan de aanbesteding plaats had op Maandag 4 Maart jl. werd ingeschreven als volgt: Jac. Haringman, Colijnsplaat f 1647, Gebr. Jansen, Nisse f 1657, Fa. Frenks en Barent- sen, Goes f 1684, Jac. de Jonge, Biezelinge f 1830, G. Leys, Kapelle f 1835, J. van Koe- veringe, Schore f 1849, J. Westveer, 's Gra venpolder f 2060, J. M. Verheyke, 's Graven polder f 2075, J. Priem, Ovezande f 2100, J. F. Peeters, Kwadendamme f 2134, D. Lind- hout. Hoedekenskerke f 2200. Het werk werd door den gemeenteraad gegund aan den laagsten inschrijver J. Ha ringen an te Coiynsplaat. Kind in kokend water gevallen. BORSSELE. Een 3-jarig deentertje van den heer Job van Westen viel Maandag avond in een kuip met kokend water. On- middellyk werd de dokter ontboden. De ge- heele rug van het meisje bleek deerlyk ver brand en de geneesheer achtte opname in het ziekenhuis wenscheiyk. Over het laat- zou heden beslist worden. SCHIETWEDSTRIJD GRAVENPOLDER'S BURGERWACHT. Byna allemaal scherpschutter. s GRAVENPOLDER. De uitslag van den Maandagavoiïd gehouden onderlingen schietwedstryd van de leden der 's-Graven- poldersche Burgerwacht luidt als volgt: Joh. op 't Hof, le prys, 120 punten; C. van Liere Mz. 119 p.; Jacs. Braam Mzn. 118 p.; Hubregtse Pz. 116 p.; Adr. Hoekman Lz. 116 p.; W. Mol Bz. 116 p.; M. PI. van Liere 116 p.; J. Moeleker 115 p.; L. P. Moeleker Cz. 115 p.; Anth. Driesprong 115 p.; W. Mol Bz. 114 p.; B. van Damme 113 p.; C. Zandee 112 p.; M. Anthonisse 112 p.; J. Pol derman 111 p.; de burgemeester 110 p. Neemt men in aanmerking, dat er twee series van vyf verschoten werden, zoodat iedere schutter hoogstens 120 punten kon behalen, dan blykt hieruit dat de 's-Gra- venpoldersche burgerwacht nagenoeg uit scherpschutters bestaat. Kiezerslijst. 's-GRAVENPOLDER. Het aantal kiezers volgens de vastgestelde kiezerslyst be draagt 664. Stierenkeuring. 's-GRAVENOLDER. De verplichte stie renkeuring alhier zal plaats hebben op Vrydag 15 Maart a.s., 's voormiddags om half elf op de weide van Jacobus Vermue aan de Dorpsstraat. Kiezerslyst, HEINKENSZAND. Op de kiezerslyst de zer gemeente komen de namen van 1030 kiezers voor. VOOR DE FINNEN. HEINKENSZAND. Het voor deze ge meente opgerichte Finland-comité heeft een speldjesdag georganiseerd, tegen Za terdag 9 Maart a.s. Omhoog gevaren. YERSEKE. Het vrachtschip De Schelde van den heer Meulbroek voer Zaterdagmid- in de Oosterschelde aan den grond. Daar er reeds geruimen tyd eb liep, gelukte het niet om het schip weer vlot te krygen zoodat men noodgedwongen moest wachten op vloed, 's Avonds kon het schip dan ook weer op eigen kracht vlot komen. VERKEERSONGEVAL. YERSEKE. De heer S. Dyicwel verloor Zondagmiddag de macht over het stuur van zyn motorrijwiel waardoor hy met tamehjk veel snelheid tegen het huis van den heer Stoel opbotste. Met bloedende hoofdwonden werd hy opgenomen. Doktershulp moest worden ingeroepen. Benoeming. KRABBENDIJKE. In de Maandagnamid dag gehouden vergadering van het water schap „de Valkenisse Geul" is benoemd tot ontvanger-griffier mej. L. J. W. Welleman alhier met 8 van de 10 uitgebrachte stem men. Kiezerslijst. WAARDE. Op de kiezerslyst voor de ge meente Waarde komen voor de namen van 572 kiezers. VOOR DE FINNEN. WAARDE. De Zaterdag 2 Maart gehou den collecte voor Finland heeft te Waarde f 102 opgebracht. CABARET-AVOND VOOR DE MILITAIREN. KRUININGEN. Maandagavond werd in hotel „De Korenbeurs" een O. en O. avond gegeven voor de hier gelegerde militairen enkele genoodigden burgers. Het ge zelschap Joop Theunissen voerde een non stop-cabaret op. De zaal was zeer goed be zet. BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 83%-LS3% Zeeuws. Hyp. B-3% 78—. Cities Service Cy. P. 1958'5 51 Ms—51 Batafsche Petr. My.-3% 8887 A Amsterd. Bank 87%86% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 322%321% A De Schelde N.B. 43 C Am. Smelt en Ref. 37%37% e.d. A Houth. Alberts 65%—66 C Chesapeake en Ohio 30%30 C Pref Kansas City South 14%14% C Union Pac. Rr. 74%—74% Ned. 38 1000-3 85%—85% O. Indië 37 1000-3 84%—85% A Koloniale Bnk. 161%—160% A NI. Hbk. 600 103—103 C Ned. H. M. 1000 86—85% A v. Berkels Pat. 26—23% C Calvé-Delft 56% A Lever-Bros enn Unilever 90%90%-91 A Philips Gem. B. afg. 113%—114-12% C Am. Car en Foundry 18%18%-19 C Anaconda Cop. 22%23-23% C Bethlehem St. 56%—56%-7 C General Motor 39%39% C Kennec Copper 27%28%-% C North Am. Aviation 17%18 C Rep. Steel 15%—16-% C U. States St. C. 42%—42% C North Am. Cy. 16%—16 A Kon. etr. Mpy. 243% -243%-1% C Contin Oil Cy. 16%—16% C Phillips Petr. Comp. 27%27% C Shell Union O.C. 8%—8% C Tide Water Ass. Oil 8%—8%-% A Ned. Scheepv. U. 106%—107-6 A H.V. Amsterdam 389%—391-89 A N.I. Suiker U. 21S—216% A Deli Batavia 120%—120% C Deli Mij. 1000 176%—174%-5% BEURSTHERMOMETER DINSDAG. Amerika HVA Unilever Markt Koninkl. Philips - ObI.Markt Schepen Tabak A Senembah 129%129-% C Pennsylvania Rr. 17%17% C Southern Pac. Cy. 1010% A Southern Rlw. 12 A Amst. Rubb. C 187%—187%-6% A Deli-Bat Rubb. 148—146 A Hessa Rubber 100%99% A Serbadjadi S.R. 98%92% WISSELKOERSEN. Heden. Maandag. Londen 7.32% 7.36 Beriyn 75.55 75.55 Parys 4:15% 4.16% Brussel 31.81 31.81 New-York 1.88% L88% Ier bracht het er echter gezien den korten tyd van voorbereiding, goed af. De zaal was geheel bezet. Een gezellig bal besloot den avond. Doodeliyke aamrydliiBg. GROEDE. Vanmorgen omstreeks 1115 uur liep de landarbeider J. Cornelis langs den ryksweg op het gehucht Kru'sdyk on der de gemeente Groede. C. kwam van het land en ging naar huis om te eten. Op het oogenblik dat hij den weg zou oversteken, kwam hem een vrachtauto achterop. Deze reed in de richting Breskens en liet de auto passeeren. Daarop wilde hy de weg oversteken. Uiit de richting Breskens kwam echter een personenauto, bestuurd door den heer Cammaert te Schoondyke. C., die de auto niet had zien aankomen, werd aangereden en zoo zwaar gewond, dat hy reeds na vyf minuten overleed. De marechaussee heeft het onderzoek in handen. Het parket in Midedlburg werd onmiddellyk gewaarschuwd. Work hervat. OOSTBURG. De vorige week heeft r de werkzaamheden aan den bouw van den watertoren, die in verband met de strenge vorst geruimen tyd onderbroken waren her vat. FINLAND AVOND TE OOSTBURG. OOSTBURG. Tegen Donderdag 7 Maart a.s., des avonds, is in de Ned. Herv. Kerk alhier een groote openbare gewesteiyke by- eenkomst georganiseerd. De sprekers die dezen avond het woord zullen voeren zyn de heeren A. J. Th. de Vlugt, consul voor Finland te 's-Gravenhage, voorzitter der Finsch-Nederlandsche Vereeniging; pater Th. Schwering, pastoor te Viborg (Finland) en de burgemeester van Breskens, mr. P. Drost, voorzitter van het comité West- Zeeuwsch-Vlaanderen voor hulpverleening aan Finland. Het Oostburgsche zangkoor „Polyphonla" onder leiding van den directeur Jacob Ros, Aardenburg verleent zyn medewer king. Bovendien zal een film over Finland vertoond worden. Gy Zeeuwsch-Vlamingen, die bekend staat om uw hulp- en offervaardigheid, bezoekt deze belangryke byeenkomst en mild met uw giften. KIND TEGEN AUTO OPGELOOPEN. Met een gebroken been in het ziekenhuis. KLOETINGE. Gisteravond was het jarig dochtertje van den hr. D. van de Vel de aan het tollen op den hoek Lewestraat- Patünweg. Toen een auto uit de richting Kapelle naderde, liep zy tegen den zykant van den auto en bekwam een linker derbeenbreuk. Dokter Wouda verleende de eerste hulp en bracht het kind over naar het ziekenhuis aan den Oostwal. Z.-VLAANDEREN W.D. DE LANDBOUW EN DE STRENGE WINTER. Het wintergraan doorstond de vorst, maar er zyn veel aardappels bevro- SCHOONDIJKE. Buiten verwachting is de tarwe hier vry goed door den winter gekomen. Enkele perceelen hebben wel wat geleden en het is misschien noodig deze met zomergraan te bezaaien. Overigens is men echter reeds begonnen met de voor jaarsbemesting. Erger is het met de inge kuilde aardappelen gesteld. Hiervan bly ken groote hoeveelheden bedorven te zyn. Nu het tyd is om met de voorjaarswerk zaamheden aan te vangen, doet het wel wat vreemd aan dat nog vele landeryen moeten worden geploegd. Dit vindt zyn oor zaak hierin dat het afgeloopen najaar by- zonder nat is geweest en de winter betrek kelijk vroeg is ingevallen, zoodat niet alle werkzaamheden op de gewone wyze konden worden verricht. WEERBERICHT DE BILDT: Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Aanvan- keiyk -nog tydelyk stormachtige, later krachtige tot matige Noordwesteiyke tot Noordelyke wind; wisselende bewolking; plaatseiyk nog enkele lichte buitjes; wei nig verandering in temperatuur. Hoog- en Laagwater te VUssingen: Hoogwater. Laagwater. Maart. 11.37 23.56 5.28 17.56 12.25 6.24 18.41 0.38 13.01 7.04 19.15 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springty. Hoog- en Laagwater te Womelilinges Hoogwater. Laagwater. Maart. Dinsdag 5 0.37 13.08 6.25 1859 Woensdag 6 1.36 14.03 7.23 19.49 Donderdag 7 2.24 14.43 &05 20.25 Dinsdag Woensdag Donderdag Muziekuitvoering. ST. KRUIS. Zondagavond gaf de muziek- vereeniging E.N.Z.K. een zeer geslaagde uitvoering in het café van den heer Pari- daen. Na enkele muziekstukken te hebben gespeeld, werd door de werkende leden op gevoerd een biyspel in 3 bedryven „Jansen en Jansen, makelaars". Het stuk werd zeer aardig ten tooneele gebracht, ondanks het feit, dat een van de spelers den avond voor de uitvoering ziek geworden was. De inval- 5 cl. POLITIERECHTER TE MIDDElBURg. (Zitting van heden). De volgende personen werden gedag vaard R. C. J. D., 43 jaar, slager te Zuiddorpe, wegens mishandeling van Johanna Barbara Weydt op 7 Febr. 1940 te Overslag. Eisch: 1 week gevangenisstraf. Uitspraak f 25 of 10 d.h. Th. I. G., 25 jaar, arbeider te Nieuw- Namen, wegens het feit dat hy op 21 Jan. 1940 te Nieuw-Namen een openbare gods dienstoefening, die aldaar in de Roomsch- Katholieke kerk werd gehouden, heeft ge stoord door opzettelylc met zyn schoenen op een houten vloer te stampen, door op dien vloer te springen en door hinderlyk te praten en te lachen. Eisch: 1 week gevangenisstraf. Uitspraak conform. E. H., huisvrouw van P. BI., wonende te Hontenisse, wegens huisvredebreuk, ge pleegd op 1 Februari 1940 te Hontenisse door wederrechteiyk vertoevende op het besloten erf bij Amelia Maria Ferket in ge bruik, na door genoemde A. M. Ferket tot heengaan te zyn aangemaand, zich niet op de herhaalde vordering van de rechtheb bende aanstonds Heeft vei-wyderd. Eische: 10 subs. 10 d. h. Uitspraak: 10 subs. 5 d. h. H. van O., 30 jaar, administrateur tc Goes, wegens het feit, dat hy op 18 Januari 1940 in de gemeente 's-Heer Arendskerke gedurende den tyd dat in die gemeente een verduisteringsoefening werd gehouden zich niet heeft gedragen naar de door den Bur gemeester dier gemeente voorgeschreven gedragsregels, hebbende verdachte alstoen aldaar zich bevonden buiten gebouwen met een vierwielig motorrytuig zonder dat de uitwendige verlichting daarvan in voldoen de mate was afgeschermd. Eisch; 15 of 15 d. h. Uitspraak 10 of Raad van 's Gravenpolder. Ged. Staten hebben tot verhooging van enkele heffingen geadviseerd, maar daar voelt men weinig voor. 1 's-GRAVENPOLDER. Maandag verga- derde de Raad ondervoorzitterschap van burgemeester Van Meerendonk. Afwezig wethouder Hoogesteger. De v o o r z opende deze eerste verga dering met de gebruikelyke nieuwjaars toespraak. Spr sprak zyn voldoening uit over de goede verstandhouding en samen werking tusschen de raadsleden, de wet houders en den burgemeester en hoopte, dat dit ook in 1940 zoo mag blyven. Hy me moreerde de verfraaiing van de gemeente door de demping en rioleering van den wa tergang langs de Dorpsstraat en de ver nieuwing van den provincialen straatweg. 's-Gravenpolder is de laatste jaren een mooi dorpje geworden. Aan steunuitkeerin- gen en werkverschaffing behoefde in 1939 950 minder uitgegeven te worden dan in 1938. Aangaande de mobilisatie meende de v o o r z. dat debevolking de regeering erkenteiyk mag zyn voor de humane re geling der kostwinnersvergoedingen en zakenverloven. De bouw van de kluis aan het gemeentehuis werd gegund aan den laagsten inschryver. den heer J. Haring man te Coiynsplaat, voor de som van 1647. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schryven van Ged. Staten met op merkingen aangaande de gemeentebegroo- ting 1940. Ged St waren van oordeel, dat de begrooting sluitende te maken Is zonder een extra-bydrage uit het Werkloosheids- subsidiefonds.; Zy gaven in overweging over te gaan tot verhooging van leges, schoolgeld en hondenbelasting. De vernieu wing van de Kaaidam zou uitgesteld kun nen worden tot 1945 Op voorstel van B. en W. werd besloten der hernieuwde vast stelling der begrooting aan te houden en te trachten de begrooting sluitend te ma ken zonder verhooging van de door Ged. Staten genoemde heffingen. Het voorschot aan de byzondere lagere school werd, na aftrek der schoolgelden, vastgesteld op f 606,50. Aan de algemeene politieverorde ning werd toegevoegd een verbod om door middel van een radiotoestel of ander in strument hinderlyke muziek te maken. De door den gemeente-ontvanger gestelde zekerheid werd opgeheven en de desbe treffende aanteekening in de Grootboeken der Nationale Schuld zal worden doorge haald. By de rondvraag zeide de heer D e Klerk het wenschelyk te vinden om het tarief voor klokluiden by begrafenissen dat 6 per uur bedraagt, te verlagen. On- getwyfeld zou er dan veel meer gebruik worden gemaakt van de mogelykheid om de klok te doen luiden. B. en W. zullen dit in overweging ne men Verder vroeg de heer De Klerk of het niet mogelyk zou zyn om de be bouwde kom voor de postbestellingen uit te breiden. De V o o r z. antwoordde, dat de posteryen zelf de bebouwde kom bepalen. Hy zal er echter werk van maken.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2