STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE STADSNIEUWS Steradent MIDDELBURG CABARETAVOND VOOR DE „MIDDELBURG-ADSPIRANTEN". De voetbalvereeniging „Middelburg" heeft de laatste jaren haar adspiranten eenige ge zellige uitstapjes laten maken naar voet balvriendjes in Holland. Deze trips kosten echter veel geld. De adspiranten sparen wel met enthousiasme, doch dit is nog niet vol doende. Er is meer geld noodig. Daarom had de cabaretclub „Groen Wit" Zaterdag avond op de bovenzaal van de „Vergenoe ging" een feestavond georan.seerd ten bate van de adspirantencommissie. Het programma dat werd uitgevoerd be stond hoofdzakelijk uit zang en korte too- neelstukjes. Een zevental adspirantjes opende de uitvoering met een adspiranten- Jied, waarvan het refrein de volle zaal tot meezingen bracht Er was dus al spoedig een gezellige sfeer, en dat bleef zoo tot het einde. Eenige dames en heeren zongen be kende liedjes; vooral de piccolo had een dankbaar applaus. Een aardig nummer was ook de sportdemonstratie. Een drietal komische schetsjes brachten veel vroolijkheid. Maar het succesnummer was zonder twijfel prof. Mikietotel met zijn sprekende pop „Snufje". Het was een uit stekende imitatie Van de „sprekende pop". Men heeft zich met deze grappen wel zeer vermaakt. De voorzitter der vereeniging mr. P. C. Adriaanse heeft de speler(sters) dank ge zegd voor hun optreden en daarbij den aan wezigen opgewekt de adspirantencommissie in haar werk te steunen. Een opgewekt bal besloot den avond. HET CONCOURS VAN DEN BOND VAN HARMONIE- EN FANPAREVEREENI- GINGEN OP TWEEDEN PINKSTERDAG. Een circulaire van „Meco 1940" aan den handeldrijvenden midden stand. De Meco 1940, gevormd door de bestu ren van „Mimuco", „Excelsior", „Cresendo" en „Oefening na den Arbeid", welk comité tot doel heeft de organisatie van het groo- te concours van den Bond van Harmonie- en Fanfarevereenigingen in Zeeland te Mid delburg op den tweeden Pinksterdag dus op 13 Mei a.s., heeft met een circulaire spe ciaal tot de handeldrijvende middenstan ders gericht. In die circulaire wordt er op gewézen, dat de Meco er in geslaagd is het con cours te Middelburg te krijgen ter viering van het 125-jarig bestaan van het Mid- delburgsch Muziekkorps. Het zal dit jaar 14 jaar geleden zijn, dat zulk een concours te Middelburg plaats vond. Vele handeldrijvenden zullen zich de zen hoogtijdag, waarop Middelburg zich in een groote drukte mocht verheugen, herin neren. Sedert dien zijn deze concoursen nog steeds in omvang en populariteit toegeno men. De bond telt thans 40 vereenigingen, waarvan een groot aantal aan het. con cours zal deelnemen. Middelburg zal aldus het Comité dien dag van vroeg tot laat een centrum van vertier zijn, waar duizenden belang stellenden uit alle deelen van Zeeland aan wezig zullen zijn, om de verrichtingen der deelnemenden korpsen te volgen en een prettigen dag door te brengen. Het spreekt vanzelf dat Middelburg zijn gasten goed dient te ontvangen. De Meco 1940 zal voor een attractief programma zorg dragen, dat er op gericht zal zijn het verblijf der gas ten van buiten 9e stad zoo lang mogelijk te rekken. De organisatie van het concours en de feestelijkheden brengen groote kos ten met zich; anderzijds zijn de voordeelen voor Middelburg zoodanig, dat de Meco 1940, vertrouwende op den steun van den meest belanghebbende, den handeldrijven den middenstand, het aandurfde dit con cours te organiseeren. Van vele zijden werd met ingenomenheid van de werkzaamheid van het comité kennis genomen. De burge meester ging hierin voor en verklaarde zich bereid het voorzitterschap van het te vormen eere-comité op zich te nemen. Het is thans aan de belanghebbenden een bij drage in de kosten te leveren, waartoe het comité een dringend beroep doet. De pen ningmeester, de heer M. J. Louws zal gaar ne bijdragen in ontvangst nemen of zien bijgeschreven of gestort op zijn postrekening 188524. EEN BELANGWEKKENDE BOEKEN TENTOONSTELLING IN HOTEL VERSEPUT. In het kader van de Boekenweek heeft de firma F. P. Dhuy alhier een boekenten toonstelling georganiseerd in Grand Hotel Verseput aan de Lange delft. Zaterdagmid dag heeft de heer W. de Jong, directeur der firma Dhuy, de tentoonstelling ge opend. De heer De Jong sprak over de Boeken week, die tot doel heeft de aandacht te ves tigen op „het boek" in het algemeen, doch wees er op, dat deze expositie ook in het bijzonder de aandacht vraagt voor 't kerke lijke boek. Spr. vroeg verder attentie voor "t „geschenk", een mooi uitgevoerd boek werkje met drie novellen, dat ieder, die voor minstens 2,50 besteedt, tijdens de Boekenweek, ten geschenke ontvangt. De heer De Jong bracht dank aan degenen, die voor deze tentoonstelling boeken had den afgestaan en herinnerde speciaal aan de lezing, die de dichter Martien Bever sluis op a,s. Woensdagavond zal houden over „Het ontstaan en het verstaan van het boek." Daarmee verklaarde spr. de ten toonstelling geopend. Op aantrekkelijke manier zijn een zeer groot aantal boeken geëxposeerd, van al lerlei soort. Zooals de heer De Jong reeds zeide, is hier een grootere ruimte gewyd aan het kerkelijke boek, dan gewoonlijk op dergelijke tentoonstellingen het geval is. Men vindt er bv. bijbels van zeer ouden datum, maar ook de nieuwste uitgave van het Nieuwe Testament. Verder krijgt men een goed beeld wat de zending in ons Indië presteert. De Bijbel, psalmen en bijbelsche verhalen ziet men er afgedrukt in talrijke Indische talen. Een wetenschappelijke afdeeling. een aparte tafel voor de letterkunde, boeken over kunst, romans, jongens- en meisjes boeken, alles is hier op overzichtelijke wijze bijeengebracht. Voor de vrienden van het boek is er deze week in Hotel Verseput veel te genieten. Eervol ontslag. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 September 1940 aan F. J. J. van Makkelen- berg wonende te Middelburg op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leeraar aan de R.H.B.S. te Gorinchem. LOOP DER BEVOLKING. In de week 24 Februari1 Maart 1940 zijn in deze gemeente de navolgende per sonen. Ingekomen,: J. M Moelaert.dienstbode, Eede, Stati onstraat 19; A. Marijs, dienstbode, Kou-: dekerke, Seisdam 22; D Louws, landbou- wersknecht( Meliskerke, Seisweg 256; J. J. van de Sande, ambtenaar Prov Water staat, Oostburg, Seissingel 34; M. Hoef- kens, verpleegster, Goes, Molenwater 61; mej. M. Fr. de Leeuw, zonder, s-Graven- hage. Lange Burg IS; A. Kaljouw, dienst bode, Koudekerke, Parklaan 1. Vertrokken: C. van 't Westende, dienstbode, Lange Burg 55, Heerlen, San St Joseph Heilbron Moederhuis; G D. Remjjn en echtgen., vliegtuigbouwer, Molenberg 49, Koudeker ke, Nieuwe Vlissingsche weg E 121; Th J. Kup, 2e luitenant, Hofplein 16, Bergen op Zoom; G. J. Versluijs, ambtenaar Centr. Bureau Statistiek. Laan van, Nieuwenho- ve 3, 's-Gravenhage, Withuisstraat 115: Ch F. Wiessner, echtgen. en 3 kinderen electricien, Blindenhoek 10, Vlissingen, Korte Groen ewoud 70; J. Stin. korp kwar tiermeester K.MLangeviele 3. Den Hel der, Hr. Ms. Wachtschip; K. Oostdijk, dienstbode, Lange Noordstraat 34. Goe Voorstad 32; W. J. Moes, zonder Blinden hoek 10, Vlissingen, Korte Groenewoud 70; mej. J. Broerse, zonder, Langeviele 73 O. en W. Souburg, Wilhelminastraat 23; P. J. Verduit, koopman, Teerpakhuizen- straat 15, waarheen onbekend; M. J H. O. van der Klei, venter, Vliss. Wagenplein 14, waarheen onbekend; P. G Glerum echtgen. en 3 kinderen, schipper, Hendrik straat 7, Dordrecht, Mauritsstraat 5; C de Vos, dienstbode, Seisweg 89, 's-Graven- hage, Hanenburglaan 70; W. F. Geldoi",. echtgen,. en 1 kind, meubelmaker, Bree- straat 27, Vlissingen, Anjelierenlaan 95; J F. schroevers en echtgen zonder, Jasmijn straat 4, Rotterdam, Robert Fruinstraat 11; P. Simonse, die: stbode, Wagenaarstr 19, Hemkenszand Dorpsstraat A 56; Z Wijkhuis, dienstbode, Schuitvlot traat 26, Rotterdam, Stationsweg 15 b; mej. J. H. van Djjke_ adj. commies Registratie en Domeinen, Langeviele S0, Poortvliet, Smids straat A 130; W Yssel, wL kelbediende, VLchmarkt 3 Tilburg, Parkstraat 25; E Hendriks, dienstbode, Molenwater 85, Domburg, Weststraat D 63; J. de Looff echtgen. en 1 kind slager, Zu-dsingel 44 Kortgene, Poldertje 119; P Sandijck, adj. inspecteur van Politie, Gortstraat 71, Zwiji.drecht, RotterJamsche weg 53. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het Bureau van poli tie te Middelburg des Dinsdags, Donder dags en Zaterdags van 6 nm. tot 8 nm. Glacé dameshandschoen met bont; school- tasch; rijwielhandbeschermermantelband: sleuteltje; huissleutel; paar motorhand schoenen. Bij vinders: bankbiljet, J. C. de Wolf, Lange Burg 41; dop van as, F. F. van de Woestijne, Middelburgsche straat 28, Sou burg; actentasch met inhoud, J. J. Groene woud, Kalvermarkt 6; Geldsbedrag W. van Gemert, Bree 7; zwarte damestasch met in houd, J. van Graaf eiland, Markt; shawl, P. J. Goeman, Zuidsingel 52; snoer roze kra len, A. Cornelissé, Korte Delft 27; dubbele rijwieltasch met inhoud, G. Damman, Klein Vlaanderen ,48; rijwielbelastïngmerk, Mijn heer, Julianastraat 14; portemonnale met inhoud, C. Jellema, Pottenmarkt 8; shawl, G. Verhulst, Noordweg A 115f, St. Lau rens; rijwielbelastingmerk, A. P. Maas, Nieuwlandsche weg 29; lap stof, A. Buijs, Schroeweg 37; blauw met zwarte das, J. Verbrugge, Lange Viele 43; kindermuts, C. Koster, Arnemuidsch Voetpad 27; ijzeren vat, A. Reijnhout, Karelsgang S; rood geld zakje met inhoud, H. Radder, Nieuwe Kerk straat 10; paar grijze handschoenen en één blauwe want, I. de Lange, Veersche weg 129; bruine zakportefeuille, C. Sanderse, Se- geersstraat 46; meisjesmuts, M. Brugge- man, Punt 9; drie sleutels, F. Verhage, Breestraat 41; pak zakken, I. van den Ber ge, Bcenhouwcrssingel 67; rijwielbelasting merk L. M. J. Jellema, Goesche Koren markt 4; lantaarn, J. Isedoorn, Zuidsingel 30; donkergrijze das, T. Visser, Pluimstraat 10; portemonnaie met inhoud, J. G. Speqer, Seisstraat 7; Portemonnai met inhoud, A. Geschiere, N. Vlissingsche weg E 320; huis sleutel, L. de Klerk, Breeweg D 194; huis sleutels, C. de Rijk, Stationsstraat 6. GOES NEDERL. VERBOND VAN CHRISTEN JONGE VROUWEN- EN MEISJES VERENIGINGEN. Jeugdleidstersdag te Goes. Zaterdag jl. werd in de „Prins van Oran je" te Goes een Jeugdleidstersdag ge houden, georganiseerd door de Prov. Com missie van Zeeland van bovengenoemd verbond. Ongeveer 40 jeugdleidsters uit de geheele provincie waren aanwezig. De jeugdgroep-vertegenwoordigster, mevrouw v. d. MadenPetermeijer leidde de ope ning en sprak een hartelijk welkomstwoord, inzonderheid tot de verbonds-presidehte, mevr. SickeszSnjjder- Mejuffrouw Swets uit Bussum, die zou spreken over „Bij bel en levenshouding, eerst persoonlijk, daarna uitkomend op de plaats van den Bijbel in de Vereeniging en verschillende methoden van Bijbelbespreking", was door ziekte verhinderd, maar werd vervangen door mevrouw ValetonHogerzeil, die hetzelfde onderwerp behandelde. Spreekster schetste, hoe noodzakelijk het is, wanneer men als leidster een bijbelb'e- spreking houdt, die Bijbel eerst voor per soonlijk iets moet beteekenen. Zooals een goed vader eiken dag iets tot zijn kinderen te zeggen, .heeft wat ze noodig hebben, zoo heeft óok onze Hemelsche Vader tel kens iets tot ons te zeggen Daarvoor geeft Hij ons de Bijbel en zoo moet door dit Woord van God ons geheéle leven be paald worden en gesteld onder de critiek van den Bijbel, die ons leert, hoe we heb ben te staan tegenover God en tegenover elkander. Daarom moeten we er ons voor open stellen, zoodat die Bijbel voor ons gaat leven en .a.h.w. Gods gesprek met ons wórdt. Zoo moet men ook den Bijbel in de ver eeniging brengen en de meisjes laten voe ler, dat de Bijbelbespreking riiet iels aparts is, maar alles moet beheerschen, dat al het werk moet gezien worden in het licht van Gods Woord Nu zijn er verschillende mogelijkheden om den Bijbel te gebruiken, maar hoe de combinatie van de jeugdclubbers ook is, altijd heeft men te zoeken naar de goede manier van bespreking om het hoek te doen leven. Gelukkig bezit men in „Leidstersblad" en „Hand aan Hand" een goeden steun voor de voorbereiding. Boven al moet men eenvoudig en eerlijk zijn en Gods Heilige Geest laten werken als men iets laat zien van Gods grootheid, tri en rechtvaardigheid. Bij de onderlinge bespreking vertelden verschillende leidsters hoe zij hun bijbel- bespreking houden Na den koffiemaaltijd behandelde me vrouw Tonsbeek de „theorie van hef spel" Spr. liet uitkomen de groote waarde van het spel, niet alleen voor ons lichaam maar ook voor de karaktervorming. Zij vestigde de aandacht op het mooie boekje „Speel je mee?" en behandelde verschillende spe len, waarna ook enkele spelletjes ge speeld werden. Hierna gat mevr. v. d. Maden uitleg van een praatkring. Ook dit onderwerp wordt in praktijk gebracht door het vor men van praatkringen ,De prettige samenkomst eindigde met het beantwoorden- van vragen. waarbij hersengymnastiek te pas kwam. Mevr. v d. Maden sloot met dankgebed KRUININGEN Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent E. WESTVEEB, Grindweg B 18. HANDELSREGISTER. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche openbaarmakingen i.z. het Handelsregister betreffende Zeeland, ont- leenen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche Eilanden (Middelburg). Wijzigingen G. de Jager, Waarde, Dorpsstraat A 74. Overleden E.: G. de Jager, Handelsnaam gew. in: Wed. G. de Jager. Nieuwe E.: Wed. M. J. de Jager. Opheffingen M. Lous, Vlissingen, Bouwen Ewoudstraat 19, winkel in groenten en fruit. VLISSINGEN HOUDT UW KUNSTGEBIT REIN door een dagelijksche behandeling met (Ingez. Med. Sportvliegers mogen de lucht weer in. De vlieglessen der N.LS. op Schiphol hervat. Men meldt ons uit Amsterdam: Na een half jaar van stilstand, heerschte er gisteren weer opgewekt leven in de han gar der Nationale Luchtvaartschool op Schiphol. Bij het uitbreken van den oorlog en het afkondigen van de mobolisatie werd een vliegverbod voor sportvliegers inge voerd, met het gevolg dat de Nationale Luchtvaartschool haar lessen moest staken en reeds gebrevetteerde sportvliegers niet meer het voorgeschreven aantal vlieguren per maand konden maken, waardoor hun brevet dreigde zijn geldigheid te verliezen. Eén der ergste consequenties van dit vliegverbod was echter wel, dat dienten gevolge ook de opleiding van jongelui voor het B-brevet stop moest worden gezet, en dat nog wel in een tijd, dat ons land meer dan ooit menschen noodig heeft, die de eerste viiegtraining hebben gehad om te kunnen worden opgeleid, zoowel voor de militaire als voor de verkeer svliegerij, op dat ook deze in de toekomst een groote reserve aan Nederlandsche verkeersvliegers zal hebben. Het overleg tusschen militaire en lucht vaartautoriteiten heeft er toe geleid, dat met ingang van gisteren het vliegverbod voor sportvliegers is opgeheven. Natuurlijk blijft het vliegen in verband met den bij zonderen toestand aan verschillende beper kende bepalingen onderhevig, maar in lucht vaartkringen is men reeds dankbaar, dat de voorwaarden - aanwezig zijn om de oplei ding te hervatten en den gebreveteerden vliegers hun vliegvaardigheid te doen be houden. Het toeval wil, dat ongeveer anderhalf jaar geleden het bestuur van de N.L.S. be sloot, de lestoestellen, die alle een grijze kleur hadden, een markantere kleur te ge ven, omdat de vliegtuigen bij slecht zicht in de lucht moeilijk te onderscheiden wa ren. Alle vliegtuigen van de N.L.S. zjjn toen oranje gespoten. Toen na September j.l. de neutrale landen besloten, hun ver keersvliegtuigen een markante kleur te ge ven, opdat zij reeds op grooten afstand als neutraal te herkennen zouden zijn, viel eveneens de keuze op het in de lucht het afstekende oranje, zoodat thans de lestoe stellen van de N.L.S. bovendien aan de internationale regeling voldoen. Van het heldere, zonnige voorjaarsweer hebben gisteren reeds verscheidene sport vliegers gebruik gemaakt om voor het eerst na een half jaar weer de lucht in te gaan. Verschillende moesten de eerste maal, overeenkomstig de voorschriften, vergezeld van een instructeur hun vlucht maken, zoo dat de chef-instructeur, de heer A. F. Post- ma en de instructeur J. Hoekstra, de han den vol hadden. Verscheidene nieuwe leerlingen begon nen gisteren de lessen, terwijl ook de leer lingen van de kweekschool voor de zee vaart, die deel uitmaken van de rijksoplei ding voor verkeersvliegers, nu weer schiphol komen trainen. EINDE VAN DE NAZI-BEWEGING IN ZWITSERLAND. Havas meldt uit Bern: De algemeene lei ding van de Zwitsersche „Frontistische be weging", die een gelijkgericht streven had ais het nationaal-socialisme, heeft een ver klaring uitgegeven, waarin zij mededeelt, dat zij besloten heeft tot ontbinding van ds organistie van het Nationale front over t' gaan. MARINE SANATORIUM FONDS. De steeds actieve M. S. F.-commissie, af deeling Vlissingen had Zaterdagavond een bonten avond in het Concertgebouw georga niseerd, waaraan behalve de eigen cabaret club als gasten medewerkten de bij de Ma rine welbekende komieken Sam Velleman en Joop Schulp, benevens de „mobilisatie- arobaten". Door deze gasten kwam het programma op een bijzonder hoog peil te staan. Waren de komieken in liedjes en schetsen onbetaalbaar, de acrobaten gaven werk te zien, dat soms voor beroepswerk niet behoefde onder te doen. De leiding van den avond berustte, daar de voorzitter ver hinderd was, bij den heer C. van Beers. De volle zaal beloonde alle medewerkenden met veel aplaus. EEN JUBILEUM. De heer H. N. Vrind, chef der scheeps- bouwteekenkamer, afdeeling marine, bij de Kon. Mij. „De Schelde", alhier, herdacht Vrijdag j.l. den dag, waarop hjj voor 25 jaar bij deze onderneming in dienst trad. Na mens chefs en collega's bood ir. H. E. Jae ger den jubilaris, die door zijn aandeel bij den bouw van marineschepen bij de Neder landsche Marine een groote bekendheid heeft verworven, met een toepasselijk woord een blijvend aandenken aan, ter wijl ook de directie van haar medeleven deed blijken. POLITIE-ASSISTENTIE GEVRAAGD. Het in de Buitenhaven liggende Neder landsche m. s. „Eton" vroeg politie-assisten- tie. Het daarop volgende onderzoek wees uit, dat de bemanning te Antwerpen haci gevochten en in het matrozenlogies een kok zoodanig over 'n kachel was geworpen, dat deze een gekneusde borstkas opliep. De kok werd overgebracht naar het St. Josephzie- kenhuis. Een inspecteur van politie ar resteerde twee schepelingen, die op het po litiebureau in bewaring werden gesteld. Ook het Belgische s.s. „Laurent Meeus", op weg van Amsterdam naar Texas, riep, op de reede liggende, hulp in. Een politie- inspecteur, vergezeld van dr. Detmar, be gaf zich aan boord, waar bleek, dat de mar- coniest ziek was. HERVATTING LESSEN. Donderdag a.s. zullen de lessen in de openbare lagere school an de Bonedijke- straat, die door militairen bezet is geweest, worden hervat. CONCERT VLISSINGSCHE ORKESTVEREENIGEVG. Onder leiding van Jan Kuiler gaf de Vlissingsche Orkestvereeniging Vrijdag avond voor een volle Concertgebouwzaal een concert. Er werden werken van Dall' Abeco, Handel, Grieg en Mozart ten gehoo- gebracht. Solistische medewerking ver leende de sopraan mevr. Ankie van Wicke- voortCrommelin, die met orkestbegelei ding liederen zong van Grieg e.a. Het pu bliek, w.o. vele militairen, was gul met applaus. Soliste en directeur kregen bloe men. Het was een prachtige avond. WALCHEREN. JAARVERGADERING HERVORMDE JEUGD VEREENIGINGEN. BIGGEKERKE. Vrijdagavond kwamen de vier Hervormde Jeugdvereenigingen in jaarvergadering bijeen, onder leiding van ds. C. de Ru. De avond werd geopend met de liturgie van het Meisjesverbond. Ds. De Ru heette alle aanwezigen in de geheel bezette kerk hartelijk werkom, in het zonder de afgevaardigden. Spr. dankte alle donateurs voor den geboden steun in het afgeloopen jaar. De jaarverslagen van de C.M.V. en de Jeugdclub „Het Mosterdzaad je" getuigden van een goeden geest in de vereenigingen. Het programma werd vlot afgewerkt. De stukken, die werden opge voerd, werden afgewisseld door zang van een meisjeskoor, dat liederen uit den Nieu wen Gezangenbundel der Ned. Herv. Kerk deed hooren. In de pauze werden aan de leidsters mevr. De Ru, mevr. lemhoff mej. Oortgjjsen, bloemen aangeboden. Even na middernacht werd deze goed geslaagde bijeenkomst na dankzegging en met het zingen van den Avondzang: Gez. 28: 1 en 5, gesolten. MET ZICHZELF' IN TWEESPRAAK. DOMBURG. Dat moet helaas gezegd wor den van onze torenklok. Reeds verscheidene weken wijst ze Onveranderlijk 20 vóór 12 en aan de Zuidzijde half 12. Een argelooze toerist, haar passeerend en raadplegend kan gaan meenen. dat zijn "horloge, al naar om standigheden verbazend vóór- of achterge- loopen is. Gelukkig voor ons, inwoners, slaat de klok nu weer, maar een tijdje ge leden was ook het slagwerk verstard en stond de tijd stil in Domburg. Behalve op het Raadhuis. Een onderzoek heeft aangetoond, dat een grondige schoonmaak de fout vermag te herstellen. WILDE ZWANEN HOUDEN NIET VAN VLIEGTUIGEN. VEERE. Dezer dagen hebben eenige wil de zwanen zich meester gemaakt van een deel der buitenvest. Zij schenen het daar buitengewoon naar den zin te behben ware het niet, dat een spelbreker kwam in den vorm van een mechanische vogel. Wat was namelijk het geval? De 'dieren hadden een dag rondgedobberd op de verlaten wateren der vest, toen een zeer laagvliegend wa tervliegtuig hun rust verstoorde. De vogels rekten de halzen, sloegen de vleugels uit en stegen op, om met snellen vlucht zuid waartse richting Middelburg, te trekken. ZUID-BEVELAND. DE WEG BAARLAND—OUDELANDE IN SLECHTE CONDITIE. Gevolg van de strenge vorst. BAARLAND. Tengevolge van den inval lenden dooi, is de verbindingsweg tusschen deze en de gemeente Oudelande in slechte conditie gekomen. Een met cement beladen vrachtauto, die Vrijdag j.l. dit weggedeelte passeerde, ondervond dit ook. De wagen zakte weg en moest worden uitgegraven zijn weg weer te kunnen vervolgen. Met ijver wordt getracht den weg in orde te brengen. Toch bestaat nog de vrees, dat te zware vrachten niet ongeschonden dit weggedeelte zullen kunnen passeeren, in verband waarmede het gemeentebestuur het raadzaam heeft geacht borden te plaat sen, waaróp is aangegeven, dat de weg ge- r oplevert voor zware vrachten en deze beter doen, een anderen weg te kiezen. Jaarvergadering Geref. Jongelings- vereeniging. BAARLAND. Vrijdagavond j.l. hield de Geref. Jongelingsvereeniging in de consis toriekamer der Geref. Kerk haar jaarfeest. Voor deze feestvergadering bestond veel belangstelling. Door de leden werden eeni ge onderwerpen geleverd, terwijl het ver dere gedeelte van den avond met zang en samenspraak gevuld werden. Jaarvergadering- Clir. Ilist. Kiesvereeniging. BAARLAND. Vrijdagavond werd in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk de jaarvergadering der Chr. Hist. Kiesvereeni ging gehouden. Na afdoening der huishou delijke aangelegenheden werd door den heer J. C. Vogelaar een inleiding gehouden over het sociaal program. Op deze inleiding volgde een geanimeerde gedachtenwisse- ling. VARKENSPEST. NISSE. Bij een varken van den werkman N. Fierloos alhier is de gevreesde ziekte varkenspest geconstateerd. De man had eenige dagen geleden het varken gekocht om te slachten. WEEGBRUG „EENDRACHT". Jaarvergadering. WOLPHAARTSDIJK. De weegbrugver- eeniging „Eendracht" (haven Wolphaarts- dijksche veer) hield haar algemeene jaar vergadering. Tot bestuursleden werden her kozen de heeren L. Overbeeke en J. van. Damme. Gewogen waren: 7,028,228 kg aard appelen, 5.671.294 kg suikerbieten, 238.758 kg pulp, 3165 kg peeën; 49.916 kg voeder bieten,3672 kg wijnpeen, 14.126 kg uien, 634.886 kg stroo, 521.621 kg vlas, 639.061 kg macadam, 170.806 kg split, 184.724 kg grint, 70 stuks vee en 2 auto's. De totale ontvangsten waren 2476,17, waaronder een batig slot van vorige jaren, en gekweekte rente: 1179,95. NOORD-BEVEL AND. Kiezerslijst. COLIJNSPLAAT. De door B. en W. op gemaakte kiezerslijst 1940—1941 bevat de namen van 1142 personen. Kiezerslijst. KATS. De door B. en W. opgemaakte kie zerslijst 19401941- bevat de namen ran 343 personen. Z.-VLAANDEREN W.D. FILMVOORSTELLING VOOR DE MILITAIREN. CADZAND. Vanwege de Algemeene ver- eenigiong voor O en O. te Den Haag wer den Vrijdag- en Zaterdagavond j-L de al hier liggende gemobiliseerden vergast op een filmvoorstelling. De groote zaal in het hotel „Duinbos" van den heer Rietema was beide avonden geheel gevuld met belangstellende militai ren, waarvan sommige door hun vrouw of verloofde waren vergezeld. Met groote aandacht werd het verloop der in beeld en klank vertolkte detective- en komische geschiedenis gevolgd. Een luitenant opende, een kapitein sloot met een toepasselijk woord, waarin den organisatoren dezer voorstelling dank ge bracht werden, den avond van aangename? verpoozing, die aan het in het algemeen eentonig mobilisatieleven een blijmoedig tintje gaf. Z.-VLAANDEREN O.D. DE SLINKENDE SCHEEPVAART'. TERNEUZEN. Gedurende de afgeloopen maand zijn in totaal langs de westsluis te Terneuzen opgevaren 111 zeeschepen met een gezamenlijken tonneninhoud van 113.690 B.R.T., en afgeschut 105 zeesche pen gezamenlijk metende 101.560 B.R.T. Voor de overeenkomstige periode van het vorig jaar bedroegen deze cijfers: op gevaren 162 zeeschepen met een gezamen lijken tonneninhoud van 230,903 B.R.T. en afgeschut 162 zeeschepen metende 246.468 B.R.T. KANTONGERECHT MIDDELBURG. De Kantonrechter te Middelburg' heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rrjwielwet en/of het Motor- en Rijwielreglement en/of andere verkeersverordeningen: J. v. H., Arnemuiden f 2,50 b. s. 2 d.h., E. A. G, Middelburg, H. F. W., Kloetinge, ieder f 1 b. s. 1 d.h., A. N., Nieuw- en Sint Joosland f 3 b. s. 2 d.h.; openbare dronkenschap: J. de R.. Vlissin gen f 10 b. s. 10 d.h.; Idem bij derde herhaling: L. K., 's Hee: Arendskerke: veertien dagen hechtenis.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6