Jaarvergadering kring Walcheren der Z. L. M. lezing vnn ir. Bosma overGrondonderzoek. Vrydagmiddag vergaderde de Kring Wal cheren der Z.L.M. in de Eendracht te Mid delburg, onder voorzitterschap van mr. M. C. v. d. Minne, die hoopte dat allen in 1940 in hun bedrijf zullen slagen. Eind Augustus zat men in de volle crisis, toen de oorlog uitbrak. Men heeft steeds gevoeld dat men geen spec alen minister van landbouw heeft. De. vergadering te Goes kwam niet tot haar recht, omdat de heer Louwes veel te kort aanwezig k n zijn. De moeilijkheid is om een financieel voldoende opleverend pro duct te kiezen om te zaaien. Spr. becriti- seerde het optreden der regeering. Dat het bedrijf niet rendeert, is de vaste overtui ging. Men blijft in dezen toestand totdat er iets groots gebeurt. Spr. meent, dat men, niettegenstaande langdurige vorst, nog beter door den winter is heengekomen dan den vorigen winter. Verschillende punten, die tot ontevredenheid aanleiding gaven, liet spr. nog de revue passeeren. Spr. be sloot met de beste wenschen voor 1940 voor de leden. De heer C. Franse bracht dank voor de woorden van den voorzitter- en wenschte hem wederkeerig alle goeds toe. Spr. wees op het vele dat de voorzitter deed, ook toen in het najaar een groote wijziging in de landbouwpolitiek ontstond. De voorzitter gaf toe, dat zy, die in die dagen achter de schermen konden kijken, weten wat er allemaal gebeuren moest. Hij deelde verder mede, dat de secretaris, de heer Kleinepier, bü de stierenkeuringen moest zijn en zijn plaatsvervanger, de heer Louwerse, ongesteld is geworden. De heer Wisse van Nieuwland nam het secretariaat waar. Een verzoek was ingekomen van den heer Arendse om een commissie van werk gevers te benoemen. De voorzitter merkte op, dat de Z.L.M. nooit de bedoeling heeft gehad als zoodanig een organisatie van werkgevers te bevorderen. De heer Wisse deelde mede, dat de con tactcommissie heeft vergaderd en besloten is te werken in den geest van samenwer kende werkgevers. De heer Arendse is het wel niet geheel znet het gesprokene eens, doch is blijde dat er samenwerking is. De heer Wisse ried aan kalm te werk te gaan. De heer Arendse zeide, dat hy de werk nemersorganisaties zal verwijzen naar de contactcommissie alvorens te onderhande len met de landarbeidersbonden. De heer Wisse zeide, dat men niet mak kelijk voor geheel Walcheren dezelfde werkwijze kern voorschrijven. JAARVERSLAG, REKENING ENZ. In het jaarverslag van den secretaris, dat door den voorzitter werd voorgelezen, werd herinnerd aan de mobilisatie van mensch en dier, waarbij veel werd opgeóf ferd. Over de resultaten van verschillende takken van land- en tuinbouw werden re sultaten medegedeeld. Verschillende cursus sen werden ook nu weer gehouden. Het verslag werd goedgekeurd evenals dat van den heer Kleinepier als penning meester, zulks na advies van de financi- eele commissie. In die commissie werd als nieuw lid benoemd de heer J. Polderdijk. De begrooting 1940 gaf ook geen aan leiding tot opmerkingen. De marktzetter, de heer J. Goedbloed, gaf een verslag inzake de boter- en eier markt 1939. Wat de prijzen betreft was de laagste prijs voor boter in de maand April f 0 77M: en de hoogste in December 0.91 Vj per halve kg. De prijzen waren voor eieren in de maand Maart het laagste, nJ. 3 en in November het hoogste, n.l. 7.25 per 100. De aanvoer was redelijk te noemen. Het aantal verkoopsters en verkoopers varieerde van 30 tot 50. Nog maar steeds worden de prijzen door en kele handelaren bestreden, door een bord bij de Markt met andere prijzen er op en in de couranten veelal weer andere prijzen te doen vermelden. Zeer jammer noemt spr. het dat er nog altijd leveranciers zijn die daarvoor leveren en zich laten beïnvloe den. Wanneer de pers enkel plaatste de door hem en den gemeente-marktzetter vastgestelde prijzen, dan zou z.n. veel ver warring worden voorkomen. Het verslag van den heer Goedbloed werd goedgekeurd en de voorzitter wees er op, dat deze reeds 45 jaar marktzetter is, waarmede hij hem van harte geluk- wenschte. Spr. vroeg of hij weer een be noeming wilde aannemen en of hij wilde trachten de 50 jaar vol te maken. De heer Goedbloed zeide dit gaarne te willen als het mogelijk blijkt. Hierna was het woord aan ir. B. Bosma, tuinbouwconsulent te Goes, om een inlei ding te houden over GRONDONDERZOEK. Spr. zeide, dat het bodemonderzoek wel licht van grootere beteekenis is door den tuin dan voor den landbouw, maar toch zullen ook velen der aanwezigen daarin wel belang stellen. Inzake het regionale grondonderzoek neemt de kennis steeds toe. Men begon in Groningen, waar het In stituut voor Grondonderzoek is gevestigd. In de streek van Westerwolde werden de eerste monsters genomen en dit liep in enkele jaren tot 8600, waardoor men een zeer groot materiaal van gegevens bijeen kreeg. Toen ging het onderzoek zich uit breiden tot Drenthe, Overijssel, Haamste de, Renesse en Brabant. Het ging dus nu bijna uitsluitend over zandgronden, die makkelijker te bemonsteren zijn enzich makkelijk voor onderzoek leenen. In den loop van enkele jaren waren 10.000 mon sters in het laboratorium en toen kwam men ook tot de kleigronden. Eerst meer be paald uit Zuid-Holland, later ook Zeeland en Limburg. Onderzocht wordt in de eerste plaats het kalkgehalte. Op de oude gronden van Zee land is de verkalking ten einde gekomen. Daarom moet er kalk bijgebracht worden; het beste is het, als dit zoo fijn mogelijk wordt gedaan, en dan droge kalk, op dro gen grond. De kalk moet nooit langer bo ven den grond blijven dan noodzakelijk Is, Al is poederkalk veelal makkelijker dan kluitkalk, toch zit in het laatste tenslotte meer kalk voor den grxond. 2000 tot 2500 kg per ha is wel voldoende, maar tot 4000 kg wordt ook gegaan. Naast kalk zijn ook klei en zand en hu mus van groote beteekenis. De beide eerst genoemde bestanddeelen moet men nemen :ooals het er s Het zand is te onderschei den in grof en in fijn zand. Het laatste is b.v. in Tholen in te geringe hoeveelheid aanwezig. Men moet dit opheffen door hooger humusgehalte. Trouwens humus is van veel belang voor producten, die veel water vragen. Elke grond heeft feitelijk reeds zelf een eigen humusgehalte. De monsterneming is tot 20 of 25 cm diep genoeg. Een te harde ondergrond is niet goed en duidt er op, dat de bovengrond versleten is. Een groot belang is ook de watervoorziening en zoo noodig moet men het water kunnen afvoe ren. Komende tot de phosphor en de kali, zegt spr., dat daaraan voor bepaalde gron den verschillende eischen zijn te stellen. De inwerking van een en ander op den grond kan wel 4 of 5 jaar duren en hangt mede af van de hoeveelheid die per ha is gebruikt, hetzij 600, 1200 of 2400 kg. Spr. wekte krachtig op niet alleen het plan tot het nemen van monsters uit te voeren, want dan komt er gewoonlijk niet veel van. Men moet het gezamenlijk doen en dan komt iemand om de monsters te ne men en zendt men die samen op. Van de gelegenheid om vragen te stel len, werd een vrij druk gebruik gemaakt en daarbij kon ir. Bosma er o.a. op wijzen, dat op Walcheren de wegen veelal liggen op de vroegere watertjes, die het uit veen bestaande eiland scheidde. Op het veen kwam later zand en daarna de huidige klei laag. Ook waarschuwde de inleider in een van zijn antwoorden tegen het te veel ophalen van den ondergrond. De voorzitter heeft ir. Bosma hartelijk dank gebracht voor zijn voordracht en er op gewezen, dat uit de belangstelling tij dens die rede en de gestelde vragen wel bleek, dat men hem gaarne had gehoord. RONDVRAAG. Bij de zeer langdurige rondvraag kwam de klacht naar voren over den te lagen tarweprys van 11 tot 12. Dit werd door den heer Wisse uit Melis- kerke nader toegelicht en ten slotte kwam men tot de conclusie, dat als het tot di stributie van brood enz. komt, het mis loopt en dat zeker als de consumenten te gen het te weinig zaaien van tarwe gaan opponeeren, wat het gevolg van te lagen prijs zal moeten zijn. Ook op verhooging van den prijs voor het denatureeren van aardappelen werd aangedrongen. De destijds bestelde greppelgraafmachine aangekomen en zal binnenkort worden gedemonstreerd, wat per advertentie zal worden bekend gemaak't. Nu kwamen weder de kwestie van de Vereeniging van werkgevers en de daarme de in verband staande contactcommissies de orde en werd met klem naar voren gebracht, dat de Z.L.M. als zoodanig zich daarmede niet bemoeit. Er bleken nog maar een paar plaatselijke •ereenigingen te zijn en die van St. Lau rens zal nu andere gemeenten opwekken afgevaardigden te zenden naar een te houden bijeenkomst, waarin een en ander nader zal worden georganiseerd. Na ruim 3 uur sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. Tweede Kamer keurt wetsontwerp inzake herwaar deering goudvoorraad goed. OOK MET IIET LEENINGFONDS WERD ACCOORD GEGAAN. De Tweede Kamer heeft gistermiddag het wetsontwerp voorloopige voorziening ten aanzien van de waardebepaling van den voorraad gouden munt en gouden munt- materiaal van de Nederlandsche bank en regeling van de gevolgen dier voorziening (beteekenende een voorloopige depreciatie van den gulden met 18 procent) zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het ge wijzigde amendement van de heeren Schou ten en Algera, dat de strekking had de voorgestelde toevoegingen aan het reserve fonds en aan de bijzondere reserves der bank te doen vervallen, werd na stemming verworpen 6320. Vóór stemden de a.r. s-b., staatk. geref. en c.d.u. Het gewijzigde amendement van den heer Teulings c.s. (dat tot strekking had, uit de goudwinst niet het volledige pon- denverlies door de Nederlandsche bank in 1931 geleden, te vereffenen, doch slechts het nog uitstaande verlies en de bedragen lol gedeeltelijke dekking van het ponden- verlies aan de reserves onttrokken) werd door den minister overgenomen. Bij de behandeling van het wetsont werp instelling van een leeningfonds voer den de-heeren Wagenaar (ar.) die zich met ed strekking van het fonds kon ver eenigen en de Marchant et d'Ansem- bourg (n.s.b.) het woord. De laatste spre ker verklaarde het ontwerp geen steun te kunnen geven. Nadat de minister de spre kers met enkele woorden had beantwoord en een technisch amendement van de hee ren Wagenaar en Teulings had overgeno men, werd ook dit ontwerp z.h st. aange nomen met slechts de leden van de natio- naal-socialistische fractie tegen. Raad van Schoondijke. De heer Oosterling tot wethouder benoemd. Het gemeentehuis zal worden verbouwd; kos ten 3200. SCHOONDIJKE Dondeidag vergaderde de Raad voltallig onder voorzit ierschai. van den burgemeester. Als nieuw raadslid (vacature-Cammaert) weid de heer E van Opdurp beëeuigd. De V o o r z. hield een nieuwjaars rede, waarin hy de leden het beste voor 1940 toewenschte. Wethouder R i s s e e u w dan kb" en wenschte den voorz. wederkeerig alle goeds toe. Op het bekende adres van den Ned Politiebond inzake verhoogi. g salaris veld wachter, werd afwüzend beschikt. SUBSIDIE MIJ. VOOR OOFT- EN TUINBOUW. Besloten werd aan de Mij. voor Ooft- en Tuinbouw een subsidie ,van 1 cent per inworer te verleenen, in verband met den aanleg en de exploitatie van proefvelden Voor een feestavond der Ned. H°rv Meisjesver. werd een lokaal der openbare school beschikbaar gesteld, LUCHTBESCHERMING. Gunstig beschikte de Raad op het voor stel tot aanslu'tirg bü de gemeenschappe lijke regeling van de luchtbescherming in Zeeuwsch Vlaanderen W D. GEEN BEDSTEDEN MEER. Goedgekeurd werd een wijziging der bouwverordening, houder.de verbod van bedsteden bij nieuwbouw. DE GEMEENTE-WERKMAN WORDT AMBTENAAR. ..Aangenomen werd een voorstel van B en W., om den gemeente-werkman een vaste aanstelling te geven op een jaarwed de van 800 HET GEMEENTEHUIS WORDT VERBOUWD. a.s. keurde de Raad vervolgens goed een voorstel van B. en W tot verbouwing het gemeentehuis. Ook zal de meubi leering vernieuwd worden De kosten zyn geraamd op 3200, welk bedrag geleend zal worden tegen een rente van 4 NIEUWE WETHOUDER, Tot wethouder werd benoemd, in de va cature van wijlen den heer Cammaert, de heer J. K. Oosterling. Onderwijs. Ook voor het jaar 1940 zal weer vrij stelling worden gevraagd van het geven van onderwys in de lichamelijke oefening op de o.l. school Aanvaard werd, onder byzondere dank zegging de schenking van een fraaie eelc- trische klok voor de nieuwe o.l. school, zulks door een aantal voorstanders van het openbaar onderwys. RADIO-UITZENDINGEN IN STRIJD HET ONZE NEUTRALI TEIT. De Raad vereenigde zich met de be kende wijziging, waarbü verboden wordt radio-uitzendingen op straat hoorbaar te doen zyn 'Dit om de verspreiding uitzendingen in strijd met onze neutraliteit tegen te gaan. Toeslag werkverschaffingsplan.. Eveneens werd aangenomen een voor stel van B. en W. tot verstrekking van eep duurtetoeslag op de werkverschaffings- loonen. Vlasbewerkingscursus. De Raad machtigde B. en W. wederom stapen te doen, tot de organisatie van een vlasbewerkingscursus in den winter 1940- 1941. Commissie tot wering van school verzuim. Herbenoemd werden tot leden van commissie tot wering van schoolverzuim heeren P. de Hullu, A. J. de Klerck, G. Walschut, G. Steijart en A. Haartsen an Prooije. Aan A. J. Haartsen en Ph Bril te Schoondüke en J Becu te Groede werd ontheffing verleend van het bepaalde in art. 46 der motor- en rywielwet (rijden met zware vrachtauto's in de kom der ge meente). Met P. A. de Ligny werd een ruilover eenkomst inzake bouwgrond gesloten. DE HEFFING OP BOTER. Het bedrag van de hefifng en steunuit- keering op boter is, behoudens tusschentyd- sche wy'ziging, voor de week van 29 Fe bruari tot 7 Maart vastgesteld op 80 cent per kg (onveranderd). Raad van Aagtekerke. De grint van den opgehe ven tramweg aangekocht. AAGTEKERKE. Donderdagavond verga derde de Raad onder voorzitterschap van den heer J. Bosselaar, burgemeester ter behandeling van een ingekomen verzoek van den heer Joh. Maljaars Pz. alhier. De ze was eigenaar geworden van een groote hoeveelheid grint, zich bevindende in baan van den opgeheven tramweg en bood deze hoeveelheid aan de gemeente te koop aan voor 125,De aangelanden van den Kruisweg en het Berwegje werden bereid gevonden deze grint, voor zoover noodig voor verbetering van die wegen te vervoe ren, mits met behulp van de werkloozen der gemeente. De overbiyvende grint zou dan de gemeente voor eigen gebruik behou den of aan anderen afgeven. B. en W. stelden voor dit verzoek in te willigen. De v o o r z. geeft een uitvoerige toe lichting ook over het verloop van een con ferentie die zij met den verzoeker hebben gehad. De heer C. de Visser geeft nog eenige nadere bijzonderheiden. De heer J o b s e vraagt of het de bedoeling is dit spoedig te doen waarop de heer C. de Visser antwoordt dat er tyd is tot Mei 1941, dan moet al de grindt zyn weggevoerd. De heer P. de Visser acht dit voorstel wel in het belang der gemeente. Hy vraagt echter of al de grint noodig zal zijn, of, dat de aangelanden alleen de grint, noodig voor wegenverbetering die hen aangaat zullen vervoeren en de gemeente met de rest blijft zitten. Is dit het geval dan zal de ge meente boven den koopprijs nog vrij liooge vervoerkosten moeten betalen. Deze grint is, daar z'ij vry sterk met zand vermengd is, z.i. niet geschikt voor gebruik bü den Kloostervveg. De heer J o b s e meent dat het mogelijk is een vrij juiste raming te maken van de hoeveelheden, die voor De kustvaarder „Fiducia", op weg van Amsteidam naar Alphen aan den Rijn, ramde de ophaalbrug over de Woudweter>ng te Woubrugge. Zoowel de balans als de poort van de brug zijn geheel vernield Het scheepvaartverkeer moest via het Aarkanaal geleid worden, terwijl het autoverkeer over Alphen aan den Rijn werd omgelegd De voetbalvereeniging „Zeelamdia" jubileert. Historie van 30 voetbaljaren. Gisteren was het 30 jaar geleden dat de Middelburgsche voetbal- en athletiekver- eeniging Zeelandia werd opgericht. De tydsomstandigheden zijn er niet naar om dit fe.t met groot feestbetoon te herdenken Het bestuur der vereeniging heeft dan ook gemeend dit jubileum op sobere, maar niet temin genoegiyke wüze te herdenken, dooi de jaarlijksche uitvoering, te houden op 16 Maart a.s. in het teeken van het jubileum te plaatsen. Verdere feestelijkheden zullen achterwege blüven. Zeelandia heeft in haar 30-jarig bestaan met de voetballerij en tot op zekere hoogte ook met de athletiek verschillende succes sen geboekt, maai- teleurstellingen zijn haai- evenmin gespaard gebleven. En ook thans, in den voor tal van vereenigingen zoo moei lijken tijd maakt de vereeniging een don kere periode door, waarin van het bestuur veel en kundig beleid vereischt wordt om het vereenigingsleven in goede banen te lei den. De vereeniging heeft haar ontstaan te danken aan een groepje enthousiaste jon gelingen, o.w. de heeren S. W. Gabriëlse en A. Roda, die destyds op het Molenwater zich met het voetbalspel bezig hielden. Als ge trouwe aanhangers van het ,,oude Zeelan dia" zochten zg verschillende oud-leden op om weer een club op te richten. Zoo kwam 1 Maart 1910 de vereeniging „Klein Zee landia" tot stand. Er was de eerste jaren nog geen sprake van spelen in competitieverband. Men speelde alleen, zü het niet altyd met groot succes, tegen plaatselijke tegenstanders, zooals Sparta (later Walcheren) en Victo ria (later S.B.O., dat nog kampioen van den Z.V.B. is geweest). Het kleine jongensclubje werd een flinke club. Het spel werd ook beter en de suc cessen bleven niet uit. Menige medaille werd veroverd. Daar goede en goedkoope terreinen ontbraken, bleef het Molenwater het speelterrein. In 1917 trad de vereeniging toe tot den Middelburgschen Voetbalbond, welke maar zeer kort heeft bestaan. Toen het Gemeenteiyk Sportterrein werd geopend, ging Zeelandia over naar den N.V.B. In deze omgeving verliep het naar wensch; na Dosko H en „Walcheren", werd de derde plaats bezet. In hetzelfde seizoen kwam liet tweede elftal in den toen opge- riehten Z.V.B. uit, terwyi een jaar later ook het derde in dezen bond ging spelen. Het seizoen 1922/23 deed Zeelandia weer op de derde plaats eindigen, maar het daar opvolgende seizoen werd Zeelandia dan toch kampioen. Echter de promotiewed- sti-yden tegen Eindhoven II en Roodborst jes hadden geen succes. In bekerwedstrüden e.d. werden in deze jaren aardige resultaten behaald, o.a. werd de Goes-wisselbeker gewonnen. Na in 1925 de eerste plaats aan Bergsche Boys te hebben moeten afstaan, volgde in 1926 weer het kampioenschap. En nu had ook promotie naar de 2e klasse plaats. Het eerste jaar in de nieuwe omgeving werd besloten met de 7e plaats. De twee daarop volgende seizoenen werd geëindigd met een fraaie 2e plaats en een 4e plaats. Door verlies van enkele goede spelers werden de verrichtingen minder en ten slotte kon niet voorkomen worden dat in 1931 degradatie naar de 3e klasse volgde. Moedig en enthousiast werd gestreden om het verloren terrein in te halen. Het eer ste jaar werd in de 3e klas de 2de plaats achter Vlissingen bezet, daarop volgde het kampioenschap, evenwel zonder de ge- wenschte promotie, doch in 1934 gelukte 't weer naar de 2e klasse te komen. Het eer ste jaar kon Zeelandia zich weer goed hand haven; op den eindstand werd de 7e plaats ingenomen. Zeelandia II eindigde in de 3e klasse als no. 6. In hetzelfde jaar leed de vereeniging een groot verlies door het vertrek naar Indië van den toenmaligen secretaris, den heer J. Philipse. In zyn plaats werd de heer J. van Steenhuizen gekozen, die later werd opgevolgd door den heer G. Reyers. Het seizoen 1935/36 was iets minder gun stig: Zeelandia besloot de competitie op de 8e plaats, terwijl men zich in '37 zelfs met de op één na laatste plaats tevreden moest zyn. Maar het volgende jaar ging het reeds, beter, en werd als no. S het seizoen be ëindigd, boven R.B.C. en De Zeeuwen. Het vorige seizoen werd nog beter gespeeld. Zeelandia maakt toen een periode van voor uitgang door, welke zich uitte in een mooie 5e plaats op de ranglijst. Helaas heeft de mobilisatie sindsdien ook haar stempel op de vereeniging ge drukt en de noodcompetitie brengt ook haar moeilijkheden mee. Het bestuur is echter vol goeden moed, dat na de mobili satie met vereende krachten het verloren terrein weer veroverd kan worden, om dan weer met volle kracht vooruit te trekken naar een volgenden mylpaal. In Z.V.B. verband werden de laatste ja ren ook eenige vermeldenswaardige resul taten behaald. Zoo werd het adspiranten- elftal tweemaal kampioen. De andere elf tallen streden met wisselend geluk in de verschillende afdeelingen. Zeelandia had eenige jaren door haar groot aantal leden 2 elftallen in K.N.V.B.- verband en 3 in den Z.V.B. met bovendien nog een adspiranten-elftal. Dit seizoen, grootendeels door de mobilisatie, is dit aan tal gekrompen tot twee elftallen in den K.N.V.B. en slechts één elftal in den Z.V.B. Voorts kon door verschillende ooi-zaken ook het adspirantenelftal niet worden in gedeeld. Het bestuur der vereeniging bestaat thans uit de volgende personen: voorzitter: F. J. Konraad; vice-voorz.J. Gillissen; le secretaris: G. Reyers; 2e seer.: S. Gillis sen; penningmeester: A. Poortvliet; D. de Visser en D. Klaassen commissarissen. betering van wegen noodig is. Verder kan men ongeveer schatten hoeveel grint in de- tramlijn zit en dan alleen zooveel koopen als noodig is. Wanneer dan dit gekocht wordt naar de hoeveelheid die zich in een strekkenden meter van de lyn bevindt dan zal dat ongeveer 7 ct. zyn. De heeren C. de V i s s e r en W. de Visser meenen dat de grint die de gemeente niet noodig heeft toch gemakkelijk verkocht of desnoods opgeslagen kan worden. De voorz. vat het gesprokene samen in twee meeningen, de eene is dat de gemeente zon der risico de grint kan overnemen, de an dere dat de gemeente wel wat zy noodig heeft kan koopen maar niet de risico op zich mag nemen van het maken van hooge kosten voor wegvoeren van de overige grint. Wel kan by voldoend gebruik of af zet daarvan nog voordeel behaald worden, maar men zou de aansprakelykheid voor het restant liever niet aanvaarden en dus niet meer willen koopen dan men noodig heeft. De eerste opvatting is die van B. W., de tweede wordt in het by zonder dooi den heer P. de Visser voorgestaan. De heer Wisse zou het toch wel ge- wenscht achten dat B. en W. controleeren of de grint er behoorlyk opgebracht wordt. Na een uitvoerige discussie wordt ten slot te het voorstel van B. en W. tot aankoop van de geheele hoeveelheid onder voorwaar de dat de aangelanden van de naastbyzyn- de wegen hulp verleenen bij het vervoer naar die wegen en dat B. en W. toezicht houden op een behoorlijke gang van het werk, aangenomen met 4 tegen 3 stebmen. Tegen de heeren P. de Visser, Moens en Kodde. RONDVRAAG By de rondvraag vestigt de heer Jobse er de aandacht op dat in de vorige vergadering 't verzoek tot 't toekennen van een brand- stoffentoeslag is afgewezen en dat daarby als overweging ook gold dal de diaconieën, waar noodig een toeslag gaven. Naar hy echter meent J.e weten is door een der di aconieën geen brandstoffentoeslag verleend terwijl deze ook niet het verhoogde loon uit keert. Hij vraagt of nu niet op de gemeen te de plicht rust om een brandstoffentoe slag aan de werkloozen te geven. De heer Moens meent, dat feitelijk ook buiten de werkverschaffing aan hen, die dit dringend noodig hebben toeslag gegeven zou moe ten worden. Ovevigens kan hij mededeelen verschillende personen gesproken te heb ben die zeer tevreden met de tegenwoordi ge regeling zijn. Nadat de heeren C. d e Visser en Wisse nog eenige nadere inlichtingen gegeven hebben over door de diaconieën verleenden steun en de heer C. de Visser erop hoeft gewezen dat de prestaties der werkloozen nogal eens wat te wenschen over laten en zy onder anderen te laat beginnen, wordt de vergadering geslo ten.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 7