verwin e na Dr A- K- >c T e" rem, eel'usf v,iotitQjferderf Huisvesting en verzorging van de geëvacueerde burgerbevolking. Een geweldige organisatie tot in de puntjes verzorgd. Wij hebben in. het artikel over evacuatie in ons blad van Dinsdag voornamelijk gu sproken over de beide eerste phasen van een eventueele evacuatie van een deel der burgerbevolking, n.l. de ontruiming en het vervoer. Thans iets meer over de derde phase, de huisvesting en verzorging der af gevoerde burgerbevolking. De huisvesting. Door de regeering worden de streken aangewezen, waar de af te voeren bevol king, indien tot ontruiming van bepaalde gebieden zal moeten worden overgegaan, zal worden gehuisvest. De in die streken gelegen gemeenten worden in algemee- nen zin als vluchtoord gebezigd. Zooals wij reeds mededeelden gaat het hier om de onderbrenging van rond een half millioen burgers, afkomstig uit rond 100 verschillende gemeenten. De voor een bepaald geval aangewezen vluchtstreken omvatten in totaal 223 ge meenten, resorteerende onder 5 verschil lende commissarissen afvoer burgerbevol king. De aanwijzing van een zeer groot aantal vluchtoorden wijst er reeds op, dat verschillende kleine gemeenten in het vluchtgebied zijn gelegen, met het gevolg dat er niet aan te ontkomen zal zijn, dat de bevolking van verschillende te ontrui men gemeenten over een aantal vluchtoor den zal moeten worden verdeeld. De opname-capaciteit in de vluchtoorden zou daarbij gemiddeld 40 procent van de bevolking bedragen. (In sommige gemeen ten is dit percentage echter veel hooger). Ongetwijfeld zal de onderbrenging in ge zinnen, vooral bij langeren duur bezwaren met zich brengen. Daarom heeft men eerst overwogen de af te voeren bevolking in barakken onder te brengen. Maar de kos ten voor een barak zouden komen te staan op 200.per persoon, zoodat de onder brenging alleen voor wat het logies betreft zou komen te staan op een bedrag van f 100.000 000.DDaarom is van deze wijze van onderbrenging afgezien en de bezwa ren van onderbrenging in gezinnen werden aanvaard. Naarmate meer tijd beschikbaar bleek werd een overzicht samengesteld van de percentages der verschillende gezindten in de te ontruimen gemeenten en in de vluchtoorden, terwijl een gelijksoortig overzicht werd samengesteld van de bevol- kingsaard der verschillende gemeenten (landbouwers, fabrieksarbeiders, forensen, enzD. In verband met het hierdoor verkregen inzicht werd een nieuw evacuatie-schema ontworpen, waarbij er naar gestreefd werd bevojking van ongeveer gelijkgerichte reli gie en van dezelfde bevolkingsaard bij el kander onder te brengen. Voor zoover ver- voerstechriische eischen zich hiertegen niet verzetten, werd aan deze desiderata vol daan. De af te voeren bevolking wordt inge deeld in groepen van ongeveer 30 personen onder een groepsleider, terwijl over elke 20 groepen een hoofdleider wordt aangewe zen. De aanwijzing der groepen en hoofd groepen geschiedt zoodanig, dat het gezins verband zooveel mogelijk wordt bewaard en daarnaast het, laten wij het noemen „buurtverband" Wil de organisatie van de evacuatie ver zekerd zijn dan zal deze reeds tot stand moeten komen op de plaats van vertrek en worden aangevuld op de plaats van aan komst. De thans ingevoerde registratie- kaarten vormen dan ook als zoodanig een geheel en zullen in de vluchtoorden, wan neer die kaarten bij elkaar worden opge borgen, als hulp-bevolkingsregister kunnen dienst doen. De verzorging. Teneinde de zoo belangrijk toegenomen volkshuishouding in de vluchtoorden zoo goed mogelijk te doen functionneeren, zijn „aanwijzingen voor de burgemeesters in de vluchtoorden" opgemaakt. Er worden daarin verschillende wenken gegeven aan de burgemeesters zooals: het instellen van commissies .voor /voorbereiding en Ont vangst, het instellen van een onderzoek naar: legering, verwarming, kookgelegen heid en. het inrichten van speciale schaft lokalen, de mogelijkheid van de opname van zieken enz. Aangezien in de vluchtoorden geen onbe perkt aarttal bedden voor de onder te bren gen personen aanwezig zal zijn, rekent men er op, dat voor een groot deel van de bevol king beddenzakken en hoofdkussens zullen moeten worden aangeschaft. Onderzoek wees uit dat een 200.000-tal beddenzakken en hoofdkussens zal moeten worden aange maakt. Hiermede is, indien men minimum- eischen stelt, een bedrag van rond 600.000 gulden gemoeid. In samenwerking met het departement van economische zaken zyn maatregelen getroffen dat de benoodigde hoeveelheid stroo voor het vullen der 'beddenzakken en hoofdkussens ten allen tyde aanwezig zal zyn op verschillende dépots waarvan uit de distributie over de vluchtoorden geen moei lijkheden zal opleveren (totaal een 2800 ton). Er zullen in de vluchtoorden voorts 2700 kachels extra noodig zijn terwijl op de aan schaffing van 600 kookketels zal moeten worden gerekend. De handel zal hierin kunnen voorzien. Er zullen nog allerlei vraagstukken aan de orde komen indien de evacuatie een feit is geworden, zooals on- derwjjsaangelegenheden, wettelijke regelin gen ten aanzien van huwelijken en geboor ten, verkiezingsmaatregelen, distributie, en nog zoo vele andere. Gezondheidszorg. De zorg- voor die evacuatie-aangelegen heden, die de volksgezondheid raken, is opgedragen aan een afzonderlijke subcom missie. De taak van deze subcommissie is een tweeledige. Zij moet in de eerste plaats nagaan voor welk deel der te evacueeren nevolking maatregelen moeten worden ge troffen niet het oog op de gezondheidszorg. In de tweede plaats moet zij haar aandacht schenken aan de gezondheidszorg in d; vluchtoorden, waarbij zij niet alleen moet stilstaan by de zorg, die uit een oogpunt van de gezondheid moet worden besteed aan degenen, die tijdelijk in de vluchtoor den worden ondergebracht, maar boven dien 2ich rekenschap moet geven van alle vraagstukken, die zich voordoen in ver band met de volksgezondheid als gevolg van het feit, dat de bevolking in de vlucht oorden in zeer belangrijke mate toeneemt. Er zijn maatregelen getroffen, dat de burgemeesters in den tjjd, waarin zij zulks noodig kunnen hebben steeds beschikken over een opgave van de thuis verpleegde zieken en gebrekkigen, wier vervoer zondere zorg eischt. Het vervoer van deze personen naar het afvoerstation geschiedt dan verder door de zorg van de burge meesters. De hier bedoelde personen gaan overigens met de overige bevolking van d; gemeente, waartoe zij behooren, naar het voor die gemeente aangewezen vlucht oord en worden daar weer zooveel moge lijk bij particulieren opgenomen. Een zeer moeilijk vraagstuk is de eva cuatie van de gestichten, waarvan de be volking in het geheel of althans grooteri- deels bij elkaar moet worden gehouden ei waarvoor dus> in het vluchtoord een nieuw collectieve huisvesting moet worden ge- vonden, zooals de sanatoria, blindenge- stichten, krankzinnigengestichten enz. Zij is erin geslaagd om althans voor inrichtin gen als sanatoria's enz. waarbij de verple ging van do patiënten vrij booge eischen worden gesteld, op een reeds van voor dit doel zeer geschikte gebouwen beslag te leg gen. Ten slotte zij nog vermeld, dat de commissie in totaal haar zorgen heeft moe ten uitstrekken tot 67 gestichten, met on geveer 4600 verpleegden. De vraag of in de vluchtoorden vol doende geneeskundigen, vroedvrouwen en wijkverpleegsters beschikbaar zouden zjjn, moest onder de oogen worden gezien. Aan dacht vereischt ook het behoorlijk functio- neeren van de ziekenfondsen in de vlucht oorden. Er zijn in de vluchtoorden depots gevormd, zoowel van sera en vaccins als van de meest noodzakelijke geneesmidde len. Voedselvoorziening. Een vraagstuk op zich zelf bij een c juatie op groote schaal is dat der voedsel- /oorziening voor de geëvacueerden. Het rijksbureau voedselvoorziening in oorlogstijd heeft nauwkeurig nagegaan of >r gedurende de eerste dagen in de eer ste levensbehoeften, ter plaatse waar geë vacueerde bevolking zal worden onderge bracht, kan worden voorzien. Dit na te gaan klemt te meer, omdat, weliswaar de geheele bevolking in het gebied, waar de vluchtoorden gelegen zjjn, slechts met 10 toeneemt, doch in sommige gemeenten de bevolkingstoename tot 70 en 80 in een enkel geval zelfs 100 bedraagt. In het algemeen hebben de bakkers een paar weken voorraad bloem en meel. Niet temin. wordt voorbereid om op het eerste sein bloem en meel te zenden van bepaalde depots uit naar de betrokken gemeente. Voor de voorziening met boter en mar garine behoeft geen zorg te bestaan. Waar zulks noodig is, wordt overgegaan tot een permanente vergrooting van de regionale voorraden consumptievetten. De vleeschpositie is van dien aard, dat eveneens de vleeschvoorziening van de ge- ëvavueerde bevolking verzekerd is. Boven dien zijn door het departement van sociale zaken in een groot aantal Nederlandschc gemeenten busjes vleesch opgeslagen, en beschikt ook de Nederlandsche veehonde- rijcentrale zelf over een voorraad blik- vleesch. Ook de melkvoorziening is verze kerd. Groenten zjjn -in ruime mate aanwe zig. Maatregelen worden getroffen, dat ook de voorziening van suiker, koffie, thee, gist e.d. voor de geëvacueerde bevolking ge waarborgd is. De evacuatie van vee. Tenslotte nog eenige mededeelingen over de evacuatie van het vee uit de te ontrui men gebieden. De organisatie van den af voer is als volgt opgezet: In iedere by dè evacuatie betrokken ge meente is door den minister van economi sche zaken aangesteld een plaatselyke lei der, die ter plaatse onder leiding van een inspecteur de noodige voorbereidingen treft. Onder dezen plaatselyken leider staan weer buurt- en groepsleiders, terwyl tenslotte voor elke 10 koeien een verzorger is aan gewezen. Het vee, dat op de boerderij door den staat van de betrokken landbouwers wordt: overgenomen, zal in kleine groepen van plm. 60 stuks onder leiding van een groeps leider zooveel mogelyk (opdat zij militaire transporten en den afvoer van burgerbe volking zoo weinig mogelyk hinderen) langs binnenwegen worden afgevoerd naar af- voerhavens of doorvoerplaatsen, waar met de leiding ter plaatse belast zjjn lading- en voedingmeesters. In deze afvoerhavens en doorvoerplaatsen en eveneens in de uitlaadhavens ligt kracht voer gereed om het vee, dat in sommige plaatsen eenige dagen zal moeten vertoe ven, te voeden. Het vervoer van het vee van de afvoer havens naai- de uitlaadhavens geschiedt door de zorgen van de directie van den étappen- en verkeersdienst. De vereeniging „Het Nederland sche Trekpaard" groeit gestadig HET VRAAGSTUK VAN CEN TRALISATIE DER HENGSTEN- KEURINGEN. De vereeniging „Het Nederlandsche trek paard" heeft gisteren te Den Haag haar a 1- gemeene vergadering gehouden. De alge- ineene voorz. der vereeniging jhr. J. van Vredenburch herinnerde in zijn openings rede aan het zilveren jubileum der vereeni ging in 1939 met als hoogtepunt een groot- sche tentoonstelling in Den Bosch, die door de Koningin en Prins Bernhard bezocht werd. Ook gewaagde spreker met vol doening over de totstandkoming van de nieuwe paardenwet. Over den export liet 1939 nog weinig hoopvols zien. De bestaande relaties kon den weliswaar worden gehandhaafd, doch het aantal uitgevoerde paarden bleef be neden de oorspronkelijke verwachtingen. Sinds kort kan echter een herleving in den export van" onze viervoeters geconstateerd worden. De belangstelling voor onze zware paar den is mede door vraag en aanbod onver minderd in geheel ons land blijven voortbe staan. Door de internationale verwikkelin gen zijn weliswaar bedrijven door opvorde ring van paarden getroffen. Het is vanzelf sprekend, dat in noodzakelijke legerbehoef- ten moest worden voorzien, doch er is toch met plaatselyke en individueele belangen zoodanig rekening gehouden, dat de minst mogelijke overlast is bezorgd. Het nieuwe systeem by de keuring van hengsten, waarbij 2 juryleden met een ar biter optreden, blijkt instemming te vinden. Het verwekt een sterk vertrouwen. De algemeene secretaris der vereeniging, de heer L. A. Bon, die verslag over de werkzaamheden van het afgeloopen jaar uitbracht wees allereerst op dat datgene bereikt is, w.at vroeger zoo herhaaldelijk is verzocht n.l. afkeuring van een categorie hengsten van zoodanige kwaliteit, dat ze ongeschikt geacht werd de fokkerij te ver beteren of ook maar op peil te houden. Het aantal goedgekeurde hengsten is daardoor verkleind, waarmede echter tevens is be reikt, dat bet gemiddelde aan kwaliteit is gestegen. Dit geeft perspectieven van ve lerlei aard. Een tijdelijk ongemak zal zeer zeker door de nieuwe wijze van werken optreden, dat het aantal goedgekeurde hengsten door de strengere selectie aanmerkelijk is ver kleind. Spr. schatte dit op ongeveer 10 pro cent. Tenslotte zag spr. momenteel nog een verblijdend teeken optreden en dat is de vraag naar dekhengsten van het buiten land, een vraag, welke nog wel geen vaste r vormen heeft, maar welke toch dezer da gen is opgekomen. Wanneer dit eens werke lijkheid Worden' mocht, dan zou de ongele genheid, welke ons het geringere aantal goedgekeurde hengsten ook mag brengen, toch niet er toe mogen leiden den handel aan banden te leggen. Want deze verwekt steeds een der sterkste prikkels in de fok kerij. Het vereenigingsleven ontwikkelde zich in gunstigen zin. Het ledental steeg in 1939 tot ruim 7700. In alle afdeelingen traden ge stadig nieuwe fokkers als lid toe, waardoor ook het hoofdbestuur een geregelde uit breiding onderging en thans reeds uit 23 leden bestaat. Het batig saldo over 1939 bedraagt 5812.09. Aan de orde was o.m. een bespreking van de centralisatie der verplichte hengstenkeu- ringen tot één keuring per jaar en op één plaats. De voorzitter deelde mede, dat het hoofd bestuur besloten heeft, indien deze centra lisatie de instemming van de vergadering verkrijgt, dit vraagstuk aan een nauwkeu rig onderzoek te onderwerpen. De verga dering betuigde hiermede haar instemming. Als plaatsvervangend jurylid werd her kozen de heer H. J. Aernandts te S 1 u i s. Medegedeeld werd, dat de volgende al gemeene vergadering te Hummelo in Gel derland zal worden gehouden en zal samen vallen met den provincialen fokdag. By de rondvraag kwam o.m. ter sprake een tweetal artikelen, verschenen in het landbouwblad die niet in het belang van het stamboek in het algemeen en van den ex port zouden zijn. De voorzitter was het met deze opvatting eens en hij meende, dat dergelijke artikelen in de toekomst niet meer zullen voorkomen. Na aankomst van het vee op de plaats van bestemming (ten deele het abattoir, doch de capaciteit hiervan is uiteraard be perkt) wordt het ingekwartierd in stallen, welke nu reeds geïnventariseerd zijn, waar na ook dit vee naar de abattoirs gaat en wordt ingeblikt. Voor dit inblikken worden vleeschwaren- en groentenconserven-fabrie ken ingeschakeld. Het vee, dat onder bepaalde omstandig heden afgevoerd zal moeten worden is nu reeds geregistreerd en getaxeerd. De stieren en liet aan besmettelijke ziek ten lijdende vee worden door de zorg van den veearts en met behulp van slagers ter plaatse geslacht en niet afgevoerd. Het stamboekvee zal niet worden afge maakt maar met speciale zorg vervoerd woz^den naar bijzondere stallen. Het moet nl. later weer dienen bij den her-opbouw van den veestapel in de verlaten gebieden. Varkens zullen niet worden geëvacueerd. Dit brengt te veel moeilijkheden met zich mede. Een uitzondering wordt gemaakt voor fokvarkens. Ook liet pluimvee wordt xxiet geëvacueerd. Wat de paarden betreft kan worden op gemerkt, dat deze ter beschikking van den burgemeester gesteld worden om behulp zaam te zijn by de evacuatie van de bur gerbevolking. Daarna worden ze door het bureau ontruiming afgevoerd. Om U eenig idee te geven van den om vang van de organisatie moge op de vol gende getallen gewezen worden. Het aantal stuks eventueel af te voeren rundvee bedraagt plm. 200.000 d.w.z. er zijn bij de uitvoering ongeveer 20 000 verzor gers betrokken, benevens een paar honderd plaatselijk leiders, buurt- en groepsleiders. Het betreft hier ongeveer 20,000 bedrij ven en bedrijfjes, welke dus geregistreerd moeten worden en waar getaxeerd is. U voelt zich slap en luste loos na Uw griep Met Sanatogen kunt U spoedig" op krachten komen en Uw weerstandsvermogen op voeren. Bedenk, dat na de lange en strenge winter het dubbel noodig is. dat U iets extra's voor Uw gezondheid doet. Koop nog heden een bus bij Uw apotheker of drogist. Ktt'ijft: 0,J°re»£^9ebr"«< it er9e/i//ce H enton e (ïnöez. Med.ï RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG .2 MAART- HILVERSUM I 1875 EN 414,4 M. VARA-Uitz; 10,00—10,20 vm en 7,30— 8,00 VPRO. 8,00 Bei'. ANP, gram. 10,00 Morgenw. 10,20 Voor arbeiders in de continu-bedrij- ven. 12,00 Gram. 12,15 Orgelspel. 12,45 Ber. ANP, gram. 1,00 Gram. 2,00 Film- kwartiertje. 2,15 Zang en piano. 2 30 VA- RA-strijkork. en solist. 3,00 Reportage. 3,30 Gram. 4,30—4,50 Vragenbus 4,55 De Stem des Volks (afd. Den Haag). Resi- dentieork. en solisten (opn.) 5,45 Filmland. 6,00 Orgelspel. 6,15 Uit de roode jeugdbe weging 6,45 Kinderleesclub. 7,00 VARA- Kalender, 7,05 Felicitaties. 7.10 Polit. ra dio-journaal. 7,30 Cyclus. 8,00 Herh. SOS.- Ber. 8,03 Ber. ANP. 8.15 Puzzlechib S.30 Sylvia-Amusementsork. en solist. 9,10 Ver sterkt de VARA!, toespraak 9,15 Radio- tooneel. 9,30 Orgelspel. 10,00 En nu Oké. 11,15 Ber. ANP. 11,25 VARA-Varia. 11,30—12,00 Gram HILVERSUM H 301,5 M. KRO-Uitz.' 4,00—5,00 Hiro. 8,00 Bei'. ANP. 8,05—9,15 en 10„00 Gram. 11,30 Godsd. halfuur. 12 00 Ber. 12,15 KRO-Melodisten en solist. 12,45 Ber. ANP, gram. 1,10 KRO-ork. 2.00 Voor de jeugd. 2,30 Gram. 2,45 Kinderuurtje. 4,00 Gram. 4,05 Causerie. 4,20 Gram. 4,25 Causerie. 4,40 Gram. 4,45 Causerie. 5,00 KRO-Melodisten. 5,15 Filmpr. 5,30 KRO- Melodisten. 5,45 KRO-Nachtegaaltjes. 6,15 Gram. 6,20 Journalist weekoverz. 6,45 Gram. 7,00 Ber. 7,15 Lezing. 7,35 Act. aetherflitsen. 8.00 Ber. ANP, rneded. S,15 Overpeinz. met muz. omlijst. 8.35 Gram. 8,45 Radiotooneel met prijsvr. 8,55 Gram 9,00 Pianovoordr. 9,15 KRO-ork. 9,45 Pi- anovoordr. 10,00 Leden KRO-koor en KRO ork. 10,30 Ber. ANP. 10,40 Causerie. 11.10 12,00 Gram. ENGELAND 391 EN 449 M. 12,30 Orgel spel. 12,50 BBC-Harmonie-ork 1.30 Cause rie. 1,45 Rep. 2,00 Dansmuz. (gr. pl.) 2,15 Reportage. 2,35 Amusementsprogr. 3.00 Orkestconc. 3,35 Reportage. 4,05 Gram. 4,20 Ber. (Wels). 4,25 Causerie. 4,40 Kin deruurtje. 5,20 Ber. 5,35 Nieuws Westelijk front (opn.) 5,50 Causerie. 6.05 BBC-ork. 6,40 Radiotooneel. 7,20 Variété. 8,20 Ber S,35 Causerie. S.50 Variété. 9,35 Kerkd. 9,50 Dansmuz 10,40 New London-trio. 11,20 Ber. RADIO PARIS 1648 M. 11,05 Pianovoor dr. 11.20 Raymond Legrand's jazzork. 12,05 Zang. 12,35 Altvioolvoordr. 1,05 Piano- voordr. 2,20 Causerie. 3,20 Radiotooneel. 3,50 Pianovoordr. 4.45 Moyse-trio. 5,20 Radiotooneel. 8,35 Conc. 9,35 Lichte muz. 10,20 Radiotooneel. 11,05 Gram. KEULEN 45G xM. 5.50 Gram. 7.40 Amu- sementss-exlet. 9,05 Gram. 9,309.50 Zang, viool, cello en piano. 10,50 Gram. 11.20 OniX'oepkleinork. 12,20 Omroepork. 1,15 Muz. tusschenspel. 1,35 Gram. 2,45 Weermacht-ork. en solisten. 4 50 Folkl. progr. 5,45 Gram. 7,35 tot sluiting: Zie Deutschlandsender. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m11,20 Gram. 1150 en 12,30 Om roepork. 12,50 Gram. 1,25 Causerie. 2,25 Russisch koor van Brussel. 3,20 Gram. 3 50 Pianovoordr. 5.05 Omroepork, en so list. 6,45 Gram. 7,25 Versterkt Kamerork. en kamerkoor van Bazel m.m.v. solisten. S,00 Voor de soldaten., 8,30 Zang. saxo foon en pianodutt. 9.30 Gram. 10,2011.20 Jazzmuz. (gr. pl.) 484 ni11,20 Gram. 11.50 Radio-ork. 12,50 Gram. 1.55 Marceau Burton's Muset- te-ork. 2,20 Gram. 3,10 Omroepdansork. 3,50, 4,55 en 5.10 Gram. 5,35 Orgelspel. 6,05 Gram. 7.20 Voor soldaten. 7,50 Sym- phonieconc. m.m.v. solist. 8,55 Radio-ork. en soliste. 9,30 Radio-ork. 9,50 Omroep dansork. 10 3511,20 Gram DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Omroepkleinork. en solisten. 9,20 Ber. 9.50 Egon Kaiser's ork, en het H. J. Fierke- kwintet. (Om 10,20 Polit. overz.) 11.20 Ber. Hierna tot 12,20 Nachtconc. 12.50— 1.20 Milit. progr. APOTHEKEN. Van Zaterdagavond 9 uur, Zondag en de nachten der volgende week is te Midde l- b u r g geopend de apotheek Van Pienbroek, Pottenmarkt. AGENDA. MIDDELBURG. lederen Zaterdagavond. Dansen, Dans- orkest Tony Hörac; Dancing-Schouw burg-Restaurant (Bovenzaal)Nieuwe Schouwburg, 20,0023,45 h. VR l Mrt. Ledenverg. N.RV. afd. Wal cheren „De Vergenoeging". Vit 1 Mrt Herh. Zang- en Voordrachtav. door mevr. Loeff; mevr. Verheijden en mevr. Adriaanse, opbr. t.b.v. Klee- din-gcomité Finland; Schouwburg (Bovenzaal) 20.15 h. VR 1 Mrt. Prop. Feestverg. Ver. „Volks onderwijs", afd. M'burg, spr. de hr. J. v. Dijke, A'dam en opv. Tooneel- stuk; Schuttershof 20,15 h. ZA 2ZA 9 Mrt. Tijdens Boekenweek. Tent. nieuwste Boeken op allerlei gebied (uitg. Boekh. W. de Jong vA"i Fa. F. P. D'Huy) Grand Hotel Verseput (L. Delft) 10—12,00 h, 14,00—17,00 h., 19,00—22,00 h. Opening Za 15,00 ft. ZA 2 Mrt. Feestuitv. het mobilisatie-Caba ret „De Contrasten" o.l. Justus Jesayes Band; Bal na; St. Joris. MA 4 Mrt. Ned. Chr. Vromvénb. spr. ds. Kamsteeg; Bogardz. 20,15 h. MA 4 Mrt. Alg. Ledenverg. Vereen. „De Ambachtschool"; Schoolgeb. 20,30 h. WO 6 Mrt, Lezing op de Tent. v. Boeken (Uitg. Boekh. W. de Jong v/h Fa. F. P. D'Huy) door Martien Beversluis; Grand Hotel Verseput 20,15 h. WO 6 Mrt. Uitv. Tamboers- en Pijpers- corps „Juliana"; Schuttersh. 20,00 h. VR 8 Mrt. Bijeenk. Ned. Prot. Bond, spr. ds. G. Westmyse, Rotterdam. ZA 9 Mrt. Gymn. Ver. „Achilles", jaarlijksche Uitv. adspiranten, Schuttersh. 20.15 h ZO 10ZO 17 Mrt. Ver. „Voor de Kunst", Tent. Ina Rahusen en D. van Gelder; Kunstmuseum. Dl 12VR 15 Mrt. Bazaar Vereen, v. Vrijz. Hervormden; St. Joris. Dï 12, Wo 18 en Do 14 Mrt. tot 22,30 h.; Vr 15 tot 24,00 h. WO 13 Mrt. Verloting Volksgebouw „De Gouden Poorte". DIA 18 Mrt. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. prof. dr. F. M. Böhl te Leiden; 20.15 h. DO 21 Mrt. Lezing N.R.V. spr. jhr. dr. Mol- lerus, Schuttershof 20,15 h. WO 3 Apr. Generale repetitie Vereen, v. Instrumentale Muziek en Kon. Zang- vereen. „Tot Oefening en Uitspan ning". DO 4 Apr. Concert Vereen, v. Instrumen tale Muziek en Kon. Zangver. „Tot Oefening en Uitspanning". VR 12 Apr. Abonnements Tooneelvoorstell. „Gaslicht", Schouwburg (Molenw.) MA 29 Juli—ZA 3 Aug. Kermis. GOES DO 29 Feb. en VR I Mrt. Uitv. Chr. Gym. Ver. O.K.K., Schuttersh. 20,00 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 1—DO 7 Mrt. „Stanley en Livingstone" en „Wad denfauna" en „Dieren in Bruilofts- tooi", 20,00 h. ZO 15,00 li. matinée. CITY, Middelburg VR 1—DO 7 Mrt. „The Drum" en „De stille verklikker van Scotland Yard" (The Squeaker), 20,00 h. ZO 15,00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 1—MA 4 Mrt. „Gestolen leven" en „Het Avontuur van den Zwarten Havik", 20,00 h. ZO 5 Mrt. (15,00 h.) Dï 6 en WO 7 Mrt. (20.00 h.) „Het geheim van de Ondergrondsche" en „Cassidy onder de boeven". ALGEMEEN. Eiken WO, ZA en ZO Soirée Dansante Zondagmiddag Thé-Dansant 15,00 18.00 h.; Paviljoen Intime, Vliss. ZO 3VR 8 Mrt. Intern. Leipziger Voor- jaars-Messe. MA 11 Mrt. Alg. Verg. Coöp. Boerenleen bank te Veere; Lok. „Wilhelmina" 19,00 h.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 7