STADSNIEUWS SPORTNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE MIDDELBURG DE GASFABRIEK ZAL EEN EXTRA VOORRAAD KOLEN OPSLAAN. Opslagterrein aan de Loskade. Als gevolg van de buitengewone omstan digheden is het wenscheiyk geoordeeld om ten behoeve van het Gasbedrüf een groote ren voorraad kolen op te slaan dan gebrui kelijk is. De opslagruimte bij de gasfabriek is daartoe echter te klein, zoodat moest worden omgezien naar een ander opslag- terrein. Daartoe is het oog gevallen op een nog onbestraat gedeelte gemeentegrond aan de Loskade ter grootte van 26 bij 36 m. Bestrating van dit terrein werd reeds lang wenschelijk geoordeeld en lag dan ook reeds in het voornemen zoodra vakkundig per soneel tot de werkloozen zou behooren. Thans echter kan daarop niet worden ge wacht, zoodat direct met bestrating, met oud, anwezig materiaal is begonnen. B. en W. stellen den Raad voor dit ter rein tot wederopzeggings in gebruik af te staan aan het Gasbedrijf tegen den voor dergelijke terreinen normalen huurprijs van 0,30 per m2 en gerekend te zijn ingegaan op 1 December jl. De Commissie van Bij stand in het beheer der bedrijven zoowel als die voor gemeentewerken c.a. vereenigen zich met dat voorstel. FEESTAVOND VROUWENCLUB „VOORUIT.!" Er was gisteravond geen plaatsje onbe zet in de benedenachterzaal van St Joris toen de Coöperatieve Vrouwenclub „Voor uit" daar een feestavond gaf De presidente, mevrouw Flierman heet te allen aanwezigen welkom en dit met name mej. A. W Bos uit Den Haag, de propagandiste voor de Coöperatieve idee Spr. wees er op, dat de Vrouwenclub is opgericht 22 October 1934 en deze jaarlij k- sche samenkomst daarom een feestelijk karakter had. Opgevoerd werd de revue „Doe er aan mee!" van W. van Iependaal, geheel door eigen leden en onder leiding van den heer G. Wagevoort. Het stuk was uiteraard in de eesrte plaats een doorloopende propa ganda voor de Coöperatie en dit in zeer verschillenden vorm. Voordracht, zang en dans stonden op een goed peil De too- neeltjes tusschen een en ander in, waren in staat de lachlust en vroolijkheid op te wekken. Een revue laat zich niet over vertellen, daarom volstaan wij met te mel den, dat ieder naar haar of zijn krachten aan het welslagen medewerkte. Ook de begeleiding van de muziek was zeer te prijzen. Voor de pauze heeft mej Bos een kor te toespraak gehouden omdat zij meende, dat over de coöperatieve beweging nu juist veel te zeggen is. De wereld zit er op te wachten. Wij, die minder offers brengen, hebben grootere verantwoording en moe ten alles doen wat tot een rechtvaardige duurzame vrede kan leiden Samenwerking zal er moeten komen tusschen de volkeren Maar de juiste samenwerking is zoo moeilijk te bereiken. Men moet een band zoeken met alle menschen om de fouten van dezen tijd te verbeteren Het is niet juist, dat men als eenig middel om uit de spanning te komen, oorlog meenf te moeten zien. Van het Volkenbondswerk is alleen het economische nog bezig te wer ken, maar dat zal niet slagen, als het niet leeft in Het hart van het volk De Coöperatie is sedert 1914 sterk gegroeid en zij kan den steun gebruiken van een ieder die nadenkt. Niet sterk genoeg bleek zij te zijn om den. oorlog te voorkomen, daar om wekte spr. allen op coöperator te wor den en te helpen een nieuwe wereld op te bouwen. Aan het slot van de bijeenkomst was het de voorzitter van de coöperatie ..Vooruit" de heer J L. Wigard, die hartelijk dank bracht aan de Vrouwenclub voor het ge- bodene en ook aan den heer Wagenvoort en anderen voor hun hulp bij de afwer king en leiding van het programma. VEREENIGING „SCHOOLMUSEUM". Een voordracht van mej. dr. H. C. M. Ghijsscn. De vereeniging „Schoolmuseum" te Mid delburg, omvattende geheel Zeeland, zal haar algemeene jaarvergadering houden op Woensdag 24 Mei a.s. In de morgenver gadering zullen de huishoudelijke zaken worden afgehandeld. In de middagvergade ring zal mej. dr. H. C. M. Ghijssen van Domburg spreken over „Zeeuwsche klan ken en de Zeeuwsche woordenschat". VOETBAL. VOORLOOPXG NEDERLANDSCH ELFTAL BONDSELFTAL. Beide ploegen samengesteld. De keuzecommissie van den K.N.V.B. heeft het voorloopig Nederlandsch elftal, dat Dinsdagavond 5 Maart te Haarlem te gen een bondselftal speelt, als volgt samen gesteld Doel: Michel (V.S.V). Achter: Wilders (Blauw Wit) en Calden- hove (D.W.S.) Midden: Paauwe (Feyenoord), Poulus (S. V.V.l en Stijger (Blauw Wit) Voor: Draeger (D.W.S.), Drok (Sparta), Vente (Fejjenoord), Smit (Haarlem) en De Harder (V.U.C.) Het B-elftal bestaat uit: Doel: Dijkstra (A.P.G.S.) Achter: Slot (Blauw Wit) en Choufour (A.D.O.) Midden: Van Spaandonck (Neptunus), Stam (V.U.C.) en De Vroet (Feijenoord) Voor: Van den Engel (D.H.C.), Lenstra (Heerenveen), Vroomen Juliana), Van dei- Veen (Heracles) en Bergman (Blauw Wit). KORFBAL. ZEEUWSCHE KORFBALBOND. Het wedstrjjdprogramma voor Zaterdag a.s. is als volgt vastgesteld: Af deeling II: Madjoe IIH. B. S. Afdeeling Hl: Volharding IIV. K. V. (terrein „Wemeldinge")Swift IVMad- joe III. GOES DE UITVAART VAN DEKEN DOLLE Aan het stoffelijk overschot van wijlen Deken L Dolle werd gisteren de laatste eer bewezen. Voor de uitvaart en teraardebestelling bestond een zeer groote belangstelling In de R.K. kerk waren oa. aanwezig, de waarnemend Deken, de hoogeerwaarde Van Heeswjjk, uit Rotterdam, de geestelij ken van het dekenaat, vroegere kapelaars van Goes, de oud-Goesenaar Deken P. Si mons te Beverwijk, beide wethouders en gemeente-secretaris van Goes, en velt vooraanstaande personen uit Goes en omge ving. De requiem-mis werd gecelebreerd door kapelaan Van Teylingen te 's-Graven- hage, die bijgestaan werd door de kapelaans Koopen en Bakker Pastoor Kleintjes va. Heinkenszand, die de lijkrede hield, wees er op, dat Deken Dolle tot zijn dood toe een zorgend herder voor zijn parochie was. Hij waakte als een vader over de armen en onderwijs, ziekenzorg, de pers, de paro chiale instellingen, alles had zijn warme belangstelling en kon op zijn steun reke nen. Te twaalf uur vertrok de stoet van de kerk naar de R.K begraafplaats, waar kapelaan Van Teylingen ook de beaarding leidde. In den stoet liepen o a. mede: het kerkbestuur, de afgevaardigden van eenige tientallen vereenigingen, de jongens van de kruisvaart 'en een deputatie van de schoolkinderen. CHR. SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. De afdeeling Goes van Prot. Chr. Bond van Spoor- en. Tramwegpersoneel, hield onder leiding van den hr J. Weststrate haar drie en twintigste jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris, den hr J. Stevens, bleek o.a., dat het le dental geen wijziging onderging. Het ver slag van den penningmeester, den hr Eversdijk, gaf een batig saldo aan. Hierna hield het hoofdbestuurslid de hr Nauta een rede over het prineipieele en practi- sche doel der vakbeweging. Voorts spra ken de voorzitters van de afd Middelburg -Vlissingen en den Chr. Besturenbond, een opwekkend woord, terwijl zij tevens dank brachten aan den scheidenden voorzitter, den hr Weststrate, voor het vele dat hij voor de afdeeling heeft gedaan, vooral ge durende der, langen tijd dat hij voorzitter was De hr Weststrate wees er op, dat hij sinds 1918, met een korte onderbreking voorzitter is geweest. In dien tijd mocht liij van velen vriendschap en steun onder vinden en hij zegde daar hartelijk dank voor De hr Weststrate besloot met een krachtige opwekking tot grootere activi teit, waarna de hr Nauta de vergadering op de gebruikelijke wijze sloöt. Fiissche avond. EEN KRACHTIG PLEIDOOI VAN CONSUL DE VLUGT. Donderdagavond werd alhier in de Groo te Kerk een openbare bijeenkomst gehou den voor hulp aan lijdend Finland, waar voor een groote belangstelling bestond. Vrijwel alle plaatsen in het groote kerk gebouw waren bezet. Na samenzang open de ds. P. J. Steinz, Ned. Herv. predikant, de bijeenkomst met gebed. Vervolgens sprak hij hartelijke woorden tot den heer A. J. Th. de Vlugt, consul voor Finland te 's-Gravenhage, die bereid was op verzoek van het plaatselijk comité, dezen avond te komen bijwonen. Spr. gaf voort uiting aan de gevoelens 'van medeleven die bij allen aanwezig zijn, met het noodlijdende Fin land en memoreerde in het kort den strijd die Finland steeds heeft gevoerd voor zijn onafhankelijkheid en noemde het een eisch des ty ds onze sympathie thans om te zet ten in daden. Daarna hield de heer De Vlugt een voor dracht over Finland. Hij sprak er allereerst zjjn leedwezen over uit dat wijlen mr. Van Dusseldorp en wijlen deken Dolle dezen avond niet meer hebben mogen bijwonen. Juist twee vooraanstaande personen uit Goes die ook zooveel sympathie gevoelden voor Finland en medewerking verleenden aan het lot stand komen van het comité van hulpverleening. Na een duidelijk overziteht te hebben gegeven van het onstaan van Finland en de ontwikkeling van het Finsche volk op elk gebied, deed hij uitkomen het groote verschil tusschen de Finnen en Finland en de Russen en Rusland. Finland is een land met een diepgeworteld geloof, terwijl juist in Rusland het geloof is verbannen. Ook de Finsche taal is geheel afwijkend van allp Europeesche talen. Spreker zette uit een, hoe het Finsche volk in een betrek kelijk korten tijd zoo'n hoogen trap van ontwikkeling op ieder gebied heeft kunnen bereiken, ondanks de tegenwerking en ter reur die reeds heerschte onder het Russi sche Tsarenrijk. Slechts aan de moeilijk heden die toen in het P„ussische Rijk ont stonden, heeft Finland het te danken ge had dat het toen aan de greep van dit land DAMMEN. Middelburg ÏI kampioen van Zeeland 2e klasse. Gisteren is voor hel kampioenschap een damwedstrjjd gespeeld tusschen Waarde I en Middelburg II. De uitslag was: M. WatermanJ. L. Freekenhorst 02 Joh. BlokJ. Bliek 2—0 A. SinkeP. Brasser 02 J. v. FraasenW. Semeijn 02 C. v. HouteH. Louwerse 02 L. KesselaarA. Wal roven 11 J. Pieper—H. Overtveld 20 Chr. v. CoeveringeW. Sinke 11 M. OverbeekG. Lamjjn 02 G. MeeuwseJ. Boogaard 0—2 Totaal Waarde 6 punten en Middelburg II 14 punten. Door deze overwinning is Middelburg II kampioen van Zeeland 2e klasse. Agents C. HUYBREGTS Gortsiraat 54 - Middelburg (Ingez. Med.) ontkwam en niet op de knieën te krijgen was. Nimmer hebben de Finnen aan de Russen toegegeven, liever lieten zij zich dooden of deporteeren. Ook na de revolutie in Rusland werd de toestand voor de Fin nen er niet beter op. De terreur die toen bestond is niet te beschrijven, waartegen eindelijk Mannerheim opstond en een strijd begon op leven en dood. Deze strijd werd gewonnen en na 1918 kon Finland beginnen aan zijn opbouw, hetgeen onder de allermoeilijkste omstan digheden moest plaats vinden. Doch door het saamhoorigheidsgevoel der Finnen, dat door geen ander volk wordt overtroffen, werd het economisch leven van het land op gezonde basis gevormd doch ook op cultu reel sociaal en wetenschappelijk gebied. Zoo gaarne had Finland tijdens de Olym pische spelen aan de andere volken zijn groote trap van ontwikkeling getoond, doch het drama van 1899 heeft zich thans voortgezet en Finland is wederom door Rusland aangevallen. Doch het diepgewortelde geloof van de Finnen, doet hen vechten op een wijze die aller bewondering afdwingt, wetende dat zij niet strijden voor ,hun eigen land al leen, doch voor de beschaving. Spr. be sloot zijn indrukwekkende voordracht met de woorden van den koorzang „Gelukkig is het land, Dat God de Heer beschermt" uit „Valerius Gedenckklanck" welk lied hier na werd gezongen door een. koor onder lei ding van den heer Adr. Kousemaker. Aan de hand van een groot aantal licht beelden gaf de heer De Vlugt vervolgens een aantal inlichtingen over het land, zijn cultuur en beschaving. Hieruit kreeg men eenig idee van de groote moeilijkheden waarmede dit land, (11 x zoo groot als Nederland) en slechts met de helft van het aantal inwoners van ons land) te strij den heeft voor het behoud van de bescha ving voor de geheele wereld. Spreker sprak zjjn groote erkentelijkheid uit voor H. M. de Koningin der Nederlanden die direct grooten steun verleende voor het Finsche Volk en ook voor H. K. H. Prinses Juliana aan wier initiatief het is te danken, dat een uitzending van het Roode Kruis zal plaats vinden. En ook was hij dankbaar aan het geheele Nederlandsche Volk dat op zoo overtuigende wijze van zijn sympathie voor het zoo zwaar beproefde Finsche Volk laat blijken. Na het zingen van een lied door het koor, sprak de heer J. A. Pieterse voorzitter van het Goesche Comité „Steun aan lijdend Fin land". Hij sprak eerst waardeerende woor den aan wijlen pastoor Dolle, die zooveel steun aan het comité verleende. Spreker bracht den heer De Vlugt dank voor zijn komst en voordracht over Finland, waar door ongetwijfeld des te meer de burgerij zal doordrongen zijn van den nood die on der het Finsche Volk heerscht. Spr. bood daarna den heer De Vlugt het bijeenge brachte geld aan ter doorzending aan de Finsche Regeering. De Goesche burgerij bracht hij dank voor de zoo spontaan gege ven bijdragen en de collectanten voor de ve le moeite die ze zich hebben getroost om de gelden bijeen te krijgen. Hij bracht voorts dank aan ds. Steinz, den heer De Roo, den heer Kousemaker en zijn koor, de kerkvoor- dij, der Ned. Herv. Kerk en in 't algemeen aan allen die op eenigerlei wijze hulp ver leenden aan het welslagen der collecte, doch zonder iemand tekort te doen speci aal aan de pers die zoo volledig heeft mee gewerkt. De heer A. de Roo, loco-burgemeester, sprak vervolgens het slotwoord, waarbij hij allereerst de aandacht vroeg voor de klee- reninzameJing die nog gehouden zal worden door het opgerichte dames comité. Spreker weet, dat er reeds veel is gegeven voor de geldinzameling, doch hij doet een beroep op allen om het leed en de nood van het arme, lijdende Finsche Volk zooveel moge lijk te verzachten. Hij bracht den voorzit ter van het comité dank voor al het werk en de goede leiding die hij wist te geven, waardoor op zoo milde wijze door de bur gerij voor het sympathieke doel is gegeven. Spr. sloot met den wensch, dat het leed voor Finland vlug geleden zal mogen zijn en dat ons eigen land voor den oorlog ge spaard zal mogen blijven. Tot slot werd door allen staande twee coupletten van het „Wilhelmus" gezongen. Bezoek van den Commissaris der Koningin De Commissaris der Koi.ingin bezoekl Maandag 11 Maart a.s de gemeentel. Kerkwerve, Haamstede, Burgh. Brouwers haven en Zonnemaire en Dinsdag 12 Maar. d.a.v. de gemeenten Noordgouwe, Drei- schor, Nieuwerkerk, Oosterlai.d en Bruïnis- se. DE KERK EN HET SOCIALE LEVEN. Naar wij vernemen hebben verschillende organisaties op Chr. grondslag werkzaam op maatschappelijk levensterrein in de pro vincie Zeeland een Comité van Samen werking gevormd. Tot dit comité zijn toe getreden het Gewest Zeeland van het Ned. Werkliedenverbond Patrimonium, de afdee ling Zeeland van den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond, de Ned. Chr. Landarbeidersbond, het Gewest Zeeland van den Chr. Midden standsbond in Nederland, idem dat van den Bond van Chr. Bakkerspatroons in Neder land en de Chr. Besturenbonden in deze provincie. Dit comité heeft aan alle kerkeraden van Prot. kerken in deze provincie een schrij ven gezonden waarin het de roeping die den Christen h.i. op sociaal terrein heeft nader uiteenzet en de kerken er op wijst dat de middelen waarover deze beschikken om verandering te brengen in het feit dat vele christenen in Zeeland afzijdig staan van Chr. organisatie, zijn a. bij de verkon diging van Gods Woord te wijzen op de roeping van den hoorder alles te doen tot Gods eer, zoowel persoonlijk in bedrijf en beroep als samen in vereeniging en voort durend op te wekken om maatschappelijke vragen te bezien bij het licht van Gods Woord; b. bü onderwijs aan de jeugd der kerk deze te wijzen op de gevaren welke verbonden zijn aan het samen optrekken met andersdenkenden, zonder in eigen kring de zaken te bezien bi) het licht van Gods Woord en c. bij bezoek aan gezinnen, deze te wijzen (in voorkomende gevallen) op de onmogelijke verhouding om als trou we leden der Kerk, afzijdig te staan tegen over den Chr. arbeid, op maatschappelijk terrein. Het comité ligt deze punten nog nader toe en wijst op de noodzakelijkheid waarin het verkeert, zich ter zake. tot de kerken te wenden. Wjj vernemen dat het initiatief tot de oprichting van dit Comité van Samenwer king is naar wij vernemen, uitgegaan van het Gewest Zeeland van Patrimonium. VLISSINGEN VEREENIGING VOOR PAEDAGOGIEK. Het aantal leden belangrijk ver meerderd. De afdeeling Walcheren van de Ver eeniging voor - Paedagogiek kwam Donder dagavond in de RHBS te Vlisisngen in le denvergadering bijeen, onder voorzitter schap van burgemeester C. A van, Woel- deren, die slechts een gering aantal leden mocht welkom heeten. Bericht van ver hindering was o.a. ingekomen van den inspecteur van het lager onderwijs, den heer Wit en van baron v. d. Feltz. Tot leden van het bestuur werden ge kozen de heeren dr. W. v. d. Oorde te Middelburg en dr. J. Petersma te Vlissin gen. Uit het jaarverslag bleek, dat het aan tal leden groeide van 39 tot 66. De op komst van de leden op de vergaderingen was bevredigend, doch het verslag maakt melding van de verwachting dat Ket le dental nog zal toenemen, opdat er meer geldmiddelen zullen komen,: Dan zullen meer sprekers kunnen worden uitgenoo- digd. Uit het verslag van de penningmeester- esse bleek, dat de inkomsten bedroegen 226 en de uitgaven 214,85, alzoo een batig saldo van 11,15. Nadat de voorzitter den leden had' opge wekt tot meer propaganda tot wering van nieuwe leden, werd gepauzeerd, waarna dr. J. P. Petersma, zenuwarts te Vlissingen, een causerie hield over: „Het moeilijke kind." Aan de hand van de practijk gaf spr. tal van oorzaken aan voor het ontstaan van een moeilijk kind, waarbij meestentijds de ouders het meest schuldig zijn, omdat zij het kind niet begrijpen, en te veel van vergen of het achterstellen bij de andere kinderen. Vervolgens besprak spr de maatregelen die worden genomen om deze kinderen niet alleen op hun lichamelijken, nl. in de groote plaatsen van ons land zgn. consultatiebureaus gesticht, waar deze kinderen inet alleen op hun lichamelüken. doch ook op hun geestelijken toestand worden onderzocht. Door de medewerking van een groot aantal deskundigen, is het mogelijk deze kindéren te genezen en de opvoeding een gunstige richting te geven. Over dit onderwerp werden den spr tal van" vragen gesteld, omdat vele van meening waren dat ook in Zeeland zoo'n bureau gunstig werk zou- kunnen verrich ten, hoewel volgens spr.. Zeeland op dit terrein, volgens de statistieken, zeer gun stig sta'at'aangeschreven MEISJE BEDREIGD. Toen eergisteravond laat een meisje zich naar het Eiland begaf, werd zij nabij de. Marinedam, waar het op dat uur zeer stil en donker was, lastig gevallen door een onbekenden man. De man, die onder drank invloed verkeerde, maakte haar bang dooi te zeggen dal hjj een revolver bij zich had Het meisje vluchtte naar de politie, die onmiddellijk een onderzoek instelde. Zij trof in de omgeving een dronkeman aan Het bleek echter spoedig dat deze man met het geval niets temaken had. Het onderzoek wordt voortgezet. DOOR KOUSEN VERRADEN. Een paar maanden geleden cleed een ingezetene bü "de politie aangifte dat uit zijn gesloten benedenwoning geld was ontvreemd, terwijl later ook kousen ver mist werden Het huis, waarin de beneden-bovenbewo ners een gemeenschappelüke gang hebben, had reeds eerder de aandacht van de po litie, omdat er reeds eerder geld was ver mist en ook de gasmeter was gelicht. De politie heeft thans bq de boven-be- woonsler de kousen in beslag genomen en de vrouw aangehouden. WALCHEREN. BOERENLEENBANK BIGGEKERKE. BIGGEKERKE. Woensdagavond hield de Coöperatieve Boerenleenbank haar jaar- lijksche algemeene vergadering onder lei ding van haar voorzitter, den heer L. Si- monse. Na een kort openingswoord van den voorzitter, werd door den kassier verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar. Hier uit bleek dat het ledental met enkele is ge stegen. De inzet was echter iets minder en de winst een weinig meer dan vorig jaar. Herinnerd werd aan het feit dat de bank dit jaar 20 jaar bestaat. Herkozen werd als bestuurslid de heer L. Simonse, en tot lid van den Raad van toe zicht de heer J. Janse Lz. De beide plaatsvervangende bestuursleden de heeren D. Coppoolse en W. de Regt wer den eveneens herkozen Medegedeeld werd nog dat de rente van spaargelden een weinig is verhoogd. JAARVERGADERING B.V.L. TE NIEUW- EN ST. JOOSLAND. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Een dezer dagen hield de pl. afdeeling van den Büzon- dere Vrijwillige Landstorm haar jaarverga dering in de christelijke school. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer E. Verlare, gaf de leider de heer P. van Leerdam een overzicht van de gebeurtenis sen in deze afdeeling in het afgeloopen jaar. Negen leden zün gemobiliseerd, 5 le den, die niet in de gelegenheid waren op den dag van den schietwedstrijd aanwezig te zyn, konden later niet meer meekampen, doordat de geweren waren ingenomen. Ook moest hierdoor de wedstrijd om den beker vervallen. De eerste prüs werd behaald door den heer Jac. v. Eenennaam met 50 punten, 2de D. Goedhart, 3de M. Haartsen, 4de A. C. Polderdijk, 5de P. v. Leerdam, 6de E. Ver lare, 7de A. Adriaanse, 8ste J. de Klerk, 9de D. v. Nieuwenhuysen, 10de J. Joosse, 11de J. v. Keulen, 12de K. Walraven, 13de J. de Vries. De secretaris der gewestelijke commissie, de heer Eckhart was aanwezig. In een hel dere toespraak liet hü zien, hoe Europa een oogenblik was ingeslapen, toen men het communisme zelfs een stem gaf in den Vol kenbond. Nu zün echter de oogen open gegaan, en nu bbjkt te meer, hoe het com munisme juist het gevaarlijkste is als het zich vriendelük voordoet. Verder vertoonde de heer Eckhart eenige films, welke zeer in den smsak vielen. Na een zeer gezellig sa- menzün werd de büeenkomst, welke begon nen was met een couplet van het Wilhel mus besloten met een couplet van het Zeeuwsche volkslied. EEN FINLAND-AVOND. OOST- EN WEST-SOUBURG. Gisteren avond vergaderde het Finland-comité on der leiding van den voorzitter, dhr. F. Leen- houts. In deze vergadering werd besloten om a.s. Dinsdagavond in de Geref. Kerk een Fin- land-avond te houden. De volgende perso nen zullen spreken: ds. Toivo Viitasaari^ Ev. Luth. predikant der Finsche staatskerk bü de Zeelieden-zending te Rotterdam; me vrouw A. Meü'er-Forsberg te Den Haag en pater J. Vernooü, S. C. J., pastoor te Hel sinki. Gunning bouw archief-kluis. RITTHEM. B. en W. hebben den bouw van een kluis in beton voor het gemeente archief gegund aan den heer A. Poelman te Ritthem voor 1495. JAARVERGADERING MUZEEKVEREENIGING O.N.D.A. RITTHEM De muziekvereeniging O.N.D. A. hield Woensdagavond haar jaarvergade ring. In zün openingswoord herdacht de voorzitter, dat 4 leden der vereeniging bjj het laatste solistenconcours een eersten prüs behaalden in de hoogste afdeelingen, waardoor de vereeniging haar naam hoog heeft gehouden. Daar dezen winter in de school geen uitvoering kan worden gegeven, zal de vereeniging alleen te Souburg een uitvoering geven en wel op 15 Maart. Dank zü de gehouden verloting kon de penningmeester zijn boeken met een batig saldo sluiten. De heer Arn. Schuit, die van de oprich- .ting af, dus 35 jaar lang, werkend ltd en vele jaren bestuurslid is geweest, heeft voor beide functies bedankt. Evenzoo be dankte de heer A. Lünse als bestuurslid,- omdat hü in militairen dienst is. In de twee aldus ontstane vacatures werden als be stuurslid gekozen de heeren Jac. Schout Az. en J. de Vroe. De heer A. Schout .werd door den voor zitter hartelijk dank gezegd voor het geen hü voor de vereeniging heeft gedaan. Er werd besloten om zoo mogelük deel te ne men aan het a.s. bondsconcours te Middel burg. EEN AFSCHEID BIJ O. EN O. VEERE. Donderdagavond heeft O. en O. met medewerking van MAVV in de zaal van Het Lammetje een zeer geslaagd avondje gegeven, dat, omdat de medespe lenden niet tot de beroepsartisten behoor den, des te meer te waardeeren was. De avond stond in het teeken van het afscheid van den korporaal-konstabel, voorzitter van MAW en de ziel der ver eeniging. In eengeestige speech deelde hü mee. dat hü binnenkort weer naar den onderzeedienst ging en naar Indië vertrok, waarna een orkest bestaande uit militairen te Vlissingen verscheidene zeer geslaagde nummers mondharmonica met zang ten beste gaf. Na een één-actertje door MAVV volgde na de pauze een woord van waar deering voor al wat de scheidende voor de vereeniging gedaan had. De heer Bosman, vice-voorzitter, was de tolk der aanwezi gen. Op geestige wyze, hem eigen, dankte de scheidende voorzitter voor de woorden van lof en drukte de hoop uit, dat MAW mocht voortgaan op den weg der ontspan- nirg. Met, een loepasselyk woord over handigde een der manschappen hem een fraai geschenk in zilver, met inscriptie, waarna ook de commandant een enkel woord van dank tot den scheidende richtte. De avond werd besloten met een uurtje muziek, zang en- conference door ..The Minstrels", uit Vlissingen, die, getuige het gulle applaus, zeer in den smaak gevallen; waren.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6