uit de provincie voor den politierechter te middelburo dammen VLISSINGEN Benoeming. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Oranjeschool alhier, de heer C. Balgen te Vlaardingen. NIEUWE TORPEDOBOOTJAGER Wordt 16 Maart a.s. te water ge laten. Zaterdag 16 Maart a.s. zal van de marine werf van de N.V. Kon. Maatsch. „De Schel de"- te Vlissingen te water worden geiaten de torpedobootjager „Isaalc Zweers". De doopplechtigheid zal worden verricht door mevrouw J. L. C. van de Arend Keers, echtgenoote van den luitenant ter zee le klasse H. J. T. K. van den Arend, die belast is met het nautisch toezicht op den boüw van onderzeebooten en torpedojagers. {WALCHEREN COöP. BOERENLEENBANK TE GRIJPSKERKE. GRIJPSKERKE. Maandagmiddag kwam de Cöop. Boerenleenbank onder voorzitter schap van den heer .J. Geldof Cz. in jaarver gadering bijeen. In zijn openingswoord druk te de voorz. zijn spijt er over uit, dat weinigen aanwezig waren, memoreerde de moeilijkheden van 't afgeloopen jaar, wees op den Zegen, dat wij nog voor den oorlog gespaard zijn en hoopte op een gezellig en leerzaam samenzijn. Hij bracht ter kennis dat de rente in dit jaar is gebracht voor schuld in loopende re kening en voor voorschotten op 4 voor deposito's in loopende rekening en spaargelden op 2.76 De kassier deed rekening en verantwoor ding over het gehouden beheer in 1939. Het eindbedrag der rekening in ontvangst en uitgaaf bedroeg 302.992,62. Het eindcijfer van de balans was 246,966,64. De winst ad 470.51 werd bij de reserve gevoegd. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. Vos; als lid van den Raad van toezicht de heer L. Louwerse; als plaatsvervangende be stuursleden de heeren P. K. Geschiere en C. Louwerse. De kassier gaf een jaaroverzicht, waarin •gewaagd werd van zegen en groei. Bij de rondvraag kwamen nog enkele vra gen ter sprake waarna de voorzitter onder dank voor opkomst en aangename bespre kingen de vergadering sloot. Het kerkgebouw der Geref. Gemeente te Oostkapelle 40 jaar. OOSTKAPELLE. Op 7 Maart a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat alhier aan het zgn. Weeltje het nieuwe kerkgebouw der Gereformeerde Gemeente is ingewijd door ds. D. Janse, predikant der Gereformeerde Gemeente te Middelburg (Segeerstraat). Deze was eerst landbouwer te Oostkapelle. Na tal van jaren leerend ouderling te zijn geweest, was hij op 55-jarigen leeftijd pre dikant der Middelburgsche gemeente ge worden. De Geref. gemeente te Oostkapelle heeft geen eigen predikant. De sirene zal loeien. O. EN W. SOUBURG, Donderdagmiddag tusschen half een en 1 uur zal alhier de sirene voor de luchtbescherming in wer king worden gesteld, in verband met een oefening van de brandweer. AFD. RITTHEM DER Z.L.M. Do heer J. de Visser was 21 jaar secretaris. RITTHEM. De landbouwvereeniging, af- deeling van de Z.L.M., hield Maandagavond haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat in 't afgeloopen jaar door de le den van de Coöperatie „Eiland Walcheren" was betrokken aan kunstmest, veevoeder, zaai- en pootgoed voor een bedrag van f 7569,13. De aftredende bestuursleden J. Cevaal Wz., W. Ovaa en L. C. de Visser werden met algemeene stemmen herkozen. Daar den heer J. de Visser wegens drukke werk zaamheden bedankte als bestuurslid, werd in zijn plaats gekozen de heer J. Cevaal Abrz. Besloten werd in 1940 de volgende subsi dies te verleenen: f 2,50 aan de geitenfok- vereeniging voor het houden van een keu ring, f 5 aan de vereeniging tot verbetering van het rundvee ook voor een keuring en f 2,50 aan den kring Walcheren der Z.L.M. voor een te houden ploegwedstrijd. De heer Ikking, directeur der Coöperatie „Eiland Walcheren" besprak o.a. de distri butiemaatregelen, welke de regeering den laatsten tyd heeft genomen. Daarna richtte de voorzitter woorden van bijzonderen dank tot den heer J. de Visser, die 21 jaar op een uitnemende wijze de functie van secretaris-penningmeester der vereeniging heeft vervuld. Moge de heer De Visser nog veel jaren als gewoon lid de ver eeniging steunen. In de bestuursvergadering werd de heer J. Cevaal Wz. als voorzitter herkozen en de heer W. Boogaard werd ge kozen als secretaris-penningmeester. MILITAIR TEHUIS TIJDELIJK GESLOTEN. SINT LAURENS. Het comité van het Te huis voor Militairen heeft besloten het te huis met ingang van 1 Maart a.s. tijdelijk te sluiten. Het bezoek is in den laatsten tijd zeer gering. DE GARNALENVISSCHERIJ. VEERE. Hoewel de garnalenvisscherij- vloot nog niet ter vischvangst is uitgetrok ken, zijn toch enkele hoogaarzen uit Ar- nemuiden teruggekeerd om te banken en in reparatie te gaan, teneinde gereed te zijn, wanneer de vaart een aanvang neemt. Men is hier onder de visschers zeer scep tisch gestemd in verband met de vangst, want men vreest, dat de visch door de in tense en langdurige koude ver in zee en diep zit, zoodat de vischvangst nauwelijks loonend zal zijn. Niettemin ziet men in, dat binnenkort toch een aanvang gemaakt moet worden, en waarschijnlijk zullen de eersten volgende week zee kiezen. Kiezerslijst. VEERE. De door B. en W. samengestelde kiezerslijst voor het jaar 19401941 bevat 59S namen. ZUID-BEVEL AND. Kiezerslijst- BAARLAND. De door burgemeester en wethouders opgemaakte kiezerslijst bevat de namen van 451 kiezers. Stierenkeuring. BAARLAND De verplichte stierenkeu ring zal in deze gemeente gehóuden wor den op 14 Maart a.s. VOOR DE FINNEN. BAARLAND. Alhier is opgericht eer plaatselijk comité, dat zich ten doel stelt onder de bevolking een inzameling te hou den voor den nood onder het Finsche volk De navolgende dames hebben in het co mité zitting genomen, J. BoonmanNager- kerke, J. W DagevosKnake, J. W. Lee- neVeerman, G. Steketee en A. C. J, Vo gelaar van Sliedregt. Opbrengst collecte. ELLEWOUTSDIJK. De collecte voor Het Roode Kruis, heeft in deze gemeente de somma van 52.40 opgebracht. Er gaven zich tevens 4 personen als lid op. Kiezerslijst. ELLEWOUTSDIJK. Voor het* jaar 1940— 1941, bedraagt het aantal kiezers in deze gemeente 336. Jaarvergadering Ned. Chr. Landarbeidersbond. KAPELLE. De pi. afdeeling van den Ned. Chr. Landarbeidersbond kwam in jaarver gadering bijeen. Deze avond was door het bestuur, aldus de voorzitter de hr. Jn. Nes sen, feestelijk opgezet. Ook de vrouwen waren uitgenoodigd, die in ruimen getale waren vertegenwoordigd. De voorz. heette deze in het bijzonder wel kom, evenals den vertegenwoordiger van het hoofdbestuur, den heer Sikman, en de afgevaardigden van de afdeelingen Wemel- dinge en Biezelinge. De tijd waarin we sa menkomen is wel ernstig aldus spr., velen onzer jonge mannen, leden van de afdeelin gen zijn opgeroepen hun vaderlandsche plichten te vervullen. Ook in dezen barren winter is gevoeld het nut van de organisa tie. De secretaris de heer J. M. Veerhoek las voor de ingekomen stukken; de bekende circulaire inzake den extra-brandstoffentoe- slag, die van den minister van defensie, dat voor defensiewerken zal worden uitbetaald aan geschoolde arbeiders 44 en aan onge schoolde 35 cent per uur. Het contract ligt gereed, het uurloon is nog niet definitief vastgesteld, doch hooger dan verleden jaar. Ook zijn opgenomen jon gere krachten, dit was het vorige jaar niet het geval. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de afdeeling 55 leden telt, met 5 is verhoogd, een is overgegaan naar de bouwvakarbeiders, de neutrale zóne inge gaan. Uitbetaald werd voor Kapelle 1294,50. De kas sloot met een saldo van 4,50. Herkozen werd de secretaris de heer J. M. Veerhoek en in de plaats van den heer Jacob Tholenaar, die niet meer in aanmer king wenschte te komen werd gekozen de heer S. Korstanje. De heer Sikman, hoofdbestuurder be sprak de zegeningen voortgesproten uit de organisatie. Spr. stond uitvoerig stil bij het pionierswerk, dat van de kleine groep wel ke deze organisatie mocht bouwen. Met na druk bepleitte hij om gezond, sterk organi satorisch op te treden. Er is nog veel te doen. De landarbeider wordt veelal achter uit gezet, maar de wijze koning Salomo schreef eenmaal neer: „De koning wordt van het veld gediend". Opgewekt werd, om het beginsel hoog te houden, de Christelijke beginselen uit te dragen, midden in het volle rijke leven. NOORD-BEVELAND ANTI-REV. KIESVEREENIGING. COLIJNSPLAAT. Maandagavond hield de A R. Kiesvereeniging een algemeene vergadering onder leiding van den voorzit ter, den heer M. J. Contant. Deze opende de vergadering op gebruikelijke wyze en sprak een openingswoord naar aanleiding van Ps. 33. De verkiezingen van 1939 gaven reden tot dankbaarheid. In de Prov. Staten kwam geen verandering van regeeringsbeleid. Bij de gemeenteraadsverkiezingen konden de twee zetels behouden blijven, ondanks een stemmenverlies van 48. De Chr. Hïstori- schen wonnen een zetel, zoodat de samen stelling van den Raad rechts werd. Hij be sprak verder nog den gunstigen afloop bij de wethoudersverkiezing en de samenwer king met de Chr. Historischen om te ko men tot afschaffing van de kermis. De secretaris herdacht in zijn jaarover zicht het overlijden van den heer J. A Dpminicus, lid van het Prov. Comité. Hij wees ook op de gevolgen van: de mobilisa tie, inzonderheid van belang voor de Ar- ja. Het ledental van de kiesvereeniging ging met vier vooruit en steeg tot 59. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat er een te kort in kas was. Dit was ontstaan door de groote uit gaven voor de gemeenteraadsverkiezingen Er werd besloten niet over te gaan tot verhooging van de contributie, doch te trachten dit te kort weg te werken door vrijwillige bijdragen. Staande de vergade ring werd reeds een bedrag vani 26 ont vangen. Ook aan de niet aanwezige leden zal om een bijdrage gevraagd worden. Als bestuursleden werden! herkozen de heeren J. van Dis en P. de Wit. De voorzitter gaf nog een bijdrage, waarin hij besprak de enkele verschillen die bestaan tusschen Chr. Hist, en: Anti- Rev. De heer J. van Dis eindigde de vergade ring met dankgebed. OPPASSER DOOR EEN AAP AANGEVALLEN. Gistermiddag is in de Rotterdamsche diergaarde de vijftigjarige oppasser H. Schilt door een aap aangevallen en gebe ten. De man liep ernstige verwondingen aan liet achterhoofd en aan de rechterhand op. Hij werd per auto van den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht, waar hij ter verpelging moest wor den opgenomen. (Zitting van gisteren). EEN BORREL TEGEN DE KOU. Een 67-jarige boerenknecht was op den dag na Kerstmis met kennissen naar een café gegaan en had daar een paar „drup jes" genomen. De „drupjes" stegen hem naar het hoofd en zijn verstand nam de vlucht. Hij richtte zijn wankele schreden naar een vrouw, die ook in het café zat, en herinnerde haar aan een episode, die ze en zouden hebben doorgemaakt, en dat wel in zulke realistische termen, dat een Marseillaansche havenwerker het hem niet verbeterd zou hebben. De vrouw slikte het niet, en de boeren knecht moest gisteren zijn wandaden ko men opbiechten. „Je had zeker een borrel teveel op, hè?" veronderstelde de politierechter. „Jawel meneer", zei verd. vertrouwelijk, „ik kan er niet meer tegen ziet u." „Dan had je er ook heelemaal niet mee moeten beginnen", vond de politierechter. ,,'t Was zoo koud meneer", verontschul digde verd. zich. (Een nieuwe creditpost voor den winter van '40: onschuldige men- schen tot dronkenschap gebracht!) Verd. wist niet eens meer wat hij gezegd had. 't Was in ieder geval schandelijk ge weest, bovendien niet waai-, en in geen ge val voor herhaling vatbaar. 10 boete of 10 dagen hechtenis" eischte de officier van justitie. „Dat vind ik erg veel", jammerde verd. (Wanneer zal er eens iemand komen, die zegt: „Meneer ik vind het weinig, ik heb meer straf verdiend"?) „Ik ben maar een arme man". De politierechter oordeelde de uitlatingen van verd. tegen de vrouw echter ook wel 10 waard, en vroeg of verd. er accoord mee ging. 't Zal wel zoo motte", zuchtte deze, strijdensmoe, en vroeg of hij 't maar met een betalen mocht, wat het effect van zijn opmerking betreffende zijn armoede wel eenigszins te niet deed. Met een jovialen armzwaai ten afscheid verliet hij de plaats van samenkomst WOONWAGENPAARD GESTORVEN VAN DE KOU. Een woonwagenbewoner had zich te ver antwoorden wegens dierenmishandeling. Hij had zijn paard, een 18-jarige bruine hit, in de maand Januari bij een temperatuur van 12° C. zonder eenige beschutting bui ten laten staan tijdens zijn verblijf in Serooskerke (W.) De getuige-deskundige L. J. Geldof, die renarts te Oostkapelle, verklaarde, dat hij den 20sten Januari langs den woonwagen van verd. gekomen was en daar een paard zonder eenige beschutting op den grond had zien liggen. Bij onderzoek bleek het dier niet in staat om op te staan, terwijl de lichaamstemperatuur beneden de normale was. Bovendien waren er teekenen van on dervoeding. Get. liet het paard overbrengen naar een stal van een der boeren daar in de buurt, waar het na eenigen tijd stierf. Ofschoon get. geen sectie had verricht, meende hij als doodsoorzaak uitputting aan te mogen nemen. Verd. beriep zich op het feit, dat het in Serooskerke onmogelijk was, een stal voor zy'n paard te vinden, daar geen enkele boer stalling wilde geven aan woonwagenpaar- den. Get. verklaarde dat dit inderdaad zoo was, de boeren waren er over het algemeen niet op gesteld om deze zwerverspaarden onderdak te geven, vermoedelijk uit angst voor besmetting Dit nam echter niet weg, dat verd. zon der veel moeite een soort stalletje voor zgn paard had kunnen maken, en in ieder ge val had hij er voor kunnen zorgen, dat het dier niet direct op den grond had hoeven te liggen. Nu was de kou uit den bodem in het dierenlichaam gedrongen. Zelfs een ge zond, sterk paard zou daar niet tegen be stand zijn geweest, dus hoeveel te minder een oude, ondervoede hit.» De officier van justitie zei in zijn re quisitoir, dat hier wel niet gesproken kon worden van opzettelijke mishandeling, doch wel van nalatigheid en gebrek aan zorg, wat den dood van het paard tengevolge had gehad. Spr. eischte 25 boete of 20 dagen hechtenis. Het vonnis luidde: 20 boete subs 10 dagen hechtenis. OUD-ROEST. „De heler is zoo goed als de steler" zegt een oud spreekwoord, en wat voor waar deering krijgt de persoon, die den diefstal „bevordert", zonder medeplichtig, in den gewonen zin van het woord, te zijn? Wan neer mijn hond een bot steelt, ben ik daar voor aansprakelijk. Maar wanneer ik mijn hond beveel, botten te stelen, dan is mijn aansprakelijkheid veel grooter dan in het eerste geval, meer dan dat, ik ben straf baar. Zonder nu den broer van verd. met een apporteerenden hond te willen vergelijken, kwam het geval wel eenigszins overeen met bovenomschreven kunststukje. De diefstalbevorderaar was koopman vodden en oudroest, en wetende, dat bij een verhuizing altijd een hoop ongebruikte en onbruikbare rommel uit nooitvermoede schuilplaatsen tevoorschijn komt. stuurde hij zijn broer naar een verhuizende familie toe om te vragen, of er ook vodden en oud ijzer te koop waren. Voor vijf centen ver wisselden een hoopje vodden en een oude kantoorkachel van eigenaar. Volgens de verklaring van de verhuizende huisvrouw was er in haar oude woning niets achter gebleven. Daarom alleen al was het uitge sloten, dat ze tegen den voddenkoopman zegd zou hebben: „Als je komt waar wij vroeger gewoond hebben, dan is daar nog een stuk stoof, dat mag je weghalen." De voddenkoopman leed aan het hard nekkig bijgeloof, dat ze dat wèl gezegd had; hij trachtte althans den politierechter tot deze zienswijze te bekeeren, overigens zon der succes. Dat verd. in ieder geval er naar gehan deld had, alsóf ze het gezegd had, was ech ter buiten kijf. De „Alkmaar" brak in twee stukken. DE BEMANNING VERTOEFDE 86 UUR OP DE ROTSEN VAN EEN EILANDJE. Met het stoomschip „London" arriveer den gisteren te Lissabon de veeitig leden der bemanning van het Nederla. dsche stoomschip „Alkmaar van de KNSM. dat op 17 Februari jl bij een der Kaap Ver- di-che eilanden is vergaan. De kapitein en twee officieren van de „Allernaar" debatkeerden te Lissabon om later naar Nederland te vertrekken He. overige deel van de bemanning zet de reis voort met bestemnü. g Amsterdam. De opvarenden van de Allernaar ver klaarden in een onderhoud, dat zij zeer dankbaar waren voor de hulp, welke hun door de Portugeesche torpedobooljager „Vouga" was verleend en zy vertelden dra matische bijzonderheden over de schip breuk Nadat het schip aan den grond was ge raakt is het door de zware zeeën gebroken Toch slaagden zij erin midden in. den nacht met gevaar voor hun .leven, voorzien van slechts enkele levensmiddelen, de rot sen van een eilandje te bereiken Omge ven door een ruwe zee brachten zij 36 uur op deze rotsen door, alvorens zy dooL de „Vougawerden gered, welke oorlogs bodem zich dicht in de nabijheid bevond. Voor hun oogen zagen, zij hoe de „Alk maar" door de zee vernield werd en in twee stukken brak Van de „Vouga"' werd de bemanning van de „Alkmaar" op een Nederlar.dsch schip Stuyvesandtover gebracht, die op zijn beurt de schipbreuke lingen overgaf aan het ss „London." Bejaarde landbouwer poogde zijn zuster van het leven te berooven. DAARNA ZELFMOORD GEPLEEGD Naar eerst thans bekend is geworden, heeft zich eenige dagen geleden in de buurtschap 't Haantje onder de gemeente Sleen een drama afgespeeld in de boerde rij, welke bewoond wordt door den 67-jari- gen landbouwer J. Westering en diens 71- jarige zuster, de weduwe MeyerWeste ring. W. lokte Donderdagochtend de vrouw in de schuur nabij de woning en ging haar met een schop te lijf. Zij werd echter niet ernstig getroffen en vluchtte gillend naai de buren, bij wie zij geheel overstuur aan kwam en vertelde, dat V. haar om het le ven had willen brengen. De buren verzorg den allereerst de vrouw en begaven zich daarna naar de schuur, van W. hier bleek, dat W. zich door ophanging van het leven had beroofd. De oude vrouw was in den rug geraakt. Z\j kan thuis worden verpleegd. Het drama schijnt een gevolg te zijn van een familie tragedie, welke zich hier een aantal jaren geleden heeft voltrokken. W. heeft toen den echtgenoot van zijn zuster, zijn zwager Meyer, doodgeslagen het lijk in den tuin van de boerderij begra ven. De politie dacht aanvankelijk niet aan misdaad. Eenige jaren na de misdaad even wel woelde een hond het lichaam van den vermisten man bloot. W. bekende den moord en werd veroordeeld tot een langdu rige gevangenisstraf. Na zijn invrijheidstel ling ging hij weer met zijn zuster samen wonen. De beide menschen vertoonden zich weinig aan hun omgeving. Niettemin kreeg men den indruk, dat er herhaaldelijk twist was tusschen beiden in verband met het vroeger voorgevallene. Dit schijnt dan ook de oorzaak van het jongste drama te zijn geweest. Bejaard echtpaar door gasbe- dwelming om bet leven gekomen. In het Tilmans hofje te 's Hertogenbosch is gisteren het bejaarde echtpaar P. Wij- nant—Van Buul op tragische wijze om het leven gekomen. Gistermorgen belde de zuster van de wijk verpleging, die dagelijks de 82-jarige echt genoote van den 76-jarigen man verzorgt, aan de woning aan, doch zij kreeg geen ge hoor. Naar binnen kijkend, zag zij de ka narie, die in een kooi.voor het raam stond, dood liggen. Op een stoel lag ondergoed. Zy kreeg argwaan en waarschuwde terstond de bewoners van het hofje. Een hunner opende van buiten het raam, waarbij hem een zware gasluclit tegemoet kwam. Hij klom naar binnen en vond daar het echt paar dood in bed liggen. Bij onderzoek bleek, dat de slang van het gascomfoor was geschoven. Tengevolge van het uitstroomende gas had het echtpaar den dood gevonden. Besfrijdt Uw pijnen bij REDACTEURJ- A. VAN DEXHOORN, Hoogeweg 289, Haamstede. Het volgende fraaie miniatuurtje van den bekenden problemist Vrijlandt, dat we ont- leenen aan „1001 Miniaturen" zal onzen le- s zeer zeker verrassen. Auteur: Ir. W. Vrijlandt. Dordrecht. 1 2 3 4 5 's-HEER ABTSKERKE Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent L DE BLAUWE, Nisse. Bescherm U tegen da WEERSINVLOEDEN raimeer U lijdt aan rheU- matiek. spit. stijve nek en andere gewrichts- en spierpijnen. Dedek dan de pijnlijke plek 's avonds b(J het naar bed gaan met een vel Thermogène. De ■wel dadige warmte, dlo door Thermogène wordt opgewekt, doet de pijnen in korten tijd bedaren, de bloedsomloop wordt ge- atimu'eerd en stelt het lichaam in staat de giftige stoffen te verdrijven, die de oorzaak zijn van rheumatische kwa'en. Ook overdag kunt U een vel Thermogene onder uw kleeding dragen. Het maakt U minder vatbaar voor kouvatten en de gunstige werking gaat door, terwiji u Uw gewone bezigheden blijft verrichten. (- j Thermogène ls verkrijgbaar bu Apotn. =n Prog. In doozen van 40 en 60 cent. (Ingez. Med.) 46 47 48 49 50 Cijferstelling: Zwart 7 schijven op 8, 9, 13, 17, IS, 28 en 36. Wit 7 schijven op 24, 27, 29, 3840 en 47. Als steeds: Wit begint en wint. Oplossingen worden gaarne ingewacht vóór of op 13 Maart a.s. bij de Redactie der Mdb. Crt. onder motto Damrubriek. Uit eigen kring. Het volgende belangwekkende partyfrag ment, dat we door de vriendeiyke bemidde ling van den witspeler mochten ontvangen, deed zich voor in den onlangs te Aagteker- ke gespeelden competitie-wedstrijd voor den Zeeuwschen Dambond tusschen de ver tegenwoordigende tientallen der damclubs Aagtekerke en Middelburg en wel tusschen de heeren B. F. Montenari te Middelburg met wit en S. Blaas te Aagtekerke met zwart. Zwart: S. Blaas, Aagtekerke. 1 2 3 4 5 Vandaar, dat de nieuwe bewoner van het huis op een kwaden dag de verdwijning te betreuren kreeg van het onderstuk van een huiskachel, dat hy even te voren m de poort had neergezet. Een behulpzame buur man (wiens activiteit zich overigens lot 7,jjn oogen scheen te beperken) wist te ver tellen, dat hij de verdwenen schat door den broer van verd. op een kar had zien laden vroeg de politierechter. „Ja, maar die vrouw heeft tegen me ge zegd, dat ik nog wat weg mocht halen uit haar oude huis", hield verd. dapper vol. De vrouw schudde beslist bel. hoofd, er dus moest verd. hangen, 15 boeit of 15 dagen hechtenis", zei de officier van .lusti- tie, die in aanmerking nam dat verd. nog nooit eerder was veroordeeld. „Dat vind ik veel", zei verd. „Zoo?" antwoordde de politierechter, „zeg liever, dat je het niet verdient:, als je werkelijk onschuldig bent". Uitspraak: 15 subs. 10 dagen hechtenis. 46 47 Wit: B. F. Montenari, Middelburg. In den diagramstand deed de heer Blaas den foutzet 17-21, want ofschoon wit met 'n schyf achter veel beter staat, was de zet 16—21, 27x16 en IS—22 toch aangewezen, daar de winst voor wit in dit geval nog lang niet zeker is. De tekstzet van zwart (1721) is echter om tweëerlei redenen fout; immers na 4439 en 38x49 heeft zwart geen speel bare zet meer. In de party ging het echter heel anders en wel als volgt: 4440 35 x 44; 37—31 26x37; 32x41 21x43; 10—5 of 104, waarna de witte dam 6 schyven slaat. Een verrassend moment in de party, dat voor de zooveelste maal een zekere beko ring geeft aan het edele damspel, waardoor het den vlijtigen beoefenaar steeds weer boeit. Inmiddels onzen dank aan inzender voor deze bydrage, waarvoor wy ons als steeds gaarne aanbevelen. Oplossing probleem Raïchenbach. Dit in onze rubriek van 7 Februari 3.1. aangeboden probleem van den wereldkam pioen Raichenbach had den volgenden stand: Zwart 7 schyven op 8, 12, 13, 16, 18, 26 en 29. Wit 7 schyven op 17, 27, 31, 32, 38, 43 en 48. In dit fraaie stukje wint wit als volgt: 3833 26x39 (meerslag)43 X 23 12 x 32 (meersl.) en 23x3 met gewonnen slotstel ling. Klein, maar fyn. Goede oplossingen ontvingen we van de heeren W. B. te Middelburg, H. en A. W. te 't Zand, W. M. te St. Laurens, A. de P. te Ritthem en D. v. d. K. te Goes. RECHTSZAKEN In hooger beroep. J. N., 2S jaar, journalist te Driebergen, heeft hooger beroep aangeteekend tegen, het vonnis der rechtbank te Middelburg van 16 Februari 1940, waarby hij wegens eenvoudige beleediging is veroordeeld tot een maand gevangenisstraf.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 5