STADSNIEUWS Een mooie soldaten-canline te Grijpskerke. Door de militairen zelf zoo gemaakt. UIT DE PROVINCIE Westkapelle krijgt een nieuw Gemeentehuis. MIDDELBURG PRIVATEN BIJ WERKVERSCHAFFINGSWERKEN. Het bericht inzake het plaatsen van pri vaten bij uitvoering van werkverruimings objecten van eenigen omvang, geeft ten onrechte den indruk, dat de minister van sociale zaken daarop heeft aangedrongen. Burg en Weth. onzer gemeente hebben er juist bij den minister op aangedrongen om daartoe order te geven, waarop de mi nister zijn toezegging deed. COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM. In 1939 behandelde de Commissie tot wering van schoolverzuim 37 gevallen. Van de betrokken leerlingen gingen er 6 op school C; 9 op de centrale 7e klasse school; 5 op de bijzondere school aan de Verwerij- straat; 14 op die aan den Wal en 3 op die aan den Zuidsingel. Ambtelijke inschrijving van een leerling op een der lagere scholen vond niet plaats. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET L.O. lil het verslag van de Commissie van toezicht op het lager onderwijs over 1939 uit deze Commissie haar voldoening, dat de 7de klasse school vooralsnog behouden kan blijven. Het hoofd der school in de Sin gelstraat verliet den dienst met pensioen. Lange jaren heeft de heer S. Brouwer zijn beste krachten aan het onderwijs gewijd. Van ontwrichting tengevolge van mobili satiemaatregelen kan gelukkig niet ge sproken worden. Alleen begonnen de scho len wat later en werden enkele lokalen wat langer door militairen in beslag geno men. Zoodoende kon het onderwijs geregeld zijn voortgang hebben. Het deed de subcommissie genoegen te kunnen constateeren, dat met vele wen- schcn rekening gehouden wordt, voor zoo verre de gemeentefinanciën zulks toelaten. Het onderwijs in de klassen interesseerde de subcommissies zeer. In de eene school trof b.v. het teekenonderwijs, in een ander het schrijven, in weer andere genoot men van het zingen der oude psalmen op nieu we melodieën. In een eerste klasse verras ten de kinderen de bezoekers met zelfge maakte prentenboekjes. Het taalonderwijs leek soms wat te vlug te gaan voor vele leerlingen. De Commissie verheugt zich in de voort durende belangstelling voor haar werk van de zijde van den Rijksinspecteur, den heer C. Wit. De bode, de heer P. C. Muller, vervulde zijn werkzaamheden wederom op zijn be kende nauwkeurige wijze. DE AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. Aan het aan den Raad toegezonden ver slag over de Avondschool voor Nijverheids onderwijs ontleenen wij dat deze inrich ting begin 1939 245 leerlingen 'telde. Voor het einde van den cursus verlieten er 16 de school, maar werden er nog 4 toegelaten Van de 233 leerlingen werden er 208 bevorderd. Van de 45, die aan het eindexamen deelnamen werden er 2 afge wezen Van de 5 leerlingen van den typo- grafeneursus, die examen deden bedoeld in art. 54 der NO-wet. slaagden er 3 De cursus 19391940 begon met 249 leer lingen Voor 31 December verlieten 15 de School doch 10 anderen kwamen er bij zoodat er eind 244 de school bezochten. Daarbij komen dan nog 7 gemobiliseerden, die de 5e klasse volgen. DE WATERLEIDING-TARIEVEN. De heer Jac M. Doorenbos heeft aan alle leden van den gemeenteraad aUnog een schrijven gericht in verbai.-d met hel voorstel van Burg. en Weth inzake de wa terleidingtarieven. Hij meent, dat Burg en Weth. hem niet begrepen hebben en hij wellicht niet duidelijk voor hen is ge weest Bij het berekenen van 93 cent nam adressant niet het tijdperk November 1939 tot November 1939, maar 1 Januari31 December 1939, omdat de eerste maan den, November en December geen nor maal gebruik kon worden aangenomen, door het verspillen van water Een fitter had bij een af. luitkraan een aftapkraan open gelaten, die steeds door liep en wa ter verspilde. Om nader te illustreeren dat z i. de tarieven der waterleiding noo- dig herzien moeten worden, laat adressant onderstaande voorbeelden volgen: Een huis met 4 kamers en keuken, zon der closet, staande onder de gemeente Koudekerke betaalt 12,30; een winkelhuis in de stad, 4 kamers, geen closet plm. 26; een woonhuis in de buurt Park van Nieuwenhove, geen closet plm 24; een huis in de stad, bewoond door twee flinke gezinnen 27,50. EEN TIP VOOR O. EN O. Een hier gelegerd officier vroeg een on zer medewerkers een bridgedrive tusschen burgers en militairen te organiseeren. Dit is niet mogelijk. Wellicht dat de commissie voor O. en O. zich er voor wil spannen, zoo noodig met medewerking der plaatselijke bridgeclubs? Volgens onzen zegsman pope len de militairen van ongeduld zich eens met de burgers te meten. Wjj zijn van meening dat de Middelburg- sche bridgers de geworpen handschoen die nen op te rapen. Aan deelnemers zal het niet ontbreken. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 1623 Februari zijn in deze gemeente de navolgende personen. Ingekomen: A. C. Looten, zonder Brussel, Lange Delft 24; A. Roskam, land arbeider, Zierikzee, K. Noordstraat 34; H. H. Kreeftenberg, surnumerair b.d. Rigistra- tie en Domeinen, Goes, Loskade 1; T. den Boeft, dienstbode, St. Laurens, Noordweg 135; Th. J. Kup, fgnd. pl. adjudant, Koude kerke, Hofplein 16; P. Bosschaert, schoen maker, Nieuwer-Amstel, Vlissingsche straat 48; Th. J. van der Vegt, Dienstbode, 's-Gra- venhage, Lange Burg IS. Vertrokken: P. Geers, zonder, Zach. Janssenstr. 34, Heemstede, Achter weg 5; L. Pattenier, dienstbode, Rotterdam- sche Kaai 15, Oostkapelle, Molenweg A 174; P. M. Apeldoorn, werkster, Schuitvlotstr. 26, Rotterdam, Stationsweg 15; E. C. Wal raven, zonder, Lange Burg 18, 's Graven- hage, Koninginnegracht 23; M. van Ouwerkerk, zonder, Punt 5, Fijnaart en Heyningen; C. Korsuize, dienstbode, Lange Noordstraat 2, Colijnsplaat, A 20c; H. van der Straten, venter, Gravenstraat 47, Eind hoven, Groote Berg 50, J. G. A. Tjarks, echtgen. en 1 kind koopman, Gravenstraat 47, Eindhoven, Groote Berg 50; J. Ver- haagen, dienstbode, Blauwedjjk 41, Krabben- dijke, Gawege B 113; D. Tilkema, zonder, Wagenaarstraat 12, Brussel, Boulevard du Jardin Botanique S; A. v. Strien, slagers knecht, Veersche Singel 90, Naaldwijk, Ko ningstraat bjj v. Strien. „Eens zal alles beter worden". Zoo verschillend als de plaatsen zijn, waar in dezen tijd onze soldaten op hun post staan, zoo verschillend zijn ook de cantines. Niet overal, waar „ergens in Nederland" onze jongens hun dienst doen, kan de „Shell" zorgen voor een compleet ingericht tehuis met biljartkamer en bibliotheek. Maar dat is ook niet noodig. Als het maar gezellig is! Het ligt niet altijd aan het: „Wat mag het kosten?" Het ligt veel meer aan den geest, die er in een bepaalde cantine heerscht, net zooals het van uiterst groot bealng is wat voor geest er heerscht in een bepaald onderdeel. En dat deze twee met elkaar in direct verband staan, is duidelijk! Een sprekend voorbeeld van wat bereikt kan worden door een troep met een goeden geest, zagen wij dezer dagen in Grijpskerke. Daar was van een oude boerenschuur een Christelijk militair tehuis gemaakt. De be doeling was goed, maar de uitvoering had veel beter gekund, alser maar meer geld geweest was. Zoo vonden de militai ren hun cantine: een lofwaardige poging, maar daar bleef het dan ook bij. Het kon beter, vond de kapitein. Dus het móést beter. De kapitein, een man van smaak, in het gewone leven Neerlandicus, leeraar aan een lyceum, maakte in Veere kennis met het werk van een sierkunstenaar Wim Abe leven. En dat was het voorspel van 2Vz week hard werken. De heer Abeleven ver klaarde zich bereid om geheel gratis advies te geven over de her-inrichting van de can tine. Vier keer in het geheel is hjj naar Grijpskerke gekomen om te zeggen: „Ik vind het zóó beter" of: „Dat zal mooier zijn." Maar niet alleen, dat de kapitein een man van smaak was en dat Abeleven mee werkte, er was een derde, een overwegend groote, factor, die maakte, dat het voorne men van den kapitein en de ideeën van Abe leven werkelijkheid konden worde.n Die factor was de uitstekende geest in den troep, het graag willen ên het goed kun nen. Want de compagnie, die te Grijpsker ke ligt, beschikt over soldaten, die in het burgerleven zeer bekwame vaklieden zijn. En door aller samenwerken is de oude schuur te Grijpskerke thans een cantine ge worden, die de soidaten voor geen tien Shell-tehuizen willen missen! „IN DE ZANDHAAS". „In de zandhaas" staat geschilderd op de tapkast. De schilders hebben eer van hun werk, want alles ziet er keurig uit. Zjj heb ben er niet mee volstaan den wanden een aardig kleurtje te geven, maar langs alle wanden hangen schildjes met de wapens van plaatsen uit de provincie, vanwaar de militairen zijn gekomen. Ook Grijpskerke en Zeeland zijn natuurlijk door hun wapens vertegenwoordigd. De lampenkronen zijn vondsten op zichzelf en doen het uitstekend. De groote schouw is een juweeltje. Het vuur erin is slechts een gloeilampje, doch de schouw is er ook alleen als versiering, en het is een zeer goed gelukte versiering! Links erboven staat in forsche letters: „Wij zjjn paraat" en rechts wordt het ver trouwen tot uitdrukking gebracht: „Eens zal alles beter worden", een sterkende spreuk, die wü allen in deze donkere dagen in gedachten mogen houden. Een vredesduif, die neerstrijkt in het sol- datenverbüjf, toont aan vanwaar dat be tere moet komen. Zij verraadt ons te vens, dat de gemobiliseerden nog steeds de hoop hebben, dat de cantine hoeveel moeite zij er ook aan besteed heben en hoe prettig zij ook in ingericht slechts verblijf zal behoeven te zijn voor niet al te langen tijd. Een „oorkonde", geschilderd op geperst papier, dat een haast echten indruk geeft van perkament, zal de herinnering levend houden aan degenen, die dit werk hebben verricht, onder de energieke leiding van 'n sergeant. Op den schoorsteen staat een een voudig portret van H. M. de Koningin. De kapitein, aan wiens initiatief tenslotte te danken is, dat deze cantine tot stand kwam, wilde zijn naam niet genoemd heb ben. „Wat heb ik er eigenlijk aan gedaan?" vroeg hij bescheiden. „Mijn handen staan niet naar hamer en nijptang." Intusschen heeft deze kapitein, die nu eenmaal, gelukkig voor zijn soldaten, „be hept" is met een sterk gevoel voor artici- teit, het geld voorgeschoten zonder hetwelk de hamers niet hadden kunnen kloppen en zonder hetwelk de schilders niet hadden kunnen verven. „Nou ja, honderd gulden misschien" zegt hij. „En die zullen er ook wel weer.uit komen." Wij helpen het hopen, maar in ieder ge val: de cantine staat er, het biljart is klaar voor gebruik, een boekenkast kan nog wor den aangevuld en de soldaten weten waar HANDELSREGISTER. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont leenen wü het volgende; Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche Eilanden (Middelburg). Wijzigingen N.V. Kon. Mij. „De Schelde", Vlissingen, Glacisstraat 165, scheepswerf, machinefa briek, resp. inr. constr. werkpl. en vllegtul- genfabriek. Overl. Proc. ir. H. Suyver, in genieur-consulent. Nieuwe Proc.: ir. H. W. van Tijen, hoofdingenieur machinebouw. A. Nout, Kapelle, Ooststr. A 34, bakkerij en kruid.winkel. Overl. E.: A. Nout, handelsn. gew. in: Wed. A. Nout. Nieuwe E.; Wed. A NoutOrle VLISSINGEN 55-JARIGE ECHTVEREENIGING Het echtpaar J. KokkéRobijn, Gra venstraat 10 herdacht Zondag jl. zijn 55- jarige echtvereeniging WALCHEREN MOND- EN KLAUWZEER. AAGTEKERKE. Zaterdag werd een ge val van mond- en klauwzeer geconstateerd onder het vee van den landbouwer J. M. alhier. Kiezerslijst. AAGTEKERKE. De door B. en W. opge maakte kiezerslijst bevat de namen van 403 kiezers. AFD. GAPINGE DER ZLM. GAPINGE. De alhier gevestigde land- bouwvereeniging, afd. van de ZLM, hield in de consistoriekamer der Ned Herv. gemeente, onder voorzitterschap van den heer M- Arendse Pznhaar jaarvergade ring. De voorzitter memoreerde wat zich op het gebied van landbouw en veeteelt in 1939 heeft voorgedaan en concludeerde, dat men, gezien de tijdsomstandigheden, nog tevreden mag zijn Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er een ge zond vereenigingsleven heerscht en het ledental stationnair blijft. Uit het jaarver slag van den penningmeester bleek, dat de vereeniging er finantieel niet slecht voorstaat De aangeschafte landbouwwerk tuigen' zijn geheel afgeschreven, terwijl daarvan flink gebruik is gemaakt. Het af tredende bestuurslid werd herkozen, ter wijl in de door het overlijden van den hr J Louwerse Wzn. ontstane vacature tot bestuurslid werd gekozen de hr S. de Vis ser. Nadat bespreking van diverse land bouw aangelegenheden had plaats gehad, verkreeg de heer Ikking. - directeur van de Coop Ver. „Eiland Walcherefr", die mede ter vergadering aanwezig was, het woord. Spreker gaf o a. een uitvoerige toelichting betreffende de samenstelling van veevoeder en de kunstmestdistributie Uit een en ander bleek duidelijk, dat sa menwerking in het bijzonder in dezen tijd van zeer groot belang isr waarop zich een leerzame bespreking ontspon. De voorzit ter bracht spr. dank voor zijn duidelijke en leerzame bespreking Jaarvergadering Veefonds. GAPINGE. Het veefonds hield onder voorzitterschap van den heer M. Arendse Pzn. zijn goed bezochte jaarvergadering. Uit het verslag van den Secretaris bleek, dat het ledental stationnair bleef. Het getuigde verder van een gezond en opgewekt ver eenigingsleven. Uit het verslag van den boekhouder bleek, dat als gevolg van het mond- en klauwzeer in 1939 nog vrij veel ongevallen hebben plaats gehad. Niettegen staande dat, staat de Vereeniging er finan tieel goed voor. De aftredende bestuursle den, werden als zoodanig herkozen. De voor 1940 geldende prijsregeling werd on veranderd. vastgesteld. Van bestuurszijde werd met nadruk gewezen op de noodzake lijkheid om bij aankoop, alle melk- en kalf- vee op T.B.C. te doen onderzoeken. Beslo ten werd z.g.n. reactie-dienst, niet in het fonds op te nemen. Bij de rondvraag werd op samenwerking met andere veefondsen aangedrongen. Van bestuurszijde werd een onderzoek te dezer zake toegezegd. Jaarvergadering Geref. Jeugdcentrale. O. EN W.-SOUBURG. Vrijdagavond hield de Geref. Jeugdcentrale alhier haar jaar vergadering. Deze werd door den voorzit ter op de gebruikelijke wijze geopend. De secretaris, de hr. J. van Maldegem, bracht het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat het werk zich naar behooren kon ontwikkelen, al is het dat door de mobilisatie en door de bezetting door militairen van het jeugdge- bouw, het werk eenige maanden heeft stil gelegen. Uit het jaarverslag van de pen- ningmeesteresse-, mej. S. Arendse, bleek dat de ontvangsten over 1939 bedroegen 57.33. De uitgaven beliepen een bedrag van 32.11, zoodat er een batig saldo was van 25.11. Na afdoening van dit huishoudelijk werk werd het woord verleend aan ds. Kraan van Grijpskerke, die sprak over het onder werp: „Gemeenschap van beneden, gemeen schap van boven". In deze inleiding stond spreker stil bij het jeugdwerk van het communisme en dat der A. J. C. Het was 'n met aandacht gevolgde lezing. het gezellig is. De kapitein was dankbaar voor de hulp, die ook de burgerij had gege ven en in het bijzonder noemde hij de tim merfabriek Coppoolse voor haar groote me dewerking. Dat de soldaten tevreden zijn, blijkt wel hieruit, dat zij den heer Abeleven als her innering een alweer zelf gemaakte lamp hebben aangeboden. Maar niet alleen de soldaten zjjn in hun nopjes. De comman dant in Zeeland is verleden week persoon lijk bij de opening aanwezig geweest en sprak zijn bewondering uit voor het werk, dat hier verricht werd. De gemobiliseerden in Grijpskerke ho pen nu maar, dat als de mobilisatie nog lang duurt, zij niet te spoedig verplaatst worden, want dan moeten zij hun cantine te gauw missen De Raad besluit voorshands geen ijzeren vlag op den toren te plaatsen en de lantaarns 's nachts niet meer te laten doorbranden. WESTKAPELLE. Vrijdag vergaderde de Raad on_er voorzitterschap van burge- mee.ter jhr mr. de Casembroot voltallig De V o o r z. opende deze eerste in dit jaar gehouden vergadering met een rede waaraan wij om ontleenen: Dank zij de ruime werkgelegenheid in 1939 in Vlissingen, o.a. bij 't haventje van Meijer en op de fabriek De Schel Je" was d" werkloosheid en dientengevolge ook de steunverleen'ng geringer dan in 1938 Bij de Arbeidsbemiddeling bedroeg het gemid delde aantal ingeschreven: 77 (136); het aantal plaatsingen door het agent chap 121 (140). Uitbetaald aan werkloozen werd in totaal 2976,08 9638 22); gem'ddeld aantal gesteunden 11 (34); kleine boeren: uitbetaald in totaal 2539,67; gemiddeld aantl gesteunden: 16 Wat de werkver schaffing betreft, in gemeentelijke werk verschaffing is in totaal uitgegeven 351 5° Vf 11570,46). (De cijfers tusschen haakjes hebben betrekking op 1938) Spr. releveerde ook de totstandkoming van de inrichting voor het geven van Nijverheidsonderwijs, welke, begonnen met 30, thans 60 leerlingen telt. Ook een be tere bestrating in de gemeente is ter hand genomen. Voor de aangename en degelijke bespre kingen, welke in het afgeloopen jaar heb ben plaats gehad, zegt spr. hartelijk dank ook den ambtenaren brengt spr. dank voor hetgeen zij in dienst der gemeente hebben gedaan. Met zijn beste wenschen voor 1940 aan de leden en hun gezinnen behloot spr. zijn rede De heer H. C ij s o u w dankte, als oudste lid, mede namens de raadsleden den voorzitter voor de gesproken woorden en wenschte hem en gezin een gelukkig jaar. VOORLOOPIG GEEN IJZEREN VLAG OP DEN TOREN. Een verzoek van de Ver. tot stichting en instandhouding van Chr scholen voor zwakzinnige kinderen om een vrijwillige bijdrage van 15 werd ingewilligd. Door het Rijk is ook aan deze gemeen te voorgesteld op den toren een ijzeren vlag te verlichten In verband met de kosten, welke voor de gemeente komen, werd besloten voorloopig af te wachten. Ook de straatlantaarns, welke tot nu toe nog 's nachts door gebrand hebben, zullen voortaan, om de hooge kosten voor 'de gemeente, 's nachts niet meer branden Daarna werd een wijziging gebracht in de verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging van den gemeenteveldwachter, in dien zin, dat 6 jaren dienst als capitulant niet als dienst jaren zullen mede tellen Besloten werd een voorschot op de ver goeding aan de bijz lagere school voor 1940 te verleenen van 550. Daarop werd het in de vorige verg be sproken uitbreidingsplan definitief vastge steld. Op een verzoek werd aan L Hengst af schrijving van het schoolgeld aan de bijz. lagere school verleend Na breedvoerige bespreking werd op voorstel van B en W. met algemeene stemmen besloten tot verharJing van den Oude Zar.dweg waarbij de bijdrage door de aangelanden bepaald werd op 100 per ha. Van den minister van binnenlandsehe za ken is een verzoek binnengekomen om de Politieverordening te wijzigen, waar door het verboden wordt door middel van adiotoestëllen muziek of de menschelijke stem hoorbaar te maken op zoodanige wij ze, dat zulks op den ope: baren weg hoorbaar of voor anderen hinderlijk is. De Raad voelde h'er weinig voor. Een radiotoestel aanzetten, zónder dat hét ook buiten hoorbaar is, is onuitvoerbaar. Geen bezwaar had men dat het „hinderlijk" te gen gegaan wordt Als leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden met algemeene stemmen herbenoemd dé heeren J. Pau- welse, P. de Vos, P. Peene en P. Wester- beke. NIEUW GEMEENTEHUIS. Daarop werd besloten tot definitieven: aankoop van dé woning van den heer J. Pauwelse voor de som van max f 4000, met bestemming tot den bouw van een nieuw gemeentehuis. Besloten werd ook tot het aangaan van. een geldleening ad 4000, tegen e.en jaarrente van ten hoog ste 4% af te lossen In 20 annuïteiten. Op een verzoek van de Chr. Bouwvak- arbeidersbond werd gunstig beschikt om de gemeente in een hoogere tariefsklasse (inzake steunuitkeeringen etcte plaat sen, nl. van de 9e in de 8ste klasse. Een instructie werd vastgesteld voor de ambtenaren in dienst der gemeente voor het in veiligheid brengen van geiden en ar chieven in tijden van oorlogsgevaar of an dere buitengewone omstandigheden Op voorstel van B. en W werd besloten tot vaststelling van een gemeenschappelijk regeling met de overige gemeenten op Walcheren, betreffende de luchtbescher ming RONDVRAAG. Bü de rondvraag vroeg de heer G a- briëlse of in de politieverordening ook de bepaling opgenomen is, dat bij gladheid .de bewoners verplicht zijn, voor hun huizen zand te strooien Het is hem nl. gebleken, dat hier en daar bij de glad heid in de laatste dagen niet is gedaan. De heer L. Minderhoud vroeg aansluiting van de kerk op het riool. Den V o o r z. bleek, dat een derge lijk art. in de politieverordening niet is opgenomen. B. en W zullen in een volgen de vergadering met een voorstel komen. Aan het verzoek van den hr Minderhoud zal zoo spoedig mogelijk voldaan worden* VOOR DE FINNEN, VEERE. Alhier is op initiatief van bur gemeester D. Huinink een' damescomité voor Finland opgericht, dat zich ten doel stelt onder de bevolking van deze plaats warme kleedingstukken in te zamelen ter leniging van den nood onder de Finsche burgerbevolking Het comité zal het op prijs stellen, wanneer iedereen een klei nigheid voor dit uitstekende doel afstaat, terwijl ook geld kan worden gegeven, waarvan het comité kleeren kan koopen. Het plaatselijk comité bestaat uit de da mes FagelSonner, SmittDe Kwaadste- niet en zuster Krijger. Op of kort na 1 Maart zal vanwege het comité huis aan huis een inzameling worden gehouden. FILMVOORSTELLING VOOR DE MILITAIREN. VEERE. Vrijdag heeft O. en O. aan de militairen en genoodigden 'n filmvoorstel ling aangeboden in de zaal van Het Lamme tje, en wel voor een geheel bezette zaal. Voor de pauze werden een teekenfilm, een actueel journaal en een vrooljjke film gedraaid, waarna een van de bekende mr Moto-films de aandacht vroeg. Deze avond was als alle voorgaande, een van welkome ontspanning. Opbrengst collecte. WESTKAPELLE. De collecte „Zonneglo ren" ten bate voor t.b.c.-bestrjjding heeft alhier opgebracht 35,80. Ouderavond. ZOUTELANDE. Vrijdagavond werd door de Vereeniging „School met den Bijbel", al hier de jaarlijksche ouderavond gehouden. De vergadering stond onder leiding van ds. Oosthoek. Na opening der vergadering werd gezongen Ps. 25 6 en ging ds. Oosthoek voor in gebed. De voorzitter sprak een kort openingswoord. De heer A. Janse, hoofd der school, hield een referaat over: „Onderwijsvernieuwing". In de pauze werd het werk der kinderen door de ouders bezichtigd. Er werd gezon gen: „Een vaste burcht is onze God". Mej. A. S. Samuelse hield een referaat over: „De leugen in het kinderleven". De voor zitter droeg verzen voor. Voorts werd er gezongen Ps. 89:7 en ging de voorziter voor in dankgebed. VOOR DE FINNEN. ZOUTELANDE. Zaterdag is alhier een Comité voor Finland opgericht, waarin zit ting hebben: mej. A. S. Samuelse en de hee ren ds. Oosthoek, J. Stroo Pzn., P. Geschie- re, J. van Keulen en K. de Wolf. Een dezer dagen zal in de gemeente voor Finland worden gecollecteerd. Kou gevat P t NeemAKMERWJE. 'n (Ing. Mcd.| ZUID-BEVELAND. BELGISCHE ZANDZUIGER DOOR HET IJS VAN ZON ANKER GERUKT. HANSWEERT. De Belgische zandzuiger „Escaut", welke des nachts nabij Bath voor anker had gelegen, kreeg Zaterdagmorgen zulk een zwaar ijsveld voor den kop, dat het schip van zijn tinker is losgegaan. An- kervisschers zullen trachten het anker met ketting op te visschen PERSONEN-AUTO IN DE SLOOT. KRUININGEN. Vrijdag reed een perso nen-auto op de kruising RijkswegNisse- weg in de sloot. Daar men ter plaatse goed moet uitkijken om van den Rijksweg den anderen in te draaien is het voor 'n vreem de niet gemakkelijk hier af te slaan. Mede oorzaak was ook wel de lichte mist. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor en met behulp van een vrachtwagen is de auto weer op den rijweg getrokken. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Opbrengst collecte. BIERVLIET. De collecte voor het Ned. Roode Kruis bracht alhier 36,84 op. EEN MOOIE UITVOERING VOOR DE MILITAIREN. CADZAND. In het hotel „Duinbos" van den heer Rietema alhier trad j.l. Vrijdag avond voor een deel der in deze gemeente gelegerde militairen het ensemble „Theu- nis" op met zijn bekende programma op het gebied der muziek, acrobatiek en voor dracht. De groote zaal van het hotel was geheel met soldaten gevuld, terwijl de burgerij van Cadzand behalve door eenige bewoonsters der duinen, vertegenwoordigd was door den burgemeester en zijn echtgenoole. Een lui tenant leidde het, bij de militairen zoo goed gerenommeerde, gezelschap met enkele toepasselijke woorden in. Evenals overal elders viel ook hier het optreden van den heer Theunis c.s. in den smaak en werden de veelzijdige prestaties ten zeerste bewonderd. De sprekende pop had haar publiek in een ommezienen aan t lachen. Met het spelen en gezamenlijk zingen van het volkslied werd deze genotvolle dus goed geslaagde avond op waardige wqze besloten.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6