STADSNIEUWS STADSNIEUWS neemAkkertje, UIT DE PROVINCIE MIDDELBURG H. Alberge. Te Amsterdam is overleden de heer H. Alberge, die op 10 October 1864 te Middel burg geboren werd en van af 11 Juni 188J tijdelijk en van 12 October 1883 vast onder wijzer werd aan de toenmalige openbare school te Ritthem. Op 1 December 18S£ kwam hij als onderwijzer naar het open baar onderwijs te Middelburg en heeft dit gediend tot 1 April 1922 met ingang van welken datum hem wegens ziekte eervol ontslag werd verleend. De op 75 jarigen leeftijd overledene had de actes voor wiskunde en de drie moderne talen en heeft dan ook veel particuliere les sen gegeven, waardoor hij in breeden kring bekend werd. Goed voorbeeld. De leerlingen der R. H. B. S., die reeds ruim 27 hadden opgehaald voor het Finsche Roode Kruis, hebben nu onder het motto „een week zakgeld voor Finland" 50.67 opgehaald. Van de 220 leerlingen hebben ongeveer 85 bijgedragen en men verzocht ons een en ander mede te deelen als voorbeeld voor andere scholen. UITVOERING „LOOFT DEN HEER De uitvoering die de Christelijk Gemeng de zangvereeniging „Looft den Heer" van 't Zand gisteravond gaf in St. Joris, heeft zich in een goed bezoek mogen verheugen. Onder de bezoekers waren onder meer ook aanwezig burgemeester Dregmans van Kou- dekerke en ds. Warners, die op deze wijze blijk gaven van hun belangstelling. Met de gewoonte om een aparte uitvoe ring te geven met het kinderkoor van „Looft den Heer", was deze keer gebroken, want nu waren ook de kleintjes ten toonee- le verschenen om vóór de pauze hun liede ren te zingen. En het moet gezegd worden, dat dit een aardige variatie in het program ma van dezen avond bleek te zijn. Met veel ambitie en toewijding is er door de jeugdige zangers en zangeressen gerepe teerd, veronderstellen wij, om goed beslagen voor den dag te komen, gezien het bereikte resultaat. Het koortje, eerst nog wat aar zelend, kweet zich behoorlijk van zijn taak. Hét waren een zevental eenvoudige liede ren waar onder er enkele waren voor jeugdige solisten, die veel bijval genoten. Het aardige: „De ooievaar", voor een jon gensduet, moest zelfs herhaald worden. Het groote koor was wel eenigszins gedu peerd door de tijdsomstandigheden, waar door enkele zangers gemist werden. Ook is op het laatste moment de organiste nog ziek geworden, doch gelukkig kon men m den heer Clement een goeden plaatsvervan ger vinden. Niettegenstaande dit alles heeft het koor een in menig opzicht geslaagd programma ten gehoore gebracht onder de energieke leiding van zijn directeur, den heer Bommeljé. Na de ijle kinderstemmen brachten de, meest geestelijke liederen, van het gemengde koor weer een gansch andere sfeer. Direct al bij het eerste lied, Psalm 97, bleek zulks. Beheerscht en getuigend van een goede dicipline werd er gezongen. Een inzet die veel beloofde. Doch in het verloop van het verdere programma kon men zich toch niet altijd op deze hoogte houden, het geen evenwel niet verhinderde, dat de meeste liederen tot hun recht kwamen. In het bijzonder gold dat wel voor de drie Oud-Hollandsche liederen. Het immer mooie, van kracht en ootmoed getuigende „Wilt heden nu treden" en „Bede voor het Vaderland" klonk gloedvol en welluidend. De uitvoerenden bewezen wel, dat zij tot iets in staat zijn en al moge dan in verge lijking met vorige uitvoeringen geen groo te vorderingen gemaakt zijn, toch bleef de goede naam van het koor met deze uitvoe ring zeker gehandhaafd. Onvermeld mag niet blijven, dat, op ver zoek, de „Vredeshymne" van den heer Den Engelsman als extra nummer werd gezon gen door een soliste, die daarvoor een dank baar applaus mocht incasseeren. Ook na ieder ander nummer was het publiek gul met zijn bijval. Aan het slot werden vele woorden van dank gesproken door den voorzitter en mocht de heer Bommeljé een mooie mand bloemen in ontvangst nemen. Door ds. Warners werd daarna de avond met gebed gesloten. Kiezerslijst. De door burg. en weth. vastgestelde kie zerslijst voor 1940—1941 bevat 11,142 na men. Geslaagd. Geslaagd voor semi-arts, aan de rijks universiteit te Utrecht de hr. J. I. de Bruijne vroeger te M i d d e 1 b u r g. DE WERKLOOSHEID. Ze vermindert weer. Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden heden ingeschreven: geheel werkloos 468 mannen en 21 vrouwen, gedeeltelijk werkloos 7 man nen en vrouwen, in werkverschaffing 156 mannen, niet werkloos 8 mannen en 2 vr. Algemeen totaal vorige week: 691, bijge komen: 17, afgegaan: 46, over: 662. GOES DE jjJHANZE" VERGADERDE. Een nieuwe voorzitter gekozen. De R.K. Middenstandsvereenpging „De Hanze" vergaderde gisteravond in Schut tershof. De voorz. de hr Bos, memoreerde in zijn openingswoord de ernstige ziekte van pas toor Dolle en uitte de hoop op beterschap Nadat jaarverslag en rekening als inge diend vastgesteld waren volgde de be stuursverkiezing. In de plaats van den hr Bos, die zich wegens drukke werkzaam heden iniet herkiesbaar stelde, werd de heer J. H, Roose tot voorzitter gekozen. In de daardoor ontstane bestursvacature werd de hr. F. Gerritsen benoemd. Daarna werd de hr Bos door bestuur en leden dank gebracht voor het vele dat hij als voorzitter voor „De Hanze" deed, waarbij hem als herinnering een blijvend aandenken werd aangeboden, Nadt nu kort gepauzeerd was hield de mede-aanwezige directeur van de Ned. Hanze, de hr J. Bakker, een met veel be langstelling aangehoorde rede over het onderwerp „In de branding van dezen tijd". Het zilveren jubileum. Vervolgens werden besprekingen gevoei'd over het feit dat de Goesche afdeeling van ,.De Hanze" dit jaar 25 jaar bestaat. Besloten werd dit feit in het najaar op waardige wijze te vieren Bij de rondvraag informeerde één der leden, hoe het gegaan was met de Kerst- beurs. Medegedeeld werd, dat deze ver vallen was Iets dergelijks zou voor de toekomst echter onder het oog worden gezien. PASTOOR DOLLE ERNSTIG ZIEK. Naar wij vernemen laat de toestand van pastoor Dolle, die Dinsdag in ,,St. Jo anna" werd opgenomen, zich thans ern stig aanzien. Gisteravond werd pastoor Dolle voorzien van de H. Sacrementen der Stervenden. EEN LENTEDAG. En schoone straten. We hebben er wel eens over geklaagd, dat de straten hier en daar wat lang glad bleven, of dat de Groote Markt er ver schrikkelijk smerig bij lag Daarom past het heden, op dezen vroegen lentedag ook, eens te memoreeren, dat hier reeds sinds het midden der vorige week met man en macht gewerkt is om de Goesche stra ten, wegen en pleinen van sneeuw en zand te ontdoen. En men is daarbij zoo gelukkig geweest, dat het sindsdien ook niet meer gesneeuwd heeft. Meer dan dertig man zijn met dit „oppoetsen" van Goes bezig geweest en zoo waren hier, reeds enkele dagen geleden, de laatste resten van den winter verdwenen. Uitge zonderd dan het ijs in vesten en haven, dat het nog wel enkele dagen zal uithou den. Gemeente-gasbedrijf, De 2e stokers J. J- de Pan en L. C. Olivier aan het gemeente gasbedrijf alhier zijn, ingaande resp. 1 Maart en 1 April, benoemd tot le stoker, zulks in de vaca tures De Kok en Brusket. De Kiezerslijst. Op de kiezerslijst 19401941 komen voor 5635 namen van kiezers tegen 5535 op de lijst van 1939-1940. PREDIKBEURTEN ZONDAG 25 FEBRUARI. Ned. Herv. Kerk. Nieuw- en St. Joosland 9,30 u. de hr. de Visser van Vlissingen; 2 u. ds. Simoons van St. Laurens (verbeterde opgave). St. Laurens 9,30 u. ds. Simoons; 2 u. ds. Kelder van Middelburg (verbeterde op gave). Goes 9,30 u. ds. Kluiver, nm. 6 u. ds. Steinz Nisse 2 u. ds. Hulsbergen. Wilhelminadorp 9,30 u. ds. De Vries, 5,30 u geen dienst. 's Gravenpolder 9,30 u. en 2 u. ds. Van Hoogstraten (nm. H. Doop). Ger. Kerk. Goes 9,30 u. en 5,30 u. ds. W. H. v. d. Vegt 's Gravenpolder 9,30 u. en 2 u. leesdienst. Kapelle 9,30 u. en 2 u. ds. A. Scheele.' Kruiningen v.m. en nm. ds. A. Koolstra. Rilland 9,30 u. en 2 u. ds. Van Herwijnen. Wolphaartsdijk 9,30 u en 2 u. ds. Van WEERBERICHT DE BILT: Matige tot krachtige Weste lijke tot Noordwestelijke wind, gedeeltelijk bewolkt. Enkele regenbuien. Later wellicht met hagel of natte sneeuw. Kouder, wel licht temperatuur om het vriespunt des nachts. Zo. 25 Febr. Zon op: 6 h 59; onder: 17 h 28. Licht op: 17 h 58. Maan op: 20 h 48; onder: 7 h 37. Ma. 26 Febr. Zon op: 6 h 57; onder: 17 h 30. Licht op: 18 h 00. Maan op: 12 h 08; onder: 8 h 06. L.K. 1 Maart. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Februari. Hoogwater. Laagwater Zondag 25 2.18 14.50 9.04 21.11 Maandag 26 S 3.03 15.35 9-50 21.56 Dinsdag 27 3.51 16.22 10.35 22.43 WesLKapelle is 28 min. en Domourg zo min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Februari. Hoogwater. Laagwater Zondag 25 4.25 16.53 9.55 22.15 Maandag 26 S 5.11 17.37 10.44 23.05 Dinsdag 27 5.57 18.21 11.31 23.51 §ps#,rheumafsek? j 9n 4 (Ing. Med.) BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 83%—83% Zeeuws. Hyp. B-3% 80 Cities Service Cy. P. 1958 5 51%—51% Bataafsche Petr. Mij. 3% 86%—86% A Amsterd. Bank 92—92% Ned. Gist- en Spiritusf. 315—319% De Schelde N.B. 4344% Am. Smelt Ref. 3S%—37% Houth. Alberts 65%—65 Chesapeae Ohio 31—30% Pref. Kansas City South. 13%—13% - Union Pac Rr. 74 Ned. 38 1000-3 84—84% Indië 37 1000-3 84%—85% i Koloniale Bn. 161%—161% - N.I. Hb. 600 101—101% Ned. H. M. 1000 85—85% - -y- Bedkels Pat. 23% Calvé-Delft 56—56% Lever-Bros Unilever 90%90%-91% - Philips Gem. B. afg. 114%—113%-14 Am. Car Foundry 19%19 Anaconda Cop. 23%—23%-% Bethlehem St. 58%57% General Motor 4039% Kennec Copper 28%—28%-% North Am. Aviation 18%—18% C Rep. Steel 16%16% C U. States St. C. 42%-—42%-% C North Am. Cy. 17%—17 A Kon. Petr. Mpij. 243%—243-45 C Contin. Oil Cy. 17%—17% C Phillips Petr. Comp. 29%—29% C Shell Union O.C. 8%—8% C Tide Water Ass. Oil 8%8% A Ned. Scheepv. U. 105%105% A H.V. Amsterdam 307387-85 A N.I. Suiker U. 221% A Deli Batavia 125124-% C Deli Mij. 1000 179%—179%-8Q INGEZONDEN STUKKEN Ledige scheepsruimte. Mijnheer de Rdacteur, Met verwondering lazen wij in Uw blad m 21 Februari jl. de kennisgeving, dat in verband met de vertraagde aflevering uit de pakhuizen als gevolg van de lange vorst periode, de levering van granen, veldboonen en groene erwten moest worden stopgezet. In Middelburg echter ligt al den geheelen langen winter ongeveer 1000 ton ledige scheepsruimte. De schippers van deze vaar tuigen hebben geen enkele .verdienste en hunkeren naar werk. Volgens ons inzicht zou er werkgelegenheid hebben bestaan om de genoemde producten in deze schepen te laden, al was het dan ook onder de conditie „liggen en/of varen". Tijdens de defensiemaatregelen op een bepaalde plaats in Zeeland heeft geen en kele schipper geweigerd zich beschikbaar te stellen. De hier bedoelde opdrachtgever weet dus zeker wel dat er particuliere sch:ppers bestaan. We hopen dat daarin spoedig verandering mag komen, en dat in ons neutraal landje niet in vervulling ga: de een alles, de an der niets. Hoogachtend, De gedupeerde schippers. BROKKENHUIS GOES. Nu de schoonmaaktijd in aantocht is meent het bestuur van het Brokkenhuis te Goes wederom een beroep op U te mogen doen haar vereenigmg ook dit jaar niet te vergeten en evenals andere jaren haar te verblijden met veel goede gaven van kleeren, meubels, steenengoed, schoenen, heerenpakken, enz. enz Laten we niet vergeten dat ook in .onze naaste omgeving in vele gezinnen een zeer groot te kort bestaat aan voldoende kleeding Onze vriendelijke vraag is daarom: zet niets doelloos op zolder, maar doe er af stand van ten behoeve van anderen. Boodschappen tot afhalen der goederen worden gaarne ingewacht bp Mevr .ReedijkSurie; Albr. Joa- chimkade. Tel. 2777 na 5 uur. er Mevr. SnoekVan Bergijlc, Wijn gaardstraat 51, Tel. 2163. Heiningen. Vrij. Evang. Gem. Goes 9,30 u. en 6 u. ds. M. v. d. Vis. Leger des Heils. Goes 7,30 u. bidstond. 10 u. heiligingsdienst, 8 u. verlossingssamenkomst (Chr. Bew. School leider kap. Beekhuis), 10 u., 3 u. 7 u. jeugddag leider kol. Gramyzer. Welke distributieboraneE geldig zyn« De volgende distriDiitiebonnen zpn op het oogenblik geldig: Bon 13, geldig t/m 29 Februari, recht gevend op 1 kg suiker; suiker"-bon, recht gevende op kg suiker, en de peulvruchten"-bon .recht gevende op 1/8 kg peulvruchten. Voor de Finnen. Na de prachtige resultaten, behaald in de bijeenkomsten te Middelburg en Vlissingen, nu eenige weken geleden, heeft het voor- loopig comité niet stilgezeten, dat deze avonden organiseerde, en krachtig voortge- werkt. Gisteren vergaderde het te Vlissin gen, waar het definitief is gevormd. De functies zpn daarbij als volgt verdeeld: ds. D. J. Vossers, Vlissingen, voorzitter; C. L. Koster, Vlissingen, secretaris; J. Huser, Vlis singen penningmeesterJ. Spaanderman, Vlissingen, 2e secretaris; dr. G. Smeek, Vlissingen; Pastoor J. B. M. Timp, Vlissin- gen; ds. C. F. Nolte, Middelburg, Wethou der A. Rorije, Vlissingen, voor de S.D.A.P., wethouder J. L. Verhagen, Vlisingen voor de Vrijzinnige groepen dgr, bevolking; A. R. König, Vlissingen voor den Vlissingschén Bestuurdersbond; A. E. Andriessen, Vlissin gen voor de R. K. Volksbond en J. Marijs, Vlissingen voor de Chr. Besturenbond. Besloten werd om op Dinsdag 5 Maart a. s. een groote openbare propaganda-avond te beleggen in het Concertgebouw te Vlis singen. Op Zaterdag 9 Maart volgt dan een groo te openbare collecte langs de huizen. In Zeeuwsch Vlaanderen. Op 7 Maart a.s. zullen er in O. en W. Zeeuwsch Vlaanderen twee groote geweste lijke bijeenkomsten worden gehouden. Te Zaamslag wordt deze bijeenkomst gehouden in de Herv. Kerk. In het gewestelijk comité aldaar namen diverse autoriteiten, predi kanten, geestelijke en notabelen uit Terneu- zen, Zaamslag, Axel en Hoek zitting. Ds. G. Korevaar zal die bijeenkomst leiden. Denzelfden dag zal des avonds de Oost burg een dergelijke bijeenkomst worden ge houden onder leiding van een comité waar van burgemeester mr. Drost uit Breskens het presidium voert. Ook daar werd een ge westelijk comité gevormd waarin zitting namen autoriteiten, geestelijken en ande re notabele personen uit Breskens, Schoon- dijke, IJzendijke, Groede, Oostburg, Aar denburg en Sluis. Aldaar wordt o.a. de Finsche film vertoond. Op Noord-Beveland. Op 11 en 12 Maart worden er op Noord- Beveland soortgelijke samenkomsten gehou den, n.l. te Colpnsplaat, Kortgene, Kamper- land en Wissekerke. Die avonden zullen spreken: mevr. A. MeijerForsberg; ds. A. H. Oussoren en ds. C. F. Nolte. In alle bijeenkomsten zullen zang- of mu- ziekvereenigingen hun medewerking verlee- nen. Bovendien zijn er eenige bijeenkom sten in gemeenten op Zuid-Beveland in voorbereiding. Zoo bestaat er dus in alle deelen der pro vincie levendige belangstelling voor de zaak der Finnen. DE VERPLICHTE STIERENKEURINGEN Gisteren hebben op 7 plaatsen in Wes telijk Zeeuwsch Vlaanderen stierenkeurin gen plaats gehad. Het eerst was Oostburg aan de beurt. Voorgebracht werden hier 4 stuks, van welke er Uvee werden, goedgekeurd en wel van J A. Nortier, Oostburg en A. J. Bupck, Waterlandkerkje De tweede gemeente was Zuidzande. waar 12 stieren werden getoond Goedge keurd werden er 7 en wel 3 van Iz. Ris- seeuwHaartsen en een van D. Lutepn. P van Crupmngen, Z c. Brakman (Oost burg) en Z. Salomé. Te Cadzand konden de keurmeesters al len 11 voorgebrachte dieren goedkeuren en wel 1 van Gebr Minderhoud. 2 van J. A. Provoost, 4 van M de Bruijne en 4 van P M. van I waarden. Men ging nu naar Sluis, waar 12 dieren werden aangevoerd en 6 ervan goedge keurd. Deze waren van H de Rijcke, S. van Vooren, wed A. de Badts, Adr. Lako allen Sluis, D. Dekker, Waterlandkerkje en J. Quaak, Aardenburg Een stier van H. J. Aernaudts was te Aardenburg gekeurd en werd in pracht conditie voorgebracht. BEURSTHERMOMETER ZATERDAG» Koninkl. - Markt - Obl.Markt - Tabak Indutsrie Amerika - HVA A Senembah 138—136% C Pensylvania Rr. 17%17% C Southern Pac. Cy. 10%10% A Southern Rlw. 12% A Amst. Rubb. C. 189%—187%-88 A Deli-Bat. Rubb. 148—150%-51% A Hessa Rubber 100%100-102 A Serbadjadl S.R. 94% 96-% WISSELKOERSEN. Heden. Gister»- Londen 7,43% 7,43% Berlijn 75,47% 75,47% Parijs 4,21% 4,21% Brussel 31,77 31,72 New York 1,88 1,88 Te Retranchement was weer een goe de collectie want alle 7 voorgebrachten werden goedgekeurd en wel 3 van Adr Risseeuw, Cadzand, 2 van Jac. Abr. Pois- sonnier, 1 van F. Ji. Poissonnier en 1 van P. J. de Putter. Te Nieuwvliet kwamen 7 dieren op de keuringsplaats en werden 5 goedgekeurd en wel 3 van J J. Riemens, 1 van A. J Hoste en 1 van J. I Schpve. Tenslotte kwam Groede aan de beurt met 6 stieren, waarvan er 3 zijn goedge keurd, nml van Corn. Cijsouw, A. J, M Dusardeijn en C. E van den Hemel. Op alle plaatsen was de belangstelling groot en kwamen ook de burgemeesters van hun medeleven blijk geven De kwa liteit der dieren was best, zoodat velen zich hier van een besten fokstier kunnen voorzien. Terwijl Donderdag van de 45 voorge brachte stieren er 17 werden goedgekeurd waren de cijfers gisteren 59 en 41 Totaal zijn deze week in 4 dagen 257 stie ren getoond waarvan er 121 zijn goedge keurd en 136 afgekeurd. VLISSINGEN Gemeenteraad van Vlissingen. Gisteren vergaderde de Raad dezer ge meente. Afwezig de heeren Knoop en v. Roo. Tot regenten van het Burger Weeshuis wordt benoemd, mevr. M. van der Beke CallenfelsVan der Broek. Tot leden van het bestuur van Maatschappelijk Hulpbe toon werden benoemd de heeren J. Polder man, E. Andriessen, J. M. C. de Roo, P. Wanst en A. van de Sande. Tot lid in de commissie van toezicht Arbeidsbemiddeling de heer A. van de Sande en tot leeraar aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs de heeren J. M. Haverman en A. Koper. Het voorstel tot den bouw van een kan toor voor het waterleidingbedrijf aan de Van Dishoekstraat werd goedgekeurd. De Raad kon zich voorts vereenigen met het standpunt van B. en W. om de gemeen teeigendommen, in verband met de hooge kosten, niet te verzekeren tegen schade tengevolge van molest, doch wel de ruiten van de gemeentegebouwen. Verzekering van daarvan acht men gewenscht in ver band met het mijnengevaar. Aan het r.k. kerkbestuur zal medewer king worden verleend voor het aanbrengen van veranderingen in de r.k. jongensschool aan de Glacisstraat. Het perceel Hendrik straat 12 waarin het bureau voor sociale zaken is gevestigd, zal weer voor een jaar worden gehuurd voor f 750. Aan den heer A. C. Hack te Souburg zal 250 m2 grond aan de Beatrixlaan worden verkocht voor f 2600. Na een uur in geheime zitting te zpn ge weest werd een voorstel aangenomen, een crediet te verleenen van f 2000 voor het maken van een voorontwerp en begrooting van een plan tot verbouwing van het gast huis. Tenslotte werd een motie-De Ruyter aangenomen, waarin de Raad zijn teleur stelling uitspreekt dat Ged. Staten nog steeds geen toestemming hebben verleend aan het raadsbesluit tot den bouw van een brandvrije archiefruimte, en dat B. en W. thans de verantwoordelijkheid niet meer kunnen dragen. WALCHEREN Ver. tot Chr. verzorging van krankzinnigen. AAGTEKERKE. tVrp dagavond hield de afdeeJing Aagtekerke van de Vereeniging tot Christelijke Verzorging van Krankzin nigen in Zeeland haard jaarvergadering on der leiding van haar voorzitter, den heer J. Bosselaar. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer P. de Visser bleek, dat de ver eeniging 105 leden telt, waarvan er 15 op de vergadering aanwezig waren. De pen ningmeester de heer J. de Visser bracht zijn jaarverslag uit. De ontvangsten bedroegen f 78,83 en de uitgaven f 75,30. De aftredende bestuursleden de heeren P. de Visser, J. de Visser en S. de Visser Gz. werden herko zen. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd gekozen de heer G. de Visser en tot plaatsvervanger de heer J. Wisse Lz. De heer J. Jobse bracht verslag uit van de algemeene vergadering. Kiezerslijst. DOMBURG. De opnieuw samengestelde kiezerslijst dezer gemeente bevat 819 na- Chr. Landarbeïdersbond. DOMBURG. De afd. Domburg van den Chr. Landarbeidersbond kwam Vrijdag avond in „Samenwerking" in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer J. van Rotten, deelde mede, dat het ledental den laaLsten tijd iets was gedaald. Twee moesten be danken omdat ze volgens de bepalingen te veel eigen land bebouwden en door het loon- contract had ook één lid bedankt. Den laatsten tijd komt het veel voor, al dus spr., dat landarbeiders in het bouwbe drijf en den wegenbouw werk vinden, iets wat door de hoogere loonen aldaar ook zeer wordt begeerd. Daardoor wordt echter het aantal beschikbare landarbeiders geringer. Hp spoorde aan getrouw te blijven aan den bond, waar toch zoo vele vruchten van het lidmaatschap steeds worden geplukt. Als spreker zou optreden de heer A. Vin gerling. Deze was echter op het laatste oogenblik verhinderd, zoodat voor hem was gekomen de heer J. Meliefste van Middel burg. De heer Meliefste hield een rede overr Het organisme van den mensch. Vergadering Geitenfokvereeniging. DOMBURG. Vrijdagavond hield de gei tenfokvereeniging „Ter verbetering" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer'A. Trielier in de zaal van den heer Joh. Corré. Na de leden te hebben verwel komd sprak de voorzitter ook een wel komstwoord tot den aanwezigen secretaris der provinciale vereeniging, den heer J. Versluys te Serooskerke. De vereeniging telt thans 32 leden met 75 geiten. De re kening van den penningmeester toonde een klein batig slot aan. In 't bestuur werden herkozen de heeren A. Trieller, J. Patte- nier en M. Meper. Besloten werd om de vel letjes weer coöperatief te leveren. Als slachter werd weder benoemd de heer J, Lourense. Als afgevaardigde naar de pro vinciale vergadering werd aangewezen de voorzitter en als plaatsvervanger de secre taris. Kiezerslijst. GRIJPSKERKE. De kiezerslijst voor 19401941 bevat de namen van 498 kies gerechtigden. Jongere Boeren en Tuinders. SEROOSKERKE. Woensdagavond werd door de pl. afdeeling der Jongere Boeren- en Tuinders, onder leiding van haren voor zitter den heer Jacs. Melis Cz. jaarverga dering gehouden. De voorzitter gaf een terugblik over het afgeloopen jaar in het vereenigings- leven en schetste jaar 1939 als zeer bij zonder zoowel in de natuur als in het wereldgebeuren. De heer Wiskerke hield daarna een causerie over bemesting in het algemeen. Spreker betoogde, bij bemesting moeten wp met drie factoren rekening houden. Ten eerste: de toestand van den. grond. De lichtere gronden hebben behoefte aan an dere meststoffen dan de zware, vooral de eerste hebben meer kali noodig Ten twee de: moet worden gerekend met den aard van het bedrijf. Bij de aklcerbedrpven die nen de gronden minder kunstmestrijk te zijn dan bij de gemengde bedrijven. Ten derde: over de soort van vruchten en welk meststoffen zp bijzonder noodig hebben. Op deze inleiding volgde een leerzame be spreking Hierna werden de jaarverslagen over 1939 gehouden. De afgevaardigden van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond spraken hun beste wenschen voor de afdeeling uit. De aftre dende bestuursleden werden aden herkozen. Voordracht en improvisatie zorgden voor afwisseling. Een nieuw lid werd inge schreven. Het was een welgeslaagde avond. (Vervolg provinclenieuws 3e pagina,;," MARKTBERICHTEN Middelburg, 23 Febr. Groentenvel- ling. Spruiten 840 c., Witlof 6—26 C„ Schorseneeren 22 c., Koolrapen 2 4 c., Breekpeen 1,5—3,5 c., Andpvie 24 c., Uien 1—5 c., Kroten 1,5—4 c., Savoye kool 2,5— 9 c., Roode kool 1,5—9 c., Boerekool 6—S c., Prei 3—12 c., alles per kg Knolselderie 2—10 c., Azalia's 7 c., alles, per stuk. Goes, 24 Febr. Veilingsvereeniglng „Zuid- Beveland". Groenten. Andpvie 1,50—3/ rapen 22,10, Rapen 12, Uien 12, Wit lof 21—30, per 100 kg. Knolsederij 8,50, per 100 stuks.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2