DE Z L.M. DRINGT AAN OP Verhooging garantieprijs van suikerbieten; rui mer landbouwverlof voor gemobiliseerden; vaststelling van een garantieprijs voor grove soorten aardappelen; verlaging heffing op stroovlas. 'Ja Het dagelijksch bestuur der Z. L. M- vergaderde deze week te Goes. Bjj ontsten tenis van den algemeenen voorzitter werd de vergader'ng geieid door den heer J. L. Groeneweg te St. Maartensdijk. O m. kwamen de volgende onderwerpen in bespreking: Prijs suikerbieten oogst 1940. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over den door de Regeering voor oogst 1940 vastge- stelden bieteriprijs van 12 50 per 1000 kg. Ui.t het verschil tusschen den garantie prijs yoor suikerbieten oogst 1940 en dien van oogst 1939. dat 2,25 per 1000 kg bedraagt moeten de tot nu toe plaats ge vonden stijging der exploitatiekosten en een redelijke belooning van. den teler worden betaald, terwijl in het genoemde bedrag van 2,25 tevens nog een premie ter aanmoediging van den bietenverbouw zoy zijn begrepen. Daar bij de vaststelling van den prijs dei' bieten van oogst 1940 onvoldoende reke ning is gehouden met de stijging der ex ploitatiekosten die ongetwijfeld in de naaste toekomst nog zal plaats vinden, is het dagelijksch bestuur van meening, dat bezwaarlijk van een redelijke verdienste van den boer welke de minister heeft toegezegd kan worden gesproken. Het heeft op grond van bovenvermelde over wegingen op een verhooging van den bie- tenprijs aangedrongen IjandbouwverlovcJi. Het laat zich aan zien dat binnenkort na het invallen van den dooi een. drukke periode van voorjaars werkzaamheden zal aanbreken In betrekkelijk korten tijd zullen vele werkzaamheden in het landbouwbedrijf moeten worden verricht, waarbij mede met het oog op de groote belangen der voed selvoorziening de bedi'ijfsleider niet kan worden gemist. In verband hiermede besloot het dage lijksch bestuur het Landbouw-Comité te verzoeken bjj den minister van defensie aan te dringen op het in ruime mate ver leenen van landbouwverlof, daar de bij zondere omstandigheden dit driegend 1100- dig maken Vrachtlevering peulvruchten. Een der zusterorganisaties heeft er de aandacht op gevestigd, dat van de prijzen der peul vruchten welke aan de Regeering worden geleverd 15 cent vracht wordt afgetrok ken omdat gerekend wordt dat deze pro ducten franco Rotterdam worden geleverd. Dit wordt beschouwd als een prijsverlaging van 15 cent ten opzichte van den gepubli- ceerden overnameprijs. Besloten werd aan te dringen op vast stelling van den prijs af boerderij en de ge noemde vrachtkostén voor rekening van de Regeering te nemen. Miltvuur. Ten aanzien van de runderen die aan miltvuur zijn gestorven zal wor den aangedrongen op volledige schade loosstelling voor zoover dit het gevolg is van mengvoeders waarvan {het gebruik door den Minister verplichtend is voorge schreven. Mond- en klauwzeer. Een van de zuster organisaties heeft het Landbouw-Comité verzocht pogingen in het werk te stellen om de veehouders, op wier bedrijven in 1939 dieren tengevolge van het mond- en klauwzeer zijn gestorven of als wrak moes ten worden opgeruimd in de gelegenheid te stellen hun veestapel aan te vullen door de mogelijkheid te openen tot het verkrijgen van extra-kalverschetsen. Het dagelijksch bestuur heeft zich met deze zienswijze geheel vereenigd en be sloot het voorstel te ondersteunen. Aardappelsteunregeling oogst 1939. Zoo als bekend heeft de Regeering in verschil lende deelen van ons land partijen con sumptie-aardappelen uit de markt geno men, waardoor de aardappelprijs eenigszins' werd gesteuncl. Het laat zich echter aanzien dat waar de vraag voor export thans gering is, de prijzen der grove soorten, zooals Bintje, en Industrie, welke voorts vooral voor Zeeuwsch-Vlaanderen van zeer groot be lang zijn, aanzienlijk zullen dalen wanneer niet tijdig wordt ingegrepen. Het dagelijksch bestuur besloot krachtig aan te dringen op het van regeeringswe- ge vaststellen van den garantieprijs van deze maten. Heffing op stroovlas. Met belangstelling werd kennis genomen van het besluit, dat bij het bepalen van de uitvoerheffing op vlas rekening kan worden gehouden met dek waliteit. Besloten werd pogingen in het werk te stellen om de heffing op stroovlas verder te verlagen. Tevens werd besloten ten aanzien van het vlas van oogst 1940 te verzoeken niet alleen een taxatie te doen verrichten naar de hoeveelheid, doch tevens naar de kwa liteit. L.E.B.-foiuls. Besloten werd het bestuur van het Fonds Landbouw-Export-Bureau te adviseeren -een bedrag beschikbaar te stellen voor het voortzetten der vanwege de Nederlandsche Uienfederatie opgezette proefnemingen over de houdbaarheid dei- Prijs koolzaad oogst 1940. Daar vele per- ceelen koolzaad in ernstige mate van de vorst hebben geleden, zoodat. binnenkort een besluit moet worden genomen of men zijn perceel al dan niet zal omploegen, besloot het :dagelijk,sch bestuur bij het Landbouw-Comité aan te dringen op spoedige bekendmaking van den definitie ven prijs van het koolzaad, oogst 1940, daar de aanvankelijk vastgestelde prijs in verband met de stijging van de productie kosten te laag is vastgesteld. Landbouwdagen Z. L. M. De landbouw- dagen der Z L. M, zullen dit jaar op Noord-Beveland worden gehouden. Lai«d!b®uwwenschen ^ar& de Eerste Kamer. Boter voor onze bevolking a 1,10 per kilo. De Eerste Kamer heeft gisteren de be handeling voortgezet van de begrootingen van Economische Zaken en het Landbouw crisisfonds voor 1940. De eerste spreker, het soc.-dem. lid de heer Van de Bilt, drong aan op industrialisatie ter bestrijding van de werkloosheid, waarbij hij de werkzaamheid van het economisch technologisch instituut voor Limburg ten voorbeeld stelde. Ook was deze spreker van oordeel, dat de regeering te weinig de plannen, die uit het particulier initiatief opkomen, steunt. De a r. spreker, de heer Diepenhorst, kwam op tegen het betoog, dat de heer de la Bella had gehouden over de tegenstelling tus schen de oude en nieuwe economie, die o.m. een der oorzaken van het verbreken van de coalitie zou zijn geweest. De heer Diep en horst betoogde, dat van a.r.-zijde aan de zg. nieuwe economie die den met een ziel begiftigden mensch in het middelpunt plaatst, warme sympathie niet' mag worden onthouden. Ook consta teerde deze spreker by de aanhangers de zer strooming een verschil tusschen de n.k. en de s.d,, welke laatsten den staat in het middelpunt plaatsen'. In dit op zicht staan de a»r. aan de zijde der r.lc. De heer Diepenhorst prees den werkelijkheidszin van minister Steenberghe. De heer Heldring (lib.) zeide in te stemmen met het beleid van den minis ter. Hij uitte echter zijn bezorgdheid over het zi. té groote apparaat der crisisdiens ten. Deze afgevaardigde toonde zich voorts verheugd over het feit, dat de regeering de reederijen door credieten wenscht te steunen. Het r.k. lid, de heer Brui- n e m a n drong aan op regeling van de directe en indirecte gevolgen van de mi litaire inundatie. Zoo bepleitte hij spoe dige uitbetaling van de getaxeerde waarde. Hij drong er bij den minister op aan de door de defensiewerken getroffen kleine boeren in de eerste plaats in aanmerking t'e laten komen voor gronden in den nieu wen Zuiderzeepolder. Een andere liberale 'spreker, de heer Gelderman, wijd de enkele woorden aan het toegepast na tuurwetenschappelijk onderzoek en aan de tegenstelling, die tusschen enkele keurings diensten voor zaaizaden bestaat. De eerste nat.-soc. spreker, de heer Maarsingh zeide in het landbouwbeleid van den minis ter geen vaste lijn te kunnen ontdekken. Ook toonde hij zich voorstander van een afzonderlijk departement van landbouw. Voorts schetste deze spreker den slechten toestand van land- en tuinbouw en veehou derij. De tweede nat.-soc. spreker 'was de heer V o n Bönninghausen die als zijn meening uitsprak, dat de ge schiedschrijver later van ons huidig tijds gewricht zal zeggen: het volk was werk loos de regeering willoos en het land weer loos. Deze spreker bepleitte investeering van ons goud in eigenland en Indië. De laatste spreker was de heer B 1 o m- j o u s (n.k.) die enkele onderdeelen van de rede van den vorigen spreker bestreed en betoogde, dat ons land, dank zij den prijstoeslagen voor den akkerbouw er heel wat beter voor staat dan in 1914. Tenslot te bepleitte hij verkrijgbaarstelling van Nederlandsche boter voor onze bevolking voor 1,10 per kg. Hedenmorgen heeft minister Steenberghe de sprekers beantwoord. Het oude gemeentehuis van Souburg ten dienste van het gymnastiekonderwijs. De moeilijkheden der veehouders KAMERLID VRAAGT REDELIJKE STROOPRIJZEN. Het lid der Tweede Kamer de heer van der Weijden, heeft aan den minister van Econ. Zaken de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend dat de vee houders in de uitsluitende weidegebieden thans een wanhopigen strijd voeren om hun vee door den winter te krijgen, omdat, af gezien van de waardevolle distributie van krachtvoer, door den zeer slechten hooi oogst en door de hooivordering groote hoe- •eelheden ruw voeder moeten worden bij- gekocht? Is het den minister bekend, dat hooi, waarvoor maximumprijzen zijn vastgesteld, (voor deze prijzen zeker) niet in voldoende mate voor de veehouders beschikbaar is en dat daarom nog groote quantums stroo moeten gevoerd worden, welk stroo in het midden en Westen des lands mede door op slag voor Defensie en evacuatie-doeleinden zoozeer in prijs is gestegen, dat het door de veehouders niet meer op redelijke voor waarden te krijgen is? Is de minister bereid, op dit voor de vee houders thans onmisbare product de Prijs- opdrijvingswet van toepassing te verklaren, zoodat .het wederom voor redelijke prijzen en in voldoende hoeveelheid voor hen be schikbaar komt? De Raad beslist, dat de café's des Zaterdags om 12 aar slaiten. OOST- EN WEST-SOUBURG. De Raad dezer gemeente kwam gistermiddag in openbare vergadering voltallig bijeen, on der voorzitterschap van burgemeester A. H. S. Stemerding. De Voorzitter opende deze eerste zitting in 1940 niet gebed en hield daarop een uitvoerige Nieuwjaarsrede, wel ke wij elders in ons blad opnemen. Het oudste raadslid, de heer Cysouw, dankte den Voorzitter voor zijn goede wen schen en hoopte, dat deze in vervulling zouden gaan. Wederkeerig wenschte spr. den Voorzitter 't beste toe in het komende jaar. Mededeelingen. De V o o r z. deelde mede, dat van den Alg. Ned. Politie Bond een verzoek is in gekomen tot verhooging van de bezoldiging der veldwachters. In afwachting van hetgeen de regeering zal doen voor het rijkspersoneel, stellen B. en W. voor dit verzoek af te wijzen, waar toe de Raad besluit. Van mej. A. Pieterse—Joosse is een ver zoek ingekomen om ontslag met Ingang van 1 Maart a.s. als schoonmaakster van het gemeentehuis. B. en W. stellen voor dit ontslag eervol te verleenen. Dit punt wordt aan de agenda toegevoegd. Verder wordt mededeeling gedaan van de goedkeuring door Ged. Staten van ver schillende raadsbesluiten, alsmede een aan tal andere stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen. In de vorige vergadering werd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur benoemd de heer W. A. Jongepier. Daar deze zijn be noeming niet heeft aanvaard had het B. A. een nieuwe aanbeveling ingezonden. Wetli. Goedbloed onthoudt zich van stem ming. Er worden 5' stemmen uitgebracht op den heer H. Barentsen en 4 op den heer J. J. Passenier, terwijl er 1 blanco stem is. Volgens bet reglement telt de blanco stem niet mee, zoodat de heer Barentsen is ge kozen. B. en W. hebben voorgesteld de brand weerverordening te wijzigen, waarmee de Raad accoord gaat. B. en W. stelden voor de overeenkomst met de vereeniging „Frauderisico-onderlin ge van gemeenten", gevestigd te Den Haag, ter verzekering van de gemeentegelden tot een totaalbedrag van 10.000 te verlengen, De heer Bouff vraagt of dit bedrag wel gehandhaafd kan worden nu ook het ri sico van de uitvoering der Distributiewet en de kostwinnersvergoeding onder deze regeling valt. De Voorz. deelt mede, dat B. en W. van meening zijn, dat verhooging niet noo- dig is. Het voorstel wordt daarop m.a.st. aange nomen. ONDERWIJS. Aan de bijzondere schol m werd een voor schot op de gemeentelijke exploitatiever goeding over 1940 toegestaan, en wel aan de vereeniging tot stichting en instand houding van een school met den Bijbel tot een bedrag van 1447,67 en aan de ver. voor christelijk volksonderwijs 2144,27. Het bedrag der gemeentelijke vergoeding aan de ver. voor christ. volksonderwijs (Ju- liahasehool en Marnixschool), als bedoeld in art. 103 der L.O. wet ''1920 werd over het jaar 1938 vastgesteld op 1820, en voor de school met den Bijbel op 1215,67. Res pectievelijk is van deze schoolbesturen te rug te vorderen fi 29,75 en 60,08. Het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven over 1938 werd voor de ver. voor christ. volksonderwijs vastgesteld op 2469,20 en voor de ver. school met den Bijbel op 1446,4S. De vergoeding, over het jaar 1937 toe komende aan de besturen der bijzondere scholen worden eveneens vastgesteld, en wel als volgt: Aan de Ver. voor Chr. Volksonderwijs (Julianaschool) 1371,45; door het school bestuur, wegens te veel ontvangen voor schot, te réstitueeren 78,55. Aan de Ver. voor Chr. Volksonderwijs (Marnixschool) 800; terug te ontvangen 4,60. Aan de Ver. School met den Bijbel 1494,45; nog aan het schoolbestuur uit te keeren 74,45. Ook moet worden vastgesteld de verre kening over de jaren 1934 tot en met 1937 met' de besturen der bijz. lagere scholen. Over deze jaren moet door het bestuur van de Julianaschool nog worden gerestitu eerd 14,68. Door het bestuur der Marnixschool moet nog worden terugbetaald 20,13. Aangezien de uitgaven van de School met den Bijbel meer heben bedragen dan /ergoeding, heeft hier geen verrekening meer plaats. Na een opmerking van den heer Suur- mond wordt aldus besloten. HET OUDE GEMEENTE-HUIS IN DIENST DER LICHAMELIJKE OEFENING. Zooals men reeds in ons blad heeft kun nen lezen, stellen B. en W., op advies van den inspecteur van het Lager Onderwijs, voor het oude genieentehuis dienstbaar te. maken aan het lager onderwijs. Dit zou dan moeten worden ingericht voor het ge ven van lessen in lichamelijke oefening. Verder stellen B. en W. voor te beslui ten tot den bouw van een gymnastieklokaal, ten dienste van alle scholen in de gemeente. En tenslotte wordt den Raad gevraagd zijn goedkeuring te hechten aan het verbouwen van de openbare lagere school en het oude gemeentehuis. De hr. De Pag ter betuigt namens zijn fractie instemming met het door B. en W. voorgestelde. De heer Suur m ond is niet tegen het voorstel, doch wijst er op, dat de gemeente totnogtoe was vrijgesteld van de verplich ting tot het geven van onderwijs in licha melijke oefening. Deze ontheffing is ver leend wegens financieele beletselen. Vol gens spr. bestaan er ook thans nog financi eele bezwaren. Spr.'s fractie is intusschen voor liet voorstel. Het woord „verbouw" SNEL GE NE ZE li WONDEN is echter zeer rekbaar. Spr.'s fractie ver klaart zich voor het voorstel van B. en W., doch behoudt zich voor nader te beslissen wanneer de financieele consequenties be kend worden. De Voorz. wijst er op, dat het thans slechts een principebesluit geldt. De Raad zelf zal moeten beslissen over de financieele zijde van de kwestie. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. WIJZIGING POLITIEVERORDE NING. De Voorz. stelt aan de orde een wijzi ging van de gemeentelijke Politieverorde ning. De heer Jansen zegt, dat de Raad hierover op 9 Februari in comité-generaal heeft beraadslaagd. In die vergadering zijn opmerkingen gemaakt, wijzigingen voorge steld enz. Spr. is echter teleurgesteld, dat B. en W. zich zoo weinig gelegen schijnen te hebben laten liggen aan de destijds ge uite meening der raadsleden. De Voorz. betoogt, dat het in. het ge heel niet de bedoeling van B. en W. is ge weest om de inzichten der raadsleden te negeeren. B. en W. hebben in de bedoelde vergadering reeds een aantal aanbevolen wijzigingen aangenomen en het is geens zins de opzet, dat de raadsleden zonder .eer de verordening goedkeuren. Bij de artikelsgewijze behandeling ver klaart de heer Jansen zich namens zijn fractie (S.D.A.P.) tegen art. 12 dat handelt over optochten in de gemeente. HET SLUITINGSUUR. In de nieuwe Politieverordening wen- schen B. en W. te bepalen, dat het slui tingsuur op iederen werkdag 11 uur zal zijn, en des Zaterdags om 12 uur. De heer J a n s e n is hiertegen en wenscht de mogelijkheid van sluiting des Zaterdags te bepalen op half drie. De iieer Jacques merkt op, dat over dit punt reeds meermalen gesproken is. Spr. acht het mogelijk de bezwaren te on dervangen door te bepalen, dat des Zater dags na 12 uur des namiddags de café's gesloten worden, doch dat de bijeenkom sten, die dan aan den gang zijn, door kun nen gaan, echter uitsluitend als besloten bijeenkomst. De heer v. d. Putte acht het argument van den heer Jansen als zou de persoon lijke vrijheid beknot worden door de ver plichting des Zaterdags om 12 uur te slui ten, geen echt argument. Uit sociale over wegingen doet spr. een beroep op de leden van den Raad om ook te denken aan den arbeidstijd van de politie. Ook in deze po litieverordening kan een beroep gedaan worden op den burgemeester om vergun ning voor een later sluitingsuur. Nu zegt men wel eens dat deze burgemeester deze vergunning niet geeft. ^Wat dit betreft, hoopt spr., dat Souburg dezen burgemees ter nog lang houdt. De mogelijkheid be staat echter, dat er een andere burgemees ter zou komen en dat deze anders oor deelt. Mede met het oog hierop zou spr. wenschen, dat het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Wethouder Goedbloed acht lam ger praten niet noodig als de burgemees ter de belofte wil geven, dat hij gebruik zal maken van zijn recht om vergunning te geven. Wethouder de Priester wijst met nadruk op de zeer gemengde bevolking van Souburg. Spr. zou het toejuichen als het voorstel van zijn partijgenoot Jansen zou worden ingetrokken en dat het onderhavige voorstel kan worden aangenomen, juist in het algemeenbelang. Het beroep op ver schil tusschen gewonen weekdag en Zater dag, dat de hr. v. d. Putte maakt, gaat t.o.v. de politie niet op. De Voorz. gaat uit van de vraag wat voor de openbare orde en rust het meest gewensclit is. Dan meent spr., dat in het algemeen het meest gewenscht is, dat de café's zoo vroeg mogelijk sluiten. Natuurlijk moet men hier den realiteits zin niet uit het oog verliezen. Spr. is over het algemeen niet vrijgevig met het ver leenen van vergunningen, doch tracht al tijd tot een draaglijke oplossing te komen. Ook heeft men daarmee is de V o o r z. het eens rekening te houden met de be langen der politie,, die een volledige dag taak heeft en niet nog daarna belast mag worden met een extra-dienst des nachts. Een belofte in de richting van het geven van vergunningen, mag de Raad den bur gemeester niet vragen. Spr. gelooft, dat hij in zijn taak te kort zou schieten evenals de Raad als hjj zou medewerken om de rust van den vroe gen Zondagmorgen te verstoren. Spr. gelooft, dat de Raad aan den burge meester moet overlaten welk gebruik deze maakt van zijn bevoegdheid. Van zijn kant wil spr. gaarne de toezegging doen bij elke aanvrage minutieus alle omstandigheden overwegen. De heer Jansen heeft uit het antwoord van den burgemeester beluisterd, dat deze inziet welke moeilijkheden hier schuilen. Ook spr.'s fractie zou er tegen zijn, dat alle café's tot half drie openbleven des Zater dags. Als de Voorz. de toezegging wil doen, dat hij mede zal werken aan dë wenschen van de vereenigingen, die hiervoor in aanmer king komen, dan is de heer Jansen bereid zijn voorstel in te trekken. Het gaat spr. niet om dansvereenigingen enz. De heer-v. d. Putte is verheugd, dat tot uiting is gekomen, dat alle raadsleden in het algemeen zijn voor sluiting om 12 uur des Zaterdags. Daarom zou spr. het zeer riskant vinden als voor een enkel ge val de mogelijkheid van latere sluiting door den Raad geschapen werd. Wethouder de Priester is het er mee eens, dat de ontheffing van de slui tingsverplichting uitsluitend de zaak is den burgemeester. Aan den anderen kant is het de taak van den Raad een politiever ordening vast te stellen en hij kan het slui tingsuur stellen op 12 uur, maar ook op 2 uur. De heer De Priester zou den heer Jansen in overweging willen geven zijn voorstel in te trekken. Wordt de heer Jan sen of wordt de Raad teleurgesteld, dan kan altijd een wijziging in de verordening worden voorgesteld. De Voorz. zet in het kort den gang van SNtJ- SCHAAF- BRAND- I'!0/0"' ontvellingen, - mot haf 1/ Pi I biologisch preparaat STERAVITJ ■Ui Lif Géén litteekons. Pijnloozo verband-i wisseling door NIET-kloven. Good® werking bij open beonen. 30 en 60 ct. per doos IMPORTEUR 0. LINDNER CO. - SIHBEl >15 - AMSTERDAM-C.' T liag. Mfed.fl SïiHMWIT RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 24 FEBRUARI. HILVERSUM I 1875 EN 414,4 M. 8,00 Ber. ANP. gram. 10,00 Morgenw. 10,20 Voor arbeiders in de Continu-bedrij- ven. 12,00 Gram. (Om 12,45 Ber. ANP). 2,00 Declam. in Esperanto. 2 20 Zang en orgel. 2,30 Causerie. 3,00 Reportage. 3,30 4,05 Gram. 410 Community-singing (opn.) 4,30 Vragenbus. 4,50 Residentie-ork. (opn.) 5 30 Filmland. 5,50 Orgelspel. 615 Volksliederen. 6.45- Kinderleesclub. 7,00 VARA-Kalender. 7,05 Felicitaties. 7,10 Pol. radiojournaal. 7,30 Cyclus. 8 00 Herh. SOS- ber. 8,03 Ber. ANP. 8,15 Puzzle-uitz. 8 30 Rosian-ork. 9,05 Toespraak. 910 VARA- Varia. 9,15 R.adiotooneel. 9,30 VARA-Har- monie-ork. 10,00 En nuOké? 11,15 Ber. ANP. 11,25—12,00 VARA-Strijkork. HILVERSUM H 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.00 Ber. ANP. 8,05—9,15 en 10.00 Gram. 11,30 Godsd. halfuur. 12,00 Ber. 12,15 KRO-Melodisten en solist. (12,45 I,10 Ber. ANP, gram.) 2,00 Voor de jeugd. 2,30 Gram. 2,45 Kinderuurtje. 4,00 Gram. 4,45 Rococo-octet. 5.15 Intern, sportrevue. 5.30 Gram. 5,45 KRO-Naehtegaaltjes. 6,15 Gram. 6,20 Journal, weekoverz. 6.45 Gram. 7,00 Ber. 7,15 Causerie. 7,35 Act. aether- flitsen. 8,00 Ber. ANP. meded. 8,15 Over peinzing met muz. omlijsting. 8,35 Gram. 9,00 Radiotooneel met prijsvraag. 9,25 Mu- siquette en solist. 10.00 KRO-ork. en leden KRO-koor. 10,30 Ber. ANP. 10,40—12,00 Gram. ENGELAND 391 EN 449 M. 12-20 Repor tage. 12,50 Gram. 1.20 Ber. 1,30 BBC-ork. 2.20 Orgelspel. 2,35 Causerie. 2.50 Bohe mians. 3,20 V. Silvester en zijn Ballroom- ork. 3,45 Causerie. 4,35 Reportage. 5,20 Ber. 5.35 Causerie. 5 40 Kinderuurtje. 6,10 Zang en piano. 6 20 Ber. 6,35 Nieuws van het Westelijk front (opn.) 6.50 Causerie. 7,05 Variété. 7.35 BBC-Schotsch-ork. 8,20 Variété. 9,20 Ber. 9,35 Nieuws uit Ameri ka. 9,50 BBC-Theaterk. en ork. 10,35 Korte Kerkd. 10 50 Billy Cotton en zijn Band. II,50 Solistenvoordr. 12,20 Ber. RADIO PARIS 1648 M. 12,05 Zang. 12,20 Raymond Legrand en zijn jazzork. 1,05 Alfc- vioolvoordr. 1,35 Zang. 2,00 Gram. 2.05 Ver. voor oude instrumenten. 3,20 Causerie. 3,50 Gala-uitz. 4,50 Pianovoordr. 5 45 Pa- rijsch strijktrio. 6,20 Radiotooneel. 9,35 Progr. gewijd aan Oostenrijk. 10,35 Bailly- ork. 11.20 Radiotooneel. 12,05 Gram. KEULEN 456 M. 5,50 Gram. 7,40 Amuse- mentsork. 9,05 Gram. 9,309,50 Kamermuz. 10,50 Gram. 11,20 Omroepork. 1,15 Muz. tusschenspel. 1,35 Gram. 3,20 Leo Ey- soldt's orkest en solisten. 5,45 Gram. 6,05 Lit. muz. progr. 6,50 A. Rink's ork. 7,35 tot sluiting: Zie Deutschlandsender. BRUSSEL 332 EN 484 M. 322 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Omroep ork. 1,50 Gram. 2.25 en 2,553,55 Cause rieën. 4,20 Orkestver. Kon. VI. Muziek- conserv. te Antwerpen en soliste. (In de pauzes: Gram.) 7,35 Gram. 8,20 Cabaretpr. 9,35 Folklorist, programma. 9.55 Viool en cello. 10,30—12,20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1,30 Radio- ork. 1,502,15 Gram. 2,55 Choura Kouznet- zoff-ork. 3.20 Tsjechische muz. met toel. 4,20 en 4,55 Gram. 5,55 Zang. 6,35 Belgisch pianokwartet. 7,05 Gram. S,20 Voor solda ten. 8,50 Waalsch cabaretpr. 9,55 en 10,30 Radio-ork. 10,50 Dansmuz. (gr. pl.) 11,20 12,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,35 Omroepkleinork. en solisten. 9,20 Ber. 9,50 Hans Bund's ork. en H. Munsonius kwar tet. (Om 10,20 Polil. overz.) 11,20 Bev. Hierna tot 12,20 Nachtconc. 12,501,20 Mi litair progr. fUORTHQTATE i Ij j BLENDED «s^CIGARFTTES^ zaken bij dit voorstël nogmaals uiteen. De heer Jansen trekt daarop zijn voor stel in. De Politieverordening wordt z.h.st. aan genomen met aanteekening, dat de fractie van den heer Jansen wil geacht worden gestemd te hebben tegen art. 12, dat be treft het houden van optochten. ONTSLAG MEJ. PIETERSE—JOOSSE. De heeren De Pagter en v. d. Putte vragen wat de aanleiding is geweest tot het verzoek van mej. PieterseJoosse. De hr. v. d. Putte acht het wel opvallend, dat thans voor den derden keer binnen zeer korten tijd de Raad moet spreken over de schoonmaakster van het gemeentehuis. De Voorz. deelt mede, dat dit verzoek waarschijnlijk in verband staat met het feit, dat B. en W. een verzoek van mej. Pieter seJoosse om haar toelage met 50 te verhoogen, hebben afgewezen. Het voorstel van B. en W". wordt z.h.st. aanvaard. Rondvraag. De heer Jacques heeft vernomen, dat eenige menschen, die recht hebben op B- steun nog niet de goederen hebben ontvan gen, welke andere rechthebbenden zes we ken geleden reeds hebben ontvangen. De Voorz. zal hiernaar een onderzoek instellen. Daarop wordt de openbare ver gadering gesloten, waarna de Raad in be- sloten zitting gaat.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 7