UIT DE PROVINCIE iHet Nederlandsche Trekpaard. Vergadering van de al- deeling Zeeland. De afdeeling Zeeland van „Het Neder landsche Trekpaard" vergaderde Vrijdag in het Schuttershof te Goes. Aanwezig waren daarbij o.a. de voorzitter, jhr. Van Vreden- burch en den secretaris, de hr. Bom, van het hoofdbestuur. De Voorz. de hr. H. A. HANKEN open de de vergadering met woorden van wel kom, en zeide het prettig te vinden weer in hun midden te zijn. Spr. heet ook bijzonder de voorzitter van het Stamboek jhr. J. van Vredenbuch welkom. Spr. wees er op, dat thans samenwerking meer dan ooit noodig is. De kleinere boeren hebben het zeer moeilijk. De handel noemde spr. slap doch de prijzen zijn over het geheel bevredigend. Tot zijn genoegen, werkt de wijze van keu ring der hengsten thans algemeen bevre digend. 1939 hebben we o.a. de wet op de paardenfokkerij gekregen en spr. meent, dat dit een felicitatie waard is. Het Stam boek staat op eigen beenen. Jammer is de overeenkomst met het Belg. Stamboek, die vorig jaar verviel, tot heden niet hersteld kon worden. Spr. verklaart, dat men van deze zijde steeds tot vriendschappelijke sa menwerking bereid is. Helaas vertoonde België weinig geneigdheid hiertoe te ko men. De notulen, werden na eenige bespreking over de toegezegde reglementswijziging die niet genotuleerd werd, goedgekeurd. Eenige leden bleken daarbij ontevreden over het uitblijven dezer reglementswijziging, waar van het concept aan de leden zou worden toegezonden. Het jaarverslag. De secretaris, de hr. A. J. Lako, bracht hierna zijn jaarverslag uit. Spr. wees er op, dat er veel is, dat bevrediging schenkt, doch er ook zwakke punten zijn. Er kon den zoo goed als geen hengsten worden verkocht, de prijzen waren laag. De handel in jong fokmateriaal was bevredigend. Door de vordering in het najaar werden de vol wassen merriën zelfs duur. Op dit tijdstip liepen ook de prijzen der niet ingeschreven paarden op. Het ledental steeg tot 1725, het aantal ingeschreven merriën bedroeg 566, aangeboden veulens 2200, 23 hengsten werden opgenomen, hetgeen gezien de strengere keuring bevredigend is. Te be treuren is dat de handel met het buiten land steeds kwijnende is. Spr. noemde Fr. Dekker te Axel en G. J. Lannooy te Aar denburg die nog steeds den handel met het buitenland zeer bevorderen. In het voor jaar stierven zeer veel pas geboren veu lens, zonder dat hiervoor een bijzondere reden was te vinden. De keuringen hadden een vlot verloop. Spr. herinnerde aan de béstuürsvergade- ringen, betreurde het overlijden van den hr. J. Gj, v. d. Linde. Wegens ongesteldheid van dén voorzitter, werd als'tüdelijk lid van het bestuur mr. M. C. van der Minne aan gewezen. De samenwerking in bestuur en met de afdeelingen was van zeer aangena- men aard. Spr. herinnerde dan aan de nieuwe paardenwet. Spr. zeide, dat de fok kers nu de taak hebben te toonen dat ze op eigen beenen konden staan. Na goedkeuring van dit jaarverslag werd de rekening aangeboden sluitende met 10.245.08, en de balans sluitende met 7448.78. Tevens was bijgevoegd een be grooting over 1940 sluitende met 6350. Op advies der Fin. Commissie, die een en ander correct in orde bevond, werden deze stukken als ingediend goedgekeurd. Bü de verkiezing in de vacatures, v den de aftredenden herkozen, terwijl in de vacature jurylid, wegens het niet herkies baar zjjn van den hr. De Feijter, de hr. C. de Putter te Axel gekozen werd. Hierna was de bespreking van de agenda voor de algemeene vergadering aan de or de, waarover we in ons blad morgen ver slag zullen geven. DE CENTRALE KEURING TE 'S-HERTOGENBOSCH Uitvoerige besprekingen werden gewijd aan de door enkele groote fokkers ge- wenschte centrale keuring te 's-I-Iertogen- bosch. De meerderheid der aanwezigen bleek echter voor handhaving van de tegenwoor dige keuringen. Besloten werd de resulta ten van een door het hoofdbestuur in te stellen onderzoek af te wachten, waarna het afdelingsbestuur met een voorstel of uitspraak zal komen. HET IJS IN DE ZANDKREEK. Dc veerboot 2 uur vastgezeten. Het ijs op de Oosterschelde is naar onze Yerselcsche correspondent meldt, nu voor een groot deel verdwenen en de schepen kunnen weer varen. Alleen in de Zand kreek heeft de veerboot van Kortgene naar Wolphaartsdijk gisteren nog veel hinder van het drijfas ondervon den. De boot welke om kwarlTvoor zes van Wolphaartsdijksche veer was vertrokken, geraakte gisteravond bekneld in een "ciïcht onder den Zuid-Bevelandsche wal liggend Ijsveld. Het duurde tot kwart over acht voor de boot, welke drie passagiers en de post vervoerde, zich uit het ijs had losge maakt. Ook op de YVesterschclde verdwijnt het ijs. Op de Westerschelde begint het ijs reeds goed op te ruimen en begint de vaart voor binnenschepen weer tusschen Terneuzen en Antwerpen en omgekeerd. Op het kanaal door Zuid-Beveland is de Vaart alleen nog maar mogelijk voor sterke motoren en stoomschepen. Het motorschip Julia tracht te op eigen kracht er door te komen doch heeft de schroef afgeslagen. De stoomboot ötad Rotterdam heeft het schip opgepikt en naar Walsoorden gesleept. ZUID-BEVELAND. HANSWEERT. De heer A Boenders, sluisknecht te Andel, is benoemd tot kan tonnier bij den Rijkswaterstaat alhier. Benoeming. HEINKENSZAND. Benoemd tot onder wijzeres aan de Chr. school te Nieuwerkerk (hoofd C. L. de Jonge) mej. M.. Hannewijk alhier. Vergadering Boerenleenbank. HOEDEKENSKERKE. Donderdag vond de algemeene ledenvergadering plaats der Coöp. Boerenleen Banlc alhier. Tegenwoordig 44 leden. De rekening en de balans over 1939 werden goedgekeurd. Herbenoemd werd als bestuurslid de heer P. J. Verburg; idem als lid van den Raad van Toezicht de heer C. Damme Pzn.; als plaatsverv. bestuurslid de heer M. v. de Ree; als plaatsverv. lid van den Raad van Toezicht de heer L. v. Roe- selaar. De winst wordt in het reservefonds ge stort waardoor dit stijgt tot 26165,33. ZOO DE OUDEN ZONGEN YERSEKE De laatste dagen worden onze anders zoo rustige straten dikwijls verlevendigd door ..tromgeroffel". Als men zich dan haar buiten begeeft, komt daar in stramme houding een compagnie „soldaten" aan Soldaten in den vorm van onze schoolgaande jeugd in wie het oor logsrumoer zoo ver is doorgedrongen dat ze ook oorlóg gaat voeren. Dat oorlog voeren gaat nogal eens stevig toe Is het eerst meer spel, als de verschillende compagnie's" eenmaal gevechtsklaar te genover elkaar staan, komen er dikwijls blauwe oogeri en gaat het nogal eens hui lend op huis aan. In het vuur van hun spel wordt maar al te dikwijls vergeten dat het slechts schijn is en de werkelijk heid wordt maar al te dikwijls benaderd. Een beetje .minder ruw kon het heusch wel gaan. Verplichte Stierenkeuring. YERSEKE. De verplichte stierenkeuring zal voor onze gemeente plaats hebben op Vrijdag 8 Maart as. KRINGVERGADERING DER ZLM. Het betoog eener goede boekhóiliing. KRUININGEN. Donderdagmiddag verga derde in hotel „De Korenbeurs" de kring Oostelij k-Zuid Beveland der ZLM onder voorzitterschap van den heer P. Scheele- de Putter. In zijn openingswoord wees de voorzitter op het groote belang van een goede boekhouding voornamelijk in ver band met de inundatiemaatregelen en ver goedingen daarvan. Ook voor de kleine bedrijven is goede boekhouding in dit band van groot belang. Er zullen voor eventueele vergoeding concrete cijfers moeten worden opgegeven. Wanneer men niet in staat is zelf zijn boeken bij te hou den doet men het beste zich te wenden tot een landbouwboekhoudbureau. Voor ZLM leden is de aangewezen weg natuurlijk het Boekhoudbureau van de ZLM. De rekening van de penningmeester sloot met een batig saldo. Bij de rondvraag werden weer de dige vragen gesteld omtrent de inundatie, die de voorzitter zoo volledig mogelijk be antwoordde, terwijl de heer Dorst een en ander verklaarde over het zaaiplan. Daarna hield de heer Dorst een lezing over zijn reis indrukken uit Denemarken. Deze zomer had de heer Dorst een 14- daagsche reis door Denemarken gemaakt. Uit het gesprokene, verduidelijkt met film opnamen, bleek, dat de Deensche bevolking op landbouw en veeteeltgebied op hooge- re trap van ontwikkeling staat. Er wordt in Denemarken veel coöperatief gewerkt: bv. fabrieksvereenigingen, aankoopvereeni- gingen ed. Momenteel zijn er ongeveer 60 landbouwhoogescholen in Denemarken, waarvan zeer veel gebruik wordt gemaakt. De voorzitter bracht de heer Dorst har telijk dank voor de zeer interessante lezing. Kiezerslijst. KLOETINGE. De kiezerslijst voor deze gemeente welke heden werd vastgesteld bavat de namen van 1344 kiezers. BEGRAFENIS C. TOLLENAAR. KRABBENDIJKE. Donderdag had onder groote belangstelling de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer C. Tollenaar. Verschillende bloemstukken dekten dc baar, o.a, van de familie, het gemeentebe stuur, van de veilingsvereeniging E.M.M. van de Z.L.M. van Volksonderwijs, van de zang- en muziekvereeniging. De burgemees ter die eerst het woord voerde, herdacht de overledene als een man, die in zijn functie van gemeente-ontvanger, vele jaren ijverig en plichtsgetrouw de gemeente diende, en een warmvoelend hart bezat voor iedereen en voor de gemeenschap in het bijzonder. Vervolgens spraken de heeren J. Frelier als vriend en namens de veilingsvereeniging de heer A. J. P. Kakebeeke namens de Z. L.M., de heer F. Hammer vanwege Vólks- onderwijs, waarvan de overledene voorzit ter was, de heer De Regt namens het per soneel der Veilingsvereeniging, een officier als vriend, en tenslotte een broeder van den overledene. Allen herdachten hem als een ijverig en plichtsgetrouw, en bovenal als een goed en nobel mensch, die altijd iedereen een goed woord had, en zichzelf vergat, en nooit rust nam, om zich geheel op te offeren ten dienste van de gemeen schap. Ds. Baarslag sprak een slotwoord er richtte zich tot de familie en alle aanwezi gen, met ernstige, maar ook met troostvol le woorden. De zoon van den overledene dankte allen voor de laatste eer, zijn vader bewezen. Tooneelclub opgericht. KWADENDAMME. Alhier is door de R. K. Landarbeiders een tooneelclub opgericht „Kunst naar Kracht". Tot voorzitter werd gekozen de heer G. Doene. Kiezerslijst. OUDELANDE. De door B. en W. opge maakte kiezerslijst bevat de namen van 467 kiezers. Stierenkeuring. OUDELANDE. De verplichte stierenkeu ring zal alhier plaats hebben op Donderdag 14 Maart a.s. des namiddags kwart over ZIEKENHUIS VERPLEGING. De afdeeling Oudelande viert haar 10-jarig bestaan. OUDELANDE. Donderdagavond (hield de1 onderafdeeling Oudelande van de vereeni- ging voor Ziekenhuisyerpleging op Zuid- en Noord Beveland haar algemeene jaarverga dering, tevens herdenking 10 jarig bestaan, onder voorzitterschap van den heer C. Douw. De voorzitter schetste in zijn openingswoord de totstandkoming van dc vereeniging en den algemeenen gang van zaken gedurende dit tienjarig bestaan. Op 31 December j.l. telde.de vereeniging 609 leden. Over 1939 bedroegen de inkomsten' 1572,43 en de uitgaven 1378,60, alzoo ba tig slot van 193,83, Als bestuurslid werd bü acclamatie herkozen het aftredende lid Douw. In de pauze had een tractatie plaats. Na de pauze werd ter gelegenheid van het tienjarig bestaan het woord ge voerd door de heeren J. H. Klooster te El- lewoutsdijk, hoofdbestuurslid en A. W. Nieu- wenhuize, burgemeester. Met algemeene stemmen werd tot bode herbenoemd de heer D- de Leeuw. In ver band met de- gróote verantwoordelükheid voor het bewaren der contributing,elden vroeg de bode een verhooging van zijn jaar- edde. De voorzitter d.eelde mede dat naast het bodeloon 20,de bode een premie ontvangt van 0,25. sper aangebracht lid. Vroeger was dat een zeer mooie verdienste (het eerste jaar ruim 300 leden), thans nu er niet veel nieuwe'leden bijkomen acht de voorzitter de jaarwedde van den bode ook te laag. Hü zegde toe een en ander te bespreken in een bestuursvergadering en gaf den bode .de verzekering dat zijn jaar wedde naar genoegen nader zal worden vastgesteld. Tot afgevaardigden naar de centrale ver gadering te Goes werden aangewezen de heeren J. van Stien en M. Meyaard. Het verslag van de algemeene vergadering werd gegeven door den heer C. Douw, zulks bij afwezigheid van den heer W. de Jager. Bü de rondvraag vroeg de heer J. Mol Mz. hoe het bestuur er over dacht, om den heer De Jager, die door het hem in October over komen ongeval nog steeds niet is hersteld, in de feestvreugde te doen deelnemen door hem b.v. iets uit de kas te geven. Dit voor stel hoe sympathiek ook, werd na eenige bespreking afgewezen. Na nog eenige ge stelde vragen te hebben beantwoord, sloot de voorzitter de vergadering. Hoofd Luchtbeschermingsdienst. OVEZANDE Tot hoofd van den lucht beschermingsdienst alhier is benoemd de heer M. Gaakeer, zulks in de plaats van den heer A D. de Waal aan wien op zij: daartoe gedaan verzoek eervol ontslag is verleend. Tot generale brandmeester alhier is benoemd de heer J. Uitterhoeve. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. BURGERLIJKE STAND Midflelbarg. Ondertrouwd: J. J. Lucieer jm. 28 j. en' P. J. Radder jd. 31 j. Getrouwd: W. L Schenk jm. 25 j. en J. van de Putte jd. 25 j,. W. Leuvens jm. 27 j. en A Maartense jd. 30 j, H. G. Denies jm- 24 j. en J. van, Bessen jdi. 24 ij- Bevallen: J. P. Vergouwe, geb. Van Aken di. A. Bolier geb. Verhulst d. J. J. J Eerelman geb. Falkena z. J. Montenari geb, Boone d. Overleden: J. Theune 76 j'. vrouw van J. Jobse. D. A. Tilroe 70 j, man van S. de Jonge. F, J. Bouff, 82 j vróuw van C. F. Diesch Chr. Bellaart 87 j. wedn. van A, C. de Pagter. Goes. Bevallen: A. Kole geb. Nagelkerke z. O. van Walt Meüer geb.. Louwerier z. Overleden: G. van der Klooster 73 j. wedn. van C» Weststratè. Vlissingen. 1922 Februari'. Ondertrouwd: K- Remerü 36' j. jm. en J. J. Schipper, 26 j. jd C. j. j. Verheü, -24- j- jm. en J. P. Helm, 29 j. .jd. Bevallen: A. J. Gillessen, geb.' Mallie,,d.; R. M. L. Smit, geb. Goff, z.; S. Huizinga, geb. de Beer, d.; S. M. Houweling, geb. Jil- leba, z.; M. P. Kok, geb. Jonker, d.; J. Hie- genlich, geb. de Metz, d.; C. J. Boode, geb. Ariëns, (levenl.). Overleden: L. I. van Daalen, 34 j. jm.; P. Lefeber, 32 j M. de Nooüer, 73 j., echtgen. van W. Van Vaardegem; C. Joziasse, 87 j., vvedn. van J. Lünse; J. Buck, 76 j., man van C. P. Fruijtier; L. J. Louwers, 72 j., wede. van P. Janse. (V. C.) Worden de tramwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen genaast? In de memorie varj antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de begrooting van waterstaat, zegt de minister, dat hü met de leden, die van oordeel zün, dat de fusie van de tramwegen in Zeeuwsch- Vlaanderen zich in sneller tempo dient te voltrekken, van meening is, dat in het ver zet van een der parUjen om tot samenwer king met de andere ondernemingen te ko men, niet langer mag wor den berust. Wellicht verdient het overweging, de tramwegen van genoemde maatschappij te naasten overeenkomstig art. 49 der spoor wegwet. Hier omtrent wordt thans een on derzoek ingesteld. Lezing voor de militairen. BRESKENS. Donderdagavond werd voor militairen en genoodigden een lezing ge- illustreerd met lichtbeelden, gehouden in het lokaal Weükman alhier. ■e avond werd aangeboden door het burgercomité van O. en O. en werd ver zorgd door den heer Kuyt, die een lezing ten beste gaf over zün tocht per zeilbot ter „Holland" van Zaandük naar New- York. Op zeer onderhoudende en amusante wij- wist spreker de aanwezigen mee te doen genieten van deze buitengewone reis. Verder werd nog een kleurenfilm ver toond, welke was opgenomen door wijlen den heer Fokker uit Amerika, waarin was opgenomen het vertrek van de „Holland" uit New-York. Het talrü'k aanwezige publiek kan met voldoening op dezen avond terugzien. AUTOMOBILIST RAMT TWEE BOOMEN, Onder invloed? SCHOONDIJKE. Woensdagavond om 10 uur werden de bewoners van „Veldzicht" halverwege den weg Oostburg—Schoondü- ke, opgeschrikt door een luiden knal. De vlashandelaar R. G. uit IJzendüke was met zün Ford-auto in volle vaart te gen de langs den weg staande lindeboomen aangereden. Een boom was als een lucifer houtje afgeknapt en een tweede was ver splinterd. Hoewel ook de auto danig geha vend was bleef G., die alleen in den auto zat, ongedeerd. Daar de man, naar men meende, onder den invloed van sterken drank verkeerde, heeft de inmiddels gewaarschuwde politie hem medegenomen ter onderzoek naar het bureau te Oostburg. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. Raad van Oudelande. DE STEUNTREKKERS KRIJ GEN 5 DUURTE-TOESLAG EN HET B. A. ONTVANGT 60 PRESENTEE-GELD. OUDELANDE. Donderdagmorgen verga derde de Raad dezer gemeente onder voor zitterschap van den burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren A. J. van Nieu- wenhuyse en W. de Jager. In verband met deze eerste vergadering in 1940 wenschte de v o o r z. de leden een voorspoedig jaar toe. Hü sprak de hoop uit, dat allen zullen medewerken om de belan gen van de gemeente te dienen. Wethouder M o 1 dankte den voorzitter voor de ge sproken woorden, en wenschte hem weder- keerig een voorspoedig 1940. Een verzoek van het bestuur van de bü'zondere school om gelden beschikbaar te stellen voor be tegeling en beplanting der speelplaats en voor het aanschaffen van een plantenkist werd voor nader onderzoek in handen van en W. gesteld. Afwüzend werd beschikt op het verzoek van den algemeenen Ned. Politiebond om verhooging van de jaar wedde van den gemeente-veldwachter, om dat men meende, dat verhooging eerst dient te worden gegeven, wanneer het Rük voorgaat. Aan het openbaar verkeer wer den onttrokken, het voetpad in den Oude- landschepolder; het voetpad naar Elle- Een leclijkc schadepost. TERNEUZEN. De schade welke het reeds gemelde Nederlandsche stoomschip „Groen- lo" aan de beide ducdalven in het kanaal van Terneuzen heeft toegebracht is van wege den Rükswaterstaat geraamd oj: 1000. Het schip dat zelf geen averü be kwam, heeft de reis nog niet voortgezet. BRESKENS Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent EZ. VERDUIJGV—DE BEES, Zorg dat hij ze bij de hand'heeft, want als hij 'n kou heefi^jevat, zich koortsig en grieperig voelt, dan knapt 'n "AKKERJ'JE" hem in één nacht weer heelemaal op 1 De heele com'pie geloruikt ze bij hoofdpijn, kiespijn/fheumatiek. /^ecC&t&in^scAje 'Pyhs&fl&i (ïngez. MecLf woutsdijk^en het gedeelte van het Vijfzoo- pad, dat gelegen is op de kruin van den dü'k tusschen de polders Baarland en Ellewouts- dük. Medegedeeld werd dat aan de steun trekkers 5 duurtetoeslag op hun uitkee- ringen zal worden verstrekt. Volgens artikel 103 der L. O. wet, werd aan het bestuur der büz. Lagere School op haar verzoek voor 1940 een voorschot ver leend, groot 588. Op een verzoek van het Burgerlük Armbestuur om per jaar 60 presentiegeld voor de leden te mogen ont vangen, werd gunstig beschikt. Hierna wor den nog eenige wijzigingen gebracht in de begrooting der gemeente over 1939 en die van het Armbestuur over 1940. Hierna ging de vergadering over in besloten zitting. LMTSTE BERICHTEN Beperking van de paardentractie in Zeeland. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft beslist, dat, wegens den ingevallen dooi, het vervoer met paard en wagen op alle kunstwegen in de geheele provincie zal worden beperkt, zulks met ingang van middernacht in den nacht van 23 op 24 Fe bruari. Hierbij wordt toegepast art. 79 van het Provinciaal wegenreglement. De- beperking is niet--van toepassing- op rijkswegen. PREDIKBEURTEN ZONDAG 25 FEBRUARI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 9,30 u. cand. G. H. Beneder; 2 u. ds. F. G. H. Nicolaï, Domburg. Arnemuiden 9,30 u. en 2 u. ds. H. K. van Wingerden. Biggekerke 9,30 u. en 2 u. ds. de Ru. Domburg 9,30 u. ds. F. G. H. Nicolaï; 7 u. cand. H. G. Beneder van Aagtekerke. Grüpskerke 9,30 en 2 u ds. Van Loon. Gapinge 2 u. ds. Van Duyne. Kleverskerke 9,30 u. ds. Fagel. Koudekerke 9,30 u. ds. Visbeek; 2 u. ds. Warners. Meliskerke 9,30 u. en 2 u. ds. Bakker. Oostkapelle 9,30 u. en 7 u. (Jeugddienst) ds. F. Don. Nieuw- en St. Joosland 9,30 u. de hr. de Visser, Vlissingen; 2 u. ds. Kelder. en W. Souburg 9,30 u. ds. Spijkerboer; 7 u. ds. G. H. van Willenswaard, Elle- woutsdijk (voor den C.N.W.B.). Ritthem 9,30 u. en 2 u. ds. Bartlema. Serooskerke 9,30 u. en 2 u. ds. N. Visser. Veere 2 u. ds. Creutzberg te Den Haag (Doop). St. Laurens 9,30 u. en 2 u. ds. Simoons. Vrouwenpolder 9,30 u. ds. Van Duyne. Westkapelle 9,30 u. en 2 u. ds. Reus. t Zand 10 u. ds. Warners. Zoutelande 9,30 u. en 2 u. ds. Oosthoek. Baarland vm. geen dienst; nm. ds. Dagevos. Biezelinge 9,30 u. en 2 u. ds. Van Steenber gen. Borssele 9,30 u. ds. Bunjes. Driewegen 9,30 u. ds. Van Burgeler. Ellewoutsdük 9.30 u ds. Van Willenswaard. Hansweert 9,30 u en 6,30 u ds Plaggemars Hoedekenskerke 9.30 u. de hr. Evertse; nm. geen dienst. Heinkenszand nm. ds. Bunjes van Borssele. Kapelle 9,30 en 2 u. dr. Schmidt. Kloetinge 9,30 u. en 2 u. ds. H. Boersma. Kruiningen 9,30 u. en 2 u. ds. J. Mortier. Krabbendüke 9 u en 2 u ds. Baarslag Ovezand 2 u. ds. Van Burgeler. Nieuwdorp vm. en nm. ds. Wagner. Oudelande 9,30 u. en 2u. ds. Matzer van Blois. Schore vm. en nm. ds. Postma. 's Heer Abtskerke 10 u. ds. Drost; 2 u. ds. Zandee. 's Heer Arendskerke vm. en nm. ds. C, v. d. Waa. 's Heerenhoek geen dienst. Rilland Bath 9,30 u. ds. J. C. Sickesz; 2 u. ds. H. J. Plaggemars, Hansweert. Yei'seke vm. en nm. ds. Bons. Wemeldinge 9,30 u. en 1,30 u. cand. Pleter- sma. Wolphaartsdijk 9,30 u. en 2 u. ds. Van Dpk. Colü'nsplaat 9,30 u. en 2 u. ds. J. H. Kluiver. Kats 9,30 en 2 u. ds. M. Hansen. Kortgene 9,30 u. en 2 u. ds. v. d. Most van Spük. Aardenburg 10 u. ds. Van Dalfsen. Breskens 9,30 u. en 5,30 u. ds. D. Goud zwaard. Biervliet 9,30 u. ds. Vrij landt. Cadzand 9,30 u. de heer I. Verduyn te Bres kens. Groede 17,30 u. ds. G. J. Derksen. Hoofdplaat 9,30 u. ds. M. R. Pliester. Nieuwvliet 9,30 u. ds. G. J. Derksen. Oostburg 9,30 u ds. F. Oort. Schoondüke 9,30 u ds. J. A. Swart. Sluis 10 u. ds. Beukenhorst. Sint Kruis 8,30 u. ds. Van Dalfsen. Sint Anna Termuiden 2 u. ds. Beukenhorst. Waterlandkerkje 9,30 u. ds. Van Yperen. Zuidzande 9,30 u. cand. A. J. de Bie. hulppr. te Hoensbroek. Geref. Kerk. Arnemuiden 9,30 u. en 2 u. ds. H. Scholing; Domburg 9,30 u. lezen eener leerrede; 2 u. ds. J. E. Visser. Westkapelle 9,30 u. ds. J. E. Visser; 2 u. lezen eener leerrede. Baarland 9,30 u. en 2 u. ds. G. Leene. Heinkenszand 9,30 u. en 2 u. ds. J. Boofl. Nieuwdorp 9,30 u. en 2 u. ds. E. Beukema. Yerseke v.m. n.m. ds. Egmond. Wemeldinge 9,30 u. en 2 u. ds. M. P. van Dijk. Colünsplaat 9,30 en 5,30 u ds Veenstra. Wissenkerke 9,30 u. en 2 u. ds. A. A. Oos tenbrink. Aardenburg 9,30 u. en 2 u. ds. Tiemens. Evang. Luth. Middelburg 10 u. ds. J. Hallema van Bergen op Zoom. Groede 9,30 u. da. M. P. Stol. Doopsgez. Gent. Middelburg lOYi u. ds. J. Koekebakker (Doop). Aardenburg 10 u. ds. Mulder. Vrijz. Herv. Middelburg 10 u. ds. E. P. Borgman. Geref. Gem. Middelburg vm., nm. en av. ds. A. Verhage. Westkapelle 9,30 u„ 2 u. en 6 u. leesdienst. Hoedekenskerke 9 u., 2 u. en 5 u. leesdienst. Krabbendü'ke 9 u, 1,30 u. en 5,30 u. ds. J. Berg. Rilland 9 u„ 1,30 u. en 5,30 u. ds. B. van Neerbos. Yerseke v.m., n.m. en av. leesdienst. Wemeldinge leesdienst. Geref. Kerk (Herst. Verband) Middelburg 10 u. en 6 u. ds. L. Nieuwpoort te Den Haag. Vrij Evang. Gent. Wemeldinge 9,30 u. en 2 u. bidstond. Chr. Evang. Kerk. Yerseke vm. en nm. ds. M. J. Mooij; av. Bidstond. Chr. Ger. Gent. Middelbm-g 10 u. en 2 u. de 2ir. H. van Leeuwen theol. stud, te Apeldoorn. Geref. Bond. Middelbugr 2 u. en 6 u. de hr. C. Wildschut, te Rotterdam. Eglïse Wallonne. Middelburg le matin 10,30 h. Mr. Ie Pas teur R. Blommaert. Leger des Heils. Middelburg: 7,30 Bidstond; 10 u. Heiligings- dienst; 3,30 n.m. Verblijdingsmeeting8 u. Opwekkingssamenkomst.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 3