STADSNIEUWS S? he,SoPLb'Vader""* de STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE VUDDELBURG TOBI-CABARET. Zooals men weet, zal Vrijdag a.s. in den Schouwburg optreden het Tobi-cabaret, dat reeds meer dan 125 voorstellingen gaf in het Leidscheplein-theater te Amsterdam. Als gast werkt aan het gezelschap mede, de vermaarde Vlaamsche voordrachtskun stenares en actrice Julia de Gruyter, die haar 25-jarig tooneeljubileum viert. Het plan is, om Julia de Gruyter bü deze gelegenheid te huldigen. Het Middelburgsche Tooneelcomité werd bereid gevonden, zich daarmede te belasten. Overigens is déze avond door de Schouw burg-directie georganiseerd, om te voldoen aan den vaak vernomen wensch van vele tooneelliefhebbers, dat er meer voorstellin gen ook buiten de abonnementsavonden om zullen worden gegeven. Moge dit initiatief op de juiste wijze een volle schouwburgzaal gewaardeerd worden. TERAARDEBESTELLING WIJLEN D. H. LOODEWIJK. Op de algemeene begraafplaats had gis terenmiddag onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats'■van het stoffelijk overschot van wijlen den heer D. H. Loo- dewijk, in leven ambtenaar bij den Raad vf5n Arbeid alhier. Van die instelling waren bijna alle ambtenaren aanwezig en verder zeer velen uit Geref. kerkelijke en Christe lijke organisatie-kringen. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door den voorzitter van den Raad van Arbeid, mr. J. W. Goedbloed, die er op wees dat de overledene in 1923 bij den Raad te Middelburg in dienst trad en wel bij de afdeeling ongevallenverzekering, waarbij in 1930 ook de afdeeling ziekteverzekering kwam. Spr. schetste den heer Loodewük als een kundig en plichtgetrouw ambte- kü sPr- e" bjj allen, die met hem hebben mogen samenwerken steeds in aan gename herinnering zal voortleven. De heer J. Goote, een oud-Middelburger, J!ls hoofdbestuurslid van den Alg. Ned. Chr Ambtenaarsbond. Spr. bracht groote hulde aan de nagedachtenis van den overledene, er op wijzende, dat hij den stoot gat tot de oprichting der afdeeling te Mid delburg, waarvan hij tot zijn dood toe de voorzitter was. hef W. Willeboordse sprak namens ae Geref. Mannenvereeniging, waarvan de heer Loodewjjk ook voorzitter was, terwijl e heer W. A. den Hollander het woord voerde als voorzitter van „Patrimonium" en met minder als vriend van den overledene. De heer Baats heeft als zwager van den overledene namens mevrouw Loodewük de kinderen en verdere familie dank gebracht voor de belangstelling en de gfsproken woorden. Tensiotte sprak dr. N. J. Hommes, pre- es ue ,Geref* kerk woorden van h.?eH0,i,aerlin!ren van da Geref- k«k heb- gcdragenailr 1,ikkiSt naar de »roeve EEN ADRES VAN „HANDELSBELANG". Tegen het ontwerp-rusttijdenbe- besluit voor handelsreizigers. j ®t, bestuur van de vereeniging „Han delsbelang" heeft zich met een adres ge richt tot den Minister van Socaile Zaken waarin het mededeelt zich tenvolle te kun nen vereenigen met het door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden aan den Minister ge zonden adres, inzake het voorontwerp-rust- tgdenbesluit voor handelsreizigers. Gaarne wil het bestuur dan ook aan dit adres krachtig adhaesie betuigen. Evenwel zou 't hieraan nog willen toevoegen, dat juist voor den handel in Zeeland de ontworpen regeling hoogst schadelijk is. Het is toch bqv. in plattelandsgemeenten voor een han delsreiziger over het algemeen niet wel mogelük overdag gedurende de gewone werkuren de cliëntèle zijner firma te vin den voor het plaatsen van orders. Dit moet voor een belangrijk deel geschieden in de uren, dat de dagelijksche werkzaamheden m handel, ambacht of landbouw zijn beëin digd en cliënten rustig tehuis vertoeven. Vele winkeliers ten plattelande bezoeken overdag op hun beurt de cliëntèle en zijn dan alleen des avonds te spreken. Boven dien zijn de verbindingen tusschen de ver schillende deelen van Zeeland zoodanig, dat vaak een aanzienlijk deel van den werkdag in diverse verkeersmiddelen moet worden doorgebracht. Het bestuur meent daarom een dringend beroep op den minister te moeten doen, om den handel verdere beperkingen in zijn toch reeds moeilijke taak te besparen. Dr W. J Roos van den Berg te Deventer, die benoemd is tot leider der Nederlandsche ambulance naar Finland GOES DE PYGMEëEN VAN EQUATORIAAL AFRIKA. Een raadselachtig volkje. Dr. Paul Julan, te Wassenaar, hield gis teren, voor de „Vereeniging voor Algemee ne Wetenschappelijke Belangen te Goes" een lezing over de pygmeëen van Equato riaal Afrika. De zaal was bijna geheel ge vuld met belangstellenden. Op deze groote belangstelling wijzende, zeide spr., dat de pygmeeën die ook tenvolle verdienen want het is een merkwaardig volkje en hoemeer men zé bestudeert hoe raadselachtiger ze worden. Spr. deelde dan mede, dat ze reeds tweeënveertig eeuwen geleden bekend waren, toen een Egyptische expeditie, met vele „schatten" ook een „dwerg uit 't rjjk der geesten" medebracht en de Farao zich voor dezen pygmee meer interesseerde dan voor alles wat men ver der medebracht. Uit wat daar nog meer over bekend is blijkt, dat de pygmeeën toen reeds een realiteit waren en ze niet gerang schikt mogen worden onder een .primitieve menschensoort nauwelijks aan de dieren ontwassen", zooals ze de vorige eeuw ge kenschetst werden. Geïllustreerd door lichtbeelden en films gaf spr. dan een overzicht van het gedeel te van Afrika, de oerwouden aan beide zij den van den equator, waar de pygmeeën ge vonden worden. Spr. bepaalde zich daarbij tot de grootste der groepen, die onderling weer eenigermate verschillen, de Efên-pyg- meeën, welke groep dertig a vijfendertig duizend pygmeeën groot moet zijn. Het is moeilijk voor me, aldus spr., om een bepaal de definitie te geven van wat precies een pygmee is. Ze zijn klein, de gemiddelde lengte van een groot aantal mannelijke be droeg 144.5 cm en der vrouwelijke 136.S cm, doch er zijn er, die grooter zijn dan kleine negers en toch in lichaamsbouw, ka rakter, gewoonten, e.d., zuiver tot de pyg meeën behooren. Spr. wees er daarbij, op, dat. deze cijfers gemiddelden zijn en hij b.v. ook een moeder van twee kinderenmat, die 122 cm lang was. Hun huidskleur is van geel tot geel-bruin met grijsachtige vari aties en enkelen die tot donkerbruin van kleur zijn. Ze hebben geen vaste dorpen doch zwerven in groepen van vijftien en grooter, waarbij een dertigtal een behoor lijke groep is. Ze bouwen hutten van tak ken en bladeren en breken op wanneer hun jachtterrein zich verplaatst. Want ze leven van de jacht, hoofdzakelijk de jacht op oli fanten. De meeste pygmeeën-mannen heb ben meer dan één vrouw; hun kindertal loopt van 1 tot 10, doch dit hoogë getal komt zelden voor. De kindersterfte is er zeer groot. Verder is de gezondheidstoestand der pygmeeën, voor inboorlingen van Afrika, vrij goed. Hun kampen slaan ze wel op in de nabijheid van een rivier, doch nooit aan den oever. Ze houden ook niet van wegen omdat dit contact met anderen beteekent en in zekeren zin hun vrijheid bedreigt. Want al is het geen slavenvolkje, betrekke lijk zijn ze toch onderhoorig aan de negers die in dit gebied wonen. Intuss'chen kunnen ze deze onderhoorigheid - bestaande uit hun jagen voor de negers die landbouwers zijn verbreken als ze willen door eenvou dig het oerwoud verder in te trekken. Spr. deed al deze uiteenzettingen verge zeld gaan van stille of bewegende filmbeel den, die ook een fraai beeld gaven van het oerwoud, de expeditie die spr. er leidde, ve le type van pygmeeën, hun dansen, die veel al symbolische uitdrukkingen zijn van het leven der dieren, en enkele gebruiken. Spr. wees er daarbij op, dat hij in zijn tweede lezing over dit onderwei'p, die hij volgende week hoopt te houden, dieper op het leven der pygmeeën waarvan hij nu het uiter lijke en algemeene behandelde, zal ingaan. De voorzitter, de hr. J. I. van Ballegoyen de Jong, die dr. Julien met een kort woord had ingeleid, zegde hem dank voor dit reeds zeer belangwekkende deel van zijn lezing. CREMATIE J. F. E. TEN KLOOSTER. Onder veel belangstelling is Maandag in het crematorium te Westerveld het stoffe lijk overschot verascht van den gepension- neerden kapitein van het Kon. Ned.-Indisch leger, J. F. E. ten Klooster, tevens bekend kunstschilder, overleden te Veere. Aanwezig waren prof. Willem van den Berg, directeur van de rijksacademie van beeldende kunsten te Amsterdam, H. E. F. Visser, namens den directeur van het ge meentemuseum te Amsterdam, de gepen- sionneerde luitenant-kolonel van het Ne- derlandsch-Indisch leger, W. Hoogers, W. H. Warnsinck en T. van Erp; voorts vele rienden enz. De gepensionneerde luitenant-kolonel T. •an Erp (Den Haag), zei, dat het de wensch van den overledene was, dat de plechtig heid in grooten eenvoud zou geschieden. Eenvoud, zei spreker, was het kenmerk van zijn arbeidzaam en vruchtbaar leven. Het was zijn wensch, dat de vrienden geen bloe men zouden sturen, ofschoon hij veel van bloemen hield en ze innig teer afgebeeld heeft. Het was ook zijn wensch, dat geen toespraken gehouden zouden worden, zoo dat spreker zich moest bepalen tot een laatsten groet van zijn vrienden, die vele waren. Nadat de kist gedaald was, waarbij de or ganist een lied van Delpech speelde, heeft de oudste zoon voor de belangstelling be dankt. WALCHEREN Stierenkeuring te Gapinge. GAPINGE. De verplichte stierenkeuring zal alhier plaats hebben op Woensdag 28 Februari a.s. des namiddags ten half twee ure op het terrein van den heer M. Goed bloed, gelegen in de dorpskom. 50-JARIG BESTAAN GEMENGDE ZANGVEREENIGING „UITSPANNING DOOR INSPANNING". O. EN W. SOUBURG. Dit jaar herdenkt bovengenoemde vereeniging haar 50-jarïg bestaan. De eigenlijke datum van het ju bileum valt op 15 November, daar op dien dag van het jaar 1889 de vereeniging is op gericht. In verband met de bijzondere om standigheden, welke in het najaar van 1939 aanbraken, werd de herdenking uitgesteld tot Februari 1940. Bij de oprichting der vereeniging werd tot voorzitter gekozen de heer Louwerse, die tal van jaren de vereeniging met zijn beste krachten heeft gediend; zelfs ook nog, toen hij geen actief lid meer was. Directeur was toen de heer Buijs, onderwijzer te Sou burg, die later is opgevolgd door den heer Cornelisse, onderwijzer te Souburg en thans rustend onderwijzer. Laatstgenoemde heeft de vereeniging tal van jaren geleid. Nader hand trad de vereeniging toe als lid van den Zeeuwschen Zangersbond. Na toetreding tot genoemden bond nam de vereeniging regelmatig deel aan con coursen en festivals en behaalde ze daar zeer goede resultaten. De vele medailles aan het vaandel (een 50 stuks) leggen daar getuigenis van af. Ook in het buitenland trad de zangver- eeniging op, o.a. te Antwerpen en Gent. Daar in die dagen nog vele leden gekleed waren in Walchersch costuum, zette dit veel bij aan het succes, dat men in België oogstte. Voor -vele doeleinden werd aan de ver eeniging om steun verzocht, die steeds kon worden verleende Tüdens den watersnood te Vlissingen heeft de vereeniging zelfs een uitvoering in Vlissingen gegeven, waarvan de opbrengst geheel ten goede kwam aan de getroffenen. Ook in de gemeente Sou burg zelf heeft „Uitspanning door Inspan ning" vele malen haar hulp aangeboden en verstrekt. Een groot aantal jaren is de heer Bouff voorzitter der vereeniging geweest. Hü werd opgevolgd door den heer P. Wisse. Het plotseling overlijden van laastgenoem- de bracht de bestuursfunctie van voorzitter weer. open, totdat de heer P. de Meqer bereid werd gevonden het voorzitterschap op zich te nemen. Sinds 15 jaar berust de muzikale leiding in handen van den heer Vleugels, musicus te Vlissingen. Onder diens bekwame leiding is het koor zich gaan oefenen in het zingen met orkestbegeleiding. Wat in de laatste jaren op die wü'ze ten gehoore werd ge bracht is zeer tot tevredenheid van de vele luisteraars. Wü wenschen „Uitspanning door Inspan ning" in de komende jaren veel goeds toe en hopen, dat haar vereenigingsleven zich in een rustigen voortgang mag verheugen. DE VOET VAN SOUBURG'S OUDE TOREN WORDT ONTDAAN VAN DE AANBOUWSELS. O. EN W. SOUBURG. Aan den voet van Souburg's ouden monumentalen toren, zyn in den loop der jaren vier gebouwtjes ver rezen dia op ziel} zelf, hoe noodig en nuttig ook, daar nooit anders dan het bouwwerk hebben ontsierd. Iets vooruitspringend aan de recht'erzqde, staat een bergplaatsje, waarin tal van jaren de handbrandspu'it met bqbehoorend mate riaal is ondergebracht geweest. Het werd aan zqn oorspronkelüke bestemming ont trokken, toen de spuit met toebehooren een plaats kreeg in de brandweerkazerne aan de Kanaalstraat. -Nadien werd er allerlei materiaal in geborgen. Het houten ding ernaast, waarvan de voorzijde als aanplakbord werd bestemd, was eertijds arrestantenlokaal, in den volks mond „het kot onder den toren" genoemd. Toen aan dergelijke lokalen hoogere eischen werden gesteld, had het gebouwtje als be waarplaats van arrestanten afgedaan, om daarna een tqd ongebruikt te blüven en la ter als bergplaatsje in gebruik te worden genomen. Het nieuwe arrestantenlokaal, dat er noodzakelükerwüs moest komen, werd op getrokken tegen de aan de Noórdzüde nog overgebleven open ruimte aan den voet van den toren, waarmede er „een kot on der den toren" bleef. De drie gebouwtjes gaan nu verdwünen. Het arrestantenlokaal, dat door den bouw aan eenige cellen aan het nieuwe gemeente huis overbodig is geworden en de gebouw tjes die als bergplaats kunnen worden ge mist, worden in werkverschaffing gesloopt. Reeds Maandagmorgen kondigden moker slagen de afbraak aan. Het vierde aanbouwsel dat eigendom van de Ned. Herv. kerk is en als fietsenberg plaats dienst doet, valt buiten de afbraak. Getracht wordt evenwel ook dat verwijderd te krqgen, zoodat de voet van de toren dan geheel in zijn oorsprónkelqke vorm te zien zal zqn. Stierenkeuring Vrouwenpolder. VROUWENPOLDER. De verplichte stie renkeuring zal alhier gehouden worden op Woensdag 28 Februari a.s. des voormid dags 11 uur op het terrein bü de hoeve „Dükzicht" van den heer H. Maljaars. ZUID-BEVELAND. VOOR FINLAND. DRIEWEGEN. Alhier heeft zich een mité gevormd om kleeren en gelden te ver zamelen voor Finland. Daar de tüd dringt gaan de comitéleden deze week nog rond om een en ander te verzamelen. Het comité heeft alle moed dat Driewegen ook in deze zqn weldadigheid toont. RAAD VAN NISSE. Verbouwing etc. van hot gemeen tehuis: kosten 4000. NISSE. Maandag vergaderde de Raad on der voorzitterschap van burgemeester A. van der Poert Clement. Afwezig de heer Jz. Jansen. De v o o r z. deelt mede dat G. St. de goedkeuring op de gemeente-begrooting 1940 hebben verdaagd en dat door hen de kasgeldleening is goedgekeurd en dat vrij- steling van vak J (lichamelüke oefening) op de o.l. school is verleend, zooals dat aan gevraagd was tot 31 Dec. 1940. Op een verzoek van de Z. L. M. inzake een land- bouwhuishoudcursus ter deze plaatse wordt na bespreking besloten mede te werken, echter op voorwaarde dat niet op Maandag cursus zal worden gehouden. Besloten wordt tot het aangaan van een tv\Q,o-me)i&op■Haai, ee*t wcoahJbtfuj wol JUvaiiteiï: Ook de handel moet zich houden aan de kostprijsbepaling. DE MINISTER VAN ECONOMI SCHE ZAKEN WAARSCHUWT. De minister van Economische Zaken deelt met betrekking tot de jxrijspolitiek het volgende mede: Na het uitbreken van den ooi-log is be kend gemaakt, dat geen bezwaar bestond tegen een verhooging van den verkoops prijs boven het peil, dat in Augustus 1939 gold, voorzoover deze verhooging door een aantoonbare verhooging van den kostprijs werd gemotiveerd. Nadat de oude voorra den in het algemeen waren opgeruimd, is vervolgens medegedeeld, dat ten aanzien van de prijsbepaling door het bedrijfsleven accoord kon worden gegaan met een calcu latie op basis van de vervangingswaarde, indien en voorzoover normale handelsvoor raden werden aangevuld. Het is intusschen wenschelijk gebleken deze richtsnoeren te verduidelijken met be trekking tot de handelsmarges. In sommige gevallen blykt men er nl. van te zqn uitgegaan, dat bü de herziening der prüzen de procentueele bruto-winst mar ges konden worden gehandhaafd. Dit stand punt moet als onjuist worden beschouwd. Ook voor den handel geldt, dat prüsverhoo- ging door een aantoonbare kostprüsstüging moet worden gemotiveerd. Bü de prijsbe paling door den handel mag dus het totale geldsbedrag van de bruto-winstmarge slechts worden verhoogd, indien en voorzoo ver een aantoonbare verhooging van de handelskosten heeft plaatsgevonden. De minister doet een beroep op het be drijfsleven om deze aanwüzingen nauwge zet na te leven, teneinde zonder dat van de büzondere bevoegdheden van de Prijsopdrq- vings- en Hamsterwet 1939 gebruikt behoeft te worden gemaakt, een verhooging van de prüzen en daarmede van de kosten van le vensonderhoud zooveel mogelijk te beper ken. Tenslotte wordt de aandacht erop geves tigd, dat voorlichting met betrekking tot de materie der prijzen wordt verleend door de afdeeling Nüverheid en de afdeeling Mid denstand van de directie van handel en nü verheid van het departemen van Economi sche Zaken. De hooiprijzen en de Hamsterwet DE REGEERING BEPAALT DEN PRIJS. Op grond van de prüsopdrüvings- en ham sterwet heeft de minister van economische zaken verboden: Het binnen het rük in Europa uit de eerste hand te koop aanbieden en verkoo- pen van weidehooi voor een prijs per 1000 kg, welke meer bedraagt dan 53,voor weidehooi van de eerste kwaliteit, 49, voor weidehooi van de tweede kwaliteit 45,voor weidehooi van de derde''kwali teit, bü levering franco binnen 10 km van het bedrüf van den verkooper, of een daar mede overeenstemmenden prijs bü ander leveringscondities. Het binnen het Rijk in Europa uit de eer ste hand te koop aanbieden en verkoopen van lucernehooi en roodklaverhooi voor een prüs per 1000 kg, welke meer bedraagt dan 58,voor de eerste kwaliteit, 54,vooi de tweede kwaliteit en 50,voor de der de kwaliteit, bü levering franco binnen 10 km van het bedrü'f van den verkooper, of een daarmede overeenstemmenden prüs bü andere leveringscondities; voorts het bin nen het rük in Europa uit de latere hand te koop aanbieden en verkoopen van weide hooi, lucernehooi en roodklaverhooi voor een prüs, welke meer bedraagt dan boven genoemde prijzen, verhoogd met een rede- lük bedrag voor kosten en winst. geldleening van 4000 tegen hoogstens 4 en af te lossen in 12 jaren wegens verbou wing en meubileering enz. van het gemeen tehuis. Het kohier hondenbelasting 1940 werd opgemaakt tot 32 honden le en 2 hon den 2e klasse totaal bedrag 165. NOORD-BEVELAND Vergadering Geref. Mannevereeniging. COLIJNSPLAAT. Maandagavond hield de Geref Mannenvereeniging „Calvün' haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter ds. H Veenstra. De vérga der ing was niet druk bezocht wegens on gesteldheid van enkele leden, Uit het verslag van den secretaris, den heer P van Gilst, bleek, dat het ledental achteruit is gegaan. Het bedraagt thans nog 11. De heer C de Vos hield een referaat over: „De Schepping". De voorzitter sprak over: „Het Doops- formulier". Beide onderwerpen werden flink besproken. Namens den kerkeraad en de Jongelings- vereeniging werden gelukwenschen uitge bracht Door de heeren D. Marinussen en J van Gilst werden enkele gedichten voorge dragen De vergadering werd door den heer C. van Gilst met dankgebed gesloten ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. AANVARING. TERNEUZEN. Tüdens de vaart op het kanaal van Terneuzen is het van Sas van Gent komende Nederlandsche stoomschip „Groenlo" in aanvaring gekomen met een tweetal ducdalven welke hierdoor bescha digd werden. De aanvaring is vermoedelük ontstaan tengevolge van een defect aan het stuurgerei. De ,G,roenlo" is nog niet ver trokken. Tusschen Oudewaler en Woerden liep- Dinsdag een dieseltrein uit de rails, waardoor groote stagnatie in het spoor wegverkeer ontstond. De situatie ter plaatse. Een Duitsch vliegtuig boven Leeuwarden. ONDER VUUR GENOMEN EN VERJAAGD. De Regeeringspersdienst meldt: Gistermiddag omstreeks half vier heeft zich een Duitsch militair vliegtuig boven Leeuwarden vertoond. Eén Nederlandsche vliegtuigpatrouille is opgestegen en heeft het Duitsche vliegtuig achtervolgd en onder vuur genomen, waarna het ons rechtsgebied heeft verlaten. De Zeeuwsche bruine boonen en de Mansholt-capucijners worden niet goedkooper. Op vragen van het lid der Tweede Kamer den heer Amelink, betreffende verlaging van den prüs van enkele soorten peulvruch ten heeft de minister van economische za ken als volgt geantwoord: Het is juist, dat de Ned. Akkerbouwcen- trale Zeeuwsche bruine boonen en Mansholt- capucüners van de producenten koopt voor den prüs van resp. 17 voor a-qualiteit en 18,50 per 100 kg voor superqualiteit. De ze beide producten worden aan den han del geleverd voor 23,30 per 100 kg. Het is eveneens juist, dat het verschil tusschen den overnameprüs voor het artikel witte boo nen en den verkoopsprijs daarvan 7,80 per 100 kg bedraagt. Het komt den minister echter niet juist voor het verschil tusschen den aan den te ler. betaalden prüs en den verkoopprijs als bruto-winst te beschouwen. De Ned. Akker- bouwcentrale immers krügt voor haar re kening de kosten van opslag en bewaren van de ingenomen partijen, den afslag daar van, zoomede de algemeene aan den opslag houder te betalen kosten, de bewerkings- kosten, de mindere opbrengst van het bij die bewerking ontstane afval en uitschoonsel, het gewichtsverlies. Bovendien is in de bovenbedoelde verschil len tusschen de overname- en verkoopprü- zen begrepen een bedrag ter bestrq'ding van de distributiekosten. Men moge in dit ver band bedenken, dat de distributiekosten niet slechts betrekking hebben op het centraal distributiekantoor van het departement van den minister, doch dat ook aan de gemeen tebesturen een tegemoetkoming wordt ver leend van 85 pet. der werkelük door hen gemaakte distributiekosten. Gelet op bovenstaande omstandigheden kan de minister geen vrqheid vinden maat regelen te nemen ten einde de verkoopprü- zen te verlagen. Ongerechtvaardigde prijs opdrijving van slagerswaren? DE DISTRIBUTIE VAN INGE VROREN VARKENS. Het lid der Eerste Kamer, de heer Maar- singh, heeft aan den minister van econo mische zaken de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de distri butie van ingevroren varkens niet tot haar recht komt, doordat de Veehouderij-centrale minimum afname eischt van vüf stuks in eens, welke de meeste slagers niet kunnen betalen en daarom niet kunnen verkoopen? Is het, den minister bekend, dat de vleeschwarenfabrikanten zich in ernstige mate hebben schuldig gemaakt aan prüsop- drijving inzake boterhamworst in blik enz. door weken achtereen den prijs dezer in voorraad zijnde artikelen met 10 cent te verhoogen Acht de minister het niet wenscheUjk bü de vleeschwarenfabrikanten een boeken onderzoek te doen instellen en, zoo noodig, alsnog proces-verbaal te doen opmaken?

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 8