STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE STADSNIEUWS MIDDELBURG VOOR FINLAND. Ds. C. F, Nolte heeft nog 25 ontvan gen met het volgende bijschrift: „Gift voor het dappere Finland van de Vereeniging van brandweer-beambten te Middelburg. LOTERIJ VAN VROUWELIJKE HANDWERKEN. Als wij onze jaarlijksche aanbeveling schrijven voor een bezoek aan de tentoon stelling van de prijzen voor de loterij van vrouwelijke handwerken* dan willen wy daaraan ditmaal een zeer korte historische opmerking aan laten voorafgaan. Nadat deze tentoonstelling van 1839 tot 1919 plaats had gehad in de zalen van het Polderhuis in de Abdij, verhuisde zij te beginnen 1920 naar de zgn. Thoolsche kamer in hotel De Abdij en heeft ze daar met uitzondering van 1938, toen voor de 100ste tentoonstel ling de zalen van de woning van den Commissaris der Koningin beschikbaar wa ren gesteld, tot verleden jaar plaats gehad. Thans kon dit vertrek, mede door het vertoeven van vele officieren in het hotel, niet meer beschikbaar worden gesteld en vonden de dames, directrices in de midden zaal van het Grand Hotel Verseput in de Lange Delft een zeer goede gelegenheid om de prijzen, die nu weer in flinke getale zijn gegeven, te etaleeren. Wij zagen als hoofdprijzen een eikenhouten tafel met kleed, een leeslamp en een electrische wek- kerklok. Ook op het gebied van de eigenlijke vrou welijke handwerken is er veel, dat de koop sters van loten gaarne zullen willen trek ken en ook onder de andere artikelen zijn er verschillende die voor de koopers ge schikt zijn. Maar voornamelijk zal het koo- pen der loten geschieden om het mooie doel: het versterken van de kassen van de verschillende diaconiën en van de Vereeni ging tot het bezoeken der armen, dus voor steun aan de armen in onze eigen stad en dat van alle gezindten. Als sinds 1910 gebruikelijk is, zal ook nu een buffet worden geëxploiteerd. De ten toonstelling is Woensdagmiddag, Donder dagmorgen en -middag geopend. Ir. A. S. J. VAN Op 64-jarigen leeftijd is te Nijmegen overleden Ir. -A. S. J. van Kesteren, oud- hoofdingenieur der telegrafie en telefonie. ,Ir. van Kesteren is werkzaam en woon achtig geweest te Vlïssingen en heeft zich in Zeeland buiten zijn ambtelijk werk, ook zeer verdienstelijk gemaakt door het geven van zijn bekwaamheid als fluitist bij ver schillende uitvoeringen te Vlïssingen en te Middelburg. Reeds in 1933 had de overle dene den dienst verlaten, om zich toen nog r aan de muziek te kunnen wijden, waardoor hij geheel belangeloos bij de Arnhemsche Orkestvereeniging zijn mede werking verleende, wat ook nu tijdens de mobilisatie bijzonder op prijs is gesteld. Examens stenografie. Zaterdag zijn vanwege den Alg. Bond ter verspreiding van het stenografie stelsel I Ditman, 32 candidaten te Goes geëxami neerd, allen leerlingen van de Pitman- school aldaar. In 20 jaar zijn reeds onge veer 2000 leerlingen opgeleid. Thans slaagden: mej. F. J. Adriaanse (E); mej. Joh. P. de Graag (F en E); mej. Anna dë Graag (Fr., D. en E.); Mej. M. Haeck (E.); dhr. H. P. Joosse (D. ën E.); mej. C. E. Kegge (D.);; mej. A. C. van Liere (DJ; mej. M. F. Noordhoek; mej. A. M. Nobels (EJ; dhr. J. de Puit (F., D. en EJ; dhr. D. P. Saaman; mej. M. Schreuder; mej. Jannie Verburg (F., D. en EJ; mej. Saar Reijerse (F., D. en EJ; mej. Jac. C. Stoi- mans (F. DJ; mej. M. J. v. d. Weele (F., en EJ; mej. Corn, van Zweeden; allen te Goes; dr. A. W. Beukeman (D. EJ. Nieuwdorp: dhr. M. C. van Damme, mej. B. Florusse (F. EJ; dhr. J. Haaij; mej. H. van der Linde (F., D. en E.) allen We- meldinge; dhr. P, J. Gelok (FJ, 's Graven polder; Mej. Nellie van Hoeve (FJ, mej. M. Lokerse; mej. M. P. Philipse; dhr. M. P. de Vos (D. E.)allen 's Heer Arends- kerke; mej. P. A. Koeman, Wolpnaartsdijk; dhr. W. A. Rookus (D., F. en EJ, 's Heer Hendrikskinderen. De bijvoeging der letters F. D. en E. be- teekenen aanteekening voor resp. Fransch, Duitsch of Engelsch. vlïssingen GOES O. en O.-AVOND. DE BILT: Matige tót lichte vorst des nachts, overdag om het vriespunt tót lichte dooi, gedeeltelijk bewolkt, droog. Zwakke tot matige Zuidoostelijke wind. Wo 21 Febr. Zon op: 7 h 08; onder: 17 h 21. Licht op: 17 h 51. Maan op: 15 h 18; onder: 5 h 28. V.M. 23 Febr. Hoog- en Laagwater te Vlissingen Februari. Hoogwater. Laagwater. 10.57 23.24 4.47 17.18 11.58 5.52 18.17 0.17 12.41 6.46 19.04 Westkapelle is 28 min. en Domburg 2o min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Februari. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 20 S 12.35 5.45 18.22 Woensdag 21 1.10 13.42 6.53 19.22 Donderdag 22 2.10 14.32 7.46 20.08 20 Dinsdag Woensdag Donderdag 22 Geslaagd. Voor het examen radio-telegrafist 2e kl. slaagde de heer A. J. Fischer, leerling van de De Ruyterschool, alhier. walcheren De Commissie voor O. en O. heeft gis terenavond voor de „ergens in de omge ving van Goes" gelegerde militairen een ontspanningsavond gehouden te Hansweert, waarvoor de commissie de belangelooze medewerking had gekregen van de Goe- sche „Schouwspelers" en aantal musici Op gevoerd werd het blijspel „Gekocht en be taald". De groote zaal van „Thalia" geheel gevuld, hetgeen zoowel de spelers als musici ook ruimschoots verdienden. Het stuk werd op waarlijk keurige wijze opge voerd, terwijl de pauzes werden gevuld met stemmige muziek. Aan het slot van den avond bracht kapitein dank aan de burgercommissie voor O. en O. die dezen genotvollen avond wist te organiseeren en aan de spelers, mu- suci en anderen, die op eenigerlei wijze hadden medegewerkt aan het welslagen van dezen ontspanningsavond. Hij deelde nog mede, dat het juist zoo aangenaam had aangedaan, dat ditmaal eens een stuk was opgevoerd waardoor den militairen ook den ernst van het leven wederom on der de aa.ndacht werd gebracht. Hoezeer de meer „lollige" avonden ook ten zeerste werden op prijs gesteld meende hij toch, dat juist aan een dergelijk stuk behoefte bestond en sprak nogmaals namens alle militairen daarvoor zijn hartelijken dank uit. VOOR LIJDEND FINLAND. J' 2067 ingezameld. In de trouwzaal van het stadhuis had gisteravond wederom een vergadering plaats van hettcomité voor lijdend Finland. De voorzitter, de heer J. Pieterse, verwel komde de aanwezigen en deelde mede, dat de inzameling van gelden een groot succes was geworden. Niet minder dan 2067 is bijeengebracht, terwijl nog enkele giften zullen binnenkomen. Als kleine provincie plaats heeft Goes dus wel een buitengewoon figuur geslagen. Spr. dankte allen die hier aan meegewerkt hadden. De loco-burgem'eester, de heer De Roo, dankte namens het gemeentebestuur den heer Pieterse voor zijn initiatief en zijn ac tie, alsmede andere heeren van het Dag. bestuur en het comité, terwjjl hij ook de burgerjj erkentelijk was voor haar mildda digheid. Vervolgens deelde de voorz. mede dat be sloten was tot de organisatie van een Fin- schen avond op 29 Febr. Behalve dat de Finsche consul-generaal uit den Haag zal spreken, worden er lichtbeelden vertoond en is er muzikale medewerking van het koor van den heer Kousemaker. Ds. Steinz spreekt het openingswoord en de heer De Roo het slotwoord. Het Dag. bestuur kreeg de machtiging om de plaats van samen komst nader te bepalen en alles verder te regelen. Entree zal niet worden geheven, gezien het offer dat de burgerij reeds bracht Na eenige discussie vereenigden de leden zich met het bestuursvoorstel om de inza meling van kleeding aan anderen ov< laten. Hierna volgde nog een bijeenkomst met de dames, die hun medewerking bij de geld inzameling gaven. Hartelijk werden zij door den voorzitter bedankt, omdat zij het barre klimaat trotseerden en in zoo'n korten tijd hun wijk afwerkten. De vergadering is toen met een kern achtig speechje van den leider gesloten, Naar wij nader vernemen is voor den Finschen avond de keuze op de Groote Kerk gevallen. „Vrederust". ARNEMUIDEN. In de Geref. Kerk trad Zondagavond op ds. D. J. Vossers Herv. pre dikant te Vlissingen zulks voor de plaatse lijke afdeeling van de stichting „Vrederust". In zijn rede, met als uitgangspunt Matth: 25: 40, behandelde spreker de noodzakelijk heid, de plicht en de taak van den christen om de geestenkrahken te helpen. Zij hebben het recht aldus spreker volgens den eisch dér christelijke barmhartigheid op mensche- iyk medeleven wat met practisehe voor beelden werd aangetoond. Het is een voor recht dat er stichtingen zijn van barmhar tigheid waar deze ongelukkigen naar li chaam en geest verzorgd worden. Na de talrijke aanwezigen opgewekt te hebben tot alle mogelijke steun sloot hij zijn rede met dankgebed. OHR. NAT. WERKMANSBOND. Een jubileum. SOUBURG. De afd. van den Chr. Nat. Werk mansbond te Souburg viert a.s. Zondag 25 en Dinsdag 27 Febr. haar zevende lustrum. Zondagavond zal in de Ned Herv, kerk een wijdingsdienst gehouden worden onder leiding van den eere-voorzitter, ds. L. C. Spijkerboer, Ned. Herv. predikant ter plaatse De gedachtenisrede zal worden gehouden door prof. dr. J, Th, Ubbink hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Gro- ningene en voorheen predikant alhier. De Chr. zangvereeniging ,,Soli Deo Gloria" zal welwillende medewerking verleenen. Dinsdag 27 Febr zal een feestelijke bij eenkomst gehouden worden in de zaal an Rehoboth. Een gevarieerd programma is opgesteld O.a. zal worden vertoond de film ,,De verovering van de Metterhorn". De eere-voorzitter, ds Spijkerboer, zal een slotwoord spreken. zuid-beveland. WEERBERICHT --d-Ü LJsfeesfc. HEINKENSZAND. Zaterdagmiddag is al hier een zeer geslaagd ijsfeest gehouden, waaraan door velen werd deelgenomen. Het was voor de jury, bestaande uit de heeren Ph. N. Boudewyn, M. Kusee en C. C. Klap dan ook niet gemakkelijk om onder de vele goede rijders op de juiste wijze te verdeelen. Toch heeft zij haar moeilijke taak zeer goed volbracht. De uitslagen lui den als volgt: Schoonrijden dames: le prijs: F. van Eenennaam 96 punten; 2e prijs: Ant., Ponse 89 punten; 3e prijs: Anna Koopman 84 punten. Schoonrijden heeren: le prijs: Jac. Nijsse Wz. 92 punten; 2e prijs: P. v. d. Dries 91 punten; 3e prijs: R. Koopman 90% punt. Schoonrijden paren: le prijs: mej. F. van Eenennaamde heer J. v. d. Does 93 pun ten; 2e. prijs: P. Meulbroekde heer Jac. Nijsse Wz. 91 punten; Mej. A. Koopman de heer P. v. d. Dries 90% punten. Mede door de spontane medewerking der verschillende bakkers en winkeliers konden mooie prijzen beschikbaar worden gesteld. Het feest, waarvoor zeer veel belangstel ling bestond kan zeer geslaagd genoemd worden. Nader vernemen wij nog, dat getracht zal worden zoo spoedig mogelijk een ijsclub op te richten. Lezing dr. v. d. Sleen. KAPELLE. Voor het departement Ka- pelle der Maatschappij tot Nut van het Al gemeen trad als spreker op dr. W. G. v. d, Sleen uit Haarlem met het onderwerp „Door Zweden naar Finland en Lapland' De spreker werd door den voorz. van het departement den heer J. G. Wonder- gem ingeleid. Deze voordracht met kleurenfoto's en film werd met bijzondere aandacht gevolgd. SERENADE. KAPELLE. Het fanfarekorps „Ons Ge noegen" te Kapelle bracht aan de heer H. le Clerq een serenade, omdat hij 40 jaren lang in de manufacturenzaak van 'de firma H. Blok en Zonen zulk een werkzaam aan deel had, en deze zaak heeft mogen helpen bouwen. De wn. voorzitter van het korps, de heer Glas, feliciteerde den jubilaris met deze gedenkwaardigen dag. De heer le Clerq dankte voor de attentie en zeide, dat deze dag voor hem was ge worden tot een onvergetelijke. C. Tollenaar, t KRABBENDIJKE. Gisteren overleed plot seling op 63 jarigen leeftijd de heer C. Tol lenaar, een merkwaardig man vanwege de vele functies, die hij in oir^ej.',gemeente be kleedde. Behalve het vak dat'hij beoefende hjj gemeente-ontvanger, secr.-pen- ningm. van de. plaatselijke afd. der Z.L.M. veilingmeestér der veilingsvereeniging E.M. M., tot voor korten tijd penningmeester van de bouwvereeniging. Al deze betrekkingen nam hij met nauwgezetheid en ijver waar en zijn goede eigenschappen en energiek aanvatten van alles waarvoor hij stond, maakte hem bij allen populair. Bij al het bovengenoemde was hij nog werkend lid van de neutrale zangvereeni ging, en de muziekvereeniging „Concordia", tevens voorzitter. Ongetwijfeld betreurt de gansche bevolking het heengaan van dezen man, wiens sterk gestel verleden jaar een gevoelige knak kreeg. Een goed mensch, een trouwe dienaar van de gemeente, een man die geheel belangeloos 't vereenigings- en de gemeenschap diende ging met hem heen. DE INUNDATIE-SCHADE TE KRUININGEN „Vuil geschrijf' KRUININGEN. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad van Kruiningen onder voorzitterschap van den burgemeester. De Raad besloot de jaarwedden der veldwachters niet te verhoogen; in ieder ge val niet, eer het Ryk hierin voorgaat. De voorschotten op de vergoedingen ai Bijz. scholen werden als volgt vastgesteld: Bijz. school te Kruiningen 801,04; Bijz. school te Hansweert 1068,19; Bijz. school Oostdijk 563,83. Over de zaak der inundatieschade werd menig hartig woord gezegd in deze verga dering. Weth. Burkunk zette het verloop dezer kwestie uiteen en protesteerde ten sterkste tegen „vuil geschrijf" in „De Zeeuw". De voorz. hield zich buiten het krantengeschrijf. De hr. Francoijs, die cor respondent is van dit blad, zeide, dat het bedoelde bericht niet van hem afkomstig was. Het uitvoerige raadsverslag kunnen eerst in ons blad van morgen opnemen. Vergadering Varkenshond. SCHORE. De varkenshond „Draagt el kanders lasten" alhier hield een algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer Ml. in 't Anker. Aanwezig waren 26 van de 41 leden. De rekening 1939 sloot met een ont- ang van 205,21, een uitgaaf van 248,57 n een nadeelig slot van 43,36. De aftre dende bestuursleden C. de Jonge en B. H. van' der Borgt zijn herkozen, terwijl tot bode werd benoemd M. Joosse. Het inleg- geld werd bepaald op 4 (voorheen 3) en de contributie op 30 cent per varken en per maand (voorheen 5 cl. per varken per week). De inenting der varkens van de aangesloten leden is verplichtend gesteld. BEURS VAN AAUHEltDAM. Amsterdam 1936-3% 83%—83% Zeeuws. Hyp. B-3% 8180 Cities Service Cy. P. 1958 5 51%—51% Bataafsche Petr. Mfl-3% 86%—€6% Amstërd. Bank 9091 Ned. Gist- én Spiritusfabr. 316%315 De Schelde N.B. 43%—42% Am. Smeit Ref. 37%—38 Houth. Alberts 64 Chesapeake Ohio 31%31 Pref. Kansas City South 13%13% Union Pac. Rr. 73%—73% Ned. 38 1000-3 84—S4 Indië 37 100013 84%—84% Koloniale Bnk 162%162 N.I. Hbk. 600 102—102 Ned. H. M. 1000 84^-83 v. Berkels Pat. 23% Calvé-Delft 56—53% Lever-Bros en Unilever 89%—89%-88% Philips Gem. B. afg. 112%—113%-% Am. Car en Foundry 19—18% Anaconda Cop. 22%22%-% Bethlehem St. 58%—57%-58 General Motor 39%39% Kennec Copper 2827%-28 North Am. Aviation 18%18 Rep. Steel 16—15% U. Statès St. C 42%—42% North Am. Cy. 1717% Kon. Pet'r. Mpij. 241%—243-41 Contin,. Oil Cy. 17%—17%-% Phillips Petr. Comp. 29%29% Shell Union O.C. 8%—8%-9 Tide Water Ass. Oil 8%—8%-8% Ned. Scheepv. U. 106%—106-05 Amst. Rubb. C. 189%—188% H.V. Amsterdam 384%—385%-83 N.I. Suiker U. 222 Deli Batavia 125%—124%-%' Voor «le behoeftigen. SCHORE. Vanwege het Steuncomité 1939 is den burgemeester een belangrijk bedrag ter hand gesteld voor uitdeeling onder de behoeftigen. De verdeeling der gelden heeft reeds plaats gehad in overleg met een commissie uit de burgerij, terwijl nog deze week de hiervoor gekochte goederen (klee ding, deksel, schoeisel en brandstoffen) het bezit van de belanghebbenden kunnen zijn. noord-beveland Vergadering Ned. Chr. Bouwvakarbeiders- bond. WISSENKERKE. Maandagavond had een openbare vergadering plaats in het gym nastieklokaal te Wissenkerke van den Ne- derlandschen Chr. Bouwvakarbeidersbond. Als spreker trad op de heer C. A. Bakker, districtsbestuurslid van dien bond Utrecht. Door de koude en vele ziekte was de vergadering slecht bezocht. De heer Bakker memoreerde wat er de laatste jaren door het bondswerk tot stand was komen, en zeide het jammer te vinden, dat Noord-Beveland zoo weinig voor organisa tie voelt. Hij stelde als voorbeeld Middel burg, Vlissingen en Goes waar alles best loopt. Hij spoorde de niet leden aan in een lijd als deze lid te worden. De contributië is wel hoog 0,71 per week, doch daar genover staat ook dat men jaarlijks 85 beursthermometer dinsdag. Indutsrie - Koninkl. - Obl.Markt - Rubber HVA Indutsrie Markt - Tabak - Suiker gedeponeerd.) C.Deli Mij. 1000 177%—175% A Senembah 138%—138%-37% C Pensylvahia Rr. 17%—17%-% C Southern Pac. Cy. 10%.—10% A .Southern Rlw. 12% A Deli-Bat. Rubb. 152%—150% A Hessa Rubber 100%—102 A Serbadjadi S.R. 96—95 WISSELKOERSEN. Heden Londen 7.43% Berlijn 75.57% Parijs 4.21% Brussel 31.69 Nëw-Y<örk 1.88% Gister» 7.44 75.55 4.22 31.67%; 1.88%] kan trekken, terwijl als men werkloos is men maar 19 cent contributie hoeft te be talen. Het is hier nog lang niet in orde; er moet nog veel verbeterd worden. Het col lectief contract heeft aan, dat de arbeiders ook recht op vacantie hebben het geen wet telijk verplichtend is, ook voor niet geor ganiseerde patroons, „en we zullen er de zen zomer achter zitten". Iedere werkgever verplicht vacantiebons te geven. Als voor beeld stelde hij den heer Haringman van Colijnsplaat die op een werk te Zuid-Beve land er netjes aan voldoet. Als het hier niet gebeurd is het lakschheid van de werkne- Bovendien toonde spr. aan, wat de bond doet voor ziektewetverzekering. Na de pauze nam de heer A. Barendse het woord. Spreker zeide jaren lid te zijn ge weest en zelf in het bestuur te hebben ge zeten. Hij zeide de organisatie van tegen- 'oordig is niets meer, de mensehen ver trouwen en verstaan elkaar niet meer, en heb ook de organisatie verlaten. De pa troons zijn de baas, die regelen het loon en het werk. De organisatie is een Risicobank. de jaren 1921 liep alles goed, doch later zijn de menschen geleidelijk van de organi satie afgegaan daar ze er geen voordeel meer in zagen. Hierop antwoordde de heer Bakker: En kele jaren terug verstonden de werkgevers en werknemers elkaar nooit. Er was tel kens een staking, tegenwoordig is dat uit gesloten. „Wij als propaganda menschen voor den bond gaan eens praten en overleggen de za ken met elkaar, en komen zeer dikwijls zonder conflict tot een goed resultaat. De fout ligt altijd niet bij den werkgever". Spr. haalde nog enkele punten aan uit den vo- rigen oorlog en sloot met dankgebed de ver gadering. DE MOEILIJKE OVERTOCHT. WISSENKERKE. In verband met het ve le drijfjjs ligt het Veersche gat bijna geheel dicht, hetgeen voor de v'eerboqt Veere- Kamperland veel 1 ast veroorzaakt. Dit kon echter niet verhinderen dat de veerboot Zondag nog driemaal heeft gevaren. Toen de veerboot om half vijf uur weer over kwam waren vele personen uitgeloopen om getuige te zijn van den moeilijken overtocht. Na veel moeite gelukte het, aan den steiger te Kamperland te komen. De wethouder Schippers was ook by die aankomst aanwe zig en sprak den stuurman C. J. Schippers toe, met woorden van lof en erkentelijkheid voor de groote moeite, welke hij zich troost om den veerdienst VeereKamper land gaande te houden. Alle toeschouwers waren vol lof over het personeel, dat altijd bijzonder behulpzaam en vriendelijk i: WISSENKERKE. Door de zware jjzel aan de telefoondraden te Geersdijk, waren er enkele onder die waren gebroken. Door tus- schenkomst van den kantoorhouder Vierge ver van Kortgene is het hoofdkantoor Goes hiermede in kennis gesteld. DE BURGEMEESTER VAN COLIJNSPLAAT GAAT DIT JAAR HEEN. COLIJNSPLAAT. Maandagmiddag ver gaderde de Gemeenteraad, onder voorzit terschap van burgemeester Stute. Met algemeene stemmen werd besloten aan de Ver. voor Geref. Schoolonderwijs f 600 voorschot te verstrekken voor 1940, ingevolge de L.O.-wet. De gemeentebegroo- ting voor 1940 is niet goedgekeurd. Er zal nog flink bezuinigd moeten worden. De se cretaris las een aantal posten op tot een bedrag van f 1250, waarop nog bezuinigd kan worden. By de rondvraag vestigde de heer Har- tog de aandacht op den toestand, die thans heerscht aan de Noord-Bevelandsche veren en die volgens spr. verschrikkelijk is. Kortgene hangt, volgens spr. alles af van de willekeur van den hr. Schippers. Op voorstel van spr. besloot de Raad een schrij ven te richten tot Ged. Staten, welk voor stel de instemming had van den voorz. De heer Janse maakte eenige opmerkingen over den werkloozensteun en den brand stoffen toeslag, waarop de voorz. en de se cretaris in den breede antwoordden. Wegens plaatsgebrek kunnen wij het uit voerige raadsverslag eerst opnemen in ons blad van morgen. De burgemeester deelde mede, dat hij in dit jaar, wegens her bereiken van den pen sioengerechtigden Jeeftyd, zyn ambt zal moeten neerleggen. Ongelukkige val. KATS. Gistermorgen had de zoon van den melkhandelaar Kloote het ongeluk door de gladheid zoo ongelukkig te vallen, dat hij zijn sleutelbeen brak. HOEST VERKOUDHEID BRONCHITIS Sedert meer dan .30 jaar wordt Siroop Famel door doktoren gewaardeerd als een betrouw baar geneesmiddel ter bestrij ding van aandoeningen det ademhalingsorganen. SIROOP FAMEL Kleine flacon f 1.15 Groote flacon f 1.90 (Ingez. Med.) taad van 's-H. Arendskerke De stille haven. Is er geen behoefte aan het „Borgstellingsfonds" De kerktoren begint ge breken te vertoonen. .i-HEER ARENDSKERKE. De Raad de- zer gemeente kwam Maandagmiddag m. openbare vergadering by een onder voor zitterschap van burgemeester Elenbaas. Ingekomen is o.a. de goedkeuring der verordening op de havengelden. De V o o r z. merkt hierby op, dat in anderhalve maand geen enkel schip de haven binnen kwam,, zoodat er ook geen enkele inkomste was, Iets wat nog niet veel zal zyn voorgekomen.. Voorts is reeds ingekomen de goedkeuring der gemeentebegrooting 1940. Aan de besturen der byzondere lagere scholen worden op hun verzoek voorschot ten voor 1940 verleend volgens art. 103 der LO.-wet, berekend tegen 8,60 per leer ling. Aan de Herv. school te 's-Heer Hen drikskinderen 533,20; byz. school te Nieuwdorp 1361,67;-byz. school te Lewe- dorp 1077,87 en byz. school te Noord- Kraayert 845,67. Alles in vier termijnen uit te betalen. Hierna worden eenige wyzigingen ge bracht in de begrootingen der gemeente over 1939 en 1940 en die van het Groot Armbestuur van 's-Heer Hendrikskinderen over 1939. By een der posten merkt de Voorz. op, dat uit deze gemeente nog nimmer een aanvrage in kwam om steun van het y,Borgstellingsfond". Spr. vraagt zich af* of dit komt doordat men er geen behoefte aan heeft, of om dat men met het „Borg stellingsfonds" niet bekend is. Mogelyk ook ziet men er tegen op zich tot het „Borg stellingsfonds" te wenden. Bij een anderen post merkt de Voorz. op, dat de toren aandacht vereischt. Hier en daar vallen er stukken uit. Men is echter bang er aan 1e beginnen omdat men dan dadelyk voor groote kosten komt. Voorts werd aan mej. L. S. Sturm op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwyzeres der openbare lagere school te Nieuwdorp. Hierna is aan de o2'de een verzoek van de „Ver. tot Stichting en instandhouding van'christelyke Scholen voor zwakzinnige kinderen op Walcheren", te Middelburg, om een verplichte bydrage uit de gemeen tekas, groot f 15, en een vrywillig groot 15. In het schryven wordt er op gewezen, dat ook één kind uit 's-Heer Arendskerke- de school bezoekt. B. en W. willen dat voor eenmaal doen en by elk mogelijk nieuw ge val opnieuw beslissen. Wat de bydrage in de reiskosten betreft willen B. en W. een aanvrage van de ouders afwachten. De Raad nam het voorstel zonder discus sie of h.st. aan en ging daarna over in be sloten zitting ter behandeling van eenige reclames schoolgeld. Ben bezoek aan de nieuwe, gemeentelijke arbeiderswoningen, te Nieuwdorp, dat aan- vanEelyk op het programma voor dezen- middag stond, werd in verband met de ongunstige gesteldheid van weg en weder, uitgesteld tot een volgende vergadering. YERSEKE Abonnementen en advertentiën voor dit blad worden aangenomen door M. J. GOEMAN, Oude Torenetraat 27.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2