STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE GOES MIDDELBURG DE GEVOLGEN VAN VORST EN REGEN. Een der gevolgen van de ook heden nacht voortdurende vorst van een paar graden gepaard aan aanvankelijk zachten, maar vanaf ongeveer 2 uur veel harderen regen, was, dat er in het uurwerk van den Langen Jan jjsvorming plaats had en om kwart voor negen staking ontstond. De wij zers bleven onwrikbaar staan en dat juist op dit uur, dat voor allen, die om negen uur op school of kantoor moeten zijn of een verkeersmiddel moeten halen, groot gevaar voor te laat komen met zich bracht Natuurlijk is het gebrek met bekwamen spoed verholpen. Echter om kwart voor één weigerde het uurwerk weer den dienst. Maar nog veel meer personen, ja allen die buiten moesten zijn, hebben last ge had van de gladheid en de breimassa die ontstaan was en die het loopen zeer be moeilijkte. Was het verkeer ook met rij wielen, auto's en andere vervoermiddelen in de stad reeds zeer lastig, nog veel meer was dit het geval op de buitenwegen. De autobusdiensten van de Walcheren konden dan ook hedenmorgen niet rij den, wat natuurlijk ook verschillende per sonen o.a scholieren van buiten de stad in groote moeilijkheden bracht. De dienst naar Veere reed in den mor gen één keer maar in den middag werd het busverkeer op Walcheren weer vrij normaal. Bond voor Geref. Jeugdorganisatie. Gew. Jeugdleïdersorganisatie. De algemeene vergadering van de Gew. Jeugdleidersorganisatie in Zeeland van den bond voor Geref. Jeugdorganisatie, zal, naar wij vernemen, Zaterdag 2 Maart a.s te Middelburg in het Militair Tehuis wor den gehouden. Als referent zal optreden de heer J. Meindersma van Goes met het onderwerp: „Leiding en zelfwerkzaamheid" Taxirijden wordt duurder. Van hoogerhand zijn de tarieven voor de :taxi- en autoverhuurbedrijven ver hoogd. Een stadsrit nu 40 cent, kost in het vervolg 50 cent, per km wordt het tarief van 10 op 12 cent gebracht en ook andere tarieven worden naar verhouding duur der. WISSELVALLIG WINTERWEER. De zorgen, die „Ijsvermaak" aan de Goe- sche banen besteedde, zijn door de gevolgen niet beloond- geworden. De grilligheid van het weder, met wisselende dooi en vorst, liet niet toe de banen voortdurend schoon en glad te houden. Niettemin werd er Za terdagmiddag nog door vrij velen gereden, maar uitsluitend door jongeren die voor een paar uurtjes rijden door dik en dun gaan. Zondag waren de banen weer minder van kwaliteit en trokken ze ook weer minder liefhebbers. Zelfs voor de jeugd bleek de ret er nu af te gaan. Zondagavond begonnen de straten zeer glad te worden en hedenmorgen waren ze vrijwel onbegaanbaar. Tot hedenmiddag hoorden we echter niet van ernstige onge lukken, al deden zich tal van valpartijen die voor de betrokkenen vaak ver velende gevolgen met zich bracht. Zoo za gen we eerst een winkelier met een bood- schappenfiets over den grond gaan, en nog terwijl deze de artikelen die uit zijn mand over de straat gerold waren, bijeen stond te zoeken, hoorden we het was op de Groote Markt een geluid van brekend glas en zagen we een ongeveer twaalf-jari gen knaap op den grond zitten met op de keien naast hem een groote, gebroken me- dicijnflesch. Het bovenstuk van de flesch, met hals en kurk en het met gevouwen pa piertje er om heen, stond links van hem en het onderstuk, waarin nog wat bruine vloei stof, stond rechts, omgeven door scherven. De jongen stond op, keek even naar de ka- potten flesch, en daarna naar de apotheek, die hij zoo juist verlaten had, als overwoog hij om dadelijk een nieuwe flesch te gaan vragen. Maar al spoedig scheen het tot hem door te dringen, dat de apotheek met aflevering van deze eene flesch haar taak volbracht had, want na nog weer even naar de scherven gekeken te hebben, ging hij met gebogen schouders en hangend hoofd de Lombardstraat in. Weg van de apotheek, en waarschijnlijk naar huis. Waar de slot scène van dit jongensdrama zich wel afge speeld zal hebben DE BILT: des nachts strenge tot matige vorst, des middags lichte vorst, tot om het vriespunt, tijdelijk opklarend, geen neer slag van beteekenis, matige tot zwakke Oostelijke tot Noordoostelijke of Noorde lijke wind. Di. 20 Febr. Zon op: 7 h 10 onder: 17 h 19. Licht op: 17 h 49. Maan op: 14 h 01; onder: 4 h 46. V..M 23 Febr. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Februari. Hoogwater. Laagwater. Maandag 19 9.39 22.21 3.19 16.05 Dinsdag 20 10.57 23.24 4.47 17.18 Woensdag 21 11.58 5.52 18.17 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- Maandag Dinsdag Woensdag HANDELSREGISTER. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont- leenen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche Eilanden (Middelburg). Wijzigingen: Firma A. J. A. Windhorst Zoon, Rilland Bath, Derde weg 4. Timmerbedrijf. Uitgetr. Venn.: A. J. A. Windhorst. Vennootschap onder firma ontbonden. Handelsnaam gewij zigd in: F. Windhorst. E.: F. Windhorst. WALCHEREN FINANCIEELE BERICHTEN. JAARVERSLAG AMSTERDAMSCHE BANK. Aan het verslag van de Amsterdamsche Bank over het jaar 1939 wordt het volgende ontleend: De normale inkomsten van de vennoot schap weken in het jaar 1939 niet belang rijk af van die in het vorige jaar. -De inte rest rekening heeft nog slechts matig den invloed kunnen ondervinden van de stijging van den rentevoet voor geld op korten termijn, welke sedert het uitbreken van den oorlog is ingetreden. De wisselhandel heeft in het afgeloopen jaar geen uitbreiding van beteekenis ondergaan. Desondanks waren de inkomsten uit wisseltransacties eenigs- zins hooger. De inkomsten uit provisie ver minderden, mede doordat de emissiemarkt in 1939 bijna voortdurend lusteloos is geble ven. De oorlogsomstandigheden oefenden ster ken invloed op de waarde van het effecten bezit. Bovendien geraakten eenige c groote debiteuren in moeilijkheden. Wij hebben gemeend het effectenbezit, de deel nemingen en de vorderingen op debiteuren voor een zoodanige waarde in onze balans te moeten opnemen, dat verdere verliezen niet geducht behoeven te worden. Hiertoe hebben wij ons genoodzaakt gezien aan lïei reservefonds een bedrag van f 16,500,000 t- ontleenen. Voorgesteld wordt een dividend van procent uit te keeren en een bedrag van f 87,553,94 op nieuwe rekening over te brengen. Voor gratificatie aan het personeel f 220,000 gereserveerd. In het pensioen- en ondersteuningsfonds voor de beambten werd een bedrag van f 489,668,20 gestort. Het fonds bedroeg per ultimo December 1939 f 15,648,516,72. ,bDE STEM DES VOLKSF Uitvoering met medewerking van „Kunst na Arbeid". De Goesche Arbeiderszangvereeniging „De Stem des Volks"-'gaf gisteravond een uitvoering in de Prins van Oranje. De voorzitter,i de heer U. Ooms, opende den avond met woorden van welkom, waarna hjj de aanwezigen opwekte lid te worden van „De Stem des Volks". We heb ben dringend versterking noodig aldus spr. Kom eens kijken op onze repetities, maan de spr.. Volgende week Donderdag vangen aan en U zult eens zien hoe gezellig het er is. Uit de negen nummers,, die de zangver- eeniging hierna ten gehoore bracht, bleek inderdaad, dat eenige versterking, vooral van heerenkrachten de prestaties zeer ten goede zouden komen. Bij fortisimo's en speciaal dan in de lagere toonen bleef het geluid nu en dan wat schraal.. Niettemin heeft de directeur, de heer W. Hcngeveld, met zijn materiaal weten te woekeren en werden de verschillende nummers zeer 'erdienstelijk vertolkt. Ze zaten er bij de leden goed in vooral. Kerstlied van ton Krelage en ,,'t Haesken", van dezelfde, werden op mooien toon gezongen. Voor de pauze volgde nu nog gemeen schappelijke zang van een aantal nummers, waaraan door allen spontaan werd mede gedaan. Na de pauze werd door de onderafdeeling Kunst na Arbeid" het spel „Gebroeders Kalkoen" van Gerard Nielen opgevoerd, en we willen er dadelijk aan toevoegen, met zeer veel succes. De lastigste rollen die van Hendrik Kalkoen, Leo Nieuwland en Fientje van Eisen, waren aan bekende krachten toevertrouwd die deze figuren zeer raak weergaven. En ook de jongere krachten waren als Jacob Kalkoen, Pietje Kalkoen uitstekend op dreef, terwijl even eens de kleinere rollen van Horstman. Joop de loopknecht, een paar bedienden Reeser in goede handen waren. De aanwe zigen leefden dan ook spontaan met het Tooiijke spel, dat daarnaast ook propa gandistische waarde had, mede, en er werd vaak uitbundig gelachen en hartelijk ge- applaudiseerd. Zoo was deze avond, die tot na midder nacht duurde wel een succes voor zang en tooneelvereeniging en is het zeer zeker te hopen, dat de steun, om dit werk voort te zetten, haar ruim verleend zal worden Ook de voorzitter van den Goeschen Be sturenbond, de heer A. Buys, sprak in deze nog een opwekkend woord en wees er daarbij op, dat dezen tijd ernstig ge vaar dreigt voor de cultureele goederen en men vooral moet trachten deze te be houden. YERSEKE Abonnementen en advertentiën voor dit blad worden aangenomen door M. -J. GOEMAN, Oude Torenstraat 27. WEERBERICHT ii Laagwater te Wemeldinge: Februari. Hoogwater. Laagwater. 19 11.09 23.58 4.17 17.06 20 S 12.35 5.45 18.22 21 1.10 13.42 6.53 19.22 BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 83%—83% Zeeuws. Hyp. B-% 8181 Cities Service Cy. P. 1958 5 51%—51% Bataafsche Petr. Mij.-3% 8686% Amsterd. Bank 9090 Ned. Gist- en Spiritusfabr. 317316% De Schelde N.B. 44—43% Am. Smelt en Ref. 38%—37% Houth. Alberts 64 Chesapeake en Ohio 31%31% Pref. Kansas City South. 13%13% Union Pac. Rr. 73%—73% Ned. 38 1000-3 84—84 Indië 37 1000-3 84%—84% Koloniale Bnk. 164%—162% N.I.- Hbk. 600 103%—102 Ned. H. M. 1000 84%—84 v. Berkels Pat. 23%—23% Calvé-Delft 56 Lever-Bros en Unilever 90%89-% Philips Gem.. B. afg. 114%—112%-13 Am Car en Foundry 19%—19 Anaconda Cop. 22%22%-% Bethlehem St. 58-58%-% General Motor 4039% Kennec Copper 27,%—28%-27% North Am. Aviation 18%18% Rep. Steel 16—15%-16% U. States St. C. 43-42%-% North Am. Cy. 17%—17 Kon. Petr. Mpij. 244%—241-42% Contin. Oil Cy. 17.%—17%-% Philips Petr. Comp. 29%29% Shell Union O.C. 8%—8% Tide Water Ass. Oil 8%8% Ned. Scheepv. U. 105%—106% H.V. Amsterdam 380%—382-87 N.I. Suiker U. 222—222 Deli Batavia 128-126-25% Deli Mij. 1000 179—177|%-78 MOND- EN KLAUWZEER. AAGTEKERKE. Zaterdag werd een val van mond- en klauwzeer geconstateerd onder het vee van de gebroeders V. alhier. BURGERLIJKE STAND Middelburg. Bevallen: N. Geljon geb. Marinissen d. M. J. Vermeulen geb. Van den Broek z. Overleden: J. Evertse 70 j. jm. D. H. Loodewjjk, 54 j. man van E. van der Ploeg. Ondertrouwd: E. van Koojj 25 j. jm. en M. P. Janse de Jonge 25 j. jd. Getrouwd: L. Tevel 53 j. jm. en A. J. Francke 46 j. jd. Goes. Ondertrouwd: N. B. van Beveren jm. 24 j. en M. J Joziasse jd. 20 j, te Kloetinge. Bevallen: G A Alleda geb. Eikelboom d. Overleden: A. M. A. Mikina 52 j. echtgen. van P J, Siemons. J. Wissekerke 90 j. wed. van P. Wessel Oostkapelle. Van 10 tot 17 Febr. Geboren: Anduës Willem zoon van An- dries de Kam en Albertje Lena Willemse. Hoofdplaat. Getrouwd: A R Temmerman 37 j. en M S Thomaes jd. 31 j. J. A> Rqk jm. 27 j. en R. F Ryckaert jd. 21 j. Bevallen: J. Verstraete, geb. de Jonghe z. J. Groosman geb Zeegers cl Overleden: S A. de Vulder 75 j. vrouw van J. Scherbeyn,. (Ijz Ouderavond. ARNEMUIDEN. In de school met den Bijbel werd Vrijdagavond een ouderavond gehouden. De voorzitter, de heer K. J. Ste- ketee, heette in zijn openingswoord de.vele ouders hartelijk welkom en herdacht het overleden bestuurslid en voorzitter wijlen van Belzen, wiens arbeid in het belang der school verricht, nog in dankbare herin nering zal blijven voortleven. Ook werd nog herdacht mej. J. P. Brouwer, die ruim 30 jaar in deze school de leerlingen onderwezen te hebben, het onderwijs we- gens het bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd verlaten moest. Mede waren aanwezig B. en W. en de Geref. kerkeraad. Het bestuurslid J. J. Boone hield een cau serie over „De opvoeding der rijpere jeugd". Gedurende de pauze werd een rondwande ling gemaakt door de versierde leslokalen en werd door de ouders^het werk der leer lingen bezichtigd waarbij het onderwijzend personeel van voorlichting diende, hetwelk de ouders zeer op prijs stelden. De onderwijzer J. P. de Jonge hield een referaat over „Amelek in de Woestijn". Hierna dankte de voorzitter alle aa gen, waarna ds. H. Scholing geref. predi kant den goed geslaagden avond sloot met een principieel slotwoord en dankgebed. Uitvoering Kinderkoor. ARNEMUIDEN. In het Verenigingsge bouw werd Vrijdagavond voor zijn dona teurs een uitvoering gegeven door het kin derkoor, bestaande uit. leerlingen van de openbare lagere school. De verschillende liederen, welke door „De Lustige Zangers" zooals dit koor heet on der leiding van den heer P. C. van Mael- saeke, gezongen werden kwamen zeer goed tot hun recht. Vooral het lied „De bel". De avond werd verder opgevrolijkt door eenige vrienden van de zangers welke voor een vroolijken noot zorgden. Ook de band liet zich weer hooren terwijl Joop van Es sen enkele liederen zong. De avond was zeer geslaagd. Naar verluidt zal het kinderkoor binnen kort een uitvoering geven uitsluitend voor de schoolkinderen. NOVA-ZEMBLA NAAST DE DEUK. DOMBURG. Gelukkig mogen de duinen en het strand, zij het ook nog niet over- weer door het publiek betreden wor den. Van die gelegenheid is door menigeen, ook van elders, een dankbaar gebruik maakt om de kust te gaan zien, het verla ten strand, met jjs en sneeuw beheuveld; de meeuwen en enkele kraaien erop of er- tusschen. Je zou niet verwonderd kijken, als je er een ijsbeer ook zag loopen.' Achter strook open zee een breed schotsenveld, ge ritsel van de stukken tegen mekaar door de golving van het water. Had er nog een overwinterende strandtent gestaan, dan zou die het „behouden huis" hebben voorge steld. Want in deze barre koude eenzaam heid heb je het gevoel opNova-Zem- bla te zijn aangeland. IJSPRET. DOMBURG. Zondagmiddag hebben nog eens vele schaatsenrijders- en rijdsters een baantje getrokken op de grachten Westhove. Was het er den laatsten tijd niet druk meer, met de kans voor oogen en den algemeenen wensch in de ooren, dat het eindelijk voor de laatste maal zou wezen, hebben ze de ijzers weer ondergebonden. Het ijs was wel niet heel mooi meer, maar bet weder zacht en de omgeving als altijd, ook in den winter, schilderachtig. De kij kers aan den wal konden de meerdere of mindere geoefendheid van de liefhebber gadeslaan en waardeeren. Vergadering Jongercn-afdeeling van den C.B.T.B. OOSTKAPELLE. De afdeeling „Walche ren Noord" van den Jongeren-B.T.B. kwam in jaarvergadering bijeen. De voorzitter heer A. Coppoolse sprak naar aanleiding van Haggai I het openingswoord, waarin hij er op wees, dat ook nu nog het hart des BEURSTHERMOMETER MAANDAG. Markt -sit PhlllpB - Obl.Markt Unilever Schepen Suiker Rubber Tabak - A Senembah 138%—138% C Pensylvania Rr. 17%17% C Southern Pac. Cy. 10%10% A 'Southern Rlw. 13—12% A Amst. Rubb C. 188.%—189% A Deli-Bat,. Rubb 152%—152% A Hessa Rubber 102%100% A Serbadjadi S R. 9696 WISSELKOERSEN. Heden Zaterdag, Londen 7.44 7.46%: Berlijn 75.55 75.60 Parijs 4.22 4.23%: Brussel 31.67% 31.69 "New-York 1.88% 1.88%. volks niet gewillig is, om mede te bouwen aan het Koninkrijk Gods, om Gods eer ook agrarisch gebied tot richtsnoer te ne men. Hij riep het welkom toe aan burge meester Bosselaar van Aagtekerke, den spreker van dezen avond. Deze had als onderwerp „Het leven van den Boerenstand voorheen en thans". Spre ker ging na, hoe of de boeren-bevolking zich vroeger indertijd moest behelpen, men maakte ongeloofelijk lange werktijden en enkel in de wintermaanden des avonds kwam men als gezin bijeen Hoe verschilt dat alles van het heden. De techniek legt ook beslag op het boerenleven, vooruitgang op verschillend gebied, waarin wij de ver heerlijking van Gods naam voorop moeten stellen. Op dit mooie referaat volgde een druk ke bespreking. De secretaris de heer A. de Visser bracht zijn jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het goed vereenigingsjaar is geweest. Be sloten werd den derden Woensdag in Maart wederom te vergaderen. Felicitaties werden uitgebracht door den provincialen voorzitter en namens den C. B,T.B.v Burgemeester Bosselaar eindigde met dankgebed. SEROOSKERKE. De toevoeging „fami lielid" achter den naam A. Melis in het raadsverslag van Zaterdag jl. was een abuis waaraan onze correspondent niet debet is. ZUID-BEVELAND IJSFEEST VOOR SCHOOLKINDEREN. WEMELDINGE. Zaterdag werd alhier door de Wemeldingsche IJsclub een jjsfeest voor schoolkinderen georganiseerd. Ondanks den guren wind was de belangstelling ta melijk groot. De uitslagen waren als volgt: Hindernisbaan voor jongens van 810 jaar: 1ste Adr. Wagenaar, 2e B. Mooiv 3e Jac. Onderdak, 4e J. Hoogesteger en 5e M. de Jonge. Idem voor jongens van 1113 jaar: 1ste Felius, 2e G. Ruissen, 3e L. van Oost, 4e J- Oudeman en 5e R. de Clerk. Turfrapen voor meisjes van 8—10 jaar: lste J. de Jonge, 2e M. Schouten, 3e M. Sonke, 4e R. Minnaar. Turfrapen voor meisjes van 1113 jaar: lste Janny Hamelink, 2e N. de Bourgraaf. Bovendien werden alle deelnemende kin deren getraoteerd op een reep chocolade. NOORD-BEVELAND VOOR FINLAND. KORTGENE. Er is alhier een comité ge vormd aan Finland. Er zal deze week een inzameling gehouden - worden langs de hui zen. Kleeren en geld zijn welkom. Het cr mité bestaat uit de dames: S. J. Schuit- Heynsdijk, I. M. v. d. Most—Van Spijk, C. M. Krello, E. W. Klop—Smit, M. A. v. OeverenVogelaar,! M. DavidseCrucq, N. J. EversdijkDekker, J.- E. C. v. Damme— Hee, A. P. li Barentsen, M. H, Passé- nier, J-. Platschorre—Kramer. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. FAILLISSEMENT. Heden is failliet verklaard Johannes Ma- rinus de Putter,, landbouwer te Biervliet Rechter-commissaris mrV C. E. Muller, curator mr. Gi Tichelman,, advocaat te Ter neuzen. IJSFEEST. BRESKENS. Zaterdag werden door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer al hier op het Wilhelmina-zwembad ijswed- strjjden georganiseerd. De belangstelling was ondanks de slech te weersomstandigheden groot. De prijzen werden als volgt behaald: Ringrijden ouderen: le prijs Th. Cam- bier, 2e P. Monjé, 3e E. Carels. Hardrijden ouderen: le prijs P. Ooster ling, 2e Th. Cambier en 3e R. van de Velde. Schoonrijden (solo): le prijs E. Seuhs, 2e N. C. Valk en 3e R. van de Velde. Schoonrijden paren: le prijs P. v. BroekeAnnie Vermeulen, 2e J. Ooster ling—R. v. d. Velde, 3e A.' Cambier—I. Maas. Tenslotte werd de middag nog aangevuld met gecostumeerd rijden. Hierin behaalden Mary Niermans en A. Pleijte de le prijs als Snip en Snap, 2e Schrier—Woittiez als Fin- sche patrouille, 3e R. v. d. VeldeJ. Oos terling. Een collecte op de ijsbaan voor Finland, bracht 10,75 op. Een en ander is goed geslaagd. MUZIEK- EN TOONEELUITVOERING. GROEDE. Zaterdagavond 17 Februari jl. had alhier in hotel „De Drie Koningen" een uitvoering plaats door muziekver- eeniging EMM met medewerking van de tooneelclub ;,Groede". De feestavond werd geopend door .den waarnemenden voorzitter den heer J. B. Risseeuw, die allen welkom heette. Nadat voor de pauze zeven num mers waren ten gehoore gebracht, werd door de tooneelclub na de pauze opge voerd „De gevolgen van een leugen",, klucht in 4 bedrijven, door R. Kneisel- De zaal was propvol en gezegd kan wor den, dat deze avond in zijn geheel ten vol le is geslaagd. Zoowel muziek als tooneel vielen goed bij het publiek in de smaak. Na afloop werd nog een paar uurtjes ge-- zellig gedanst, waarna allen weer voldaan huiswaarts keerden. GESLAAGD. GROEDE. Naar wjj vernemen is de heer Abr. Salomé, smid alhier, taan dé vee- artsenijkundige faculteit der Rijks Universi teit te Utrecht geslaagd, voor leeraar praktisch hoefbeslag. DIEFSTAL VAN KOLEN. OOSTBURG. In den morgen van een de zer dagen bemerkte een steenkolenhande laar te Oostburg, dat van een hoeveelheid zakken met eierkolen, welke stonden op de losplaats van de tram BreskensMaldeg- hem te Oostburg, een aantal was verdwe nen. Bü de politie werd aangifte gedaan, en een ingesteld onderzoek had tot gevolg, dat zekere V., arbeider, wonende te Oost burg, werd aangehouden, als verdacht den diefstal te hebben gepleegd. Zaterdag is hij ter beschikking van de justitie te Middel burg gesteld. (Dagbl. v. N. B. en Z.> EEN WELGESLAAGDE TOONEEL- UITV OERING. ZUIDZANDE. Zaterdagavond 17 Februari1 gaf de rederijkerskamer „Al doende leert men" in de bovenzaal van den heer Bril haar tweede uitvoering van dit seizoen. De voorzitter, de hr. S, Lako, memoreerde in zijn openingswoord dat dit de 145ste uitvoe ring van de vereeniging was. Het stemt tot tevredenheid, dat ook thans weer gespeeld kon worden voor een zeer volle zaal. Op gevoerd werd „Vrijdag de dertiende", een- kluchtspel van J. W. van der Heiden en Henk Bakker. Kostelijk hebben de toe schouwers zich geamuseerd met de 3 da mes, die een psychometrische séance hou den, doch daarbij flink bedrogen worden door den helderzienden Achmed Ritzibi, alias Jansen, gewezen loodgieter en mada me Leotine. Niet minder vermakelijk wa ren de scènes die de heeren ten beste ga ven met het schoentje van de danseres. De vereeniging heeft met de opvoering van dit stuk weer blijk gegeven, dat zij niet alleen over goede spelers beschikt, die met lust werken, maar dat zij ook over een zeer goeden smaak beschikt bü het kiezen van- het stuk. Die keuze moet toch wel steeds zwaarder worden, gezien men steeds iets anders moet hebben, en niet over een ruim. tooneel beschikt met veel toebehooren, zoo dat er daardoor stukken zijn, die buiten het bestek van de vereeniging vallen. De grimage was als altijd eenvoudig, doch goed, de personen uit het stuk kwamen daardoor goed tot hun recht. Een compli ment voor spelers en voor de menschen „die achter de schermen werken". Na af loop was er een gezellig bal, dat nog velen, eenige aangename uren verschaft heeft. Nieuwe uitgaven. „Ouders, hun kinderen en de dokter door Emma J. Meyers, kinderarts. Het boek verscheen in Aesculaap's populair medische reeks bij Van Holkema Warendorf, uitge vers te A m s f e r d a m. „Russische Volksverhalen'naverteld en geïllustreerd door Metty Naezer, Uit gegeven door Bigot en Van Rossum N-V. te Amsterdam. Menschen in nood" roman door An- dor Arady, Uit het Hongaarsch vertaald door Klara Szabo-Peters Verschenen bij N.V. Em. Querido's Uitg,. Mij, te A m~ sterdam.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2