Onafgebroken trommelvuur op de Mannerheimlinie De centralehengstenkeuring te Goes. De verliezen der Russen in twee weken op 40.000 man geschat Maar het roode leger heeft toch eenig succes. De Russen schijnen cr in geslaagd te zijn een aantal vooruitgeschoven stellingen van de Finnen bezet te houden, doch 'de eigenlijke Mannerheimlinie is nog steeds intact. De verliezen van het roode leger moeten vooral op de Karelische landengte enorm zijn. Volgens Reuter zouden hier in de twee laatste weken ongeveer 40.000 man het leven verloren hebben. Ook aan Finsche zijde zyn echter de verliezen tamelijk groot. De aanvallen op de Finsche stellingen duren met onverminderde hevigheid voort. In de Finsche hoofdstad zijn nieuwe lichtingen onder de wapenen geroepen, n.l. de mannen die geboren zijn in 1897. In ver band hiermede merkt men op, dat hoewel de Finsche verliezen gering zijn in ver houding tot de verliezen van de Russen, zijn zij toch groot voor een land van drie en een half millioen inwoners, dat tegen een zestig maal talrijker vijand strijdt. De wereld moet daarom niet vergeten, dat Finland mannen noodig heeft. De Russen, die zich in de voorposten aan het front van Summa hebben genesteld, hebben over een afstand van ongeveer 17 kilometers nog niets dan blokhuizen, tank vallen en andere geweldige verdedigings werken voor zich. „GEVAARLIJK GEBIED" VOOR RUSSISCHE MACHTHEBBERS. Het offensief op de Karelische landengte schijnt thans meer een kwestie van het prestige der Russische generaals te zijn geworden dan een zuiver militair-strategi sche aangelegenheid. Een commentator in het „Aftonbladet" verklaart, dat de on- te vredenheid in Rusland toeneemt en dat Molotov en Worosjilov, de Russische minis ter-president en minister van oorlog, naar men zegt, het „gevaarlijke gebied der zui veringen" naderen. Het Finsche legerbericht meldt verder nog: In de richting van Kuhmo werd een ba taljon in de pan gehakt en een aantal stel lingen gezet. De batterijen van Bjoerkoe hebben een divisie van den vijand, welke over het ijs naderde, onder vuur genomen en zware verliezen toegebracht; ook zijn talrijke tanks tengevolge van het artillerievuur door het ijs gezakt. 200 TANKS VERNIELD. In den strijd bij Summa zijn meer dan 200 tanks vermeld. De toestand bij Summa is ernstig, doch niet hopeloos; de stad Vii- puri wordt nog steeds beschoten door het verdragend geschut van den vijand. De vijandelijkheden duren dag en nacht onverminderd voort en naar schatting ge bruiken de Russen thans 56 divisies storm troepen. Naar vernomen wordt, gebruiken de Russische soldaten metalen schilden van ongeveer 60 cm hoog om zich tegen het 'vuur van de Finnen te beschermen. De tanks van 70 ton, door de Russen in den strijd gebracht, hadden aanvankelijk hun psychologischen invloed op de Finnen, doch dezen waren weldra gerustgesteld, toen zy bemerkten dat de pantsering dezer tanks niet tegen het vuur van hun tankaf- weergeschut bestand was. Intusschen brengen de Russen steeds nieuwe troepen in het vuur, zonder zich ook maar eenigszins om de verliezen te be kommeren. De Finnen bieden met buiten gewonen hardnekkigheid tegenstand. Gisteren hebben 300 Russische vliegtui gen de Finsche stellingen en de Finsche steden gebombardeerd. HET LOT DER RUSSISCHE GEWONDEN Een Finsche militaire arts, die in Hel sinki is teruggekeerd na aanwezig te zijn geweest bij de laatste aanvallen aan het Karelische front, heeft verklaard, dat het lot der Russische gewonden werkelijk tra gisch is, aangezien zij voor het meerendeel op het terrein achtergelaten worden en heel weinige hunner naar de Russische li nies worden vervoerd. Duizenden Russische gewonden liggen te zieltogen in het Nie mandsland. LANDBOUW Grieperig 9 Neem 'AKKERTJE, Weer vele slachtoffers van den zee-oorlog. Berlijn onbekend met de torpedeering van Scan dinavische schepen! Het Amerikaansche radiostation Mackay meldt, dat het Britsche s.s. „Sultan Star" (12,306 ton) gistermiddag is getorpedeerd en dat de bemanning van 70 koppen het schip heeft verlaten. Het Britsche tankschip „British Triumph" (8,501 ton) is na een ontploffing op de Noordzee gekenterd. Van de opvarenden zyn er. gisteravond 42 in een Engelsche ha ven aan land gebracht, terwjjl er, naar men gelooft, nog vijf vermist worden. De „British Triumph" was twee weken geleden door een vijandelijk vliegtuig aan gevallen. Een Noorsch schip heeft de geheele be manning van het Deensche schip „Chas- tine Maersk", dat op de Noordzee door een Duilschen onderzeeër tot zinken werd ge bracht, te Aalesimd aan land georacht. De bemanning telde dertig koppen. De „Chas- tlne Maersk" was met een lading kunst mest op weg van Marokko naar Denemar ken. Toen de bemanning van het Zweedsche stoomschip „Dalaro" gisteren in een lersche haven aankwam, deelde zij mede, dat het schip door een Duitsche duikboot was ge torpedeerd en later beschoten. De „Dalaro" was Maandagavond in den Atlantischen Oceaan gezonken, twee uur nadat het schip was getorpedeerd. De bemanning, welke uit 29 koppen be stond, heeft 17 uren in een reddingboot rondgezwalkt, voor zij door den Belgischen treiler „Jean de Waele" werd opgepikt. Volgens een draadloos bericht van Noox-- sche reeders heeft een hunner schepen, welks naam niet hekend gemaakt wordt, vijf opvarenden gered van het Deensche s.s. „Martin Goldschmidt" buiten de Noord westkust van Schotland. 13 MAN VERMIST. Een Duitsche duikboot is in Wilhelms haven aangekomen met twee overlevenden aan boord van het Noorsche s.s. „Eika", groot 1503 ton, waarvan niets vei'nomen is sm™ '3uiten Kaap Finisterre was gezien op 27 Januari. De „Eika" was op weg van Spanje naar Noorwegen met een lading zout. Het schip had een bemanning van IS koppen aan boord. ZONDER WAARSCHUWING GE TORPEDEERD. Leden van de bemanning van het Noor sche stoomschip „Enid", dat drie weken geleden op de Noordzee is gezonken, zijn gisteren in hun vaderland teruggekeerd. Zy verklaren, dat hun schip, dat van Noor wegen op weg was naar Eire (Ierland) zon der waarschuwing was getorpedeerd, en dat zij zich in gevaar hebben bevonden na dat zij hun schip met de booten hadden ver laten, daar de duikboot granaten afvuurde. Het verkeer op vele plaatsen weer ontwricht door hevigen sneeuwval Uit vele streken van ons land wordt ge meld, dat het verkeer grooten hinder on dervindt van hevigen sneeuwval en glad heid. Vooral in de Noordelijke provincies is de toestand abnormaal. In Friesland zijn stoomtramdiensten gestaakt; in Drenthe zijn de wegen onberijdbaar. Van Groningen naar Leeuwarden is geen verkeer mogelijk. Verscheidene autobusdiensten in Noord- Holland zijn eveneens stopgezet. In een groot deel van Drenthe is verkeer onmogelijk. Er hebben zich ware „sneeuw- duinen" gevormd van kilometers lengte. Ook het treinverkeer ondervindt vertraging. Ongecorrigeerd) De Noorsche bladen protesteeren tegen het Duitsche optreden ter zee. De Noorsche bladen blijven scherp pro testeeren tegen de oorlogsvoering ter zee, in het bijzonder ten aanzien van de tot zin ken brenging van schepen, welke op weg zijn van een neutrale haven naai- en andere neutrale haven. Zij wyzen met kracht het door zekere Duitsche bladen ingenomen standpunt van de hand, dat neutrale sche pen, welke, zooals Duitscliland dat noemt, de oorlogszones langs de Britsche kust bin nengaan, zich in dezelfde positie zouden be vinden als een neutrale auto, welke „Nie mandsland" zou binnenrijden. Een derge lijk beginsel, is, naar de Noox-sche bladen zeggen, in strijd met het internationale recht. ChiirchiU over hulpverleening aan verongelukte Duitsche vliegers. De Britsche minister van oorlog Chur chill heeft in het Engelsche Lagex-huis, in antwoord op de vraag „of hij met het oog op het vermoorden van ongewapende zeelieden door Duitsche vliegers zou len overwegen op te houden schepen te zenden om deze Duitsche vliegers op te pikken wanneer bun vliegtuigen op zee omlaag zijn geschoten" gezegd: „Gewone instincten van menschelijkheid vereischen de redding op zee van| mannen, indien zij door Britsche schepen tijdens hun dienst worden opgemexict". Hetzelfde gold. naar Churchill hieraan toevoegde, het uitzenden van schépen om hulp te ver- leenen. LANDBOUWHUISHOUDCURSUS TE KOUDEKERKE GEOPEND. KOUDEKERKE. Dinsdagmiddag had de officieele opening plaats van den land- bouwhuishoudcursus in het vereenigingsge- bouw'op het dorp; zulks door den voorzit ter van de Zeeuwsche Landbouw Maat schappij mr. P. Dieleman uit Middelburg. Bü deze opening waren aanwezig het vol tallige gemeentebestuur met den gemeente secretaris, de commissie van toezicht, inge steld ten behoeve van dezen cursus, be staande uit de dames mevr. Dregmans De Feyter, mevr. MaasMissu en mej. Jas- perseBesuijen; voorts het bestuur van de plaatselijke landbouwvereèniging en een aantal genoodigden. In een uitvoerige, zeer gedocumenteerde rede heeft mr. Dieleman den cursus ge opend, daarbij uitvoerig stilstaande bij de taak der vrouw en de landbouwbedrijven, door de eeuwen heen. Was men vroeger sterk tegen meer ontwikkeling, tegenwoor dig is een aanmerkelijke verbetering te be speuren. Uitvoerig toonde spr. aan dat dit ook zeer noodzakelijk is, en de bedrijven ongetwijfeld ten goede moet komen. De burgemeester gaf zijn beste wenschen voor het welslagen van dezen cursus. Op zijn minst hoopt spreker, dat dit een duur zame cursus worden zal, maar spr. stelde de vraag of het niet mogelijk moet worden geacht, een landbouwhuishoudschool op te richten voor Walcheren. Het hoofd van den cursus, mej. G. G. Sekkens te Goes, gaf een uiteenzetting der leerstof en deed een beroep op ieders volle medewerking. De voorzitter der landbouwvereeniging, de heer De Lange, uitte zijn voldoening over de oprichting van dezen cursus en hoopte dat hij in alle opzichten moge sla gen en een succes worden. Wethouder Contant tenslotte gevoelde zich gedrongen zijn vreugde uit te spx'eken over het feit, dat dit onderwijs thans op nieuw in deze gemeente zal worden gege ven. Spr. schetste de plaats welke de vrouw in het leven in het algemeen, en in de agrarische bedrijven in het bijzonder in neemt. Na eenige ververschingen te hebben aan geboden, werd deze gezellige bijeenkomst door mr. Dieleman gesloten. Onge corrigeerd BOTERNOTEERING. De commissie noteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 82 cent per kg (een cent hooger dan vorige week Een Japansch telegram aan Tsjang Kai Sjek. „Herzie uw houding en vraag om vrede." De commandant van het Japansche leger in China heeft een telegram gezonden aan Tsjang Kai Sjek en de axdere Chineesche legex'leiders. In dit telegi-am drong de Ja pansche opperbevelhebber er bij de Chinee sche leiders op aan „de les te leeren uit de jongste campagne in de provincie Kwangsi en hun houding te herzien en om vrede te vragen". Mochten de Chineezen een nieuw offen sief tegen de Japansche stx-ydkrachten on dernemen, aldus het telegram, dan moeten zij een nog veel heviger tegenaanval ver wachten. Volgens den Japanschen comman dant zouden de Japanners niet voornemens zyn het thans door hen bezette gebied nog uit te breiden. De positie der Chineezen gis er in den laatsten tijd niet beter op geworden. Zij zijix praclisch geheel afgesneden van de kust, zoodat er vandaar geen aanvoer kan ko men. En de Japanners zetten de bombarde menten van den Yoennan-spoorweg, de ver binding naar het Zuiden, naar Fransch Indo-China voort. Als de Japanners werkelijk van plan zyxx niet verder door te dringen in het gewel dige Chineesche rijk, maar te trachten hun positie te consolideeren, dan zullen de Chi neezen een zwaren strijd hebben om ze daaruit te werken. Die consolidatie zal evenwel ook niet vlot gaan want het lijde lijk verzet der Chineesche bevolking, ge paard gaande met de voortdurende gueril- la-overvallén zullen liet land in een toe stand van onafgebroken onrust houden, die niet bevorderlijk is voor de doeleinden, welke Japan nastx-eeft. BERLIJN WEET VAN NIETS. Het Duitsche gezantschap te Oslo ver klaart, dat in officieele kringen te Berlijn niets bekend is van een door Duitsch optre den tot zinken brengen van het Noorsche schip* „Senstad", het Zweedsche schip „Orania" en het beschieten van opvaren den van het Noorsche vaai-tuig „Enid", die zich in de booten hadden begeven. Twee Buifsche duikbooten vernietigd. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat twee der Duitsche duikbooten, die betrok ken waren bij het tot zinken brengen van de Britsche schepen „Gretafield", „British Triumph" en „Sultan Star", vernietigd zyn. De U-boot, die de „Sultan Star" tot zin ken bracht, heeft haar slachtoffer slechts een half uur overleefd. Verkoopingen en Verpachtingen Notaris E. C. van Dissel heeft Woens dag te Nisse in het openbaar verkocht van een perceel boomgaard met daarop staande schuur groot 84 a 30 ca. Kopper P. Chamuleau te Goes voor f 1457 per 39 a 24 ca of den hoop f 3132,55, ter wijl voor de schuur moet betaald worden f 300. Woensdag werd teni verzoeke van de erfgenamen van wijlen de echtelieden K. van den Bex-ge en J. van; Baren, ten over staan van notaris J. J. van Dijke te Krui- ningen publiek verkocht: Perc. 1 Woonhuis met schuur in den Wilhelminastraat, kooper A. KokHoute kamer voor 1550. Perc. 2 Bouwland aan den Vlietweg. groot 14 a 40 ca. Inschrijver Andr. West- stx-ate 1050. Kooper M. Weststrate voor 1060. Perc. 3 Bouwland aan den Vlietweg groot 4S a 51 ca, hoogste inischryver Sinke 1212, kooper M. Allewijn voor 1240. Perc. 4 Bouwland eveneens aan den Vlietweg, hoogste inschrijver en kooper 'M. Paardekooper voor 1270. Perc. 5 Bouwland in den Nieuwlandèpol- der, hoogste inschrijver P Lous 1165. kooper B. Meeuwsen 1320. Alle koopers wonen in Krabbendijke. Er was zeer veel belangstelling. Ondanks de minder gunstige omstandig heden vertoonde Goes bij deze centraio hengstenkeuring hetzelfde beeld van vori ge jaren. Reeds gisteravond bevonden ver schillende belanghebbenden en belangstel lenden zich te Goes en hedenmorgen kwa men ze bij honderden de stad binnen, met trein, tram, autobussen en auto's en ook de paarden werden regelmatig aangevoerd. Als we dit schrijven ontbreken er veer tien paarden op het appèl en rijn er een honderdtal present zoodat, wat dit betreft, de keuring onder vrij normale omstandig heden plaats vindt. Vrijwel elk jaar ont breken er eenige paarden en ook rij ver meld, dat enkele, der paarden, die slechts voorloopig waren ingeschreven, uitvielen, daar ze, bij voorkeuring, niet voor opname in het Stamboek in aanmerking kwamen. De wegen, die naar de Groote Markt leiden waren met zand en zout uitstekend begaanbaar gemaakt en ook de Groote Markt zelf gaf niet de minste moeilijkhe den voor het voorbrengen der paarden. Ge lijk elk jaar bood de Groote Markt, met de paarden en vele honderden geleiders, eige naars, handelaars en belangstellenden, een bonten aanblik en heerschte ook in de om liggende café's een gezellige drukte. Ook de voorzitter van het Stamboek, Jhr. J. van Vredenburch, merkten we weer onder de aanwezigen op. We wisselden nog eenige woorden met den provincialen voorzitter, den hr. H. A. Hanken, die er ons ook op wees, dat uit stel van een dergelijke keuring vrijwel niet mogelijk is, en die voorbeelden van elders aanhaalde, waar men ook eens tot uitstel was overgegaan, met het resultaat, dat de uitgestelde keuring een groote mislukking werd. Voorts is het, terwijl we dit schrijven, •ijwel windstil en is het ook niet bijzonder koud, zoodat het voor menschen en paar den op het keux-ingsterrein goed uit te hou den is. Hieronder geven we de uitslagen der keuring zoover die, bij het ter perse- gaan van ons blad, bekend waren. CATEGORIE I. Hengsten geboren in 1937, hoogte minder dan 1.63 m. Clairon van de Eendracht. Eig. Hon. Kerckhaert. en H." de Maat te Stoppeldijk le prijs f 50. Radboud. Eig. A. J. v. d. Meu- len-Becu te IJzendijke en R. de Milliano te Oostburg 2e prys f 40. Roland van Clairon. Eig. Wed. Jac. de Feyter Czn. te Bosch- kapelle, Post: Axel 3e prijs 30. Lianus Eig. Hon. Kerckhaert te Breda 4e prijs 25. Georges. Eig. F. D'Hoore te Sluis 5e prijs 20. Sander. Eig. Hon. Kerckhaert te Bre da en H. de Maat te Stoppeldijk 6e prijs 17,50. Jasper. Eig. P. J. J. v. d. Voox-de te Walsoorden 7e prijs 15. Marnix d'Ahea. Eig. A. X. Aernaudts te Sluis 8e prijs 10. Brillant. Fok.-Eig. Em. v. d. Vijver t.e Graauw 9e prijs 10. Farman. Fok.-Eig. Iz. Becu-van Dijke te Groede 10e prijs 10. Mars van Hardenbroek. Eig. M. van Fraaijenhove Jzn. te Axel eerv. vermelding. Adolf van Nieuw- en St. Joosland. Fok.- Eig. A. A. van Nieuwenhuijzen te Nieuw en St. Joosland eerv. vermelding. Categorie n. Hengsten geboren in 1937, hoogte 1,63 of meer. Cex'tain van Tienhoven. Eig. Hon. Kerck haert en H. de Maat te Stoppeldijk le prijs 50. Karei. Eig. F. D'Hoore te Sluis prijs 40. Frans van de Lente. Eig. Corxx. de Feyter Johz. te Boschkapelle 3e prijs 30. Acron van Vogelschor. Eig. H. J. Aer naudts te Sluis 4e prijs 25. Remus. Eig. Stallaert te Kruisdorp, Post: Kloos- terzande 5e pxijs 20. Romeo. Eig. Abr. Haak Czn. te Zaamslag 6e prijs 17,50. Carlo. Eig. F. Dekker Pzn. te Axel 7e prijs 15. Axlus van Clairon. Eig. Wed. Jac. de Feijter Czn. te Boschkapelle, Post: Axel 8e prijs 10< Clairon van Axel. Eig. Wed. Jac. de Feyter Czn. te Boschkapelle, Post: Axel 9e prys 10. Mouton van Brunswijk. Fok.-Eig. Gebr. Verdonk te Nieuwdorp, Post: 's Heerenhoek 10e prijs 10. Erik. Eig. F. D'Hoore te Sluis eerv. vermelding. Jan van Schenge. Eig. Hon. Kerckhaert en H. de Maat te Stoppeldijk eerv. vermel ding. Dragon van Cora. Fok.-Eig. A. D. H. Verschueren Pzn. te Hengstdijk eerv. ver melding. Arnold. Fok.-Eig. A. H. van Waes te IJzendijke eerv. vermelding. Dra gon van Zaamslag. Fok.-Eig. Abr. Haak Czn. te Zaamslag eerv. vermelding. Categorie UI. Hengsten, geboren in 1936, hoogte min der dan 1,65 m. Clarion, Eig.: G. L. Lannoije te Aarden burg, le pi-ys 70. Donald. Eig.: M. Fraaijenhove Jzn. te Axel en Abr. Haak te Zaamslag, 2e prijs, 60. Willy, Eig.: P. J. de Milliano te Oostburg, 3e prijs, 45. Indi- goli de Plutsingen, Eig.: A. J. E. Temmer man te IJzendijke, 4e prijs, 35. Titus van Certain, Fok.-Eig.: Adr. Joh. Karelse Pzn. te Kruiningen, 5e prijs, 25. Castro van Ernly, Eig.: Gebr. Al. en P. Serrarens te Ossenisse, Post: Boschkapelle, Eervolle vermelding. Dorus, Eig.: L. den Exter te Sluiskil en Jac. Huijssen te Axel, Eervolle vermelding. Voila, Fok.-Eig.: Aug. Buijsse te IJzendijke, Eervolle vermelding. Categorie IV. Hengsten geboren in 1936, hoogte 1,65 m. of meer. Elegant van Veldzicht, Fok.-Eig.: Joh. de Feyter te Schoondyke, le prijs, 70. Leon van Eva, Eig.: Jos. F. de Waal te Zee- dorp-Ossenisse, 2e pi-ys, 60. Henk, Eig.: J. Maljaars Jzn. te Oostkapelle, 3e prijs, 45. Danker van Biezelinge, Fok.-Eig. Scheele-de Putter te Biezelinge, 4e prijs, 35. Herman van Zuidzande. Eig. D'Hoore te Sluis, 5e prys, 25. Souvenir van Clarion, Fok.-Eig.: R. O. Ruysse te Graauw (Schelfhoutshoek), Eervolle ver melding. Ydo, Eig.: Gebr. Al. en P. Serra rens te Ossenisse, Post: Boschkapelle, Eer volle vermelding. Julian van den Berg, Eig.: Mr. M. C. v. d. Minne t.e Middelburg, Eervolle vermelding. Paulus van Hengst dijk, Fok.-Eig.: Wed. Ed. Verschueren-Ros- seel te Hengstdyk, Eervolle vermelding Roland van Bottemaheei'd, Eig.: Adr. Har- tog te Colynsplaat, Eervolle vermelding. Vitalis, Fok.-Eig.: J. Zwagemaker en Fa milie te St. Maartensdijk, Eervolle vermel ding. Categorie V. Hengsten geb. in 1935 en 1934, hoogte minder dan 1,65 m. Pompier du Tombois, Eig.: Gebr. Aer- naudts te Sluis, le prijs, 75. Byou van Fre- dericapolder, Eig.: Wed. H. Bonte te Koe wacht, 2e prys, 60. Saphir, Eig.: M. van Fraaijenhove te Axel, 3e prys, 50. Pri- mera van Firma, Eig.: M. J. Stoutjesdijk en E. J. Kosten te Tholen, 4e prijs, 40. Leopold van Dierkensteen, Eig.: Corn, de Feijter Johzn. te Boschkapelle, 5e prijs, 30. Moustic, Eig.: A. de Voogd te Bigge- kerke, 6e prijs, 20. Walter van het Pavil joen, Eig.: P. J. de Milliano e.a. te Oost burg, Eervolle vermelding. Ben van Graauw, Eig.: W. de Buck te Meliskerke, Eervolle vermelding. Categorie VL Hengsten geboren in 1935 en 1934, hoogte 65 m of meer. Clairon van Hoek, Eig.: Gebr. Verdonk te Nieuwdorp. Post: 's-Heerenhoek. le prijs, 75. Sidney, Eig.: G. L. Lannoije te Aar denburg 2e prijs, 60. Kovacs van Kruinin gen, Eig.: M.- Vermue te Lewedorp 3e prijs, 50. Aria's Clarion. Eig.: C. Mesu te Nieuw- en St. Joosland en Adr. de Buck te Grijpskerke; 4e prijs, 40. Avenir van An- thonia Hoeve. Eig.: H. Kerckhaert en H. de Maat te Stoppeldijk. 5e prijs 30. Herman van Herseur. Eig.: Alph. Mangnus te Bosch kapelle; 6e prijs 20; Carlo van 't Kerkje, Eig.: H. V. „Zuid-Beveland", secr.: C. Mol te Waarde. Eervolle vermelding. Ebert van Lamswaarde, Fok-Eig.: Em. C. Fas- saert te Lamswaarde. Eervolle vermelding. César du Mélo. Eig.: H.V. „Oudelande" te Oudelande. Secr. H. A. Mol Eervolle ver melding. Urbain van Frederica. Eig.: Jac. Huijssen te Axel en L. den Exter te Sluis- Eervolle vermelding. Cervantes. Eig.: Joh. Wagenaar Izn. te Kloetinge; Eervolle vermelding. Lion van 't Kerkje, Fok.-Eig.: 2. Dieleman te Waterlandkerkje; Eer volle vermelding. Han, Eig.: F. Dekker Pzn. te Axel; Eervolle vermelding. Clarion van Hex'seur; Fok.-Eig.: Gebr. Daelman Jzns te Westdorpe; Eervolle vermelding. Clairon van Hengstdijk, Eig.: mr. M. C. van der Minne te Middelbui-g; Eervolle vermel ding; Ulrich, Eig.: Gebr. Verdonk le Nieuw dorp. Post: 's-Heerenhoek; Eervolle ver leiding. Artist van de Spaansche Zee, Fok.- Eig.: C. van Oeveren te Capelle bij Zierik- zee; Eervolle vermelding. Categorie VU. Hengsten geboren in 1933 of vroeger, hoogte minder dan 1,65 m. Avenir van Willy; Eig.: S. J. Gast te Dui- vendjjke, le prijs; 70. Clairon van Zaam slag; Eig.: F. C. Dieleman te Waterland- kex-kje 2e pr.; 60. Joli van Frederica; Eig.: My. „De Wilhelminapolder", te Wil- helminadorp, 3e pr, 50; Dessex-t van Waarde; Eig.: J. Louwerse Mzn. te Seroos- kerke (W.) 4e pr. 40; Carlo van Alstein; Eig.: E. Koppejan te Zoutelande, 240; 5e pr., 30. Categorie VUT. Hengsten geboren in 1933 of vroeger, hoogte 1,65 m of meer. Audeux van EikelenboschEig.G. J. Klom- pe te Dreischor en L. J. H. Koopman te Nieuwerkerk. le pi-ijs 75; Gaulois de Ta- senier; Eig.: P. J. de Milliano e.a. te Oost burg; 2e pr. 60: César van Mars, Eig.: G. Buijsse te Biervliet 3e pr. 50; Carlo van Schelpkreek; Eig.: P. Vermue Jaczn. te Kloetinge. Post 's-Gravenpolder 4e pr. 40. Albion; Eig.: H.V. „Eendracht" te Groede, Secr.: L. van Dijke 5e pr. 30. Sultan van Turkye; Eig.: Willem de Buck te Melisker ke; eervolle vermelding. KAMPIOENHENGST: Clairon van Hoek, eigenaar Gebrs. Verdonk, Nieuwdorp. SPORTNIEUWS DAMMEN. Goes D.I.D. IGoes I 173. Te Goes is gisteren eeen wedstrijd ge- pseeld tusschen Goes D.I.D. I en Goes I. De uitslag was: Corstanje—F. P. den Hertog 20; H. M. SlabbekoornK. L. Kramer 11, H. WeezepoelL. Dekker 20, G. Foudraine Mange 20, J. Rouwniet opgekomen -0,J. FokkeP. W. Bliek 02, J. Nieuw dorpJ. Behage 20. W. de JongeA. Re- mijnse 20, W. Dekkerniet opgekomen D, J. Schipperniet opgekomen 20. Totaal 173 voor Goes D.I.D. I. MARKTBERICHTEN Middelburg, 15 Febr. Aangevoerd door Walchei'sche boex'innen (officieele prijsnoteering)Boter f 0,7SMi, Eieren f 5,80 Aangevoerd door handelaren: Boter f 0,7714, Eieren' f 5.80, Poelje f 4,80. Particuliere prijs van den Marktzetter van de Z.L.M.: Boter f 0,86, Eieren f 6,80. Idem handel: Boter f 0,SS, Boter f 7, Poelje f 5,70. -Middelburg, 15 Febr. Op de eiervei- ling was de aanvoer 11000 stuks. 52 kg f 4,60, 52—54 kg f 4,87—4,95, 54 —56 kg f 5,10, 56—5S kg f 5,51, 58—60 kg f 6,20, 60—62 kg f 6,46—6.61, 62—64 kg f 6,74—6,75, 64—66 kg f 6,84, 66—68 kg f 6,63, 68—70 kg f 6,7S, 72—74 kg f 6,81, 80—S2 kg f 7,30. Bruine: 50—52 kg f 4.9S, 52—54 kg f 5,15, 54—56 kg f 5,40, 56—58 f 5,68. 56—60 kg f 6.31, 60—62 kg f 6,42, 62—64 kg f 6,57, 64.-66 kg f 6,70, 66—6S kg f 6,80, 68—70 kg f G.S1, Eendeneieren f 5,14. Goes, 14 Febr. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten: Breekpeen 1,502,50, Koolrapen 3, Spruiten 26, Uien 1,503, Prei 10, Witilof 1819, per 100 kg. Knolselderij 2, per 100 bos. 's-HEER ARENDSKERKE Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent C. v. d. PLASSCHE.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 3