STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE nee-nAkkertje w MIDDELBURG EEN MEDISCHE HULPPOST. Achter de wijkpost van den Luchtbe schermingsdienst aan de Nieuwe Haven is een medische hulppost ingericht, waar wij hedenmorgen gelijk met den wethouder van openbare werken, den heer P.'Ph. Paul de burgemeester was tot zijn spijt we gens ongesteldheid verhinderd en onder leiding van den directeur van gemeente werken, den heer P. J. Jansen en den in specteur van het bouw- en woningtoezicht, den heer A. de Poorte, een kijkje namen. In het gymnastieklokaal zijn feitelijk twe% soorten van hulpposten ingericht,een voor gewonden en een voor gaszieken. Voor de eerste komt men binnen door den schoolgang, arriveert in een ontvang- ruimte, waar de allereerste hulp kan wor den verleend. Aan deze ruimte grenzen een wachtkamer, een onderzoekkamer en een lokaal met een paar bedden. Waar het de bedoeling is, dat hier aangebrachte zie ken na eerste onderzoek naar elders wor den vervoerd, is laatstgenoemd lokaal al leen bestemd voor hen, die dermate getrof fen zijn, dat zjj stervende zyn en vervoer niet meer mogelijk en zeker niet raadzaam is. Het deel van het lokaal dat voor de gaszieken bestemd is, heeft toegang door den hoofdingang van het gymnastieklokaal," die tegenover het badhuis is gelegen. In dit badhuis kunnen eventueel besmetten eerst behandeld worden, waarna zij in de afdeeling voor zieken door mosterdgas of door phosgeengas worden ondergebracht, waar een viertal bedden zal worden ge plaatst. Uit het bovenstaande zou wellicht blijken, dat alles nu blijvend in orde is, doch juist omdat dit niet zoo is, moeten wij nog even nader stil staan bij een en an der. Men heeft de noodige afscheidingen gemaakt van houten ramen met triplex dicht gemaakt en alles zoo vervaardigd, dat het uit elkaar kan worden genomen, waardoor het lokaal voorloopig zijn gewo ne bestemming kan houden. In geval van nood, kan een en ander in een dag weer worden gereed gemaakt. Ook tafels enz. zijn zelf vervaardigd, maar stoelen worden aangeschaft en enkele onderdeelen als waschtafels worden nog geplaatst. Het geheel, dat mede op medisch advies dr. en mevrouw Weijll kwamen lieden ook een kijkje nemen is ingericht, maakt een goeden indruk. Voor de andere drie wijken der stad zijn ook plannen voor een medische hulppost gemaakt en wel in de school Molenstraat, de Christelijke Kweekschool en het ge bouw voor jeugdige werkloozen aan den Zuidsingel. Voorloopig wacht men nog met de uitwerking dezer plannen. In ieder geval is het goed, dat men ze gereed heeft. STADSNIEUWS GOES De veerdiensten ondervinden groote moeilijkheden. De veerdiensten over de Wëster-Schelde hebben door den ijsgang nog steeds met groote moeilijkheden te kampen. Men kan wel zeggen, dat deze moeilijkheden ieder uur nog grooter worden. Zooals wij reeds meldden is het veer. TerneuzenHoede- kenskerke gestaakt. De dienst Vlissingen Breskens vaart nog, en wel tamelijk regel matig. De dienst VlissingenTerneuzen wordt eveneens onderhouden, doch hier is eenige vertraging niet te vermijden. Op den dienst Hansweert—Walsoorden is de vertraging groot. De verwachtingen voor de veerdiensten zijn niet gunstig. Door d" getij-stroomingen is de ijsgang op de Wester-Schelde zeer wisselvallig. Op het oogenblik is de water stand tamelijk laag en het meeste ijs blijft aan de schorren zitten. Als dit alles echter mocht loskomen, dan is te vreezen, dat de veerdiensten geheel moeten worden stil gelegd. De bootdienst Zierikzee Katsche veer vandaag gestremd. Gistermiddag is de provinciale boot er nog in geslaagd den dienst ZierikzeeKat- scheveer te onderhouden. Maar hedenmor gen was het onmogelijk door de ijsmassa op de Oosterschelde heen te komen. Te half zeven vertrok de boot uit Zierikzee, doch op de Oosterschelde bleek er geen doorkomen aan. Groote massa's ijs komen door 't Mastgat en de Keeten de Ooster schelde opdrijven. Vandaag zal de boot- dienst ZierikzeeKatscheveer gestaakt worden, terwijl mogenochtend om half zeven, bij hoog water, weer een poging zal worden gedaan Katscheveer te berei- ken. De boot tusschen Kortgene en Wol- phaartsdijk vaart, wanneer er zich een gunstige gelegenheid voordoet. WALCHEREN WEERBERICHT DE BILT: Krachtige tot matige wind uit uiteenloopende richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, nu en dan sneeuw, matige tot lichte vorst. Do 15 Febr. Zon op: 7 h 20; onder: 17 h 10 Licht op: 17 h 40. Maan op: 9 h 53; onder: 24 h 00. E.K. 16 Febr. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Februari. Woensdag 14 Donderdag 15 Vrijdag 16 Hoogwater. 4.41 17.04 5.15 17.44 6.01 18.39 Laagwater 11.09 23.09 11.47 23.53 12.35 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Februari. Woensdag 14 Donderdag 15 Vrijdag 17 Hoogwater. 6.32 18.51 7.02 19.29 7.43 20.17 Laagwater. 12.11 0.21 12.46 1.02 13.33 gtBvznf?1 (lngez. Med.) De hengstenkeuring gaat in elk geval door. Begrijpelijkerwijze hebben velen zich de laatste weken afgevraagd of de Centrale Hengstenkeuring te Goes, die op morgen 15 Februari vastgesteld was, zou door gaan. Onder die velen waren ook Goesche zakenmenschen, die zich op dezen dag ex tra moeten voorbereiden en voor wie de Centrale Hengstenkeuring in den regel ook een goeden dag is. Gisteren gingen geruchten, dat er uitstel sprake zou zijn en zelfs hedenmor gen waren er nog velen die zich afvroegen of de keuring, om de strenge vorst en de steeds vallende sneeuw, op het laatst niet afgelast zal worden. En inderdaad, het schijnen wel zeer lastige, en voor het paardenma,teriaal gevaarlijke omstandig heden waaronder deze keuring zal plaats vinden Doch bij een onderzoek, dat wij heden middag te bevoegüer plaatse insteden, bleek ons, dat de keuring thans onder alle omstandigheden zal doorgadn. Door een deel der hengstenhouders is daar zelf sterk op aangedrongen, omdat er aan deze keu ring zooveel meer vast zit, dan alleen het bekronen der paarden en het aanwezen van den kampioen van Zeeland en zijn plaatsvervangers. Er sch.nt veel vraag te zjjn naar paarden en vele koopers wachten met hun beslissing en hun koop te Goes. En verscheidene hebben er alles op gezet en maatregelen getroffen, om morgen te Goes present te zijn, bevinden er zich reeds, of zijn op weg naar Goes Evenzoo is het met de paarden gesteld, ook daarvan zijn er reeds vele te Goes ge arriveerd of op weg naar Goes, en daar het vervoer wel lasten met zich zal bren gen, doch van alle kanten toch mogelijk is, wordt verwacht, dat er niet veel heng sten op de keuring zullen ontbreken, elk geval is aan te nemen, dat het beste materiaal wel aanwezig zal zijn zoo er al eenige hengsten ontbreken zullen. En Goes neemt intusschen maatregelen om de Groote Markt, waar de keuring zal plaats vinden, evenals de straten die er heen voeren, zoo goed mogelijk begaan baar te maken, al zal men daarbij ook af hankelijk zijn van den sneeuwval. In elk geval zal aan hel keuringsterrein niet veel ontbreken. Alles bijeen zijn er zooveel omstandighe den, die het uitstellen van deze keuring ongewenscht en bijna onmogelijk maken, dat tenslotte bepaald is. zooals we reeds schreven, dat de keuring thans onder alle .omstandigheden zal doorgaan. HET IJSVERMAAK. Het mag dan op d'e Goesche banen niet ^oo overstelpend druk meer zijn als de eerste dagen van het ijsvermaak, vele hon derden liefhebbers schijnen er nog iang niet genoeg van te hebben en komen el- ken middag trouw de noodige baantjes rij den. Al is daarbij wel opvallend, dat .de oudere liefhebbers zich zeldzamer laten zien dan de jongeren. Ned. Chr. Landarbeidersboud, ARNEMUIDEN .De plaatselijke afdeeling van de Ned Chr. Landarbeidersbond hield Maandagavond haar jaarvergadering, wel ke onder leiding stond van den heer Janse Pzn., die deze vergadering met ge bed opende waarna hij de aanwezigen welkomde. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat thans de afdeeling 48 leden telt tegen het vorige jaar 60. Deze verminde ring van 12 leden is te wijten aan het feit, dat zij overgingen naar de moderne organisatie. De penningmeester bracht zijn verslag uit, waaruit bleek dat ontvangen werd een bedrag van 1,101,62 en uitgegeven 1,068,48, batig saldo 33,14. Uitgekeerd aan werkloozen werd een bedrag van 1,188,80. Het hoofdbestuurslid, de heer Vingerling hield- een -rede over het onderwerp ,JDe waakzaamheid tegenover de moderne en wat zij of wü doen tegenover de leden." Hierna sprak ds H. Scholing, geref.. pre dikant. Spr. sloot nadat de voorzitter allen aanwezigen dank gebracht had, met dankgebed deze jaarvergadering. ZUID-BEVELAND. gulden aan draad en wel 500 aan peilen, zoodat de aanplanting wel komt op cirka 3600 per ha. De oogstresultaten worden genoemd welke reeds bij het tweede en der de jaar goed te noemen zijn. Vooral legt spr, den nadruk op een goe den snoei, waarvan zooveel af hangt. Met aandacht werd dit nieuwe systeem beluisterd, verschillende vragen tot den spr. gericht werden op geanimeerde wijze be antwoord. KOLENDAMP. KRUININGEN. Dinsdagmorgen waren twee monteurs in een werkplaats waarin een test met vuur stond aan het werk. Plotseling werd één der mannen onwel. Men begaf zich naar buiten, waar de on wel gewordene spoedig weer bijkwam. Ko lendamp moet de oorzaak geweest zijn. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D, BEURS VAN AMSTERDAM, Amsterdam 1936-3% 86% Zeeuws. Hyp. B-3% 8281 Cities Service Cy. P. 1958 5 51%—51 Bataafsche Petr. Mij.-3% 87%—87% A Amsterd. Bank 85%85 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 321320 A De Schelde N.B. 45% -^-45 C Am. Smelt Ref. 39%—38% A Houth. Alberts 65 C Chesapeake Ohio 31%31% C Pref. Kansas City South 13%13% C Union Pac. Rr. 73%—73% Ned 38 1000-3 83%—84% O. Indie 37 1000-3 86%— 84% A Koloniale Bnk. 161—163% A N.I. Hbk. 600 105—105% C Ned. H. M. 1000 85%—85 A v. Berkels Pat. 2423% C Calvé-Delft 57%—57% A Lever-Bros Unilever 91%90-% A Philips Gem, B. afg. 115%—115%-16% C Am. Car Foundry 19%19% C Anaconda Cop. 21%—21%-% C Bethlehem St. 57%—57%-% C General Motod 40%40 C Kennec Copper 27% 26% C North Am. Aviation 18%18 C Rep. Steel 16%—16%-15% C U. States St. C. 43%—43% C North Am Cy. 17—17 A Kon. Petr. Mp| 247%—245% -44% Contin. Oil Cy 17%—17%, C Phillips Petn. Comp. 29%29% C Shell Union O C. 9—8%-9 C TideW ater Ass. Oil 8%—8%-% Ned. Scheepv. U 110%—108%-09% A H.V. Amsterdam 382—380 A N.I. Suiker U. 229—226 A Deli Batavia 128%—128% C Deli Mij, 1000 184%—183%-83 VEERTIG-JARIG JUBILEUM. KAPELLE. Maandag a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer H. J. Ie Clerqo als jongen van 12 jaar bij de firma H. Blok en Zohen in dienst kwam. De manu facturenzaak van den heer H. Blok is ge worden tot een van de grootste platte landszaken in Zeeland. De heer le Clerqo heeft ook hieraan mee mogen werken en de uitbreiding gezien welke niet alleen een manufacturenzaak is gebleven maar geworden is een eerste klas meubelzaak. De heer le Clerqo is een gaarne gezien persoon ook in zijn omgeving, een kracht voor deze zaak, die op hoogen prijs ge steld wordt. Ongetwijfeld zal het hem op dezen dag niet aan belangstelling ontbreken. EEN INTERESSANTE LEZING. Het Condorsysteem. KAPELLE. Daartoe vanwege de Vereeni- ging van Oud-leerlingen uitgenoodigd trad gisterenavond in het lokaal „Obadja" op de heer W. J. Robijn assistent bij den tuin- bouwvoorlichtingsdienst met het onderwerp „Het Condorsysteem". De spreker werd ingeleid door den vc zitter der vereeniging, den heer W. Glas. Het Condorsysteem is een van de meest intensieve wijzen van vruchtteelt, vooral voor kleine bedrijven doelmatig. Spr. gaat na, of er bij goede behandeling en prima kwaliteit, voor dit systeem toe komst is en dan is dit mogelijk voorzoo- ver hij de verstrekte gegevens kan beoor- deelen. Vooral moet gelet worden op de aanplanting: welke onderstam men neemt, welke grondsoort en hoe het staat met de voedingswaarde van den grond. Verder legt hjj den nadruk op de variteiten; vooral Cox Oranje pippin wordt genoemd een fijne, ap pel, welke steeds duur wordt betaald. Ook moet gezorgd worden voor een goede be- stuiver, waarvoor wel in aanmerking komt James Grieve. Het aanlegkapitaal is allesbehalve kinder achtig. Benoodigd zijn voor een 6000 stuks plaatmateriaal per ha: een bedrag van cir ka 600 aan tonkingstokken, een honderd WILDE ZWANEN. BIERVLIET. Ook hier ter plaatse zijn de laatste dagen verschillende wilde zwanen waargenomen oa. in de Braakman en op de Schelde, zelfs is 't eenige personen ge lukt er een te vangen. Vermoedelijk is het een knobbelzwaan. Het dier dat niet kan loopen zit. tusschen de kippen in het kip penhok op een boerderij, SCHILDWACHTHUISJE AANGEREDEN, RETRANCHEMENT. Maandag heeft een groote vrachtauto, geladen met' vlas, van den heer S. te Sluis, bij een militaire post een schildwachthuisje ernstig beschadigd. De eigenaar zag zich verplicht op zijn kosten de schade te laten herstellen. DIEFSTAL. RETRANCHEMENT. De dienstplichtige soldaat B. op een boerderij alhier ingekwar tierd heeft zich naar thans bekend wordt schuldig gemaakt aan diefstal. Reeds eeni- gen tijd geleden waren er verdenkingen te gen hem gerezen doch de bewijzen bleven uit. Wanneer B. met verlof ging nam h\j steeds zijn dekens enz. mee, wat vreemd leek daar de andere soldaten dit nooit de den. Toen men hem vroeg waarom hjj dit toch deed, antwoordde hij, dat hij liever had dat niemand onder zijn dekens sliep. Op zekeren dag toen hjj weer met verlof ging vroeg de boerin wat hij nog meer bij zich had. B. antwoordde dat het uien wa ren, die hij van den boer gekregen had. Bü navraag bleek daarvan echter niets waar te zijn. Voor B., die inmiddels overgeplaatst is, zal dit vergrijp minder aangename gevolgen hebben. Hedenmorgen was men weer druk bezig de banen schoon te poetsen, vooral ook met het oog op den Woensdagmiddag dié niet alleen voor de jeugd, die van school vrij heeft, maar ook voor vele ouderen als ge liefde middag is om naar de banen te gaan. VOORMAN-TUINMAN BENOEMD. Door B. en W. dezer gemeente is tot voorman-tuinman in de vacature Van Gin- kel benoemd de hr. K. Gouzwaard te Heemstede. INGEZONDEN STUKKEN BEURSTHERMOMETER WOENSDAG. - Obl.Maxkt - - Tabak A Senembah 141%141% C Pensylvaonia 17%—17% C Southern Pac. Cy. 107/s—10%- A Southern Rlw. 12%—13% A Amst. Rubber C. 190190-89 A Deli-Bat. Rubber 157%152%-% A Hessa Rubber 103102 A Serbadjadi S.R. 9794-95 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 7.45% 7 48% Berlijn 75.55 75 55 Parijs 4.22% 4 24 Brussel 3181 3180 New York 1.88% L88% De Tweede Kamer kan zich vereenigen met de nieuwe geldleening. EEN MEDEDEELING EN EEN VERZOEK VAN O, EN O. TE GOES. De te Goes eenigen tijd geleden geleger de militairen zijn vertrokken, doch een gedeelte bevindt zich echter „ergens in de omgeving van Goes" en op zoodanige plaats, dat voor hen iedere gelegenheid voor ontwikkeling en ontspanning ont breekt. De plaatselijke commissie voor O. en O te Goes beschouwt het daarom billijk en noodig, deze militairen, die dus vrijwel geen enkele afleiding hebben dan hetgeen Goes hun kan bieden, nog steeds en voor zoover mogelijk met alle mogelijke midde len te helpen, Tot heden is de commissie met de haar daarvoor beschikbaar gestelde middelen geslaagd, doch het spreekwoord „uit het oog uit het hart vindt begrijpelijk, maar jammer genoeg, ook hier toepassing, want sinds de burgerij geen militairen meer „in Goes" weet, zpn ook de giften opgehouden. En toch zijn, zooals hierboven in het kort gememoreerd, nog een groot aantal van de „ergens bij Goes gelegerde militai ren aangewezen op hetgeen de Commissie voor O en O. te Goes voor hen doet. De Commissie verzoekt daarom beleefd doch dringend demedewerking niet stop te zetten, doch zij vraagt een ieder die meent het werk der commissie te kunnen steunen, daarvan te doen blijken door stor ting op girorekening 90250 van den secre taris-penningmeester J. M. Meijler, Wilhel- minastraat 60 te Goes. De Commissie treft thans voorbereidin gen voor het houden van onderlinge wed strijden Daarvoor zijn noodig prijzen en, omdat voor het ve.rvoer van alle militai ren niet steeds voldoende dienstauto's schikbaar zijn, moeten nu en dan ook eenige reiskotsen gemaakt worden. Eventueel geschenken voor de le hou den wedstrijden, alsmede tijdschriften Wenschen in het Voorloopig Verslag inzake hèt wetsontwerp. Volgens het verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot het aangaan van een geldleening of -leeningen ten bate van het rijk, erkende men algemeen, dat het uitschrijven van een leerling tot een zeer aanzienlijk bedrag onvermijdelijk is!, ten einde het hoog opgeloopen bedrag der vlot tende schuld te verminderen. Ook erkende men, dat het noodzakelijk is aan deze lee ning een semi-gedwongen karakter te ge ven, nu bij de uitgifte van de vorige, ge heel vrijwillige, leening is gebleken, dat de „stok achter de deur" niet gemist kan worden. Men kon zich dan ook algemeen in hoofdzaak met het wetsontwerp vereeni gen. Dat de vorige leening mislukte, weet een deel der leden voornamelijk aan gebrek aan medewerking bij de groote particuliere beleggers. Anderen weerspraken deze op vatting en gaven als hun oordeel te ken nen, dat slechts één deel van de markt de regeering in den steek heeft gelaten, n.l. institutioneele beleggers. Sommigen •eer hadden een intensieve propaganda gemist. Van verschillende zijden werd er mede in verband met de te verwachten verdere stijging van den rentevoet, op aangedron gen een hooger bedrag dan 300.000.00 te leenen. Sommige leden betwijfelen in verband met de weinig vaderlandslievende houding van vele beleggers, bij de uitgifte van de vorige leening, of het wel juist gezien is den rentevoet van de thans uit te geven vrijwillige leening wederom op 4 pet. te stellen. Huns inziens ware het een goede correctie op de houding dezer beleggers, indien de rentevoet dadelijk op 3 pet werd gebracht. Zeer vele leden hadden er bezwaar tegen, dat degenen, die hebben ingeschreven op de vorige leening, thans over één kam ge schoren zullen worden met hen, die dit nalieten. Verscheidene leden meenden, dat de ren te van de gedwongen leening lager gesteld kan worden dan 3 pet., nu immers een ieder het zelf in de hand heeft door inteeke- ning op de vrijwillige leening te voorko men, dat hij aangeslagen wordt. Hei aniwoon! van minister De Geer. Ook de vakvereenigingen moeten deelnemen in de leening. Hedenmiddag reeds heeft de minister van Financiën de Tweede Kamer geant woord. Het verheugt den minister, dat algemeen erkend werd, dat het inschrijven van een leening tot een zeer aanzienlijk bedrag on vermijdelijk is, ten einde het hoog opge loopen bedrag der vlottende schuld te ver minderen, en dat het in de gegeven om standigheden noodzakelijk is, aan dezeNlee- ning een semi-gedwongen karakter te ge ven. Ook de minister was teleurgesteld over het verloop der vorige leening. Hij bezit geen betrouwbare gegevens ter beoordee ling, welke groep van beleggers daarin relatief het minst Keeft deelgenomen. Op de vorige staatsleening is ingeschre ven voor een totaal bedrag van 96.859,900. HET PERCENTAGE. Met de meening van sommige leden, dat het beter geweest ware de rente van de thans uit te geven vrijwillige leening op 3 procent te stellen, kan de minister zich allerminst vereenigen. Men ware daarmee zeer beslist gebleven beneden den huidi- gen rentestand en de vrijwillige leening zou het volle aspect gehad hebben niet alleen van een gedwongen leening. maar zelfs van een heffing. Ook tijdens den we reldoorlog is zulks nooit geschied. DE LOOPTIJD. Het komt der regeering voor, dat er geen reden is, de normale kapitaalsuitga ven te financieeren met een leening, die een loptüd heeft van 16 jaar. Met de leden, die toejuichten de mede werking, welke de Nederlandsche Bank zal verleenen aan die Inschrijvers, welke liquiditeitsmoeilijkheden ondervinden, stemt de minister gaarne in. Andere kosten- dan de beleeningsrente zullen daaraan niet zijn verbonden. Uiteraard zal ook voor de beleeningen, als hier bedoeld, het surplus i.e. slechts 10 pet. steeds aanwezig moe ten zijn. Aan de moeilijkheden, waarin bij het in treden van de gedwongen leening, ondanks de beleeningsfaciliteit van de Nederland sche Bank, enkele spaarbanken zouden kunnen komen is inderdaad gedacht. De bijzondere wijze van credietverstrek- king door de boerenleenbanken maakt het minder gewenscht haar in de ver plichting van deze wet te betrekken, al zal uiteraard haar deelneming in de vrij willige leening gaarne worden gezien. De vakvereenigingen zullen voor haar fondsen in de gedwongen leening moeten deelnemen. weekbladen, couranten, spelen e d. zullen steeds gaarne in ontvangst genomen wor den aan genoemd adres van den secreta- ris-penningemester, of indien aan adres bericht wordt gezonden, zal het schikbaar gestelde ook gaarne worden afge haald. Voorts zou gaarne de beschikking worden verkregen over een radio-toestel. Heeft ie- .mand mogelijk een ongebruikt toestel af te staan De commissie weet, dat er veel gevraagd wordt van de burgers, maar nog lang niet zooveel als van onze militairen zelf. Dat bedenke men steeds! Namens de Commissie voor O. en O. PI. VAN BENTHEM, Voorzitter, J. M. MEIJLER, Secretaris- Penningmeester JEUGDIGE DIEVENBENDE TE BERGEN OP ZOOM ONTMASKERD. In den nacht van Donderdag op Vrijdag j.. werd ingebroken in een kantoor van de firma van Breemen aan de Hoogstraat te Bergen op Zoom. Het onderzoek, dat de politie instelde, leidde al heel spoedig tot resultaten. Het had haar reeds geruimen tijd getroffen, dat een drietal jongelieden van ongeveer twintig jaar grootere verteringen maakte, dan in overeenstemming kon .zijn met him financieele draagkracht. Het vermoeden, dat hun inkomsten op oneerlijke wijze wa ren gestegen, bleek juist. Toen zij werden, aangehouden om eens nader aan de tand te worden gevoeld, vielen zij bij het ver hoor door de mand. Zij bekenden de in braak aan de Hoogstraat te hebben ge pleegd en een bedrag van 53 gulden te hebben buitgemaakt. Door deze aanhou ding kwamen verschillende andere inbra ken in den loop van het vorige jaar ge- peegd, tot opheldering. Twee der aange houdenen bekenden in gezelschap van an dere jongelieden ingebroken te hebben op de villa's Rozenoord en Lievensberg, waar zn een groot aantal flesschen wijn en ande dranken hadden gestolen. In gezelschap van weer andere jongens pleegden zij nog meer diefstallen van drank bij de firma wed. Becht en Zonen. Hetzelfde tweetal be kende verder, goederen uit den winkel van hun ouders te hebben verkocht aan hand langers, die terzake heling zullen worden vervolgd. Vervolgens bleek, dat uit een wynpaic- huis van een andere firma, door een al daar in betrekking zijnde persoon, op frau duleuze wijze wijn werd verkocht aan per sonen, die reeds in eenige diefstallen wa ven betrokken. Tenslotte werd nog aangehouden een 16- jarige jongen, die een girobiljet van zün patroon, bestemd om er belasting op te betalen, had verhoogd. Na eenige dagen stelde hij er den ontvanger der belastingen van in kennis, dat per abuis te veel was betaald, waarna hij in de gelegenheid werd gesteld, het te veel gestorte bedrag van ongeveer 140 gulden af te halen. Hij wend de het ten eigen bate aan.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2