DE DURE BENZINE. Hoe men door economisch rijden en zuinige motor-afstelling kan voorkomen, dat de auto-kosten zijn financieele draagkracht zou den gaan overschrijden. Slecht nieuws, ook voor het wegverkeer, bevatten de jongste belastingverhoogingen, zoo schrijft ons de AN.W.B. De benzine prijs is nu bijna 50 hooger dan begin September 1939 en ongetwijfeld zullen ve len in den lande, die hun inkomsten heb ben zien dalen en de auto-kosten geleide lijk stijgen, zich met angst en vreeze afvra gen, of deze nieuwe benzineprijsverhooging hen wellicht dwingt, hun bezit af te schaf fen of op te leggen. Of nu in andere landen meer of minder dan onze f 0,18% per liter moet worden betaald, boezemt dezen weg gebruikers uit den aard der zaak niet het minste belang in, evenmin als zij zich in de vraag zullen verdiepen, of het financi- eel-technisch gesproken mogelijk is, derge lijke bedragen zonder meer met elkaar te vergelijken en er conclusies uit te trekken. Men zou daartoe over veel meer gegevens moeten beschikken, teneinde te kunnen be- oordeelen, welk percentage van de totale autobelasting wordt opgebracht door de benzineheffing. Maar, zooals gezegd, deze kwestie is niet aan de orde. Van veel grooter belang, niet slechts voor de rijders individueel, maar evenzeer voor de werkgelegenheid (en niet in de laatste plaats voorde schatkist zelve!) is het, dat er zoo min mogelijk auto's uit het ver keer worden genomen. Wij mogen aanne men, aldus de A.N.W.B., dat de Regeering zich wel zéér ernstig zal hebben afge vraagd, of de fiscale grens nu niet over schreden wordt. Zij zelve heeft in het af- geloopen jaar bij herhaling als haar over tuiging uitgesproken, dat het motorverkeer niet hooger kon worden belast zonder dat tengevolge van afnemend verbruik de to tale opbrengst ondanks de verhooging, zou gaan dalen. En zij heeft anderszins óók te kennen gegeven, dat door een verminde ring der belastingtarieven een stijging van de opbrengst kon worden verwacht. Dat alles gold bij een benzineprijs van minder dan 14 cents per liter Velen, die vreezen, dat door de nieuwste verhooging de autokosten hun financieele draagkracht te boven zouden kunnen gaan, dienen zich echter te realiseeren, dat zij door besparing op hun benzineverbruik bin nen deze fatale grens kunnen blijven. Mis schien, dat daardoor een gedeelte van de opbrengst der belastingverhooging niet in de schatkist vloeit, maar van grooter be lang is het, dat hun personeele belasting, hun motorrijtuigenbelasting enz. als van ouds tot steun van de openbare kas blijven bestaan] AANMERKELIJKE BENZINE BESPARINGEN. Rijdt niet te snel. Van meer beteekenis nog dan de bespa ringen, als gevolg van ingrepen aan den motor zijn die, welke men bereikt door zuinig te rijden. Een motor, die bij een wagensnelheid van 60 km/h één liter ben zine per 6% kilometer noodig heeft, zal bij een snelheid van 100 km/h wellicht één op 5,2 loopen. Met het stijgen van de snel heid neemt het benzineverbruik namelijk sterk toe. Rijdt regelmatig. Vooral van belang is het echter, om re gelmatig te rij den, telkens accelereeren en telkens remmen doet zelfs bij een zuinigen motor benzineverbruik angstwekkend toe nemen. (Dat ook de banden en andere on- derdeelen in aanzienlijk sterker mate wor den belast spreekt vanzelf, doch doet thans niet terzake). Wie een snelheid van 70 km./u regelmatig volhoudt, schiet uitste kend op en rijdt redelijk zuinig. Niet te snel op lagere versnellingen. Wie de gewoonte heeft, den wagen flink te laten optrekken in de eerste versnelling, dan op 2 over te schakelen en weer sterk te accelereeren, om, tenslotte in de prise- directe aangeland, wederom deze methode te volgen, is een ware benzineverslinder. Wil hij bezuinigen, dan weet hij, waar re sultaten te verwachten zijn! Wagens voorzien van een vrijwïel of z.g. „overdrive", moeten ter wille van de ben- zine-zuinigheid zooveel mogelijk van deze nuttige onderdeelen gebruik maken. Niet stationnair draaien! Men realiseert zich nog veel Le weinig, dat het stationnair draaien van een motor 'n meetbare oheveelheid benzine verbruikt, Het is heusch veel economischer om den motor af te zetten en opnieuw te starten, als men langer dan een minuut moet wach ten. Eij het starten moet men, indien de auto van een handshoke voorzien is, deze zoo min mogelijk uittrekken en zoodra dit ook maar eenigszins kan, weder geheel indruk ken. Acceleratie-pomp afkoppelen. Vele carburators zijn van een acceleratie pompje voorzien. Telkens als men het gas pedaal intrapt krijgt de motor een dosis benzine ingespoten. Wie dit pompje afkop pelt, zal dikwijls een aardige bezuiniging verkrijgen. In vele gevallen kan een des kundige hand een carburator zuiniger af stellen, dan menigeen zou vermoeden. Men dient aan dit onderdeel echter niet te knut selen, want ultra-zuinigheid kan kostbare gevolgen hebben (verbranden van uitlaat kleppen bijv.) Laat de ontsteking nazien. Van grooten invloed is de ontsteking, en het is dan ook duidelijk, dat iemand, die op zijn benzine-budget wil bezuinigen, zal beginnen met deze installatie door een des kundige te laten nazien. De kosten daarvan zijn dikwijls zeer gering, de resultaten soms opvallend Diversen. Ook de benzinepomp verdient aandaciit: een te hooge druk kan verspilling betee- kenen. Zelfs kleine lekkages, bv. van aan sluitingen in de benzineleidingen, kunnen het verbruik merkbaar beïnvloeden. De bandenspanning is óók niet zonder betee kenis, 10 overdruk werkt mee tot zui nig rijden. Een slippende frictie veroor zaakt benzineverspilling, krachtverlies 4 en onnoodige slijtage. Sleepende remmen, dikke olie in versnellingsbak of differentieel veroorzaken een extra weerstand, die ten koste van extra benzineverbruik moet w den overwonnen. Tenslotte noemen wij nog RECHTSZAKEN KERKKLOK VERKOCHT. Vlissingsch kooper vrijgesproken De afbraak van de St. Jacobskerk te Vlissingen was gegund aan den slooper, J. B. van H, aldaar, doch met den pastoor was een afspraak gemaakt, dat het volle dige uurwerk aan de parochie zou blijven. Na eenigen tijd kwam de pastoor evenwel tot de ontdekking, dat de groote luidklok, die de heele en halve uren aankondigde, er niet meer bij was, hetgeen voor den pastopr aanleiding was den slooper ter verantwoording te roepen. De slooper beweerde echter, dat de luid klok geen deel uitmaakte van het uurwerk. Hij deelde mede, dat hij de klok aan een opkooper in Middelburg had verkocht. De pastoor was het daar allerminst mee eens en zoo kwam er een rechtzaak van, die in eerste instantie voor den Middelbürgschen politierechter werd behandeld. De slooper werd vervolgd wegens verduistering, maai de politierechter sprak hem vrij. De officier van justitie te Middelburg tee- kende hooger beroep aan en de zaak diende op 29 Januari voor het Haagsche Gerechts hof. De advocaat-generaal vorderde een geld boete van 100 subs 50 dagen hechtenis. De uitspraak luidde heden bevestiging van het vrijsprekend vonnis. MEISJE VERLOOR BIJ OPERATIE TWEE TANDEN. De Haagsche rechtbank voor de beslissing gesteld of het uiterlijk schoon wordt geschaad. Wordt het uiterlijk schoon van een meisje geschaad, wanneer zij de twee voor ste tanden uit haar onderkaak moet missen en daarvoor in de plaats een brug wordt aangebracht, doch ten gevolge van die be werking haar onderlip iets naai- binnen wordt getrokken? Deze vraag werd gistermorgen aan de civiele kamer van de Haagsche rechtbank voorgelegd door partijen in eenrechtsge ding, dat zijn oorzaak vond in een chirur gische behandeling van een intertijd achtja rig meisje. Zeven jaar geleden werd hel' meisje, woonachtig in Schoonhoven, door een Haag- schen chirurg voor een keeloperatie behan deld. per ongeluk werden haai- daarbij de middelste twee tanden uit haar onderkaak gestooten. Om deze schade te herstellen werd in haar mond een z.g. brug over vier tanden aangebracht, hetgeen een langduri ge en kostbare geschiedenis werd, daar het meisje nog in de groeperiode was. Behalve de kosten van deze behandeling en de reis kosten, die het meisje naar den tandarts te Gouda moest maken, spraken de ouders den medicus in rechten aan voor het geleden schoonheidsverlies van hun dochter, daar haar onderlip door de bewerking iets naar binnen was gegroeid. In totaal vorderden zij 13.000,—. De rechtbank heeft bij interlocutoire von nissen beslist, dat de medicus in principe aansprakelijk is en over "het bedrag der schadevergoeding werden gisteren de plei dooien gevoerd. Mr. G. H. A. Grosheide te Amsterdam, trad voor de eischende partij op. Hij legde eenige foto's van het meisje over en be toogde, dat door het geleden schoonheids verlies het meisje achtergesteld zou wor den, wanneer zij zou solliciteeren naar een betrekking, zooals die van privé-secretaris- se. Wat het gevorderde bedrag betreft, wil de pleiter dit verminderen, indien de recht bank dat billijk mocht achten. Mr. Th. Folkers, eveneens uit Amsterdam, -oor gedaagde optredend, kon niet inzien, dat het meisje aan aantrekkelijkheid heeft ingeboet. Veel meisjes hebben een iets te ruggetrokken onderlip en pleiter vond niet, dat haar uiterlijk schoon daardoor werd ge schaad. De uitspraak werd bepaald op 7 Maart. DE SUIKER DIE TE DUUR WAS. Winkelier uit Arnemuiden opnieuw vrijgesproken. Er was een juridisch verschil in de op vattingen welke de officier bij de rechtbank te Middelburg had en die van de recht bank zelve De officier had de veroordeeling tot 25 boete subs. 25 dagen hechtenis gevraagd van den winkelier D. J. v, d. B. uit Arne muiden. Die had op zekeren dag aan zijn klanten verteld dat de suiker plotseling zoo heel erg duur geworden was, en hü liet 40 cent betalen, terwijl even tevoren nog maar 27 cent' gold. D.e officier had hierin een overtreding gevonden van de Prijsopdrijvingswet, daarvoor had v d. B. terecht gestaan, waarbjj de officier veroordeeling had ge vraagd. De rechtbank sprak echter verd. vrfj, omdat in de dagvaarding niet geheel was omschreven waaruit de prijsopdrijving bestond. In hooger beroep meende de procureur- generaal bij het Haagsche Gerechtshof, dat zulks niet noodig is, omdat prijsopdrijving nu wel als een vast begrip mag worden aangemerkt, en geen verdere omschrijving noodig heeft. Het Gerechtshof heeft Maandag uit spraak gedaan, en het vrijsprekend vonnis der Middelburgsche rechtbank bevestigd. 's-HEER ARENDSKERKE Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent O. v. d. de temperatuur van den motor: is deze te koud, dan wordt het verbruik ook al weer ongunstig beïnvloed. Zoo zijn er nog wel meer punten, welke de aandacht verdienen, maar de hoofdzaken zijn in het bovenstaande toch wel behan deld. Wie een en ander in acht neemt zal, zelfs als zijn motor reeds in prima conditie is, toch nog 'n aanmerkelijke besparing kun nen verkrijgen. En als zjjn motor niet in or de is, zal hij versteld staan over de benzine bezuiniging! CORRESPONDENTIE. o Victoria en Marie. Weest zoo goed, ons even een nieuwe schriftproeve te doen toekomen, liefst een gedeelte van een ouden door U geschre ven brief, of iets in dien geest. Dat is be ter dan een expres voor deze gelegenheid geschreven epistel. Red. Midd. Crt. Tengevolge van ongekend hevige bandjirs op Java bezweek nabij Probolinggo de pijler van de spoorbrug, waardoor een trein van 64 goederenwagens met rijst en tabak en vijf tankwagens met melasse ontspoorde Machinist, stokers en remmers wisten zich, met uitzondering van één, die om het leven am, in veiligheid te brengen. De aangerichte ravage was onbeschrijfelijk INGEZONDEN STUKKEN VOOR DE VROUWEN VAN FINLAND. Inzameling, georganiseerd door samenwerkende Nederlandsche vrouwenvereenigingen van stad en land. Het hoofdbestuur van den Nederland- schen Bond van Boerinnen e.a. Plattelands vrouwen doet voor deze inzameling, waar aan o.a. ook deelnemen de Ned. Ver. voor Vrouwenbelangen en Gelijk Staatsburger schap, de Nat. Vrouwenraad, de Ned. Chris tenvrouwenbond, de R.K. Vrouwenbond, een beroep op zijn leden om daaraan de volle medewerking te willen verleenen. Wel weten wfj, dat voor vele vrouwen op het platteland ook de omstandigheden moeilijk zijn, zoowel economisch als tenge volge van de mobilisatie, terwijl ook de barre koude terdege haar nadeelige en on aangename gevolgen laat gevoelen, maar hoeveel zwaarder is nog het lot van de be volking van Finland, van de Finsche vrou wen en kinderen! Heldhaftig strijden de mannen aan het front. Rust en veiligheid kent de Finsche be volking niet meer. Herhaaldelijk worden zü, die achterbleven, w.o. vele vrouwen en kinderen, ook ouden van dagen, zieken en zwakken opgeschrikt door bomaan vallen en moet beveiliging gezocht worden in de ijskoude schuilkelders in de onzekere gedachte of ook daar niet de dood wacht. En dat alles bij een temperatuur van 40 graden vorst of meer. Denk U eens even goed in. Bewonderenswaardig is het werk van de Lotta's, dat zijn de georganiseerde vrouwen meisjes in Finland, die nu overal be hulpzaam zijn. Zij doen alles, wat een vrouw kan doen om haar land te helpen verdedigen, behalve vechten. Zij zorgen voor de geëvacueerden vrouwen, kinde ren, babies, grijsaards en zieken zij ko ken en bakken, en zorgen voor kleeding en onderdak van het leger. Kortom, zij hel pen, waar hulp noodig is, in vaak uiterst moeilijke omstandigheden, en trachten veel leed te verzachten. Maar ook waken zij tegen luchtgevaar, wat een zeer verantwoordelijke post is, verzorgen o.m. veldpost en telefoon. Ook de andere vrouwen van Finland, bo venal de plattelandsvrouwen, verrichten in vaak eenzame streken wonderen. Overal, in stad en dorp en 'm het veld werken zij, en troosten, en maken door haar geest, dat deze wreede oorlog tegen een ontzettende overmacht de grootsche heldenstrijd van een klein, vereend volk wordt. Eén van haar schreef ons: „U vraagt mij om berichten van de Finsche vrouw. Ik stuur U hierbij een veelzeggende be schrijving van de taak der Lotta's en ik kan daar nog aan toevoegen, dat wij allen, vrouwen van allerlei politieke en religieuze gezindheid, elkaar hebben gevonden in een zelfden geest van liefde en zelfopoffering. Het is wonderlijk, zooals de dingen van beteekenis veranderen. Wat wij vroeger dachten niet te kunnen missen: een warm bed, goede kleeren, licht, blijkt nu bijkom stig te zijn. Wij slapen in onze kleeren, het grootste gedeelte van onze woningen is af gesloten en wij bewegen ons binnen- en buitenshuis als katten in het donker. Dat gaan allemaal vanzeif en natuurlijk, zelfs voor de meest verwenden onder ons. Wij weten, dat wij stand moeten houden of ten onder gaan. Ik wou, dat 'ik U een indruk kon geven van den geest van dit land. Wij wilden geeri oorlog, wij willen vrede. Maar wij willen ook vrijheid en wij willen leven of als het érgste gebeurt de dood, liever dan overheersching. Wat wij weten, en waar wij diep van doordron gen zijn, is, dat wij niet alleen voor onszelf strijden, maar voor geheel Europa, voor datgene wat wij allen beschaving en vrij heid noemen." De vrouwen van Nederland, eveneens diep doordrongen van de waarheid van deze woorden, wenschen niet alleen met haar dankbare bewondering, maar ook met daden achter onze Finsche Zusters te staan. De eenige manier, waarop wij de Finsche vrouwen kunnen helpen, is door het zenden van geld. Door middel van de samenwerkende vrouwenvereenigingen worden uitgegeven witte schriftjes voor de vrouwen van Fin land, die overal rond gaan. Wij vragen U om daarin, als betuiging van sympathie, Nw naam te schrijven en het bedrag, dat U aan de vrouwen van Fin land schenkt. Met het geld worden ook deze schriftjes naar Finland gezonden. Geeft allen iets. G. DorstVos. 's-H. H.kinderendijk lb, Goes. DRIE NIEUWE SLAGKRUISERS. Het besluit van onze Regeering om 's Lands vloot te versterken met drie nieu we artillerieschepen van 27000 ton, te be wapenen ieder met 9 kanons van 28 cm, zal door ieder rechtgeaard vaderlander met groote vreugde ontvangen zijn. Het is te hopen, dat de Regeering de desbetreffende wetsontwerpen nu spoedig zal indienen en dat de Staten-Generaal deze dan dadelijk met algemeene stemmen zullen aanvaar den. Het is te betreuren, dat reeds zooveel kostbare tijd verloren is gegaan, te meer waar de internationale posities zich in de eerstvolgende jaren allerwegen zeer stex-k zullen wijzigen. Wij moeten dan krachtig zijn om aan het nieuwe evenwicht van krachten mede leiding te kunnen geven, speciaal in het verre Oosten. Het is te wenschen, dat onze Regeering het niet bij dit kleine begin zal laten. Voor een land met zulke roemrijke tradities als het onze, is een dergelijke nieuwbouw im mers veel te gering. Waarom niet de gelegenheid aangegrepen om onze vloot te vervijf dubbelen? Indien dan ieder schip tien sloepen zou krijgen, zouden wij immers ieder van die sloepen nog den naam van een groot zeeheld kun nen geven. Laten wij toch eindelijk eens ophouden met ons armzalig teren op de vruchten van ons vitaal en energiek voorgeslacht. Laten wü de rijkdommen'van ons land be schikbaar stellen om Nederland eindelijk weer eens terug te voeren in den rij der eerste Zeemogendheden. Wij zijn dit zede lijk verplicht tegenover ons dapper voor geslacht en niet minder tegenover het na geslacht, hetgeen de eerstvolgende jaren afdoende zullen bewijzen. Laten wij dus het geld, dat wij anders uitgeven aan onze mooie tuintjes, knusse huisjes en leuke zomer- en winterreisjes eens Oppotten om er een flinke schuit voor te koopen! Het wordt hoog tijd! Wie helpt mede? Mr. W. Hugenholtz. Leiden, Rapenburg 55. BURGERLIJKE STAND Vlissingen. Van 812 Febr. Getrouwd: Z. C. van den Berge 28 j. jm. en M. A. W. Willemse 22 j. jd., T. J. Ver hoef 21 j. jm. en J. van Sprang 19 j. jd., J. C. de Hamer 33 j. jm. en M. Nischk 25 j. jd. Bevallen: J. Maas, geb. Jelderda z., P. Wijkhuijzen, geb. Schuit d., M. J. Wijk- huijs, geb. de Boo van Uijen z., S. M. du Bois, geb. Rieteco z. Overleden: J. Cornelisse 71 j. man van J. Glerum, B. de Noojjer 69 j. man van .T. de Ridder. (V.G.) Groede. Getrouwd: M. van Hout 24 j. en M. E. Ghijs.19 j. - Bevall-211V. J. Wolfert, geb. Ras d., C. Jansen, geb. Bouwens d. Overleden: M. Sonnevijlle 60 j. jd., J. Brocké 89 ;j„ wed. van A. Baas, A. J. de Paauw 78 j. J. J. van Opdurp 72 j. (B.C.) flngez. Med.) RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 14 FEBRUARL HILVERSUM I 1875 EN 414,4 M. VARA-Uitz. 10,00—10.20 vm VPRO. 6,30 7.00 RVU. 7,30—8.00 VPRO. 8,00 Ber. ANP, gram. 8,15 Orgelspel. 8,45 Gram 9,30 Keukenpr. 10,00 Morgenw. 10,20 Voor arbeiders in de Continubedi-. 11.30 Voor de vrouw. 12.00 Sylvia-Amuse- mentsork. en solist. 12,45 Ber. ANP, gram. 1,001,45 Orgelspel en zang. 2,00 Hand werkles 2,30 Gram. 3,15 Voor de kinderen. 5.30 Rosian-ork. 6,15 Gram. 6,30 Lezing. 7,00 VARA.-Kalender. 7,05 Felicitaties. 7.10 Volkszang. 7,'30 Bijbelvertel. 8,00 Herh. SOS-Ber. 8,03 Ber. ANP. 8,15 De Ramblers. 8,45 Radiotooneel. 9.30 Gram. 10,00 VARA- Varia 10,10 De Stem des Volks (Rotterdam R.M.), Utrechtsch Sted. ork. en solisten (opn.) 10,40 Med. vraagbaak. 11,00 Ber. ANP. 11.10—12.00 VARA-ork. en soliste. HILVERSUM H 301,5 Ml NCRV-Uitz 6,307,00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8,00 Ber. ANP. 8.05 Schriftlez., meditatie. 8,20 Gram. (9,309,45 Gelukwenschen). 10,30 Morgend 11,00 Gram. 11.15 Ensemble van der Horst. 12,00 Ber. 12,15 Gram. (Om 12,30 Ber. ANP). 12.45 Cithersoli (12,55— 1,10 Gram,) 1,25 Gram. 1.45 Ensemble van der Horst en gram. 3,00 Chr lectuur. 3,303.55 en 4,00 Gram. 4,45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd.. 5,45 Gram. 6(00 Cau serie. 6,20 Gram 6.30 Taalles en techn. onderr. 7.00 Ber. 7,15 Voor postzegelver zamelaars. 7,45 Gram. '3,00 Ber. ANP, herh. SOS-Ber 8,15 Arnhemsche orkestver. en solist. 9,00 Declamatie. 9',30 Gram. 10,00 Ber. ANP, act. halfuur. 10,30 Marcando- ensemble. 11,15 Gram. Ca 11.5012,00 Schriftlez. ENGELAND 391 EN 449 M. 12,20 Black- hall Colliery-ork. 12,50 Variété. 1,20 Ber. 1,30 BBC-Schotsch ork. 2,05—2,20 Causerie. 3,20 Pantomime-uitz. 3,50 BBC-Northem- ork. 4,20 Gram. 4.35 Cello en piano. 5.05 Filmpr. 5,20 Kindex-halfuur. 5,50 Variété. 6,20 Ber 6,35 Act. uitz. 7,05 Zang. 7,20 Meded. 7,40 Popul. pi-ogr. 8.20 BBC-Sym- phonie-ork. 9,20 B,<xr. 9.35 Causerie. 9,50 Popul. conc 10,10 Revue-progr. 10,50 Pia- novoordr. 11,20 Radiotooneel. 11,50 Jack Hylton en zjjn Band. 12.20j Ber. RADIO P&RX& 1648 W.','l2,05 Pianovoor dracht. \'42fêöFélix Raugel-koor. 1,05 Zang. I,35 Pianovoordr 2,00 Gram. 2,05 en 2,30 Vioolvoordr. 3,20 Zang. 3,35 Pianovoordr. 3,50 Radiotooneel. 4.50 Zang. 5,20 Chan sons. 5,35 Trio-conc. 6,35 Pianovoordr. 7,20 Orkestconc, 7.50 Radiotooneel. 9.05 La jolie fille de Perth, opera. 10,05 Volkslie deren met toel. 10,35 Zang. 11,05 Trio Jean Manuel 12.05—12,20 Gram. KEULEN 45G M. 5,50 Gram. 7,40 Her mann Hagestedt's ork. en de Dx'ei Musikan- ten (opn.) 9,30—9,50 Zang en piano. 10,50 Gram. 11.20 Conc 12,20 Milit. ork. 1,15 Muz. tusschenspel. 1,35 Popul. conc. 2,45 Muz. tusschenspel. 3,20 Voor soldaten. 5,10 Gram 6.30 Radiotooneel met muz. 7,35 Gram. (8,058,20 Radiotooneel.) 9,50 tot sluiting: Zie Deutschlandsender. BRUSSEL 333 EN 484 M. 323 m: 12 20, 1,30—2.20 en 5,55 Gram. 6,20 Zang en gram. 7.20 Gram, 8,20 Voor de soldaten. 8.50 Gram. 9.20 en 10,30 Om- roepsymphonie ork. en solisten. 10,50 II,20 Gram 484 m: 12,20 Gram. 12.50 en 1,30 Max Alexy's ork. 1,50—2,20 en 5.35 Gram. 6,00 Pianovoordr. 6.35 Gram. met toel. 7,05 Zang. 8,20 Variété progr. voor soldaten. 10,30—11,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,35 Radiotooneel. 8,35 Barnabas von Géczy's ork. 9,20 Ber. 9,50 Gram. 10,20 Pol. overz. Hierna: Omroepork. 11,20 Ber. Hierna tot 12,20 Nachtconc, 12,501,20 Mil. pro gramma. AGENDA. MIDDELBURG. BB WO 14 Fel». Openb. bjjeenk. Evangelische Maatschappij, spr. ds. J. H. Mulder, N.H. pred. te Rotterdam, Kex-k Waai- sche Gem. (St. Pieterstr.) 20,15 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 9—DO 15 Feb. „Gunga Din" en „De Zes van de Ma rine", 20,00 h. CITY, Middelburg VR 9—DO 15 Feb. „De Spooktrein", 20.00 h. GRAND THEATER, Goes WO 14 Feb. „Tarzan's Verbanning" en „Een dub bele Bruiloft", 20,00 h. hgemeen. WO 14 Feb. Verg. v. Landbw. Mij. Pachtbe- lang te Oostkapelle; Café Goeman 14,00 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 8