KRONIEK VAN DEN DAB SANOSTOL MAATREGELEN TER DEKKING VAN DE MOBILISATIEUITGAVEN. HET GOED GAAT DAN DUBBEL ZO LANG MEE SUNLIGHT ZEIP TEGEN DE WET TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COUR ANT) VAN MAANDAG 12 FEBRUARI 1940. No. 36. Om den vrede. Een Amerikaaansche zendeling, politische •zendeling, zal zich binnenkort naar het oer woud der Europeesche staatkunst begeven. President Roosevelt droeg hem de missie op; hij heet Sumner Welles en is ondermi nister van buitenlandsche zaken in de Ver- •eenigde Staten. Zyn taak zal er in bestaan met de poli tieke opperhoofden der oorlogvoerende lan den en het niet-oorlogvoerende Italië van gedachten te wisselen en daarna verslag uit te brengen aan Roosevelt. Volgens het En- gelsche persbureau. Reuter zou men de zending van Sumner Welles echter niet mogen beschouwen als een poging, om den vrede tot stand te brengen. Het zou Roose velt er louter om begonnen zijn, materiaal te verzamelen, teneinde straks als de oorlog (zonder zijn toedoen dus?) tot een einde is gekomen, een verstandiger interna tionale samenleving te helpen inrichten dan in 1919 geschiedde. Dat is natuurlijk mallig heid. Het kan niet den minsten zin hebben met oorlogvoerenden over zulke dingen te gaan praten, zoolang zij vastbesloten zouden zijn, mekaar te vernietigen. Het is Roose velt er wel degelijk om te doen, een einde aan den krijg te maken en te voorkomen, dat hij tot het bittere einde wordt uitge vochten, d.w.z. totdat de eene party ver slagen en de andere zieltogend zou zün. De Amerikaansche president laat het trouwens niet alleen op de zending van Sumner Welles aankomen. Hy wil alle neu trale landen bü zijn vredesonderneming in schakelen. De ambassadeurs en gezanten dier landen te Washington zün door Cor- dell Huil, den minister van buitenlandsche zaken der Ver. Staten uitgenoodigd, om met hem de zaak te bespreken en dan ge zamenlijk onder oogen te zien, wat er kan worden gedaan. Roosevelt's initiatief heeft een nogal le vendige verrassing in de wereld Te voorschijn gebracht. Biykbaar kwam het tot stand zon der ruggespraak met anderen, tenzy de Ita- liaansche regeering er in het geheim kennis van droeg. Sumner Welles zal het eerst naar Rome gaan. Dat kan beteekenen, dat Mussolini werd gepolst en zijn zegen aan de onderneming gaf. Dat is overigens ten zeerste te hope: want zonder de medewerking van den Duce zal niet veel van het plan terecht kunnen komen. Italië heeft belangrijke politieke troeven in handen gekregen, en de afloop van het ontzettende Europeesche spel, dat men in September van het vorig jaar is gaan spelen, hangt voor een belangryk deel af van het gebruik, dat hiervan gemaakt zal worden. Het spreekt vanzelf, dat Musso lini er winst mede beoogt, nationale winst voor zün land welke dan uiteraard voor zün prestige en z\jn heerscherspositie profyt zal afwerpen. Sumner Welles zal krügen te hooren, hoe groot die winst moet zyn en wat de Duce bereid is als tegenprestatie, („adviezen" aan Hitier?) te leveren. Men kan gerust aannemen, dat de geëischte winst nogal in de papieren zal loopen, al krügt men aan den anderen kant den in druk, dat Mussolini terdege beseft, hoe een oorlog tot het bittere einde ook voor Italië, Zelfs indien het er buiten zou blijven, ha- cheiyke vooruitzichten opent. Roosevelt's verrassing heeft in eerste in stantie intusschen den flauwsten weer- weerklank in Engeland gevonden. Men kan daar het aangekondigde bezoek van Sumner Welles maar matig waardeeren. De Engelsche pers reageerde er venynig op. De geheele wereld is op de hoogte van de voorwaarden, welke wü gesteld hebben, om de wapens te kunnen neerleggen, aldus de Britsche kranten; en aan concessies wordt niet gedacht! Indien dit ook de stellige meening der Engelsche regeering zou zyn, kon Sumner Welles vermoedelijk wel thuis biy'ven. De mentaliteit, welke hieruit spreekt, is in geen geval vaardig om zaken te doen. Maar men kan nog hopen, dat ook ten deze de soep minder heet genuttigd zal worden dan ze werd opgediend. John Bull schynt overigens zeer in zijn wiek geschoten over de houding der neutra len. Hij had verwacht, dat de Britsche zaak in de neutrale landen veel waardeering zou hebben gevonden; ervaart echter voortdu rend, dat zij in de praktijk de oorlogvoeren den over een kam scheren. Men kan zich voorstellen, dat zulks eenigszins irriteerend voor John Buil moet zyn, maaj het hemd is nu eenmaal nader dan de rok en er be staat nog zooiets als de geschiedenis der jongste vredesverdragen. Toen, by de re dactie dier verdragen werd den neutralen geenszins gevraagd, of ze soms met het een en ander al of niet accoord gingen Als men let op de feiten van den dag, dan zit er in de zending van Sumner Welles iets ongerijmds. Beide oorlogvoeren de partyen toonen zich steeds halsstarriger, praten alleen nog maar van doeleinden, welke op wederzijdsche vernietiging neer komen en schijnen zich te verbeelden, dal het onhebbeiyke de maatstaf van alle poli tieke wijsheid is geworden. Kan het eenigen zin hebben, om onder deze omstandigheden over een samenleving te praten, waaraan een verstandig idealisme, eenige zachtmoe digheid en offervaardigheid ten grondslag moeten liggen? We gaan het toch probee- ren, zegt Roosevelt en hij heeft groot gelijk, ook al beweren booze tongen, dat hy van plan zou zyn, zich voor de derde maal candi- daat te stellen voor het presidentschap der Ver. Staten (dit najaar vinden de verkiezin gen plaats") en daarvoor een kolossaal pro paganda-middel noodig heeft. Indien men het uiterlijke voorbijziet, ontwaart men een oorlog, waarmee de oorlogvoe renden eigenlijk geen raad weten. Een half jaar duurt hy nu al, zonder dat^hy werkelijk is losgebarsten. Het weer verhinderde dat en straks zal het verschrik- keiyic toegaan, hoort men beweren. Wij zyn daar zoo zeker nog niet van. Er heeft zich by beide partyen een zekere verlegen heid geopenbaard: ze durven niet goed te beginnen, bang daarmede zelfmoord te ple gen. Welnu, als dat zoo blijft, heeft Roose velt wel degelijk een kans. In het licht van deze situatie krygt het ongerijmde van Sum ner Welles' zending iets van humor, zy het een zeer bittere humor in zich; in den geest van: straks breekt de vrede uitGod geve, dat het zoo mag zyn. De bestrijding van den Coloradokever. f 220.000 AANGEVRAAGD. By de Tweede Kamer is ingediend een nota van wijziging op de begrooting 1939 van economische zaken. Als uitgaven ter bestryding van den Colorado-kever wordt een bedrag aangevraagd van 220.000. In de toelichting zegt de minister: De bestrijding van de Colorado-kever is in 1939 intensief ter hand genomen. In ver band met het vermoeden, hetwelk bij den Plantenziektenkundigen dienst bestond, dat de kever op meer perceelen zou voorkomen dan waarop hy in 1938 is aangetoond, mochten geen maatregelen achterwege bly- ven, die konden leiden tot bestryding van deze plaag. De preventieve bestryding, wel ke berustte bij de belanghebbende gebrui kers per perceelen, waarop de aanwezig heid van den kever vermoed werd, is met alle kracht aangevat. De Nederlandsche ambulance voor Finland. Naar wy van de zyde der ambulancecom missie van het Ned. Roode Kruis vernemen, heeft dr. Ch. Winckel uit Helsinki geseind, dat een ziekenhuis ter beschikking van de Nederlandsche ambulance zal worden ge steld. Dit ziekenhuis is gelegen op een af stand van circa 80 kilometer achter het front ten Noordwesten van het Ladoga- meer. Het telegram van dr. Winckel bevat te vens verschillende gegevens omtrent het aantal bedden en hetgeen aan personeel en materieel benoodigd is voor het in wer king brengen van de ambulance. Er wordt verzocht, naast een leider eenige chirurgen en assistenten, ongeveer twintig verpleeg sters uit te zenden. Zóó lekker is Sanostol! Zóó lekker smaakt Sanostol, dat de kinderen geen druppel aan den lepel willen laten, 'n Volwaardig, natuurlijk levertraanproduct, maar bovendien nog verrijkt met vita mine B uit het verwerkte mout en vitamine C uit het toegevoegd zuiver sinaasappelsap, dat Sanostol zoo smakeiyk maakt! En neemt het zelf ook, ter vergrooting van Uw weerstandsvermogen en Uw energie! Vraagt dan de nieuwe, voordeelige „familleverpakking" a f. 2.75, die 2% X zooveel bevat als de bekende flacon k f. 1.40. Hei lekkere levertraan-product BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA Er komen 15 opcenten °p de successiebelasting - De benzineprijs wordt 18,5 cent. - De koffie wordt 10 cent per pond duurder Razzia op communisten in Zweden. De politie van de Zweedsche hoofdstad Stockholm heeft Zaterdag een razzia op communisten gehouden 300 agenten wa ren daarvoor gerequireerd. In den vroegen ochtend werden maatregelen tegen het communistische blad Ny Dag" genomen, evenals tegen de lokalen der communisti sche partij te Stockholm en de woningen van zekere leiders Er zijn eenige personen gearresteerd, onder wie vreemdelingen, die geen bevredigend motief voor hun aanwezigheid konden geven. Verscheidene zakken met documenten zijn ter onderzoek naar de politiebureaux gebracht Huiszoekingen zyn ook verricht in de steden Gothenburg, Malmö, Lulea en el ders. PIN ANCIEELE STEUN UIT MOSKOU. De politie had inlichtingen ontvangen dat de Zweedsche communistische party uit Sovjet-Rusland groolié bedragen aan geld heeft ontvangen, waarschijnlijk met het doel nadeel te berokkenen. Begis 1934 werd een arbeider-delegatie uit Zweden uitgenoodigd tot een bezoek aan Moskou. Twee Zweedsche communis ten en een Noor. d'e tot de delegatie be hoorde werden te Moskou ontvangen door Kuusinen. den tegenwoordigen leider der zg. Finsche ..Volksregeering". Kuusinen heeft den drie communisten geld aangebo den voor communistische activiteit tc Stockholm en voor activiteit, van de ille gale communistische party in Finland. Ie der hunner heeft de tegenwaarde ontvan gen van 7000. kronen. Dit geld werd Zwe den binnengesmokkeld In verband daar mee werden tien personen gearresteerd, on der wie twee vreemdelingen. DUITSCHE K OLONISTEN HEBBEN AFRIKA MOETEN VERLAEN. Aan boord van het ss Urania" zijn 500 Duitsche kolonisten uit Tanganjika (mid den Oost-Afrika), die dit land op bevel van de Britsche autoriteiten hadden moeten verlaten, te Triest (Italië) aangekomen. Ook de suikerprijs zal stijgen. By de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, houdende heffingen ten behoeve van het Leeningfonds 1940. Dit wetsontwerp is reeds aangekondigd in de Memorie van Toelichting op het aan hangige ontwerp tot instelling van een Leeningfonds. Het strekt, zoo schrijft thans de minister van Financiën, om door tyde- lijke heffingen dekking te vinden voor de jaariijksche lasten der mobilisatieuitgaven, voorzoover deze niet rechtstreeks zullen kunnen worden afgeschreven uit de bate •an de herwaardeering van het goud, de op brengst der oorlogswinstbelasting en even- tueele andere aan den kapitaaldienst van het Leeningfonds ten goede komende mid delen. Zooals uit de onlangs ingediende begroo ting van het Leeningfonds voor 1940 blijkt, zal dit jaar dekking moeten worden gevon den voor een uitgaafpost van 18.1 millioen. Deze post, voortvloeiende uit de mobili satieuitgaven van 1938 en 1939, zal gedu rende 15 jaar op de begrooting van het fonds blijven drukken en zal in 1941 en vol gende jaren stijgen ten gevolge van wat in 1940 en onverhoopt ook daarna de mo bilisatie zal hebben gekost. Bij het scheppen van de jaariijksche mid delen voor het leeningfonds zal er derhalve rekening mee moeten gehouden worden, dat in 1940 rond 18 millioen te dekken zal zijn en in 1941 een hooger bedrag. Daar noch de duur der mobilisatie-uitgaven, noch het be drag dat daarvan rechtstreeks gedelgd zal kunnen worden, op dit oogenblik ook maar bij benadering te schatten is, kunnen de in komsten, welke op den duur aan het fonds uit jaariijksche heffingen zullen moeten toevloeien, thans nog niet worden geraamd. De minister is daarom te rade gegaan, voorhands te volstaan met een complex van heffingen, waaruit voor het reeds ingetre den jaar, waarin zij slechts over een deel vari het jaar zullen werken, een opbrengst van rond 18 millioen kan worden verwacht, terwijl dan in 1941 en de volgende jaren, wanneer deze heffingen over het geheele jaar zullen werken, haar opbrengst kan worden geraamd op 27 millioen. Dit bedrag zal het Leeningfonds in 1941 en volgende jaren in ieder geval behoeven. ER WAS NIET VEEL KEUZE. In de keuze was.de minister uiterst be perkt. Verreweg de meeste belastingen zijn in de achterliggende jaren verhoogd, ook in het uitdenken van nieuwe objeclen van heffing is in die jaren de uiterste dili gentie getoond. Daarbij komt, dat nog een tekort van 50 millioen op den normalen dienst dekking zal moeten vinden uit een met 30 millioen te verhoogen opbrengst van de inkomstenbelasting (aanvankelijk gevonden door een tijdelijke heffing van 15 opcenten op de gemeentefondsbelasting) en eene met 20 millioen te verhoogen opbrengst van de belasting op de naamlooze vennoot schappen (door omzetting van de dividend en tantième belasting in een wintsbelas- ting) Onder deze omstandigheden heeft de mi nister gemeend, dat door vier voorzieningen het op dit oogenblik voor het leeningfonds benoodigde bedrag op de minst schadelijke wijze zal kunnen worden verkregen. OPCENTEN SUCCESSIEBELASTING. In de eerste plaats wordt voorgesteld een heffing van 15 opcenten op de successiebe lasting. De bezwaren daarvan worden door den minister niet onderschat. Niettemin is de minister van oordeel, dat, waar de reeds drukkende inkomstenbelas ting binnenkort nog aanmerkelijk zal wor den verzwaard ten behoeve van den nor malen dienst, het onderhavige voorstel bo ven opcenten op die belasting de voorkeur verdient en, ondanks de ertegen aan te voe ren bedenkingen, in de gegeven omstandig heden als onvermijdelijk behoort te worden aanvaard. VERHOOGING DER BENZINE BELASTING. De tweede voorziening, die voorgesteld wordt, is een verhooging van de benzine belasting met een bedrag, hetwelk neer komt op een kleine 1.5 ct. per liter. Dit is evenmin een aantrekkelijke maat regel, maar een die, gezien den prijs welke voor de benzine betaald wordt in omliggen de landen, volgens den minister, toch niet als buitengewoon vexatoir kan worden be schouwd. De pompprijs p»r liter, die in Bel gië 23.4 cent bedraagt en in Duitschland (de mark op 75 cent gerekend) 30 cent, zal hierdoor te onzent «tijgen tot 18Vi cent. De voorgestelde verhooging zal als het jaarlijksch gebruik 400.000 kg blijft 7.600.000 opbrengen. KOFF1E-BELASTING. In de derde plaats is het oog gericht op een object van heffing, dat afgezien van een korte periode ten bate van het Land bouwcrisisfonds tot dusver onbelast bleef, namelijk de koffie. Hierop zal volgens het ontwerp 20 per 100 kg geheven worden. De opbrengst wordt geraamd op 8 milioen. OPCENTEN OP DEN SUIKER ACCIJNS. Als vierde middel wordt voorgesteld een heffing van 10 opcenten op den suiker- accijns. Op dit oogenblik worden op dien accijns geheven 10 opcenten ten behoeve van de gewone middelen en 30 opcenten ten behoeve van het Landbouwcrisisfonds; te zamen alzoo 40. Eenige jaren geleden werden op den sui- keraccijns 70 opcenten geheven, namelijk 30 |en behoeve van de gewone middelen en 40 voor het Landbouwcrisisfonds. Al zou het zeker niet raadzaam zyn, tot dit top- cyfer terug te keeren, zoo is de Minister toch van meening, dat in de tegenwoordige moeilijke omstandigheden tegen een verhoo- ghig met 10 opcenten onoverkomelijk be zwaar niet behoeft te worden gemaakt. De minister raamt de hoogere opbrengst van den suikeraccijns op 5,5. Thans brer.gt deze aecyns op 55 millioen. BEZUINIGEN? WAAROM NEEM JE GEEN SUNLIGHT ZEEP, ZOALS !K EN NOOIT ZEEP VAN ONBEKENDE HERKOMST jms'E 'I (Ingez. Med.) Naar het Engelsch van MARTIN PORLOCK. 63). n. Memorandum van Conunissaris Connor aan den Hoofdcommissaris van Politie. 21 October 193-. Strikt persoonlijk en vetrouwelijk. In aansluiting op onze discussie van gis teren in zake Revel, zend ik u hierby het dossier, dat ik samengesteld heb. U zult zien dat u gelijk had, toen u beweerde, dat er geenerlei gevolgtrekking uit gemaakt kon worden niettegenstaande den omvang van het materiaal. Zooals u weet heb ik my eenigen tyd aan het idee vastgehouden, dat Revel wel eens de langgezochte X zou kun nen zyn. Dat was het, wat my er aanvan kelijk toe bracht een uitgebreid onderzoek naar hem in te stellen. De resultaten van dat onderzoek zijn vervat in dit dossier. Hoewel het al spoedig aan het licht kwam, dat Revel en X niet één en de zelfde per soon waren, was de strekking van de bin nengekomen informaties m.i. van dien aard, dat een voortzetting van het onderzoek naar Revel's doen en laten my alleszins ge rechtvaardigd voorkwam. Ik zeg nogmaals: niemand, die volkomen vrijuit gaat, kan zoo negatief zyn als Revel. Ik hoop dat deze toelichtingen, alsmede de studie van dit dossier u er van zullen overtuigen, dat ik mijn bevoegdheid niet te buiten gegaan ben. De voornaamste gronden waarop ik Re- vel wantrouwde niet als X, doch als een persoon, die mogelijk onze aandacht ver diende waren: 1. Zyn onnaspeurlijke bronnen van in komsten; 2. Het feit dat hij den indruk maakt in eenigerlei betrekking tot dien taxichauffeur Palmer te staan. Dit is ech ter onmogelijk te bewijzen en wat dien Pal mer aangaat, moet ik toegeven, dat tegen dien man niets in te brengen is, niets con creets althans; 3. De geheimzinnige her komst van zijn ongemeene auto; en 4. zyn belangstelling voor de arrestatie van X. Ik kan de gedachte maar niet van mij afzetten, dat het versterkte poiltie-toezicht in Londen in een of ander opzicht niet in Revel's kraam te pas kwam en dat dit het motief was van zyn ongetwijfeld schitte rend werk in de zaak X. Dienaangaande zou ik dan ook uw bijzondere aandacht willen vragen voor de rapporten van- hedenmor gen, waarin verslag gedaan wordt van de plundering bij Lagerstrom. Ik heb Battles en vier van zyn beste mannen met het on derzoek belast en zou lieelemaal niet ver baasd zyn, als zy een versterking zooal niet een bevestiging van mijn theorie vonden. Mocht u van meening zyn, dat ik op eenigerlei wy'ze mijn bevoegdheden- te bui ten gegaan ben ten aanzien van Revel, dan zal ik gaarne onverwijld mijn ontslag in dienen. (get.) P. Connor, Commissaris. P.S. Er komt zoojuist een bericht binnen, inmiddels reeds telefonisch aan uw secre taris doorgegeven, dat Lagerstrom aan Battles verklaard heeft, dat hy ingeval van een arrestatie de inbrekers niet gerechte lijk wenscht te vervolgen. Hy geeft geen redenen op. Battles vertelde mij, dat hy van Craddock van de Morning Herald ge hoord heeft dat Lagerstrom een brief ge kregen heeft met de mededeeling, dat hij Om groote dingen te doen, moet men er misschien nog grootere beden ken. UUllUUUUUUUlWUlUUlUUUUlllllUUlUUllUUUUlUUUUlUUUUUllUUUlUUUlUUllUUl zijn eigendommen weer terug kan krijgen, indien hij zich bereid verklaart een zekere som te betalen. Dit alles wat Craddock weet en onze mannen zyn machteloos. Wij kun nen Lagerstrom niet dwingen. Het ziet er naar uit, dat wy deze zaak zullen moeten opgeven. III. Memorandum van den Hoofdcommissaris van Politie aan Commissaris Connor. 21 October 193- Strikt persoonlijk en vertrouwelijk. Je memorandum van heden zoomede bij gaand dossier ontvangen. Heb van je be merkingen kennis genomen. Ik ben niet van opinie, dat je je bevoegdheden te bul ten gegaan bent, doch wel, dat je een op zich zelf zeer begrijpelijke verdenking door buitengewone omstandigheden de propor ties van een idee fixe hebt laten aanne men. Wat je P.S. met betrekking tot de Lagerstrom-affaire aangaat, hoop ik, dat je nu tenminste zult ophouden met achter elke zaak, die zich voordoet, Revel te zoe ken. Doe me een plezier en sluit het dos sier af. Verspil je tijd niet langer. Indien je verdenking eventueel eenige reden van bestaan mocht hebben, zal zulks ongetwij feld langs den gewonen weg wel aan den dag komen. (get. Hector Frensliam. Hoofdcommissaris van Politie. IV. Brief van Sir Hector Frensham aan Nicholas Revel. 23 October 193— Beste Revel. Ingesloten zend ik je tevens een brief van den minister van binnenlandsche zaken, die je bedanken wil voor den onmetelijken dienst, dien je de politie in het bijzonder en het land in het algemeen bewezen hebt. Als je de kranten ingezien hebt, zul je gemerkt hebben, dat je verzoek om van publiciteit verschoond te blijven, geëerbiedigd is. Zoo als je in'den brief van den minister van bin nenlandsche zaken zult lezen, vraagt men zich in officieele kringen af, welke vorm van erkentelijkheid je aangenaam zou kun nen zijn. Ik heb den minister van binnen landsche zaken al gezegd, dat je heelemaal geen „blyk van waardeering" begeert, maar ik veronderstel, dat hy dit liever uit je eigen mond (of pen) zou willen vernemen. Ik doe hierby ook een copie van een do cument, waarin je, naar ik vermoed, wel zeer veel belang zult stellen, namelijk: het dagboek van den man, die wy als X ken den, maar wiens ware naam John Summer- lees was. Het dagboek heeft verder geen commentaar van noode. Natuurlijk, de man was krankzinnig en ik geloof, dat het me voor den armen kerel spijt. De reeks van betreurenswaardige conflicten met de po litie, die reeds in zijn jonge jaren inzette, was voor een mentaliteit, die nooit erg evenwichtig geweest was, te veel. Tusschen twee haakjes, je zult merken, dat het eer ste conflict in Farnley in Surrev plaats had. Je hebt het heelemaal bij het rechte einde gehad, tot zelfs op dit punt, toe! Je zult je ongetwijfeld nog wel herinneren, dat je op mijn bureau in Scotland Yard gezegd hebt, dat Farnley wel eens de bron van al de ellende kon zijn en dat daarom juist daar de eerste moord gepleegd was. Het spijt my buitengewoon, dat je nu juist weg moest. Ik had je zoo graag nog eens gesproken, doch wacht nu maar tot. je weer terug bent. Ik adresseer dezen brief aan je zaakwaarnemer, die er dan wel ver der voor zal zorgen, dat je hem in handen krijgt. Je moest eens weten wat er alle maal in mij omgaat. Ik kan je deze gevoe lens onmogelijk beschrijven en wacht daar dus mee tot ik je weer spreek, wat, naar ik hoop, heel gauw zal zijn. Met. hartelijken groet, Hector Frensham. P.S. Verzuim s.v.p. niet mij onmiddellijk een seintje te geven, wanneer je weer terug bent. V. Brief van den lieer Revel aan lady Vayle. 15 November 193 Beste Jane. Wanneer je dezen brief ontvangt, zul je niet langer mejuffrouw Frensham zijn. Mag ik je bij dezen mijn gelukwenschen aanbie den? In weerwil van wat ik in 't verleden gezegd mag hebben, vóór ik met je man kennis maakte, zijn deze gelukwenschen volkomen oprecht. Ik voor my kan slechts hopen, dat je tegen den tyd, dat ik weer in Londen terug ben, in zooverre weer in je gewone doen bent, dat je je althans je ver plichtingen ten aanzien van mij zult herin neren. Ik stuur je hierby een klein ca deautje, namelijk een statuette. Het is hee lemaal van echt brons. Je man heeft er ai eens kennis mee gemaakt en ik hoop maar, dat hij het net zoo mooi zal vinden, als ik weet dat jij zult doen. Zooals ik sir Hector reeds geschreven heb, zal het naar ik vrees.wel een tijdje duren voor ik weer in Londen terug ben. Ik maak het hier uitstekend en heb zoo'n idee. dat de Londensche lucht mij op het oogenblik niet al te best zou bekomen. Het lijkt my in ieder geval verstandiger om nog maar een poosje weg te blijven. Au revoir, myn waarde lady Vayle. Je oprechte en zeer toegenegen Nicholas Revel. EINDE.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 5