STADSNIEUWS Rein m witt&i dan wit STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE Nee-n Akkertje. MIDDELBURG VERBODEN OP HET IJS TE GAAN. De aandacht wordt cr op gevestigd, dat het ijs in de vesten van slechte kwaliteit is. De polit.e heeft het ijs hedenmorgen ge keurd en van onvoldoende sterkte bevon den. Het is dus verboden zich op het ijs te begeven. ZIJ HADDEN NOG IETS TE GOED. De politie alhier heeft gisteren twee per sonen aangehouden, M. J. W. en W. J. H. zonder vaste woon- of verblijfplaats, die nog gevangenisstraf en hechtenisstraf te goed hadden. Zij zyn respect, aan den officier van justitie en aan den ambtenaar van het 0. M. overgegeven. HERSCHOUNG ETC. VAN WERKLOOZEN. In het nummer van gisteren is onder de namen in het stuk over de scholing, her scholing en omscholing van werkloozen weggevallen die van den heer J. H. Klaren- beek, directeur der Avondschool voor Nij verheidsonderwijs, die evenals de heer C. Doets, directeur der Ambachtsschool zitting in de Commissie voor dit werk heeft ge nomen. Bevorderingen ter secretarie. Ter gemeente secretarie alhier werd m. 1. v. 1 Febr. 1940 bevorderd tot commies 2e klasse de heer W. F. van Riet en tot amb tenaar le klasse de heer A. J. Bliek. POSTDUIVENTENTOONSTEIXING. Daar de M.T.V. dezen winter geen ten toonstelling hield, besloot de Postduivenver- eeniging „Zeelandia" een onderlingen wed strijd te houden en zoo troffen wij heden morgen ruim 100 dieren der leden in de bo- venachterzaal van Sint Joris aan. De dieren maken allen een goed verzorg den en goed gevoeden indruk cn ook de keurmeester verzekerde ons, dat de door hem reeds beoordeelde dieren een uitste kenden indruk maakten. De tentoonstelling is hedenmiddag en avond geopend en mor genochtend en -middag. DE WERKLOOSHEID. Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden heden ingeschreven: geheel werkloos 490 mannen en 19 vrouwen; gedeeltelijk werkloos 7 m. en 0 vr.; niet werkloos 8 m. en 2 vr.; in werkverschaffing 159 m. en 0 vr. Algemeen totaal vorige week 700; bijge komen 30; afgegaan 45; over 685. Bij Kon. besluit is met ingang van 16 Febr. 1940 benoemd en aangesteld, ter na dere indeeling door af vanwege den minis ter van Defensie; tot majoor bij het wapen der infanterie, de kapitein U. C. C. Noorden bos, van het 14e R. I.. worden Uw tanden indien U poetst met In tuben van 60, 40 en 25 c flngez. Med.] 10ES CHR. NAT. WERKMANSBOND. De ring Z. Beveland van den Chr. Nat. Werkmansbond hield haar jaarvergadering in de Prins van Oranje. De voorz. de hr. A. C. Lankester, heette in zijn openingswoord in het bijzonder de jongste afdeeling Yerseke wel kom, terwijl spr. memoreerde, dat de af deeling Borssele weer blyk van nieuw le ven gaf. Spr. wees voorts op het vele werk der andere afdeelingen. Nadat de heer G. Gorsse een inleiding had gehouden naar aanleiding van Math. 15 3239 bracht de secretaris, de hr. C. de Graaff zijn jaarverslag uit, waarin een overzicht gegeven werd der gehouden ver gaderingen en de actie tot het oprichten van nieuwe afdeelingen. Hierna sprak de heer Dronkers, namens het Provinciale Comité een opwekkend woord, waarna ds. Bons een inleiding gaf over de Oxfordbeweging gevolgd door een geanimeerde onderlinge bespreking. Een en ander werd door samenspraken en zang af gewisseld. De goedbezochte bijeenkomst werd beslo ten met een woord van ds. Bunjes van Borssele naar aanleiding van de eerste verzen van Hebr. 12. TOENEMENDE VORST. „Ijsvermaak" deed weer wat. We wezen er reeds meermalen op, in den regel loopt het mis als onze actieve vereeniging „Ijsvermaak" maatregelen neemt voor een of ander ijsfeest, of re kenende op vorst en dooi. Sinds vele jaren is eigenlijk slechts één festijn, het schóón- rijden, onder normale omstandigheden ge houden kunnen worden. Ook het ge- costumeerd rijden kon, veertien dagen ge leden nog plaats vinden, doch onder een zware sneeuwbui die er toch veel afbreuk aandeed. De eerste dooi-periode was „T.Jsvermaak" er nogal vlug bij om de zaak af te breken. En de palen en electrische geleiding lagen nog niet goed en wel op den walkant of de vorst zette weer zoo krachtig in, dat de verlichting weer dadelijk aangebracht moest worden. Het was uithalen en weer per omgaande inzetten geweest. Ditmaal keek „Ijsvermaak" wat langer de zaken aan. Het begon Zaterdag op Zon dag te dooien maar „IJvermaak" wachtte listig af: Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdagen toen pas, er stond inmid dels een voet water op het ijs, ging men de zaak afbreken. Donderdagavond was men er gereed medeverderen uitleg is over bodig. Van stonde aan begon het weer te vriezen. Vrijdagmorgen lagen de vesten weer dicht en hedenmorgen keken de yslief- hebbers weer verlangend naar de gladde banen die er, op het oog, uitstekend uitzien. Het is wel merkwaardig! De Bilt zal voortaan wel wat nauwer op de maatregelen van „Ijsvermaak" te Goes gaan letten! DE WERELD-GEBEDSDAGVOOR VROUWEN. Gisteravond is in. het gebouw der Chr. Bewaarschool te Goes de jaarlijksche ge bedsdag gehouden. Het treffende hiervan is, dat tegelijkertijd in alle landen der we- WEERBERICHT DE BILT: Helder tot halfbewolkt met strenge tot matige vorst des nachts en overdag matige tot lichte vorst, matige tot zwakke Oostelijke tot Noordelijke wind. Zo. 11 Febr. Zon op: 7 h 28; onder: 17 h 02. Licht op: 17 h 32. Maan op: 8 h 15; onder: 20 h 45. Ma. 12 Febr. Zon op: 7 h 26; onder: 17 h 04. Licht op: 17 h 34. Maan op: 8 h 38; onder: 21 h 47. E.K. 16 Febr. Hoog- en iMtrmt+T j® VUeolngeas Februari. Zaterdag Zondag Maandag Hoogwater. 10 2.29 14.54 11S 3.01 15.27 12 3.34 15.59 Langwnter 9.10 21.08 9.41 21.37 10.11 22.05 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwator te Wemeïdinges Februari. Hoogwater. Laagwater Zaterdag 10 4.29 16.49 10.04 22.15 Zondag 11S 5.01 17.20 10.37 22.47 Maandag 12 5.32 17.50 11.08 23.16 reld, in alle talen, de nood dezer wereld aan God wordt opgedragen. Het comité voor Goes bestond uït de dames Donner en Roskes, terwijl de vrou wen in grooten getale waren opgekomen Na gemeenschappelijk gezang opende mej. Roskes met gebed en het lezen van Psalm 72 Daarna werd dit Bijbelwoord nader door haar verklaard. Zij wees op den bij zonder ernstigen tijd waarin wij leven Dat wij dan, als geloovigen, veel mogen bidden tot God. om vrede in onze harten, door onze Heere Jezus Christus en ook dat Hij de wereld genadig moge zijn in haar grooten nood. Na het zingen van en kele liederen sprak mej Donner naar aan leiding van 2 Koningen 6 vers 14—17. Zij vestigde vooral de aandacht op vers 16, waar geschreven staat „Vrees niet. want die bij ons zijn, zijn meer dan die bij hen z\jn;" Dit ervaart ook het Finsche volk dat zoo zwaar wordt beproefd. Him strijd ls een geloofsstrijd.' Het gaat daar niet om grondbezit, maar het is een strijd van ge loof tegen ongeloof, van God tegen satan. Laten wij veel bidden dat God ons bij den vrede wil bewaren. Nadat nog was gezon gen eindigde mej. Donner met dankgebed. MARKTBERICHTEN Middelburg, 9 Febr. Groentenvei- ling. Spruiten 12—30 c., Witlof 11—31 c., Schorseneeren 2032 c., Koolrapen 1,5 3,5 c., Breekpeen 24 c., Andijvie 1530 c., Uien 13,5 c., Kroten 24 c., Sav. kool 25 c., Roode kool 47 c., Boerekool 5 13 c., Witte kool 5,5 c., Prei 816 c., alles per kg. Knolselderie 2—12 c., Cyclamen 5 c., beiden per stuk. Goes, 9 Febr. Veïlingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten: Andijvie 9, Breek peen 2,50—3,50, Koolrapen 3,00—3 50, Uien 2, Waschpeen 3, Gele Sav. kool 6, Boere kool 9,50—13, Prei 10—13, Aardappels 1,50— 3, per 100 kg. Knolselerij 1,503,50, per 100 stuks. BIOSCOPEN MIDDELBURG. ELECTRO. Gunga Din. Het Britsche imperium heeft in zijn Indië vooral met de woeste bergstammen nogal eens het een en ander te stellen gehad. Zonder dat dit altijd bekend werd, leverde het prachtige koloniale leger keer op keer slag met de woeste horden en menige Brit vond in het berglandschap van Noord- West Britsch Indië een harden dood. Dit schijnt intusschen vrijwel tot 't ver leden te behooren. In den loop der jaren zullen deze stammen wel zooveel respect voor de wijze, waarop dergelijke opstanden gedempt werden, gekregen hebben, dat zy zich nog wel eens zullen bedenken alvorens de vijandelijkheden te heropenen. Deze Amerikaansche film nu brengt den strijd der Engelschen tegen zulk een horde in beeld. De secte der Thugs is na 50 jaar werkloosheid, zich weder gaan roeren. De Thugs zijn dooders, die tevoren het 'graf voor hun slachtoffer delven en gewapend zijn met een worgdoek en een houweel. Eigenaardig genoeg worden zij hier door negers voorgesteld. 10.000 Thugs maakten in een jaar 30.000 slachtoffers. Een voor uitgeschoven post wordt door hen voledig uitgemoord, waarop een patrouille uitgezonden, die een warme ontvangst krijgt en zeer gehavend terugkeert. Er zal dan een strafexpeditie plaats vinden. Drie sergeants zijn onafscheidelijke vrienden en gedrieën voor geen klein gerucht vervaard. Zij komen in den tempel der godin Kali terecht, door de Thugs gevangen genomen en tenslotte worden zij door de Engelschen, na harden strijd, bevrijd, waarbij de water drager Gunga Din een groote rol speelt. Naar dezen is het gedicht van Kipling ge noemd en de film werd er op gebaseerd. Deze omvangrijke film, waarin Gary Grant, Victor Mc Laglen en Douglas Fair banks het onafscheidelijke drietal vormen, is uitstekend verzorgd. De opnamen van het groote gevecht aan het slot zijn magni fiek, terwijl vooral de sinistere samenkomst der Thugs in den tempel van Kali van een beangstigende realiteit is. De zes van de marine. Alladin is levensmoe en wil zijn toover- lamp daarom goed bezorgen, waartoe hij haar begraaft. Zij komt echter weer aan de oppervlakte, raakt in het oud ijzer ver zeild en komt tenslotte als knoop in het be zit van een matroos, die met zijn 5 lotgenoo> ten op een vreemde manier in den dienst verzeild is. Als de macht van de knoop ontdekt is en de slaaf plichtsgetrouw ver schijnt en de bevelen' zijns meesters uit voert, zijn de mogelijkheden voor het zestal onbeperkt. Bijzonder grappig is een en an der uitgewerkt. Wat zij allemaal beleven is niet na te vertellen. Het is echter de moei te waard. De Spooktrein. Weer eens een Nederlandsche film. En een van goede kwaliteit. Trouwens, dat mag men nu zoo langzamerhand ook wel gaan verlangen. De tijd van experimentee- raakt voor de Nederlandsche filmin dustrie nu toch 'zeker zoo zoetjes aan voorbij. Toch heeft deze eerste periode zijn vele voordeelen gehad, waarvan in latere films de vruchten konden worden geplukt, al heeft men dit helaas niet altijd gedaan Twee voorname dingen kwamen echter wel vast te staan; ten eerste dat een goe- buitenlandsche regisseur niet gemist kon worden en voorts dat het g,egeven i/oor de te vervaardigen film niet per sé een Hollandsch cachet van noode heeft Een voorbeeld hiervan is „De Spooktrein". Dit verhaal van Arnold Ridley, voor velen niet onbekend, heeft geen beperkte gren zen De Amerikaansche filmindustrie heeft er reeds eerder een rolprent aan gewijd. Het is een griezelverhaal juist geknipt om er een spannende film van te producee- ren Maar daarvoor is een goed - regisseur noodig. Karei Lamac heeft met deze rol prent bewezen dit te zijn. Want deze Neder landsche film, een „Thriller" zooals dé Amerikanen dit kernachtig uitdrukken, zit goed in elkaar. I-Iet verhaal wordt vlot in beeld gebracht, er is geen hortende en stootende overgang van het eene beeld in hét andere of van de eene handeling in de andere te bespeuren. Maar nog het meest te waardeeren is wel, dat het ge geven onderhoudend en boeiend wordt voorgezet Er is hoegenaamd geen mo ment. dat de aandacht verslapt, integen deel in sommige gedeelten heeft men een juiste sfeer, weten te treffen en het ver haal spannend kunnen houden. Deze film verdiént dan ook de volle aandacht; zij is het ruimschoots waard. De Nederlandsche filmspelers die in ,.De Spooktrein" optreden slaan er zich ook nu uitstekend door. Er zijn in hun spel natuurlijk hoogtepunten en momenten waarin tooneelspel nog wel eens om het hoekje komt gluren Maar de eindindruk moet uitstekend luiden. Jan Musch trof ons het meets in de scène, waarin hij het verhaal van de spoken eri de booze geesten doet. Louis Borell is een lustige, vlotte opgewekte kerel, die zich met groot ge mak in deze omgeving beweegt. Ook Fien- tje de la Mar en Cissy van Bennekom hou den een belofte in. Verder spelen om. nog mede in deze film Sara Heyblom, Albert Engers, Nico de Jong, Julia van Dor.'gen en Lou Ezérman. Men verzuime deze Nederlandsche film niet. Het zeer uitgebreid voorprogramma be vat o.m. een aardige, teekenfilm, een win- tersportfilm, muzikale rolprent etc BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 86% Zeeuws I-Iyp. B-3% 82 Cities Service Cy. P 195S 5 51—51% Balaafsche Petr. Mij-3% 88%—88 A Amsterd. Bank 8686% A Ned. Gist- en Spiritusf. 323%—323% A De Schelde NB. 44—45% C Am. Smelt en Ref 39—38% A Houth. Alberts 64 C Chesapeke en Ohio 31%— 31% C Pref. Kansas City South 13%13% C Union Pac. Rr 72%73% NeJ 38 1000-3 85—S5 O. Indie 37 1000-3 86%—86% A Koloniale Bnk. 161162 A NI. Hbk. 600 105%—106 C Ned H. M. 1000 86—85% A v. Berkels Pat 24% C Calvé-Delft 56% A J_,ever-£Sios en Unilever 9191-% A Philips Gem. B. afg. 116%—117%-16% C Am Car en Foundry 19%—19%-% C Anaconda Cop. 21%22-21% C Beuiuenem Sl. 58%58%-% C General Motor 40%—40% C Kennec Copper 28%—27%-28 C North Am. Aviation 1919 C Rep. Steel 16%—16%-% C U. States St. C. 44%—44%-% C North Am. Cy. 17—17% A Kon. Petr. My. 252%—251-50% C Contin. Oil Cy. 17%-17% C Phillips Petr. Comp. 29%—29% C Shell Union O.C. 9-9-8% C Tide Water Ass. Oil 8%—8% A Ned. Scheepv. U. 110%—110-% A H.V. Amsterdam 387385-84 A N.I. Suiker U. 226%—226% A Deli Batavia 128%—128 C Deli My. 1000 ISO—180%-% BEURSTHERMOMETER ZATERDAG. Rubber Markt Amerika Philips - Ohl.Marlct - Philips Schepen - Tabak Suiker A Senembah 141%142% C Pensylvania Rr. 17%17% C Southern Pac. Cy. 11—10% A Southern Rlw. 13% A Amst. Rubb. C. 193%—193-% A Deli-Bat. Rubb. 153-155-56 A Hessa Rubber 105—105% A Serbadjadi S.R. 98—98%-99% WISSELKOERSEN. Heden. Gister» Londen 7,49 7,47% Beriyn 75.40 75.40 Parüs 4,24% 4.24 Brussel 31,70 31.62 New-York 1,88% 1,88 Welke distributiebonnen geldig zijn. De volgende distributiebonnen zyn op het oogenblik geldig: bon 4, geldig tot en met 15 Februari, recht gevend op kg peulvruchten; bon 13, geldig tot en met 29 Februari, recht gevende op 1 kg suiker. VLISSINGEN ScAe/e hoofdpijn moge van hier uitgaan naar den buik spreker en zijn pop, Joop Theunis. MAW kan weer terugzien op een avonë vol genot en afwisseling. ZUID-BEVELAND. Geslaagd. Voor het machinisten-diploma B slaagde heer C. Gelderman en voor het examen rachot eiegrafist 2e klasse de heer P. J. Speijer, beiden alhier, leerlingen van de De Ruyterschool. WALCHEREN GOES. GRAND THEATER. Tarzans verbanning. Boven het oerwoud, boven Tarzans ge bied, cirkeltt een vliegmachine, die een noodlanding moet maken en geheel ver nield wordt Alleen een baby blyft spaard en deze wordt door Tarzan en Jane gevonden. Tarzan staat eerst wat vreemd tegenover dit kleine menschje, maar spoedig hecht hij zich aan den jongen en voedt hem tot zijn evenbeeld op De klei ne „Boy", zoo heeft Tarzan hem noemd. leert klimmen en springen zwemmen als zijn pleegvader en groeit hem byna over het hoofd. Ook met wilde dieren leert de knaap omgaan maar intusschen blpt de wildernis voor hem toch vol ge varen en vooral Jane staat eiken doodsangsten uit dat hem iets overkomen zal. f Dan, Boy is reeds acht of negen jaar ge worden, bereikt een expeditie de waar de vliegmachine neergestort i dan blijkt „Boy" de erfgenaam van een groot vermogen te zijn' Tarzan. en ook Jane, willen den jongen eerst niet missen, maar tenslotte weet men Jane te overtui gen, dat de jongen recht heeft op een op voeding in de beschaafde wereld. Jane lokt dan Tar.zan in een val en trekt met de expeditie mede weg Dan echter ont dekt zij, dat de blanke expeditieleden niets goeds met den knaap in den zin hebben, omdat zijzelf, na den jongen de naaste erf genamen zijnde, belust zyn op de mïllioenen- erfenis. Tot overmaat van ramp wordt de expeditie overvallen door een wilde volks stam,. maar dit wordt tenslotte het behoud van Jane en Boy, want de jongen-weet te ontsnappen en Tarzan te bevryden, die dan met zyn leger apen en olifanten wraak neemt en met Jane en den jongen als triomphater naar zyn paradijs terugkeert Het is een spannende, goed gespeelde geschiedenis waarbij men opnieuw geniet van de indrukwekkende natuur-tafreelen en van de prachtige staaltjes van. den krach tmensch Johnny Weismüller, het goede spel van Maureen O'Sullivan en den kleinen Johnny Sheffield Ook wat van de dieren in deze film te zien krygt is alleen weer een gang naar het bioscoop theater waard Eon dubbele bruiloft'. Het eerste hoofdnummer Een dubbele bruiloft", met William Powell en Myrna Loy in de hoofdrollen, is een malle ge schiedenis van een kunstschilder die in een woonwagen huist en van een aardige maar zeer nauwgezette jongedame, die in alles wel het tegenbeeld van den vroolyken zwerver is. Maar uitersten trekken elkaar aan en ook deze men^chen vinden elkaar aan het eind der geschiedenis Doch het gaat er raar by toe. .Vooral aan het slot: zoo, dat men er tranen bij lacht! Hel strand wordt vrijgegeven. Ook dezen zomer volop vertier, in dien de internationale toestand er niet nog slechter op wordt. Naar wij vernemen heeft er deze week op de provinciale griffie te Middelburg een- conferentie plaats gehad tusschen de be voegde autoriteiten inzake de kwestie der Walchersche stranden. De vrees, dat dit jaar in verband met de mobilisatie het strandvertier achterwege zou moeten bly- ven, is voorbarig geweest. De stranden zullen zooveel mogelyk wor den v r g e g e' v e n, uiteraard met dien verstande, dat militaire belangen niet in het gedrang komen en de internationale toestand ons land geen nieuwe zorgen gaat baren. Het streven, ook van de militaire auto riteiten, is er opgericht, intact te houden, wat maar even in tact gehouden kan wor den, zulks in de eerste plaats met het oog op de belangen, welke Walcheren by het Vreemdelingenverkeer heeft. Als de situa tie dus zoo ongeveer blyft als in de afge- loopen maanden, zal er ook dezen zomer volop van de geneugten, die het strand briedt, geprofiteerd kunnen worden. Ongeveer 20.000 kinderen komen dit jaar Walcheren bezoeken. Dank zy in de eerste plaats de 'groote propaganda van de Nederlandsche Spoorwe gen en met name van haar propagandiste, mej. Kuntze, zal de verleden jaar zoo uitstekend geslaagde proef voor het doen bezoeken van Walcheren door kinderen uit andere deelen van ons vaderland er kwamen er verleden jaar ongeveer 9000 uit Zuid-Limburg dit jaar worden herhaald. Ook nu zal de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer haar medewerking ten volle i verleenen en zeker zullen de dames en hee- ren meisjes en jongens, die verleden jaar als gidsen hun hulp verleenden, ook nu niet achter blyven. Voorloopig kan worden gerekend op een 19.000 a 20.000 kinderen, die komende o.a. uit de Provincie Utrecht, op 20 verschillen de dagen dus telkens 1000 naar Walche ren komen en hier dan in drie groepen langs verschillende routes. Zoowel Middel burg, Vlissingen, als ook Domburg en West kapelle met "autobussen zullen bezoeken. Er is verleden jaar reeds een groote pro pagandistische kracht uitgegaan van deze bezoeken en het mag zeker worden toege juicht, dat dit jaar nog meer kinderen en leiders en dat uit andere deelen van ons land, naar hier hopen te komen. Cabaret-Uitvoering. VEERE. Onder auspiciën van O. en O. heeft het cabaret-gezelschap van Joop Theunis Vrydagavond in de zaal van Het Lammetje voor een geheel gevulde zaal een uitvoering voor de leden en genoodig- den van MAW gegeven. Na verwelkoming door den voorzitter, den heer Van Mil, werd in vlug tempo zeer vlot en steeds amusant en genietbaar programma afgewerkt, waarvan de accov- deonmuziek al byzonder in den smaak viel. Mogen wy de chansons van Thilly van Vliet en een aardig één-hetertje, den ry- wiel-equilibrist en de verbindende teksten door den leider-conferencier niet vergeten, ëen woord van byzondere waardeering (Ingez. Med.) VEREENIGING „ZIEKENZORG^ BIEZELINGE. De vereeniging „Zieleen- zorg" kwam in het lokaal Algemeen Be lang onder voorzitterschap van den hr Slabbekoorn in algemeene ledenverga dering byeen. De voorz. heet alle leden welkom, in zonderheid dokter I. J. Risseeuw. Dokter Pfeiffer en zuster Kuyper waren verhin derd. Den secretaris, den heer A. van der Graaff werd dank gebracht voor zyn by zonder uitgebreide weergave van de no tulen, waarin herdacht werd het 25-jarig bestaan der vereeniging penningmeester, de hr C. Lansen deed rekening en verantwoordig Het kas saldo over 1939 bedroeg 41. Uitgereikt werden 324 liter melk. het vorige dienst jaar was dit'538 Namens de commissie, welke de reke ning en bescheiden had gecontroleerd, bracht de hr K. de Koeyer op rym ver slag uit, hetwelk zeer in den smaak viel i de stemming er ïn bracht Als nieuw plaatsvervangend lid voor de- commissie werd de hr C. Niemvdorp aangewezen. Besloten werd ook voor 1940 weder een 50 af te dragen voor de vereeniging Wykverpleging Jaarverslag van den secretaris: Minder versterkende middelen werden uitgereikt, enkele nieuwe verplegingsartikelen werden weder aangeschaft, zoodat het materiaal zich in goeden staat bevindt. Aan alle verplichtingen kon voldaan worden. Hét ledental klom van 249 tot 266. Door 44 lé den werd gebruik gemaakt van de artl-^ kelen. De aftredende bestuursleden: de heeren A. Slabbekoorn, C. Traas en D. Poortvliet werden herkozen. Dank voor werven van leden werd toe gebracht aan den hr M. J Snoep. Aan het eind gekomen van deze vergade ring dankte de voorz. allen voor betoonde medewerking, en deelt de secretaris mee, dat hij den tyd gekomen ziet om als be stuurslid en secretaris te bedanken. De laatste gebeurtenissen in de gemeente no pen hem hiertoe Spr. is nu 76 jaar en wil gaan leven als een vergeten burger, wat rust genieten. Na rijp beraad kwam spr. hiertoe. Een vriend van hem heeft ge zegd: Je wordt te oud, ze willen op je plaats gaan zitten Welnu zegt spr. ik wil die" plaats vrygeven en jongeren kun nen die nu innemen. - De voorzitter drukt er zijn spyt over uit dat deze vereeniging hiervan het slacht offer moet worden. Spr. heeft gezegd oR de jubileumvergadering: by de ouden is de wysheid. Spr dringt er met klem op aan dat de secretaris zal blyven. Burgemeester Bierens wijst op de goe de onderlinge verstandhouding welke steeds in het bestuur van Ziekenzorg aanwezig WDe voorz. zegt niet te willen komen op datgeen wat anderen den secretaris aan deden, maar wyst op de 26 jaren welke hij de vereeniging zyn diensten bewees als bestuurslid Gaat u zich gerust 8 dagen beraden.atste zegt de secretaris toe. Er zal een commissie uit het bestuur hem trach ten te bewegen dit jaar in elk geval nog aan te blyven I-Iierna sluiting. Loop der Bevolking. DRIEWEGEN. Loop der bevolking over Januari. Ingekomen: geen. Vertrokken: W. A. van Loo naar Rilland-Bath E 3; J. A. Paauwe naar Haar. lem, Zeilweg 279. Opbrengst collecte. YERSEKE. De collecte voor A steun (voor hen die geen Rylissteun of werkver schaffing genieten), bracht in onze ge meente op 50,93. (Vervolg Provincienieuws 3e pagina;»

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2