MuDELBÜRG HEEFT GRÜOTSCHE PLANNEN VOOR DE WERKLOOZEN. STADSNIEUWS De Raad van Kloetinge vergaderde Pogingen om hen door scholing, herscholing en omscholing weer in te schakelen in het productieproces. Hoop op spoedige resultaten. 'B. en W. van Middelburg hebben groot- sche plannen met betrekking tot één der dringendste problemen van onzen tijd, de werkloosheid. Het is de bedoeling en de nieuwe wet- houder van Gemeentewerken c.a. en So ciale Zaken, de heer P. Ph. Paul, is daar bij naast den burgemeester de leidende kracht ,om naast en boven de gewone .maatregelen, die voor de door werkloos heid getroffen groëpen van onze bevolking .zyn eh worden genomen, maatregelen te nemen, welke een blijvend nut hebben. De thans bestaande voorschriften op dit gebied hebben over het algemeen tot doel. het lenigen van den directen nood der werkloozen en hun gezinnen. De werkver ruiming stelt hen te werk aan objecten, •welke anders wellicht onuitgevoerd bleven, ■doch waardoor thans het uitgekeerde geld :meer nut oplevert dan wanneer het als .steun zou zijn betaald. Voor de werkloozen zelf beteekent het op deze manier ontvangen geld echter niet meer dan steeds opnieuw een tijdelijke le niging van den nood. Er zijn onder hen vele werkzame man nen, die veel en veel liever weer „gewoon" aan het werk zouden zijn in hun eigen be drijf of vak en die slechts, omdat het niet anders kan, naar de werkverruiming gaan. Hen, die zoo denken, die willen werken, maar om de een of andere reden geen kans meer krijgen, willen B. en W. nu helpen. De ervaring heeft geleerd, dat bij de Ar beidsbeurs herhaaldelijk arbeiders van een bepaald vak ingeschreven staan, die op een zeker oogenblik of in een zekere periode „over" zijn, terwijl tezelfdertijd aan de Ar beidsbeurs aanvragen komen voor arbeiders uit een andere, doch aanverwante, vak groep, waaraan niet kan worden voldaan, zoodat dezen van elders moeten komen. Hierbij loopt men bovendien de kans, dat het bedoelde werk slechts tijdelijk is, zoodat- de naar hier gekomen arbeiders op een gegeven oogenblik ook werkloos wor den en zoodoende de lasten voor de ge meente nog verzwaren. Afgezien hiervan echter is het te betreu ren, dat herhaaldelijk arbeiders van elders werk vinden in een plaatselijk of provin ciaal bedrijf in onze plaats of provincie, terwijl onze eigen menschen, die niets lie ver willen dan ook weer productief werk te doen, die in de werkverruiming wel aan den ai'beid zijn, doch veel voldoening mis sen, welke een vakarbeider heeft, „ernaast staan". In de werkverruiming geldt het door gaans haast mechanische massa-arbeid, grond verwerken enz. Of men nu metaalbewerker is of schilder, kantoorbediende of chauffeur, men krijgt een spa in zijn handen en dan geldt het: spitten. Of men vroeger een pen heeft vast gehouden of een verfkwast, een troffel of een hamer, daarmee houdt men geen re kening, daarmee kan men ook geen reke ning houden. Maar het is te betreuren, dat op deze manier de kunde, die men in zijn eigen vale heeft verworven, niet onderhouden wordt en langzaam maar zeker verloren gaat. En te meer is dit jammer als men in een aanverwant vak werk zou kunnen krij gen, dat weer voldoening gaf, waarbij men zich ervan bewust kon zijn: ik ben mijn geld waard voor het bedrijf. Maar tusschen deze twee „soorten" van werk ligt als hinderpaal de onvoldoende oefening, het gebrek aan scholing in dat aanverwante vak. En hieraan willen B. en W. van Middel burg nu op krachtige wijze tegemoet ko men. Zij hebben reeds zeer ingrijpende voorbe reidende maatregelen getroffen om door scholing, herscholing en omscholing een groot aantal erbeiders weer in 'te schake len in het gewone productie-proces. „ZEER BINNENKORT BE GINNEN WE". Wij hebben het gemeentenestuur naar inlichtingen gevraagd over deze plannen. Wethouder Paul gaf ons ten antwoord: „Zeer binnenkort beginnen we. Eigenlijk wachten we nog slechts op de toestemming uit Den Haag om meteen aan den slag te gaan." „En heeft U hoop op die toestemming) was onze vraag. „Zeer groote hoop. Wy hebben onze plan nen over deze zaak in den breede besproken met ir. Meeder van het departement van Sociale Zaken, die ons vele adviezen heeft gegeven, zoodat wij vertrouwen uit Den Haag groote medewerking te krijgen. Wij wachten, om de waarheid te zeggen, niet eens op de officieele toestemming. Zoo gauw wij officieus uit Den Haag vernemen, dat men het daar eens is met onze plannen, dan beginnen wij dadelijk. Degenen, die zich hebben opgegeven en die wij kunnen plaatsen, worden dan gekeurd en als de officieele toestemming afkomt, kunnen zij zoo goed als onmiddellijk aan het werk." De heer Paul spreekt zijn groote tevre denheid uit over de groote medewerking, die van alle zijden voor dit mooie doel ont vangen is. Er is een commissie samengesteld, welke zich belast heeft met de uitwerking der plannen. Wethouder Paul is hiervan ambtshalve voorzitter. Verder hebben in de commissie zitting: de heeren H. P. Staal, directeur van de Arbeidsbeurs, ir. M. de Vink, adjunct inspecteur van den dienst der Werkver ruiming, ir. Meeder, van Sociale Zaken, C. Doets, directeur van de Ambachtsschool en van de Avondschool voor Nijverheidson derwijs. werkgevers en vertegenwoordigers van arbeidersorganisaties, benevens de voor zitter en de secretaris van de Commissie voor vakopleiding van werkloozen, de hee ren ir. B. C. Roeters van Lennep en J. Lorier. De laatste is ook secretaris van de thans gevormde commissie. WAT REEDS GEDAAN IS. De uit deze groote commissie gevormde werkcommissie heeft reeds veel voorberei dend werk verricht. Zoo heeft men nage gaan welke arbeiders voor herscholing in aanmerking zouden komen, met het oog op hun leeftijd en.op hun vak, men^gaat niet boven de 45 jaar. Wat de vakken betreft, streeft men er naar de menschen te doen omscholen of herscholen, desnoods geheel opnieuw scho len, in beroepen, waarvan men, op grond van de ervaring, mag verwachten dat daar in, als straks de omstandigheden weei meer normaal worden, vraag naar arbeids krachten zal komen. Voorloopig wil men opleiden: metaalbe werkers, betontimmerlieden, ijzervlechters, voor betonwerk, timmerlieden, schilders, straatmakers en metselaars. De mannen, die aan dit werk deelnemen, zullen 48 uur per week moeten werken. Het wordt dus geen sinecure. IN DE BEDRIJVEN ZEEF! Bij de hierboven genoemde 48 uur zal waarschijnlijk ook een zekere tijd voor the orie inbegrepen zijn. Zeer belangrijk is, dat de scholing niet zal gebeuren op een cursus, onder toezicht van een leeraar en zonder eenigen haast, maar zooveel mogelijk in de bedrijven zelf, zoodat de mannen meteen aan het werk tempo zullen kunnen en moeten wennen, wat na den leertijd voor hen en voor de werkgevers van groot belang is. De „cursisten" zullen in hun leertijd, die gemiddeld zes maanden zal duren, het ge wone werltverschaffingsloon uitbetaald krij gen, terwijl zij eventueel ook als dit be ter mocht uitkomen zullen kunnen ont vangen wat als steunnorm is vastgesteld, welke voor de trouwe bezoekers zoo noodig verhoogd kan worden. Het Rijk zal bereid zijn hiervoor de ge- wone uitkeering te geven, welke ook wordt toegekend bij steunverleening en werkver ruiming. De deelnemers aan dit werk moeten al len medisch en psycho-technisch gekeurd worden. De medische keuring geschiedt door de gemeente-geneesheeren, terwijl men voor de psycho-technische keuring hoopt op „De Schelde" te Vlissingen, welke reeds op ve lerlei terrein aan deze projecten meewerkt. Zooals wij reeds schreven, gebeurt de her scholing zooveel mogelijk op de bedrijven. De werkgevers zullen echter gedurende dien tijd geen bijdrage behoeven te geven het loon. Voor de oefening der metaalbewerkers heeft men eveneens het oog gericht op „De Schelde". De straatmakers zullen worden opgeleid bij de aannemers te Middelburg, die de gemeentewerken aannemen, doch daarbij de verplichting krijgen een aantal arbeiders op te leiden. „En dan moeten zy er ook goede straat makers van maken", zei de heer Paul. „En geen krullenjongens! Daar zal op gelet wor den." Degenen, die het vak kiezen van met selaar, ijzervlechter voor betonwerk, be- tontimmerman enz. zullen in geen geval werk mogen afnemen van de vrije markt. Voor de timmerlieden en schilders zoekt men nog naar oefeningsgelegenheid. Wethouder Paul zeide ons te hopen voor deze groepen een gemeenschappelijke rege ling te kunnen treffen met andere gemeen ten op Walcheren, zooals het ook de be doeling is voor alle groepen. Men zal trachten te komen tot een con tact-commissie van de verschillende ge meenten, teneinde op groote schaal het euvel der werkloosheid te bestrijden. VOORTVAREND GEWERKT. Hoe meer wy van deze plannen hooren, hoe meer blijkt, dat er met groote voortva rendheid gewerkt is. De minister vraagt vóór hij de plannen goedkeurt, een begrooting. Welnu, zonder dat bijna iemand in Middelburg, buiten de eigenlijke organisatoren, ook maar in de verste verte iets van deze voorbereidende maatregelen heeft vermoed, is de begroo ting reeds aan den minister verzonden. „Het is de bedoeling, <lat we omstreeks Maart beginnen". Waar zouden we op wachten?" vraagt de heer Paul. „Hoe eerder, hoe beter. B. en W. hebben grooten moed op deze plannen. Met dezelfde kosten voor de gemeente als thans alleen met een extra bijdrage van het Rijk kunnen wy wellicht talrijke menschen weer aan geregeld werk hel pen. Voor de gemeente beteekent .dit slechts in hoofdzaak een administratieve wijziging in de begrooting. Het mooiste is welhaast nog, dat een en kel bedrijf, een der grootste in Zeeland zich practisch reeds bereid heeft verklaard een aantal arbeiders na hun herscholing in dit bedrijf, onmiddellijk aan te stellen als volwaardige arbeidskrachten." Als wij weggaan uit de kamer van den heer Paul, die nog eerst zoo kort deel uit maakt van het dagelijksch bestuur van Mid delburg, hebben wy de vaste overtuiging, dat Middelburg moeilijk een beteren wet houder had kunnen vinden. Voor de werkloozen in de eerste plaats, maar ook voor geheel onze stad, hopen wy, dat dit werk, waaronder hy met zooveel kracht en voortvarendheid zijn schouders heeft gezet, rijpe vruchten moge dragen. MIDDELBURG Voorstellen van B„ en W. Voor de eerstvolgende raads vergadering). VERBETERING MIDDELBURG— VLISSINGSCHK RIJWEG. Bij besluit van 20 December 1939 ver- een-gde de Raad zich met een voorstel tot het verleenen van medewerking aan de ver betering van den MiddelburgVlissingschen rijweg. Bij de inzending van de desbetref fende stukken aan Ged. Staten ter goed keuring spraken B. en W. de hoop uit, dat vanwege dit College zoodanige maatregelen zouden worden getroffen, dat het voor Mid delburg berekende overschot volgens de cijfers van het aanvankelijke door Ged. Sta ten opgemaakte voorstel tot verbetering niet zou veranderen in een nadeelig saldo. Met voldoening kunnen B. en W. thans mededeelen, dat het niet bij het uitspreken van die hoop gebleven is, doch dat Ged. Sta ten daaraan een gewillig oor hebben ver leend, hetgeen tot bijzondere dankbaarheid stemt. B en W. hebben daarvan inmiddels reeds schriftelijk doen blijken. Ged. Staten hebben zich namelijk bereid verklaard, de effecten, welke deel uitma ken van het kapitaal der commissie, voor de nominale waarde in betaling aan te ne men, mits de gemeenten Vlissingen en Mid delburg zich daartegenover aansprakelijk stellen voor eventueel te lijden verliezen bij de uitloting der bedoelde effecten. B. en W. stellen thans voor het aanbod van Ged. Staten inclusief deze verplichting, te aanvaarden, voor zoover betreft de helft van de gemeente Middelburg in het bezit der weg-commissie aan effecten. Zij mee- nen, dat er te gereeder aanleiding bestaat hiertoe over te gaan, omdat de Commissie met het oog op deze verplichting maatre gelen heeft genomen, dat slechts obligaties ten laste van den staat der Nederlanden zullen behoeven te worden overgedragen. De Raad der Gemeente Vlissingen heeft op 26 Jan. j.l. een dergelijk besluit geno men. Aan het vorenstaande voegen B. en W. nog toe, dat de wegverbetering eenige ver eenvoudiging zal ondergaan, in dier voege, dat de breedte der verharding van 5 tot 4% meter zal worden teruggebracht, met uit zondering van de wegvakken van het begin van den weg bij het station te Middelburg tot den spoorweg-overgang en van het Ronde Putje tot de grens der gemeenten Oost- en West-Souburg en Vlissingen, ter wijl door de Provincie zal worden nagegaan of en in hoever op de kosten van uitvoe ring der verbetering nog verdere besparing zal kunnen worden verkregen. TOEKENNING PENSIOEN AAN WEDUWE OVERLEDEN WET HOUDER, Mevrouw A. U. Onder dijkCorné heeft in een schrijven aan den Raad aangevraagd in het genot van weduwepensioen te wor den gesteld. Onder verwijzing naar den inhoud van de verordeningen te dezer zake, deelen B. en W. het navolgende mede: Wethouder Onderdijk, die ruim 20 jaren als zoodanig gefungeerd heeft, zou, wan neer hij den 65-jarigen leeftijd had mogen bereiken, een ouderdomspensioen hebben kunnen genieten ten beloope van de helft zijner laatst genoten wedde, zijnde de helft van f 1855 f 927,50, met dien verstande, dat bedoelde som naar boven in guldens zou zou zijn afgerond en het pensioen dus op f 92S zou zijn vastgesteld. Aan zijn weduwe zal thans een pensioen ten beloope van de helft der laatstvermelde som, zijnde derhalve f 464 per jaar, kunnen worden toegekend. Wy stellen bij dezen voor tot de toeken ning van gemeld weduwen-pensioen ad f 464 te besluiten, zulks gerekend te zijn ingegaan op 23 Dec. 1939, den dag, volgende op dien, tot en met welken de wethouders- wedde werd uitbetaald. VERHURING GEMEENTE-GROND LANGEVIELE—BUITENSINGEL. Bij Raadsbesluit van 12 April 1937 is voor het tijdvak 1 Mei 1937 tot 1 Mei 1940 en tegen f 156 's jaars, aan J. van Graafeiland alhier verhuurd 300 m2 gemeente-grond aan den Langeviele-buitensingel met den daarop aanwezigen opstal, vroeger in ge bruik als militaire slachterij. Thans heeft de huurder verlenging van huur verzocht. Tegen inwilliging van bedoeld verzoek j hebben B. en W. geen bezwaar. De huur- som bedraagt f 39 per drie maanden, en de verhuring geschiedt wederom voor den tijd van drie jaar; tot '1 Mei 1943 dus. LEDEN COMMISSIE VAN TOE ZICHT LAGER ONDERWIJS. Ter voorziening in een 3-tal vacatures, welke op 1 Januari j.l.: zyn ontstaan, heeft de Commissie van toezicht op het lager on derwijs de navolgende aanbevelingen inge zonden: Vacature G. W. Graafhuis. Groep: ouders van op een bijzondere la gere school ingeschreven leerlingen: 1. C-. W. Graafhuis, 2. J. W. van Swigchem. Vacature-mevrouw A. BattenPaarlberg. Groep: als I; 1. mevrouw A. Batten Paarlberg, 2. mevrouw N. Verwey. Vacature S. Brouwer (niet meer her kiesbaar wegens pensiorineering) Groep: meerderjarige onderwijzers der byzondere lagere scholen; 1. F. H. Geur- sen, hoofd der byzondere school Molenwa ter. 2. R. A. Swanborn, hoofd der bijzon dere school Singelstraat. DE SPOORWEG JUBILEUM-POST ZEGELS ZIJN NIET MEER GELDIG. Op de postkantoren wordt nog steeds correspondentie ontvangen gefrankeerd met de bijzondere postzegels, uitgegeven ter gelegenheid van het 100-jarig jubileum der Ned. Spoorwegen. Men verzoekt ons eraan te herinneren dat deze zegels sinds 31 December jl. voor frankeering niet meer geldig zijn. gemeen Steuncomité 1939 neeFt in samenwerking met de .Koninklijke een Steunpenning doen vervaardigen Aan de voorzijde is de Maarten-figuur afgebeeld en aan de achterzijde een vuurtoren Kabelballon richtte verwoestingen aan. Gisteren is een kabelballon over West- Friesland gedreven De ballon werd voor het eerst om acht uur gesignaleerd te An- dijk, komende uit de richting van het IJsselmeer. De stalen kabels, welke de ballon met zich sleepte, geraakten hier vast in het bovengrondsche electrische net, dat hier door ernstig werd beschadigd De ballon heeft zijn weg vervolgd in de richting Zwaag en ook hier moest het electrische net het ontgelden. Drie palen .knapten af Tengevolge van het mistige weer had men den ballon niet zoo gauw ontdekt zoodat men oorspronkelijk dacht, dat de palen door de vorst waren afgeknapt. De ballon verdween in de richting Alk maar. De elctriciteitsvoorziening was door de beschadigingen in een deel der provin cie tydelijk gestagneerd. Gistermiddag om 1 uur is de ballon door een landbouwer in een weiland aan den Molendijk, dicht bij Zuid-Beijerland gevon den. Hij waarschuwde de politie, die op onderzoek uitging. Deze trof de ongeveer vijftig meter lange ballon voor driekwart leeg aan. Vermoedelijk was het gevaarte op zijn langen zwerftocht gescheurd. De staaldraadkabel, waarvan de ballon was voorzien, was naar schatting 500 tot 800 Minister Bolkestein zal niet aftreden. Geruchten tegengesproken. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer G. Bolkestein, is sedert eenigen tijd ongesteld. Dientenge volge zyn geruchten ontstaan, dat minister Bolkestein voornemens zou zyn af te tre den. Wij vernemen van de meest bevoegde zijde, dat de minister, die voor herstel van gezondheid thuis vertoeft in zijn woning te Amsterdam, dit voornemen in geenen deele heeft. Hieraan kan nog worden toe gevoegd, dat de toestand van en minister in de laatste dagen is verbeterd. meter lang. Het anker was echter verlo ren gegaan. De ballon droeg de initialen LZ C 2299 Men meent met een Engel- schen ballon te doen te hebben. De militaire autoriteiten zijn van deze vondst op de hoogte gesteld. 3 De Re Een douceurtje voor het Groene Kruis. - Er komt geen molestverzekering ze is te duur Raad van Kloetinge kwam Donder dagnamiddag te half zes bijeen onder vi zitterschap van burgemeester baron Schim- melpenninck van der Oye. Afwezig de hm. Buitendijk en Lenshoek. BURGEMEESTER VAN DUS- SELDORP HERDACHT. De v o o r z. opende met de gedachtenis te eeren van wijlen burgemeester Van Dus- seldorp. Wat zij, die hem beter kenden dan spr., over hem schreven, moet hun uit het hart gegrepen zijn. Spr. zegt, dat men zich bij Gods wil neer moet leggen en hij hoopt ook, dat God de familie in dit verlies zal willen sterken. Spr. zeide voorts, dat hij in deze eerste maand van zijn verblijf te Kloetinge, zich reeds met veel zaken op de hoogte stelde. Hij kreeg den indruk, dat het hier nog niet zooslee ht gaat. Spr. wees dan op de moeilijke omstandigheden; ook Kloetinge krijgt haar deel, en zij die dezen tijd extra werk deden en hem hielpen zegt spr. dank. Hij besluit met zijn beste wenschen voor Kloetinge voor 1940. Ingekomen is o.a. het verslag van den schoolarts, dr. Wouda, die aangeeft, dal 22 kinderen voor uitzending naar buiten in aanmerking komen. GEEN MOLESTVERZEKERING. Verder kwam een schrijven in over mo lestverzekering, doch het zou te groote of fers vergen; bovendien geldt de verzekering niet voor alle gevallen. De lir. Kousemaker wijst er op, dat deze verzekering ook zeer veel goeds heeft, en hier het beginsel „draagt elkanders las ten" in praktijk gebracht, wordt. Door geen verzekering neemt men een groote verant woordelijkheid op zich. Spr. wijst er, naar aanleiding van een opmerking op, dat al leen bij oorlog de premie 2 a 4 pet. be draagt van het verzekerde bedrag. In vre-J destïjd is ze zeer laag. Weth. Straub zegt, dat de verzekering in vredestijd misschien een 75.kost, die in elk geval weg zijn. Maar wat zal men in tijd van oorlog krijgen? Dan wordt onder de slachtoffers verdeeld wat er is. De hr. Kousemaker meent, dat dit wel medevalt. Alles wat niet getroffen wordt betaalt voor dengene dien het on geluk wel treft. Volgens voorstel van B. en W. wordt hierna besloten nog geen molestverzekering aan te gafin. WAT WEL GEHOORD MAG WORDEN. Nadat besloten is om de huur van het Roode Kruis-magazyn met 20 te verla gen en op 40 te brengen, is een voorstel tot wijziging der politieverordening aan de orde, betreffende het verbod om muziek of de menschelyke stem zoo door radio-toestel len of andere instrumenten hoorbaar te ma ken, dat dit ook op den openbaren weg hoor baar of hinderlijk is. De hr. Kousemake rwil den burge meester de bevoegdheid geven om onthef fing te verleenen wanneer het uitzendingen betreft van het Koninklijk Huis of de re geering. Aldus wordt besloten. WIJZIGING IN HET BURGER LIJK ARMBESTUUR, Hierna is aan de orde de benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur we gens periodieke aftreding van den hr. W. N. van Liere- De aanbeveling luidt: 1. W. N. van Liere. 2. A. Sinke. Benoemd wordt de hr. J. Straub met 3 st. en 2 blanco. In de Vereeniging voor Wijkverpleging wordt tot de vertegenwoordiger der ge meente de burgemeester benoemd en tot diens plaatsvervanger wethouder Straub. Voorts wordt, voor den luchtbeschermings dienst, een wettelijke aansprakelijkheidsver zekering aangegaan bij de „Zurich", kosten 15 per jaar. Verder wordt besloten aan de P.Z.E.M. opdracht te geven tot aanleg van een laag- spanningskabel met straatverlichtingska- bels over een lengte van 400 m van de scha kelkast af bij den overweg. HERSTEL UITBOUW KERK. Van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Ge meente kwam een verzoek in om voor ge meenschappelijke regeling de uitbouw van de kerk te herstellen. Deze uitbouw is sinds 1940 bij de gemeente in gebruik als brand spuitbergplaats. De kosten zullen tot hoog stens 250 beperkt worden. De hr. Kousemake r vreest voor een precedent. Als b.v. een schade ontstaat bij het in- en uitrijden. De overeenkomst is wat vaag. Verder is spr. niet tegen dit voor stel. Weth. VanLiere meent, dat de re paraties niet een gevolg zijn van het ge bruiken van de bergplaats door de brand weer. Voorts was er altijd een aangename samenwerking tusschen de gemeente en het kerkbestuur. De voorzitter wijst er nog op, dat er, bij huur van een bergplaats, voor het onderhoud een compensatie is in de huur. Hier is dat niet het geval. Voorts wil spr. dit voor eenmaal doen. Aldus wordt besloten. WAT VOORDEELIGER ZOU ZIJN. B. en W. stellen voor, wegens vertrek van mej. C. F. Dekker een kweekelinge met acte op te roepen tegen een jaarlyksché toelage van 500. De v o o r z. merkt op, dat hem er in- tusschen op gewezen is, dat. onder bepaalde omstandigheden, b.v. by een zeker aantal leerlingen en gecombineerde klassen, voor een dergelijke kracht een rijksbijdrage ver kregen kan worden. Daarom kan dit voor stel beter aangehouden en daartoe een po ging aangewend worden. Aldus wordt, na nog eenige discussie, be sloten. Hierna wordt een suppletoir kohier hon denbelasting voor 1939 vastgesteld, een ont heffing dezer belasting verleend en een kleine wijziging gebracht in de gemeentebe- grooting 1940. Rondvraag. By de rondvraag informeert de hr. K o u- semakerof de voorzitter al aandacht aan de luchtbescherming schonk. In één der- vorige zittingen werd besloten een electri sche sirene aan te schaffen. De v o o r z. zegt, dat. zijn bedoeling is, die aan te doen brengen. Onderzocht wordt wat hier de meest geschikste is. De hr. Lankester zou gaarne zien, dat de voorzitter ambtenaar van den bur- gelyken stand werd. Het hoofd der gemeen te behoort dat te zyn. De voor z. zegt er geen bezwaar te gen te hebben. In de volgende zitting zal i dan een voordracht aan de orde komen.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 7