VALDA PASTILLES DE BE6R00TING VAN HET LEENINGFONDS 1940. De heffingen over het loopende jaar moeten 18 millioen opbrengen. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot. vaststelling van de be grooting van inkomsten en uitgaven van het leeningfonds 1940 Aan de memorie van toelichting is het •volgende ontleend. Indien voor de uitgaven, welke voort vloeien uit de huidige buitengewone om standigheden (hierna kortheidshalve mobi lisatie-uitgaven genoemd) in 1938 en 1939 :gedaan, een annuïteitsleening met een loop tijd van 15 jaar en een rente van 4 pet. ware gesloten, zou een annuïteit van 18.100.000 verschuldigd zijn geweest. Dit bedrag, is ingevolge het ingediende ont werp „leeningfondswet 1940",ten laste van -den gewonen dienst van de begrooting voor 1940 gebracht. Het bedrag zal alleen nog eenige wijzi ging kunnen ondergaan, wanneer het wer kelijk uitgegeven bedrag aan mobilisatie uitgaven in 1938 en 1939 zou afwijken van 't thans geraamde bedrag van 201.100.000. Waar voorts de moilisatie-uitgaven, wel ke in 1940 worden gedaan, den gewonen •dienst voor dit jaar niet zullen belasten voor deze uitgaven zal immers op gelijke wijze als voor de uitgaven over 1938 en 1939, 'n annuïteit worden vastgesteld, wel ke voor het eerst den dienst 1941 bezwaart kan als vaststaand worden aangenomen, dat, volgens de regelen van het ontwerp- leeningsfondswet in 1940, gewone middelen noodig zijn ter dekking van een bedrag, dat niet belangrijk van 18.100.000 zal af wijken. Dit bedrag zal ook niet, wanneer leenin gen voor de mobilisatie-uitgaven worden aangegaan, verandering behoeven te on dergaan. Alle artikelen, welke onder de inkom sten voorkómen, 2ijn .voorshands pro me morie uitgetrokken. De minister zal de in diening van een afzonderlijk wetsontwerp bevorderen tot regeling van de heffingen, welke ten bate van het fonds zullen ko men. Dit ontwerp kan binnenkort worden tegemoet gezien. Het zal een opbrengst geven over 1940 van rond 18 millioen en over volgende jaren, waarin het over het geheele jaar zal werken, van een hooger bedrag. De baten van een herwaardeering van den goudvooxTaad van de Nederlandsche Bank zullen ten goede lcomen aan den ka- pitaaldienst van het leeriingsfonds tot een bedrag van f 116,549.410,07. De bestemming van het bedrag zal nader bij de wet wor den bepaald. Nederiandsch stoomschip op een mijn geloopen. De boot kan de reis op halve kracht voortzetten. Het Nederlandsche stoomschip „Laertes" van de Nederlandsche Stoomvaart Mp. „Oceaan" te Amsterdam, is Zaterdagavond omstreeks half twaalf in, het Engelsche Kanaal, vier mijl beoosten het lichtschip „Royal Sovereign", niet ver van Dover, op een mijn geloopen. Het schip is na de ex plosie evenwel niet gezonken en de beman ning, van wie niemand gewond werd, is aan boord gebleven. Het schip kon de reis op halve kracht voortzetten, daar de ma chine intact gebleven is. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat de te Vlissingen gestationeerde zeesleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit Zn. naar de „Laertes" zou vertrekken om de noodige assistentie te verleenen, doch later heeft men van dit voornemen afgezien, daar het bleek dat de „Laertes" naar Londen kon opstoomen, waar liet vanmorgen werd verwacht. De „Laertes", welke 5825 ton meet, kwam uit Batavia en was, na een betrekkelijk kort oponthoud in een der Engelsche con- trólehavens, op weg naar Amsterdam. Aan boord bevinden zich o.m. een hoeveelheid regeeringsgoederen en een belangrijke par tij Deli-tabak. De bemanning bestaat uit 52 personen, kapitein is de heer C. Koningstein. Bijna anderhalf millioen radio luisteraars in Nederland. Het aantal radio-luisteraars in ons land, dat blijkens aangifte een eigen ontvang toestel bezit, bedroeg 31 December j.l. 1.025.876; het aantal aangeslotenen op ra- dio-distributle-inrichtingen bedroeg op i dienzelfden datum 411.720, zoodat een to taal aantal van 1.437.596 radio-luisteraars of 163 op 1000 inwoners is geregistreerd. Het avontuur op het ijs van de Waddenzee. Een der heeren heeft een bevroren been. Omtrent den langen en moeilijken tocht van vier dames en twee heeren, die over het ijs van de Waddenzee van de Groning- sche kust naar het eiland Schiermonnikoog liepen, kan nog geméld worden, dat zij Za- terdagmox-gen na aankomst op het eilaxid naar een hotel zpn gebracht. Een dokter en eenige leden van de E.H.B.O. masseex-den de ledematen van de wandelaars met versche sneeuw om daax-door bevriezen te voorko men. Vex-volgens werden allen in verwarm de bedden gestopt. Vpf van hen hebben den avontuurlijken tocht zonder ernstige gevol gen doorgemaakt. Een der heeren echter heeft een ernstig bevroi-en been. Het gezelschap heeft zich Vrijdagavond toen de duisternis inviel, nog op verschei- de kilometers van het eiland bevonden. Er bleef niets anders over dan den nacht op de Ijsvlakte door te brengen. Den geheelen nacht is het kleine gezel schap, waarvan alle leden gelukkig warm gekleed waren, in beweging gebleven, voort durend liepen 2ij heen en weer tusschen en over de groote blokken ijs, een meter tot anderhalve meter hoog, die op het ijs van de Waddenzee bij honderden liggen. Het weer viel echter erg mee. Het vroor ongeveer tien graden, doch van de koude had men betrekkelijk weinig last. Steeds heen en weer loopend op een veilige ijsvlak te tusschen en over de ijsblokken, bleven zij in beweging tot het dag werd. Toen werd koers gezet in de richting vaii den vuur toren van het eiland Schiex-monninkoog. 2l]/j uur hebben de menschen op het ijs vex'toefd. EEN DEK REDDERS OVERLEDEN. De 51-jarige schipper Wopke Fenenga, van de reddingboot der Noord- en Zuidhol- landsche Reddingsmaatschappij op Schier monnikoog, die de leiding op zich had ge nomen van een reddingsbrigade om de twee heeren en vier dames op te sporen, is kort na het vertrek van het eiland onwel gewor den en naar huis teruggekeerd. Gistermor gen is hü aan den binnenkant van den dijk gevonden. Het bleek, dat een hartverlam ming hem had getroffen. Heeft Rusland duikbooten aan Duitschland geleend? Havas meldt uit de Noorsche hoofdstad Oslo: Volgens berichten waarvan het moei lijk is de juistheid na te gaan, zouden de Sovjets aan Duitschland veertien duikboo ten geleend hebben, welke zouden operee- ren in de Noordzee met Duitselie beman ningen en onder Duitsche vlag Russische marine-officieven zouden, zich echter aan boord bevinden, teneinde op de hoogte te geraken van dexx duikbootenoor- log. De Italiaansche luchtmacht wordt verdubbeld. Generaal Pricolo. de Italiaansche onder staats-secretaris voor luchtvaart, heeft in het blad „A Vie dell Aria" medegedeeld, dat hét aantal Italiaansche vliegers .en vliegtuigen in de loop van het jaar verdub beld zal worden Hij heeft ook medegedeeld dat nieuwe typen worden beproefd, welke zich kunnen meten met de beste buiten- landsehe toestellen. Ook zullen vele ge heime vliegvelden worden aangelegd De vliegtuigfabrieken zullen in staat worden gesteld hun productie op te voeren en hun materiaal zal worden vernieuwd. Heffing op technische vetten, verwerkt in zeep. De minister van economische zaken maakt het volgende bekend: Na het uitbreken van den oorlog zijn door de overheid grondstoffen van de olie- en vettenindustrie in het buitenland aan gekocht en hier te lande zoowel voor con sumptie- als technische doeleinden, ter be schikking gesteld. Deze regeling, waarbij tevens maximumprijzen tusschen regeering en de industrie werden overeengekomen, brengt thans voor de overheid een tekort mede. De consumptievetten en -oliën zijn reeds in verband met den steun op de boter met een niet onbelangrijke heffing belast. Het wordt nu door. den minister redelijk geacht, dat oolc de technische vetten en oliën, welke tot dusverre steeds vrij van heffing zijn geweest, aan een heffing wor den onderworpen. Aangezien het grootste deel dezer grondstoffen wordt aangewend voor de zeepindustrie, is besloten slechts de oliën, vetten en vetzuren, welke door deze industrie worden verwerkt, te belasten. De heffing, welke ingaat op 5 Februari a.s„ zal 10 ets. per kg grondstof bedragen. Met deze heffing wordt tevens aan de bronnen van inkomsten van het landbouvv-crisis- fonds uitbreiding gegeven, hetgeen wegens den teruggang van belangx-pke inkomsten alleszins wenschelijk moet worden geacht. In verband met dezen maatregel wordt van 5 Februari a.s. af ook de invoer van zeep aan een heffing naar gelang van het vet of vetzuurgehalté onderworpen. DUITSCH SPION IN FRANKRIJK TER DOOD VEROORDEELD. De Duitsche onderdaan Arnheim Hans is naar Havas meldt door de militaire rechtbank in Tunis (Fransch Marokko), wegens spinonnage ter door veroordeeld DE VERKEERSBELEMMERINGEN. Hel Kamerlid v. d. Weyden stelt vragen aan den minister. Het Tweede Kamerlid de heer Van der Wepden heeft aan den minister van bin- nenlandsclxe zaken vragen gesteld, of het den minister bekend is, dat de sneeuwop- hoopingen op de wegen de communicatie op tal van plaatsen ten plattelande onmoge lijk maken? De vragensteller meent dat ontruiming der wegen ten plattelande meer noodig is dan op de groote wegen omdat daar nog van de spoorwegen gebruik kan worden gemaakt. Gevraagd wordt of de mi nister voor dezen uitzonderlijken toestand bijzondere maatregelen wil nemen, door aan de gemeenten vrijheid of wel opdracht te verleenen om de verkeersbelemmeringen of de binnen haar territoir voorkomende gen te laten opruimen in werkvei-schaffing of wel op zoodanige voorwaarden, dat de aan te stellen a'rbeidex'S' hiervoor een rede lijk loon ontvangen, doch de gemeenten al leen aansprakelijk gesteld zullen worden, voor dat deel, dat boven den anders even tueel uit te keeren werkloozensteun uit- SPORTNIEUWS DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Dukel neemt de leiding. Zaterdag wei-den te Amsterdam de par- tijen, gespeeld in de tweede ronde van het tox-nooi om het kampioenschap van Neder land. De uitslagen luiden: JurgVan Dar telen 02; VosSuyk 1—1; KeilerLoch- tenberg 2—0; Dukel—Ham 2—0. De partij BomLigthart kon niet ge speeld worden wegens ziekte. Zondagoch tend werd de derde ronde te Amsterdam ge speeld. De uitslagen van deze partijen luiden. LigthartKalden 1—l; RustenburgDu kel 02; LochtenbergVos 20; Van Dar telenSuyk 0—2. De party Ham-Bom kon wegens ziekte niet gespeeld worden. De stand is: Dukel 5 (3), Keiler 4 (2), Suyk 3 (2), Van Dartelen 3 (3), Lochten berg 3 (3), Ham 2 (2), Kalden 2 (2), Vos 2 (3), Bom 1 (1), Ligthart 1 (2), Jurg 0 (1). De vierde ronde vindt Zaterdag 10 Febru ari te Amsterdam plaats. SCHAATSENRIJDEN. KAMPIOENSCHAPPEN SCHOONRIJDEN VAN NEDERLAND. Zaterdag zijn te Groningen wedstrijden om het kampioenschap van Nederland in het schoonrpden voor dames en heeren ge houden. Er waren 40 deelnemers (25 heeren en 15 dames). De uitslagen luiden: Dames: 1. en kampioene: mevr. E. Schoor!Keetman (Barsingerhorn)2. me vr. M. Stuurman—Van Vliet (Gouda), 3. mevr T. Blaauwboer (Overveen), 4. mej. M. Timmerman (Schagen). Heeren: 1. en kampioen: C. P. Timmer man (Schagen), 2. E. Lautenbach (Rotter dam) 3. T. G. van Dalen (Den Haag). Paren: 1. mevr. E. Schoor 1—Keetman (Barsingerhorn) en C. P. Timmerman (Schagen); 2. mevx-, T. Blaauboer (Over veen) en Lautenbach (Rotterdam)3. mevr. M. Stuurman—Van Vliet en D. Stuurman (Gouda) LANGEDIJK EN KOOPS RIJDEN TE OSLO. Wederom zijn in de Noorsche hoofdstad internationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats georganiseerd. Ons land ■erd door Langedijk en Koops vertegen- 'woordigd. Het kwik stond veertien graden onder nul, een temperatuur, waaraan on ze rijdei-s natuurlijk niet gewend zijn Hoe wel zij de afgeloopen week het nog kou der hadden. Op de 500 m won Hans Engnestangen in den zeer fraaien tod van 42,8 sec., waar mede hy dus slechts een seconde boven zijn wereldrecord bleef! Tweede werd de Noor Hodt met 43 sec. en derde de Europeesche kampioen Berzins met 43.3 sec. Langedijk plaatste zich met 46,9 sec als twintigste terwijl Koops met 47,2 sec. op zpn landgenoot volgde Op de 5000 meter kwam Koops met Engnestangen in een serie uit. De Noor had niet veel moeite om te winnen Engne stangen maakte een tyd van S min. 50,6 sec en nam daarmede de dertiende plaats in. Koops noteerde S min. 55.4 sec. hetgeen hem de achttiende plaats bezorgde Jan Langedijk en de Let Tabacs reden tegen elkaar. Het was een felle strijd, wel ke in de laatste vijf meter in het voor deel van onzen vertegenwoordiger werd beslist. Toch nam men denzelfden tijd, S min. 50,5 sec. voor hen op. Samen met Ta bacs bezette Langedijk de elfde en twaalfde plaats in het klassement Van dezen afstand Gister op den tweeden dag van de inter nationale wedstrijden vroor het 14 graden, een temperatuur, welke te laag was voor de beide Nederlandsche vertegenwoordi gers. Koops, die te Hamar een verkoudheid had opgeloopen, voelde zich të Oslo niet veel beter en daarom startte hp niet op de 10,000 meter, zoodat de Zuid-Larenaar niet voor de algemeene rangschikking in aanmerking kwam. Ook Langedijk was niet fit. Zpn 1500 meter reed hij buitengewoon goed, doch op de 10,000 meter wilde het niet vlotten; hij klaagde al spoedig over pijn in den rug, zooüat zpn tyd op dit nummer, nb. zijn besten afstand, zeer slecht werd- Hij eindigde met meer dan 1 minuut achtestand op den winnaar als laatste. De beste gemiddelde prestatie over de vier afstanden werd'gemaakt door den Lel Alfons Berzins. Europeesch kampioen van het vorig jaar. Hij bezette in de eindrang schikking de eex'ste plaats voor den Noor Harry Haraldsen, zoodat Berzins zich of ficieus wereldkampioen kan noemen. Lan gedijk werd 13e van de 14 overblüvenden geklasseerd. LANGEDIJK EN KOOPS NAAR RIGA. Naar wy vernemen hebben Langedijk en Koops te Oslo een uitnoodiging ontvangen van den Lettischen schaatsenrijders bond aan enkele wedstrijden in het hardrijden Riga deel te nemen. Onze beide landgenoo- ten 2ijn Zondagnacht naar Stockholm ge- x-eisd, en vandaar per vliegtuig naar Riga overgestoken, Zaterdag 10 en Zondag 11 Fe- bruari zullen Langedijk en Koops in Riga deelnemen aan wedstrijden, waarvoor en kele van de meest bekende rijders dei- Scandinavische landen staan ingeschreven. WIELRENNEN. Slaats gewond in dc Antwerpsche zesclaagsche. Zatex-dag, tijdens den eersten avond van de zesdaagsclxe te Antwerpen vond een val- party plaats, waarbij Scherens en Slaats be trokken waren. Op advies van den genees heer is Slaats, die klaagde over pyn in arm en schouder, naai' het ziekenhuis overge bracht. Het bleek dat zpn arm was ge kneusd. Voox-ts is een spier van den linker schouder gescheurd. Van verdex' deelnemen aan de zesdaagsche is geen sprake meer 6EMEN0D NIEUWS SPAANSCHE VROUW VAN 112 JAAR GESTORVEN. In het Andalusische graafschap Roda is een der oudste vrouwen van Spanje ge storven. Zij bereikte een leeftijd van 112 jaar. Tot aan haai' dood toe is zp in het volle bezit van haar geestelijke vex-mogens gebleven, MEISJE VERMIST Zij was meteen in haar nieuwe betrekking gebleven. De Haarlemsche politie is Zaterdag in actie geweest om een meisje op te sporen, dat, naar men vreesde, op soortgelijke wijze als Johanna de Nigtere te Amsterdam zou zijn ontvoerd. Het meisje, de 18-jarige Maria H., had geschreven op een advertentie in een der plaatselijke bladen, waarbij een typiste werd gevraagd. Zaterdagmorgen vervoegde zich bij de ouderlijke woning een heer, die met een taxi was gekomen en verklaarde de steller van de advertentie te zijn. Hij verzocht het meisje met hem me te gaan om proefwerk te maken. Daar de heer een gunstigen indruk maak te, gaf Maria terstond gevolg aan dit ver zoek en reed met hem in de taxi weg. De ouders waren aanvankelijk verheugd, dat hun dochter waarschijnlijk een goede betrekking zou krijgen. Maar toen het meis je tegen etenstijd nog niet terug was, wer den zij ongerust en waarschuwden zpde politie. Deze stelde onmiddellijk een uit gebreid onderzoek in. Per politie-radio-om- •oep werd een extra bericht inzake de ver- dwyning, met het signalement van het meisje verspreid. De omliggende gemeen ten werden van het gebeux-de in kennis ge steld. Eenige rechercheurs gingen per auto naar Amsterdam, omdat de ouders meen den gezien te hebben, dat de taxi uit de hoofdstad afkomstig was. Een andere rechercheur begaf zich naar woning van de ouders om nog enkele bpzonderheden over het meisje te vragen. En terwijl hij nog met de moedei-, die uiter aard totaal overstuur was, stond te praten, ging de deur open en verscheen Maria ge zond en wel in de huisdeur Het bleek, dat de heer, die haar had ge haald, een letterkundige uit Heemstede was, die haar na eenig proefwerk, maar meteen aan den arbeid had gezet om het manuscript van zpn nieuwe werk over te GRÏEF Verkoudheid en Keelpijn worden krachtig bestreden door het sterk antiseptische geneesmiddel. Zorg steeds een doos bij de hond Ie hebben. Vraag naar d" ECHTE VALDA In Hollondsche c 6 SO c tikken. Er was blijkbaar veel haast bij en Maria was bij den schrijver en diens vrouw blijven eten en had daarna haar werk nog eenigen tijd voortgezet, met het gevolg, dat zij pas om acht uur thuis kwam. Zp toonde zich zeer verbaasd, dat haar uitblijven zooveel consternatie had te weeg geracht. Het duurde nog eenigen tyd voor men zich van de emotie had hersteld en men de vreugde van de nieuwe betrekking ten volle smaakte. ONDER 40 TON STEENKOOL BEDOLVEN EN OMGEKOMEN. Zaterdagmiddag is de 40-jarige Ariaans, employé aan de gemeentelijke electrici- teitswerken te Nijmegen, op noodlottige wijze om het leven gekomen. De man assisteerde bij het bunkeren van steenkool. De inlaat van den koker bleek verstopt te zijn door een. laag sneeuwijs. A. trachtte deze laag door te steken en slaagde de hierin ook inderdaad, doch verloor daar- bij het evenwicht en viel in den veertien meter diepen koker. Niemand had het ongeval opgemerkt en zoo kon het gebeuren, dat een kraandrij ver zijn grijper boven den koker ledigde en bleef ledigen. Ariaans werd op deze wijze onder veertig ton steenkolen bedol ven. Toen men hem miste ging men op on derzoek uit. Tenslotte vond men het lijk van het slachtoffer in den koker. Hij laat een vrouw met twee kinderen achter. UIT 0E PROVINCIE VLISSINGEN BOND VAN POLITTE-AMBTENAREN TOT BESCHERMING VAN DIEREN. De afdeeling Walcheren van den Ned. Bond tot bescherming van dieren hield Vrij dagavond in het Concertgebouw al hier zijn algemeene jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer J. Goedhart. Het aantal aanwezige leden was gering. Het voorstel der afd. inzake Huisslachtingen heeft succes gehad. Eerst daags is een regeling te wachten, waarbij bedwelming bp huisslachtingen wordt ver plichtend gesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de afd. 29 leden telt en 73 do nateurs (voi'ig jaar 76). Gememoreerd werd het 24-jarig dienst jubileum van het lid M. de Valk te Vlissingen en het 30-jarig jubi leum van liet lid J. de Visser te O- en W. Souburg. De rekening van den penningmeester gaf aan inkomsten 146,90, uitgaven 130,13, een batig saldo dus van 16,77. De be stuursverkiezing werd uitgesteld, wegens de slechte opkomst. Tot afgevaardigde naar de bondsvergadering werd aangewezen de heer G. van Belzen, plaatsvervanger de heer J. Goedhart. WALCHEREN VERGADERING LANDBOUWVER- EENIGING TE AAGTEKERKE. AAGTEKERKE. Vrijdagavond hield de landbouwvereeniging „Helpt Elkander" on der leiding van den vice-voorzitter, den heer C de Visser haar jaarvergadering Uit het jaarverslag van den secx-etaris bleek dat de vereeniging 79 leden telt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig slot was van 55,31 Be sloten werd voor de koeienkeuring en gei tenkeuring een subsidie van 5 beschik baar te stellen. Verder werd door een dei- leden opgemerkt, dat de 2etaardappelen te laat waren aangekomen Een ander lid vroeg waarom de prijzen van de zaaigra nen niet vooraf worden bekend gemaakt. De voorzitter merkte op, dat door de Co öperatie de prijzen voor .zaaigranen zoo laag mogelijk worden gesteld Opbrengst Roode Kruis-eollecte. AAGTEKERKE De alhier gehouden na tionale collecte ten bate van het Neder landsche Roode Kruis heeft opgebracht 16,93. ZUID-BEVELAND. MIJ. TOT EXPLOITATIE VAN WEEGBRUGGEN, tJtlitekend financieel resultaat HOEDEKENSKERKE In de heden ge houden vergadering van aandeelhouders in de Burgerl Maatschap, lot exploitatie van weegbruggen in deze gemeente werd het dividend over 1939 vastgesteld op 4 per aandeel De waarde per aandeel werd door de vergadering bepaald op 27,50. commissaris werd hei-kozen de heer P. Rempn Aan den weger werd een gra tificatie van 25 toegekend. Ondanks he' uitkeeren van een zeer behoox-iyk dividend kon toch nog f 200 naar de reserves wor den overgeschreven. GROOTE WERKLOOSHEID. YERSEKE. De werkloosheid is hier mo menteel zeer groot, doordat wegens hel ijs niet gewerkt kan worden in de oester! en mosselen 1-Iet aantal stempelaars be draagt plm 140. VOOR DE BEHOEFTIGEN. Men geve met milde hand- YERSEKE. In de vergadering van hei- comité van den A en B steun wei-den 58 aanvragen om kleeding, dekking en schoei sel behandeld, nl. 21 voor den A-steun en 37 voor den B-steun. Toegewezen werden 18 aanvragen A- steun ten bedrage van 150 en 32 aan vragen B-steun ten bedrage van 325 De B-steun mag uitsluitend worden ver strekt aan wex-kloozen die voor steun of werkvex-schaffing in aanmerking komen. In 1939 werd aan hen voor 576 ver strekt Hierovoor wordt een bedrag van 3.7S per werklooze door liet Rijk be schikbaar gesteld, dat met 2 door de gemeente wordt verhoogd. Het voormalige crisis-comité. A-steun, is voor niet-werkloozen. dus armlastigen, stille armen, enz Deze worden voor een deel voor hun noodzakelijk levensonder houd regelmatig gesteund door het Bur gerlijk Armbestuur en de diverse diaconie- en. die in 1939 hiervoor totaal ongeveer 13,500 uitgaven. Deze wekelijksche on dersteuningen zijn dikwijls onvoldoende om voor aanvulling van kleeding. dekking en schoeisel te zorgen Aan hen werd daarom uit den voorraad van het voorma lige crisis-comité kleeding, dekking en schoeisel verstrekt. Momenteel is echter de voorraad verbruikt, de kas leeg en is er een belangrijk tekort In dezen bijzonder zwaren winter heb ben vele armen gx-oote behoefte aan steun of aanvullenden steun van het A-comité in den vorm van kleeding, dekking en schoei sel. Om aan deze vele aanvragen, die zeer serieus door het comité, dat uit menschen van alle richtingen is samengesteld, wor den onderzocht, eenigszins le kunnen vol doen is spoedige en ruime financieele hulp vereischt. Hel comité doet daarom op alle burgers van Yerseke een dringend beroep de collec te, die deze week voor den A-steun zal worden gehouden ruim en naar vermogen te steunen. OUDELANDE De heer A. Korstanje Jz. heeft zijn benoeming tot lid van den Raad niet aangenomen. Thans is benoemd ver klaard den heer A. de Leeuw. NOORD-BEVELAND JAARVERGADERING JONGELINGS VEREENIGING COLIJNSPLAAT. Donderdagavond hield de Herv Jongelingsvereeniging „Tirno- theüs" haar zevende jaarvergadering. De opkomst van begunstigers en belangstellen den was zeer groot De leiding berustte bij den eex-e-voorzitter, ds. Kluiver, die de vergadering op de gebruikelijke wijze open de D. Gi-oenleer hield de bijbelinleiding Hij sprak over: Lucas, 15 vers 32 (De Verloren Zoon) A. Vex'burg behandelde een vrij on derwerp. dat als titel droeg: .,Wy bouwen het huis onze vereeniging." De voorzit ter. de lieer C Hoogerheide droeg enkele ernstige gedichten voor. Door afgevaardigden van de Gex-ef. Jon gelingsvereeniging van den Herv Kerke- raad, van Mannenvereenigingen en van Knapenvereenigingen werden gelukwen- schen overgebracht. Een drietal meisjes (colelctanten van Kindevzorg) voerde een samenspraak op. Een drietal vrienden vergastte de aanwe zigen op mondharmonicamuziek. terwijl ter afwisseling nog eenige voordrachten ten beste werden gegeven De voorzitter sprak een slotwoord naar aanleiding van Lucas 11 10 vers 42. De Jongelingsvereeniging kan op een succesvollen avond terugzien

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 7