Kt l"rico-mehA op een ivaah&oï$ vutk J&waÊteit: STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINGIE Echte-1 winterkost! MIDDELBURG TERAARDEBESTELLING WIJLEN DEN HEER K. SLOOVER. Op de algemeene begraafplaats had Za terdagmiddag onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats van het stof felijk overschot van wijlen den heer K. Sloover, in leven lèeraar aan de Ambachts school en de Avondschool voor Nijverheids onderwijs. Van eerstgenoemde inrichting van onder was waren aanwezig, bestuursleden, leera ren, de concierge, leerlingen en oud-leer lingen; van de laatstgenoemde ook leeraren en leerlingen. Een groote krans van hen, die bij de Ambachtsschool betrokken zijn, behoorde tot de bloemstukken. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door den heer A. Kolsters, den oud sten leeraar van de Ambachtsschool. Spr.. deed dit mede namens den directeur, den heer C. Doets, die door ziekte verhinderd was. Spr. schetste het verlies, dat de school door dit heengaan voor altijd getroffen heeft. Namens directeur en leeraren van de Avondschool voerde het woord de heer F. A. Rosendaal, die zeide, dat ook de directeur dier school, de heer J. H. Klarenbeek even als de wethouder van onderwijs, de heer M. H. Boasson door ongesteldhèid niet aanwe zig konden zijn. Spr. bracht dank voor hetgeen de over ledene ook voor de Avondschool is ge weest. Namens het bestuur der Ambachtsschool ■sprak de waarnemende voorzitter, de heer G. van Nederveen, woorden van groote waardeering. De heer G. Wagenvoorde, zwager van den overledene, dankte allen namens de familie -voor de laatste eer aan dezen bewezen. GEDAAN MET DE IJSPRET. Voorhands tenminste. Zaterdag is er nog door zeer velen ge bruik gemaakt van de gelegenheid om cp de scherpe ijzers de banen van de IJsclub te berijden, wat ondanks de lichte dooi een genot bleef door de bijzondere zorgen, die er des morgens aanbesteed waren toen een tractor der firma Schrijver er de ijsschaat overheen trok en er alle onefheden hielp af halen, Als, waar het wel naar uit ziet, Zater dagavond het slot van de yspret voor Mid delburg is geweest, dan kan de club van een goed slot spreken na weken van inge spannen arbeid. Een andere drukke vest was ook nu weer des middags en des avonds die langs den Vlissingschen Singel. Honderden reden hier bij de muziek van een orgel en het was er evenals de vorige dagen een heele gezellig heid. Er werd ring gereden en op een af zonderlijk deel aan het einde van de baan, toonden verschillende rijders hun bijzondere capaciteiten op de schaatsen. Gisterenmorgen regen en aaaroy gladde straten en wegen, welke door de bewoners en ook door'de gemeente zelf met zand enz., begaanbaar werden gemaakt. Later op den dag bleef het doordooien en werden de straten minder glad maar ontzettend mod derig. Veel van de sneeuw of van wat eens sneeuw was, veranderde in .water en er waren plaatsen, waar heele meren ontston den. Daarbij kwam nog het water, dat van de daken neerviel, wat wij nog zagen ver ergen, toen een bewoonster meende uit haar zolderraam met een langen bezem de sneeuw uit den dakgoot op straat te moe ten gooien, niet vragende of er soms iemand passeerde. Wij hebben ons verbaasd over de enkele verstokte rijdsters en rijders, die ook gisteren nog naar het ijs trokken met de schaatsen en van wie er werkelijk nog gereden hebben op het natte en week ijs. GOES A.V.R.O.-BREDGE-DRIVE. Vrijdagavond werd in Hotel Centraal" al hier, 'n wedstrijd voor AVRO.-bridge-drive gehouden. Aan den wedstrijd, die onder leiding stond van den heer J. H. Gilkens, en die een geanimeerd verloop had, werd door veertig dames en heeren deelgenomen. De uitslag luidde als volgt: Groep A. (O.W.) Ie pr. de heer en mevrouw J. W. Akkerman, 2e pr. de heer en mevr. H. Mol hoek; (N.ZJ le pr. de hrn. S. W. Godfriedt en E. N. C. van Riesen, 2e pr. de hr. A. Doosjen en mevr. M. Moermond. Groep B. (O.W.) le pr. de hr. en mevr. T. van Heel, 2e pr. de hr. en mevr. P. J. Geysen; (N.Z.) le pr. de hrn. Kocks en Bruins Roosendaal, 2e pr. de hr. A. F. van Walt Meyer en me vrouw E. Klinkert. Na afloop reikte de heer Gilkens onder een aardige toespraak de prijzen uit, die bestonden uit luxe-gebruiks voorwerpen. Deelen we nog mede, dat bovenstaande dames en hrn,, uitgezonderd de hr. Doosjen en mevr. Moermond, die juist 1 matchpunt teveel behaalden, deel kunnen nemen aan de kwart-finales die eind dezer maand in 's Hertogenbosch gespeeld worden. EUPIIONIE'S REVUE-GEZELSCHAP. „O. en O." betuigt haar dank. Voor Zaterdag, in de „Prins van Oranje", het doek gehaald werd voor de opvoering van de nieuwste revue van „Euphonia's Re vue-Gezelschap", kreeg de voorzitter-van de „Commissie voor Ontwikkeling en Ontspan ning van militairen", de heer H. van Ben- thern, de gelegenheid enkele woorden te spreken. De hr. Van Benthem wees er op, •dat de Commissie een dankbare taak heeft, doch geen eigen inkomsten, en dus geheel •op de welwillendheid van anderen is aan gewezen. En al is de steun niet overweldi gend, de Commissie kon tot heden haar taak volbrengen en spr. zegde vooral die stadgenooten dank, bij welke zoo vaak al lereerst wordt aangeklopt, en die ook nu „O. en O." weer steunden. Voorts betuigde spr. zijn hartelfjken dank aan de midden- stanclsvereeniging „Handelsbelang", die voor de Commissie een belangrijk bedrag be schikbaar stelde en aan de Coöperatie „Ons Belang", die zich bereid verklaarde een vry duren avond geheel te financieren. Ook van de Goesche vereenigingen, aldus spr., kre gen wü royaal steun, w.o. ook „Euphonies Revue Gezelschap". En al zijn hier thans niet zooveel militairen, dat daar speciale avonden voor gegeven kunnen worden, al dus spr., we strekken onze zorgen thans ook uit tot de omstreken en zeggen „Eupho nies Revue Gezelschap", en in het bijzonder zijn leider, den hr. Kerkhoven, ook namens- •de aanwezige militairen hartelijk dank, dat voor hen een kleine honderd plaatsen gratis beschikbaar waren. „Bewaar je zorgen maar tot morgen". De revue „Bewaar je zorgen maar tot morgen" ving hierna aan met een aardige proloog en het zingen van het titellied, ter wijl verder niet minden dan zestienmaal het doek gehaald 'werd voor een nieuw num mertje. Van deze willen we vooral noemen de „Holland-finale", de „Paardendans" en de „Serpentine-finale", bijzonder in den smaak vielen. Inhoud en aankleeding wa ren zeer aantrekkelijk en zoo waren ze in het bijzonder voor. de Euphonia-girls een groot succes. Van de andere nummers mo gen in het bijzonder „A, en Z.", „Bij den tandarts", „juffrouw in de gracht", „het groote lot" en „de Hollandsche filmstudio" genoemd worden, die vlot gespeeld werden en veel vroolijkheid wekten. Ook de andere nummertjes hadden echter goede kwalitei ten, al was „Mars en Venus" wat langdra dig en moeilijk te volgen. We zijn echter ge woon van „Euphonies Revue-gezelschap", dat het met de effecten van de eerste uit voering rekening houdt en aan de hand daarvan verbeteringen aanbrengt. Het optreden van mej. J. Korstanje, met aantrekkelijke liedjes, die ze uitstekend voordroeg, behoorde ook weer tot de beste en geslaagste gedeelten van deze opvoering. Auteur van de revue was de hr. W. Kerk hoven, de muziekbewerking was van den hr. A. G. Verest, de hr. L. de Kok verzorgde de decors en de grime bleek bij den hr. A. Cardon in goede handen te zijn. Ook het orkest verdient lof voor de goe de begeleiding, de pittige muziek waarmede de pauze's gevuld werden, en de verzorging van het bal waarmede deze opvoering op gezellige wijze besloten werd. CHB. KANTOOR- EN HANDELS BEDIENDEN. De afd. Goes van de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden hield in de „Prins van Oranje" haar achtste jaarverga dering. 'Na een openingswoord van den voorzit ter, den hr. Jb. Kloosterman Jzn., bracht de vice-voorzitter, de heer J. Steketee, voor den secretaris den hr. G. de Kok, die ver hinderd was, het jaarverslag uit, waarin o.a. een vermeerdering met 2 leden geme moreerd werd. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer J. Kooman, ver toonde een klein batig saldo. Beide jaar verslagen werden als ingediend vastgesteld. Bij de bestuursvei'kiezing werden de hrn. Jb. Kloosterman Jzn., J. Kooman en C. G. Valk herkozen, terwijl in de vacature G. dè Kok, die wegens drukke werkzaamheden als bestuux-slid bedankte, "de heer J. Kats- man gekozen werd. Vervolgens sprak de hr. J. Harthoorn, van Amsterdam, hoofdbestuurslid, een op- opwekkend woord onder het motto: „in het het offensief ligt onze kracht", waarin hy de waarde van den socialen arbeid der ver- eeniging naar voren bracht. Aan 't verdere deel van den avond werd door het „hersen-gymnastiek" en sjoel- bakvvedstrijden, waarvoor aardige prijsjes beschikbaar waren, een gezellig karakter gegeven. JAARVERGADERING JEIGEN HULP" De financiën eischen, ondanks de goede reserve alle aandacht. De werkliedenvereeniging -Eigen Hulp' hield haar 59ste jaarvergadering in melk- salon „De Landbouw" onder voorzitterschap van den heer C. M. Meyler, 2e voorzitter De hr Meyler de'elde in zijn' openings woord mede. dat de voorzitter, de hr W Traas, wegens ongesteldheid verhinderd was deze vergadering te leiden, waarbij hy de hoop uitsprak op een spoédig herstel. Verder uitte spr. zijn beste wenschen voor de leden en hun huisgenooten in het nieu we jaar. Nadat de penningmeester, de hr A .J. Brusket, zyn gebruikelijke drie-maande- lijksch overzicht: had gegeven kwam het den leden toegezonden jaarverslag van den secretaris, tien hr P. M. A. Vos in bespre king In het jaarverslag werd o a. gememo reerd, dat de hr W Traas het vorig jaar een kwart-eeuw bestuurslid was, naar aan leiding van welk feit hem door hel be stuur, onder aanbieding van een geschenk, een kleine hulde bereid '"was. 1 Jan. 1939 bedroeg het aantal leden 345; 8 nieuwe leden traden toe, 23 leden dienen het va derland. 9 leden: vertrokken of bedankten, 1 lid werd geroyeerd en 8 leden overle den Zoo beroeg het aantal leden op 31 Dec. 1939 dus 335. Aan S3 leden werd. over 2753 dagen, een bedrag van 3144.75 aan ziekengeld uitgekeerd Benoeming goedgekeurd. De minister van Economische zaken heeft goedgekeurd het besluit van Ged. Staten, waarbp de heer C. J. de Kam Jnz. te Wissekerke opnieuw is benoemd tot lid van de Provinciale Commissie voor de bevorde ring van Rijkswege van de rundveefokkerij in deze provincie. VLISSINGEN EEN GOUDEN JUBILEUM. Zaterdag j.l. was het 50 jaar geleden, dat de heer D. Luyten, onderbaas in de tim merfabriek en zagerij der N.V. Kon. Mij. „De Schelde", bij deze onderneming in dienst trad. De directie wenschte den jubi laris geluk, terwijl hem een geschenk in en veloppe werd aangeboden. M. S.. F. Voor een stampvolle Concertgebouwzaal gaf de cabaretclub van het Marine Sana torium Fonds, afdeeling Vlissingen, Zater dagavond een geslaagde en succesvolle op voering van de non-stop-cabaret-revue „Zoo gaat ie goed". In zyn. openingswoord deelde de leider, de heer J. de Smit, mede, dat verschillende krachten met schorheid te kampen hadden, waarvoor hy bij voor baat de clementie van het publiek inriep. In bonte afwisseling gingen daarna weer, zooals gewoonlijk, een 2S-tal nummers, be staande uit liedjes met refreintjes, die bij het publiek weerklank vonden, schetsjes, revue-dansen en tableaux. Het spreekt van zelf, dat de zangnummertjes van Annie van den Heuvel er weder als koek ingingen, evenals de nummers van Jeanne de Ruys- scher en Adema c.s„ speciaal „Holder de bolder" en „Blonde Mientje", terwijl ook een accordeon-solist en een paar tap-dan- sers byzonder in den smaak vielen. Tot be sluit werd in een fraai aangekleed tableau oprechte hulde gebracht aan Oranje, Neder land en weermacht, waarbij een staande zaal het Wilhelmus zong. Na afloop was er een gezellig samenzijn met dans. WALCHEREN OUDERAVOND. ARNEMUIDEN. Het was Vrijdagavond een zeer aangename taak voor den voor zitter, den heer J. van Belzen, om den ou deravond van de Openbare Lagere School, welke in die school gehouden werd, te openen en de 120 aanwezige ouders, mitsga ders B. en W. hartelijk welkom te heeten. De diverse verslagen van den secretaris penningmeester M. Vader werdep in orde bevonden. Hierna gaf het hoofd der school de heer P. C. van Maelsaeke een uitvoerig over zicht over het laatste jaar met zyn vele stagnatie door inbeslagname van het school gebouw door de militairen, verandering van personeel wegens de mobilisatie enzoo- voorts. Op zeer duidelijke wijze behandelde de onderwijzer Dellebeke het onderwerp „Het rapport". Na het gebruiken van eenige ververschin- gen werd een rondwandeling gemaakt door de met fraaie teekeningen versierde loka len en het'werk der leerlingen bezichtigd? toegelicht door het onderwijzend personeel. Interessante lichtbeelden over Marokko, welke toegelicht werden door Van Mael saeke vielen zeer in de smaak van de aan wezigen. Tenslotte vestigde het hoofd der school er de aandacht der bezoekers, op, Voorts werden waardeerende woorden gewijd aan het overleden bestuui'slid, den hr P. C Kerkhoven, die een trouw bezoe ker der vergaderingen was en zich steeds geheel gaf ten dienste der vereeniging In de door dit overlijden ontstane vacature werd de hr Joh Joossens tot commissaris benoemd. Het bijgevoegde jaarverslag van den penningmeester, den hr A J» Brusket, toonde aan dat de rekening over 1939 sl-oot met 3888.9S w.o. een nadeelig saldo van 1345,16 De rekening van het reserve fonds over 1939 sloot met 380,31 w.o een voordeeüg saldo van 278.67. Met bij voeging van dit saldo bedraagt 't reserve fonds 1S42.20. De kapitaalrekening, die 1 Jan 1939 een saldo toonde van 5883.99, verminderde met het nadeelig saldo over 1939 van 1345,16 en heeft dus nog een saldo van 4538,S3. De penningmeester weer er op, dat de fi nanciën, die over 1939 'n nadeelig saldo ver- toonen'van 1345,16 eenige zorg baren, omdat ook de vorige jaren reeds eenig verlies gaven terwyl sedert 1918 geen ziekte-epidemie meer voorkwam, zoodat deze achteruitgang onder normale omstan digheden plaats vond Het bestuur wijdde dan ook alle aandacht aan dit vraagstuk en liet o.a. een overzicht samenstellen sinds de reorganisatie in 1939. Hieruit blijkt dat in 1931 aan contributie 2414.30 ontvangen en aan ziekengeld 2650,50 uitgegeven werd. Dan volgen eenige jaren dat de contributie meer bedroeg dan het zieken geld of beide cijfers ongeveer gelijk wa ren, 1937 werd plm. 260 en 1939 plm 930 meer uitgekeerd dan aan contributie ontvangen. De penningmeester besloot zijn over zicht met de hoop, dat 1940 een ommekeer ten gunste der rekening zou brengen, zoo dat geen bijzondere maatregelen noodig zouden zijn. Verder was nog bijgevoegd een volledige staat van de uitgaven aan ziektegeld met een hoogste uitkeering van 351 en een laagste van 1,50. Nadat deze verslagen nader besproken en toegelicht waren werden ze als inge diend vastgesteld. De financieele commissie, bestaande uit de heeren W. van Dullemen, A. JGovers, L. W. de ICeyzer, G. S. Kuiper en W, de Witte, werd in dezelfde samenstelling her kozen. Tenslotte kwam. nog ter sprake, dat „Eigen Hulp" dit jaar 60 jaar zal be slaan, waarbij bleek, dat .het bestuur, bij zondere omstandigheden voorbehouden, voornemens is dit jubileum op feestelijke wijze te vieren. dat Donderdag 8 Febr. a.s. in het vereni gingsgebouw wederom een ouderavond ge geven zal worden waarop het kinderkoor „De lustige Zangers" zullen optreden. HET ONTSLAG VAN BURGEMEESTER HARFF. Uit de Staatscourant. NIEUW EN ST. JOOSLAND. In de Za terdag verschenen Staatscourant is opge nomen een k.b. van 1 Febr., waarbij aan den heer G. A. Ha-rff, op zyn verzoek, met ingang van 1 Februari 1940 eervol ontslag is verleend als burgemeester der gemeente Nieuw en St. Joosland. Naar men weet, heeft de heer Harff verleden week reeds afscheid van den Raad genomen. Uitvoering Chr. Fanfarecorps. QOST- EN WEST'SOUBURG. Zaterdag avond gaf het Christelijk fanfarecorps „Vlijt en Volharding" alhier in de zaal „Reho- both" een goed geslaagde uitvoering. Tien muzieknummers werden schitterend uitgevoerd. Het concert werd. geopend met het spelen van ps. 42 en gesloten met ps. 65. Verder hoorde men „Salut au 2e Regi ment", „Marche militaire" van G. F. de Pouw, „Les Saltimbanques" van L. Canne, Parade in 't sprookjesland" van P. W. Noack. Een potpourri van Nederlandsche liederen. „In school en huis", van Fr. Jak- ma, viel zeer in den smaak." Tenslotte volgde ter afwisseling een sa menspraak: „De truc van Tienus", welke zeer goed gespeeld werd. VERGADERING AFD. WESTKAPELLE DER Z.L.M. WESTKAPELLE. Vrijdag hield de plaat selijke afdeeling van de Z.L.M. in het Evan gelisatiegebouw, onder voorzitterschap van den heer L. van Sluijs, haar voorjaars ledenvergadering. Met het bestuur waren 20 leden aanwe zig. Na opening werd door den secretaris het jaarverslag uitgebracht, waaruit o.a. bleek, dat het ledental in 1939 gestegen was van 71 tot 73. Gememoreerd werd de gehou den algemeene vergadering op 27 Maart, waarbij o.m. aanwezig waren leden van het hoofdbestuur van de Z.L.M., van het be stuur van den kring Walcheren, alsmede de heer Ikkink van de Coöperatie Walcheren. Uit het financieel verslag bleek, dat aan kunstmeststoffen, voedermiddelen, zaai- en pootgoed en ontsmettingsmiddelen voor de leden betrokken was voor een totaal be drag van 8587,48. Goed slot 1938: 132,75 restitutie van de coöperatie 122,74; andere inkomsten 2,45, totaal inkomsten 257,64%. Uitgaven 103,12; alzoo eind 1939 een goed slot van 154,52%. Herkozen werd het periodiek aftredend bestuurslid, de heer L. van Sluijs. De voorz. deelde daarop mede, dat voor hen, die de 7e klas van de lagere school doorloopen hebben, thans de gelegenheid open staat zich op te geven voor het volgen der lessen aan de lagere landbouwschool te Middelburg met ingang vair 1 April a.s. Kort daarop verscheen ter vergadering de heer Ikkink, directeur van de coöpera tieve veevoeder- en kunstmeststoffenhandel te Middelburg. Na verwelkoming door den voorzitter, sprak de heer Ikkink in een onderhoudende causerie over de voorziening van verschil lende voederartikelen en kunstmeststoffen. Ondanks den ongunstigen, huidigen toe stand, is men in staat, dank zij de tijdige, gunstige maatregelen door de regeering ge nomen, billyk de gewenschte artikelen te distribueeren. Ook wat de verdeeling be treft van de kunstmeststoffen staat het landbouwbedrijf er momenteel gunstiger voor dan in den vorigen oorlog; thans niet die groote prijsopdrijving. Spr. liet duide lijk uitkomen wat door organisatie voor het landbouwbedrijf te bereiken is. Hij wekte aan het slot van zijn rede. de leden dan ook in hun eigen belang op, hun organisatie (zooveel mogelijk te steunen, waarbij zij medewerken prijsopdrijving te gen te gaan. Nadat enkele gestelde vragen dooi' den spr. waren beantwoord, bracht de voorz. den spreker hartelijk dank voor diens boeiende en leerzame voordracht. VEREENIGING „SCHOOL MET DEN BIJBEL". Aantal leerkrachten van 4 op 3 te ruggebracht. ZOUTELANDE. Vrijdagavond hield de Vereeniging „School met den Bijbel" haar gewone jaarlijksche ledenvergadering. Als gevolg van de gladde wegen was de op komst gering. Slechts 19 leden waren te genwoordig. De vergadering stond onder leiding van ds. Oosthoek, die voorging in gebed, een gedeelte van 2 Timotheus 3 las en een ope ningswoord sprak. De secretaris, de heer Job Wisse, bracht het jaarverslag uit over 1939. De vereeni ging telt 113 leden en de school wordt door 124 leerlingen bezocht. Doordat het aantal leerlingen iets is teruggeloopen, moest het aantal leerkrachten van 4 op 3 gebracht worden, waarom aan den heer Schoema- ker met ingang van 1 Jan. 1940 eervol ont slag is verleend. Volgens het financieel verslag van den penningmeester, den heer S. van Sluijs, heeft de vereeniging over 1939 een batig slot van f 434,43. De commissie tot het nazien der rekening bracht by monde van den heer J. van Keu len verslag uit. De commissie had de ad ministratie van den penningmeester in or de bevonden. De ouderavond zal worden gehouden op 23 Febr. en op 1 Mrt. zal gelegenheid wor den gegeven om aangifte te doen van nieuwe leerlingen. De heeren H. Maas en S. van Sluys wer den als bestuursleden herkozen. By de rondvraag werd er druk gespro ken over de bescherming der schoolkinde ren tegen luchtaanvallen. Nadat gezongen was ps. 25: 6 ging de heer Maas voor in dankgebed. ZUID-BEVELAND. FEESTAVOND JONGELINGS- EN KNAPENVEREENIGING. BAARLAND. De Nederi. Herv. Jonge- lingsvereeniging „Andreas" en de knapen- vereeniging „Johannes" vierden Vrijdag avond in een der lokalen van de o.l. school hun jaarvergadering. De voorzitter, de hr. Heerlijk-gebonden erwten soep met kluif en worst. Wintcrschc, pikante jacht schotels. Hartige plats du f" >ur. Zwanenberg levert et U, verzorgd door de beste koks, kant en klaar, tven opwarmen, en de smulpartij kan beginnen! J. de Hollander opende dezen feestavond en spi'ak zyn vreugde uit over de goede op komst. De jaarverslagen werden goedge keurd'. Eenige voordrachten welden ten beste gegeven en oogstten een hartelijk ap plaus bij de aanwezigen; De afgevaardigden van de zustervereni gingen spraken woorden van medeleven, terwyl eveneens burgemeester Vogelaar zyn waardeering uitsprak voor het jeugdwerk. Daarna was het woord aan den heer Fal- lentin, secretaris van het Ned. Jongelings- verboxid, die aan de hand van de bondsfilm het bondswerk uiteenzette. Aan het einde van den avond verrichte de heer Fallentin de dagsluiting. Het geheel was een mooie avond. YERSEKE. Op verschillende maniei'en is x-eeds voor ons voortreffelijk zeeproduct propaganda gemaakt aangezien zoo vele Ne derlanders nog zoo sceptisch, tegenover oesters staan. Wij meenen zelfs dat verschil lende personen eenigszins vreesachtig er te genover staan, doordat ze met dit zeepro duct totaal onbekend zijn. Vooral ook in de steden is zulks het 'geval. Dat deze vrees natuurlijk ongegrond is spreekt voor zich zelf. Immers hoe kan men voor iets be vreesd zijn, als men het totaal niet kent. Wy als ingewijden geven dezen personen den raad, maak eens kennis met den oester. U zult verbaasd staan over de smaak van dit zeebanket, en als U ze eenmaal hebt ge proefd zult U zich zelf verwijten dat U eex'st zoo terughoudend er tegenover hebt gestaan. Een aardig staaltje van propagan da gaf een oesterbar in Den 1-Iaag, die de Zeeuwsche vereeniging „Zeelandia" ter ge legenheid van een tombola een aaxxtal bon nen verstrekte waarvoor de winnaar een portie oesters kon bekomen. Op een derge lijke manier wordt men als het ware ge dwongen om kennis met de oesters te ma ken, en het eindresultaat zal zeker bevre digend zyn. Moge men ook in de toekomst vele malen op deze manier propaganda ma ken voor ons Zeeuwsche product. Want het is een voortreffelijk voedsel van eigen bodem dat iedere belangstelling verdient. Het Yei'seksche oesterlied zal velen van onzen lezers onbekend zijn. Wy laten hen er thans kennis mee maken. Een militair was zoo vriendelijk om er de laatste twee coupletten bij te voegen. Laat het oester lied populariteit verkrijgen. De melodie leent er zich uitstekend voor. OESTERLIED. (Wijze: Goodbye Hawa). 't Land van de oesters, van landbouw [en vee, 't Land, waar men kweekt in de [diepten der zee; Waar ieder werkt met noeste vlijt En waar 't leven rustig glijdt. Refrein „Stad" mijner di'omen. Yerse dat is mijn vaderstad. Parel der Zeeuwse stromen Is 't land der besterschat. Bekend door heel de wereld; In vreemde plaatsen zonder tal. De oestei's van ons Yerse Die vindt men overal. 't Laxid van de stormen, en onrust en [wee, Ook van veel vooi'spoed, ontrukt aan de [zee, Waar boer en zeèman samengaan; En waar nog trouwe harten slaan. Refrein: Al zijn-de tijden thans moeilijk en [zwaar; Ry'ken in oorlog, het land in gevaar, Yerseke's volk is steeds paraat, Gul en gastvrij voor elk soldaat. Refrein: Brengt straks de vrede U allen weer [thuis Bij vrouw en kinderen in eigen kluis, Denk dikwijls aan ons dorpje klein; Kome in Uw gedachten dit refrein. RIJKSPOSTSPAARBANK. YERSEKE. Over de maand Januari werd alhier op spaarbankboekjes ingelegd 17973,80 en terugbetaald 10057,87. Het iaatst door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5976. HARDRIJDERIJ. YERSEKE. Vrijdagmiddag werd op de baan St. Pieterspolder een onderlinge hardrijderij voor heeren gehouden over 1500 M. De uitslag was: 1 E. Daanet 2 G Stob belaar, 3 H. Pekaar, 4 Joz. van Stee Mz- LEKKE GASLEIDINGEN DOOR DE VORST. YERSEKE. Door de vorst zyn hier ver schillende gaslëidingen lek geraakt' Met spoed tracht het gemeentegasbedrijf deze weer te herstellen waarvoor enkele werkloozen in dierrst zijn genomen. (Vervolg provincienieuws derde pagina).

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6