ADVERTENTIEN. De officieele opening van Verhuizing met muziek. Hedenmorgen vond, in de hal van de nieuwe, openbare U.L.O.-school aan de Voorstad te Goes, de officieele opening de zer school plaats. Aanwezig waren daarby o.a. de wethouders, de gemeentesecretaris, enkele raadsleden, de hr. C. Kuiper, inspec teur L.O., de hr. J. A. Pronk, bestuurslid der Ver. van M.U.L.O.-scholen; de hr. T. G. C. Rothuizen, dir. van Gemeentewerken (architect der school); de aannemer de hr. v. d. Poel, en vertegenwoordigers der ou dercommissie en der plaatselijke bijzondere rscholen. De verhuizing van personeel en kinderen van de oude school naar de nieuwe vond in optocht plaats onder leiding van het muziekgezelschap „Euphonia", dat met pit tige en opgewekte marschen de blijdschap van de verhuizende leeraars en leerlingen vertolkte. Ongeveer half elf arriveerde de stoet aan de nieuwe school, waarna de reeds in de' hal aanwezigen met een paar honderd belanghebbende ouderen en jongeren aan gevuld werd. Het was een vroolijk geheel, dat echter van plechtigen aard werd toen kinderen en aanwezigen deze inneming van de school openden met het zingen van de twee bekende coupletten van ons volkslied, het Wilhelmus. Openingsrede van wet houder De Roo. Hierna vond door wethouder A. de Roo, als loco-burgemeester, de officieele opening der school plaats. De hr De Roo drukte er allereerst zijn genoegen over uit dat zooveTen hadden ge hoor gegeven aan de uitnoodiging van het Gemeentebestuur om hier aanwezig te zijn Ik moet U mededeelen, aldus spr., dat de heeren Van Bommel van Vloten, Van der Wart, ds St einz. de Looze en Duvekot, de bouwkundige Inspecteur van het Lager Onderwijs bericht van verhindering heb ben gezonden Gij allen, en velen van U met Uw da mes, mr Stieger lid van Gedep Staten, mynheer Kuiper, inspecteur van het La- Onderwijs. afgevaardigden van de bestu ren der plaatselijke ,schoolvereenigingen, lid van het hoofdbestuur van de Ver. van MULO, leden van den Raad van Goes, on derwijzend personeel van deze en andere plaatselijke scholen gij allen, die hebt me degewerkt om deze mooie school te bou wen en in te richten, ik roep U namens het Gemeentebestuur van Goes een har telijk welkom toe Ik behoef U niet te zeg gen, hoe het ons spijt, hoe droevig wij ge stemd zijn, over het feit, dat onze geach te burgemeester niet aanwezig is Toch hebben wij gemeend, dat wij niets moesten veranderen aan het plan, dat hij zelf voor dezen morgen heeft samengesteld Wij ho pen allen vurig, dat spoedig een goede keer in zijn gezondheidstoestand moge komen. Dames en Heeren. het is voor het Onder wijs in Goes een belangrijken en blijden dag. Wjj behoeven slechts een blik te wer pen op de voldane gezichten van het hoofd en het personeel van de ULO-school om te weten, dat wij dit met een gerust hart in het openbaar mogen constateeren Al vorens echter een woord te wijden aan de totstandkoming van deze nieuwe school, zij het mij vergunt een korte blik in het ver leden te werpen en de ontwikkeling van het ULO onderwijs in Goes na te gaan De openbare school voor ULO zooals we die thans kennen, is, goedbeschouwd, ge boren in het jaar 1914 Naar aanleiding van een rapport van den toenmaligen districts schoolopziener, wijlen den heer K Brants, van 19 December 1913. besloot de Gemeen teraad op 30 Juli 1914 o.m. tot samenvoe ging van de voorbereidende school A met de meisjesschool, (een ULO-school volgens de oude wet) tot één MULO-school krach tens de toenmalige wetgeving. De nieuwe regeling trad in werking op 1 September 1915. Tot huisvesting van de nieuwe school werden bestemd het ge bouw van school A en dat der bij hetzelf de besluit wegens samenvoeging met school B, opgeheven lagere school C, welke door een weinig omvangrijke verbouwing tot één gebouw werden vereenigd. De nieuwe school telde 11 leerjaren waar aan werd lesgegeven door een hoofd met 9 onderwijzers van bijstand, zoomede vak onderwijzers voor handwerken, gymnastiek, handteekenen en zang. Het aantal leer lingen bedroeg het eerste jaar 149. Na de totstandkoming der Lager Onder wijswet 1920 was het behoud der school in haar toenmaligen vorm niet langer mo gelijk. In de eerste plaats verdwenen zoo wel het MULO als het ULO. zooals de wet van 1878 die gekend had. De MULO-school moest worden gesplitst in twee verschillen de scholen, waarvan in de eene uitsluitend de vakken vein gewoon lager onderwijs mochten worden onderwezen, terwijl aan de andere de zg ..kopschool" deze vakken in meer uitgebreide vorm moesten worden gedoceerd, vermeerderd met de vakken, die voorheen aan de MULO-school gegeven werden De nieuwe inrichting ver kreeg, krachtens de wet, den naam: UIO- schooi. Beide scholen bleven gevestigd in het zelfde gebouw, waarin eertijds de MULO- school huisde, met dien verstande, dat de lokalen uitkomende op de Boudewijn de Wittestraat, voor de gewone lagere school werden bestemd en die, uitkomende op de Kreukelmarkt, voor de ULO-school. Deze reorganisatie kwam tot stand by Raads besluit van 3 Mei 1921. Als hoofd der aldus hervormde ULO- school traden achtereenvolgens op de hee ren: J. A. van Hartingsveldt, C. Berger, J van bijl, Franken en J, W. Stassen, terwül sedert 1 Januari 193S aan het hoofd dezer inrichting staat de heer K. H. van Faassen. Zonder ook maar een oogenblik iets te willen afdingen op de kennis en yver van de andere voorgangers van den heer van Faassen meen ik hier toch een enkel woord van büzondere waardeering te moeten uit spreken aan he.t adres van den heer Stas sen, den voorganger van den heer Vai nieuwe U. L, Q.-schooI fe Goes. Faassen, die met veel liefde en activiteit voor zijn school heeft geijverd. Het aantal leerlingen bedroeg in de ver schillende jaren de navolgende aantallen: 1922: 74 leerlingen, 1923: 74 11., 1924: 66 11., 1925: 85 11.. 1926: 88 11, 1927: 80 11., 1928: 81 11 1929: 77 11., 1930: 81 11. 1931; 91 11-, 1932: 90 11., 1933: 84 11., 1934: 96 11 1935: 112 II., 1936: 114 11.. 1937: 142 11., 1938: 181 11, 1939: 203 11., 1940: 210 11. Het getal leerkrachten was aanvankelyk met inbegrip van het hoofd der school. 4 In het jaar 1931 bleek het getal leer lingen dermate gestegen, dat uitbreiding van het getal leslokalen noodzakelyk was. De oplossing werd gevonden door het gym nastieklokaal te verbouwen tot twee leslo kalen, terwijl in de behoeften van het gymnastiekonderwijs werd voorzien door den bouw van een geheel nieuw gymna stieklokaal, dienende voor alle openbare en christelyke lagere scholen Dames en Heeren, Na dit korte uitstapje in het verleden zyn we zooals U kunt begrüpen uit de cijfers van het leerlingen aantal genaderd tot het moment ,dat moeilykheden met de ruimte en inrichting in de oude school moesten ont staan. Intusschen was dealteer Stassen vertrok ken en per 1 Januari 1938 opgevolgd door den heer Van Faassen, het tegenwoordige hoofd. De heer Van Faassen was nauwe lijks in functie getreden of hy meende de aandacht te moeten vestigen op den toe stand van het bestaande gebouw, die ten gevolge van den snellen groei van het aan tal leerlingen zeer onvoldoende geworden was. Deze brief, geschreven op 31 Januari 1938, dus een maand nadat de heer van Faassen zyn taak had aanvaard, was een vrij lange opsomming van bezwaren en klachten over het schoolgebouw. Ik herin ner my nog zeer wel en ik mag dat nu hier wel verklappen, dat één van de heeren op het stuk zette „Nou, nou!!" gevolgd door eenige uitroepteekens. En tochde uit slag van het ernstige onderzoek en de lang durige beraadslagingen hebben bewezen, dat de heer Van Faassen niet had overdre ven. Ik herinner my ook nog een bezoek van den heer Van Faassen aan mij persoon- lyk om de noodzakelykheid van nieuw bouw te bepleiten. Ik was toen zelf reeds vrij stellig over tuigd, dat een andere oplossing niet wel mogelijk zou zyn en zeker ten nadeele van het onderwijs zou uitvallen, doch mijn aar zeling in verband met de financieele zyde en het feit, dat ik nog niets met zekerheid over de opvattingen van B. en W., den Raad, en vooral G. S. kon zeggen, deden my in dat gesprek zeer op de vlakte blyven. Alles was nog te vaag om verwachtingen te wekken die groote teleurstellingen zouden worden, wanneer zij niet voor verwezen lijking vatbaar bleken te zijn. De heer Van Faassen moet wel gedacht hebben, dat ik zeer koel tegenover zyn plannen stond en hij moet wel een vreem den indruk hebben gekregen van dezen wet houder van onderwijs. Ik hoop, dat het verdere verloop van de ze zaak dien indruk wel weer zal hebben weggenomen. Aanvankelyk waren B. en W. huiverig voor de kosten, die aan een ingrijpende ver bouwing van het bestaande gebouw of aan den bouw van een nieuwe school ver bonden zouden zyn. Bovendien stond het niet vast, dat het groote aantal leerlingen constant zou zijn. Een voorloopige oplossing was reeds gevonden in dien zin, dat een der klassen was ondergebracht in een leeg staand lokaal van school B. Men meende hiermede voorloopig genoegen te moeten nemen en eenigen tyd te moeten wachten met het nemen van verdere maatregelen, teneinde te kunnen nagaan, hoe de toe stand zich verder zou ontwikkelen. Het vol gende jaar bleek echter een verdergaande voorziening noodig. Twee klassen moesten buiten het bestaande gebouw worden ge huisvest, waartoe beschikking werd verkre gen over lokaliteiten van het gebouw van het Zeeuwsch Technisch Instituut aan den. Parallelweg. Thans was evenwel overduidelijk geble ken, dat, zou het onderwys zonder bezwaar kunnen voortgezet, naar een andere huis vesting der school moest worden omgezien, in ieder geval naar eene, waarbij alle leslokalen onder één dak zouden zijn ver eenigd. Na ampele besprekingen en onder zoek van verschillende mogelijkheden, meenden B. en W., ondanks de hooge kos ten daaraan verbonden, den Raad geen an der voorstel te kunnen doen dan om over te gaan tot stichting van een geheel nieuw schoolgebouw. Alvorens echter deze kwestie in den Raad te brengen leek het wel zeer wenschelyk in overleg te treden met het college van Gedeputeerde Staten, daar de financieele voorzieningen ons groote zorgen baarde. Het zal mij altijd een aangename herin nering blyven, dat ik in plaats van den Burgemeester, die was verhinderd, deze be langrijke onderwys-aangelegenlieid in het College van Gedep. Staten mocht verdedi gen en de bijzondere voorkomende, pretti ge, en uitermate zakelijke behandeling in dat College heeft het gemeentebestuur van Goes wel zeer dankbaar gestemd. Het is my buitengewoon aangenaam ge weest, én dat bij de lange voorbereidingen, de vele besprekingen en ten slotte by het nemen van het besluit steeds is gebleken, dat het geheele College van B. en W. dus zoowel de burgemeester, zoowel oud-wet houder Van Melle, als ik zelf deze zaak steeds met warme belangstelling hebben gevolgd en allen met denzelfden yver heb ben gewerkt om tot een voor het onder wys zoo goede oplossing te geraken. Dit prettige verloop werd nog flink on- dersteept, door het feit, dat de Raad op 1 Maart 1939 met algemeene stemmen be sloot het voorstel van B. en W. te aanvaar den. Spr. bracht in dit verband nog hulde aan den inspecteur van het 1. o., den heer Kuy- per. Spr. gaf hier een overzicht van den bouw en de inrichting der school en besloot: Alvorens wy al dit mooie straks gaan be zichtigen wil ik als slot nog vermelden, dat dank zy de geregelde toename van het ge tal leerlingen ook het aantal leerkrachten geleidelijk vermeerdering kon ondergaan, zoodat de nieuwe school thans kon wor den betrokken door een hoofd met zeven leerkrachten, waaronder een vakonderwy- zer voor gymnastiek en dat de mogelijkheid niet is buitengesloten, dat binnenkort dit aantal nog met één zal kunnen worden ver meerderd. Dank zy dit aantal onderwijzers is het mogelijk geweest om ervoor zorg te dragen, dat voor elke U.L.O, bevoegdheid minstens twee leerkrachten aanwezig zijn, een groot voordeel voor een goede verdee ling der lesuren. En hiermede, dames en heeren, verklaar ik deze nieuwe Openbare School voor U.L. O. geopend en draag ik deze inrichting gaarne over aan het bekwame hoofd der school, mynheer Van Faassen, en zijn niet minder bekwame personeel, met de beste wenschen voor den verderen bloei der school. TOESPRAAK VAN HET HOOFD DER SCHOOL. Vervolgens werd het woord gevoerd door het hoofd der.school, den heer K. H. van Faassen, die gewaagde van de vreugde en dankbaarheid die leerkrachten en leerlin gen der school dezen dag vervult. „Vreugde en dankbaarheid aldus spr.! Als ik dankbaarheid in de tweede plaats noem is dit slechts, omdat het my nu een maal niet mogelijk is beide woorden tege lijk uit te spreken. Onze vreugde wordt ge temperd door het feit, dat wij vandaag on zen burgemeester in "ons midden moeten missen. Ik hoop, dat hy spoedig hersteld mag zyn en dat we hem binnen niet al te langen tyd in ons nieuwe gebouw welkom mogen heeten. U, meneer de loco-burgemeester, dank ik voor Uw zoo juist gesproken woorden, en ik dank U en in U het geheele gemeente bestuur van Goes voor het ons overgedra gen gebouw, dat onder de zoo bekwame handen en door de toewijding van den ar chitect, den heer Rothuyzen en zyn staf geboren, door den aannemer den heer v. d. Poel groeide tot één van de fraaiste gebou wen van Goes. Toen twee jaar geleden door mij werd aangetoond, dat de toestand van ons schoolgebouw veel te wenschen over liet, was de burgemeester de eerste die zei: „Ja, er zal wel een nieuwe school moeten verrijzen", waarop ik natuurlijk bescheiden antwoordde: „Dan zou ik meer krygen dan ik vraag." „Ja, maar ik haat halve maat regelen!" zei toen de burgemeester. Die woorden heb ik, by alles wat daarna ge beurde nog vaak in my hooren naklinken. Het geheele gemeentebestuur van Goes heeft getoond geen sympathie te voelen voor halve maatregelen, want éénstemmig werd tot den bouw van onze school beslo ten." Spr. bracht met de jeugd daarna een driewerf hoera! op het gemeentebestuur en zegde den rijksinspecteur, en allen die aan het totstandbrengen van deze school mede werkten, hartelijk dank. Spr. noemde daar bij in het bijzonder den heer H. Verbeek, opzichter van gemeentewerken, die met groote yver en bereidwilligheid hielp alle moeilykheden te overwinnen. „Om uiting te geven aan onze blijdschap", aldus vervolgde spr. „in zoo'n fraaie omge ving onze dagelijksehe plichten te mogen, vervullen hebben wij, de leerkrachten van de school, als menschen van de klok, 'oe- besloten de hall op te luisteren met het uur werk, dat U daar ziet hangen. Ik persoon lijk hoop en vertrouw, dat de school voor de leerlingen zoowel als voor ons leerkrach- lcrachten, zoo zal zijn, dat voor ons het spreekwoord wordt: „Zooals het klokje op school tikt, tikt het nergens. De leerlingen opvoeden tot ferme, dege lijke Nederlanders is geen lichte, maar een mooie taak. Dit te trachten in een omge ving als deze, zal een voortdurend genoe gen zyn. Ik eindig met de hoop uit te spre ken, dat onze school bij dit trachten succes mag hebben en op deze wijze mag mede werken tot den bloei van Goes, neen van heel Zuid-Beveland! (Applaus). (Vervolg in het nummer van morgen). BURGERLIJKE^ STAND Middelburg. Bevallen: J. L. den Hollander, geb. Van Sluys, d. Overleden: J. Gernler, 82 j., vrouw van M. C. Roose; L. J. L. van Hilst, 79 j., man van W. C. Schuilwerve; A. Janssen, 84 j., weduwe van C. L. Brakke. Goes. Bevallen: A. D. P. Ookelaar, geb. Pols, d.; P. C. de Jager, geb. Roelofs, z. Overleden: J. op 't Hof, 80 j., wed. van J. Janse Mol; A. Braam, 45 j., man van J. Schipper te 's-GravenpolderM. Mulder, 1 j., te 's Heer Arendskerke. Sclioondijke. Getrouwd: J. van Melle 25 j. en J. L. den Hollander, 25 j. Bevallen: S. M. Kouwenberg, geb. Schie man, d.; S. C. Jansen, geb. De Rooy, d. Overleden: M. Vermeulen, 80 j.; P. E. Wijngers, 78 j.; J. W. Risseeuw, 77 j. (A. A.) Koudelcerke. Over de maand Jan. Ondertrouwd: J. H. Bakker 33 j. jm. en M. L. van Verre 34 j. jd„ F. Schout 27 j. jm. en P. A. Sonius 25 j. jd., A. Jasperse 24 j. jm. en J. Simonse 23 j. jd. Getrouwd: J. H. Bakker 33 j. jm. en M. L. van Verre 34 j. jd. Bevallen: J. S. Pattenier, geb. de Fey- ter d., A. M. van de Kop, geb. Jaquet z., L. Louws, geb. Provoost d., P. de Priester, geb. Burggraaf d., E. Bommeljé, geb. Koole z., P. Wielemaker, geb. Stroo d., S. M. Wol- ders, geb. Munter z. Overleden: M. Eversen 45 j. man van C. Broodman, L. Vader 8 mnd., P. K. de Wit te 9 mnd., J. van der Heijden 19 j. (V.C.) Wissekerke. Geboren: Johannes Cornelis, z.v. M. P. Kouwer en T. J. Goulooze, Aaltje Adriana, d.v. J. L. Goulooze en J. Leendertse. Overleden: E. L de Looff 9 mnd. d. (N.B.) K ortgene. Geboren: Cornelia Hendrika d.v. M. Kos ter en B. Abrahamse, wonende te Wisse kerke. (N.B.) ülï DE PROVINCIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Begrafenis L. Maselee. OOSTBURG. Te Oostburg had Zaterdag de teraardebestelling plaats van het stof felijk overschot van wylen den heer L. Maselee, overleden op S4-jarigen leeftijd. De overledene was tot voor korten tijd kos ter en voorzanger der Ned. Herv. Kerk al daar. Op den weg naar zijn laatste rust plaats werd de overledene mede uitgeleide gedaan door de kerkvoogden en de leden van den kerkeraad en eenige belangstellen den. Aan de geroeve werd het woord gevoerd door ds. F. Oort, predikant dezer gemeente. Spreker bracht in herinnering dat de afg,- storvene gedurende meer dan 40 jaren zyn taak in het belang der kerk vervuld had en dankte voor den nauwgezetten ijver waarmede hij de belangen der kerk behar tigde. Kransen dekten de baar. Jaarvergadering muziekgezelschap „Ons Genoegen". RETRANCHEMENT. Op Zaterdag 2 Fe bruari hield de muziekvereeniging „Ons Genoegen" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer Zwier in het café van den heer J. F. de Voldere. In zijn openingswoord deelde hij mede, dat de heer S. de Hullu als bestuurslid bedankt had wegens zijn hoogen leeftyd. Op voor stel van de voorzitter werd het aftredend bestuurslid tot eerelid der vereeniging be noemd. Uit het financieel rapport van den pen ningmeester bleek, dat de inkomsten 189,03 en de iutgaven 212,71 bedroe gen. Alzoo een nadeelig slot van 23,68. De aftredende bestuursleden de heerenf W. Visser en Joz. de Mey werden beiden herkozen terwijl in de plaats van den heer S. de Hullu de heer Ph. Markusse werd ge kozen. Bij de rondvraag werd over enkele on derwerpen nog eenigen tijd van gedachten gewisseld, waarna de voorzitter de verga dering sloot. Jaarvergadering Varkensassurantie. RETRANCHEMENT. In de jaarvergade ring van de varkensassurantie „Uit Voor zorg" werden de aftredende bestuursleden herkozen. De inkomsten over hel atgeloo- pen jaar bedragen 1625,66. De uitgaven 1589,19. Alzoo een batig slot van 36,47 Weegbrug „Ons Belang". SLUIS. De vorige week hield de coöpe ratieve weegbrug „Ons Belang" haar alge meene jaarvergadering in het café van den heer B. Cammaert onder voorzitterschap van den heer Adriaan Lako. Tengevolge van de gladheid was de opkomst niet groot. In het afgeloopen jaar werden op de weeg brug 4 284.670 kg suikerbieten gewogen te gen 3.983.830 kg in 1938. Alzoo een ver meerdering van 300.440 kg. De aftredende leden de heeren A. Lako, voorzitter en A. Heyens, bestuurslid, werden beiden herko zen. Het weegloon voor de bietencampagne 1940 werd evenals het vorig jaar vastge steld op 10 cent per 1000 kg voor leden en 15 cent per 1000 kg voor niet-leden. Bij de rondvraag kwam de slechte losgelegenheid ter sprake. Daar men tot de overtuiging kwam, dat hier niets aan te veranderen is, besloot men er niet verder op in te gaan. EINDE VAN DE IJSPRET. SLUIS. De hoop van velen, dat het giste ren nog eens een echte ijs-Zondag zou zyn, is in rook vervlogen. Voor degenen die het werk aan de prachtige ijsbaan op het ka naal gedaan hebben is het wel een groote teleurstelling doch het overgrootste deel van de bevolking hoopt dat de dooi door gaat. De ysliefhebbers die deze winter hun hartje konden ophalen moeten maar den kenaan alles komt een eind. SPORTNIEUWS VOETBAL. Ongeldig verklaarde wedstrijd. De Z.V.B.-wedstryd Vlissingen BDe Zeeuwen adspiranten is ongeldig verklaard op grond van het doen uitkomen van een ongerechtigd speler en zal op het terrein van de V.V. De Zeeuwen worden overge speeld. De achterstand in de Z.V.B.-competitie. In verband met den ongekend grooten achterstand in de competitie van den Z.V.B. wordt geen uitstel van wedstrijden, om welke reden dan ook, meer verleend. Het vrijlaten van elftallen is vanzelfsprekend verder ook uitgesloten. Er zyn b.v. veree- nigingen, welke niet met alle elftallen ge lijk wenschen te spelen. Daarmede zal geen rekening meer worden gehouden. GOES I—KAPELLE I 8—12. De te Goes gespeelde damwedstrijd tus- schen Goes I en Kapelle I gaf den volgen den uitslag: M. de JongeJ. A. Mol 20; F. de Her tog—A. Kaat 0—2; K. L. Kramer—C. v. Liere 20; L. DekkerM. de Jager 02; J. MangeA. Veerhoek 20; J. de Jonge C. de Klerk 0—2; P. W. Bliek—Joh. Osse- waarde 0—2; J. Behage—Chr. Nieuwen- huize 11; A. EversdijkZ. de Groene 02; A. RemynseP. Bruinzeel 11. To taal 812 voor Kapelle. Kolijnsplaat. Ondertrouwd: J. de Boer 26 j. jm. te Zwolle en S. Adriana Haringman 28 j. jd. (N.B.) Meliskerke. Gehuwd: Bartel Stroo 26 jaar en Jaco- mina Bommeljé 22 jaar, Jan de Vos 19 jaar en Wilhelmina Kleinepier IS jaar. Geboren: Martia, dochter van Pieter Dekker en van Catharina Dingemanse, Pie ter, zoon van Samuël Wisse en van Johanna de Korte. Overleden: Levines Bosschaart 76 jaar, echtgenoote van Janna Melse. KERKNIEUWS O Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor HelJouw J. v. d. Heuvel te Poortvliet. Ds. D. Faber. Het bericht omtrent het jubileum van ds. D. Faber was niet volledig. Tot het vo rig jaar stond de jubilaris te Oostburg. Hij is vandaar naar Oostwold (Gr.) vertrokken. STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden) 1.000 8757 400 7215 10120 11933 200 3425 5706 8079 8666 14752 15876 19490 19869 100 3629 8101 8913 12842 13571 14396 16443 21713 21875 MARKTBERICHTEN Rotterdam, 5 Febr. Veemarkt Aan voer totaal 2362; Vette runderen 630; Vet te kalveren 141; Nuchtere kalveren 18; Schapen en lammeren 945; Varkens 628. Vette koeien per kg le kw. 84, 2e lew. 70, 3e kw. 4858; Vette ossen per kg le kw. 80 2e kw. 70, 3e kw. 485S; Vette kalveren per kg le kw. 145, 2e kw. 125, 3e kw. 95— 105; Varkens per kg le kw. 64, 2e kw. 63, 3e kw. 60; Schapen per kg le kw. 50, 2e kw. 45, 3e kw. 40; Lammeren per kg le kw. 52, 2e kw. 47, 3e kw. 42. Schapen per stuk le kw. 30, 2e lew. 22, 3e kw. 17; Lammeren per stuk le kw. 20, 2e kw. 17, 3e kw. 12; Vette koeien en ossen aanvoer iets kor ter, handel levendig, prijzen goed prijshou dend; pr. koe 90 ct.; pr. os 86 cent. Vette kalveren aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen stabiel; pr. 1,55; Schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel vlot, prijzen van vorige week konden zich niet goed handhaven; Varkens aanvoer korter, handel stug, prijzen iets lager. Eenige par- tyen schapen voor export verkocht. Rotterdam, 5 Febr. Aardappelmarkt. Brielsche Eigenheimers 3,103,25; Zeeuwsche Eigenheimers 3,ƒ3,25; Zeeuwsche Bonte 3,704,Eigenhei mers Friesche 5.Bintjes 2,753,65: Zandaardappelen 3,503,60 alles per hl. De aanvoer was geheel voor de regee- ring. Vlas-aanvoer 11715 kg blauw, schoon 90 1,10; 9750 kg Hollandsch Geel 90— 1,20; 5070 kg Dauwroot 6080 alles per kg. Op het land was er weinig handel. Ook hier ter beurze was de vraag zeer beperkt. De handel ging traag met zwakke prijzen. Een groot gedeelte bleef onverkocht. KLOETINGE Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent M. KOLE. DOMBURG Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent W. TRIELLER. Hiermede geven wij ken nis van het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, MARTHE NICOLETTE VELTMAAT, Weduwe van Pieter Willem van de Kamer, in den ouderdom van 98 jaar. Uit aller naam, Dr. ELISABETH VAN DE KAMER. Middelburg, 4 Febr. 1940. Geen bezoek. Geen bloemen. Eenige kennisgeving. Heden overleed, nog plot seling, zacht en kalm, onze lieve zorgzame Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgroot moeder, JACOBA PIETERNELLA BOSTELAAR, Wed. van Joos Boogaard, in den ouderdom van 72 jaar. Koudekerke: A. BOOGAARD. C. BOOGAARD— GEERSE. Middelburg: J. BOOGAARD. M. C. BOOGAARD— DAVIDSE. S. DE LA VIENNE BOOGAARD. J. J. DE LA VIENNE. Vlissingen: JACs. BOOGAARD. A. M. BOOGAARD— AARSSEN. Middelburg: J. J MAARTENSE— BOOGAARD. J. P. MAARTENSE. W. BOOGAARD. D. C. BOOGAARD- GOEMAN. Maastricht: P. BOOGAARD. G. BOOGAARD— BECHT. Kinderen en Klein kinderen. Middelburg, 4 Februari 1940. Seisweg 99.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 3