STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINGIE GOES DE TOESTAND VAN DEN BURGEMEESTER. Naar wij vernemen was de toestand van burgemeester Van Dusseldorp hedenmor gen onveranderd Dezen middag zou nog een speciaal on derzoek plaats hebben. MIDDELBURG DE VIJFDE AVRO-BRIDGEDRIVE. Zaterdagmiddag werd in „St. Joris" de vijfde Avro-bridgedrive alhier gehouden. Er namen 24 paren aan deel, verdeeld over 2 groepen van 6 tafels. De uitslag luidt als volgt: Groep A: N.Z. Ie prijs Dames Brouwers en IJssel met 14 punten. 2e prijs Heeren Flipse en Breel met 17 p. O.W. Ie prijs Hee ren Van der Schaaf en De Bie 13 p. 2e prijs Heeren Van Vessem en v. d. Lugt met 16 p. Groep B: N.Z. Ie prijs Mevr. Di-onkers en de Heer Lambermont met 10 p. 2e prijs Dames Van der Jagt en Hoegen van Hoo- gelande met 20 p. O.W. Ie prijs Dames Staal en Van den Boudt met 17 p. 2e prijs Mej. Smit en de Heer Remmingkamp met 18 p. en Heeren Van der Werf en Van Wae- geningh eveneens met 18 p. De paren die met maximaal 17 match- punten uit den strijd kwamen, mogen aan de demifinale voor het landskampioenschap welke op 24 dezer te 's Hertogenbosch plaats vindt, deelnemen. Jeugdige dieven aangehouden. Er waren nog meer misdrij ven in voorbereiding. De Politie heeft heden aan de Justitie voorgeleid den 17-jarigen J. K., die kort geleden bij vonnis van den Kinderrechter alhier terzake van gepleegde diefstallen ter beschikking van de regeering is gesteld en die zich daarna opnieuw aan strafbare fei ten schuldig maakte. Een uitgebreid on derzoek wees uit, dat K. in vereeniging met de jongens J. S., A. G. en S. W., allen al hier, verschillende misdrijven heeft ge pleegd o.a. den kortgeleden plaats gehad hebbenden diefstal van revolvers uit het kantoortje van een wapenhandelaar hier ter stede, de inbraken in het kantoorge bouw van de Texas-Petroleum-Company aan den Kanaalweg en in de Christ. Lagere school aan de Heerengracht. Ook bleek, dat K. zich in den afgeloopen zomer toegang heeft verschaft tot het buffet op het Sport terrein achter de Meelfabriek, waar hy o.a. een zilveren heerenhorloge wegnam. Ver schillende van deze inbraken afkomstige voorwerpen als de revolvers, zegels e.a. konden worden opgespoord en in beslag ge nomen. Twee sleutels, waarmede de deuren van het schoolgebouw waren geopend, zijn uit een der vesten opgevischt. Blijkens op een der jongens gevonden correspondentie, stonden nog meer kraakjes te wachten. KLACHTEN OVER HET SNEEUW RUIMEN. Geheel de vorige week is men van ge meentewege bezig gebleven aan den strijd tegen de sneeuwmassa's op de straten. Wij erkennen volgaarne dat dit een zware en kostbare taak is, maar dit mag ons toch niet verhinderen enkele klachten, tevens tot leering voor de toekomst, even naar ren te brengen. Zoo is er de opmerking, dat men wel de grootere straten meer dan een maal bewerkte doch verschillende ander* straten, die toch ook in het verkeer een belangrijke rol spelen geheel vergat. Ook uit verschillende buitenwijken, o.a. van de bewoners van den Ouden Vlissingschen weg bereikten ons ernstige klachten over den toestand ter plaatse en op den toegang er heen zooals i.e. den Kanaalweg. Heden kon men de nu lossere breïmassa's verwerken en opruimen en stond men voor een nieuwen arbeid, het wegwerken van het vele water op verschillende pleinen en in straten, waar de riolen door zand en sneeuw verstopt waren of niet voldoende loosden. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor alhier en het daar onder behoorende ambtsgebied werd ge durende cl emaand Januari 1940 ingelegd 106167.70 terugbetaald 112986,44. Het laatste door het kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 44680 LOOP DER BEVOLKING. In de week van 26 Januari tot 1 Fe bruari zijn in deze gemeente: Ingekomen G. J. Brand, monteur, echtgen: en 4 kin deren, Goes Gortstraat 48. H. W. Went- zel, wed. J. Kamman, zonder, Dordrecht, Bierkaai '3. P. J. de Buisonjé, leerling-ver pleegster. "s-Gravenhage Meidoornlaan 16. mej. M. Molenbroèk zonder 's Gravenhage, Loskade 11 W. Venderbos, verpleegster. Beek (L.) Noordpoortplein A. Coumou, verpleegster. Zeist, Noordpoortplein 2. Vertrokken J. de Visser, dienstbode, Seissingel 6a. Serooskerke (W.), Noordweg A 46. J. J. van der Heijden zonder Dam 72. 's-Gra- venhage, Zoutmanstraat 75, C. Jobse, geh. me' A. MarkussV zonder Lange G'ststr -33, Serooskerke (W.) B 8; P. G. van den Hooff predikant, echtgen. en 3 kinderen. HET IJS IN DE ZANDKREEK. Nog steeds is er veel ys in de Zandkreek, vooral by Katsche veer. Daar er geen wind is, blyft het ys liggen en is er geen bewe ging in te bespeuren. Van dooi is hier ook weinig te bemerken, daar het water zeer koud blijft. Tot nu toe is het dan ook nog niet mogelijk den prov. stoombootdienst op de Oosterschelde te hervatten. Zoo gauw de toestand van het jjs zulks maar eenigszins toelaat, zal de dienst hervat worden. Een paar waaghalzen zyn er in geslaagd over den ijsdam tusschen Katsche veer en Wolphaartsdyk de Zandkreek over te ste ken. Er is nog steeds een kleine ruimte voor de boot welke den dienst tusschen Kortgene en Wolphaartsdyk. onderhoudt, om te va- DE BELT: Weerverwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: In het Noorden: Meest matige Oostelijke tot Zuidoostelijke wind; betrokken tot zwaarbewolkt met mist; tijdelijk lichte sneeuw of regen; -lichte vorst tot tempe ratuur om het vriespunt. In het Zuiden en midden: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt met mist, tij delijk lichte regen, lichte tot matige dooi. 6 Febr. Zon op: 7 h 36; onder: 16 h 52. Licht op: 17 h 22. Maan op: 6 h 07; onder: 15 h 27. N.M. 8 Febr. Hoog- en Laag water te Vllealngeu: Februari. Hoogwater. Laagwater. Maandag 5 11.54 5.45 18.13 Dinsdag 6 0.14 12.40 6.43 18.59 Woensdag 7 0.55 13.15 7.24 19.35 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 vroeger, Veere 38 min.-later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldlnge: Februari. Maandag Dinsdag Woensdag HansweertWalsoorden hervat. De veerdienst HansweertWalsoorden is voorloopig weer hervat, echter alleen voor personen- en goederenvervoer, dus niet auto's. Zoo mogelijk zal gevaren wor den in overeenstemming met de dienstrege ling. Burgemeester J. de Bruyne. Tot burgemeester van de gemeente Wer kendam en de Werken is benoemd de hr. de Bruyne, met toekenning van gelijk tijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Opperdoes. De heer De Bruyne werd 3 Oct. 189' Axel geboren. Hij bezocht de Chr school aldaar en de Chr. Uloschool te Ter- neuzen. In Sept. 1912 werd hij werkzaam als volontair ter secretarie te Axel. In Juli 1914 volgde zijn benoeming tot ambtenaar ter secretarie te Colijnsplaat en Kats Na ook ter secretarie te Buik sloot werkzaam te zijn geweest volgd Febr. 1921 zijn benoeming tot secretaris ontvanger der gemeente Brouwt have n. Hier is hij werkzaam geweest totdat hy enkele jaren geleden werd be noemd tot burgemeester der gemeente Op perdoes. De heer De Bryne die tot de a.r.-partij behoort, was secr der Centrale A.R. Kies- ereennging op Schouwen en Duiveland. voorzitter van het burgerlijk armbestuur te Brouwershaven, penningmeester van de Chr. school en ouderling van de Geref. kerk. VLISSINGEN TUSSCHEN KAAI EN SCHIP GEVALLEN. In den afgeloopen nacht omstreeks 1 uur hoorde men aan boord van het in de Bui tenhaven liggende Nederlandsche stoom schip „Heemskerk" hulpgeroep. Het bleek dat een man tusschen kaai en schip te wa ter was gevallen. De bootsman van de „Heemskerk" begaf zich onmiddellijk te water, en het mocht hem na tweemaal duiken gelukken den drenkeling te grijpen, waarna deze aan boord van de „Heems kerk" werd gebracht. Het bleek een ma chinist te zijn van een in de nabijheid lig gend motorschip, die in dronken toestand verkeerde. De drenkeling had een nog al ernstige hoofdwonde bekomen en is het ziekenhuis Bethesda overgebracht. WALCHEREN Veere's kerk in staat van verwaarloozing,, Door de vorst zijn de gebre ken maar al te duidelijk aan het licht gekomen. In aansluiting op ons bericht over den toestand van de Groote of .Onze Lieve- vrouwe-kerk te Veere, kunnen wij nog het volgende mededeelen: Zooals waarschijnlijk aan velen bekend zal zijn, bestaat deze kerk uit twee gedeel ten, n.l. uit de niet meer in gebruik zijnde hoofdkerk, die het eigendom is van het Rijk, en uit een tweebeukige hallenkerk, gebouwd op de plaats, waar volgens de jongste onderzoekingen eertijds het groote koor met omgang van de O.L. Vrouwekerk moet hebben gestaan. Dit gedeelte behoort aan de Ned. Hervormde gemeente te Vee re, die er haar kerkdiensten houdt. Terwijl het Rijk reeds sedert jaren aan de hoofdkerk de noodige aandacht besteedt, en het kostelijke bouwwerk door restaura tie niet slechts van den ondergang redt, maar het tevens in luister herstelt, wordt het „koor", het bezit van de kerkelijke ge meente, die niet over middelen beschikt, aan zyn lot overgelaten. Het was reeds lang geen geheim meer, dat dit gedeelte van Veere's trotsche mo nument in een bedenkelyken toestand keerde, doch hoe slecht deze toestand was, is eerst thans gebleken. Nadat de vorst en- St. Pieterstraat 44, Hilversum, Beyerinck- Iaan 15. G. van Ballegoijen, controleur Raad van Arbeid Korte Burg 13, Zierikzee, Oude Haven D 492 A. de Rijke, zonder, en echtgen,. Lange Geere 59, Nijmegen Van Heutzstraat 10. M. Nischk. dienstbode, Parklaan 1, Vlissingen, Sottegemstraat 92. A. van der Maas, zonder, Branderijmolen- gang 22, Yerseke. R. ,J. Alberg kinderjuf frouw, Gravenstraat 24, Wasesnaar. Van Calcarlaan 27 J. M. Bosman, dienstbode Blauwedijk 3, Driewegen. Korte weg 142. S. P. Baljeu, verpleegster, Jodengang Rotterdam. Gordelweg 160. WEERBERICHT Hoogwater. 1.01 13.32 1.59 14.22 2.45 15.02 Laagwater. 6.46 19.18 7.45 20.05 8.26 20.42 kele scheuren in het gebouw had doen ont staan, is de in 1937 ingestelde restauratie- commissie op onderzoek uitgegaan, e is daarbij tot de ontstellende ontdekking gekomen, dat het gebouw in een verre- gaanden staat van verwaarloozing verkeert. Zware balken bleken vermolmd, muren verzakt en het dak (hoewel dat in verband met den sneeuwval nog niet aan een nauw keurig onderzoek kon worden onderwor pen) bleek dermate vergaan, dat het als de hoofdoorzaak van de aangerichte ver nieling kan worden beschouwd. Teneinde het niet denkbeeldige gevaar /an instorten te voorkomen, zijn in allerijl de hoogst noodige maatregelen getroffen. Deze tijdelijke voorziening is evenwel geen oplossing, en in Veere vraagt men zich bezorgd af, hoe de kerk weer in orde zal kunnen komen. De eigenaresse, de ge meente van een paar honderd zielen, is daartoe niet in staat. Volgens insiders is er hier maar één we; n.l. de weg van overdracht. Men twijfelt er niet aan, of het Rijk zal bereid zijn het gebouw, dat immers als een onderdeel kan worden beschouwd van de reeds aan den Staat behoorende hoofdkerk, over te nemen, het te restaureeren, en het tegen een redelijk bedrag per jaar aan de Ned. Herv, gemeente in huur af te staan. Te meer is daarop kans, omdat ook dit oude kerkje niet slechts op historische gronden, maar ook door zijn inrichting stijl aan geestelijke waard.xi.en-eoplo: stijl aanzienlijke waarden vertegenwoor digt. Het werd in 1348 gebouwd, in 1686 brand de het gedeeltelijk af, maar in 1699 kon het wederom in gebruik worden genomen. In 1813 werd het door de troepen van Na poleon, evenals de aangrenzende hoofdkerk, tot kazerne ingericht, waarop in 1821 de her-indienststelling volgde. De kerk bestond oorspronkelijk uit 3 beuken, maar de Noor delijke beuk, die van 1813 tot 1819 als Schotsche kerk werd gebruikt, is door brand verwoest. De twee resteerende beu ken vormen een eenvoudig baksteenen ge bouw, dat in het Oosten door 3 zijden wordt gesloten. De oorspronkelijk aanwezige gewelven in de kerk werden in 1832 weggebroken en vervangen door een vlak gestucadoord pla fond. Tot 't interieur behoorde een fraai*, preekstoel uit het begin van 1700, voorzien van een koperen ster-lezenaar, een doop bekkenhouder, en een doophek uit de 18e eeuw, een heerenbank met kolommen, uit het einde van de 18e eeuw, en een graf monument van de Jan de Niggrode, dat van 1771 dateert. LOÖP DER BEVOLKING TE KOUDEKERKE. Over Januari zyn in deze gemeente Ingekomen A. Rottier, opzichter, B 272, van Vlissin gen. K Huiszoon met gezin, teekenaar B 32, Vlissingen. K. Davidse, dienstbode, A. 85, Zoutelande. C. Herrebout, huishoudster E 201. Serooskerke. J Maas, zonder, B 15S, O. en W. Souburg. N. van Roo, zon der, D 124. Middelburg. J A van Puffe- len, zonder, D 124.. Middelburg. A. Huys- man met gezin, kaashandelaar, Middelburg. M. van Belzen met gezin, smid, B 40, Serooskerke Vertrokken N. C. de Pree met gezin, transportarbeider B 232, naar Vlissingen. A. H. Tienstra met gezin, leermeester. B 319, Vlissingen. J. Terhorst, zonder, B 281, Den Helder. J. de Rijke, zonder, B 281, Den Helder. M C. Scheijbeler. zonder, B 463, O. en W. Souburg. G. Woiders met gezin, zonder, E. 200, Middelburg. N. Leonhardt, onderwij zeres, E 197, Meliskerke. J. J. F. Kramer hofmeester B 297, Haarlem E. Blaas, huis houdster, E 341, Vlissingen. C. M. Wirtz met gezin, smid, B 42, Vlissingen. J. Koe ne, dienstbode C 32, Vlissingen. L J. Bo- lier met gezin, fruithandelaar. E 31' Middelburg. A. Augustijn, zonder, E 317, Middelburg. C, de Groot, dienstbode, A 64, Middelburg. (V.C.) Vergadering Landbouwvereeniging. MELISKERKE. Vrijdagavond j.l. werd alhier door den heer Beukelman voor de Landbouwvereeniging een lezing gehouden over veevoedering in dezen tyd. Spr. webs vooral op het inkuilen van bietenkoppen met groenvoer b.v. lucerne of wikken jong gras. Hoewel de opkomst wegens de gladheid matig was, volgde toch een levendige be spreking. Mocht een landbouwer eens een proef willen nemen met inkuilen, dan stellen eenige jongere leden der Z.L.M. zich gratis beschikbaar om van advies te die- BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-314 86% Zeeuws. Hyp. B-3% 82 Lties Service Cy. P. 1958 5 51%—50% Bataafsche Petr. Mjj-3% 102101% Amsterd. Bank 8785% Ned. Gist- en Spiritusfabr. 320%320% De Schelde N.B. 38%39% Am. Smelt, en Ref. 37%37% Houth. Alberts 6261 Chesapeake en Ohio 30%30% Pref. Kansas City South 13% Union Pac. Rr. 73%—72% Ned. 38 1000-3 86%—85% Indie 37 1000-3 87%—86 Koloniale Bnk. 165—162% N.l. Hbk. 600 106%—106% Ned. H. M. 1000 85—83% v. Berkels Pat. 25—24% Calvé-Delft 58—58% Lever-Bros Unilever 91%90%-% Philips Gem. B. afg. 118111-14 Am. Car Foundry 18%18% Anaconda Cop. 20%20%-% Bethlehem St. 54%—54%-% General Motor 39% 38% Kennec Copper 27%—27% North Am. Aviation 1818% Rep. Steel 15%—15%-% U. States St. C. 41%—41%-% North Am. Cy 17% Kon, Petr. Mpij. 248—249%-50% Contin. Oil Cy. 17±—17% Phillips Petr. Comp 29 Shell Union O.C. 8%— 9%-8% Tide Water Ass Oil 8%8%-% Ned. Scheepv. U. 157%—106%-05% H.V. Amsterdam 393%382-84 N.I. Suiker U. 227—224 Deli atavia 126-125-23 Deli Mij. 1000 170%—175-73% Geslaagd. Geslaagd aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen voor koloniale boschbouw de heer A. L. Maas, geb. te V r o u p ol d e r. BEURSTHERMOMETER MAANDAG. HVA - Suiker Markt Schepen Koninkl. - Amerika - Obl.Markt - Philips - A Senembah 139%140%-41 C Pensylvania Rr. 1717-% C Southern Pac. Cy. 10%10 A Southern Rlw. 12%12% A Amst Rubb. C. 193%—190-91 A Deli-Bat. Rubb. 157%—154-56 A Hessa Rubber 101102%. A Serbadjadi SR, 97%—92-91% Londen Berlijn Parijs Brussel New-York WISSELKOERSEN. Heden: Zaterdag. 7.50% 75.60 4.25% 31.85 7.49% 75.60 4.25 31.92% 1.88% JONAS LIE f VEERE. Onlangs is in de Vereenigde Staten overleden de kunstschilder Jonas Lie, lid van de Associate Faculty of Dra- en president van de National Aca demy of Design te New York. Het feit zou op zichzelf niet meer dan onze voor bijgaande aandachth ebben, ware het niet, dat Lie ook eenigen tyd alhier vertoefd heeft omstreeks drie jaar geleden Lie had zijn intrek genomen in de toenmalige bewaarschool, thans het herbouwde huis De Swaen, van J. C. E. baron Van Lyn- den, hoofd van den Rijksgebouwendienst te De Haag, waar hy een atelier had. Later huurde hy een huis met atelier op de Ka de. Jonas Lie was een intieme vriend' van president Roosevelt en heeft tijdens zyn verblijf ten onzent een bezoek aan het vermeende stamhuis der Roosevelts te Oud-Vosesmeer gebracht, waar hij het huis in quaestie voor den president in beeld gebracht heeft. ZUID-BEVELAND. oud-wethouder de hr. C. D. Vereeke op de schaatsen. Kalm en rustig kan op deze be schutte plaats, omgeven van hoogen dijk en boomgaard gereden worden. Aan den Raad is het verzoek gericht om dit perceel van de gemeente te mogen huren. Zooals men weet werd indertijd door den Raad besloten om in werkverschaffing de ze weel te dempen. TRAGISCH STERFGEVAL. BIEZELINGE Toen de groentekoop- ian de hr J. Fraanje Vrijdagavond van zijn reis, Biezelinge bereikte en nog een oogenblik met een collega zich onder hield, zakte hy plotseling ineen. Dokter Nieuwenhuize, die juist per auto kwam aangereden en moest stoppen, om dat de patiënt op den weg lag kon niet an ders dan den dood constateeren De ver slagenheid en deelneming met de familie as groot. Vergadering schoolvereeniglng. KAPELLE Onder voorzitterschap den heer P. Scheele kwam de vereeniging Chr. school Kapelle—Biezelinge en Evers- dyk in jaarvergadering bijeen In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat men niet bezorgd moet zyn in deze spannende tijden, maar arbeiden in Gods kracht, gedragen door het gebed. Enkele nieuwe leden traden weder tot de ver eeniging toe. - In zyn jaarverslag herinnerde de secre taris, de hr v. d. Vliet aan het vele goede in 1939 Als nieuw bestuurslid werd de hr. Johs de Jager gekozen. Het personeel bleef onveranderd. Het ledental nam toe Verschillende verbeteringen konden aan de school en de woning aangebracht wor den De penningmeester de hr Keim deed re kening en verantwoording over het ge houden beheer, hetwelk tot tevredenheid stemde. Herkozen werden de aftredende be stuursleden, de heeren W. Bogaards, C. van der Vliet en P. M. Keim De hr F. P de Graaf, hoofd der school mocht spreken over den goeden gang in het schoolleven in zijn jaarverslag. Het onderwijs kon ongestoord voortgaan over de..verzuimen viel niet te klagen, 'op verlaging van de leerlingenschaal valt niet te hopen Verder gaf spr. een historisch overzicht van de wet-Mackay. Een onder houdende bespreking volgde. Besloten werd om een ouderavond te houden. Ontspanningsavonden voor militairen. KRABENDIJKE. Uitgaande van O en O. zyn voor de militairen weer eenige ont spanningsavonden gegeven. Deze keer was het een muziekavond waarvoor een ensem ble van 5 pei'sonen, leden van den Ned. Toonkunstenaarsbond was overgekomen. Doch de gladde wegen hadden de komst van het gezelschap vertraagd maar de tyd van wachten werd benut met het uitdee- len der prijzen van den schaatswedstrijd aan de deelnemers in hard- en schoonry- den en reikte met een passend woord de pryzen aan de winnaars. Het ondertusschen gearriveerde ensemble werkte in een vlug tempo het programma af. Allen bleken uitstekende kunstenaars. Onder leiding van den heer Snijder die het vroolyke gedeelte verzorgde, en door zyn uitstekende mimiek de aanwezigen tel kens in lachen deed uitbarsten, werden achtereenvolgens de nummers uitgevoerd waarbij de pianist de heer Schnitzler zyn groote vaardigheid toonde, evenals de vio list de heer Lieuwe. Bijzonder in den smaak viel de accordeonmuziek van den heer Gaillard, aangekondigd als „de man met de vlugge vingers", die verschillende stukken o.a. „Lichte Cavalerie" speelde. Tenslotte had vooral de aandacht de heer Krijnen wiens forsche zuivere stem "de zaal boeide; schoon klonk het bekende Wolgalied, dat op indrukwekkende wyze werd vertolkt. Officieren en minderen genoten zeer van deze muziekavonden, die ook door den burgemeester en mevr. SandbergHieben- daal werd by gewoond. Opbrengst collecte. KRABBENDIJKE. De collecte voor de bijzondere nooden der Herv. Kerk heeft op gebracht 26,voor de zending de som van 15, Rijkspostspaarbank. WEMELDINGE. By de Rijkspostspaar- ingelegd 8821,94, terugbetaald 1327,50. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 7 stuks. Tot behoud van „de Zwarte Weel" BIEZELINGE. Door de vereeniging de IJsclub „De Zwarte Weel" alhier wordt hard gewerkt voor het behoud v^n dit ter rein, waaraan zooveel zorg is besteed. Het is een uitstekend geschikt terrein en be staat uit drie banen, waarvan door jong en oud een druk gebruik is gemaakt. Op het terrein zagen we ook burgemeester en de bank werd alhier gedurende de maand Fe- Muziek- en tooneel uitvoering. WEMELDINGE Vrijdagavond gaf de mondaccordeonvereeniging „Concordia" al hier. een concert in de zaal van gez. Kor- stanje. Na 8 muzikale nummers, die op zeer hoog peil stonden, werd opgevoerd: „Op afbetaling", blijspel in drie bedrijven door Jac. Ballings. Dit stuk werd opge voerd door de leden van de tooneelver- eeniging UDI alhier met enkele eden van Concordia. Zooals we dit van UDI gewoon zijn,'werd het uitstekend gespeeld De soms tragische dan weer komische tooneelen werden met gespannen aandacht gevolgd. Het applaus dat na ieder bedrijf opklonk deed dan ook blijken dat het gebodene zeer in de smaak viel. Tot slot was er bal, waar bij velen zich met een dansje amuseerden. Daar er in verband met de vorst vele schippers in onze gemeente vertoeven, was de zaal tot in de uiterste hoeken be zet. NOORD-BEVELAND KORTGENE. Loop der bevolking over Januari. Ingekomen: geen. Vertrokkén: M. de Lange van Wissenkerke. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. voor militairen. De overste bracht hulde derde pagina). ..SCHUTTEVAER* VERGADERT. BRESKENS. De afd. Breskens van de vereeniging „Schuttevaer" hield Zaterdag avond een alg vergadering in de zaal van den hr S. M. de Vuijst. De voorz de hr T A Verschoor, herinnerde in zyn ope ningswoord aan het 30-jarig bestaan der De rekening sloot met een batig slot, terwijl de periodiek aftredende bestuursle den werden herkozen. We komen morgen uitvoeriger op deze vergadering terug. S. VLEUGELS t BIERVLIET. Zaterdag overleed alhier de heer S. Vleugels, oud-brievengaarder, in den leeftijd van 83 jaar. Tot zijn pensioen gerechtigden leeftijd was hy de hulpvaardi ge postman. Tevens nam hij ijverig deel aan het vereenigingsleven. Als voorzitter van de muziek maakte hij zich verdienste lijk, tot voor kort was hy nog de penning meester van de liberale kiesvereeniging en nog was hij lid van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs. De laatste ja ren was zyn lichaamstoestand zoo, dat hy voorzichtigheidshalve veel binnen bleef. (Voor verder provincienieuws zie men

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2