,Mijnhard(jes STADSNIEUWS STADSNIEUWS MIDDELBURG VERPACHTING VAN PLAATSEN VOOR DE KERMIS. Gisterenmiddag had de jaarljjksche ver pachting voor standplaatsen voor de even- tuéel te houden kermis plaats. Bepaald is, dat als de omstandigheden er toe leiden, dat de kermis niet kan doorgaan, de ge storte sommen worden terugbetaald doch zonder eenige rentevergoeding. Het is te begrijpen dat een en ander van invloed was op het resultaat der verpach ting, doch er is toch nog ingeschreven voor ongeveer f 3600 en dat zoowel door enkele grootere als ook door kleinere inrichtingen, grootendeels oude bekenden uit de laatste jaren. EEN LEZING VOOR DE AFDEELING WALCHEREN VAN DE NEDER- LANDSCHE REISVEREENIGEVG. Gisteravond hield de afdeeling Walcheren van de NR.V. een bijeenkomst in de groo- te zaal van het Schuttershof met als spre ker Gerard J. Pilger. De voorzitter der afdeeling. de heer J Ph. Koene, betreurde in zijn openingswoord de zeer matige opkomst van leden en niet-leden, mede omdat besloten was de opbrengst van dezen avond af te dragen aan de afdeelihg Middelburg van het Roode Kruis, voor welke organisatie me vrouw A. Koch-de Waard en de "neeren jhr. ir J. de Ranitz en R. Meursinge Reyn- ders aanwezig waren. Spr heette deze af gevaardigden welkom en wees er op, dat zij ook met het niet doorgaan van de collecte deze week reeds een tegenslag hadden. Hij hoopte, dat bij het doorgaan van de collecte op 15 Februari beide te genslagen goed gemaakt zullen worden Natuurlijk heette spr. ook den heer Pilger hartelijk welkom en- ook de leden en niet- leden, de laatsten opwekkende lid te wor den. Jhr ir. de Ranitz heeft bij ontstentenis van den voorzitter van de afdeeling van het Roode Kruis verzekerd, dat het be stuur de spontane geste en de goede be doeling der N.R.V. zeer op prijs stelt. Het is wel te begrijpen, dat de NRW. die tot doel heeft haar leden een ruimeren blik te geven door reizen ook buiten de gren zen van eigen land, zulk een plan opperde in dezen tjjd nu men zoo veel steun noo- dig heeft om op te kunnen treden voor militair en burger als het onverhoopt tot erger toestanden mocht komen. Aan het slot der bijeenkomst heeft de heer Koene medegedeeld, dat het nu bij een geste tegenover 'het Roode Kruis zal moeten blijven, doch dat besloten is den volgenden avond ook voor het zelfde doel te organiseeren. in de hoop, dat dan de leden en niet-leden zich niet door slecht weer of gladde wegen zullen laten weer houden. Voor de pauze heeft de heer Pilger aan de hand van lichtbeelden, waaronder dui delijke kaarten van het land de aanwezigen in gedachten doen reizen naar Syrië, het Fransche protectoraat aan de Middelland- sche zee, welk land z.i. in dè huidige we reldgebeurtenissen een zeer voorname plaats inneemt en zeker nog meer zal gaan innemen. Na de pauze verscheen spr. in de kleeding van een Bedouïn en heeft zich toen ont popt als een goed voordrachtkunstenaar, door een sage uit dat Oostersche land op zeer verdienstelijke wijze te vertolken. De voorzitter was zeker de tolk der aanwezigen toen hij den heer Pilger dank bracht voor hetgeen hij voor de pauze als journalist en na de pauze als tooneelspe- ler den aanwezigen had geboden. STERK IJS. Eon tractor Van 2000 kg op de vest. Het bestuur van de IJsclub blijft ook na weken van vorst actief. Verleden week werd de zelf gemaakte ijsschaaf getrokken door een lichten tractor van den heer Braat, thans is de schaaf nog meer volmaakt en hedenmorgen stelde de heer W. de Schrij ver eveneens belangloos zijn tractor van bij na 2000 kg beschikbaar en bovendien twee man van zijn personeel. Wij namen een kijk je en zagen, hoe het ijs deze zware vracht makkelijk kon dragen en hoe het ijs onder de behandeling spiegelglad werd. Het sneeuwijs wordt weggehaald en men krijgt weer het mooie zuivere ijs. Het bestuur schreef tegen Woensdagmid dag een behendigheidswedstrijd vóór' de oudere kinderen der leden uit. Vooral ook op den Poelendalensingel blij ven de baanvegers actief en zorgen dat hun mooie breede banen goed bereidbaar blij ven. Het is er dan ook iederen avond gezel lig druk. DE WERKLOOSHEID NEEMT NOG STEEDS TOE. Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden heden ingeschreven: geheel werkloos 507 mannen en 20 vrouwen, gedeeltelijk werkloos: '7 mannen en vrouwen, in werkverschaffing 157 mannen, niet werkloos 7 mannen en 2 vrouwen. Algemeen totaal vorige week: 670, bijge komen: 67, afgegaan: 37, over: 700. VROUW TWEE MAAL IN BRAND GERAAKT. Vanochtend is in haar woning op de derde verdieping aan de Kwakersstraat te Amsterdam een 61-jarige vrouw in brand geraakt. Haar echtgenoot was op reis en zij was alleen thuis. De vrouw stond met den rug naar den kachel de krant te le zen. Plotseling bemerkte zij, dat haar rok had vlam gevat. Zjj wist de vlammen zelf te dooven en meende, dat er geen gevaar meer was. Toen even later de slager bel de, ging zij openmaken. Haar kleeren schroeiden echter nog. Door den tocht, die ontstond, vloog haar rok weer in brand en weer wist zij zichzelf te helpen. Zij ging daarop, vermoeid van den doorgestanen angst in een stoel zitten. Inmiddels waren de brandweer en deG.G. enG.D. ter plaat se verschéenen en men merkte al gauw, dat de kleeren op den rug van het slacht offer nog steeds voortschroeiden. Zij bleek over het geheele lichaam brandwonden te hebben opgeloopen en is in ernstigen toe stand naar het Wilhelmina-gasthuïs over gebracht. WEERBERICHT DE BILT: Zwakke tot matige, later tij delijk toenemende wind uit Oostelijke rich tingen, nevelig tot betrokken of zwaarbe wolkt, plaatselijk een weinig sneeuw. In het Noorden en midden strenge tot matige, in het Zuiden matige tot lichte vorst. Zo. i Febr. Zon op: 7 h 40; onder: 16 h 48. Licht op: 17 h 18. Maan op: 4 h 42; onder: 13 h 30. Ma. 5 Febr. Zon op: 7 h 38; onder: 16 h 50. Licht ap: 17 h 20. iVIaan op: 5 h 28; onder: 14 h 27. N'.M. 8 Febr. Hoog- en Loagrwater te FMsoingen: Februari. Hoogwater. Laagwater. Vrijdag 2 8.01 20.52 1.49 ,14.38 Zaterdag 3 9.29 22.14 3.11 15.59 Zondag 4 10.51 23.21 4.41 17.13 Hoog- en Laagwater te Wemeldlnge: Februari. Hoogwater. Laagwater. Vrijdag 2 9.31 22.22 257 15.39 Zaterdag 3 10.57 23.48 4.14 17.00 4 12.22 5.41 18.17 tegen Gevatte koude, Koorts, Griep (Ingez. Med.) GOES DE TOESTAND VAN DEN BURGEMEESTER. Naar men ons uit Wassenaar bericht is de toestand van burgemeester Van Dussel- dorp nog onveranderd. Hij bracht een rus- tigen nacht door. VOOR DE MILITAIREN. Levensgevaar en oliebollen. Door bemiddeling van de „Commissie O. en O." alhier, zouden de te Schore geleger de militairen gisteren een „feestelijken" avond te Goes doorbrengen. Ze hadden vrij toegang tot een opvoering van „De Schouw spelers", de hr. Brandenburg, exploitant van het Schuttershof, zou hen gratis consump tie verschaffen, en mevrouw Lodder Breen had pannen vol olieballen en appel beignets voor onze landverdedigers gebak ken. Helaas kon de pret niet doorgaan, door dat men het niet verantwoord achtte o de zeer gladde wegen de reis heen en terug te maken. Maar wel waagden een paar of ficieren er hun leven en een auto aan om de reeds gebakken oliebollen en beignets bij mevrouw Lodder op te halen. En na een proefje genomen te hebben verzekerden ze, dat het baksel wei waard was er het leven voor te riskeeren! Dronkenschap. Hedennacht werd H. B. J. van G. alhier, wegens openbare dronkenschap aangehou den en naar het politiebureau ter ontnuch tering gebracht. BIOSCOPEN MIDDELBURG. CITY. De roos van Washington Square. Alice Faye en Tyrone Power brengen ditmaal hun derde groote film. Nog maat' enkele maanden geleden konden wij dit paar in ..Alexanders Ragtime Band" be wonderen, een film, door het rhytme van deze inslaande song gemarkeerd, luchtig en licht verteerbaar. ,,De Roos" is zwaar der op de hand, melancholiek, gewijd aan de opofferende liefde van de vrouw, die van den man dien zij lief heeft geen kwaad wil weten. Tyrone Power is hier een zeldzaam onsympathiek kereltje, een niets nut, die leeft van bedriegerijen en in zijn genre nog een groote stumper is bovendien. Hij vult het eene gaat met het andere en komt in steeds grooter moeilijkheden, waarin hij Rose, de opkomende Broadway- ster, medetrekt. Een groot schandaal is er het gevolg van en in plaats van als een man zijn schuld door het ondergaan van zijn gerechte straf te delgen, neemt Bart de beenen, een vertwijfelde Rose achterla tend, die haar verdriet in hartroerende songs uitzingt. Alice Faye is groot in haar genre. Zij zingt o.m. het bekende „I never knew Heaven could speak" en het is buitenge woon. Een attrectie is voorts het optreden van Al Jolson met zijn schoensmeer zv te gezicht. Hij zingt ettelijke „Mammy- songs" en ze doen het nog steeds prima. Velen hebben hem geïmiteerd; het is ech ter bij imitatie gebleven. Hy is hier de trouwe kameraad, bij wien Rose haar hart komt uitstorten en die er 50,000 har de dollars bij inschiet, door zijn misplaat ste vertrouwen in Bart Tenslotte keert ook deze verloren zoon berouwvol terug. Voor liefhebbers van de „smartsong" is deze film iets buitengewoons. Vlijmscherp op avontuur. In Engeland is inspecteur Hornleigh van de radiohoorspelen een nationale figuur. Bij ons is de op deze figuur ge ïnspireerde inspecteur Vlijmscherp hard op weg er een te worden In deze eerste rangs detectivefilm ziet men inspecteur Hornleigh met zijn heerlijk' linksehe assis tent sergeant Bingham aan het werk. Bei den zijn onverbeterlijk. Deze film is het specimen van de moderne detectivefilm, die de ietwat zware griezelkost met een royale humorsaus overgiet Bij ons is in dit genre zoo juist ..De Spookrein" uitge komen Volgende week reedis wordt zij hier vertoond. Gordon Harker- geeft een creatie van den onvervaarden inspecteur Hornleigh om van te smullen en het tweede plan is navenant. Deze inspecteur Hornleigfilm slaat soortgelijke films met vele lengten Wij hopen nog vele avonturen van dezen Scotland Yard-man mede ie beleven De eerste kennbmak'ng was onverdeeld gun stig. ELECTRO. Bel-Ami.'1 Eindelyk weer eens een vraohjke luch tige Duitsche operette-film in het genre van voor 1933. Geestig, vlot en ondeu gend, zoo was het Parüs omstreeks '1900, en zoo is deze film, die in dien tijd speelt, ook Dit succes is wel in de eerste plaats te danken aan Willy Forst, den veelzljdi- gen, begaafden kunstenaar, die scenario schrijver, regisseur en hoofdrolspeler te gelijk is. Zoo oppervlakkig als hij dikwijls schijnt te zyn is hij een zeer fijnzinnig acteur met veel humor, een artist tot in de top pen van zyn vingers, bovendien gezegend met een enormen werkkracht „Bel-Ami'" drijft geheel op hem, en dat hy zyn moei lijke,- dubbele taak tot een goed einde weet te brengen, is een prestatie, die bewonde ring afdwingt Op hem zelf zyn de woorden uit de „Bel-Ami"-schlager „nicht schön doch sehr charmant" volkomen van toepassing Zon der dat men zou kunnen zeggen waarom, oefent hjj een onweerstaanbaren aantrek kingskracht uit, en deze aantrekkings kracht heeft hij overgebracht op zijn gees teskind. Deze rolprent is. zonder buitengewoon diepzinnig of origineel te zijn, van een bui tengewone bekoring, waaraan de toeschou wer zich niet onttrekken kan. Zonder een cent op zak keert een vroo- lijke, ietwat lichtzinnige jonge man uit Marokko terug naar de Lichtstad, en weet hier in korten tijd carrière te maken, in de journalistiek, in de politiek, en by de vrouwen. Trouwen, scheiden, trouwen, scheiden, maar een jong, onschuldig meisje weet zelfs dezen vlotten hartebreker te temmen Men ga zien, hoe zy den beruch- ten „Bel-Ami" onder haar lieftallig duimp je weet te krijgen en een degelijken echt genoot van hem weet te maken! ,(,Het gebeurde in Napels." Als de fluweelige, wonderlijk-soepele, iewat gevoileerde stem van Tino Rossi „Rien n'est plus joli qu un chant d'amour' zingt dan voelt iedere vrouw zich aange grepen en meegesleept, geen kan hem weerstaan, en allen luisteren met weemoe dige gezichten De knappe Corsicaan heeft zich met zyn beheerschte, ingehouden- hartstochtelijke stem een weg naar het wereld-succes gebaand Met zijn guitaar beweegt hy zich door zyn films, die alle op Corsica, of Capri, aan de Rivièra of, zooals hier, in Napels spelen, en overal is hij onweerstaanbaar Ook hier vormt de romantische omgeving met de Vesuvius te gen den horizont, een uitstekende achter grond voor zijn brillante chansons Een keur van uitstekende Fransche ac teurs en actrices maken mede deze film tot een buitengewoon geslaagd product van de Fransche filmindustrie. BEURS VAN AMSTERDAM- Amsterdam 1936-314 86%—87% Zeeuws. Hyp. B-3% 82—82 Cities Srevice Cy. P. 1958 5 51%—50 Bataafsche Petr. My.-3% 10214—102 A Amsterd. Bank 878514 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 320%322 A De Schelde N.B. 3814—39% C Am. Smelt Ref. 37%—37 A Houth. Alberts 62—62 C Chesapeake Ohio 30%30% C Pref. Kansas City South. 13%13% C Union Pac. Rr. 73%73% Ned. 38 1000-3 86%86% O. Indië 37 1000-3 87%—87% A Koloniale Bank 165164 A N.I. Hbk. 10614—106 C Ned. H. M. 1000 85—83 A v. Berkels Pat. 25 C Calvé-Deïft 58—58 A Lever-Bros Unilever 9114—9114-9014 A Philips Gem. B. afg. 118—116%-12% C Am. Car Foundry 18%—18%-% C Anaconda Cop. 20%20%-% C Bethlehem Steel 54%—54%-55 C General Motor 3914—39% C Kennec Copper 27%27% C North Am. Aviation 1818% C Rep. Steel 15%—15%-% C U. States St. C. 41%—41%-.% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpjj. 25325314-52 C Contin. Oil Cy. 17%—17% C Phillips Petr. Com p. 29—28 C Shell Union O.C. 8%9-8% C Tide Water Ass. Oil 8%8% A Ned. Scheepv. U. 107%—107%-06% A H.V. Amsterdam 393%-391-% A N.I. Suiker U. 227—225%' A Deli Batavia 126—126% -28% C Deli My. 1000 17Ö%—17l%-75 BEURSTHERMOMETER ZATERDAG, A Senembah' 139%140-43 C Pensylvania Rr. 17r—17%-% C Southern Pac. Cy. 10%—10%-% A Southern Rlw. 12%—12% A Amst. Rubber C. 193%—192%-91% A Deli-Bat. Rubber 157%—157% A Hessa Rubber 101—100% A Serbadjadi S.R. 97%—96 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 7,49% 7,47%. Berlijn 75,60 75,60 Parijs 4,25 .4,24 Brussel 31,92% 31,96 New-York 1,88%' 1,88% UIT DE PROVINCIE Ned. Jongelingsverbond. Het hoofdbestuur van hét Ned. Jonge lingsverbond heeft tot leden van de Prov. commissie Zeeland benoemd de hee'ren J Schipper te 't Zandt, J. L. Hamelink te Terneuzen en M. Schipper Mzn. te 's-Heer Hendrikskinderen. WALCHEREN SINT LAURENS, over de maand Jan. In g e k o.m,en: Loop der bevolking Schallenberg en GOES. GRAND THEATER, Juarez. Het is 1863 en Napoleon III staat met Mexico voor een moeilijk vraagstuk. Zyn ideaal was, dit deel van Amerika tot een Fransche kolonie te maken, waarby hy, met vele deskundigen, gerekend had op een nederlaag van de Noordelijken. Maar de Zuidelijken wónnen en daarmede zou de Monroe-leer (Amerika voor de Ameri kanen) haar invloed ook over Mexico doen gelden. Napoleon III meende voor moeilijkheid een oplossing te vinden door Maximiliaan von Habsburg door de "Mexi canen tot keizer te doen kiezen. Keizer Maximiliaan was Frankrijk goed gezind. Mexico zou de Fransche bezetting behou den, en zoo zouden Frankryks belangen in dit deel van Amerika toch den doorslag blijven geven. In werkelijkheid echter wil de de groote meerderheid der Mexicanen Maximiliaan heelemaal niet als keizer en was de verkiezing op allerlei wijzen ten gunste van Maximiliaan geforceerd. De meerderheid der Mexicanen wilde Mexico als zelfstandige republiek handhaven had Juarez tot president gekozen. Naar deze film en sommige geschiedschrijvers willen moet Maximiliaan von Habsburg van dit alles niet op de hoogte geweest zyn en had hy slechts het belang van Mexico op het oog, met daarnaast een sterk geloof in zyn roeping en de heilig heid van het ware koningschap. Deze film waarin ook de Fransche keizerin Eugenie en de ega van Maximiliaan, keizerin Car- lota een invloedrijke rol spelen, schetst de openlijke stryd en ook de intriges in eigen omgeving der twee groote partyen, welke strijd eindigt met de volledige zege van Juarez, en de executie van Maximiliaan von Habsburg. Het is de groote verdienste van deze film, dat hij clit tragische gebeuren, dat in groote lijnen precies zoo plaats vond, aannemelijk maakt. Mogelijk is de figuur van Maximiliaan teveel geïdealiseerd, maar anderzijds, doet zy toch ook gevoelen welk een groote fout hy maakte toen hy de levens der opstandige Mexicanen in han den gat van de Fi&nsche sol laten. Evenzoo als de film doet begrijpen, dat Juarez, die toch zeker niet van menschelijke ge voelens- ontbloot was. niet anders kon doen dan Maximiliaan met zijn leven la ten boeten. Deze film is er één met zeer groote kwa liteiten waarin Paul Muni opnieuw be wijst, dat hy één der grootste karakterspe lers van dezen tijd is, hoewel daarnaast ook het spel van Brian Aheïine als Maximili aan en Bette Davis als Carlota een zeer groote hoogte bereikt. Een voorprogramma met een aantrekke lijke variatie gaat aan deze indrukwekken de film vooraf, waarby o.a. weer een leu ke Hollandsche één-acter met populaire 'liedjes uit het leven van onze grens-solda- ten. gezin, gymnastielcleeraar, uit Middelburg naar Kerklaan A 65c. Ve'r ft,' r o lc lc ejnJ. Flipse, onderwijze res, van Noordweg B 12 naar Colijnsplaafc, Voorstraat A 68, C. J. van Dongen en ge zin, matroos le kl. K.M., van Noordweg B 33 naar Hellevoetsluis, Kanaalweg 44a, W. de Visser, huishoudster, van Noordweg B 195 naar Koudekerke Z. 't Zand D 71. Jaarvergadering Jonge.lings- en Meisjes- vereeniging. RITTHEM. De Chr. Jongelings- en de Chr. Meisjesvereeniging hielden Donderdag avond in de Ned. Herv.'Kerk gemeenschap pelijk haar 27ste jaarvergadering. In tegenstelling met al de vorige jaarver gaderingen, waarby voordrachten en samen spraken grootendeels het programma vul den, stond deze jaarvergadering in het tee- ken van film en zang. Ds. H. Bartlema sprak een kort openings woord. De jaarverslagen van beide vereeni- gingen gaven een duidelijk beeld van haar werk in 't afgeloopen jaar. De film „Jong Leven" van het Ned. Jong. Verbond, toegelicht door den secretaris Fal- lentin, liet iets zien van het vele werk van 't verbond. Uit den aard der zaak was dit de uiter lijke zijde. De zegen, die door het verbond wordt gebracht, is natuurlijk niet op een film weer te geven. Nog werden een paar andere filmen afgedraaid. Het een en het ander werd afgewisseld door het zingen van beide vereenigingen, met en zonder orgelbegeleiding. De liederen waren alle nieuwe gezangen uit den bundel der Herv. Kerk. In de pauze werden de vele bezoekers ont haald op chocolademelk en gebak. Na de Wasch heeft men vaak last van schrijnende handen Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. (Iiigez. Med.) ZUID-BEVELAND. Ds. STEINZ. Bij zijn 40-jarig jubileum. Veertig jaren medeleven Met een ander's zielesmart, Veertig jaren helpen, troosten Met een altijd open hart, Steeds maar weer den weg te wijzen. Hen, die hooploos zoekend zyn, Zieken, armen en verdoolden Leiden naar den. zonneschijn. Hoeveel duizend kerkbezoekers Hebben hem niet .aangestaard, Luist'rend naar zijn wijze woorden, Rond zijn. predikstoel geschaard? Hoeveel duizend Goesenaren Is hy zoo wel voorgegaan? Hóéveel maal ook heeft hij mede Aan een open graf gestaan? Hoeveel kleine Goesenaartjes Zijn er wel door hem gedpopt? Hoeveel zondaars heeft zyn woord wel Diep tot nadenken genoopt? Allen die in Goes hem volgen Eeren hem nu heel spontaan, Mag ook zy, die anders denken Bieden hem hun hulde aan. Lange Jan. Benoeming. 's GRAVENPOLDER. Benoemd tot tijde lijk ambtenaar ter secretarie in Termunten (Gr.) de heer J. A. Dekker, thans tijdelijk ambtenaar ter secretarie alhier. EERVOL ONTSLAG- YERSEKE. Aan den besteller bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst Ferwerda. van het. Post- en Telegraafkan toor alhier is op zijn verzoek met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag verleend- WEMELDINGE: Loop der bevolking over de maand Januari 1940: Ingekomen: A. Pie- tersma, hulpprediker, van Rotterdam, naar Kerkweg A 41; R. M. Dierickx, dienstbode, van Middelburg, naar W. Kanaalweg B 123; G. M. E. Jan W. L. Deurwaarder, schip perskinderen, van Axel naar Z. Achterweg A 55; C. S. van Baal, hulp i. d. huish., van 's-Gravenhage, naar Dorpsstr. B 218; S. M. den Dikken, schipperskind, van Terneuzen, naar W. Kanaaldijk C 4; M. Hoogestegcr, dienstbode, van Leeuwarden naar Chezee- weg A 62. Vertrokken :Z. Delzenne, dienstbo de, van Wilhelminastr. B 138 naar Schore MOND- EN KLAUWZEER. WEMELDINGE. Bij den landbouwer A. W. is onder diens vee mond- en klauwzeer uitgebroken. In 1939 is slechts een geval van deze ziekte in deze gemeente voorge komen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. PREDIKBEURTEN ZONDAG 4 FEBRUARI. Ned. Herv. Kerk. Domburg 9.30 u. ds. F. G. H. Nicolaï; 2 u. ds. N. Visser van Serooskerke. (Verb, opg.). Serooskerke 9.30 u. ds. N. Visser; 2 u. ds. Nicolaï van Domburg. Veere 2 u. cand. J. Dirkse van Leiden. (Verb. opg.). Ritthem 9.30 u. ds. H. Bartlema; 2 u. ds. Visbeek van Vlissingen. 's Heer Arendskerke v.m. de heer De Haan; d.m. ds. v. d. Waa (verb. opg.). Nisse 9.30 u. ds. Burgeier; 2 u. zendeling De Haan. Wemeldinge 9.30 en 1.30 u. de Heer Pie- tersma. Goes: 9.30 u. de hr. J. Bijkerk, zendeling av. 6 u. dr. J. Koopmans. Leiderdorp, 's Gravenpolder: 9.30 u. en 2 u. ds. Van Hoogstraten. Kattendijke: 9,30 en 2 u. ds. J. M. Lam- mers. Wilhelminadorp: 9.30 u. ds. J. Luuring, Oudewoude, 5,30 u. ds. J. E. Drost. Wolphaartsdijk: v.m. en n.m. ds. Van Dijk. Ger. Kerk. .Gos 9 .30 u. en 5.30 u. ds. W. H. v. d. Vegte 's Gravenpolder 9,30 u. en 2 u. leesdienst. Kapelle: 9,30 en 2 u. ds. Schaats (H. Av. maal éh dankz.) Kruiningen: vm. en nm. ds. J. Koolstra. Rilland 9,30 u. en 2 u. ds. W. G. F. van Herwynen (H. Avondm. en dankz.) Wolphaartsdyk 9,30 u en 2 u ds. G. van Heiningen. Wemeldinge 9,30 en 2 u ds. M. P. van Dijk. Geref. Gemeente. Biezelinge vm., nm. en av,. leesdienst Goes 9.30 u, 2 u en 6"u leesdienst. Chr. Ger. Kerk. Biezelinge vm enn m ds. A. M. Franssen. Oud Geref. Kerk. Colijnsplaat 9,30 en 6 u ds. Franke. Leger des Ilelilsi. Goe.s 7,30 u bidstond, 10 u heiligingsdienst, 3.30 u verblijdingssamenkomst, 8 u ver lossingssamenkomst. Leider: kap. Beek huis. Muziekuitvoering. SCHOONDIJKE. Donderdag gaf het mu ziekgezelschap „Oefening Kweekt Kunst" te Schoondijke zyn winteruitvoering. Het mu zikale gedeelte ging vlot en gaf blijken van goede studie. Ten slotte trad op professor Hassan Ben Ali, een goochelaar van reputatie. Deze ver baasde het publiek door zijn mooie toeren. Toen kwamen nog liedjes met pianobegelei ding en imitaties van verschillende artisten, alles tot groot genoegen van de aanwezigen. Het concert werd wegens ziekte van den voorzitter, geopend door den eerevoorzitter der vereeniging, burgemeester van Rose- velt.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2