STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE sea'n Akkertje w 's Heer Abtskerke neemt afscheid van meester Goozen SPORTNIEUWS '11DDELBURG DE MIDZA VERGADERDE. In één jaar 10.383 inzendingen. De bovenzaal van café „De Eendracht" was gisteravond gevuld met een gezellig geroezemoes. De deelnemers aan de „Mid- za" hielden hun tweede vei'gadering. De bekende Midza-borden en vlaggen sierden de wanden en de zaal was flink bezet, wat den voorzitter de opmerking ontlokte, dat men niet wist of men verheugd of teleur gesteld moest zijn over de opkomst. Slechts de helft van het honderdtal deelnemers was n.l. aanwezig en het was volgens ve len „al druk genoeg". De voorzitter, de heer J. J. G r ij s p e e- r e, opende de vergadering met een har telijk woord van welkom, in het bijzonder ook tot den bondspropagandist, den heer Schlatman. De heer Grijspeere wees er op, dat de bestuursleden iederen Maandag avond van 8 tot 12 uur bezig zijn met het vaststellen van de Midza-premies. Dit werk doen de bestuursleden belangloos, maar met groot genoegen. Immers: het gebeurt in het belang van de Midza, dus in het be lang van den middenstand. De heer Grijspeere gaf een beknopt overzicht van het werk, dat in het eerste jaar van het bestaan der Midza hier ter plaatse verricht is. In totaal zijn er 10.383 inzendingen binnengekomen. Hierbij war ren er 2224, die een premie verdienden. Er bleven dus 8169 enveloppen over, die weer bij de inzenders thuis bezorgd moes ten worden. Aan premies is uitgekeerd 7611,50. De meeste deelnemers vertellen hun klanten, dat zij door de Midzabonnen practisch 2 korting hebben. Doch de voorzitter ves tigde er nadrukkelijk de aandacht op, dat dit percentage dikwijls veel hooger is. Het stijgt met het bedrag aan bonnen. Namens het bestuur stelde spr. aan de orde het al of niet organiseeren van een feestavond ter gelegenheid van het weldra te vieren 1-jarig bestaan van de Midza. De heer Chr. Gabriëlse gaf als zijn meening te kermen, dat het beter zou zijn als het bestuur iets bijzonders wil doen de cliëntèle een extra uitkeering te ge ven. Als er een revue of iets dergelijks wordt georganiseerd, dan gaat het daaraan te besteden geld weg naar spelers van bui ten de plaats, wat toch niet de bedoeling van de Midza is. De heer Goudswaard onderstreept dit voorstel. Men zegt wel eens, dat er zooveel bonnen noodig zijn. Laat het extra uit te geven geld besteed worden aan de verkoop-actie. De heer Jiilianus zou meer zijn voor een gezelligen avond of een excursie. De winkeliers hebben al zooveel klachten aan te hooren, dat zij het wel verdienen er eens een keer „uit!' te zijn. De heer Van Aartsen verklaart het hiermee volkomen eens te zijn. Deze spre ker zou graag een leerzamen en ook gezel ligen filmavond georganiseerd zien. De heer L. E. Gabriëlse wijst er als bestuurslid op, dat een onderlinge avond ook het voordeel kan hebben, dat er meer contact komt tysschen de deelnemers. Men krijgt zoo wel eens een andere visie op menschen en tóestanden dan men oorspron kelijk had. De heer Hofman «gunt iedereen een pretje, maar wenscht ook de extra-uitgave ten goede te doen komen aan de koopers, die vvel eens ,e_en enkelen keer klachten hebben. De heer Ga>briëlse merkt naar aan leiding hiervan .op, dat eigenlijk alle in zenders zoo'n beetje rekenen op de premie van 25. Als ze deze dan niet krijgen, zijn ze in stilte teleurgesteld. Dat zijn de men schen, die men af en toe hoort klagen. De winnaars hoort men echter niet. Die zijn blij en gaan gauw opnieuw sparen. Er heeft nog een geanimeerde discussie ■over dit onderwerp plaats. De heer Helder verklaart zich op •geestige manier tegen een amusements avond, vooral omdat 'er velen zijn, die zich aan iets dergelijks hoe ten onrechte vaak ook stooten. De heer J ulianus gaat hier op even humoristische Wijze tegen in en beweert dat hij een prettigeri avond speciaal noodig vindt ter ontspanning van het hard-wer- kende bestuur. Mevr. D o e t s vindt een 1-jarig bestaan in het algemeen niet zoo'n geweldige pres tatie, dat die gevierd moet worden met een feest. Mevr. Doets zou er meer voor zijn om verkoops- en „service"-cursussen te or ganiseeren voor de gevestigde deelnemers, welke desnoods een gezellig karakter zou den kunnen hebben. De bondspropagandist antwoordt hierop, dat het bondsbestuur reeds aan dergelijke cursussen werkt. Ook de heeren Rechsteiner en 'T e m m e zetten hun gevoelen nog uiteen. Het voorstelvoor een feestavond wordt tenslotte afgestemd. De voorzitter deelt daarop mede, dat de Midza binnenkort een eigen orgaan zal krijgen, dat des Woensdags verschijnt als inlage van de Middelburgsche Courant. De voorzitter, wijst er hierbij op, dat het •aantal, abonnementen op de Middelburg sche Courant pok opi-het.platteland in den laatsten tijd enorm gestegen is. De heer Helder acht dit van het be stuur een zeer ingrijpend besluit. De heer Helder waardeert het initiatief, maar acht het eenigszins gevaarlijk, dat er een krant bij komt in Zeeland. De voorz. zet op duidelijke wijze de voordeelén van het genomen besluit uiteen. De voorz. stelt namens het bestuur "voor, dat ook deelnemers des Maandags eens komen kijken op de telavonden. Dan kunnen zij eens zien wat er gebeurt. En ~ze kunnen ook helpen tellen. De heer Helder: „Ja, dat doen we veel te weinig tegenwoordig" (hartelijke in stemming). Zoo zullen iedere wéék twee deelnemers een uitnoodiging krijgen om op deze avonden te verschijnen. Op voorstel van het bestuur worden tot. leden der kascommissie benoemd de heeren F den Boer, G. Lavooy en-P. J. Doets., Na. een korte payze kreeg de bondspro-' pagandist, de heer Schlatman, het woord, die in een geestdriftige, goed gedo cumenteerde rede verklaarde hoe de mid- j denstand zich kan verzetten tegen de van overal-dreigende concurrentie: grootbedrij ven, irikoopcombinaties van personeel en wat niet al. De middenstander, die zich in zijn een tje tracht te handhaven, heeft een zwaren strijd. De fascineerende reclame der mach tige concerns trekt steeds meer klanten van de middenstanders af. In tallooze midden standsgezinnen heersclit angst en kommer, vliedt het laatste greintje zelfvertrouwen weg. Maar voor den middenstand is er nog de mogelijkheid van collectieve actie: de Midza, die week na week de „goodwill" van den middenstand verzorgt, die haar reclame-actie stelt tegen die van de groot bedrijven, afbetalingszaken enz. In 26 binnenkort nog veel meer Nederland- sche steden komt de Midza met speciale middenstands-attracties, met steeds betere „service" van en voor den middenstand. Weldra zal de Midza eigen etaleurs en wat niet al hebben. Op de schouders der deelnemers rust echter ook een taak en een plicht. Het be stuur kan moeilijk meer dóen dan het doet. De heer Schlatman gaf tal van waarde volle wenken voor den Midza-winkelier, en eindigde met een enthousiast „Midza-vrien- den, wij zullen handhaven". Dé voorzitter deelde mede, dat de Midza die de toelating van nieuwe leden eeni- gen tijd had stopgezet thans weer open staat voor aanmeldingen. Na een rondvraag, waarbij velen hun in zichten spuiden eri menige goede „tip" ver strekt werd, sloot de voorzitter de ver gadering niet den wensch, dat alle deel nemers zich in hun zaken goede Midza- menschen zouden betoonen. R.H.B.S. Bij KB. van 29 Jan. is wederom tijdelijk benoemd' tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Middelburg: de heer J. Scheltens. TWEE SCHEPEN OMHOOG GEVAREN Tijdens mist is gistermorgen boven de ha ven van Hansweert de Finsche boot „Ariel" omhooggevaren en blijven zitten. Sleepboo- ten waren aanwezig, doch de boot zat niet gevaarlijk. In de Biezelingsche Ham is een Fransche boot vastgevaren en blijven zit ten. WALCHEREN WINTERSCHE NARIGHEID. O. EN W. SOUBURG. Ook in deze ge meente heeft het waterleidingbedrijf van de vorst narigheid ondervonden. Was het eerst in de Paspoortstraat, Woensdagmorgen was het in de Middel burgsche straat dat in de leiding een lek was ontstaan, waardoor het water den grond werd uitgeperst om weldra in een ijsvlakte te veranderen. Met niet geringe moeiten heeft men ook nu weer het euvël weten te verhelpen. ZUID-BEVELAND. Jaarvergadering Ziekenhuis verpleging DRIEWEGEN. Met zeer Weinig aanwe zigen, waarvan het koude winterweer en de besneeuwde wegen zeker mede oorzaak waren, werd Dinsdagavond de jaarvergade ring gehouden van de plaatselijke afdee- ling Ziekenhuisverpleging „Noord- en Zuid- Beveland. De voorzitter, de heer Joh's Nijs- se memoreerde in zijn openingswoord het vijfjarig bestaan der plaatselijke afdeeling. Uit 't verslag van den secretaris bleek, dat het ledental in 1939 toegenomen is met 41 personen waardoor het aantal geklommen is tot 770 leden, waarvan 718 betalenden. De inkomsten bedroegen 1736,90; de uitgaven 1721,18, goed slot 15,72. Herkozen in het bestuur de heeren M. Goeree en N. Slaakweg. Benoemd tot lid der controlecommissie W. van Loo. Laatst genoemde zal met één der bestuursleden de centrale vergadering te Goes bezoeken. IJSBREKER VERLOOR ZIJN SCHROEF. HANSWEERT. De ijsbreker „Spitsber gen", welke eiken dag het ijs kapot maakt van Wemeldingè naar Hansweert,. heeft gistermiddag even door de spoorbrug de schroef verloren zoodat de boot in het ijs vast zat. De ijsbreker België welke juist op Hansweert was is er heen gevaren en heeft de boot in de buitenhaven alhier gesleept. Een boot van Vlissingen zal het schip ko men ophalen om te Vlissingen. een andere schroef aan te laten brengen. RAADSLID IN CONFLICT MET ZIJN PARTIJ. HOEDEKENSKERKE. Naar wij verne men heeft de Staatlc. Geref. Kiesvereeni- ging alhier in haar jongst gehouden verga- dring besloten kenbaar te maken, dat de hr. Joh. Boone, die bij de laatst gehouden stemming voor leden van den gemeente raad, voor die partij als lid vari den raad .werd gekozen, moet geacht worden deze partij niet meer in den raad te vertegen woordigen. DEKENS VOOR BEHOEFTIGÉN. HOEDEKENSKERKE. Gok in deze ge meente zijn door tusschenkomst van den burgemeester, evenals in enkele andere Zeeuwsche gemeenten aan de meest be- hoeftigen dekens verstrekt. Naar Wij uit zeer. betrouwbaren bron ver nemen is dit een gift van het Koninklijk Nationaal Steun Comité. NOORD-BEVELAND VERGADERING COöP. KOLEN. VEREENIGING. COLIJNSPLAAT. Dinsdagavond' vérga- derde in de zaal van den heer A. J. Wes terweel de coöperatieve kolerivereeniging „Onderlinge Hulp" onder leiding van den voorzitter den heer P. Doüdleijn. Aanwe zig waren plm. 100 leden. Als fasten'waren aanwezig de secretaris van de Zèëuwsché Federatie vari Kolenbohd'èh-, dé "Heer "Vari' Oorschot te Vlissingen en vertegenwoordi gers van de Landbouwvereeniging „Noord-: Beveland". Uit het verslag van den secretaris, den heer Av.v&Ü Gilst bleëk, dat hét ledental nog steeds toeneemt. Het bedraagt thans ruim 400, ongeveér 80 van het aantal gezin nen. De penningmeester de heer P. Gou- looze. br^cpt .een.op rijm gesteld, verslag uit. Hieruit ble'ék, dat. in het afgelo.open dienst jaar zjjn omgezet 12Q00' hl brandstoffen tot een bedrag van 15.180.Dank zij de ac tiviteit van het bestuur bezit de vereeni ging, niettegenstaande den feilen wintertijd nog een hoeveelheid kolen van ongeveer 3500 hl. De afname is gedurende de afge- loopen twee maanden zeer groot geweest. Op voorstel van het bestuur wérd met alge- meene stemmen besloten over 1939 een di vidend Uit te keeren van 10 De heer P. Goulooze werd herkozen als penningmeester, terwijl als commissarissen werden herkozen de heeren P. de Regt en L. P'ouwer. In de pauze werd den aanwezigen een consumptie benevens een sigaar aangebo- den. Na dè pauze hield de heer Van Oorschot een rede. Spreker schetste op duidelijke wij ze den toèstand in de kolenwereld voor een tiental jaren.' De strijd tusschen den handel en de coöperaties is gevolgd door de bepa lingen der kolericpnventie en der huisbrand-- commissie. Door dén arbeid van de federa tie is de toestand voor de kolenbonden dra gelijker geworden. Thans kan de federatie ook haar stein laten hooren in de prijzen- commissie. De zaakvoerder van het Centraal Bureau (afdeeling Noord-Beveland) voerde na de ze rede ook nog het woord. Tot slot-werd besloten in het vervolg ge regeld in een café. de jaarvergaderingen te houden en nieij- meer op dë bovenzaal .van de bewaarschool. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. VERGADERING - VARKENS-ASSURANTIE. NIEUWVLIET. Op 29 Januari werd in het café van den heer v. d. -Arrieele een vergadering gehou den uitgaande van de varkensassurantie „Helpt Elkander", onder voorzitterschap van deri heer A. Brakman. Door de koude' en de slechte wégen was de opkomst niet bijster groot, hoewel anders deze vergade ring druk bezocht wordt. Uit de rekening 1939 bleek, dat er een tekort is, hoewel dit overbrugd kan worden, daar op het spaar boekje nog ruim 2000 staat. De bestuursleden A. Brakman en J. v. d. Ameele, die aan de beurt van aftreden wa ren, werden opnieuw benoemd. Loop der bevolking. NIEUWVLIET. Op 31 December 1938 be stond de bevolking uit 238 mannen en 237 vrouwen. In 1939 zijn ingekomen 12 m. en 6 vr. Geboren 4 m. en 2 vr. Totaal 254 m. en 245 vr. In 1939 zijn overleden 3 m. en 4 vr. en vertrokken 15 m. en 11 vr. Op 31 Dec. 1939 bestond de bevolking dus uit 236 m. en 230 vr. Samen 466 zielen. In 1939 zijn 3 huwelijken gesloten. Sjpi^.rhtsumaiiek? (Ingez. Med.) 's-HEER ABTSKERKE. In een druk' be zochte bijeenkomst werd Maandagavond in het gebouw „Irene" afscheid genomen van den heer Goozen. die ruim 24 jaar als hoofd aan de school is verbonden ge weest en per 1 Februari a.s. met pensioen gaat. Te ca. half acht werden den heer en mevrouw Goozen van hunne woning afge haald en het gebouw binnengeleid. Daar waren reeds aanwezig de burge meester met de commissieleden, die de zen avond haddén georganiseerd, ds. Drost,; oUd-burgemeestej: van Liere, 'bijna alle leden, van den gemeenteraad, de commis sie tot wering van schoolverzuim, vele ouders van leerlingen en van oud-leerlin gen, oud-leerlingén en familieleden van den heer Goozen. Het.nieuwe hoofd der school, de heer Deurloo, was met zijn echtgenoote van Schore overgekomen om het afscheid van zijn voorganger bij te wonen. De burgemeester opende het samenzijn en 'riep allen eèri welkorn toe. Hij sprak den héér Gdozen hartelijk toe én dankte h'erri voor' alles wat hij 'voor het onderwijs en dus voor léerlingen eri de, ouders daarvan heeft beteekend. Hét onderwijs van den héér Goozen' werd door hem zeer hoog gewaardeerd en uit alles blijkt, dat hier iemand' afscheid neemt van een taak, die schitterend iè volbracht. Namens de gemeèrite werd door spr. den scheidenden hoofdonderwijzer een vulpen aangeboden. Hij wénschte den heer en mevrouw Goo zen tóe, dat zij 'nogvele', jaren'van hun welverdiende rust zouden mogen génieten. De zangvëreenigin'g bracht daarna eeni- ge liederen ten gehoore. Namens de ouders van leerlingen en oud-leerlingen, sprak de heer Jac. Braam als volgt: Mijnheer Goozen!'Nu U op 't punt staat, afscheid te nemén van Uw werk, van de kinderen en 'ook van de plaats waar U bijna 25 jaar hebt geleéfd en gewérkt, is hét' riïij eeri genoegen, U namc(ns de ouders der schoolgaande kinderen en na- fnens de- ouders der oud-leerlingen har telijk dank te zeggen voor hetgeen U voor onze kinderen zijt geweest. "Iemand hééft' èeris gezegd Het leven is vol 'ongebruikt gelaten gelegenheden". !ln dit gezegde zal vp'el waarheid liggen. Im mers wij zouden zooveel gelegenheden kun nen te baat nemen om goed en hartelijk te zijn voor onze'medemenschen, maar wij hébben dié gelegenheden maar al te vaak ongebruikt gelaten," Toch zijn er gelukkig ook wel uitzonderingen op den zooeVen, ger 1 noemden regel.U; mijnheer Goozén. hebt dé gelegenheid 'gehad, rnedeopvoeder te VOETBAL. R.C.V. II trekt zich. uit de competitie terug. Wegens 'dienstplicht van verschillende le den van R.C.V. kan het tweede elftal van die vereeniging niet deelnemen aan de Za- terdageompetitie Z.V.B. en moet zich der halve terugtrekken, ATHLETIEK. FANNY KOEN VERTELT OVER DE TAAK VAN EEN DAMES-ATHLETE. In ht Januarinummer van het maand blad „Spurt" van de Vlissingsche Athletiek- vereeniging A.V. 35, komt een interessant artikel voor van de Nedérlandsche kam pioene, mej. Fanny Koen, waarin zij een en ander vertelt over de taak van een da- mesathlete. Mej. Koen zegt, dat zij als voornaam ste les, die zij thans na -een vierjarige athle- tiekbeoefening geleerd heeft, meent te moeten vooropstellen, dat in het algemeen onze damesathletes te Weinig aandacht schenken aan het -vele voorbereidende werk, dat nu eenmaal gepaard gaat met 'n actief willen beoefenen van een wedstrijd sport. Vinden wij dit euvel reeds' bij een groot deel der heerenbeoefenaren, in nog veel groo tere mate is dit het geval bij onze' damesathletes. Onze athletiekkampioene vertelt wat haar een goede beoefening van de athletieksport zoo noodzakelijk gebleken is. Niets in deze wereld, wat door menschen- handen gemaakt, gedacht of geschreven werd, is vanzelf gekomen. Heel hard wer ken is er altijd aan voorafgegaan. En zoo gaat het ook met onze sportbeoefening, .die men om der prestatiewille of om zijn lichamelijke fitheid te verbeteren heeft uit gekozen. Een athlete dus, die om beide bovenge noemde redenen dan ook met athletiekbe- oefening begint, moet weten, dat haar een lange weg met veel teleurstellingen wacht, maar die afgelegd moet. worden, omdat an ders geen van beide doelen bereikt worden. Tevens, mag nooit vergeten worden, dat bei de doelen niet direct bereikt worden, maar dat er soms zeer veel tijd mee gemoeid is. Maar niet voor niets in 'n gezegde, dat „De aanhouder wint" en het is dit gezegde ge weest, dat ook ik mij altijd voor oogen heb gehouden, schrijft mej. Koen. Geduld, door zettingsvermogen en teleurstellingen over winnen, dit zijn de factoren, die men moet verwerven om het tot iets te brengen. In groote lijnen geeft zij dan aan hoe zij haar training heeft ingesteld, wat deze training behelst enz. enz. Schematisch oefe nen is volgens onze kampioene het parool, dat de successen brengt. SCHAKEN., DR. EUWE VERLAAT HET ONDERWIJS. Naar de Tel. verneemt, zal dr. Max Euwe, de ex-wereldkampioen schaken, die zooals bekend, reeds, jaren als leeraar is verbonden aan het Gemeentelijk Lyceum vóór meisjes in Amsterdam, binnenkort het onderwijs verlaten. Dr. Euwe krijgt een nieuwe werkkring die hem meer gelegen heid zal.bieden, zich .aarL'Schgken en in. .bijzónder aan de schaakstudie te wijden. Na zijn prachtige succes' tegen dr. Alje- chin in 1935 is wel gebleken, dat een der beste schaakmeesters, van de wereld zich zijn van onze kinderen en die gelegenheid heb U niet ongebruikt laten voorbijgaan. Met het beste dat in U is hebt U zich voor onze kinderen gegeven en 't was U nimmer te veel wanneer' het betrof, 't on derwijs. Als er kinderen waren, die van Uwe school gingen naar een andere, teneinde zich verder te ontwikkelen, dan bleek al tijd dat het bij U genoten onderwijs eep vergelijking glansrijk kon doorstaan en dat Uw werk op zeer hoog peil stond. Zon der iets te kort te doen aan de verwach tingen die wij koesteren van Uw opvolger meen'ik te moeten zeggen, dat wij U met weemoed zien heengaan. Onze kinderen, die nu nog school gaan begrijpen nog niet ten volle .wat U voor hen beteekent maar er zijn toch wel óud-leerlirigen van U dié dankbaar geden ken, de jaren bij U op school doorgebracht en die nu pas beseffen welke waarde het bij U genoten onderwijs voor hen betee kent. Wanneer onze gemeente mocht feestvie ren en de kinderen hadden „schoolfeest" dan behoefde niemand zich bezorgd te ma ken voor onze kinderen, maar was U het bijgestaan door Uw echtgenoote. die voor de kinderen zorgde. Ook hiervoor zeggen wij U, en ook mevrouw Goozen. hartelijk dank. Misschien hebben wij niet altijd achter U gestaan wanneer het betrof aan- of opmerkingen tegen of over onze kin deren en wanneer dit zoo is geweest, bie den wij daarvoor gaarne onze veront schuldiging aan. Wanneer U binnenkort onze gemeente zult hebben verlaten om na een werk zaam leven van Uw welverdiende riust te genieten, zult U van hier ongetwijfeld verschillende herinneringen hebben mede genomen. - ïk wil U vragen overtuigd te zijn, dat U hier vele ouders achterlaat, die U harte lijk dankbaar blijven voor al het goede, dat U onze kinderen hebt gegeven en het kan niet anders of ook dit zal voor U een aangename herinnering zijn. Moge het U gegeven zijn te zamen met Uwe echtgenoote nog vele jaren van Uwe rust te genieten." Namens'de ouders van leerlingen en oud-leerlingen wordt daarna de heer Goo zen een rooktafel en een leeslamp aange boden. In de pauze, die dan werd gehouden, werd .door het echtpaar Goozen thee aan geboden en werd aan de heeren een .si-r gaar gepresenteerd. Na de pauze werden door ds. Drost en kele nummers viool uitgevoerd, op het orgel begeleid door den heer J- H. Tam- minga uit Goes, die, zeer in de smaak vie-, lèn. Daarna heeft oud-burgemeester Van Liere" in hartelijke -bewoordingen den heer Goozen toegesproken en hem eveneens dank gebracht voor het,,vele goede, dat INGEZONDEN STUKKEN GEFANTASEERD GEBREK? Arnemuiden, 30 Jan. 1940, Geachte Redacteur! Naar aanleiding van het ingezonden schrijven ip Uw geëerd blad van heden der het motto: „Werkloozen die kou lij den", verzoek ik U beleefd plaatsing voor het volgende; De vorige week zijn alhier uóor het comité van de B-steun, formulie ren aan de werkloozeri uitgereikt voor het verkrijgen' van klëeding, dekking, laarzen, oliegoed, enz. enz. en zijn van de 120 inge komen formulieren 8, zegge acht verzoeken ingekomen waarin -een deken wordt ge vraagd, onder deze acht verzoeken zijn er zelfs zes waarin wordt gevraagd een deken of een broek, of wat anders of sajet enz. dus blijven er slechts twee verzoeken over waarin dan een deken wordt gevraagd. Waar is nu het gebrek aan deksel voor de kou? Met dank voor de plaatsing namens Co mité B.-steun. de secretaris A. Schuit. BEJAARDE VROUW IN BRAND GERAAKT EN OMGEKOMEN. Te Gouda is gisteren de 72-jarige gehuw de mej. 2. van der KuyLeuwenhoek bij het nazien van de,.kachel in haar woning aan de Kanaalstraat met haar kleeren te dicht bij den gloeienden pot gekomen. De kleeren van de vrouw vatten vlam. De oude vrouw, die alleen thuis was, probeer de de vlammen te dooven, doch dit gelukte niet. Zij liep daarom de achterdeur van haar woning uit, w.aar op haar hulpgeroep omwonenden toeschoten en haar in dekens wikkelden. De vrouw bleek over haar ge- geheele lichaam zoodanige brandwonden te hebben opgeloopen, dat overbrenging naar het van Iterson-ziekenhuis noodzakelijk was, waar zij is overleden. niet voldoende op schaken kan concentree- •ren, indien hij daarbij - een andere betrek king heeft, al biedt die betrekking ook zoo veel vrijen tijd aals een leeraarschap. Uit de recente match met Keres is dit over duidelijk gebleken, daar Euwe in voorbe reiding juist iets te kort schoot tegenover zijn tegenstander. Dr. Euwe zal zich ernstiger toeleggen op schaken. Zou dit misschien een nieuwe gooi naar den wereldtitel beteekenen? SCHAATSENRIJDEN. DE FRIESCHE ELFSTEDENTOCHT. Naar gisteren werd medegedeeld heb ben 466 deelnemers, -die voor den wedstrijd hadden ingeschreven, den tocht volbracht, terwijl 1058 rijders, die aan den tocht heb ben deelgenomen, het herinneringskruis zullen ontvangen. Men dient echter-niet te vergeten, dat in deze getallen alle rijders zijn begrepen, die den tocht te Vrouwbuurstermolen, Dok- kum of een der tusschenliggende plaatsen tot Leeuvyarden hebben gestaakt. Het aan tal rijders, dat Lee.uwarden heeft bereikt .op de schaats, kpn men niet vaststellen, evenmin het aantal vértrekkers voor wed strijd en tocht. De mogelijkheid bestaat, dat deze cijfers in den loop van de week zullen kunnen worden vastgesteld. hij in zijn ambt heeft tot stand gebracht. De zangvereeniging zong vervolgens een lied, dat speciaal was vervaardigd als danklied .aan den heer Goozen. waarna de voorzitter 'dier vereeniging, de hr Van Liere, in dichtvorm dank bracht voor al hetgeen de hr Goozen heeft gedaan voor die vereeniging waarvan hij eere-voorzit- ter was Mejuffrouw De Hullu, die veTe jaren aan de school is verbonden geweest sprak op sympathieke wijze over de pret tige samenwerking en dankte hem voor den aangenamen omgang. Tenslotte voerde ds. Drost het woord en prees de prettige wijze waarop hij met den heer Goozen .heeft samengewerkt als het betrof het gevqn van godsdienstonder wijs aan de schoolgaande kinderen Hij wenschte.den heer. eri mevrouwGoozen vele jaren vari rust toe en bovenal de rust die er is in hét" bezit der eeuwige din gen. Daarna heeft de heer Goozen allen dank gebracht voor alles wat hem dezen avond tot een onvergetelijke heeft gemaakt. Zijn grootste verlangen is, dat de school waaraan hij, dank zij de medewerking van .oud-burgemeester Van Liere en den gemeenteraad en vooral ook het laatste jaar van burgemeester De Moor, zijn krachten heeft kunnen geven, ook onder zijn opvolger, de heer Deurloo. zal mogen groeien en bloeien. Hij zegt, dat het hem een behoefte is ook zijn echtgenoote te danken voor alles wat zij voor hem deed, waardoor hij in staat was zijn werk met al zijn krachten te verrichten. Daarna sprak de burgemeester het nieuw benoemde hoofd, den heer Deur loo toe eri uitte de hoop, dat hij de door den hèer Goozen bewandelden weg zal vol gen en dat hij .tot rijken zegen mag zijn voor hét onder-wijs. De heer Deurloo zeide, toch wel te we ten, dat het 'moeilijk zou zijn om de plaats van den heer Goozen te vervullen, maar door het bijwonen van dezen avond, waar op blijkt welke plaats de heer Goozen in 's-Heer Abtskerke heeft ingenomen, is hij tot de wetenschap gekomen, dat er hooge eischen zullen worden gesteld aan' zijn per soon en zijn werk. Toch wil hij vastbera den pogen den doof zijn voorganger inge slagen weg te volgén en dankt hif harte lijk voor de eenstemmige wijze waarop hij door den gemeenteraad werd benoemd. De burgemeester dankte tenslotte allen die hadden medegewerkt aan het wel slagen van dezen avond Nadat alle aanwezigen nu nog van den heer en mevrouw Goozen hadden afscheid genomen en met den heer en mevrouw Deurloo hadden kennis, gemaakt, ging men huiswaarts,., - Het was een mooie avond, die nog lang in de gedachten zal voortleven van hen die aanwezig waren, en vooral in de gedach ten van meester en mevrouw Goozen.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6