vEDushkimd STADSNIEUWS STADSNIEUWS III BE PROVINCIE MIDDELBURG „NIHIL SINE LABORE/' Degenen, die Zaterdagavond de tooneel- uitvoering van de Gymnasiasten Vereeni- ging „Nihil Sine Labore" in den schouw burg bezocht hebben, zullen hebben be merkt, dat ons verslag niet geheel vol ledig was Weggevallen is nl. het gedeelte, waarin mr. Th A. Fruin uit Utrecht namens de reünisten de jubileerende vereeniging en haar bestuur heeft toegesproken. De heer Fruin wees er o a. op, dat „Nihil" ook wel tijden van kwijnen heeft gekend. Zelfs zijn er jaren geweest, dat de vereeniging prac- tisch bijna niet bestond Later is dit weer beter geworden en thans bloeit „Nihil" als haast nooit tevoren. De heer Fruin wenschte het bestuur hiermede van harte geluk en sprak voor de toekomst de hoop uit, dat dit zoo mocht blijven. De reünisten lieten de woorden van hun spreker vergezeld gaan door een mooie bloemenhulde. DENK OM DE VOGELS. Zeer vele stadgenooten geven blijk mede te leven met de vogels, die in deze tijden buiten zoo goed als geen of heelemaal geen voedsel kunnen vinden en aangewezen zijn op de hulp der menschen. Herhaaldelijk ziet men broodkruimels en andere etens- restjes strooien en dan komen inzonderheid de meeuwen, die hun heil op het land heb ben moeten zoeken er op af en als is het niet altijd in onderlinge vrede, toch doen zij zich te goed aan het gegevene. Er is ech ter een soort watervogels, dat het bijzonder hard te verduren heeft en dat zijn de meer koeten, de. vrij groote zwarte vogels, die o.a. zich ophouden in en bij het kanaal, aan den Blauwendijk en omgeving. Deze die ren kunnen lang niet steeds tijdig uit den weg, als auto's, fietsen of andere verkeers middelen aankomen en reeds verschillenden dieren kostte dit het leven of wel zij wer den gewond aangetroffen en door omwo nenden verzorgd. Gaarne brengen wij het verzoek over van hen, die dit schouwspel meermalen zien, dat automobilisten en anderen alles zullen doen, de dieren te sparen, terwijl wellicht omwonenden, die daaraan nog niet dachten, willen helpen, de dieren van voedsel te voorzien. DE HARDE GROND. Reeds verschillende hinderlijke gevolgen van vorst en sneeuw lieten wij in den loop der laatste winterweken de revue passee- ren, doch nog niet schreven wij over de groote moeilijkheden, die zij ondervinden, die in den grond moeten werken, en al ligt het gewone grondwerk natuurlijk stil, toch zijn er gevallen, dat men in den grond moet zijn. Dit is onderanderen zoo als tengevolge van de groote koude waterleidingbuizen springen en men het kost wat het kost, het lek moet bereiken en herstellen. Welk een werk dit is, zagen wij gisteravond, toen in de St. Janstraat een breuk was ontstaan en met zware mokerslagen op een koevoet getracht werd, in den grond te komen. Hij was verre van benijdenswaardig, deze ar beid. WEERBERICHT Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldlnge: Januari. Laagwater. 1.05 13.36 11.55 1.55 14.29 GOES DE TOESTAND VAN DEN BURGEMEESTER In aansluiting op ons bericht van gis teren, vernemen wij, dat burgemeester Van Dusseldorp niet naar het Roode Kruiszie- kenhuis te 's-Gravenhage, maar dadelijk naar de Ursula-kliniek van den neuro-chi- rurg dr. A. C. de Vet te Wassenaar vervoerd is. Hedenmiddag deelde dr. de Vet ons me de, dat de burgemeester dit vervoer, dat' gistermorgen per trein plaats vond, goed doorstaan heeft. De toestand van den burgemeester, die zich nog in observatie bevindt, is onver anderd. DE P.T.T. EN DE VERJAARDAG VAN PRINSES BEATRIX. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix zal het Post-, Tele graaf- en Telefoonkantoor te Goes, voor zooveel den postdienst betreft, niet later zijn opengesteld dan tot 12 uur. Gedurende de openstelling worden alle onderdeelen van den dienst behandeld als op andere werkdagen. De 2e bestelling van brief en pakketpost en de 2e stadsbuslichting zullen niet wor den uitgevoerd. DE VLAGGEN UIT! Mede op verzoek der Oranjevereeniging alhier wekken we onze lezers gaarne op morgen ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Beatrix, de vlaggen uit te ste ken. ONGELUKKIGE VAL. Dr. E. L. Krugers Dagneaux, kwam gisteren met zijn rijwiel zoo ongelukkig te vallen, dat hij een been brak. Nadat het been in het ziekenhuis gezet was, werd dr. Krugers Dagneaux naar zijn woning ter verpleging vervoerd. Het is wel een ongelukkig toeval dat dit ongeval dr. Krugers Dagneaux juist nu overkomt, één van zijn laatste dagen die hij voor zijn vertrek naar Nijmegen hier nog doorbrengt. Overtreding Rijtijdenbesluit. J. W. te Nieuwdorp werd als bestuurder van een vrachtauto verbaliseerd wegens overtreding van het rijtijdenbesluit. VACATURE VOORMAN-TUINMAN. Aan den voorman-tuinman, den heer W. van Ginkel, is met ingang van 1 Februari a.s. eervol ontslag verleend. In de daar door ontstane vacature, waarvoor, zooals we reeds meldden, 128 sollicitaties inkwa men, is nog steeds niet voorzien. HET IJSVERMAAK. Onverminderde liefhebberij. Het ijs blijft de liefhebbers nog steeds trekken. Vooral gisteren in den namiddag en ook gisteravond zwierden weer talloozen over de Goesche vesten hoewel de gure en feller wordende wind het verblijf op het ijs geleidelijk wel onaangenamer maakte. Het kleine vestje, tegenover de Am bachtsschool, was voor het eerst electrisch verlicht en met de vele vlaggetjes, die deze baan versierden, maakte dat een bijzonder aardigen indruk. Men waande er zich op een kermisterrein. JJs en weder dienende zo.u morgenavond ook op de vest achter de Gereformeerde Kerk een feestelijke verlichting met lam pions aangebracht worden. Hedenmorgen vroeg was men op alle vesten weer druk bezig de banen voor de zen dag in orde te maken. Scheuren en gaatjes werden met water gevuld en de ba nen waren aangeveegd en blonken als ge polijste dansvloeren. Over het algemeen zijn de banen dan ook nog in goeden staat, dank zij de groote zorg die er voortdurend - aan besteed wordt! Vergadering Chr .Jeugdbond. Gisteravond vergadrede in de Chr. Be waarschool het Geref Jeugdverband te Goes onder voorzitterschap van ds. W. H. v. d. Vegt. Spr verzocht te zingen Ps. 19 vers 5 en las Romeinen 12 vers waarna hii voorging in gebed. In zijn ope ningswoord vervvelkomde hij de vele aan wezigen ook uit de omgeving maar voor al ds B. Holwerda, Geref. predikant te Amersfoort Ds. Holwerda verkreeg daarna het woord met het onderwerp „Niet stoppen, maar rechts houden in verband met" de DE SNEEUWVAL IN ONZE PROVINCIE. Het verkeer in Zeeuwsch Vlaan deren ondervindt stagnatie. Zeeland ondervindt van dezen strengen winter wel den grootsten last waar het 't verkeer betreft. Niet alleen dat het ijs de verbindingen over de Ooster- en Wester- schelde belemmert, ook de sneeuwval heeft op de wegen het autovervoer grooten hin der veroorzaakt. Zoo heeft gisteren de sneeuwval veel stagnatie verwekt in West Zeeuwsch Vlaan deren. Vooral de Stoomtram BreskensMalde- ghem ondervond hiervan de onaangename gevolgen. De eerste tram welke te 8,02 uur in Bres kens moest arriveeren kon eerst 's middags om 3,30 uur zijn reis voortzetten, daar de sneeuw' zoodanig was opgehoopt dat de rails geheel versperd was. Den geheelen dag werd door het perso neel gewerkt om de sneeuw op te ruimen. De Polder Kruiningen onderge sneeuwd. In den nacht van Zondag op Maandag zou een vrachtauto-ondernemer van Krui ningen in de richting Bergen op Zoom ver trekken. Verder dan op den Rijksweg kwam hij echter niet, want daar was de sneeuw' op sommige plaatsen meer dan een meter hoog opgewaaid. Dit was om 2 uur 's nachts Om 3 uur kwam de volgende auto die niet verder kon. Er kwamen langzamerhand al maar meer wagens, zoodat omstreeks 8 uur ongeveer 20 auto's in de sneeuw waren ,vast" gereden. Evenals Zondag, toen men op hetzelfde weggedeelte den geheelen da; sneeuw heeft geruimd, begon men er ook Maandag mee. 's Avonds om 5 uur had men de weg dan zoover „schoon", dat er vooi de auto's een berijdbare strook was vrijge maakt. Naar wij van den Rijkskantenier vernamen is alleen het gedeelte in de pol der Kruiningen zoo ondergesneeuwd. Ver derop in de richting Bergen op Zoom ligt er hoegenaamd geen sneeuw op de weg. De auto's ondervinden daar geen hinder. Op Noord-Beveland. Men meldt ons uit Kats: Op Noord-Beveland heeft de sneeuwval vele wegen onberijdbaar gemaakt. Vooral de weg van Kats naar Colijnsplaats is moeilijk te rijden. Het gebeurt meermalen dat hier auto's uit de sneeuw bevrijd ten worden. Gistermiddag zou de heer K. uit Coliinsplaat eenige militairen naar Kamperland brengen. De auto kon echter niet door de sneeuw heenkomen en de be stuurder moest besluiten terug te keeren. Men vraagt zich af of het polderbestuur er niet voor dient te zorgen dat deze ver keersweg vrij van sneeuw wordt gemaakt? Plaatsvervangend Voedselcommissaris. j De minister van Economische Zaken heeft benoemd tot plaatsvervangend voed selcommissaris voor de provincie land: A Minderhoud te Wilhelmina- dorp. VLISSINGEN DE BILT: Des nachts strenge tot matige, overdag matige tot lichte vorst; gedeelte lijk bewolkt; geen neerslag van beteekenis; krachtige -tot matige Zuidoostelijke tot Oos telijke wind. Wo. 31 Jan. Zon op: 7 h 46; onder: 16 h 41. Licht op: 17 h 11. Maan op: 12 h 27; on der: 10 h. 37. L.K. 31 Jan. N.M. Hoog- en Laagwater te VUwlngen: Januari. Dinsdag Woensdag Donderdag Hoogwater. 5.00 17.31 5.49 18.25 6.47 19.29 Laagwater. 11.46 23.55 12.37 - 0.46 13.30 Woensdag 31 Maandag 29 Donderdag 1 7.39 20.07 6.12 18.38 8.25 21.04 amateurfotograaf, die een foto had ge maakt van den ongewonen ijsgang ter plaatse op de Schelde. Met een berisping is de man heengezonden. ONGEPAST. Naar wij eerst thans vernemen heeft de politie de vorige week een 18-jarigen jon geman gearresteerd, die een 15-jarig meis je in zijn woning," waar niemand anders aanwezig was, had gelokt en zich daar te genover het meisje had misdragen. EEN ONWAARSCHIJNLIJK VERHAAL. Een vader deed bij de politie aangifte, dat zijn 17-jarige dochter, die om 5 uur had moeten thuis zijn, daar des avonds om 10 uur nog niet was aangekomen. Toen het meisje korten tijd later thuis kwam, ver klaarde zij door een onbekenden man op de fiets te zijn meegenomen, waarbij deze man zich ongepast zou hebben gedragen. Te Middelburg aangekomen zou het meisje om hulp hebben geroepen, waarop de man was gevlucht. Hoewel de politie het verhaal onwaar schijnlijk acht, wordt door haar niettemin :n ernstig onderzoek ingesteld. BALDADIG. Gisteren werd de politie gewaarschuwd, dat een aantal jongens zich vermaakte met stukken ijs te gooien naar meerkoeten, die half bevroren op het ijs zaten, nabij den marinedam. Het was kennelijk de bedoeling van deze jongens om deze dieren dood te gooien. De politie heeft aan dit ergerlijk spelletje onmiddellijk een einde gemaakt. BEURS VAN AMSTERDAM, Amsterdam 1936-3% 85%—86% Zeeuws Hyp. B-3% 82%—82% Cities Service Cy'. P. 1958 5 51%50% Bataafsche Petr. Mij-3% 9091 A Amsterd. Bank 8988% A Ned. Gist- en Spiritusf. 32Ó%—321% A De Schelde N.B. 39%—39% C Am. Smelt Ref. 37%—36% A Houth. Alberts 6062% C Chesapeake Ohio 31%31 C Pref. Kansas City South 13%—13% C Union Pac. Rr. 71%—7 Ned. 38 1000-3 S7—87 Indië 37 1000-3 87—87% A Koloniale Bnk. 165%—165 A N.I. Hbk. 600 104—103% C Ned H. M. 1000 80 Berkels Pat 25 C Calvé-Delft 58%—58% A Lever-Bros en Unilever 91%91%-% A Philips Gem. B. afg. 122%124-22 C Am. Car. en Foundry 19%19% C Anaconda Cop. 21%—21%-% C Bethlehem St. 55—54%-55% C General Motor 39%—39% C Kennec Copper 27%27%-% C North Am. Aviation 18%18% C Rep. Steel 15%—15%-% C U. States St. C. 42%--42%-43% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij. 253%—255-56 C Contin. Oil Cy. 17%—18 C Phillips Petr. Comp. 29%29% C Shell Union O.C. 9—9%-9% C Tide Water Ass. Oil 8%8%-% A Ned. Scheepv. U. 103%—106%-07% A H.V. Amsterdam 396397 A N.I. Suiker U. 226%—227% A Deli Batavia 126%—126%-25% C Deli Mij. 1000 164%—165%-67 naaste als uw zelve. Die hieruit leeft, kan, trots den tijd, strijden ook voor het maat schappelijk en economisch leven. Voorts werden besproken duurtetoeslag en distributie. Eenige leden van de Chr. Zangver. luis terden den avond op met eenige liederen. Na het zingen van „Een vaste Burgt is onze God" sloot ds. v. Andel de vergade ring. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN OPGEPAST MET FOTOGRAFEEREN. Zoowel de beroeps- als de amateurfoto graaf dient in dezen tijd terdege rekening te houden met de plaats waar en het beeld dat hy zal fotografeeren. Zoo werd de po litie gisteren gewaarschuwd, dat een foto graaf in actie was op het eind van den Bou levard Evertsen. Een zoo op het oog ge heel onschuldig geval, doch niet in dezen tijd. De politie ging dan ook tot arrestatie over. Het bleek echter spoedig dat deze man geheel te goeder trouw was. Het was „wereldgelijkvormigheid". Dit woord staat op het oogenblik in het brandpunt der belangstelling. Eenigen tijd geleden werd een brochure uitgegeven „Waar staat ons stopteeken?" Nu wil spr. daartegenover plaatsen. „Niet stoppen, maar rechts hou den". Gods woord moet de norm van het leven zijn. Dat woord is niet alleen nege- tief, maar zeer zeker positief. Niet alleen sommige dingen nalaten, maar vooral een doen van Gods wil. Wij moeten ons leven 'zoo inrichten dat het wordt een overgave aan Gods Heiligen wil. Spr. verduidelijkte dat met voorbeelden gegrond op het ge deelte dat voorgelezen was uit de Romei nen-brief. Het heéle leven moet hieraan conform zijn Na het beantwoorden der vragen en het zingen van het Lutherlied eindigde ds. Holwerda met dankzegging. Vergadering Coöp. Kolenvereeniging. AAGTEKERKE. Maandagavond kwam. de Coöp. Kolenvereeniging Aagtekerlce en omstreken in haar jaarvergadering, der leiding van haar voorzitter, den heer Jobse. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer G. Janse, bleek dat de vereeniging 145 leden telt en dat in het afgeloopen jaar waren aangekocht 40000 kg stukko len, 194000 kg eierkolen, 12000 kg anthra- ciet, 10000 kg bruinkool, 350 kg notenko len en 15000 stuks turf. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer J. Dekker, bleek dat de ontvangsten bedroegen 4483, uitgaven 4260. Besloten werd over het jaar 1939 op stukkolen 10 cent. op de eierkolen 5 cent, op anthraciet 30/50 18 cent, op de an- thraciet 20/30 24 cent en op de bruinkool 20 cent dividend uit te keeren Het aftredend bestuurslid de heer J. Job- se werd met algemeene stemmen herko zen. Tot lid van de controlecommissie werd gekozen de heer P. de Visser Wz. Voor het lossen van de brandstoffen te Middelburg gaven zich 9 personen op. Vergadering Chr. Mannenvereeniging. ARNEMUIDEN. Onder leiding van haar voorzitter, den heer P. de Vos, hield de Christelijke Mannenvereeniging „Eben Haezer" haar eerste jaarvergadering in de consistoriekamer der Ned Herv. Kerk. Op deze vergadering waren uitgenoodigd ds. H. K, van Wingerden, Ned. Herv predikant, kerkeraad en kerkvoogdij dier kerk alsmede afgevaardigde van de jon- gelingsvereeniging Maranatha. Nadat het eerste gedeelte afgehandeld was werd het voorzitterschap overgedra gen aan ds. H. K. van Wingerden. In liefde en. toewijding aldus de nieu we voorzitter aanvaard ik het voorzitter schap van deze vereeniging. Spreker wees verder op het nut eener mannenvereeni ging en richtte zich vervolgens tot de jongelingsveree'niging- Het moet, aldus spreker, van jongs af aan geleerd worden, om onderwezen te zijn in de ware kennis. Hierna werd deze avond zeer gezellig en leerzaam doorgebracht waarna zes nieu we leden toetraden. Overtreding Arbeidswet. O. EN W. SOUBURG. Alhier is proces verbaal opgemaakt tegen A. v. D. wegens het langer dan wettigen tijd in dienst houden van twee zijner knechts. Vergadering Chr. Besturenbond. O. EN W. SOUBURG Maandagavond hield de Chr. Besturenbond alhier een vergadering Voorzitter was de heer M. C. V. d. Putte. Als spreker trad. op de heer Wetzelaar, hoofdbestuurslid der N.C V.V. De tijd, waarin wij leven, aldus spreker, laat d.uidejijk zien, d,a\t beschaving en cultuur den mensch den vrede niet bren gen. Als men thans het Vredespaleis voor bijgaat, ziet men daar schuilloopgrave: welke de menschen moeten beschermen. Wat een treurig beeld, indien men be denkt, wat men van dit gebouw verwacht te. Maar ook in dezen tijd heeft, meer dan ooit, de Chr. vakbeweging een taak. Voor BEURSTHERMOMETER DINSDAG. Schepen HVA - Markt - Obl.Markt Amerika Koninkl. Tjg Tabak Indutsrie Rubber Suiker A Senembeli 135%—137%-40 C Pensylvania Rr. 17%—17%-% C Southern Pac. Cy. 10%10% A Southern Rlw. 12%—12% A Amst Rubb. C. 194%—194%-93% A Deli-Bat. Rubb 155%—156-55% A Hessa Rubber 10297% A Serbadjadi S.R. 97%—97%-96% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. 7,52% 7,50% 75,65 75,65 4,26% 4,25% 31,95 31,89 Londen Berlijn Parijs Brussel 1,88% 1,88% Dekens uitgereikt. YERSEKE. Door bemiddeling van burge meester Gunning zijn dezer dagen aan arm lastigen dekens uitgereikt. Voor velen in deze barre wintertijd een welkome gave- Gebreide goederen voor de militairen. KLOETINGE. Dezer dagen werd de tweede zending van goederen gebreid voor de militairen verzonden. Een woord van dank voor de ijverige breisters is zeker op zijn plaats Naar het comité ons me dedeelde zijn er dames, die 6 of 7 stuks hebben gebreid. In tótaal is nu afgewerkt en verzonden 55 paar sokken, 16 bivakmutsen, 19 sjaals, 42 paar polsmoffen, 13 paar wanten en 2 paar handschoenen. Een kleine hoeveelheid wol is nu nog overgebleven. Voor het opmaken van dit- restant worden nog gaarne aanvragen in gewacht. WOLPHAARTSDIJK. Zaterdag meldden dat de heer J. E. die door onvoorzich tigheid zich te kort bij een duiker had be geven door het ijs was gezakt. De betrok ken persoon schrijft ons thans, dat er op plek reeds meer geloopen en ge schaatst was. Het zou dan ook hier niet aan onvoorzichtigheid, doch aan onvoor ziene omstandigheden te wijten zijn. - AMERICA'S! CIGARETTE (Ingez. Med.) NOORD-BEVELAND KAMPERLAND. In de Geref. Kerk al hier werd tot ouderling gekozen in de va cature C. J. Noordhoek, de heer S. C. Klap. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Algemeene vergadering Muziekvereeniging „Uit het VolkVoor het Volk". BRESKENS. De muziekvereeniging „Uit het Volk—Voor het Volk" hield Maandag avond in de zaal van de fam. Pleijte alhier haar algemeene vergadering. De voorzitter de heer I. de Hullu opende de vergadering, heette allen welkom en wenschte alle aanwezigen een gelukkig 1940 toe. Uit het jaarverslag 1939 bleek o.a. dat de vereeniging op 1 Januari 1940 26 wer kende leden en 220 donateurs telt. De rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar gaf aan dat de inkomsten over 1939 f 843,28 en de uitgaven f 835,99 bedroegen. Batig slot over 1 Januari 1940 f 7,29. De begrooting over 1940 beloopt in ont vangsten en uitgaven f 883,85. De periodiek aftredende bestuursleden werden alle bij acclamatie herkozen. Tentoonstelling van postduiven. CADZAND. Voor de tentoonstelling van postduiven, die Zondag jl. door de „Ge trouwe Duif' alhier werd gehouden, be stond groote belangstelling De jury, die geen gemakkelijke taak had, kende de volgende prijzen toe: Oude doffers: le prijs P Bokelaar, Zuitl- zande. 2e pr. W. Brevet, Cadzand, eervolle vermelding: B P. de Ridder, Cadzand. Oude duiven: le prijs B. P. de Ridder, voorn., 2e pr P. C. de Meij, Cadzand, eer volle vermelding: W. Brevet, voorn 1-jarige doffers: le prijs W. de Maillie, Cadzand, 2 pr. I Misilje, Cadzand, eervol le vermelding W Brevet, voorn. 1-jarige duiven: le prijs W. de Maillie, voorn., 2e pr. W. van Akker, Cadzand. eervolle vermelding: B P. de Ridder, voorn. jonge doffers: le prijs B. P. de Ridder, voorn 2e pr. Jac. Kools. Breskens, 3e pr, W. Brevet, voorn., eervolle vermelding: I. Porreij, Cadzand jonge duiven: le prijs I. Misilje. voorn 2e pr. P C. de Meij, voorn., 3e pr. A. van Iwaarden. Cadzand, eervolle vermelding: Kunst- en sclioonrijden. OOSTBURG. Ter beoefening van het kunst- en schoonrijden voor West Zeeuwsch Vlaanderen heeft men alhier een club op gericht. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren Cor Schijve, voorzitter, Fr. Brevet, secretaris, R. Galle. penningmees ter, I. Boone en mej. J. Baas. RAADSVERGADERING SLUIS. SLUIS. Maandag vergaderde de Raad. Besloten werd, de z.g. Koeleweide te ver- koopen aan den heer P. de Bruyne voor per M2. Hij is van plan hier twee garages te bouwen. Dit moet dan binnen 2 jaar geschied zijn; anders zal de kooper daar na 50 per jaar dienen te betalen. Aan den heer D. de Smit werd tegen 1 April eervol ontslag als gemeente-opzichter verleend. Verder werd o.a. als de meening van den Raad uitgesproken, dat de o. 1. school in stand dient te worden gehouden. Wij komen morgen uitvoerig op een en ander terug. Nieuwe Directeur. SLUIS. Tot directeur van de Christelij ke zangvereeniging alhier is benoemd den heer J. Ros te Aardenburg. Collecte Roode Kruis. SLUIS. Zaterdag zal in onze gemeente ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis, gecollecteerd worden. Hsit is te hopen, dat met milde hand gegeven zal worden om het nobele werk van het Roo de Kruis in deze donkere tijden te helpen steunen. Schaatsenrijden. SLUIS. Zondag werd op het kanaal Sluis Brugge weer volop van de ijspret ge noten. Donderdagmiddag had men, zooals reeds bekend, met behulp van een sneeuw ploeg bij de voormalige steenoven een nieu we ijsbaan aangelegd. Tot groote teleur stelling van de schaatsenrijders begon het Vrijdagavond flink te sneeuwen met ge volg dat Zaterdag de heele baan met een dikke sneeuwlaag bedekt was. Men bleef echter niet bij de pakken neerzitten want direct is men aan het werk getogen om nabij de grens een baan vrij te maken De baanvegers verkoopen 'thans aan de schaatsenrijders bloempjes, die gaarne gekocht worden, djaar men voor slechts tien cent een heelen middag naar hartelust kan rijden, terwijl zijzelf loon naar werken krijgen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. VOORRANGSBORDEN BIJ DE BRUGGEN TE SAS VAN GENT. Bij den A.N.W.B. is bericht ingekomen van den ingenieur van den Rijkswaterstaat in het arrondissement Terneuzen, dat aan het verzoek van den bond om voorrangs borden te plaatsen bij de bruggen over den West- en den Middenkanaalarm, zal wor den voldaan. Deze maatregel zal de verkeersregeling ten goede komen. alles geldt thans, God boven alles en Uw A. Duininclc, Cadzand. STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden). 25,000: 12315 1,000: 2495 10289 21940 400: 2355 2361 5031 15401 16813 200: 8827 11031 16400 18593 100: 11820 12327 12336 14646 16495 19785 Trekking van 29 Januari 1940. Prijzen van 70,— 4342 7511 Nieten: 1357 4336 7070 7476 7477 7521 7528 7535 7546 7641 14830 18413

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2