SPIERPIJN STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE THERMOGENE MIDDELBURG De gymEasiasten-vereenigmg viert haar 75-jarig bestaan. Een succesvolle tooneelmtvoering. Zaterdagavond, vierde de Middelburgsche Gymnasiasten Vereeniging „Nihil Sine La bore" (Niets zonder arbeid) haar 75-jarig bestaan met een tooneeluitvoering in den schouwburg. Voor dezen avond, die wegens het jubileum een eenigszins plechtig karak ter droeg had men enkele autoriteiten uit- genoodigd. De Commandant in Zeeland, de burgemeester van Middelburg en mevr. Van Walré de Bordes—Gz'othe, alsmede de burgemeester van Vlissingen, de heer C. A. van Woelderen, hadden aan deze uitnoodi- ging gevolg gegeven. De voorzitster der vereeniging, mej. H. Thieme, sprak het openingswoord. Een bij zonder welkom werd toegeroepen aan de autoriteiten, den rector van het gymnasium, den conrector, de leeraren en hun dames, alsmede aan de afgevaardigden van de zus terverenigingen. In een geestige rede, herhaaldelijk onderbroken door een har telijk gelach uit de zaal, vertelde mej. Thie me over het ontstaan der vereeniging. Op advies van den gymnastiumleeraar dr. Kan besloot in 1865 een aantal leerlingen des Za terdagsavonds bijeen te komen voor oefenin gen in voordrachtskunst enz. Dit leidde tot de stichting van „Nihil", een welkome aan vulling van het wel eens wat eenzijdige klassieke onderwijs. Het doel groeide uit tot eendrachtige samenwerking, tot vorming en ontwikkeling van karakter en geest. Ook is een der doelstellingen te bevorderen, iat de leden zich in het openbaar vlot leeren Uitdrukken. „Wij houden de goede traditie zooveel mogelijk in eere", zeide de spreekster. „Wij willen niet, dat ons „Nihilistische" geslacht zou achterslaan by de gymnasiasten van vroeger. Moge het zoo worden, dat onze zin spreuk door alle gymnasiasten in hun schild gevoerd wordt." Na de langdurig toegejuichte openingsre de kwam de spreker van de proloog door de gordijnspleet, om het stuk in te leiden. Voor dezen avond was gekozen het blijspel van den Romeinschen dichter Plautus „Ru- dens" (Het Kabeltouw), naar een Grieksch gegeven. Het stuk is vertaald door dr. L. A. J. Burgersdijk Jr„ oud-conrector van het gymnasium, en beleefde in onzen schouw burg de Nederlandsche première. „Rudens" is een blijspel, waarin veel ge klaagd wordt. De klagers en klaagsters kla gen zoo graag en zoo vloeiend, dat zij verge ten te probeeren zelf aan hun leed een ein de te maken, wat vaak een allerzotsten in druk maakt. Het is voor een gymnasiasten- vereeniging begrijpelijk, dat men gezocht heeft naar een stuk van een klassiek schrij ver. Wat tooneelspel betreft, heeft dit dik wijls het nadeel, dat de klemtoon meer valt op het woord dan op het spel, zoodat men al heel goed moet declameeren om het geheel boeiend te houden. Ook in „Rudens" is dit zoo. Men kan van een klassiek stuk ook al is het een blijspel niet de vaart verwachten, die wij kennen van vele mo derne tooneelspelen. De handeling is niet zoo, dat de toeschouwers en -hoorders er door worden meegesleept van begin lot eind. Het woord moet het hem doen. En zooals wij reeds schreven, dit is een ge vaarlijke voorwaarde. Duidelijk bleek dit ook by „Nihil". Er waren bergen en dalen in het spel en voornamelijk lag dit aan het spreken. Spelers die wellicht bij wat meer handeling veel beter waren geweest bleven nu achter bij anderen, die door hun over tuigender declameeren het gebrek aan han deling deden vergeten. Intusschen was het over het geheel ge nomen een goede en pleizierïge vertooning. Zooals het bij een blijspel past. liep alles goed af. De mistroostige ouders kregen hun verloren dochter terug die zij meteen, en graag, weer kwijt raakten aan een edel jonkman de jonkman kreeg zijn i dwenen en half betaalde slavin, die nu een vrfje vrouw bleek te zijn: de schoone sla vinnen raakten uit de macht van den boo- zen meineedigen koppelaar; een paar an dere slaven werden een passant ook nog vry en zelfs de oerslechte koppelaar, het summum van geraffineerde gemeenheid, was tevreden met den afloop, want hy kreeg zijn lieve geldje terug. Zoo was wel haast ieder blijde en verheugd en vriend en vijand vereenigden zich aan een grooten feestmaaltijd. Maar daarvan kreeg het publiek niets te zien. want hij werd niet gehouden. Dat kon ook niet, daar er anders geen tijcl meer was geweest voor 't jubileumsouper,.. Voor het echter zoover was, is er toch op het tooneel nog een aardig woordje ge praat, al was het niet door de spelers al leen. Allereerst nam de presidente weer het woord. En het moet ons even van het hart: als mej. Thieme haar vlotte spreken te dan ken heeft aan het „labore" in „Nihil", dan is bij haar het doel der 75-jarige alleszins bereikt. Mej. Thieme bracht lof aan dr. Burgersdijk voor zijn inderdaad mooie ver taling en dankte hem voor zijn hulp aan „Nihil", zijn regie van het stuk en zijn al tijd klaar staan voor de vereeniging. Ook mevr, Burgersdijk had woorden van erken telijkheid in ontvangst te nemen. Verder bracht spr. dank aan den rector van het gymnasium, die zich in de laatste weken tegenover de spelers „heelemaal niet ree- torsachtig" gedragen had. Ook de conrec tor en de heer Heymans, die de decors had verzorgd, hadden woorden van dank te in- casseeren. En daarop was het de beurt van de over zijde van het voetlicht om te spreken, ook anders dan met handgeklap. De rector, dr. W. van Oorde, beklom het tooneel en huldigde de jubilaresse en de spe lers. Spr. bood een notulenboek aan. Ook dr. Burgersdijk had een boekwerk in ontvangst te nemen als blijk van weerdee- 1 ring. De president-curator van het gymnasium, mr. W. F. E. baron van der Feltz, hield een geestig speechje, sprak woorden van dank en bemoediging en bood een grooten mand bloemen aan namens het college van curatoren. Een vertegenwoordiger van het Zeeuw- sche studenten-dispuutgezelschap in Lei den bood eveneens bloemen aan, waarbij hij er op wees, dat het dispuutgezelschap was voortgekomen uit de oud-leden van „Nihil" De presidente medespeelster in het stuk werd. door de andere spelers gehul- 3 met een mooien ruiker/ Ook dr. Burgersdijk sprak nog eenige har telijke woorden. Verder werden er nog bloemen aangedragen van zusterverenigin gen, zoodat het tooneel tenslotte vol stond met kleurige en geurige groeten van velen, die het wel meenen met „Nihil", Het was een waardig einde van een avond, die veel moois had gebracht. Na het Wil helmus en het Corpslied ging een deel der toeschouwérs voldaan naar huis, terwijl een ander deel nog bleef om aan het souper deel te nemen. UITVOERING „CRESCENDO". Het was zeker mede een gevolg van de slecht begaanbare straten en het ijsver maak, dat de tweede uitvoering in dit win terseizoen van de muziekvereniging „Cres cendo" in het gebouw St. Joris Zaterdag avond vooral in het begin matig bezocht De voorzitter, de heer Willems, sprak in zijn welkomstwoord de hoop uit, dat de aanwezigen zich uitstekend zouden amu- :en. Spr. deelde mede, dat nog een der de uitvoering zal volgen en wekte op lid of donateur der vereeniging te worden. Direct daarop opende het muziekkorps onder leiding van den heer P. C. J. de Graaf, met de marschpotpourri „Voorwaarts Marsch" het programma. Dit bevatte zeven nummers, waarvan bijzonder vermelding erdjenen de ouverture „Le calife de Bag dad", waarin vooral de piston-party goed tot haar recht kwam, en „Faust", „mosai- que sir l'opera de Gounod", welke eveneens ;oed werd ten gehoore gebracht en getuigde ■an de goede leiding van 't korps. Met de marsch „Skoda Lasky" (rats, kuch. en boo- nen) werd het programma besloten, onder hartelijk applaus der aanwezigen. Na de pauze kwam de afdeeling tooneel op de planken. De leider-conferencier, de heer P. C. Buijs, kondigde ieder nummer op onderhoudende wijze aan. Dit deel van het programma bevatte zoowel liedjes, een schets in één bedrijf, als een duet en een samenspraak en dit alles in cabaret-stijl op gebouwd. De vertolking geschiedde op lof- aardige wjjze en oogstte welverdiend suc ces. Jammer, dat de pauzes nog al tijd vor derden, waardoor eerst tegen middernacht het programma was afgewerkt. Tot slot was er een bal onder leiding van den heer J. Marys. Wethouder Paul. In verband met het verleenen van non- actief aan den heer P. P. Paul als bureel ambtenaar eerste klasse bij den Prov. Wa terstaat in verband met zijn benoeming tot wethouder, kan worden gemeld, dat de heer Paul op 1 Januari 1911 op bijna 19- jarigen leeftijd bij den waterstaat in dienst trad en dat hij op 1 Februari 1920 tot amb tenaar eerste klasse is bevorderd. Op den dag dat hy non-actief wordt, zal hy deze functie dus precies 20 jaar hebben vervuld. Nog vernemen wij dat het in de bedoeling van den heer Paul ligt om zijn bureau te hebben in de wethouderskamer op het stad huis. DE BRANDWEER RUKT UIT. Zondagmorgen kwam by de brandweer be richt, dat brand zou zyn uitgebroken in' een perceel aan de Gravenstraat bij de Markt. Het bleek in de eerste plaats een misver stand te zijn, want de bedoeling van hem, die telefoneerde, was, dat het zou zijn in het perceel hoek Markt en Gortstraat. De brandweer rukte in den korst denkbaren tijd met de magirus uit, maar het bleek, dat een eerste begin van een schoorsteenbrand reeds tot staan was gebracht. Mede met het oog op de moeilijke omstandigheden door ijs en gladheid was het gelukkig, dat hier geen hulp noodig bleek te zijn. Later deed zich eenzelfde geval voor by den heer W. in de Spanjaardstraat. Ook hier constateerde de politie en brandweer dat alleen de kachelbuis rood stond door te hard stoken van den kachel. DE STRIJD TEGEN DE SNEEUW. Zaterdagmorgen is van gemeentewege met vast personeel van reiniging en ge meentewerken en met ruim 100' personen, die ondersteuning ontvangen metgroote kracht het opruimingswerk als gevolg van den hevigen sneeuwval van Vrijdagavond aangevangen. 'Tot laat in den middag is men daarmede bezig geweest en toen wa ren de voornaamste winkelstraten en de toegangswegen tot de stad onderhanden ge weest en was de sneeuw er met vracht auto's en wagens weggehaald of waar dit niet meer kon, was zy op hoopen gebracht om heden verder te worden weggehaald, want het was natuurlijk de bedoeling om het opruimingswerk voort te zetten. Dit beeft een schaduwzijde en wel, dat de schoongemaakte straten niet te gebrui ken zfjn voor de arresleden en andere sle- 1 den. HET IJSVERMAAK. De sneeuwval van Vrijdag-is voor de Ijs banen een handicap geweest en zoowel het bestuur van de IJsclub als de exploitanten der andere banen, stonden voor een zware taak. Wat de IJsclub betreft, hier heeft men met man en macht (dat wil zeggen naast de baanvegers, ook bestuursleden, le den en zelfs houders van dagkaarten) aan gepakt, met het mooie resultaat, dat niet alleen het deel van de baan, waar de ver lichting is aangebracht, maar ook het deel in de richting van het eilandje twee zeer ruime banen vertoonde en er dus volop ge reden kon worden. Op de andere vesten moest men zich tevreden stellen met smal lere banen en dat niet altijd over de gehee- le lengte van de betrokken vest. Toch is bijv. op de Vlissingsche en de Veersche ves ten weder veel gereden en de beide andere vesten, die tusschen Koepoort- en Seisbrug hadden ook wel rjjders, maar toch in veel mindere mate, dan in het begin van vorstperiode. Het aantal gevallen dat personen bjj een val op het ijs zich vrij ernstig verwondden, is groot en het is dan ook niet mogelijk, van alle gevallen melding te maken. Gis teren viel weer een rijdster op de banen van de IJsclub zoo leelyk, dat zij vermoedelijk 'n pols gebroken heeft en zij zich op advies van een medicus naar het gasthuis begaf om zich te laten helpen en verbinden. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijlcsche openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont- leenen wy het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche eilanden Middelburg: W y z i g i n g e n: G. Hollema, Middelburg, Brakstraat 9. Timmerman, en aannemer. Overl.: E.: G. Hollema. Nieuwe E.: Wed. C. J. Hollema Klaassen. Bedrijfsleider: S. A. Versluys.. Opheffingen: Zilvervossenfarm „Zeeland", Heinkenszand, Het Oude Land, fokken en verhandelen van pelsdieren, VLISSINGEN IJSVERMAAK. Zaterdag en Zondag hebben weer duizen den met volle teugen genoten van het zoo gezonde ijsvermaak. Hoewel het ijs op de Kom door den hevigen sneeuwval van Vrij dagavond, niet zoo best was, hebben de baanvegers een flinke baan sneeuwvrij ge maakt. Het ijs op de baan van de Vlissing sche ijsclub was in prima conditie, zoodat aldaar volop is genoten. Vooral Zaterdag avond was het daar feest. De geheele baan was verlicht met honderden kleine lampjes, terwijl de groote lampen met een oranje zak waren omhuld. Ook het clubhuis was geheel geïllumineerd, zoodat het geheel een sprookjesachtigen aanblik opleverde. De talryke bezoekers werden voorzien van feestmutsen en toeters, zoodat er een echte feestvreugde heerschte. Het geheel is schit terend geslaagd. CONCERT „CRESCENDO". Voor een tamelijk bezette Concertge bouwzaal gaf de Vlissingsche accordeon vereniging „Crescendo" Zaterdagavond 'n concert, dat in alle opzichten geslaagd mag heeten. Daar de voorzitter, de heer J. T. Verhoef, door een langdurige ziekte nog niet in staat was aanwezig te zijn, sprak de directeur, de heer M. P. Ventevogel, een welkomstwoord, waarin hy er op wees, dat het programma in strijd met de tijdsom standigheden vroolijk en popiair is gehou den, om daarna over te gaan tot de uitvoe ring van een reeks prettige nummers, welke bij het publiek voor het grootste deel tot de goede bekenden behoorden. Men liet dan ook niet na om dapper mee te zingen, aardoor de vroolijke stemming alleszins verhoogd werd. De uitvoerenden waren in •erschillende marschen, walsen, ouvertures en potpourri's uitstekend op dreef en oogst ten dan ook terecht een welverdiend ap plaus. Speciale vermelding verdienen wel de Ned. School- en Volksliederenpotpourri an Fr. Jakma, een verzameling Strauss- walsen en een serie moderne liederen. De heer J. Hollebrandse vergastte op een drie tal solo-nummers o.a. de bekende ouver ture „Dichter und Bauer" van F. von Sup- en bleek daarbij zijn instrument uitste kend te beheerschen. Zijn succes was zoo groot, dat hij niet aan een toegift kon ont komen. Met den populairen marsch „Rats, kuch en boonen" werd het alleszins in den smaak gevallen programma besloten, waar na tot een gezellig samenzijn werd overge gaan, waarop de huiskapel onder Corns, van Beers er voor zorgde, dat de dans- lustigen niets te kort kwamen. WALCHEREN Luchtbescherming. AAGTEKERKE. Vrijdagavond vergader- de afdeeling Aagtekerke van de Neder landsche vereeniging Luchtbescherming on der voorzitterschap van den heer J. Eoo- gaard. Jaarverslagen werden door secre taris en penningmeester uitgebracht. Be sloten werd de minimum-contributie f 0,25 te brengen op X 0,40. De aftrèdende bestuursleden, de heeren N. Minderhoud, P. Wisse en D. Hugense, werden herkozen. Vergadering Landbouwvereeniging. SINT LAURENS Dezer dagen vergader de alhier de Landbouwvereeniging onder voorzitterschap van den hr. Joh. Marinis- sen, die in zijn openingswoord het afge- loopen jaar besprak in verband met het landbouw- en veehoudersbedryf Hij heet te in het bijzonder welkom de heeren mr M. C van der Minne en M. Kleinepier, resp voorzitter en secretaris van den kring Walcheren der Z L.M. Uit het ver slag van den kringafgevaardigde bleek, dat de betrokken organisaties billijke prij zen voor de hooivordering hebben weten te verkrijgen. Uiteindelijk gevolgd door de verklaring van militaire autoriteiten, dat de kwaliteit van het geleverde hooi van Walcheren de kroon spande Verschillende aangelegenheden als het voorkomen van miltvuur en het zaaiplan 1940 werden nog besproken Onder de aandacht der leden werd nog gebracht de verplichting, om de aanwezige stieren vóór 1 Februari as ter gemeentesecretarie op te geven. Door den heer Kleinepier werd het nut van de stierenkeuringen besproken. Nieuwjaarsbal. VEERE. Vrijdagavond was „Het Lam metje" het tooneel van een zeer geanimeerd nieuwjaarsbal van de MAVV, dat weliswaar door allerlei omstandigheden ietwat ver' laat was, maar daarom niét minder vroo lijk was. Een korp-kons't. trad als ballet- meester op, terwijl tusschen de dansnum- mers door Nel van Beveren, het vrouwelijk lid van de vier-mans jazzband, voor zang en voordracht zorgde. Verschillende personen kunnen hun werk zaamheden niet of slechts voor een deel verrichten. Lichte hersenschuddingen, ge broken polsen e.d. zijn wel de meest voor komende gevolgen van een val. Beslaagd. Geslaagd te 's Gravenhage voor het di ploma A Scheepswerktuigkundige de heer H. Hozee te Middelburg leerling van den cursus ter opleiding van scheepswerktuig- kundigen, verbonden aan de ambachts school te Middelburg. WAT NIET IN ORDE IS. VEERE. Nopens ons bericht over het aannemen van verschillende gemeentena ren voor tijdelijk werk aan het Rijksmynen- magazqn, is het ons ter oore gekomen, dat in verschillende kringen in deze gemeen te ontevredenheid gewekt is, doordat vijf van de vijftien aangenomen lieden onge huwd en geen kostwinners waren, terwijl er toch nog hoofden van gezinnen zijn, die gaarne tewerkgesteld waren, doch om den willekeur, waarmede gehandeld is, niet in aanmerking, althans niet verzocht zijn, ter wijl sommigen van begin December als werkloos bekend stonden. Te dien einde is de wensch opgegaan, een arbeidsbeurs te hebben voor voorkomende gevallen. Tot overmaat van ramp 'zyn thans echter en kele werklieden aangenomen, die van bui ten deze gemeente komen. Het is o.i. wel degelijk een verplichting, zij het dan een moreele verplichting, van degenen, die met de aanwerving van werkkrachten belast zijn, zich met het hoofd der gemeente in verbinding te stellen, want op de secre tarie alleen weet men, wie als werkloos staat ingeschreven en hoe lang hy werk loos is. RAADSVERGADERING VEERE. VEERE. Dinsdagmorgen vergadert de Raad dezer gemeente o.m. ter behandeling van het request van S. W. van der Hooft nopens de zoo lang hangende bouwplannen op het terrein grenzend aan het Fontein pad en naast het Vliegkamp; verder het besluit tot instandhouding van de o.l. school en de kwestie van den verkoop van diverse oude materialen doof B. en W. EEN IJSFEEST VOOR DE KINDEREN. VEERE. Op initiatief van de heeren E. Ekker en Martien Beversluis is een ysfeest voor de kinderen georganiseerd, dat Za terdagmiddag' 2 uur plaats vond op de Vest, en zeer geslaagd genoemd mag wor den. De Veersche ingezetenen hebben voor dit doel in één enkelen dag dat de inschrij- vingslijsten circuleerden, een belangrijk be drag bijeengebracht, waardoor het mogelijk is geworden de kinderen, behalve te trac- teeren, ook met fraaie prijzen en troost prij zen blij te maken. De hoofdonderwijzers der beide scholen hebben er toe meegewerkt, dat bijna alle schoolgaande kinderen aan de wedstrijden deelnamen. In het geheel hadden zich dan ook 72 kinderen laten inschryven. De zware sneeuwval van Vrijdagavond had de banen overdekt, doch enkele man nen hebben die in den morgen weer open gelegd. Om twee uur was het al een drukte van belang. Vele autoriteiten, ouders en belangstellenden waren aanwezig, o.w. de plaatselijke militaire commandant en eeni ge gemeenteraadsleden en het hoofd der christelijke schooi. Precies twee uur begon de wedstrijd voor kinderen van 5 tot 7 jaar, voor jongens zoowel als voor meisjes. Nadat daarna ook voor de kinderen van 8 tot 10 jaar, even eens jongens en meisjes, gereden was, werd in de pauze getracteerd op koek en choco lademelk. Tegelijkertijd werden toeters en pistaches rondgedeeld, zoodat de baan in een ommezien was herschapen in een kud de trompetterende kinderen, versierd met verschillende kleurige hoedjes en mutsjes. Om half drie ongeveer reden daarna de oudste groepen van 11 tot en met 14 jaar. Er werd door de kinderen alleraardigst en ook zeer snel gereden; blijkbaar had de langdurige vorst hierop invloed gehad, want vooral de beide oudste groepen waren zeer vaardig en vast. Na afloop werden door mevrouw en den heer Beversluis, geholpen door de juffrouw der openbare school, de prijzen uitgereikt. De zes eerste prijzen bestonden uit een paar schaatsen, de tweede pryzen uit fraaie spe len, terwijl voor elk kind een troostprijs beschikbaar was. De uitslagen waren als volgt: Hardrijden meisjes tot 7 jaar: eerste prijs Barbertje Ekker; tweede prijs Jet Ekker. Hardrijden jongens tot 7 jaar: eerste prijs Jopie Maljers; tweede prijs Pierre Ver straten. Hardrijden meisjes 8 tot 10 jaar: eerste prijs Leintje de Buck; tweede prys Willy van Strien. Hardrijden jongens 8 tot 10 jaar: eerste prijs Leen Jasperse; tweede prys Kees Everaers. Hardrijden meisjes 11 tot 14 jaar: eerste prijs Lena Kesteïoo; tweede prys Pietje Wouters. Hardrijden Jongens 11 tot 14 jaar: eerste prjjs Leen Maljers; tweede prys Bram Boone. De heer Beversluis dankte de ingezetenen voor hun medewerking, waardoor dit kin derfeest mogelijk is geworden en riep al len kinderen een tot weerziens tot het vol gende feest toe. Daarna werd door de ouderen nog lan gen tijd op de nu vrij geworden banen ge reden. Naar ons ter oore komt, zou men dezer dagen overgaan tot het oprichten van een ijsclub Veere. De belangstelling voor de schaatsenspórt is hier dermate toe genomen, dat er alle reden bestaat om een dergelijk plan tot uitvoering te brengen. OOSTKAPELLE. Gevonden voorwerpen: een schroevendraaier, mevr. Roos, Duin- beeksehe weg B 2S; een pak graanzakken, Andr. de Kam, Grijpskerksche weg B 7a; een kinderportemonnaie met inhoud, Joh. Mesu, Dorpstraat A 146; een damesarm band, een rijwielbelastingmerk, een kinder handschoentje en frankeerzegels, gemeen teveldwachter. ZUID-BEVELAND. IJSFEEST TE DRIEWEGEN. DRIEWEGEN. In den namiddag van den 26sten Januari werd een ysfeest gehouden op „De Slaake" georganiseerd door de ijs club en oudercommissie. Voor dit feest be stond groote animo. Allereerst vingen om 1 uur de kinderspelen aan; welke bij de tal rijke aanwezigen goed in den smaak vielen. Eik schoolkind mocht na afloop een ge schenk in ontvangst nemen, plus een kop dampende chocolade. Hierop volgde het schoonryden voor hoe ren. I prys M. Nijsse Mz.; He pi". Jan de Baar; IHe pr. C. van Oosten; IVe, pi\: C. Gtte; Ve pr. J. Mol. Schoonryden dames: le prijs Nel Boon man; He pr. Anna de Dreu; IHe pr. Cor Dreu. Bevrijdt LI van door de tra rrn fe verwekkende Bescherm U tegen KOUVATTEN De -warmte, die door de Thermo géne -wordt op« gewekt, kalmeert rheuma- tisehe gewrlchts-, spier- era zenuwpijnen. In de lend»" nen, de heupen, de gewrich- ten en in den nek - overall waar de kwellende pijn optreedt, kunt U deze bestrijden door de pünlülce piek eenvoudig te bedekken met een vel Thermogène. Niet alleen 's nachts, doch, ook overdag onder uw werk. blijft de Thermogène de pijn krachtig bestrijden. Het is een eenvoudige, doeltreffende methode om in den kortst mogelijken tijd de pijnen te verdrijven. Het is tevens een uitstekend middel om uw gezond heid te beschermen tegen de wissel- vaiiige weersinvloeden. Thermogène is o verkrijgbaar bij Apothekers en Dro- gisten in doozen van 40 en 93 cent. (Ingez. Med.) Schoonryden paren: Ie prys C. van Oos ten met Anna de Dreu; lie pr. J. Herenthals' met Cor de Dreu; IHe pr. J. Wirts met Ma rie Maat; IV pr. B. van de Repe met Maatje Westveer. Hardrijden heeren: Iste prys A. C. Oele; II pr. M. Steketee; IHe pr. L, van Weele,- Ringrijden jongens tot 17 jaar: Ie prys Jac^ Bosman; lie pr. C. Goeree; m C. hamper;. IV pr.: E. Ringelberg. Hindernisryden op de schaats met krui wagen waarop appels lagen. Ie prijs WV Braamse; He pr. J. Mol; III Jacb. Bosman;. IV pr. Joh. van Oosten; Ve pr. Johs. Nijsse; VI M. Steketee. Schoonrijden voor heeren afkomstig uit naburige gemeenten. Ie prijs C. C. Klap; He pr. Jo Dekker. IHe pr. J. Nijsse; IV pr. Quist; Ve J. van der Does. Schoonrijden paren uit naburige gemeen ten. Ie prijs C. C. Klap met Nel Boonman; He pr. Jo Dekker met Sien de Dreu. De wedstrijden duurden tot de avond gevallen was. In alle opzichten was deze dag voor de liefhebbers en voor het comi té een goed geslaagde sportdag. VRACHTAUTO GEKANTELD. YERSEKE. Zaterdagmiddag kantelde ten gevolge van de gladheid een vrachtauto van de fa. Ketelaars uit Bergen op Zoom, geladen met mosselen, op den opril by den heer Willemsen. Met behulp van een takel en vele personen werd het vehikel weer overeind gekregen. Ruiten en dak van den wagen hadden het door den val moeten afleggen. LAST VAN DE SNEEUW. YERSEKE. Door den grooten sneeuwval was de Postweg moeilijk voor alle voertui gen te berijden. Een sneeuwploeg heeft Zaterdagmiddag de witte massa voor het grootste gedeelte verwijderd, waardoor de weg weer behoorlijk vrij is. Vergadering Varkenshond. KAPELLE. De varkenshond „Steunt El kander" kwam in algemeene ledenverga dering bijeen. Voorz. de heer M. Bom. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat ontvangen was 203, uitgegeven 305, nadeelig slot 102. Het bezit der vereeniging bedraagt 890. In kas 788. Vergoed werden vijf varkens aan de leden. Herkozen werden de aftredende bestuurs leden. De toetreding voor nieuwe leden werd vastgesteld op 8. Twee leden bedankten, drie nieuwe leden traden tot de vereeniging toe. Ook werd de aandacht gevestigd op den oprichtingsdatum 17 Dec. 1940 van de ver eeniging, voor feestelijke herdenking van het 35-jarig bestaan. RECHTSZAKEN Kantongerecht Middelburg- De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: overtreding der motor- en rijwïelwet en f of van het motor- en rywielregïement en/' of andere verkeersovertredingen: M A. B„ Middelburg, ontslag van rechts vervolging, M. V. Eikerzee f 10 b. s. 3 d.h.r M A. B. Middelburg 8 b s 4 dh.. H,- J. de L. Sluis 3 b s 2 dh A. S. Middel burg 2 x 6 b 3 2 x 4 dh J, v. H. Goes 5 b s 3 dh. J. de B. Middelburg, vrij spraak, J- J. de K. Koudekerke en C. D. Biggelcerke, geen straf, M. J. Koudekerke 0,50 b s 1 dh, J. v. E. Oost- en West Souburg 3 b en 1 b s 2 dh. en 1 dh., A. M. Vlissingen 2,50, 1,50 en 1 b' s 2 en 2 x 1 dh., P. v. 't L Ovezande- 1,50 b s 1 dh J. W. H. Krab.bendyke,. A. M. B. Middelburg ieder 1 b s 1 dh.,. T. F. R. Vlissingen 3 b en 1 b s 2 dh. en 1 dh., W. S. Baarland, last tot te ruggave aan zijn ouders zonder toepassing' van straf, B. M. K. Vlissingen. berisping. Straatschenderij: A. A. M. C. M., Goes- 10 b s 5 dh. Niet zorgen dat een op zijn last op een openbaren weg geplaatst voorwerp behoor lijk verlicht is: J. K. C. Arnemuiden S b s 2 dh.' Niet zorgen dat de no'odige maatregelen tegen het aanrichten van schade door een onbeheerd op den openbaren weg' staand trekdier zyn genomen: P. M. te- Oost en West Souburg 3 b s 2 dh. overtreding Arbeidswet: F. V Wol- phaartsdijk 2 X 3 b s 2 X 3 dh. wateren buiten de daartoe bestemde- bakken: J. C. Vlissingen 2 b s 2 dh. Handelen in strijd met het Reglement op de Wegen en Voetpaden in Zeeland: J. v. d. W., Colynsplaat 5 b. s. 2 d.li. Niet zorgen dat zyn kind de school ge regeld bezoekt: J. M. Rilland-Bath, J. P. Colynsplaat ieder 3 b s 2 dh. Handelen in strijd met het Inventarisa- tiebesluit: J. R. Lewetlorp, veertien dagen hechtenis voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar, met last tot teruggave van de opbrengst der inbeslaggenomen produc ten.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6