STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE_ PROVINCIE MIDDELBURG DE KANAALDRUG HEEFT OOK HINDER VAN DE VORST. Nu uiteraard 'der zaak de scheepvaart ernstig gestremd is, gaan ook de bruggen over kanalen enz. veel minder open dan anders en dit is ook het geval met de Sta- tionsbrug alhier. Doch de enkele keeren, dat z\j draaien moet, blijkt ook meerma len, dat zy last heeft van de vorst en zoo wilde hedenmorgen tusschen 8 en 9 het remwerk niet pakken, wat een oponthoud voor het landverkeer van ongeveer 20 mi nuten ten gevolge had. Voor scholieren en andere die om 9 uur op hun post moeten zijn en ook voor het verkeer van de bussen naar Goes en andere rij- en voertuigen ver oorzaakte een en ander veel hinder. HET ADRESBOEK 1940. De 65ste uitgave van het Adresboek van Middelburg verscheen in Augustus 1938 en het is mede de groote drukte die mobi lisatie enz. op de gemeente-secretarie ver oorzaakten, dat eerst thans de 66ste uit gave het licht kon zien bij de NV. Boek drukkerij en Binderij J. C. en W. Altorffer. Deze nieuwe uitgave, fdie ook weer Sint Laurens en het deel van Koudeker- ke dat aan Middelburg grenst omvat, wijkt in zooverre van haar voorgangster af, dat er een 50-tal vereenigingen meer in zijn opgenomen, doch de numerieke telefoon- opgave is vervallen. Achter in het boekje zijn geheel in den geest des tijds alle bijzonderheden over den gemeentelijken luchtbeschermings dienst en over de Nederl. Ver. voor lucht bescherming opgenomen. Door een en ander heeft dit naslag werkje wel aan waarde voor zeer velen gewonnen. BEVOLKING VAN MIDDELBURG. In de week van 1925 Januari zijn in deze gemeente Ingekomen: W. Westerbeke, dienstbode, Westkapelle, Rotterdamsche Kade 33, P. Boone en echtgen., electricien, Grjjpskerke, Penning- hoeksingel 33, J. F. Verlinden, dienstbode, Terneuzen, Lange Noordstraat 2, M Ver- hage, dienstbode, Bergen (N.H.), Blinde- hoek 10, J. C. Rottier, echtgenoote en 3 kinderen, opperman, Hontenlsse, Graven straat 70 bov.; Iz. Coppoolse, landbou wersknecht, Arnemuiden Schroeweg 32, F. P. de Groot, zonder, Vlissingén, Bran- derijmolengang 22; J. C. M. Matthijssen, bankwerker, .echtgen. en 1 kind, Bergen op Zoom, Pijpstraat 13, R. Visser, leerling verpleegster, IJsselmonde, Lombardstraat 25, C. Brakman, zonder Zeist, Klein Vlaan deren 3, G. Das, zonder Zeist, Klein Vlaan- derén 3, G. Wolders, zonder, Koudekerke, Seissingel 10, mej. J. C. J. Adam, zonder, Koudekerke, Seissingel 10, L. M. Verhulst, winkelier, echtgen. en 1 kind, Amers foort, Penninghoeksingel 19, W. J. Hooft- man, ass. machinist Groote vaart, Rotter dam, Leliestraat 29, E. J. L. Umbgrove, leerares, Rotterdam, Dam 69. M S. E. wed. Bolier, geb. Augustijn en 1 kind, zonder, Koudekerke. Heerengracht 66, R. J Jansen, zonder, Gent (België). Stadsschuur 6, L J. Bolier en echtgen., fruithandelaar, Koudekerke, Heerengracht 66. Vertrokken: P. J. Hamelink, geb. Bostelaar, zonder. Veersche Singel 274, Har- dinxveld, Parallelweg S3, M. A. C. van der Ven, zonder Groenmarkt 10, Bergen op Zoom, Moerstraatschebaan 503, M. W. de Waal, leerling-modiste, Lange Delft 70, Heiloo A 81, E. P. van Waardenberg, be drijfsleidster, Markt 23, 's-Gravenhage, Al- lart Piersonlaan 56, F. Zeevaart, wed W J. F. Snijder, Houtkaai 3, zonder, Rotter dam, Meent 17, A Huijsman, echtgen. en 2 kinderen, kaashandelaar, Gravenstraat 60, Koudekerke, Koudekerksche weg 90, Tj. P. de Vries, inspecteur directe belastingen, Wal 10, Haarlem, Paviljoenslaan 13, Mej C. J P Reynhoxit, zonder, Karelsgang 8, Boitsfort (België) Chaussée de la Hulpe 175. GOES DE BURGEMEESTER ZIEK. Toestand ernstig. Naar wij vernemen werd hedenmorgen de toestand van burgemeester Van Dussel- dorp, die sinds eenige dagen in het zieken huis „Bethesda" te Vlisaingen verpleegd wordt, ernstig geacht. Voor het ondergaan van een speciale be handeling zou de burgemeester heden naar het Roode Kruisziekenhuis te 's-Graven hage vervoerd worden. AFSCHEID W. 't HOOFT. Naar het bestuur der Hervoi-mde School- vereeniging „Het Mosterdzaad" ons mede deelt. zal Dinsdagavond a.s., in een hul digingsbijeenkomst in Schuttershof, af scheid genomen worden van het school hoofd, den heer W. 'tH ooft, die 1 Febru ari a.s., wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd, de school zal verlaten. HET IJSVERMAAK. Twee «lrukke dagen. Zaterdag en Zondag zijn het weer twee drukke dagen geweest voor de Goesche banen. Niet alleen dat, zooals elders ver meld, de wedstrijden in het hardrijden veel liefhebbers en belangstellenden trokken, maar daarbij bleef het ook zoo druk op de banen, dat het nu en dan van het goede teveel was. Een woord van hulde dient ook gebracht te worden aan de Roode Kruis-soldaten, die steeds langs of op de banen aanwezig zjjn om dadelijk hulp te kunnen verleenen. als één der liefhebbers eens wat ongelukkig komt te vallen. Ook de Westsingels trekken steeds meer liefhebbers waar, zooals reeds met enke le woorden gemeld, een paar particulieren de banen achter Gereformeerde Kerk en voor de Ambachtsschool verzorgen en wer kelijk op een wijze die waardeering ver dient. Men heeft deze banen nog aantrek kelijker gemaakt, door ze met slingers van kleine vlaggetjes te versieren, hetgeen het geheel 'n gezelligen aanblik geeft. Heden morgen was men ook bezig het baantje bij de Ambachtsschool te verlichten, zoodat de accomodatie er nog steeds verbeterd wordt. NAAR MIDDELBURG. Hedenmorgen werden alhier aangehou den J. G. de V. te Nieuw Beyerland, die één vonnis te goed had. en H. J. J. E Hulst, die nog driemaal te boek stond. Bei den werden, ter vereffening van hun straf, dadelijk op transport naar Middelburg ge steld. VERGADERING SCHAAKVEREENIGING De „Goesche Schaakvereeniging" hield haar jaarvergadering in hotel Centraal onder leiding van haar voorzitter den hr A J. C. Nordlohne. Het jaarverslag van den secretaris-penningmeester, den heer L. C. Vijven, gaf een overzicht over de verrichtingen in het achterliggende jaar en memoreerde het verlies van enkele leden Het financieel verslag sloot met een klein batig saldo. Na behandeling van meer interne zaken werd o.a besloten, aanvangende Woens dag a.s een onderlingen wedstrijd te hou den, waarbij elk -der leden tweemaal te gen denzelfden tegenstander uit zal ko men, eenmaal met de zwarte en eenmaal met de witte stukken Benoeming. Met ingang van 1 April as. is benoemd tot Middelbaar Technisch Ambtenaar le klasse bij het marine-etablissement te Soe- rabaja. Ned. OI.. den heer. J Bil, oud leerling van de ambachtsschool alhier. De telefoonautomatiseering in Zeeland. Thans zijn Borssele, Nisse en Wolphaarfsdijk aan de beurt. Na de automatiseering van de netten Goes en Neuzen zijn thans de Zeeuwsche netten Borssele, Nisse en Wolphaartsdyk aan de beurt. De indienststelling van deze 3 automatische centralen zal plaats vinden op Dinsdag 6 Februari a.s. te 13.00 uur. Te- geiykertyd zullen de netten 's-Heerenhoek, Kwadendamme en Wolphaartsdykscheveer worden opgeheven. De aangeslotenen op de ze 3 netten zullen worden overgebracht resp. naar het net Borssele, Nisse en Wol- phaartsdijk. Men zij erop bedacht dat op genoemden datum van 13.00 uur af de tele fonische verbinding met de aangeslotenen op de betrokken netten gedurende korten tijd niet steeds mogelijk zal zijn. DRIJFIJS OP DE OOSTER- EN WESTERSCHELDE. De laatste dagen biedt de Westerschelde een ongewonen aanblik. Zoover het oog reikt, ziet men één veld van dryfys, waar door de groote schepen zich een weg ba nen. Op de stranden stapelen de groote ijs- schotsen zich op en zeer velen zjjn Zondag een kijkje wezen nemen naar dit ongewone verschijnsel. De hevige sneeuwval van Vrij dagavond heeft daarbij de geheele omge ving met een wit kleed getooid. Staande of loopende- op de Boulevards wordt het oog bekoord door een zooy schoon en machtig natuurtafereel, als men zelden krijgt te aanschouwen. Voor de scheepvaart op de Westerschelde begint deze ijsgang minder prettig te wor den. De groote schepen ondervinden welis waar nog weinig hinder, doch de kleinere vaart heeft reeds veel stagnatie. Speciaal de bootjes van den bemanningdienst van 't Loodswezen hebben met groote moeilijk heden te kampen om de loodsen op de zee schepen over te brengen. Meermalen is het reeds voorgekomen dat déze bootjes gehol pen moesten worden om door het ijs te ko men. De veerdienst VlissingénBreskens wordt nog volgens de dienstregeling onderhou den, doch de visschersvloot moet reeds da gen achtereen in de haven blijven. Ook voor de bebakening op de Wester schelde levert deze ijsgang groot gevaar, zoodat de schepen van de rjjksbetonnings- dienst dag in dag uit in de weer zijn ter verzorging van de bakens. Ook op de Oosterschelde is het nog steeds vol ijs. De veerdiensten ZierikzeeKatsche Veer en KorgeneWolfaartsdijk blijven ge stremd. De Zandkreek komt steeds voller met ijs te zitten. WALCHEREN de; heer Flipse voerden het woord terwijl de avond verder afgewisseld werd door zang van de gemengde zangvereeniging Excelsior, terwijl de leden der meisjes- vereeniging voor ververschingen zorgden Mede was aanwezig de voorzitter der Visschery vereeniging, de heer J. van Bel-, zen Zeer voldaan kon de voorzitter deze geslaagde vergadering sluiten. SCHAATSWEDSTRIJD. ARNEMUIDEN. Het bestuur van de Ar- nemuidsche IJsclub had Zaterdagmiddag 'n schaatswedstrijd georganiseerd op haar ijsbaan op het Oude Gat voor volwassen deenemers. Van de mannen verwierf de le prijs C J. Visser, 2e G. Vogel, 3e Jac. de Ridder, 4e B. de Ridder, 5e B. van Belzen en 6e Jac. Marteijn. Van de dames: mej. M. C van Eenennaam de le en A. Dijke de 2e prijs. Deze wedstrijd welke zeer sportief en spannend was had tevens een, zeer te waardeeren, liefdadig doel. Er waren na melijk met de volle medewerking der winkeliers een 12-tal pakketten samenge steld bestaande uit verschillende levens middelen terwijl in elk pakket een bon gesloten was rechtgevende op 3 dagen gratis brood. De deelnemers van den wed strijd hadden de mooie taak deze pakket ten persoonlijk uit te reiftën aan armlas tige gezinnen, waarbij zij de voldoening smaakten naast het sportieve ook behoef tige gezinnen eenige blijdschap te bren gen. Onder de vele aanwezigen merkten we op de heeren H. G. Horninge en J. J- Hüjjssen resp burgemeester en secretaris van Arnemuiden. LOOP DER BEVOLKING. GRIJPSKERKE. De bevolking bedroeg op 31 Dec. jl. 920 personen (487 mannen en 433 wouwen). Er werden in 1939 gebo ren 8 jongens en 10 meisjes; vestigingen 11 m. en 15 vr.; overleden 3 m. en 5 vr.; ver trokken 27 m. en 22 vr. (Bevolking eind 1938 933 pers.). MELISKERKE. De bevolking bedroeg op 31 Dec. jl. 781 personen (397 m. en 384 vr.). Er werden in 1939 geboren 14 jongens en 7 meisjes; vestigingen 21 m. en 16 vr.; overleden 5 m. en 7 vr.; vertrokken 18 m. en 10 vr. (Bevolking eind 1938: 763 pers.). BEURS VAM AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 85% Zeeuws Hyp. B-3% 82% Cities Service Cy. P. 1958 5 51%—51% Bataafsche Petr. My-3% 89%—90 A Amsterd. Bank 8989 A Ned. Gist- en spiritusf. 323320% A De Schelde N.B. 38%—39% C Am. Smelt Ref. 37%—37% A Houth. Alberts 58—60 C Chesapeake Ohio 31 31% C Pref. Kansas City South 14%13% C Union Pac. Rr. 73%—71% Ned. 38 1000-3 87—87 O. Indie 37 1000-3 86%—87 A Koloniale Bnk. 165%—165% A N.I. Hbk. 600 104%—104 C Ned. H. M- 1000 79—80 A v. Berkels Pat. 25 C Calvé-Delft 58%—58% A Lever-Bros en Unilever 91%91%-92 A Philips Gem. B. afg. 121 133-21% C Am. Car en Foundry 19%19% C Anaconda Cop. 21%—21%-% C Bethlehem St. 54%—54%-55% C General Motor 39%—39% C Kennec Copper 27%27%-;% C North Am. Aviation 18%18% C Rep. Steel 15%—15%-% C U. States St. C. 42%—42%-% C North Am. Cy. 17—17% A Kon. Petr. Mpy, 153%253-54% C Contin. Oil Cy. 17%—17% CPhillips Petr. Comp. 29%—29% C Shell Union O.C. 9-9-9% C Tide Water Ass. Oil 8%8%' A Ned. Scheepv. U. 103%—1003-% A H.V. Amsterdam 392%—395-97 A N.I. Suiker U. 226%—226% A Deli Batavia 126-126%-% C Deli Mij. 1000 164%—164% ZUID-BEVELAND. Vergadering Chr. Fabrieks- Transportarbeiders. ARNEMUIDEN. Het was een zeer ge slaagde jaarvergadering welke Vrijdag avond gehouden werd door de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche Bond van Christelijke Fabrieks- en 'Transportarbei ders afdeeling Zeelieden en waarbij thans voor het eerst sedert IS jaar, de echt- genooten der leden bij uitgenoodigd waren In zijn openingsrede wekte de voorz de heer M Schroevers de ouders op, goed toe te zien, dat hun kinderen die op een fabriek arbeid verrichten, zich ni et aan sluiten „in een verkeerde organisatie En de leden werden aangespoord trouw de vergaderingen bij te wonen, en zoo mo gelijk het ledental op te voeren. Uit het jaarverslag van den secretaris J. Schroevers bleek dat de afdeeling 67 le den telt en nog in stijgende lijn is, terwij) het jaarverslag van den penningmeester M Siereveld vermeldde dat er 1,013.93 meer uitbetaald is dan aan contributie ontvangen Het hoofdbestuurslid Vergadering Kolenvereeniging. 's-GRAVENPOLDER. Vrijdagavond ver gaderde de kolenvereeniging alhier in het café van den heer Schelling. Van de 250 le den waren er 93 aanwezig. Het bestuurslid L. C. Coppens werd met groote meerder heid van stemmen herkozen. Blijkens het verslag van den secretaris werden in 1939 afgeleverd: 4843 hl eierko len, 196 hl stukkolen, 132 hl anthraciet, 6500 kg sloffen, 10 ton noten. De ontvang sten over 1939 heliepen 7269,85 en de uit gaven 7436,46. Het saldo aan kasgeld en geldswaarde aan brandstoffen bedroeg op 31 December 1939 1767,42. HET IJSVERMAAK. HOEDEKBNSKERKE. Bestond er voor enkele dagen geleden slechts weinig ani mo meer voor het schaatsenrijden. Thans is de drukte weer sterk toegenomen. Vooral Zaterdag, nadat men 's morgens met man en macht de baan sneeuwvrij had gemaakt. Het was een lust om des middags allen te zien rijden, daar men in zoo'n winter heele vorderingen maakt. Ook des avonds werd gereden op de schitterend verlichte baan, de verlichting was gratis aangelegd door den hr. M. Meertens. Onze dorpsgenoot P. de Putter die alhier met het hardrijden een eersten prijs behaalde, wist zich Zaterdag te Goes als tiende te plaatsen. Een mooie prestatie, daar De Putter zich nog nooit een buitengewoon rijder had getoond, om dat hij zich zelden op de schaats vertoonde. BURGERLIJK ARMBESTUUR HERDENKT HET 40-JARIG BESTAAN VAN „VREDELUSTf"'. Onze gemeente in de rü van arm besturen. YERSEKE Op Zaterdagmiddag jl. kwam het Burgei-lyk Armbestuur van Yerseke in een speciaal daartoe belegde vergade ring, bijeen ter herdenking van het feit dat 40 jaar geleden het tehuis voor ou den van dagen „Vredelust" werd geopend. Op deze vergadering waren met den voorzitter, de leden en den secretaris-pen ningmeester van het armbestuur, aanwe zig Burgemeester en Wethouders, de ge meente-secretaris, het oud-lid van het armbestuur de heer M van Stee Fz., als mede de vorige secretaris-penningmeester de heer C de Jonge Cz. In zijn openingswoord richt de voorzit ter de heer J Padmos Sr. een woord welkom tot de aanwezigen, memoreert dat het armbestuur dit feit niet wilde her denken, buiten hunne tegenwoordigheid en hoopt dat. voor allen een aangename her innering aan deze bijzondere bijeenkomst blijvend mag zijn verbonden Op verzoek geeft de vorige secretaris penningmeester, die voor den bouw der stichtinè ais zoodanig in functie was, een overzicht van den gang van zaken, gedu rende de 40 jaren dezer stichting De burgemeester wenschte het jubilee- rende bestuur, namens het dagelijks be stuur der gemeente, van harte geluk met dezen feestdag Hij brengt een woord van dank aan het tegenwoordige bestuur voor alles wat het heeft gedaan in het belang der behoeftige medeburgers en wijdt een woord van dankbare hulde aan de nage dachtenis van hen die gedurende dezen langen t::d hun besten krachten gaven en het belang van de inwoners der stichting Vredelust. alsook aan hen. die voorheen een plaats innamen in het bestuur en thans met het armbestuur op deze feest- vergadering aanwezig zijn Hij zegt. dat het hem als hoofd der gemeente Yerseke, bijzonder goed doet, te hebben mogen ver nemen uit het overzicht van deze 40 ja ren, dat. hel Burg Armbestuur zijner ge meente als het eerste armbestuur vooraan staal in de rij der armbesturen, die in de achterlijke wijze van armenzorg, de zoo zeer vereischte wijziging aanbracht Zeer hoopt hij, dat het Burg. Armbe stuur moge voortgaan op den ingeslagen BEURSTHERMOMETER MAANDAG. Philips Markt - Amerika Unilever HVA f-Jj Koninkl. Rubber Suiker Tabak Schepen gedeponeerd.) A Senembah 137—135% C Pensylvania Rr 17%17%-% C Southern Pac. Cy. 10%—10% A Southern Rlw. 12%—12% A Amst. Rubb. C. 195%—194%-% A Deli-Bat. 158—155% A Hessa Rubber 104102 A Serbadjadi S.R. 97%—97% WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden Zaterdag: 7.51 75.65 4.25% 31.89 1.88% 75.60 4.26 32.92 de, de zorgen der behoeftigen medeburgers te verlichten, en alzoo liefde en waardee ring voor elkander aan te kweeken. Na den burgemeester werd het woord nog gevoerd door de heeren wethouders en den gemeente-secretaris, de leden van het Armbestuur de heeren Daane en De Rijke, door het oud-lid van het bestuur den heer Van Stee en den secretaris-penning meester, den heer C, J. de Jonge. Met de inwoners van Vredelust! vereenig- den zich het armbestuur met de genoo- digden aan een gemeenschappelyken maal tijd in de serre van het tehuis. De burgemeester, bij wien de leiding •an dezen maaltijd berustte, wenschte den inwoners der stichting met den vader en moeder en verder personeel van harte geluk met deze dag van blijde herdenking Aan het einde der vergadering bracht de voorzitter een woord van hartelyken dank voor de aanwezigheid der genoodigden en oor de uitgesproken gelukwenschen. JAARVERGADERING „GROENE KRUIS". WEMELDINGE. Vrijdagavond had in de voormalige bewaarschool alhier de jaarver gadering plaats van het Groene Kruis" on der voorzitterschap van den heer P. A. Lin- denbergh. Spr. heette de aanwezigen har telijk welkom en deelde mede, dat de voor zitter, dokter Gnirrep, en de vice-voorzitter, burgemeester Willemsen, verhinderd waren om deze vergadering te bezoeken en te lei den. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental belangrijk gestegen was, nl. van 412 tot 552. Maar hiermee is men nog niet op het peil, dat voor deze ge meente bevredigend kan heeten. Er zou den nog minstens zestig aan het bereikte aantal toegevoegd moeten worden. Vervol gens deed de penningmeester verslag van zijn geldelijk beheer, waaruit bleek dat over het afgeloopen dienstjaar 1939, was ontvangen 1615,90, en voor de T. B.-be- strijding 612,53 uitgaven 1465,65 en T. B. 561,80. De begrooting voor 1940 werd voorgesteld op 1415,T. B. 651,De contributie van de leden is gestegen tot 165. Aan giften werd ontvangen 115. Bij monde van het lid van de controle-commis sie Jae. Burger Fz., werd verslag uitge bracht over de kas der vereeniging. mens de commissie kon spr. mededee2en dat alles in orde was bevonden. Hij dankte den penningmeester voor zijn accuraat beheer. De heer P. Werges en mevr. De Koeyer- Müller, werden als bestuursleden herkozen. Tot lid van de controle commissie werd in verband met het periodieke aftreden van den heer Joh. Felius gekozen de heer W. A. Zuijddijk. Bij de rondvraag werd de aan dacht gevestigd op het materiaal, dat op drie plaatsen bleek te zijn opgeborgen en de wenschelijkheid werd uitgesproken om binnen afzienbaren tijd een eigen gebouwtje te kunnen stichten. Nadat de voorzitter den secretaris en penningmeester dank had ge bracht voor hun werkzaamheden en de le den voor hun opkomst werd deze vergade ring gesloten. NOORD-BEVELAND BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S WJSSENKERKE. Vrijdagmiddag had op den hoek van de KerkstraatOost-Achter weg te Wissenkerke een aanrijding plaats tusschen twee personen-auto's, van den hr. L. van Halst van Wissenkerke en Jan de Looff van Kortgene. De auto van eerstge noemde werd beschadigd; dè bumper en het voorfront waren stuk. De auto van De Looff werd beschadigd aan de wieldop. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Beiden waren verzekerd. De politie maak te proces-verbaal op. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. IN MEMORIAM R. RISSEEUW. Wij lezen in het „Zéeuwsch Landbouw- tad" Na een langdurig lijden overleed te Oost burg op bijna 65-jarigen leeftijd, de lieer Reinier Risseeuw. Met dit verscheiden ont- de Z.L.M. een zeer trouw lid, een Z.L.M.-man op en top, die, schoon hij reeds rele jaren rustend landbouwer was, met volle belangstelling met zijn organisatie is blijven medeleven. De heer Risseeuw behoorde niet tot de genen, die in de Z.L.M. een bestuursfunctie' bekleeden en daar in de voorste gelederen staan. Capaciteiten bezat hy daartoe zeer zeker, doch bescheidenheid eenerzüds en 'n minder sterk gestel anderzijds, zijn er me de oorzaak van, dat deze fijne stille man, die over een uitstekend verstand beschikte* meer op den achtergrond bleef. Het zal gedurende ongeveer twintig jaar zijn, dat de overledene optrad als gewassen- keurmeester in den kring Oostburg. „De zaak om de zaak zelve" en te handelen zonder aanzien des persoons, waren daar bij zjjn groote richtlijnen. Wie de gelegenheid hebben gehad, hem nader te leeren kennen, weten, dat zjjn be langstelling verre van eenzijdig was. Op- verschillend gebied had hij zeer veel gele zen, ja wist hij zelfs niet bepaald alledaag- sche geschriften met een zeker gemak te- verwerken. De historie en inzonderheid die van zjjn geboorte land had zjjn voorliefde. Cadzandtenaar was Risseeuw in hart en- nieren, in merg en been. Met meer dan groote liefde hield hij van zijn „Landje", welks ontwikkeling in allerlei opzicht hem na aan het hart lag. Zelf oud-leerling zijnde van de eerste landbouwcursus in deze streek, kende hij groote waarde toe aan goed volks- en vak onderwijs en krachtige organisatie. Geen wonder dus. dat hy, zooveel hy daartoe in staat was, het algemeen belang, o.m. door het bekleeden van diverse functies, heeft gediend, zij het dan voomamelü'k in de plaats züner inwoning. Waar zün ja ja en zyn neen neen was, hü zich aan iets gaf met groote liefde, hg vriendeiyk en voorkomend was en hy zucht naar eer niet kende, had hy veler vertrou wen en was hy een gewaardeerde figuur, die velen noode zullen missen. Dat hij ruste in vrede. EEN RAMP VOORKOMEN. Auto raakte In brand vlak bif eenige vaten benzine. SCHOONDIJKE. Zondagmorgen wilde de garagehouder F. G., alhier een vrachtauto van den heer C. Beelce, die bij hem in de garage stond, op gang brengen. Door onop gehelderde oorzaak geraakte de carburator van de motor in brand en ontstond een zeer gevaarïyke situatie daar vaten benzine en olie in de onmiddellijke nabijheid waren. Geholpen door eenige voorbygangers geluk te het G. de auto brandenden en wel buiten te duwen. Met behulp van een snelblusscher en door sneeuw over de motorkap te wer pen slaagde men er vry spoedig in de vlammen te dooven. Een en ander veroor zaakte veel consternatie. De veroorzaakte schade is betrekkelijk gering. De heer G. is" tevens depothouder van een benzinetank. Dank zij het kordaat optreden van G. bleef de betrokken buurt voor een ramp gevrij waard. Been gebroken by het schaatsenrijden. SCHOONDIJKE. Zaterdagmiddag had de 13-jarige Adr. de F. tijdens het schaatsen rijden op de Molenkreek het ongeluk zoo danig te vallen dat by met een gebroken been naar het ziekenhuis te Oostburg moest worden gebracht. Ontspanningsavond voor de militairen. GROEDE. Vrydagavond werd alhier in hotel „De Drie Koningen" een ontspan ningsavond gegeven voor de militairen, uit gaande van de alhier bestaande feest commissie. De keus, die de feestcommissie had ge daan door het duo Aug. de Laat te laten overkomen was werkelyk niet zoo slecht. Gezegd kan worden dat het duo De Laat een schitterenden avond heeft gegeven, daar allen volop hebben kunnen genieten van hetgeen mevrouw en de heer De Laat hebben laten zien en hooren. Ook een woord van lof mag niet worden onthouden aan de „Hot Kuggers" van I-II—40 R.I., die afwisselend verschillende vroolyke liederen speelden, waarby hun Vereeniging van schaatsenrijders. SCHOONDIJKE: Naar wy vernemen is de sedert 1935 bestaande IJsvereeniging om gezet in een vereeniging van schaatsenry- ders. De nieuwe vereeniging telt reeds vijf tig leden, en stelt zich in de eerste plaats voor om het schaatsenryden te bevorderen door het in orde houden van de banen op de Molenkreek. In verband met den zware» sneeuwval is dat momenteel een heele toer. kameraden zich niet ontbetuigd lieten, doch Wal alsmede1 weg en gedreven ^oor den geest der lief- allen flink en uit volle borst meezongen. STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden). I: 8516 9347 16248 16258 17739 1086 9025 13477 17571 17604 19312 4588 9247 14405 17054 20472 21540 11345 11624 12808 14170 15925 18756- 11624 12808 14170 15925 18756 20083

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2