STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE Hat Frïc'ö-mehJ: op e&n, ivcuViAvïg vooi ^wo&tait (Ingez. Med.) MIDDELBURG GECOSTUMEERD IJSFEEST. Sneeuw eerst ragfijn en hard, ruischend op paraplu en hoed, later dikker van vlok en zachter; vallend in een bijna sensatio- neelen overvloed, en de baan van de Middelburgsche ijsclub kreeg een wit ta pijt, waartegen honderd sneeuwruimers niet opgewassen zouden zyn geweest. Ze zwoegden de baanvegers, maar de strijd was te ongelijk en toen de optocht der gecostumeerden de vest opging en honder den zich langs de touwen opstelden ve len niet op de schaats en ook velen ver moedelijk zonder kaartje, de rakkers, was er natuurlijk geen houden meer aan. Zoo werd het gecostumeerde ijsfeest van gisteravond een sneeuwfeest. Jammer? Ach, de winter deze hardnekkige, ouder- wetsche winter wilde ook mee doen en trok eigengereid zijn witte wade aan. Werd de uiterlijke schoonheid des festijns er eigenlijk niet door verhoogd? En de pret leed er al heel weinig onder. Het was genoeglijk op de baan, te midden van het wonder der myriaden vlokken. Er heersch- te een vroolijke stemming. Men was op gewekt, vermaakte zich best en liet zich opsieren ongemerkt, door het smettelooze wit der dwarrelende, dwarrelende sneeuw. Er deden ruim 150 gecostumeerden mede. Zij schaatsten door het rulle wit des ijstapijts aan de jury, mevr. Wi- chers Wiersma en de heeren Heymans en Tavenier Jr., voorbij, om haar gelegen heid te geven de mooiste en origineelste kleedy er uit te zoeken. Wees blij, lezer, dat u dit ambt niet werd opgedragen. Wat al een grillige verscheidenheid: van den zwierenden neger in zomersch tenue en pik-zwarte nikkertjes in gestreepte panta lons tot den witten ijsbeer met openge sperde muil, en van de Spaansche schoo- ne in felle kleuren tot de in zware vacht gestoken Eskimo. Er was een uitzonderlijk aantal nationale en regionale drach ten vertegenwoordigd, ernstig; en daar naast groepen, die het in het lachwekken de zochten, gelijk de bakkersfamilie „Kuch" Maar de kroon in het vermakelijke span de toch wel het caricaturale paard, dat aan al zjjn vier pooten de ijzers bond, en een allerkostelijkst nummertje dwaasheid weggaf. Gelachen heeft men om dit dier op schaatsen, dat de baan er van daver- In optocht hiet de muziek voorop, trok de stoet naar de baan; op dezelfde wijze keerde hij naar de sociëteit „De Verge noeging" terug, waar de prysuitcleeling plaats vond en de pret nog geruimen tijd bij 'n heel wat hoogeren thermometerstand werd voortgezet. De voorzitter van de Middelburgsche IJ.sclub, de heer De Jonge, sprak alvorens den uitslag bekend te maken, woorden van dank tot allen, die tot het welslagen van het feest hebben bijgedragen, in het bij zonder tot de jury. Verder wees spr. er op, dat de club in 1929 werd opgericht, omdat er. toen op de vesten al was het ijs sterk genoeg bijna niet gereden kon worden; men onderhield ze niet. Dit jaar zijn alle vesten in orde gemaakt en kon 's avonds op verschillende bij kunstlicht gereden worden. Was dat altijd zoo ge weest, dan had men de ijsclub niet noodig gehad: De vereeniging heeft ongeveer 3000 uitgegeven: aan loonen. vermakelijkheids belasting en electrisch licht Dit bedrag be wijst, dat de gemeenschap met het werk gebaat is. De kas dreigde echter uitgeput te raken: geen enkele ijsclub kan het in een strengen winter als den huidigen lang genoeg volhouden Maar nu is gebleken hoezeer men de vereeniging waardeert Op de circulaire, welke het bestuur e leden toezond om extra finan'cieelen steun, wordt op verheugende wijze gereageerd Er komt weer geld binnen, zoodat het be stuur in staat zal zijn het werk baan voort te zetten Spr. zeide, hiervoor zeer erkentelijk te zijn. Het woord is. verder nog gevoerd door het jurylid, den heer Heymans, die den voorzitter huldigde voor zijn uitstekenden en velen arbeid in het belang der vereeni ging. en hem, namens vele leden, een kist sigaren aanbood Mevr. De Jonge, die in een ijsperiode als thans, ook heel moet presteeren, omdat haar man zich nu eenmaal het vuur uit de sloffen loopt voor de vereeniging, kreeg een doos bon bons, evenals de wakkere penningmeeste- resse, mevr. Kooiman. De uitslagen. Voor het mooiste costuum dames had den eersten prijs (Biedermeier) mevr. d. Hofstede; tweede (Poolster), mevrouw Mazure Voor het origineelste costuum eerste (de Harmonicaspeler)) mej Van R.andwyck en tweede (Spin) mej. Hiller Een extra prijs voor de elegantste rijdster, uitgeloofd door den heer Wichers Wiers ma te Domburg, werd toegekend a v. d Minne. Van de heeren had voor het mooiste costuum den eersten prijs „Prikkebeen de-heer Klarenbeek, tweede „Sneeuwpop' de heer Verheijden Jr Voor het origineelste, eerste de „Nege dandyde heer L. E. Gabrielse, tweede „Opoe Bibber de heer Willemsen Van de paren hadden voor de mooiste costuums de eerste prijzen de 7-jarige Hanny Hondius en de eveneens 7-jarige Han Boogaert als het ..Kinderbruidspaar' tweede pi'üs de heer en mevrouw Riemens als „Schotsche HooglandersVoor het origineelste hadden de dames Minderhoud en Bonman als poppen in doozen de eer ste prijzen, en de heer B en mej. L. Meij- ers als dokter en verpleegster de tweede prijzen. Van de groepen werd de eerste prijs toegekend aan Sneeuwwitje en de dwer gen, mej Dorleijn met 7 kinderen, tweede Hottentotten, twee dames Geerse en twee dames Pluijmers. Eerste prijs voor de origineelste groep kreeg het paard met ;eleiders, mej. Tichelman en de heeren Meijer en X. Ten slotte de tweede prijs de Bakkersfamilie bestaande uit 9 personen, twee heeren Kunst, van wie een met z(jn vrouw, mevrouw en mej. Nieuwenhuijsen, mej. Versluys, mej. Doeleman en de hee ren Lipjes en Boutens. Adjunct-commies prov. griffie. Ged. Staten hebben benoemd tot adjunct commies ter provinciale griffie, den heer van Heijst, thans adjunct-commies ter gemeente-secretarie van Maassluis. „Nationaal, juist nu!" Propaganda-avond van den B.V.L. De afdeeüng Middelburg van den Bijz. Vrywilligen Landstorm had gisteren in 't Schuttershof een propaganda-avond geor ganiseerd. De zaal was flink bezet. Het tooneel en de wanden waren versierd met Landstorm-emblemen voorz. der afdeeling Middelburg, mr. W. Goedbloed sprak 't welkomstwoord, in het bijzonder tot de autoriteiten: den Commandant in Zeeland, schout bij nacht van der Stad, den burgemeester van Middelburg en mevr. Van Walré de Bor desGrothe, den burgemeester van Vlissin- gen, den heer C. A. van Woelderen, andere burgemeesters van Walchersche gemeenten, alsmede talrijke hoofdofficieren en officie ren en tenslotte den spreker van dezen avond, mr. H. Bijleveld, oud-minister. De afdeeling Middelburg van den B.V.L. heeft het goed geacht om in dezen tijd een ver gadering tebeleggen, om juist thans, nu Europa kreunt en kermt, propaganda te maken voor den B.V.L., die het gezag niet alleen eerbiedigt, maar ook wil stutten en steunen. Het is een voorrecht te leven in Neder land. Maar dit voorrecht legt ook verplich tingen op en wel in de eerste' plaats de plicht tot handhaving der rechten van het gezag, dat weer staat ter handhaving der rechten van de onderdanen. Op uitnoodi- ging van den voorzitter 2ingen de aanwezi gen het eerste couplet van het Wilhelmus. Daar de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Uf- fordt, verhinderd was om zooals hij eerst had toegezegd een réde "behouden, gaf de heer Goedbloed dadelijk het woord mr. Bijleveld, die als onderwerp voor zijn rede had gekozen: VLISSINGEN VEELBELOVEND. Eenige 8-jarige jongens hebben de laai ste dagen zich aan. diefstal schuldig ge maakt De jeugdige veelbelovende knaa" jes werden echter vrij spoedig door de po litie gesnapt. Alles bleek van hun gadin te zijn. Uit diverse winkels stroopten z'. bonbons, sigaartjes, zeep puddingpoeder er zelfs schoencrême, waarvan zij intusschc-r een gedeelte hadden weggeworpen. He behoeft wel geen betoog dat zij van de po .Jitie een geduchte schrobeering hebben gekregen. WALCHEREN AFSCHEID VAN DEN BURGEMEESTER. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Maandag a.s. komt de Raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen. Als eenig punt staat op de agenda: Afscheid van den bur gemeester. Na afloop der vergadering bestaat er gelegenheid voor de ingezetenen om van den burgemeester afscheid te nemen. Vergadering Jongelings vereeniging. VROUWENPOLDER. De Jongelingsver- eeniging op Gereformeerden Grondslag al hier, hield in de consistoriekamer der Ge reformeerde kerk alhier, onder voorzitter schap van den heer C. Joosse, zijn zeer goed bezochte jaarfeest. Uit het door den serretaris uitgebracht jaarverslag bleek, dat het ledental der vereeniging station- nair blüft. Het getuigde voorts van een gezond en bloeiend vereenigingsleven. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de vereeniging er ook financi eel goed voorstaat. De rekenin.g 1939 geeft een goed slot aan. Vervolgens wer den verschillende voordrachten, samen spraken e.d. op verdienstelijke wijze op gevoerd. Een en ander werd door de talrijke aanwezigen zeer gewaardeerd. Aan het slot van de bijeenkomst werd nog het woord gevoerd door burgemeester Maas. Vermelding verdient voorts nog, dat de ten behoeve van het Finsche Roode Kruis gehouden collecte ƒ5 ,20 heeft opgebracht. ZUID-BEVELAND. „NATIONAAL, JUIST NU!' ,Wat is Gods schepping toch schoon", al dus ving deze spreker aan. Alles spreekt van een machtig wonder En de grootste ontroering bevangt ons als het wonder aanschouwen, dat mensch is. „Hoe schoon, o God, zijn al Uw werken", zingt de psalmist. Wie deze schoonheid ziet, kan en mag niets anders doen dan deze schepping steu nen en kan nooit meewerken om deze schoonheid te doen verworden. Zooals ieder mensch Gods signatuur draagt, zoo heeft ook een volk, een natie een zekere signatuur: het heeft een eigen karakter. En elke natie heeft haar eigen 'an God gegeven taak in dit leven. Wat bindt zoo'n menschenveelheid toch tot een volk? Niemand is erin geslaagd het juiste ant- oord op deze vraag te vinden. Het is noch de taak, noch de Godsdienst, het is niet te meten met menschelijke maatstaven. Alleen als wij het beschouwen in het Licht van Gods bestier, kunnen dit wonder benaderen. Met volkomen behoud van de menschen- eenheid schiep God de volken met een eigen bestaan, een eigen karakter, een eigen na tionaal leven, om deze menscheneenheid zich beter te doen ontplooien. In den geboortestohd van het Nederland- sche nationale leven, vol van zijn eigen aardige kracht, heeft God reeds dadelijk la ten zien wat Hij wilde, dat het eigen ken merk zou zijn van dit volk. In zijn contou ren had het reeds het kenmerk van wat het worden zou. Van den aanvang af heeft God in dat volk gelegd een onhedwingharen vrij heidszin, een drang naar vryheid en demo cratie. Hy gaf ons een Vorstenhuis, dat in den beginne reeds zeide, dat de vorsten er zijn voor het volk en niet het volk voor de vorsten. De eenheid van ons volk is gelegd met een cement, dat door menschenmacht niet te vernietigen is. Als in de historie van dit Nederlandsche volk de afgrond roept tot den afgrond, dat is er altyd een Oranje, een Willem, een Maurits, een Frederik Hen drik, een Willem III en zij versterken cle eenheid en richten het Nederlandsche leven weer. En er is geen oogenblik waarop Neder land zijn Oranje verloochent of onmiddellijk komt de straf en gaat het achteruit, macht, in grootheid. God heeft ons Oranje gegeven. En aan Oranje moeten wij vasthouden, altijd, maar ook juist nu. Wij hebben geen import van buiten noodig. Wy wenschen geen waanwij ze import-ideeën van menschen, die hun evenwicht kwijt zijn geraakt. Wy dulden geen storing; wij vragen geen verandering. Wij willen voortgaan op den gang, dien God ons geeft. Wij zijn volmaakt tevreden als wy onszelf kunnen zyn in orde en rust. Om den Oranjetroon staat de B.V.L.. geen verandering toe zal laten, dan onder, met en door Oranje. Nu niet en straks niet, ais losgeslagen geesten het wellicht een goeden tijd vinden om zich te vergis sen. Vergadering ltolenvereenigmg. BORSSELE. Donderdag vergaderde de kolenvereeniging onder voorzitterschap van den heer A. van Loon. De heer J. Walhout wees, als rapporteur der controle-commis sie, er op, dat het, naar het oordeel der commissie, te betreuren was, dat een be trekkelijk groot aantal leden de door hen ontvangen kolen nog niet had betaald. De commissie adviseerde de rekening, die aan wees in ontvangsten 8206,81 en in uitga ven 8053,60, dus een goed slot van 153,21 goed te keuren. De voorzitter ver klaarde, dat het bestuur zich voortaan stipt zal houden aan de desbetreffende bepaling van het reglement en alleen zooveel kolen zal geven aan de lederi-, als deze hebben betaald. Het batig saldo, dat natuurlijk grooter zou zijn, als alle leden aan hun verplichting hadden voldaan, zal in de re servefonds worden gestort. Zoo spoedig mogelijk zal een lading stuk kolen en eierkolen aangekocht worden. De heer C. Kortenbout werd herkozen als be stuurslid. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer C. L. de Keijzer, koos men den heer C. Almekinders. De heer S. Almekinders wees er op, dat het bestuur geheel in strijd met een in de vorige vergadering genomen besluit gehan deld had, door het drukken van statuten en reglement der vereeniging niet aan te besteden, doch aan een bepaald persoon op te dragen. De voorzitter erkende de ge maakte fout, waaraan een tweetal bestuurs leden zeker geen schuld hadden. MUIZDEKUITVOERING VOOR MILITAIREN. KRUIN1NGEN. Donderdagavond, gaf het muziekgezelschap Eendracht maakt macht onder leiding van den heer Krijnse voor de militairen een uitvoering in hotel.„De Korenbeurs" te Kruiningen. Dit was de zelfde uitvoering die de vorige week voor de burgers is gegeven. De voorzitter van het muziekgezelschap, de heer Baarends, richtte een woord van welkom tot de aanwezigen Het opgevoerde tooneelstuk Robbedoes werd wederom mei groote aandacht gevolgd Een der aanwezige of ficieren dankte voor den zeer gezelligen avond. De zaal was dezen avond beter gevuld dan de vorige week toen de uivoering voor burgers toegankelijk was DOOR HET IJS GEZAKT. WOLPHAARTSDIJK. Donderdag had de heer J. Eggebeen alhier de onvoorzichtig heid zich te dicht bij den duiker te wagen, welke onder de spoorbaan ligt in de Weel. Het gevolg was, dat het ys brak en E. er door ging. Hij had de tegenwoordigheid van geest zijn armen uit te breiden en alzoo op het ijs te blyven hangen. Op zijn hulpgeroep schoten spoedig eenige perso nen toe, die hem met behulp van een plank uit Stijn netelige positio wisten te redden, zoodat een en ander met den schrik en een nat pak afliep. Intusschen zijn de ysliefheb- bers gewaarschuwd. NOORD-BEVELAND Wij hebben een souvereine bij de gratie Gods. Wij wenschen geen republiek, geen president der Sociaal-Democraten. Wie vandaag of morgen wil tornen aan onze eenheid, zal de B.V.L. op zijn weg vinden als één Brok Van Levenskracht. Juist nu gedoogen wij geen gewroet te gen Oranje, tegen onze eenheid; wij willen geen illegaal gedoe. Ais de nood aan den man komt, dan staat de B.V.L.'er met 't geweer aan den schouder. Dan staat de B.V.L. daar, om des levens wil, om Gods wil, om Oranje's wil; de B. V.L. is gereed, als het moet." Een hartelijk applaus toonde de instem ming van het publiek. FILMVERTOONING. Na de pauze, waarin het Tamboers- en pijperscorps „Juliana" voor opgewekte mu ziek had gezorgd, werden twee films ver toond: „Nederland, let op saeck" en „Ons Prinsesje loopt", welke laatste, zooals men weet, is opgenomen door Z. K. H. Prins Eernhard. Na iedere film klonk een lang durig applaus als teeken hoe het publiek met het vertoonde had meegeleefd. De heer Goedbloed wees er tusschen de ze films nog op, hoe gelukkig het is dat het „Geen man en geen cent" geen werke lijkheid is geworden. Na de films was het woord aan den bur gemeester van Middelburg. „Wat valt er na zoo'n mooien avond nog te zeggen", aldus mr. dr. Van Walré Bordes. „Ik voor my heb van heel dezen mooien avond de film over het Prinsesje het allermooist gevonden. Spr. zeide verheugd te zijn te hebben kennis gemaakt met de afdeeling Zeeland van den B. V. L. Spr. voelt zich thuis in dit milieu, want hy' heeft a.h.w. aan de wieg gestaan van den B.V.L., op het Malieveld in het najaar van 1918 toen het Neder landsche volk uitbarstte in een jubel en toonde geen revolutie te willen, me eenigd te blyven staan om Oranje. Wij willen geen revolutie. Maar daar mee alleen is het niet gedaan. Iets niet wil len is steriel. Wy moeten positief iéts wêl willen in de verdediging van wat ons lief is het goed beheeren van wat God heeft toevertrouwd. Nog lang niet is de wereld zooals God haar wil. Wij moeten daarom streven naar betere internationale verhoudingen, naar een betere Nederlandsche samenlevin; naar een betere Zeeuwsche samenleving. De burgemeester stelt voor te eindigen met „Mijn schilt ende betrouwen", waarin de voorzitter gaarne toestemde. De heer Goedbloed wekte tenslotte nog op voor bijdragen aan het getroffen Polen, waarvoor aan den uitgang gecollecteerd werd. De opbrengst zal aan het Roode Kruis verstrekt worden. De officieren van de „Arendskerk" bij hun behouden aankomst te Lissabon, waarheen zij na de torpedeering van hun schip werden overgebracht. Zanguitvoering. WISSENKERKE. Donderdagavond gaven het mannenkoor „Zang en Vriendschap" alhier en het meisjeskoor, onder leiding van den heer P. van Damme, hun jaarlijk- sche uitvoering in de Kroon. Het program ma bestond voor de mannen uit 7 nummers, de meisjes hadden 4 nummers.' Uit het ap plaus bleek dat de zang goed in den smaak viel. Daarna werd nog een tooneelstuk op gevoerd. Een dansje besloot den gezelligen avond. Jaarvergadering schoolvereeniging. KAMPERLAND. Donderdagavond werd alhier in de Chr. school de 34ste jaarver gadering gehouden van de schoolvereeni ging, onder leiding van haar voorzitter den heer J. Ch. de Muynck. In zijn openingswoord wees de voorzitter op den ryken zegen welke men ook in het afgeloopen jaar mocht ervaren op het on derwijs. Spr. herdacht met eenige woorden het overlijden van het oud-bestuurslid den heer C. Verburg. Uit het jaarverslag van den secretaris A. Buyze bleek, dat het ledental 101 bedraagt dat het gemiddelde aantal leerlingen in 1939 tot 185 gestegen was. De penningmeester W. Th. de Looff kon een batig saldo boeken van ruim 1800. Het aftredende bestuurslid J. Ch. de Muynck werd herkozen, terwijl in de vaca tures, ontstaan door het bedanken wegens hoogen leeftijd van W. Th. de Looff en J. Huiszoon gekozen werden de heeren Poortvliet Az. en M. Douw. s. F. J. v. d. Ende sloot deze vergade- ding, welke goed bezocht was, ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. AGENDA RAADSVERGADERING. SLUIS Op 23 Jan. vergadert de Raad. Aan de orde o.a.: Bespreking met J. F Bauer inzake erf pacht; besluiten tot bestemming van den per 1 Febr. 1940 van .erfpacht vrijkomen- den grond aan de Hoogstraat zgn Koele- weide; beschikking op een verzoek van D. de Smit te Sluis, om eervol ontslag als gemeente-opzichter, tegen 1 April 1940; beschikking op een verzoek van het be stuur der Godshuizen, om goedkeuring eener wijziging van het. huishoudelijk re glement dier instelling, inzake tarieven van opname; besluiten omtrent: a de wij ze van opnieuw verpachten van enkele perceelen gemeentegrond, waarvan de te genwoordige pachters niet zijn ingegaan op het van gemeentewege gedane aanbod b. het zoo noodig nemen van een formeel besluit omtrent onderhands verpachten van gemeentegrond aan die pachters die wel op het aanbod zijn ingegaan; vast stelling overeenkomst met de Sluische zwemvereeniging 't Vrye te Sluis inzake verhuur der bad- en zweminrichting; be sluiten inzake instandhouding der open bare lagere school; benoemen van 7 leden der commissie tot wering van schoolver zuim wegens periodieke aftreding, per Nu de boter duur is kunt U deze vervangen door heerlijke Zwanenberg's leverpastei. Rijk aan vitaminen, sterkende lever en vetten, daardoor zoo uitermate voedzaam. 25 Mei 1940, van de heeren: II. J. Aar- noudts, I. P. Anthonisse, F. S. Blaeke, J- Blieck, H. H. Blondeel, I. de Bruyne, H M. Kerpesteyn. DOOR HET IJS GEZAKT. SLUIS. Gisteren had een zekere K S. op de Stierkreek het ongeluk door het te zakken. Hij kwam er met een nat pak en den schrik af. JAARVERGADERING VABKENS- VERZEKERINGlYIAATSCHAPPKf. SLUIS. Woensdagavond hield de varkens- verzekeringmaatschappy „De Eendracht" haar algemeene jaarvergadering in het café van den heer B. Cammaert, onder voorzit terschap van den heer J. Leysennaar. De rekening 1939 luidt als volgt: goed slot 1938 1790,26; de inkomsten over 1939 be dragen f 231,86; de uitgaven bedragen. 208,21. Goed slot 1939 1813,91. Het aantal gestorven varkens in het jaar 1939 bedraagt 4. Het ledental is met drie vooruitgegaan. De aftredende bestuursleden de heeren J. Leysennaar, J. v. Pamel en F. Clyncke werden met bijna algemeene stemmen herkozen. NIEUWE IJSBAAN. SLUIS. Donderdagmiddag heeft men op het kanaal bij den voormaligen steenoven, met behulp van een "Sneeuwploeg, van on deren voorzien van ijzeren rails en voort getrokken door een auto, een nieuwe ijs baan aangelegd. Vergadering ziekenfonds. BRESKENS Vrijdagavond had alhier jaarlijksche algemeene vergadering plaats van het ziekenfonds. Uil. het. jaar verslag bleek dat de vereeniging een na- deeiig siot had van 236,75. Het maat schappelijk kapitaal bedroeg op 1 Janua ri 11 .4522,42 De aftredende bestursleden, de heeren G Pleyfe—Seen, J. Frelier en A. Boekhout werden herkozen. laid werd, dat aan leden die on der de ongevallenwet vallen 1 per dag uitbetaald wordt. De contributie alsmede de uitkeering blijft bepaald als het vorige jaar, doch in- plaats van 12 weken wordt slechts 8 we ken uitgekeerd Wanneer een lid beter is en zich niet tydig aanmeldt bü den secretaris zal een boete toegepast worden van 1 voor iederen dag dien hü te laat is. De vergadering was bezocht door ruim 70 leden. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. Een eervol ontslag. TERNEUZEN. Bij k. b. van 25 Januari is met ingang van 1 September 1940 aan dr. H. Bruch, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de rijks hoogere burgerschool alhier. NIEUWE UITGAVEN. „Oompje, geef ons brood", door Arne Stroem. Met een woord vooraf van dr. F. J. Krop. De schrijver verhaalt in dit boek van zijn ervaringen in Sovjet Rusland. Versche nen bij N.V. Stemmerding Co. uitgevers te Rotterdam. „Neutraliteit en vryheid, waarheid en be schouwing", door prof. dr. J. Huizinga. Uit gave H. D. Tjeenk Willink Zoon te- Haarlem.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 6