-W' VAN DE BELGISCHE KUST DAMMEN 1 'BESespyea P "™AKKEtiTJE\ (Van onzen correspond en t)i. ONVERWACHT BEZOEK, Er is op het oogenblik veel volk aan de kust Dat is geen journalistieke fantasie (die bestaat), zelfs maar niet journalistieke overdriving (die bestaat ook), neen, dat is de nuchtere, simpele werkelijkheid. Veel volk, ondanks het barre jaargetij de? Ja. inderdaad, ondanks dat Veel volk, ondanks den neerdrukken- den oorlogstoestand? Neen, niet ondanks, maar: wegens. Daar hebt ge byv De Panne en Nieuw- poort om slechts deze twee kustgemeen- ten te noemen. De Panne is eivol, daar kan geen kip meer bij en Nieuwpoort is nog voller, tjokvol, (of is eivol voller dan tjokvol?), daar kan geen muis meer bij. Met het noemen van deze twee bad plaatsen, heb ik niet alleen een duidelijk voorbeeld gegeven, maan" daarmede ty peerde ik ook tegelijkertijd de twee soor- ten bezoekers, die thans onze kust bevol ken. Reeds in September, toen de oorlog pas was uitgebroken, kreeg De Panne een toe vloed van menschen uit Noord-Frankrijk Talryke Fransehe families, die finantieel in staat waren te gaan wonen, waar zij wilden, kwamen in België aan de kust een villa huren, omdat zij meenen dat het daar voor hen veiliger is dan in hun eigen land Ze deden dit en ze wonen nog hier, in de veronderstelling natuurlijk, dat België buiten den oorlog zal blijven. Trouwens niet alleen Franschen kwamen hierheen, maar ook verscheidene Belgi sche gezinnen uit het Oosten des lands hebben een huis gezocht aan de kust Deze weer onder een andere overweging: bij een gevreesden inval van den nabuur, zaten ze dan te dicht bij de plaats waar de slagen zouden vallen en mocht die na buur dan geheel België overrompelen als in 1914, dan kon men in een wip zijn biezen pakken en naar Frankrijk vluchten. Dat er veel zulke „Oosterlingen" en ook Franschen hier zijn. blijkt wel uit het feit, dat men in De Panne een nieuwe Fransehe school heeft moeten inrichten En niet alleen in deze, vlak tegen de Fransehe grens; .gelegen, badstad zitten ze, maar in elke kustplaats, tot zelfs in hét meest Noordelijke, het tegen de Ne- derlandsche grens gelegene Knokke. treft men dezulken aan. En nu Nieuwpoort. Daar heeft dezer da gen een heel ander soort invasie, met een heel ander soort menschen plaats gehad. Daar heeft men deze week onderge bracht de geëvacueerden uit de kantons tegen de Duitsche grens. (Eupen Malme- dy en St Vith) Dat was één van de maatregelen, die men in de laatste span ningsvolle. weken genomen heeft. Reeds geruimen tijd geleden waren de bewoners van eenige kantons in het Oosten des lands verwittigd, dat de mogelijkheid be stond dat zn te eenieer tijd naar ard°re streken zouden moeten worden overge bracht In de dre'gende dagen van verleden week, meenden de autoriteiten dat de noodzakelijkheid daarvoor was aangebro ken. Zaterdagnacht om 2 uur (waarom moest dat, vraagt men zich af. midden in den nacht geschieden, zooals steeds bij het op roepen van nieuwe lichtingen militairen) werden de bewoners uit hun slaap ge wekt Zij ontvingen het bevel zich aan stonds naar het gemeentehuis te begeven, waar de algemeene verzamelplaats was. Iedere burger mocht slechts 40 kg bagage mee nemen, doch velen lieten alles steek en kwamen zelfs te Nieuwpoort aan zonder papieren Het was dus voor die lieden een volslagen verrassing, want niemand had tevoren eenig onheil aan de grens bespeurd. Nadat allen op de verzamelplaats ver- eenigd waren, kwamen auto-vrachtwagens en autobussen en werd het vertreksein gegeven. In de vrachtwagens namen de mannen plaats, terwijl de vrouwen en de kinedren in de gesloten wagens de reis naar het onbekende begonnen. Zou men nog ooit zijn hebben en hou den. zyn eigen huis terugzien? Na eerst te Stavelot door toedoen van het Roode Kruis aan warme koffie ge holpen te zijn, ging de tocht vervolgens naar Luik. waar men in treinen overstap te, na er eerst het ontbijt, eveneens aan geboden door het Roode Kruis, genuttigd te hebben En zoo vertrokken er. met kleine tusschenruimten. drie treinen, met bestemming naar Nieuwpoort Aan de tusschenstations Tienen en Brus sel stond men alweer met warme dran ken en broodjes gereed zoodat niemand zich in dit opzicht te beklagen had Verre vandaar, want onze zegsman, verklaarde, niet genoeg dankbaar te kunnen zijn, v dé vele en goede zorgen tijdens de reis ondervonden. - De ondervinding is de beste leermees ter Meerdere malen hebben wij tijdens de zen oorlog kunnen vaststellen, hoeveel men heeft geleerd sinds de ramp van 1914 Ook thans, bij het oproepen der militai ren uit de Faze D is zulks ten zeerste op gevallen En evenzoo is dat het geval geweest bij de ontruiming der kantons Eupen. Malmédy en St Vith en de over brenging dier bevolking naar de kust. De toestand van 1914 werd geschapen omdat de generatie van toen niet wat ik zou willen noemen: de training had gehad, welke men nu had Ze leefde in de sfeer van een schijnbaar eindeloos tijd perk van vrede, tot. plotseling en onver hoeds de oorlog uitbrak Vandaar de ont steltenis, de paniek, die zich toen van iedereen meester maakte^ Thans echter zijn wij „gehard"; wy heb ben overvloed van gelegenheid gehad, om ons op alles voor te bereiden, zoodat wij op dit oogenblik paraat staan. Met alle mogelijkheden is tevoren rekening gehou den en als die mogelijkheden werkelijk heden gaan worden, wordt het een afwer king van een tevoren vastgesteld program- Na 1918 meende men een nieuwe toe komst in te gaan. een tijd van vrede en nieuwen voorspoed, onder de bescherming van den pas gestichten Volkenbond Iedereen was optimistisch; maar hoe lang is hij dat gebleven? Telkens en telkens weer dreigde er oorlog De eene mobilisatie volgde op de andere en uit al deze omstandigheden heeft men lessen weten te trekken, met het gevolg dat onze landgenooten, onze regeerders en ook de militaire overheid als „doorkneed" zijn geworden Een en ander heeft het dan ook moge lijk gemaakt, dat de ontruiming van hoo- gergenoemde gebieden op wieltjes is ge gaan, wat zeker niet het geval zou ge weest zyn, was men niet op alles voor bereid In Nieuwpoort is het grootst aantal burgers uit de ontruimde streken onder gebracht In den loop van Zondag waren er al meer dap 600 geëvacueerden per trein aangekomen en en nieuw transport werd nog verwacht Ook in andere ge meenten van de kust werd een kontingent onder dak gebracht Te Nieuwpoort zyn allen bij de burger bevolking ondergebracht; het stadsbestuur heert er voor gezorgd dat zjj over dag sa men kunnen komen, waartoe de stadshal- le beschikbaar werd gesteld Daar werd een kantine en ontspanningszaal ingericht, alwaar een radiotoestel, allerlei spelen en lektuur voorhanden zijn, zoodat deze on- gelukkigen zich niet al te zeer behoeven te vervelen. Zoowel voor de maaltijden die gezamenlijk worden genomen, als voor de bediening en de algemeene verzorging zorgt het Roode Kruis Evenzoo voor de •erpleging van eventueele zieken (er zijn reeds twee kindertjes geboren). De hulpverleening en de organisatie la ten niets te wenschen over. Zondagmorgen pas kreeg de burgemeester een telegram, waarbij aangekondigd werd dat de uit wijkelingen met de treinen van drie, vier en zeven uur zouden aankomenen Maadagochtend reeds was alles in de puntjes in orde en geregeld. Iedereen was ondergebracht en geen enkele wanklank werd vernomen De vraag is thans hoe lang die men schen hier zullen moeten blijven. Zullen zij, nu de toestand weer vvat schijnt op geklaard, weer naar hun huizen terug mogen gaan? Of zullen zij hier moeten blijven Alles schijnt er op te wijzen, dat er voor- loopig van een terugkeer geen sprake zal zijn. Zelfs is er nog weer een trein met uitwijkelingen gekomen, die naar Koksyde •erd geleid. De burgemeesters van de kantons Eu pen en Malmédy hebben te Brussel met de regeering beraadslaagd over eventueel te nemen maatregelen, voor het geval nog meer streken zullen moeten worden ont ruimd Voor hen en voor ons allemaal te ho pen. dat het nimmer noodig zal zijn en dat de reeds genomen maatregelen onge daan gemaakt kunnen worden. Cust Waghter. REDACTEUR: J. A. VAN DIXHOORN, Hoogeweg 289, Haamstede. Het volgende schitterende probleem, dat we aantroffen in een der laatste nummers van „Het Handelsblad", bieden we onzen lezers ditmaal ter oplossing aan. Auteur: M. Aandagt, Amsterdam. 1 2 3.4 5 Cyferstand: Zwart 9 schijven op 2, 7, 15, 16, 24, 27, 29, 33 en 3S. Wit 9 schijven op 11, 20, 22, 31, 40, 41, 45, 48 en 50. Als steeds: Wit begint en wint. Oplossingen worden gaarne ingewacht vóór of op 7 Februari a.s. bij de Redactie der Mdb. Crt. onder motto Damrubriek. Een fraai staaltje blindspel. In een enkele jaren geleden gespeelde blindpartij tusschen den oud-wereldkam pioen Ben Springer te Den Haag en den toenmaligen Goeschen kampioen, den heer J. van Calmthout deed zich den volgenden stand voor: Zwart: B. Springer, (Blindspeler). 1 2 3 4 5 46 47 48 49 Wit: J. v. Calmthout, Goes. Men stelle zich hier den damphenomeen voor, in een hoek van de zaal zittend zon der bord of schijven voor zich, de diepste combinaties in zijn brein verwerkend, ter wijl zyn tegenstander heel rustig achter het bord de partij ernstig behandelt. In bovenstaanden stand liet de Goesenaar zich verschalken door den geweldigen Sprin ger. Wit speelde n.l. 30—25??, waarop de Jan Dwarskieker op z'n proatstoe!, Noe da me wi zoo 'n strenge winter _.i 't voraol in butelande vrvêed koud is, e d' ouwentjes onder ons d'er wil- ulder aor- digeid in om de kouwe winters van vroeger, wir is op t' aelen. Geef ze de ruumte, öor. 't Is: weet je nóg wè van die winter van 'l negentig. Wat was 't toch koud, ee, op dien Diesendag vlak nae Kossemisse: dae vloog weren tig ies deu de lucht. Mer in '79 was t toch ook eventjes koud, öor. Weet je nog wè, datte me toen zöo'n nat naejaer g'aod En wat waere d' aerepels toen slecht, ee. M' aete toen vö 't eest van die Pruisische, 't Was ienkel blom op de scheutel, oor, mer ongelukkig diegene, die 't an ulder maeg aode. En zó gaet dat dan mè deu. En noe moet de joenkeid dat die ouwentjes me kwaelijk neme, öor, as ze zó klesse; ze moot. integendêel fassoendelijk luustere en mè dienke, da ze net èender zü doe, as z' ook oud meugen óore. Mer om noe wir op m'n apperepo t'rug te kommen: 't schient eigentlijk zöo'n bitje eigenschap van de menschen te wezen om over de kouwe win ters te praoten en te schrieven. Zoo 'k wérentig 'n boekje, waerin veraeltjes stae van arde winters van 't jaer 289» toe 1740 inkluus. Daeruut bleek mien, dat 't in 1543 in Zeeland zöo koud was, dè ze van Erre- mu over 't ies nae Sint-Joosland liepe. 'k Vertelle dat ook daerom, omdat daemee zöo ongezocht bewezen oort, dat dat leste toen nog nie an Walcheren vaszat. In die winter was de wien werentig bevroze en die wier in stikken en brokken verkocht, van- self bie 't gewicht. En in de winter var 1563 reeje ze mi paerd en waegen van Ant werpen over 't ies nae Tergoes. Mè d'erreg- ste winter was toch die van 1740. Wat is t'er toen 'n kouwe en 'n erremoe gelee, 't Is gewoon ieselijk om te lezen, 't Koust was 't wè Zondag en Maendag 10 en 11 Janne- waorie. Nog jaeren daenae aode de n schen 't over de kouwe Zondag van 't jaer '40. In dien ouwen tied wiere die kouwe winters as biezondere straffen beschouwd vö d' hemelterregende ongerechtigeden. En g'liek as andere rampen toen, waere som- migste van die winters dan ook as zöo- daenig deur 'n staertsterre voospeld. Mè wae da ze deu de kouwe van 't jaer '40 toe verootmoedegienge meuge gekomme weze, in Middelburg en Veere merkte je d'r nie vee van, öor. Dae wier van die plaesen gezeid: „En van Middelburg heeft men na- rigt dat het aldaar zedert de felle vorst, eerder naa een tyd van vermaak en vrolyk- heid als na de Winter geleken had, zynde het alle dagen Kermis; en het geld wierd tot Veere op den Toorn, en andere plaai:- zen in zodarig een overdadigheid verteerd, of het weinig waardig was; en veeltyds van Menschen die het weinig tot eet verstrek ten, en de vruchten daar genoeg van in t vervolg plukken zullen". En dat onze vao- deren ook in gewone winters ier a net as in andere provincies wel is lillyk uut den band 'sproenge in ulder vermaek op 't ies en de sneeuw, da kan 'k begriepe uut de r - Een gemeenschappelijke valpartij. Of was het alleen voor den fotograaf, die deze voor Nederland toch altijd nog bijzondere wintersport kwam vereeuwigen? biddagspredikaosie van domenie Smytegelt op 13 Maerte 1726. Daerin zeid 'n: „Wy merken er over aan dat er in die Provin ciën geschiet is 't geen in onze geschiet is grote zonde op het ys en de sneeuw in d< dorpen en steden 'op de rivieren, dat zy ei zullen gevlogen hebben als een deel zotten en zottinnen, men noemt ze narren en nar- rinnen; dat er gelyk hier het zondigen zal groot geweest hebben, niet alleen by dag maar ook by nagte, met zulke sleden, niet alleen die de paarden trekken, 'maar die met mensehenhanden gesteken worden. Het vloeken, zwieren, zuipen, hheeft ge hele nagten geduurt, zoo dat gy niet en weet dat gy in een Christen landt zit". As noe deze winter nè zó lank moe dure as dien van net 200 jaer gelee, net as toen: dooie en dan wl vrieze van toemè joengers, dan bin me d'er nog nie, oor wan in Zee land was 't ies in 1740 pas op 6 Maerte weg en op andere plekken vróos 't nog ienkelde daegen daena. AI 'k op mien jaeren nie vee aordigeid mir in die kouwe, bin 'k toch in zöo verre blie, dat er wir is volop gelegeneid is schaesen te rien, wan kiek, a doen 'k 't zelf nie mi, 'k gun 't daerom toch nog graog an 'n ander, öor. 'k Staen d'er trouwens ook nog dikkels nae te kieken. Zöo iet, dan is 't schaeserien wel 'n oud vaoderlansch vermaek, öor. Daer is weren tig wel is gezeid, dat de schaesen in ons land uugevonden bin. Ze waere dan ook ier a lank gröote baozen zowel in 't ardrien as in 't kunstemaeken op 't ies. A vroeg wiere d'r ardrieeriën op schaesen g'óuwe. Zöo wier d'er êen op 1 en 2 Feberwaorie 1805 in Leeuwarden g'ouwe vö vrouwelien- gen ailêenig. Daerin was Trijntje Pieters van Poppingwier d' êeste en ze kreeg dae- vo 'n goud öoriesder van 105 gulden. Z' ao mit 'n flienk gangetje geree: ze was in 1 seconde omme de bie 11,5 m opgeschote. En ze reeje lank gelee ook al op één daf langst de 11 Friesche steden. Daer is we rentig nog 'n vaesje over zöo 'n renner en dat is: „De knaap was lang berucht Voor 't baasje, dat, gelijk een zwaluw [door de luch' Kon vliegen over 't ijs: 't is Pier, die [de ellef steden Van Vriesland, op één dag, heeft in het [rond gereden, En nog zyn maal met vrede at in den [olijkoek Te Bolsward in de stad, bij Vetlap van [der Hoek"' G'liek a 'k zei, waere d'er in den ouwen tied ook kunstemaekers op schaesen. Da ze toen prontjes butenover konde rie, dat wieze d' ouwe pr,entjes wel- uut, zouw k zeie, mè j' aod er werentig, die dat zöovei re konde, dè z' in ulder vaert 'n anschoe, 'n neusdoek of zöo iet van 't ies opraepte. En Jan van der Laar nam werentig an 'n êeleboel kurreken op die manniere den êenen nae den anderen op te raepen, as n die zelf prontjes op ulder plekke ao meu ge leie. En j' aod er ook, die op schaesen ieselijke sproengen konde maeke. Zöo eit blindspeler een eind aan de party liet ma ken door 21—27!; 32x21 23x43!; 39x48 2430; 35x24 en 19x28, waarna wit kon opgeven. Na afloop der partij gaf Springer de vol gende combinatie aan, indien de heer Van Calmthout in bovengenoemden stand tot 3631 zou hebben besloten. Dus inplaats van 3025?? 3631, waarop de oud-we reldkampioen tijdens de partij de volgende mogelijkheid in zyn gedachten had ver werkt: 21—26; 31—27 8—12; 30—25 24—29!; 33x24 19x30; 28x17 7—11!; 34x25 en 11X44 met gewonnen stand. Een bijzonder fraai staaltje van den „Na poleon op het dambord". Oplossing Probleem Van Eek. Dit in onze rubriek van 3 Jan. j.l. aange boden fraaie stukje had den volgenden stand: Zwart 7 schijven op 9, 11, 16, 18, 22, 26 en 29. Wit 7 schijven op 24, 30, 32, 33, 37, 40 en 43. In dit zeldzaam mooie miniatuurtje for ceert wit een keurige winst door 3328 22x33 (gedw.); 37—31 26x28 (meersl.); 43—39 33x35 (meersl.); 24x4 35x24; 4—13 24—29; 13—18 29—33 gevolgd door 181 en 6, waarna zwart verloren staat. De meerslagregel komt hierin wel bijzonder tot uiting. Goede oplossingen ontvingen wij van de heeren W. B. te Middelburg, A. W. te 't Zand, A. C. te Goes en C. W. v. D. te Kort- gene. (Ingez. Med.) PADEREWSKI VOORZITTER VAN HET PÖOLSCHE VOORLOOPIGE PARLEMENT Reuter meldt uit Parys: De beroemde pianist, Paderewski is gisteren gekozen tot president van het Poolsche voorloopige par lement, den nationalen Raad der Poolsche republiek,' welke Dinsdag op de Poolsche ambassade te Parijs zyn eerste bijeenkomst heeft gehouden. Paderewski heeft een rede uitgesproken in de openingszitting van den „Poolschen nationalen raad". Hij zeide o.m.: „Laten wij op het oogenblik nog niet spreken over het regime, dat het bevrijde vaderland zal kie zen. Men zal zich moeten aanpassen aan de omstandigheden, die in Europa zullen ont staan na het sluiten van een zegevierenden vrede". Na de overtuiging te hebben uitgespro ken, dat de re geer in gen der laatste jaren voor een groot deel verantwoordelijk zijn geweest voor het lot, dat Polen heeft ge troffen, voegde Paderewski er aan toe: „Wij moeten een vorm van politiek regime zoeken, dat de beginselen der democrati sche gelijkheid van ieder burger voor de wet en zyn individueelen vrijheid kan ver zoenen met een vorm van stabiele en krach tige regeering". toch werentig Pieter Koopmans de burrege- meester van Bolsward, op den 14den Fe berwaorie van 't jaer 1805 kanse gezie over 'n paerd en 'n arreslee te sprien- gen. In den ouwen tied zag j' ook errem en riek êel genoegelijk saemen op 't ies. Jae, 't scheen dan we, of dè verschil weg viel. 'k Las tenminsten: „Een hoofsche dame reed met vermaak onder een koppel fluk- sche boeren-gasten, en een wellevend edel man bood beleeftelyk de hand aan een kit tig boerenmeisje om haar ter schaatse te geleiden". Mer in d' êeste jaeren van de vorige eeuw vonde sommigste vornaerne menschen 't schaeserien toch nie fassoende lijk. Om dae tusschen die gewone burreger- menschen en boeren te scharrelen, dat toch eigentlijk te min voe ulder. Mè dat duurde toch nie lank, öor, en 't wier g'liek as Bogaers da zö mooi in z'n gedicht „de Schaatsenrijder" over 't ies zei: „Pels en pyakker ze schertsen er [samen; Vriendlijke buurtjes zijn baai er en zij. De oude Gelijkheid, van de aarde [verdreven, Kreeg van den Winter een pas voor [het ijs." En noe is 't ook aoltied opmerrekelijk ge weest, da sommigste joengers en meisen op pad of wegt mekaore bienae nie ankeke mer onder 't saemenrien op schaesen êel vriendelijk en vertrouwelijk mi mekaore an 't praoten rochte. Je zou werentig kun ne zeie: „Op 't ies ontdooide ze!" En om 't noe mè kort te zeien: op 't ies bin d'er wè banden geknoopt vö 't êele leven. En die me nog nie begriept, die moet dan mer is probbêere dat effetief mooie gedicht van Tollens „De liefde op het ijs" te lezen te kriegen. 't Zou me niks verwondere, dat er nog gedocht da 'k 't ook nog over die ver- lichtienge van de Seisveste zou Mè kiek, noe dat er zöovee over en weer over ge schreven is,, zou 't dwaes. weze om 't viertje wir an te blaezen. Lae m' ope, dat er- deu da geschrief geleerd is.. Jan Dwarskieker. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 25 JANUARI. HIVERSUM I. 1875 en 414,4 M.. AVRO-uitzending. 8,00 Ber. ANP. 8,10 Gram. 10,00 Morgen wijding. 10,15 Gram. 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Omroepork. 11,00 Weekoverz. 11,15 Omroepork. en soliste. 12,15 Gram. 12,30 Orgelspel. (Om 12,45 Ber. ANP). 1,00 Va gebonden en soliste. 1,45 Gram. 2,00 Voor de vrouw. 2,30 Viool en piano. 3,00 Brei en borduurcursus. 3,45 Gram. 4,00 Voor zie ken en thuiszittenden. 4,30 Gram. 5,00 AVRO-Amusementsork. 6,30 Sporthalfuur. 7,00 Voor de kinderen. 7,05 Voor militairen. 7,30 Engelsche les. 8,00 Ber. ANP, mede- deelingen. 8,15 „De barbier van Bagdad", opera. (Om 9,20 Causeie.) 10,30 Gram. 11,00 Ber. ANP. 11,10—12,00 AVRO-Dansork. en gram. HILVERSUM H. 301,5 M. 8.00—9,15 KRO. 10,00 NCRV. 11,00 KRO. 2,00—12,00 NCRV. 8,00 Ber. ANP. 8,05—9,15 en 10,00 Gram. 10,15 Morgend. 10,45 Gram. 11,30 Godsd. halfuur. 12,00 Ber. 12,15 KRO-ork. (12,45— 1,10 Ber. ANP en gram.) 2,00—2,55 Hand- werkuurtje. 3,00 Vrouwenhalfuur. 3,30 Gram. 3,45 Bybellez. 4,45 Gram. 5,00 Han denarbeid voor de jeugd. 5,30 NCRV-Salon- orkest en gram. 7,00 Ber. 7,15 Journal, overz. 7,45 Gram. 8,00 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8,15 Haagsch Kamerork. en so list. 9,00 Declamatie-club. 9,45 Gram. 10,00 Ber. ANP., act. halfuur. 10,30 Haagsch Kamerork. 11,05 Gram. ca. 11,5012,00 Schriftlez. ENGELAND 391 en 449 m. (Na 6,20 n.m. ook 342 m.) 12,20 Claydon-kwintet. 12,50 Victor Silvester's dansork. 1,20 Ber. 1,30 2,20 BBC-ork. 3,20 Reportage. 3,50 Panto- mime-uitz. 4,20 Ber. 4,30 Causerie. 4,50 Re portage. 5,20 Kinderhalfuur. 5,50 Popul. conc. 6,20 Ber. 6,35 Causerie. 6,50 Revue- progr. 7,20 BBC-ork. en- koor. 8,05 Radio- tooneel met muz. 8,50 Variété. 9,20 Ber. 9,35 Causerie. 9,50 Radiotooneel. 10,35 Kor te kerkdienst. 10,55 BBC-Harmonie-ork. :0 Phil. Cardew en zijn Band. 11,50 Grinke-trio en het McEwen-trio. 12,20-12,35 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 12,05 Zang. 12,35 Cellovoordr. 1,05 Zang. 1,35 Pianoduetten. 2,00 Gram. 2,05 Pianoduetten. 2,30 Saxo- foonvoordr. 3,20 Orkestconc. m.m.v. solis ten, 5,20 Radiotooneel. 6,20 Op'era-uitz. 9,50 Pianovoordr. 10,20 Kamermuz. 11,05 Radio tooneel. 11,35 Zang. 12,0512,20 Orkest concert. KEULEN 456 M. 5.50 Leo Eysoldt's ork. 7,408,50 Gram. 9,309,50 Pianovoordr. 10,50 Gram. 11,20 Omroepork. en solist. 1,15 Muz. tusschenspel. 1,35 Popul. concert. 2,45 Vroolyk conc. 3,35 Popul. progr. 3,55 Fluit, viool en altviool. 4,30 Bont progr. 4,50 Folkl. progr. 5,20 Gram. 6,20 Willi Li- biszowski's ork. 7,35 Zie Deutschlandsender. 8,45 Omroepork. 9,5011,20 Zie Deutsch landsender. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 M. 12,20; I,30—2,20 en 5,20 Gram. 6,20 Radiotooneel. 6,50 en 7,20 Gram. 8,20 Voor soldaten. 9,20 Omroepsymphonieork. en solist. 10,30 Om- roepsymphonie-ork. 10,50 Bidstond voor de vrede. 11,0511,20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Radio- ork. 1,502,20 en 6,35 Gram. 7,35 Zang m. toel. 8,20 Voor soldaten. 8,50 en 9,35 Radio- ork. 10,30 Van Hecke-kwartet. Hierna tot II,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,35 Barnabas von Géczy's ork. 8,30 Radiotoo neel. 9,20 Ber. 9,50 Popul. cone. 10,20 Pol. overz. Hierna: Otto Dobrindt's ork. 11,20 Ber. Hierna tot 12,20 Nachtconc. AGENDA. MIDDELBURG. WO 24 Jan. Feestav. C.J.M.V. Rom. 1: 16a, opv. tooneelspel „Napoleon de Vier de": Schuttersh. 20,00 h. VVO 24 Jan. Bijeenk. Ned. Prot. Bond, spr. de hr. A. Brys, Den Haag WO 24 Jan. Openb. Tijdrede, spr. prof. G. Wisse; Gasthuiskerk (L. Delft) 20 h, DO 25 Jan. Bridge- en Whistwedstryd t.b, kas Ver. t. best. T.B.C.; Schuttersh. 20,15 h. GOES BIOSCOPEN. ELECTRO, Middelburg VR 19—DO 25 Jan, „Juarez", 20,00 h. CITY, Middelburg VR 19—DO 25 Jan. „Kapitein Benoit van den geheimen dienst" en „De drie Musketiers van het Westen", 20,00 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 8