STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT OE PROVINCIE (log. Med.) MIDDELBURG GOES Voor Finland. Voor de hedenavond in de Schouwburg te geven voorstelling door het Cabaret Chiel de Boer, ten bate van het Finsche Roode Kruis, zijn nog diverse toegangsbe wijzen speciaal loge en stalles be schikbaar. Waar deze voorstelling voor bovenver meld bij uitstek liefdadig doel georgani seerd werd, refereeren wij ons van harte aan den oproep, die door de vereeniging „Het Roode Kruis", afdeeling Middelburg, reeds in dit blad werd gedaan en wekken wü de Middelburgsche Schouwburgliefheb bers, die zulks nog niet deden, op het goede doel te steunen. DE IJSPRET- Het was gisterenmiddag niet druk met schaatsenrijders, niettegenstaande er ook nu op verschillende vesten „ruim baan" was gemaakt en veel sneeuw was weggeveegd. Het zal voor velen ook niet makkelijk zijn zich voor het rijden vrij te maken. Gisterenavond was de trek naar de vesten ook minder dan de vorige week. Bleven dus de rijders in groote getale thuis, het aantal kinderen met sleden was aanmerkelijk toegenomen en deze hebben zich uitstekend vermaakt. Een bijzondere verschijning was de ski- looper, een gemobiliseerde, die van sneeuw en ijs en hooge bolwerken profiteerde om deze bergsport te beoefenen. DE HEER F. J. J. VAN MAKKELENBERG BENOEMD TE LEIDEN. De gemeenteraad van Leiden heeft gis teren besloten te benoemen tot leeraar in de handelswetenschap aan de H.B.S. met 5-jarigen cursus aldaar no. 1 van de voor dracht, den heer F. J. J. van Makkelenberg, leeraar aan de Rijks 'H.B.S. te Middelburg en te Gorinchem. Naar wij vernemen, houdt de heer van Makkelenberg zijn woonplaats te Middel burg. DE GRONÏNGSCHE KUSTVAARDERS KOMEN IN BEWEGING. Zaterdagmiddag is een der grootste Gro ningsche kustvaarders, die alhier aan de Houtkade en den Kousteenschen dijk zijn opgelegd, nml. de „Tini" van hier vertrok ken, met bestemming Ouddorp om uien in te nemen voor Engeland. Daarbij moest het schip zich achterwaarts een weg banen door de dikke ijsmassa, die de kaden vul den en het duurde ongeveer 31» uur voo^. het schip de Maisbaai had bereikt.' Hedenmorgen heeft de wat kleinere „Wa- ga" de trossen los gegooid. Zij is door steeds weer water op en onder het ijs in beweging te brengen door het malen met den schroef langzamerhand door de Koningsbrug geko men. Natuurlijk maakte de ingevallen dooi het ijs direct wat brosser dan de „Tini" had te verwijderen. Door de brug heen werden voorzichti; maatregelen genomen om te zwaaien dan vooruit het ijs op zij te kunnen duwen en zoo de voorloopig aangewezen plaats, Vlissingen te bereiken om daar de nader orders af te wachten. Het manoevreeren van de stevige schepen door het ijs, een voor Middelburg wel zeer ongewoon schouwspel trok veler belang stelling. DE IJSBANEN. Het blijft druk op de Goesche banen. Zoowel gisterenmiddag aljs gisteravond hebben talloozen te Goes weer van de ijs- sport genoten. Jammer dat er gistermid dag vooral op de Oostvest hier en daar leelijke scheuren en gaatjes voor den dag kwamen Hedenmorgen vroeg was men echter druk aan het repareeren van deze gaten en scheuren zoodat dit euvel, blijft het vriezen, wel weer spoedig verholpen zal zijn. GEVOLGEN VAN DE GLADHEID. Gistermorgen elf uur kwam de luxe auto van den hr C, J. Ij. alhier, die van het Gasthuis kwam, bij het nemen van de bocht naar den Oostsingel in botsing met de vrachtauto van C. R. te Wolphaartsdijk. Daar beide bestuurders stevig remden, was de botsing slechts zacht en alléén de luxe auto liep beschadigingen aan de voorzijde op. De oorzaak zal in het dikke sneuewdek gezocht moeten worden waar door beide auto's nog enkele meters door gleden. De politie maakte proces-verbaal op. Promotie dr. Krugers Dagneaux. Naar we reeds eer meldden, is aan - dr E. L Krugers Dagneaux met ingang van 1 Februari a.s. eervol ontslag verleend als scheikundige bij den Keuringsdienst van waren, alhier. Men bericht ons nader, dat dr. Krugers Dagneaux dit ontslag ver kreeg in verband met zijn benoeming tot adjunct-directeur van den Keuringsdienst van. Waren, te Nijmegen. FILMVOORSTELLING DER NOORD- EN ZUID-HOLL. REDDING MLJ. Gisteravond werd in het Schuttershof voor de Afd. Goes van den Ned. Chr. Vrou wenbond de film vertoond van' het werk der Noord- en Zuid-Holl. Redding Mij, De belangstelling er voor was groot, ook enkele heeren waren aanwezig. Bij afwezig heid van mej. Donner, leidde mej. Kuiper de vergadering, die zy met gebed opende. Zij verwelkomde de aanwezigen, in het bij zonder -den heer Witpen, als vertegenwoor diger van genoemde Mij. De heer Witpen bracht eerst twee films over de Scandina vische landen met hun prachtig natuur schoon en interessante volksgebruiken en daarna gaf hij een uitvoerige uiteenzetting van het reddingswerk. In ons land bestaan twee maatschappijen, 1. de Zuid-Hollandsche Mij. tot redding van drenkelingen en de bovengenoemde. Er is wel getracht tot samensmelting te komen, wat mislukt is. Toch is er niets geen naijver; juist overleg, want zy bear beiden ieder verschillend terrein onzer kust. Ongeveer 150 jaar geleden is de N.E.Z.R.M. opgericht, omdat er toen treurige toestan den heerschten op het gebied van het red dingswezen. De kustbewoners waren jut ters, ze haalden een gestrand schip leeg en doodden soms de opvarenden. Het werk der Mij. is zoo menschlievend, dat er al meer dan 6000 personen zijn gered. Er wordt en kel particuliere steun ontvangen en de moedige redders ontvangen ook geen loon, het zijn enkel vrijwilligers. Er worden strand- en motorreddingbooten gebruikt. De eerste zijn van hout en worden onder de kust gebruikt, de tweede zijn van me taal, hebben grooter diepgang en 2 krach tige motoren van 80 tot 120 pk. Zij kunnen ongeveer 100 geredde personen onderbren gen. Ook wordt nog gebruikt het wipper- of lijntoestel, dat naar het wrak wordt ge schoten. Op deze uiteenzetting volgde de zeer belangrijke film in drie deelen. Het eerste deel liet ons de verschillende types van reddingbooten zien, ook de zelfrichtende red dingboot, het wippertoestel enz. Het twee de deel de golfstillende olie, de s opnamen van bekende redders en het derde deel „Een schip in nood", en eindelijk de blijde terugkeer. Met groote aandacht werd alles gevolgd. Mejuffr. Kuiper dankte den heer Witpen voor alles wat hy gaf. De heer Witpen wekte de aanwezigen op om genoemde Mij. met een bijdrage te wil- steunen. Mej. Kuiper eindigde met dankzegging. DE BELT: lichte vorst tot om het vries punt, wisselend bewolkt, plaatselijk enkele sneeuwbuien. Matige tot zwakke naar Zuid westen of Zuiden krimpende wind. Wo 24 Jan. Zon op; 7 h 56; onder 16 h 28; licht op: 16 h 58; maan op: 16 h 29; onder: h 58; V.M.: 24 Jan. Dinsdag Woensdag Donderdag Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te WemeMinge; Januari. Dinsdag 23 Woensdag 24 Donderdag 25 De bemanning van de „Arendskerk" behouden in het vaderland. Kapitein Wijker en zijn lotgenooten van de „Arendskerk" zijn vandaag uit Brussel, waar zy overnacht hebben, in ons land te ruggekeerd. Vanochtend vroeg kwam het gezelschap in Roosendaal aan. Hier voegde de heer Trapman, die de directie van de Ver. Ned. Scheepvaart Mij. vertegenwoordigde, zich bij hen. De meesten hunner stapten in Rot terdam uit den trein. Ongeveer twintig man en kapitein Wijker hooren daar thuis. De hoofdmachinist Zeeman reisde door naar Amsterdam en in Den Haag verlieten de heeren Oosterhuis, eerste stuurman; Roo- denrijs, tweede stuurman, en Vonk, de kok van de „Arendskerk" den trein. De laatste woont in Den Haag, de beide anderen stap ten over in den trein naar Haarlem, waar zij wonen. De beide stuurlieden waren wel wat ver baasd over de belangstelling, die m ons land voor hun avonturen had getoond. Vooral in Parijs waren zy het voorwerp geworden van journalistieke belangstelling. DE WILDE ZWANEN. Zijn door de wet beschermd. De hr. J. Mesu te Goes schrijft ons: Naar aanleiding van het berichtje uit Yerseke, dat daar een wilde zwaan gescho ten is, wil ik er even de aandacht op ves tigen, dat de mooie wilde zwanen gelukkig door de Wet beschermd worden en dat het dus niet te pas komt deze vogels te dooden. Voorts vraag ik me af, wat voor genoegen of voordeel zit er voor zoo'n schieter aan deze arme, hongerlijdende, vrij zeldza me beesten neer te knallen? Voor 't vleesch kan het niet zyn, want dit is ongenietbaar. Met zoo'n doode zwaan kan men dus vrij wel niets beginnen, 'k Hoop nu maar, dat die beesten hier in 't vervolg met rust ge laten zullen worden. Faillissementen. Het faillissement van M. Mieras, zonder beroep, te Axel, Kerkdreef 25, thans Ds. Janscharpstraat 3, is geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst. WALCHEREN JAARVERGADERING GYMNASTIEK. „WILHELMINA' Op de jaarvergadering van de Middel burgsche turn vereeniging „WBhelthina welke gisteravond gehouden werd zaal van de lunchroom Hoogesteger, gaf de voorzitter de heer R. van Roo een kort overzicht van het werk over het afgeioo- pen jaar, dat in het teeken stond vari h; 20-jarig bestaan. Dit werd uiteraard no; uitvoeriger gedaan in het jaarverslag den secretaris, welk verslag onveranderd werd goedgekeurd. Het werkprogramma en de begrootii: voor het jaar 1940 werden, na een geani meerde bespreking, vastgesteld. In princ pe werd o.a. besloten de van vorige jaren bekende driestedenwedstryd te organisee- ren. In het bestuur kwam de volgende wijzi ging: de heer P. Bouwense, die aan beurt van aftreden was, stelde zijn plaats als commissaris beschikbaar. Hiervoor werd gekozen de heer A. Grootjans. De voorzit ter, die eveneens aan de beurt van aftreden was, werd hei-kozen met 14 stemmen tegen 4 op den heer A. de Leeuwen en 2 blanco. Den penningmeester en den secretaris werden dank gebracht voor het vele door hen verrichte werk. Als leden van de kascommissie werden aangewezen mej. E. Louwerse en de heeren P. Bouwense en A. de Leeuwen. Bij de rondvraag kwamen nog enkele punten van administratieven aard naar vo ren, waarna de voorzitter deze vergadering welke een zeer prettig verloop had, met dank voor de opkomst sloot. WEERBERICHT Hoog- en Laagwater te VUwlngen: Januari. Hoogwater. 12.08 0.28 12.52 1.11 13.36 Laagwater. 6.17 18.35 7.06 19.23 7.55 20.06 Hoogwater. 1.31 13.56 2.25 14.47 3.12 15.34 Laagwater. 7.18 19.39 8.05 20.26 8.53 21.09 BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 85% Zeeuws. Hyp. B-3% 83 Cities Service Cy. P. 1958 5 53%53% Bataafsche Petr. Mij.-3% 88%—88% A Amsterd. Bank 87%86% A Ned. Gist- en Spiritusf. 327—327% A De Schelde N.B. 39%—39% C Am. Smelt Ref. 35%—35% A Houth. Alberts 5556 iesapeake Ohio 30%30 C Pref. Kansas City South. 13%14 C Union Pac. Rr. 71%71% Ned. 38 1000-3 85%—86% O. Indie 37 1000-3 85%—86 A Koloniale Bnk. 160%—161% A N.I. Hbk. 600 104%—104% C Ned. H. M. 1000 78%—78% A v. Berkels Pat. 25%—25% C Calvé-Delft 57—56% A Lever-Bros en Unilever 92%92% A Philips Gem. B. afg. 124%123%-22% C Am. Car en Foundry 18%—18%-% Anaconda Cop. 20%20%-% C Bethlehem St. 52%—52%-% C General Motor 38%38% C Kennec Copper 27%27% C North Am. Aviation 1817% C Rep. Steel 15-15-% C U. States St. C. 41%—42%-% C North Am. Cy. 1717 A Kon. Petr. Mpij. 252%—253-52 C Cotin Oil Cy. 16%—17% C Phillips Petr. Comp. 29%29% C Shell Union O.C. 9—9%-9 C Tide Water Ass Oil 8%8%-% A Ned. Scheepv. U. 102%—102% z A H.V. Amsterdam 3S7%—388-89 A. N.I. Suiker U. 224—223 A Deli Batavia 124%124 C Deli My. 1000 167%—165%-66% De burgemeester van Nieuw en St. Joosland heeft ontslag aangevraagd. Naar wij vernemen heeft de heer G. A. Harff, burgemeester van Nieuw en St. Joosland, om gezondheidsredenen als zoo danig ontslag aangevraagd. De heer Harff is sinds 1934 burgemeester dezer gemeente. Het borstbeeld P. Louwerse. Naar aanleiding van het artikel ove: Louwerse in de Zeeuwsche Kroniek in ons Zondagsblad van 20 dezer deelt de beeld houwer P. Puype te Apeldoorn ons mede, dat het bronzen beeld dat hij van wijlen den schrijver P. Louwerse heeft gemaakt zijn eerste openbare werk in Zeeland was Het monument is door den beeldhouwer geheel belangeloos vervaardigd, omdat hij familie van den heer Louwerse was. ARNEMUIDEN. Een inwoner dezer ge meente, zekere W., die werkzaam is op de Vitrite Works te Middelburg, had het on geluk in een kist met glas te vallen. Hier door verwondde hij zich een zyner ham den. Wegens vermoedelijke bloedvergifti ging werd hij ter observatie naar het zie kenhuis te Middelburg overgebracht. De gevaarlijke" gladheid. ARNEMUIDEN. De echtgenoote had Maandagmorgen het ongeluk door de gladheid zoodanig te vallen, dat zij een enkel brak. VERDUISTERINGSOEFENING. EN W. SOUBURG. Gisteravond werd alhier van. 8 tot 10 uur een verduisterings oefening gehouden, waarvan het begin en het einde werd aangekondigd door sirene- geloei. Zoowel aan de voor- als aan de ach terzijde der woningen werd nauwlettend toegezien of de bewoners aan de hunopge legde verplichtingen hadden voldaan. Geconstateerd kon worden, dat de ver duistering bijna volkomen was. Eenige wielrijders die hun lichten hadden gedoofd werden bekeurd wegens fietsen zonder licht BEURSTHERMOMETER DINSDAG» Suiker - Obl.Markt - Koninkl. - Unilever Philips Indutsrie Markt Schepen Tabak - Amerika Rubber (Wettig gedeponeerd.) A Senembah 139138%-37% C Pensylvania Rr. 16%16%-% C Southern Pac. Cy. 10%—10% A Southern Rhv. 12%—12% A Amst. Rubb. Q 194—194%-93 A Deli-Bat. Rubb. 156%—150% A Hessa Rubber 105 A Serbadjadi S R. 98%96 WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New York Heden. 7,46% Gister- 7,46% 75,50 75,6( 4,23 4,23% 31,66 31,67 1.88% 1,88% J acobusse. De ontvangsten over 1939 waren 459,58, uitgaven 603,66, nadeelig slot f 144,08. Tot bestuursleden zyn herkozen de hee ren Jac. Jacobusse, A. v. d. Berge Jz., C. Slabbekcorn en L. Wiskerke. Gekozen in de controle-commissie dé heeren C. Linden- berg en W. Visser (in de vacatures van A. v. d. Berge Jz. en J. bij de Vaate.) Besloten werd om de leden in Maart e.k. 4 weken vry te stellen van premiebetaling. De vereeniging telt thans 53 leden. SCHOUWEN Faillissementen. Het faillissement van L. M- polle Deurloo, manufacturier, te Oosterland is geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslyst. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Een mijn in de haven van Breskens. BRESKENS. Breskens is gistermiddag aan een groot gevaar ontsnapt. Een jnijn, welke hoogstwaarschijnlijk gistermorgen de haven was binnengedreven, bevond zich hier te midden van het drijfys, toen zy des middags omstreeks half vier werd opge merkt door reizigers van de veerboot Vlis singenBreskens. Zij rapporteerden hun bevinding, waarna terstond de marine te Vlissingen werd verwittigd. Deze zond een demontageploeg, welke de mijn onschade lijk maakte. De veerdienst, welke na de ontdekking van de mijn meteen was gestaakt, werd hierna om acht uur hervat. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. LANDBOUW DE HINDER VAN HET DRIJFIJS. TERNEUZEN. Tijdens de reis van Mid delburg naar Terneuzen geraakte het met vlas geladen ms „Elodie" op de reede voor Terneuzen in het drijfys vast. Het alhier liggende motorschip „Jacobus" voer uit voor het verleenen van assistentie Het kreeg verbinding met de „Elodie" en bracht deze tot aan den ingang van de middelhaven. Hier geraakten echter beide schepen in het ijs vast en eerst des avonds konden zij zich loswerken, waarna zij op- geschut zyn. DE GEMEENTERAAD VAN ST. JANSTEEN HEEFT TWEE WETHOUDERS GEKOZEN. Naar men weet heeft eenige dagen gele den de Kroon beslist dat de raadsleden te Sint Jansteen, die wegens „zekere onregel matigheden" by de voorbereidingen der verkiezingen, niet als raadslid waren toe gelaten, toch op wettige en geldige manier zijn gekozen. Heden heeft nu de raadsvergadering te St. Jansteen plaats gehad, waarin de raads leden zijn toegelaten en beëedigd. Tot wet houders der gemeente werden gekozen de heer Plasschaert en Rottier. ZUID-BEVELAND. Verduisteringsoefening. 's-HEER ABTSKERKE. Op 18, 19 en 20 dezer werd in onze gemeente een verduis teringsoefening gehouden, die in alle op zichten geslaagd is. Er werd „luchtalarm" gemaakt en in den kortst mogelyken tyd was de afd. E.H.B.O. bijeen. Een oefening met gasmaskers werd eveneens gehouden. Het viel bijzonder op, dat. b.v. Zaterdag avond nergens één lichtstraal uit een der woningen viel. ONVOORZICHTIG DEN WEG OVERGESTOKEN. 's GRAVENPOLDER. Gistermiddag om streeks 12 uur fietste mej. M. geb. F. op den provincialen weg aan den Kadam, toen zy plotseling, zonder een teeken te geven, den weg overstak. Zy werd aangereden door dokter Folmer uit Driewegen, die juist per auto passeerde. Bij het uitwijken voor de wielrijdster kwam de auto in een sloot terecht. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. De wielrydster evenwel bekwam een lichte hersenschudding. De auto is door een kraanwagen uit de sloot getrokken en naar Goes gebracht. Vergadering Werkmansvcrceniging. KRABBENDIJKE. Maandagavond hield de Werkmansvereeniging „Onderling Be lang" haar jaarvergadering in het vei lingsgebouw onder voorzitterschap van Jac. VERPLICHTE HENGSTENKEURING TE GOES. Werd tot dusverre de verplichte keuring: altyd in den Wilhelminapolder gehouden,- door de wijziging der paardenwet, waarbij de keuring in de manége (cornagekeuring) is vervallen, werd deze nu gisteren te Goes, op de Groote Markt, gehouden. Dit is een aanzienlijke verbetering; het marktplein leent zich byzonder voor derge lijke keuringen. Het sneeuwdek waarmede we dezen winter wel in bijzondere mate ge zegend zijn was weggeruimd en de baan met zand bestrooid, wat wel zeer noodig was. Het aantal aangegeven dieren bedroeg. 26, waarvan een 5-tal afwezig bleken. Een drietal was, aangegeven voor opname in het keurboek, hiervan «erden opgenomen Titus van Certain, vader Certain V?av Lamswaar de, eig. fokker: A. Karelse te KruiniTigem Titus is een best typisch paard wiens af stamming langs moederszijde, van Succes- seur K 802, men van hem afleest. Verder de zware breede en diepe Cer tain van Lewedorp door Certain van Lams- waarde, eig. fokker: M. Vermue, Lewedorp. Beide zyn zeer goede paarden. Van de driejarigen werden goedgekeurd voor dekking: Adolf van Nieuw- en St. Joosland, door Karei van Hengstdijk van A, A. van Nieuwenhuizen te Nw. en St. Joosland. Ook bij Adolf kan men de afstam ming van moederszijde Janus Ingersol de Laboreur zeer goed merken. Verder Mouton van Brunswyk door Lion K 1478 van Gebrs Verdonk te Nieuwdorp. Mouton is een typi sche hengst, met bemerking- in stand voor. Nog werden verder goedgekeurd voor dekking de zeer typische breede en goed- gaande Certain van Dora door Certain van Lamswaarde van P. Vermeur te Kloetinge. We vernamen, dat deze eigenaar herkeu ring heeft aangevraagd voor opname in K. Verder de Bienfait d' Antheyzoon, Artist van Wertkerke van C. Geus te 's Heeren- hoek. Grof, goed gaande hengst. Lou van Serfrans door Certain van Lams waarde van Iz. Groenewege te Hoedekens- kerke. Lou is typisch en gaat best, heeft zich sedert vorig jaar goed ontwikkeld. Frits van Serfrans door Certain v.n. van Groenewege v.n. Frits is mager, heeft meer beenen dan Lou. Voleur K 1821 door Mars K 1385 van A. Luyk te Kapelle by Goes. Voleur is wel ty pisch doch kon meer macht vertoonen. Tot slot werd goedgekeurd Sultan van Turkeye K 1672 door Lion d'Or K 1463 van W. de Buck. In totaal een keuring, welke niet over weldigend was, maar gezien dat het een voorjaarskeuring was, en dus het allerbeste er nu niet meer kwam, daar deze in het najaar ter keuring komen, toch ook- weer niet tegenviel. Het werk der jury viel niet direct te be- critiseeren. KERKNIEUWS Een langdurige vacature bezet. Na een vacature van bijna 14 jaar zal de Geref, gemeente van Yerseke een van de grootste gemeenten in het kerk verband eerlang weer een eigen voorgan ger ontvangen nu ds. A. v. Stuyvenberg te Benthuizen het beroep naar deze gemeente aangenomen en voor die naar Borssele en Terneuzen bedankt heeft. De gemeente van Yerseke is het laatst gediend door ds. G. H. Kersten, lid der 2e Kamer, die predikant is by de gemeente van Rotterdam-Centrum en in Mei 1926 af scheid van Yerseke preekte. Herhaaldelijk is de gemeente in deze 14 jaar in het be- roepingswerk teleurgesteld en ds. Kersten zelve is ook al eens in zijn eigen vacature beroepen. Ds. v. Stuyvenberg werd in 1936 candï- daat en aanvaardde 26 Aug. van dat jaar zijn ambt in zyn tegenwoordige gemeente. Hij heeft voor tal van beroepen bedankt. Bij Kon. besluit is aan ds. P. G. de Vey Mestdagh, vroeger te Vlissingen op zijn verzoek met ingang van 1 Febr. 1940 eervol ontslag verleend als reserve- veldprediker voor den tijd van oorlog bij het leger te velde. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Genemuiden ds. M. Hofman te Moercapelle voorheen te K r a b b e n- d ij k e. GRAAN VOOR DE NEDERLANDSCHE REGEERING, De Nederlandsche stoomschepen „Bus- wam", „Groenlo" en „Wolsum" zyn met graanladingen 'uit Noord- en Zuidameri- kaansche havens te IJnmiden aangekomen. Ook is thans nog aangekomen het s.s. „It- tersum" eveneens met een graanlading. Het oponthoud bij Duins van met regeerings- graan geladen schepen is belangrijk be perkt. De schepen behoeven slechts enkele dagen in de Engelsche wateren te blijven, alvorens toestemming tot het voortzetten van de reis naar Nederland te verkrijgen meldt de Tel. Het s.s. „Alfart" der Stoomvaartmaat schappij van Nievelt Goudriaan en Co. is te Rotterdam aangekomen. Het schip had een lading graan voor de Nederlandsche yegee- ring, afkomstig uit Bahia Blanca z boord. EEN HONDERDTAL ARBEIDERS ONTSLAGEN WEGENS EXPORTMOEIU JKHEDEN. In verband met de aanhoudende export moeilijkheden alsmede wegens het feit, dat er geen voldoende materiaal kan worden aangevoerd, heeft de directie der N.V. Van Leer's vatenfabriek te Vreeland een hon derdtal arbeiders ontslag aangezegd Zoodra de Vecht weer bevaren zal.kun nen worden hoopt men enkele tientallen arbeiders weer aan den arbeid te kunnen- stellen.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 4