SPORTNIEUWS De heer J. W. Schuurman was ook 25 jaar gemeente-secretaris van Aagtekerke De jubilaris in een speciale raadsvergadering gehuldigd. AAGTEKERKE. Vrijdagmiddag kwam, zooals reeds in het kort gemeld, de Raad dezer gemeente voltallig bijeen, onder voor zitterschap vair burgemeester Bosselaar. Als eenig punt stond op de agenda de huldiging van den heer J. W. Schuurman, die 25 jaar gemeentesecretaris dezer ge meente is. Tot de vele aanwezigen, die de vergade ring bijwoonden, merkten we o.a. op: het oud-Raadslid A. G. Peper, vertegenwoor digers van de gemeentebesturen van Dom burg en Grijpskerke, de beide hoofden der scholen, alle gemeente-ambtenaren en de hoogste militaire autoriteit ter plaatse. REDE BURGEMEESTER. Na opening der vergadering sprak de voorzitter een herdenkingsrede uit, waarin hij o.m. zeide: „Deze dag is voor U een mijlpaal op Uw levensweg, een dag, die niet onopgemerkt aan U voorbijglijdt: 25 jaar geleden werd U met algemeene stemmen benoemd tot secretaris van onze gemeente. En hoewel U niet in onze gemeente woon achtig bent, toch bent U iemand, die met ons meeleeft en als secretaris komt U ook met vele menschen in aanraking, en wij met U. Het was in zeer moeilijken tijd, dat U Uw ambt als secretaris bent begonnen. Het was toen ook mobilisatie. En nu, na 25 jaar, is het weer een gemobiliseerd Nederland. In deze kwarteeuw hebt U velen zien ko men en ook velen zien gaan, aldus spr., want van degenen, die toen met U aan deze tafel zaten, is er maar één meer in leven, het oud-Raadslid A. G. Peper. U hebt hier met twee geslachten mogen samenwerken, want voor degenen, die thans met U aan deze tafel zitten en dit 25-jarig jubileum mogen meevieren, kun nen er 5 zeggen: Vóór 25 jaar zat mijn vader aan deze groene tafel. Dit is wel typeerend, en ik zou haast de conclusie trekken, dat onze vaderen heb ben geleefd en gewerkt in den geest der ingezetenen, want 5 zonen nemen nu de plaats in, die hun vaderen vóór 25 jaar in namen, zij het in eenigszins gewijzigde functies. Wij als jongeren kunnen op dezen dag zeggen, dat de keuze, die zij toen gedaan hebben, een goede is geweest, zeide spr. U hebt op zeer nauwgezette wijze Uw taak als secretaris waargenomen en op lofwaar dige wijze getoond, de rechte man op de juiste plaats te zijn geweest. U hebt ons aller achting en vertrouwen waardig ge toond, en niet beschaamd de verwachtin gen, die zij van U koesterden. U hebt niet één vergadering verzuimd, ook een bewijs, dat U een goede gezondheid hebt genoten. U hebt in deze 25 jaar getoond, te we zen een persoonlijkheid, die heeft kunnen samenwerken met oude en met jonge men schen, want ettelijke jaren hoorde U onder de juniores in deze raadszaal. Thans gaat dit anders worden. Nu gaat U behooren tot de ouderen onder ons. In Uw ambtsperiode is het werk in onze gemeente veel toegenomen. Electriciteits- voorziening, verharding van een zestal we gen en nu in deze tijden dé zeer vele mo bilisatie- en distributiemaatregelen. Ik heb, aldus spr., de grootste helft van deze 25 jaar mét U hier mogen samen werken. AI deze jaren is het mij een lust geweest met U te mogen samenwerken in het belang onzer gemeente. Ook in ons dagelijksch bestuur is nooit een hard woord gevallen tusschen U en ons. Evenzoo met alle raadsleden, nooit was er eenige verwijdering te bespeuren. Er is gewoonlijk na onze vergaderingen nog een gezellige kout te hooren. Voor de ingezetenen bent U de secreta ris, bij wien men -nooit tevergeefs om raad aanklopt. Ook met Uw mede-ambtenaren, veldwachter, ontvanger en bouwkundige, staat U steeds op zeer goeden voet. Daarom, zoo vervolgde spr., wordt dank baarheid ons aller hart. Reden waarom wij op een stonde als deze, nu wij het mogen beleven dat U 25 jaar secretaris zyt geweest van onze ge meente, wy dit herdenken en met enkele woorden hebben geschetst wat U zyt ge weest voor ons als mensch tegenover mensch en ook wat U gedaan hebt voor onze gemeente. Dan twijfel ik er niet aan, dat als een maal de historieschrijver deze 25 jaar te boek stelt, Uw naam daarin met eere ge noemd zal worden. Wij hopen, dat U nog vele jaren geschon ken mogen worden als secretaris onzer ge meente." Voorts richtte spr. zich tot mevr. Schuur man, de moeder van den secretaris. Het is ons, zoo zeide de burgemeester, een groote eer en een genoegen, dat U in ons midden kunt zijn. U zult al even dankbaar zijn als wij, dat U dit feest van Uw zoon kunt meemaken en kunt zien dat Uw zoon in Aagtekerke een zeer ruime plaats inneemt in de harten van allen, die met hem hier mogen samenwerken. Moge het U gegeven worden nog vele jaren getuige te zijn van den arbeid, die Uw zoon op zoo'n uitne mende wijze verricht." Als blijk van waardeering bood de bur gemeester vervolgens den heer Schuurman een gravure van de oude stad Veere, voor stellende de groote Kerk met den zwaren toren,aan, en namens de burgerij een bloe menmand. TOESPRAKEN VAN DE WET HOUDERS. De eerste wethouder de heer W. de Visser zeide dat men den secretaris in de voorbije 25 jaar heeft leeren kennen als een hoog staand ambtenaar, die als hem iemand om raad .vroeg, het zij arm of rijk, dit nimmer tevergeefs deed. Wij hopen dat God U lust •n kracht moge schenken dat gij nog vele jaren als secretaris onze raadsvergaderin gen bij mag wonen, aldus spr. De tweede wethouder, de heer C. de Vis ser, zeide dat met de jaren, waarin hij den secretaris van meer nabij heeft leeren ken nen, ook steeds zijn waardeering is toege nomen. Uw eenvoud en vriendelijkheid heb ben altijd bekoord, aldus spr. Gij hebt deze betrekking met eere vervuld. Onze voorgan gers zouden met ons kunnen getuigen: „De rechte man op de rechte plaats". U kunt bij deze mijlpaal met dankbaarheid terugzien. Een gelukwensch op rijm. Een gelukwensch op rijm van het raads lid P. de Visser luidde: Geachte jubilaris, Gemeente-secretaris, Die blijde jubileert Dé Voorzitter heeft even Terecht Uw medeleven Met lof gememoreerd. Wethouders en raadsleden Die sluiten bij die reden Wel allen gaarne aan Met recht mag men opmerken Dat U voor Aagtekerke Beslist veel hebt gedaan. Uw medeambtenaren Die zijn, en eertijds waren, Bewijzen eensgezind Dat zij U zijn genegen Ook dat men allerwegen Den omgang prettig vindt. Uit hoog en lag're kringen Die daaglijksch U omringen Is hier belangstelling Er heerscht door alle tijden En wel van alle zijden Vertrouwen onderling. Ook komt in de verslagen, Juist van de laatste dagen: Voor: dat d' ooievaar zich ook heeft voorgenomen Als 't u eens past, te komen Nu, dat wordt tijd, nietwaar? 'k Herinner U daaraan Want iemand die humaan De algemeen' belangen Altijd heeft voorgestaan, Zag men bij 't heengaan Graag door zijn zoon vervangen. ANTWOORD VAN DEN HEER SCHUURMAN. De heer Schuurman 2eide: In het najaar 1914 werd, door enkele soldaten "uit Dom burg, voor het vluchtelingencomité aldaar, eenig huisraad voor Belgische vluchtelingen naar den' zgn. Westhoek gebracht. By het terugkomen door Aagtekerke werd door een der soldaten, een Aagtekerkenaar voorgesteld om bjj zjjn vader een kopje thee te gaan drinken; dit geschiedde en de gast heer bleek te zijn de toenmalige burgemees- .1 Aagtekerke, de heer J. de Visser; een der soldaten was ik en zoo kwam ik voor het eerst in aanraking met het offi- cieele Aagtekerke, Weinig kon ik toen vermoeden, dat ik binnen korten tijd secretaris dier gemeente zou worden en" zeker niet dat ik hier mijn zilveren jubileum zou vieren. En nu sta ik hier en wanneer ik zoo ond my zie kan ik niet begrijpen dat ik hier 25 jaar reeds het wel en wee van Aag tekerke op papier medemaak. En wanneer ik dat zeg dan moet ik helaas de nadruk leggen op de uitdrukking „op papier", want een van de groote nadeelen van de combinatie van de betrekking van secreta ris van 2 gemeenten is wel dat men in de gemeente waar men niet woont wel zeer slecht thuis raakt en daardoor het groote voordeel mist dat een secretaris van een kleine gemeente heeft, het levende contact met de bevolking, waardoor men als het ware de uiteindelijke reactie ziet van de toepassing; van wetten, besluiten en allerlei maatregelen door autoriteiten en colleges genomen. Maar niet alleen doordat ik niet in Aagtekerke woonde had ik minder con tact met de bevolking, ook doordat beide burgemeesters, onder wie ik mocht werken hun geheele leven in deze gemeente ge woond hadden en volkomen met alle toe standen op de hoogte waven, was het voor mij niet noodig er zelf op uit te gaan doch kon ik over allen steeds de meest volledige inlichtingen van hen krijgen. Van 1915 tot 1926 mocht ik samenwerken met den heer J. de Visser, die zooveel ja ren lang burgemeester van Aagtekerke is geweest en aan die samenwerking heb ik de meest aangename herinneringen behou den. Zich tot den burgemeesterrichtende zei de spr.: Ik herinner mij nog als den dag van gisteren dat ik Uwe benoeming tot bur gemeester vernam en dat ik het voorrecht had een der eersten te zyn om U geluk te wenschen. We waren concurrenten maar onze strijd was heel wat minder fel dan van de oorlogvoerende partijen tegenwoor dig. Ik mocht nu 13 jaar met U samenwer ken, hebben wy in dien tyd wel eens ooit, ook maar een spoor van ongenoegen gehad? Ik geloof, neen ik weet zeker van niet. Spr. dankte voor alle steun en vriendschap on dervonden. Ook de wethouders zegde spr. dank voor de betoonde welwillendheid. Vele jaren mocht ik samenwerken met de hee- ren Moens, Bosselaar en P. de Visser, aldus spr. van hen heb ik ook altijd alle mogelijke hulp en medewerking ondervonden. Het is wel eigenaardig dat van den geheelen Raad Is Paus is pessimistissh over de Bsiogelïjkheden tof vrede. Reuter meldt uit Washington: Thans is de boodschap gepubliceerd, die de Paus aan president Roosevelt heeft gezonden, als antwoord op diens Kerstboodschap. In dil antwwoordt wordt gezegd: „De onmiddellijke kansen op vrede zijn verminderd tot een geringe waarschijnlijk heid, tengevolge van de hardnekkige hin derpalen, die het steeds moeilijker wordt om te boven te komen De Paus noemt Roosevelts Kerstbood schap „een voorbeeldige daad van broe derlijke, hartelijke solidariteit tusschen de nieuwe en de oude wereld in dé verdedi ging tegen den killen adem der. agressieve anti-christelijke tendenties." Sprekende over den tijd, waarin ..een ware, gezondf vrede, opgelegd door beginselen van recht vaardigheid en billijkheid" tot stand zoi kunnen worden gebracht, zegt de Paus „Alleen mannen met groote politieke machten duidelijk begrip zullen in staat zijn een vrede in het leven te roepen, die eer vergoeding vormt voor de onberekenbare offers van dezen oorlog, en den weg te ba nen voor een internatioale erkenning var wederzijdsche wetten en gebruiken der vol keren, biliyk voor allen, doeltreffend er gesteund door wederzijdsch vertrouwen." De boodschap Voegt hieraan toe: „De vrienden van den vrede moeten zich dui delijk den ernst der hinderpalen voor oogen stellen." „Aanslag op Scandinavische neutraliteit is mislukt." De Berlijnsche correspondent van het „Hamburger Fremdenblat" trekt uit de verklaringen van de premiers van Zweden en Noorwegen over de positie van hun landen de gevolgtrekking, dat, de beide Scandinavische landen hun neutraliteit niet zouden willen zien gecompromitteerd door Engelsch-Fransche kuiperijen. De eerste aanslag op de Scandinavische neutraliteit is mislukt. Thans wordt aldus dit Duit- sche blad een nieuwe tactiek beproefd, de publicistische druk, waaraan de open bare meening van Zweden en Noorwegen sinds weken door Engelsche agenten wordt blootgesteld Deze druk heeft in zooverre zijn effect gehad, dat men zich in Londen inbeeldt den regeeringen van Zweden en Noorwegen het initiatief tot instelling van een nauwere betrekking tot de Westelijke mogendheden in de schoenen te kunnen schuiven. Als bewijs hiervoor noemt de correspondent een uitlating van de vaak door het Engelsche ministerie van buiten landsche zaken geïnspireerde „News Chro nicle", die het vermoeden uitspreekt, dat „Engeland en Frankrijk ieder voorstel van Zweden of Noorwegen met sympathie zou den opnemen, wanneer de beide staten verdere bescherming mochten zoeken Het Poolsche voorbeeld., aldus besluit de correspondent, heeft liet begrip garantie weliswaar minder aantrekkelijk gemaakt, maar juist daarom schijnt de aanval van de „News Chronicle", „het zoeken naar neutrale landsknechten met 'n nieuwe nu ance te verrijken, nl. met een garantie, die by wijze van spreken met de linker hand zou worden gegeven VERDIENDEN ZIJ WAT ZIJ VERDIENDEN? Havas meldt uit Washington: Het Ame- rikaansche ministerie van financiën publi ceerde Zaterdag, overeenkomstig de wet, de salarissen boven 75,000 dollars, die in 1939 zyn getoucheerd. 449 personen hadden inkomsten boven dit bedrag. Van twee per sonen bleven de ontvangsten boven de 450,000 dollars en van vier boven de 300.000 dollars. Countway, van „Lever Bros", heeft volgens de opgaven 469,713 dollars gebeurd; Watson van de „International „Business Machines Corp". 453,440 dollars; Grace van de Bethlehem Steel Corp." 378,698 dlrs.; Hill van de „American Tobacco" 331,343 dlrs.; Knudsen („General Motors") 303,400 dlrs.; Claudette Colbert, de filmster, 301,944 dlrs.; Warner. Baxton (film) 279,807 dlrs; Zanuck (film) 265,000 dlrs.; Bing Crosby (film) 260,000 dlrs.; Shirley Temple (film) 114.848 dlrs."en Annabella (film) 87,500 dol lar. geen enkel lid dat tot mijne benoeming medewerkte thans in dit college zitting heeft. De heer A. G. Peper is de eenige die thans nog in leven is. Van alle leden, vroe gere en tegenwoordige mocht ik steeds aL- len steun en medewerking ondervinden. Spr. sprak vervolgens ook een woord van dank tot den gemeente-Öntvanger, den ge meente-veldwachters, die altijd klaar staat, het zy op een mooien voorjaarsmiddag of in het holle van den nacht, en verder tot alle ambtenaren en beambten in dienst der gemeente, besturen en hoofden der scholen en den volontair ter secretarie. Na deze toespraak werd de vergadering gesloten. Na afloop der officieele raadsvergadering sprak de volontair ter secretarie namens 't gemeente-personeel den jubilaris toe. Spr. schetste hem als een goed chef en medele vend mensch. Als herinnering werd namens het gemeente-personeel aangeboden een boekenstandaard. Hierna kreeg een vertegenwoordiger van een omliggende gemeente het woord, die, mede namens de Ver. van burgemeesters en secretarissen der voormalige plattelandsge meenten op Walcheren zijn geluk wenschen aanbood en den jubilaris een bloemstuk overhandigde. Tenslotte sprak namens de schoolbestu ren en hun hoofden de heer J. Birza een kort felicitatiewoord. De heer Schuurman beantwoordde op hu moristische wijze de verschillende sprekers. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezel lig by elkaar. 23 JANUARI 1940 Advertentiën 30 cent per regel, ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum, 2.10. „Kleine Advertenties", maximum 6 regels, 75 cent, by vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 cent extra. Bewijsnummers 5 ct. PY' ATIILETIEK. A. J. G. STRENGHOLT TREEDT AF ALS K.N.A.U .-VOORZITTER. G. E. van der Werff jr. candidaat. Naar wij vernemen heeft in de jongste vergadering van het bestuur der Koninklij ke Nederlandsche Athletiek Unie de heer A. J. G. Strengholt medegedeeld, ondanks het feit, dat zijn mandaat nog tot 1941 loopt, binnenkort te zullen aftreden als voorzitter der Unie. Op de algemeene vergadering, welke 10 Maart a.s. te Amsterdam wordt gehouden, moet dus een opvolger worden benoemd in de plaats van den heer Strengholt, die juist tien jaar in het hoofdbestuur der K.N.A.U. heeft gezeten, na de Unie reeds vele jaren daarvoor in onderscheidene andere func ties te hebben gediend. De hr. G. E. van der Werff jr. de tegenwoordige penningmeester der Unie zal door het bestuur candidaat worden gesteld voor het voorzitterschap. SCHAATSENRIJDEN. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE OSLO. Goed rijden der Nederlanders. Zaterdag en Zondag zijn door den Noor- schenSchaatsenrijders bond wedstrijden in het hardrijden op de schaats met buiten- ïandsche deelneming in de Noorsche hoofd stad gehouden. Het was een tweedaagschen wedstrijd tusschen een team van acht Noor- sche rijders: Krog, Aage Johansen, Char les Mathisen, Wangborg, Staksrud, Erling, Hagen, Mattinson en Johs Elviken. en een gemengde ploeg bestaande uit de drie Let ten Berzins, Bite en Tabaks, den Zweed Harry Jonson. den Amerikaan Wallace en drie Nederlandscheryd Langedjk, Koops en der Scheer. Voordat de wedstrijden begonnen, werd groote en sportieve Finsche rijder Birgcr Vasenius, die in 1939 den hoogsten titel in den schaatsensport behaalde en in het be gin van deze maand in dienst van zijn va derland ten Noorden van het Ladogameer sneuvelde, plechtig herdacht. In diepe ont roering luisterde men naar het Finsche olkslied. Onze landgenooten, Langedijk, Koops en Van der Scheer zijn een week eer der in Noorwegen aangekomen om aan het klimaat te wennen en te oefenen op de baan. Den korten traïningstijd in aanmer king genomen kunnen we zeer tevreden zyn over de prestaties van de drie verte genwoordigers. Zoowel Langedijk als Van der Scheer en Koops maakten op beide af standen tijden, welke veel beter zijn dan die, welke zij in de afgeloopen weken in Nederland noteerden. Zaterdag werden de 500, en de 5000 me ter gereden. Op de 500 meter won dé Lef Berzins, die het vorige jaar te Riga Euro- peesch kampioen werd, in den tijd van 43 sec. voor den Noor Krog die er 0,1 sec. lan ger over deed. Dolf van der Scheer was op dezen afstand de snelste der Nederlanders. Hij noteerde 46,2 sec. Langedijk, wien de 500 meter min der goed ligt, maakte een tijd van 46,5 sec., terwijl voor Koops 47,5 sec. werd genoteerd. De drie Nederlanders bezetten met deze prestaties de drie laatste plaatsen in het klassement van den 500 meter. Op den 5000 meter zegevierde de Noor Erling Ha gen in een tijd van 8 min. 27,7 sec. voor zyn landgenoot Wangberg en Berzins. Op dit nummer was Langedijk de beste Nederlander. De Nederlandsche kampioen noteerde 8 min. 51,2 sec., terwijls Koops op hem volgde met S min. 52,4 sec. Zy werden respect, achtste en negende in de rang schikking der 5000 meter Van der Scheer was vijftiende met 9 min. 17.6 sec. Ook den tweeden dag hebben onze drie Nederlandsche rijders zich wederom goed geweerd. Hun prestaties in vergelijking met de overige deelnemers lijken misschien niet zoo fraai, doch hun tijden, welke ook Zon dag weer beter zijn dan zij tot nu toe in dit seizoen boekten, bewijzen wel, dat zij training van de afgeloopen week goed hebben gebruikt. Langedijk was Zondag op beide afstanden de snelste Nederlander. Op de 1500 meter was Charles Mathisen naar in een tyd van 2 min. 20,7 sec. gevolgd door Berzins en Wallace. Langedijk noteer de 2 min. 27,3 sec. en werd als dertiende geplaatst. Van der Scheer en Koops eindig den op de twee laatste plaatsen met respec. Groote Amerikaansche wapenuitvoer naar Rusland. De „New York Times" verneemt uit Washington, dat „door het optreden van niet met name genoemde personen het succes van het defensie-programma van de Ver Staten ernstig wordt bedreigd." Het blad heeft van autoriteiten van leger en vloot vernomen, dat strategisch mate rieel wordt uitgevoerd, voornamelijk naar de Sovjet-Unie. De onderstaats-secretaris voor oorlog, Johnson, heeft gezegd, dat deze uitvoer „een schandelijken omvang" heeft aangenomen in de laatste weken, vooral wat tin betreft De „New York Times" verklaart verder, dat de regeering zich gedwongen zou kun nen zien wettelijke maatregelen te nemen, om den toestand meester te blijven. „Amerika moet optreden in China." Havas meldt uit Washington: De Ameri kaansche senator Pittmann, de voorzitter van de Senaatscommissie van buitenland- sche zaken heeft Zaterdag opnieuw betoogd dat een wijziging van de Japansche politiek in China noodig was voor de bescherming der rechten van de Ver. Staten. Sprekende over hel feit, dat het handels verdrag met Japan is afgeloopen deed Pitt mann uitkomen, dat de openbare meening in de Ver. Staten gunstig staat tegenover een uitvoerverbod van wapenen en grond stoffen, welke voor de oorlogsvoering kun nen dienen. Hij verklaarde, dat de Ver. Sta ten in China meer rechten hebben dan de Japansche controle toestaat en dat de Ame rikanen het recht hebben in China hun eigen wettig betaalmiddel te gebruiken, terwijl zij worden gedwongen gebruik te maken van de Japansche yen. Een „nieuwe orde van zaken in Azië" zou een volkomen Japansche overheersching van China be- teekenen en dat zou niet kunnen gebeuren indien de Ver. Staten alle rechten zouden uitoefenen, welke zy bezitten en zouden op treden, zooals zij in het verleden steeds heb ben gedaan. „Er moesten geen neutralen zijn." Engeland wil het le zeggen hebben bij den vrede. Havas meldt uit Londen: Voor de Fran- sche oorlogscorrespondenten, die op uit- noodiging van de Engelsche regeering een bezoek aan Engeland brengen, heeft de par lementaire secretaris van het ministerie voor de voorlichting Zondagavond aan een diner een redevoering uitgesproken, waar in hij o.m. zeide: Frankrijk en Engeland staan voor de tweede maal naast elkander in den strijd tegen Duitschland. Duitsch- land, de oorzaak onzer zwakheden, heeft zich fanatiek achter Hitier gesteld. Er moet een einde aan gemaakt worden, anders zal er over twintig jaar weer een Htiler ko men en daar zou Europa aan sterven. Wy moeten een vollediger overwinning beha len dan in 1918. Er zouden geen neutralen moeten be staan in den kruistocht, die thans door ons ondernomen is voor de verdediging van de christelijke beschaving. Alle neutralen zul len met ons zyn wanneer de overwinning voor onze wapens zal opdoemen, aldus Grigg. Het moet echter vaststaan, dat de vrede gevormd zal worderf volgens den wil van degenen, die met hun bloed zullen hebben overwonnen. Wat de derde en laat ste taak betreft, die bestaat er in, niet den vrede te verliezen. 2 min. 30,8 sec. en 2. min. 32,9 sec. Ook de 10.000 meter werd door Mathisen gewonnen in 17 min. 37,5 sec. Staksrud was tweede terwijl Wangberg als derde eindigde. Langedijk reed een fraaie 10.000 meter en kon zich als vierde klasseeren. Men noteer de 17 min. 54,6 sec. voor onzen landgenoot. Koops en Van der Scheer werden elfde en veertiende met resp. 18 min. 41,S sec. en 19 min. 27,5 sec. In het algemeen klassement heeft Char les Mathisen de eerste plaats veroverd met Berzins als tweede en derde Staksrud. Langedijk door zyn 10.000 meter enkele plaatsen opgeschoven en eindigde als negen de. De twaalfde plaats wordt bezet door Koops, terwijl Van dei- Scheer als veer tiende en laatste eindigde.

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 1