STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DEJROVINCIE Ruwe, pijnlijke lippen MIDDELBURG SNEEUWRUIMEN, Hedenmorgen is men van gemeentewege met een 50 tal daartoe opgeroepen 'werkloo- zen den strijd begonnen tegen "dë sneeuw en wel het eerst zyn de Korte- en Langedelft en een deel van de Markt aangepakt, ter wijl het in de beoeling lag vanmiddag en kele andere straten in de binnenstad onder handen te WEERBERICHT GOES y.:U.'ï£!- Met te zware belasting over een brug gereden. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen den bestuurder van een auto bus, die met een auto wegende 7000 kg iover de Vlissingsche brug reed, terwijl voor deze brug een relatieve belasting van 1000 kg geldt. Drie schoorsteenbrandjes. Zaterdagavond werden dë politie en brand weer gealarmeerd voor een schoorsteen brandje op het Bagijnhof. Het bleek, dat een hoeveelheid roet was gaan branden. De brandweer kon het vuur spoedig blusschen. Later op den avond werd assistentie in geroepen voor nog twee schoorsteenbrand jes, op de Nieuwe Haven en in de Rozen straat. Óok hier was roet aan het branden geraakt. De brandjes konden eveneens vlug worden gebluscht. DE HEER P. PH. PAUL ALS PROVIN CIAAL AMBTENAAR OP NON-ACTIEF. Gedeputeerde Staten hebben aan den hr. P. Ph. Paul, bureau-ambtenaar eerste klas se bij de Provinciale Waterstaat, op zijn verzoek non-activiteitsverlof verleend, in gaande 1 Februari, in verband met zijn ver kiezing als wethouder. Verkeerde fiets weggenomen. Zaterdagavond werd op het politiebureau een damesrijwiel gebracht, dat onbeheerd aangetroffen was op de stoep van Vroom en Dreesmann in de Lange Delft. Later bleek dat een andere fiets, welke daar was neergezet, was verdwenen. Vermoedelijk heeft iemand dus een verkeerd rijwiel mee genomen. Hü wordt verzocht zijn fiets op het politiebureau te komen ruilen. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 12IS Januari zijn in deze gemeente Ingekomen: J. Kerk- hove, dienstbode, 's-Gravenhage, Zacharias Jansenstraat 20; J. S. K. Wage, dienstbode, Oostburg, Korte Burg 1; A. van Wouwe, auto-monteur, Duivendijke, Lange Giststr. 13; C. Jobse, landbouwersknecht, Vrouwen polder, Noordweg 100; L. M. van der Lely, boekhoudster, De Bilt (Utr.), Molstraat 2; P. Adriaanse, winkelbediende, Hillegom, Zusterstraat 24; A. van Schaik, Oost- en West-Souburg, Leliestraat 40; J. S. Hoog- strate, dienstbode, Serooskerke (W.), Vlis singsche straat 41; M. M. Hoonderd, dienst bode, Sluis, Bellinkstraat 43; mej. A. E. Meulenberg, zonder, Haarlem, Loskade 31; A. Karelse, zonder Bergen op Zoom, Veer- sche Singel 148. Vertrokken: P. Hoeksma, geb. Geertse en 1 kind, zonder, Loskade 55, Am sterdam a/b sleepschip „Nico"; A. Schut, monteur, Huidenvettersgang 10, België; N. van Puffelen, geb. Van Roo, en 1 kind, Londensche kaai 33, Koudekerke, 't Zand D 124; W. de Jong, kellner, Lange Noord straat 2, Alphen aan den Rijn, Heerenweg 8; H. van Empel, zonder, Molstraat 1, Lei den, Jan van Gooyenkade 10; mej. S. C. C. Bourdrez, zonder, Heerengracht 104, Delft, Spoorsingel 87; M. de Hamer, dienstbode, Stationsstraat 54, 's-Heer Arendskerke; M. Bergsma, huishoudster, Vlasmarkt 28a, Haarlem, Vogelkoopstraat 3; A. E. Rouf- faer, geh. met C? H. v. Herwijnen, zonder, 't. Bijltje 3, Waddinxveen, Bodegravensche weg 20; A. Heijt, echtgen. J. A. Vermazen, zonder, Veersche Singel 256, Rijswijk (Z.-H.) Resedastraat 16; C. H. van Herwijnen, 2e luit. militaire administratie, Penninghoek- singel 25, Waddinxveen, Bodegravensche weg 20; mej. G. J. Marijs, zonder, Molen straat 1, Rotterdam, Zwarte Paardenstraat 60b; H. M. Beneker, teekenares kadaster, Rouaansche kaai 29, Vlissingen, Scheldestr. 29; M. A. A. ter Weeme, geb. Munninck, zon der, Oostkerkplein 13, Baarn, Nieuw Baarn- straat 28; D. van Doornick, huishoudster, Dam 50, Deventer, Geert Grootestraat 5. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen op het Bureau van Politie des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags 6 tot 8 uur n.m.: Schoolétui, huissleutels, notitieboekje, kinderwantje, auto-contactsleuteltje, kam étui, bouwteekening. Bij vinders: dubbele boerenknoop speld, J. Schreijenberg, Biggekerke A 70; das, F. Minnaart, St. Pieterstraat 9; pakje met vitrage, A. Andriessen, Turfkade 5; portemonnaie met inhoud, A. L. Ameluin- xen, Noordweg 166; paar wanten, wed. De Voogd, Overveldlaan E 87, 't Zand; paar regenpijpen, Apotheek v. d. Harst, Korte Delft 89; Schaats, Cor v. Dalen, Veersche weg 1; schaats, A. Roose, Wilhelminastraat 16; kinderhandschoen, M. ^,v. d. Berg, Schoorsteenvegerssingel 6; paar jongens handschoenen, J. den Hollander, N. Ooster schestraat 24; das, F. Herkules, Vlissing sche straat 20; ceintuur, J. v. Helleman, Dokstraat 18; paar riemen, J. v. d. Ouden, Julianastraat 15; paar kinderandschoenen, S. v. d. Ven, Lazarijstraat 9; dameshand schoen, J. J. Dunes, Heerenstraat 38; kin- derhandshcoen, M. Steutel, Achter de Hout tuinen 46; vulpotlood, v. Leeuwen, Nadorst- weg 4; ceintuur, C. Kandel, Lange Gist- straat 56; étui met kammetjes eri porte monnaie met inhoud, C. Kandel, Lange Giststraat 56; pet, D. Willeboordse, Noord weg 131; huissleutel, G. v. d. Voorde, Noord weg 44; handschoen, A. Fondse, Korte Gee- re 40; foxterrier. Lange Geere 31; jute zakken, B. J. Camper, Korte Delft 1; bril, I. Schepers, Zuidsingel 110; schoentje, Roskam, Volderijstraat 12; vulpotlood, Vader, Noordweg 41; paar kinderhand schoenen, Sturm, Rozenstraat 37; étui, Provoost, Seisweg 252; actentasch en por temonnaie met inhoud, J. Boone, Segeers- singel 50; rijwielbelastingmerk, Toos den Hollander, Segeersweg 7; kinderportemon- naie met inhoud, A. Bethlehem, Hofplein 10; kaplaars, A. de Nood, N. Oosterscestr. HET IJSVERMAAK. Goede banen. De vele zorgen door „Ijsvermaak" aan de banen besteed zijn ditmaal beloond ge worden. Ook de kleine tractor van de fa. Schipper heeft daarbij goede diensten ge daan en de zelf geconstrueerde ijsschaaf onder de sneeuwploeg zorgde dat de laatste oneffenheden verdwenen. Zoowel Zaterdag als Zondag is er druk op de banen gereden eri hebben duizenden uit Goes en omstre ken hier van de ijspret met volle teugen ge noten. Ook het beroep dat „Ijsvermaak" op de Goesche ingezetenen deed, bleef niet onbe antwoord. Al spoedig was voor meer dan tweehonderd gulden aan bijdragen ontvan gen, en al zal dit, bij durend ijsvermaak, ook slechts voor korten tijd in de behoeften voorzien, op 't oogenblik kan men weer ver der. Slechte wegen. Maar zoo voldaan - men thans over de Goesche banen is, zooveel klachten hooien we over de Goesche straten en wegen. Er is heel wat, sneeuw gevallen en al is het een fraai gezicht, Goes onder sneeuw bedol ven, voor de weggebruikers brengt het een massa narigheden met zich. En tot heden middag was nog vrijwel niets gedaan om de straten van de sneeuwmassa's te ontdoen. Men vroeg ons reeds, of er te Goes geen werkloozen meer zijn. Laten we hopen, dat dit de oorzaak is, maar we vreezen dat er een andere oorzaak zal zijn. DE BELT: aanvankelijk plaatselijk zeer strenge, later tot matig of licht-afnemende vorst, half bewolkt tot betrokken, nu en dan sneeuw. Zwakke tot matige, in net Noorden tijdelijk krachtige Noordoostelijke tot Noordelijke of Noordwestelijke wind. 23 Jan. Zon op: 7 h 58; onder: 16 h 27; licht op: 16 h 57; maan op: 15 h 15; onder S h 12; V.M.: 24 Jan., Hoog- en Laagwater te VllMlngen: Januari. Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldlnge: Januari. de De Prov. Stoombootdienst op Oosterschelde gestaakt. De ijsgang op de Oosterschelde blijft de scheepvaart in hooge mate belemmeren. Ook de diensten van den Provincialen Stoombootdienst hebben den strijd tegen de ijsmassa moeten staken. Alleen de dienst Veere-Kamperland vaart nog, zij het dan ook, dat dit veer grooten last van het ijs ondervindt. Daarom is beslo ten den laatsten dienst, vertrek van Veere te 16 h 30 en van Kamperland te 17 h, te laten vervallen. De dienst Wolphaartsdijk-Kortgene is geheel stopgezet. De verbinding is hier dus verbroken. Wel wordt getracht met een roeiboot deze verbinding te handhaven, doch dit gaat slechts met zeer veel moeite. Aan den kant vaan Wolphaartsdjjk en Katschevëer en aan den Nóord-Beveland- schen oever heeft het ijs zich vastgezet, maar er is in het midden nog een geul waarin zich zeer veel drijfijs bevindt. Zoo doende is het nog niet mogelijk geweest een voetpad over het ijs te leggen. Alleen bij aanhoudende vorst en wanneer de geul dicht zal zijn, is zulks mogelijk. Het ge meentebestuur van Kortgene zal dan met planken een pad leggen over het ijs. Nu is dat evenwel nog niet mogelijk. De dienst Zierikzee-Katschèveer is heden gestaakt. Het is voor de prov. boot niet mogelijk door het ijs te komen. IJSGANG OP DE WESTER- SCHELDE, Ook op de Westerschelde ondervindt de scheepvaart zeer veel hinder van den ijs gang. Het vele drijfijs dat zich vooral op het bovengedeelte der Westerschelde bevindt, is oorzaak dat de kettingen waarmede de bakens verankerd liggen, breken, waardoor reeds verschillende boeien op drift geraakt zjjn. Zoo zijn door een der betonningsvaar- tuigen enkele lichtboeien in de haven van Terneuzen binnengebracht. Vooral in de bochten ondervinden de schepen zeer veel moeilijkheden daar het samengepakte ijs een zoodanigen druk op het schip kan uitoefenen dat dit uit den koers gedreven wordt. Verschillende booten zijn dan ook al op een der zand banken omhooggeloopen en blijven zitten. Tot op heden zijn deze booten alle zon der sleepboothulp vlotgekomen daar zij ch niet in een moeilijke positie bevonden. Dit geldt echter niet voor het nabij Wals oorden omhooggevaren Japansche stoom schip „Tazima Maru". Dit schip verkeerde Zaterdag in gevaarlijke omstandigheden. Om breken te voorkomen achtte men het noodzakelijk een deel der lading te lossen. Het was echter voor lichters ondoenlijk langzjj te komen. Zelfs met acht zware sleepbooten is het nog niet gelukt het schip vlot te brengen. Tengevolge van den zwaren ijsgang is er 'oorts een drietal Nederlandsche zeemotor schepen, de „Crescendo", „Jaedjoe" en „Kortenaer", die op weg waren van Enge land naar Antwerpen met een lading ko len, de haven van Terneuzen binnengeloo- pen. De lading zal hier gelost worden. De binnenvaart op het bovengedeelte der Westerschelde ligt practisch stil, terwijl de passagiersdiensten van den Provincialen Stoombootdienst op de Westerschelde alle gestaakt zijn met uitzondering van de lijn Vlissingen-Terneuzen en Vlissingen-Bres- kens, daar deze trajecten nog tamelijk goed te bevaren zijn. Op weg naar Sas van Gent en Gent zijn de Nederlandsche zeemotorschepen Afiena en Gorian geraakten tijdens de vaart op de Westerschelde bij de haven van Terneuzen in het ijs vast. Met sleepboothulp zijn zij daarop de haven binnengebracht, waarna de reis is voortgezet. Het van Antwerpen komende Engel- sche stoomschip-,,Armanistan" is- ter hoog te van Terneuzen op een zandbank aan den grond geloopen en blijven zitten. Sleepbooten zijn onderweg voor het even tueel verleenen van assistentie. Een later bericht meldt dat het schip op eigen kracht vlotgekpmen is, waarna het zonder schade bekomen te hebben, de reis naar zee heeft voortgezet. WALCHEREN VERGADERING VISSCHERS- VEREENIGING. ARNEMUIDEN. Zaterdagmiddag hield dé Arnemuidsche Visschersvereeniging onder leiding van den hr. J. van Belzen haar jaar vergadering in het Vereenigingsgebouw. In zijn openingsrede refereerde de voor zitter aan de door hem in Mei 1938 gespro ken woorden toen hij zeide dat het met de visscherij er droevig uitzag. Hoewel niet be vredigend is het voor de visschers, die te Vlissingen en of Breskens ingedeeld zijn het laatste halfjaar nog buiten verwachting ge weest, wat de vangsten betreft. Dit kan van de te Veere geplaatste visschers niet gezegd worden. Het belangrijkste der ingekomen stukken was er een, dat de pufvisscherij behandelde. Breedvoerig werd door verschillende aan wezigen hierover gesproken, waarna beslo ten werd, indien de bestaande toestand niet verandert bij de puf fabriek van M. Janse andere maatregelen te treffen. Uit het verslag van den penningmeester, den heer M. Siereveld bleek dat er een batig saldo was van 52,26. Met algemeene .stemmen werd de pen ningmeester herkozen. Besloten werdnè* gemeente Vlissingen te verzoeken om dë -havengelden voor de .vis schers te verlagen. Aan den marktmeester van de vischhal Arnemuiden zal verzocht worden voortaan geregelder de vischmanden van de te Veere varende visschers terug te be zorgen. Nadat nog verschillende onderwerpen be sproken werden om die over te leggen bij het Provinciaal Bestuur sloot de voorzitter deze vergadering waarbij hij zegde dat het hem speet afscheid te moeten nemen van den heer BI. Marijs secretaris der vereeni- ging daar deze het visscherijbedrijf verlaat een sprekend bewijs hoe het visschersbedrijf achteruitgaat daar Marijs, bij eenigsinds loonend visschersbedrijf gebleken zou zijn. BEURS VAN AMSTERDAM, Amsterdam 1936-3% 85% Zeeuws. Hyp. B-3% 83 Cities Service Cy. P. 1958 5 53%—53% Bataafsche Petr. Mij.-3% 88%—88% A Amsterd Bank 8987% A Ned. Gist- en Spiritusf 329%—327 A De Schelde NB. 39%—39% C Am. Smelt, en' Ref 35%—35% A Houth Alberts 55—55 C Chesapeake en Ohio 30%30% C Pref. Kansas City South 14%—13% C Union Pac. Rr 72%—71% A Lever-Bros en Unilever 93%93-92% C Calvé-Delft 57%—57 Philips Gem. B. afg. 126%—124-% C Am. Car en Foundry 19%18% C Anaconda Cop. 21%29%-% Bethlehem St. 53%—52%-53 Ned. 38 1000-3 85%—85% O. Indië 37 1000-3 85 85% A Koloniale Bnk. 162160% A N.I. Hbk. 600 105%.—164% C Ned. H. M. 1000 79%—78% A v. Berkels Pat. 25%—25% G General Motor 38%38% C Kennec Copper 27%—527%-% C North Am. Aviation 18%18 C Rep. Steel 15%—15-% C U. States St. C. 42%—41%-% C North Am. Cy. 17%—17 A Kon. Petr. Mpij. 253%—253-51% C Contin. Oil Cy. 16%— 16% C Phillips Petr. Comp. 28%29% C Shell Union O.C. 9-9-9% C Tide Water Ass..Oil 8%—8% A Ned. Scheepv. U. 104%102%-% A H V. Amsterdam 391389-86 A N.I. Suiker U, 229%224 A Deli Batavia 125%—124% C Deli Mij. 1000 169%—168%-66 BEUKSTHERMOMETER MAANDAG. Obl .Markt gedeponeerd!.), A Senembah 139%—139%-38% C Pensylvania Rr. 17%—16% C Southern Pac, Cy. 10%10% A Southern Rlw. 12%—12% A Amst. Rubber C. 196%—194%-93% A Deli-Bat. Rubber 158—156% A Hessa Rubber 104%105 A Serbadjadi S.R. 98%—98% WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden: Zaterdag: 7.46% 7.46 75.60 4.23% 31.67 1.88% 75.55 4.23 31.67 MILITAIRE AUTO IN SLOOT GEREDEN. Twee gewonden. OOSTKAPELLE. Zondagmorgen had op den weg van Oostkapelle naar Grjjpskerke een ongeval plaats met een militaire auto. Door de gladheid van den weg reed de auto in de sloot. Twee der inzittenden wer den gewond. Nadat zij door de militaire dokters waren verbonden zijn zij naar het gasthuis te Middelburg gebracht. Heden was hun toestand bevredigend. Benoeming. SOUBURG. De heer W. v. Soelen te Sou burg is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Oude-Wetering. VEERE. De Gofilex-filmonderneming heeft Veere na het vorige succes wederom bezocht, thans met een der interessantste films, die sedert Japen vertoond zijn thans weer zeer actueel zijn, namelijk 20.000 mijlen over zee, of- de tocht van Hr. Ms. K XVIII, waar-mede prof. Vening Meinesz zjjn bekende proefnemingen op het Zuide lijk halfrond gedurende acht maanden ir 1934 en 1935 maakte. Mede door de gewel dige koude, was de opkomst niet groot, doch een dankbaar publiek vormde toch de kleine schare belangstellenden. Enkele kleine films en een internationaal journaal vulden het eerste deel van den avond. ZUID-BEVELANÖ. 5; rijwielbelastingmerk, M. Kooman, Veer sche singel 18; rozenkrans, F. Cozijn, Gra venstraat 33; soldeerboutje, J. Schuilwerve, Zuidsingel 64; 'kinderbijbeltje, P. van Loo, St. Jansgang 10; portemonnaie met inh., Nellie Buijs, Rozenstraat 35; gleufhoed, v. Schaik, N. Vlissingsche weg 167; muts, A. Reijnhout, Karelsgang 8; damespolshorloge, J. Munter, Veersche weg B 65, Veere. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan ken nis aan het Bureau van Politie. Het aantal leden verminderde door over lijden, vertrek en rooieering met 23. Aange kocht werden 723% ton eierkolen en 396 hl anthraciet en 5880 kilo bruinkoolbriketten. Besloten werd den leden op de verstrek te kolen een reductie te schenken van 0,10 per hl. Een leening groot 500,wordt aange gaan bij de Coöp. Boerenleenbank alhier, met een aflossing van 100,'s jaars. De bestuursverkiezing aan de orde ge steld wegens periodieke aftreding van den heer J. GansemanBajjens gaf tot uitslag dathij met overgroote meerderheid werd herkozen. De heer Ganseman, die voor een herbenoeming niet meer in aanmerking wilde komen bezweek voor het pleidooi van den secretaris-penningmeester en den 2en voorzitter den heer Bom. Hij nam de herbe noeming aan tot groot genoegen der verga dering. Het vervoer voor de benoodigde kolen werd gegund aan den heer J. van Liere; het afdragen en opscheppen aan de ploeg J Ossewaarde Jz. Besloten werd 4 leden te rooieeren vol gens art. 12 der statuten. KRUININGEN. In het bericht omtrent de gedupeerde landarbeiders alhier stond abu sievelijk achter den naam van den heer Woudenberg: (s.d.) Dit moest zijn: (n.s.b.) IJSFEEST TE WAARDE. WAARDE. Zaterdag werden in den na middag op de versierde ijsbaan „de Vliet" wedstrijden gehouden. De prijzen werden als volgt gewonnen: Hardrijden voor heeren: 1. Mare. v. d. Hont, 2. Mar. Koeman; 3. Jan Weber. Hardrijden voor jongens: 1. A. Klap Mz.; 2. H. Schrier Jr. Schoonrjjden heeren: 1. Letser; 2. L. Kesselaar; 3. II. A. van Houte; 4. Moer land; 5. soldaat Van Zwienen; 6. soldaat Dieleman. Schoonrijden paren: 1. mej. Waterman en Letser; 2. mej. Verburg en Schelfhout; 3. mej. Klap en Moerland. Stoeljerijden: 1. Van Zwienen; 2. Chr. Koe- mem, 3. Herweg. Hindernissen jongens: 1. Piet Waterman; 2. H. Schrier Jr.; 3. A. Klap Mz. Hindernissen heeren: 1. Van Zwienen; 2. Koeman; 3. J. Weber; 4. Chr. Koeman; 5. H. v. Houte; 6. J. Nagellcerke. Estafette rijden: Ploeg burgers: 1. H. v. Houte; 2. A. v. Houte; 3. Mar. Koeman; 4. Chr. Koeman. Ploeg militairen: 1. Blaakman, 2. Priem; 3. v. Zwienen; 4. Schelfhout. Alle schoolkinderen werden getrakteerd op een reep chocolade. Filmvoorstellingen. WOLPKAARTSDIJK. Zaterdag werd al hier in het geb.ouw Tavenu de film: Ons Prinsesje loopt, vertoond. In den namiddag werd een kindervoor stelling gegeven, terwijl des avonds nog 2 voorstellingen werden gegeven voor vol wassenen. Gezien de felle koude werden alle voor stellingen goed bezet. In korten tijd weer O I fl D A zacht en soepel door F U ll\ w L beeld gaven van de Zwitsersche natuur. Vele episoden werden weergegeven door gramofoonopnamen uit de „Scala" te Mi laan naar het operawerk van Rossini en gesproken scènes uit Schillers tooneelstuk. De heer Alt die een buitengewoon boeiend causeur is, trad reeds voor de 8e maal voor het Nutsdepartement SluisAardenburg op. De voorzitter de heer H. Kerpenstein was de tolk van het dankbare publiek toen hij hem complimenteerde met zjjn voordracht die gedurende 3 uur in ademlooze stilte was aangehoord. Ver. van Oud-leerlingen van Landbouw- cursussen. OOSTBURG. De Vereeniging van" Oud- leerlingen van landbouw-cursussen in Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. hield Zaterdag alhier haar algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer J. Ie Clercq. De heer A. van Uxem gaf een zeer in teressante inleiding over de „Volkshooge- school." Wij komen morgen uitvoerig op een en ander terug. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. Z, VLAANDEREN W.D. Vergadering Coöp. Kolenbond. KAPELLE. In hotel „De Zwaan" kwam de Coöp. Kolenbond u.a. „Ons Voordeel" in algemeene ledenvergadering bijeen. Van de 335 leden waren 65 en 2 gemach tigden tegenwoordig. De voorzitter de hr. J. Ganseman-Baijens opende de 49ste jaarvergadering en deelde mee dat de bond eigenaar was geworden van een pakhuis, door aankoop van een der pakhuizen van den heer. P. Zegers op het stationsterrein. Reeds jaren was de behoef te gevoeld en dikwijls de wensch geuit: we moeten een éigen pakhuis hebben. Welnu hierin is nu voorzien. De entrée voor nieu we leden werd weder vastgesteld op 2. Uit het verslag van den secretaris-pen ningmeester, bleek, dat de inkomsten 15776,76 bedroegen, de uitgaven 14855,41 batig saldo 921,35. ERNSTIG GEVALLEN. BRESKENS. De huisvrouw van v. P., die onderweg was met haar fiets om te gaan venten, had het ongeluk in de Dorpsstraat alhier van haar fiets te vallen waardoor zij zoo ernstig gewond werd dat zij naar Oost burg voor nader onderzoek moest worden gebracht. Later bleek dat een spier van een arm geftheurd was, hetgeen veel pijn oorzaakte. Dit geval is te ernstiger, aange zien de vrouw kostwinner is voor haar man en drie jeugdige kinderen. C-A.O. LANDBOUWBEDRIJF OPGEZEGD. De landarbeidersbonden hebben bestaande collectieve arbeidsovereenkom sten voor 1939—1940 afgesloten voor landbouwbedrijf in West-Zeeuwseh-Vlaande- ren aan de werkgeversorganisaties. VOORDRACHTAVOND. SLUIS. De vorige week gaf het Nutsde partement „Sluis—Aardenburg" voor een stampvolle zaal in hotel Sanders een voor drachtavond welke verzorgd werd door den heer A. Alt uit Bolsward en waarin het tooneelstuk van Schiller over den Zwitser- schen vrijheidsheld Wilhelm Teil behandeld werd. De lezing werd verduidelijkt door een se rie duidelijke lichtbeelden die een prachtig Zigeunertroepen aan de grens. In de onmiddellijke nabijheid van de Zeeuwsch-Vlaamsche-Belgische grens zijn volgens de N.R.Ct. de laatste dagen groote troepen zigeuners waargenomen. Nabij de grensplaats Overslag telde men meer dan 30 groote wagens, die trachtten over de grens te komen. De bewaking is dan ook •ersterkt. Raad van Ovezande. Besloten tot den bouw van een ambtswoning voor den burgemeester. OVEZANDE. De Raad vergaderde vol tallig, onder voorzitterschap van burge meester Eikhuizen. Voor het eerst werd de vergadering met gebed geopend en gesloten. Uit de ingeko men stukken bleek, dat aan burgemeester Eikhuizen tijdelijk vergunning wordt ver leend om buiten de gemeente Ovezande te wonen. Na den gebruikelyken nieuwjaars- wensch van den voorzitter, waarbij het een en ander uit het afgeloopen jaar werd ge memoreerd en voor het nieuwe jaar de beste wenschen in het belang van de ge meente waren geuit, werd het bouwen van een nieuwe ambtswoning voor den burge- meestèr in détails besproken. De Raad kon zich met het overgelegde plan en de bouw kosten geheel vereenigen, zoodat na de goedkeuring van Ged. Staten, tot publieke aanbesteding van deze woning zal worden overgegaan, om zoodoende den burgemees ter spoedig een woning in de eigen ge meente te kunnen bezorgen. Een verorde ning tot het veilig stellen van de gemeente gelden en het archief werd vastgesteld. Bij de rondvraag werden nog vragen ge steld over de kosten van het bouw- en woningtoezicht, alsmede over het aanslui ten op het electrisch net buiten de kom der gemeente, welke vragen door den voor zitter werden beantwoord. STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden). 100.000 '9617 10.000 12416 f 1,000 9167 9318 10140 13132 15008 16990 18094 400 3096 5806 6495 15601 17921 18517 20550 200 4619 7703 15295 15716 19824 100 2047 4779 6193 6687 9405 11184 12111 13095 14275 17134 20389 7305 14168

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 2