VERKOUDHEID THERMOGENE RHEUMAtlglt? 'h gsfe-bad werkt heihaam! MM VAN BEU DAB TEGEN DE WET TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE M3ÖBELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT) VAN VRIJDAG 19 JANUARI 1940. N®. 16. Afrastering langs Nederlandsch-Duitsche de grens. smokkelaars en spionnen. Na de draadversperringen, welke enkele maanden geleden eenige honderden meterr van de NederiandschDuitsche grens op Duitsch gebied gereedkwamen, wordt aan Duitsche zyde thans op sommige plaatsen een nieuwe afrastering aangebracht en wel juist op de grenslijn. Op plaatsen, waar de grens een kronkelenden loop heeft, levert deze maatregel voor omwonenden veel moeilijkheden op. In Dinxporlo, waar de grens over het midden van een der dorpstraten, den Heel- weg, loopt, zijn de werkzaamheden voor de afsluiting van nabij te aanschouwen. Het dorp wordt door dezen grensvveg gescheiden van het Duitsche Süderwick, dat met Dinx- perlo eigenlijk één geheel vormt. De nien- schen aan weerszijden van de grens ken nen elkaar goed, zijn vaak zelfs familie. Het is dan ook geen wonder, dat daar de Duitsche douane-ambtenaren vaak gemoe delijk staan te praten met Nederlandsche marechaussees. Men woont immers zon on geveer in dezelfde straat. In tegenstelling tot normale tijden, moet het gesprek nu gevoerd worden tusschen de openingen van de hooge prikkeldraad versperringen. Want er wordt hier niet, zoo als op enkele plaatsen elders, langs de grens een gewone üzerdraadversperring gemaakt, in Dinxperïo is het alleen venijnig prikkel draad niet punten, die veel dichter opeen- staan dan het gebruikelijke prikkeldraad. Het werk wordt uitgevoerd door Duit sche soldaten, die in deze streek gclegc-rd zijn, meldt de Tel. De afrastering loopt over den Heelweg zoo, dat op Duitscii ge bied de weg niet meer door auto's bededen kan worden, omdat deze gehalveerde route nu veel te smal geworden is. Te Beek bij Nijmegen ziet men precies hét omgekeerde. Daar is de straatweg voor het grootste gedeelte Duitsch grondgebied en slechts een pad is voor de Nede-lan ders overgebleven. De Duitsche soldaten zün hier gemakke lijk tot een praatje over te halen. Zij vertellen, dat een volkomen afsluiting- van de grens noodig ls om smokkelhandel en ongewenscht personenverkeer tegen te gaan. Om dezelfde reden wordt het reizi gersverkeer per trein reeds zooveel moge lijk over één grensstation geleid. Het blijkt voor spionnen en andere in Duitschlanc" niet gewenschte personen nog te gemak kelijk het Ry'k binnen te komen. Zonder afrastering is een nauwkeurige grenscontrole ondoenlijk gebleken. Met ijs bedekte de bakenlichten Het Deensche s.s. „Olga", dat met een .ading cellulose van Zweden naar Spanje onderweg was, is gisteren aan de Noorscne ,<ust bij I-Ialkardsholmen ten Zu.dwesten van Torungen op de rotsen geloopen. Het schip kenterde na korten tijd en zonk. De l7 leden der bemanning konden aan land somen. Naar verluidt, is'dé stranding te wijten aan het feit, dat de bakenlichten aan de kust met ijs bedekt waren, zoodat een verkeerden koers werd ingeslagen. MOORDAANSLAG OP DEN MINISTER VAN FINANCIëN VAN IRAK. Reuter meldt uit Bagdad: De minister van f.nanciën van Irak, Roestam Haidar, is gisteren op zijn bureau neergeschoten door een oud-inspecteur van politie, die uit 's lands dienst was ontslagen en een on derhoud met den minister had verzocht. De minister werd door drie revolverko gels getroffen en ernstig gewond. De dader van den aanslag is gearresteerd. Verandering in voor de luchtbescherming aangewezen terreinen verboden. In een algemeene bekendmaking no. 13 van den opperbevelhebber van land- en zee macht is een verordening vastgesteld waarin o.m. wordt bepaald: Indien door den commandant van de luchtverdediging ingevolge artikel 1 van de verordening van den opperbevelhebber van land- en zeemacht van 28 November 1939 (terreinen worden aangewezen, welke van uitzonderlijk belang zijn voor de luchtverdediging, zal genoemde comman dant die aanwijzing ter algemeene kennis kunnen brengen door plaatsing van een desbetreffende aankondiging in de Neder landsche staatscourant en door aanplak king van die aankondiging aan het ge meentehuis der gemeenten waarin de be doelde terreinen zijn gelegen In dat geval zal een schriftelijke ken nisgeving aan de rechthebbenden achter wege blijven. Indien een openbare aankondiging heef1 plaats gevonden, is liet ieder verboden eenige verandering te brengen in de ter reinen, aangeduid in de openbare aankon diging' en is iedere rechthebbende op deze terreinen verplicht te zorgen, dat veran deringen als vorenbedoeld door derden nie worden aangebracht. Bij de openbare aankondiging kan dit verbod tot bepaalde, daarin aan te geven, veranderingen worden beperkt De commandant van de luchtverdediging is bevoegd, om namens den opperbevelheb ber van land- en zeemacht van een verbod als bovenbedoeld, geheel of gedeeltelijk ontheffing te verleenen. Bij het verleenen van zoodanige ontheffing kunnen door hem voorwaarden worden gesteld Worden de voorwaarden niet nageltomen, dan kan de verleende ontheffing door den com mandant van de luchtverdediging worden ingetrokken. De rechthebbende op een terrein als be doeld bij artikel 1. aangeduid bij openbare aankondiging, wien bekend is, dat derden zijns ondanks eenige verboden verandering in dit terrein brengen of voornemens zijn te brengen, is gehouden daarvan onverwijld aan den commandant van de luchtverdedi ging kennis te geven Militaire vrachtauto door trein gegrepen. Twee dooden. Op den onbewaaliten overweg bij De Haar tusschen Woudenberg en Veenendaal is gistermorgen een militaire vrachtauto door een trein gegrepen, welke uit de richting Veenendaal kwam. De sergeant Heeden uit Rotterdam, die naast den bestuurder van den vrachtwa gen was gezeten, werd uit de auto geslin gerd en was op slag dood. De chauffeur de soldaat Roosendaal uit Wognum geraakte in de cabine bekneld Nadat men hem bevrijd had, bleek dat de man zware kwetsuren had opgeloopen Ge neeskundige hulp mocht niet meer baten. De trein, die 9,37 uur in Amersfoort moest aankomen, had vrij aanzienlijke vertraging. De vrachtauto werd geheel vernield. AUSTRALIë LEVERT MUNITIE AAN ENGELAND. Reuter meldt uit Melbourne: Het Austra lische oorlogs-kabinet heeft gisteren zijn toestemming verleend voor de levering van munitie tot een bedrag van 2,750,000 pond sterling aan Engeland. Er zijn onderhande lingen gaande voor de levering van nieuwe hoeveelheden. Bestrijdt met de warmte verwekkende Hel eenvoudige middel legen HOEST en BRONCHITIS Bij de eerste teekenen van verkoudheid, als U zich rillerig en afgemat gevoelt, neem dan direct de noodige voorzorgen om U te behoe den voor complicaties, zoo als hardnekkige hoest, keel pijn en ze'fs bronchitis. Leg bij het naar bed gaan een vel Thermo gene op uw borst. De weldadige warm te, die de Thermogene ontwikkelt, ver drijft de benauwdheid en de prikkeling uwer ademhalingsorganen. Reeds den volgenden morgen voelt u zicli opge lucht en kunt U Uw werkzaamheden hervatten. Voor alle zekerheid kunt U de Thermogene ook overdag onder 11 w blij vi u plotselinge" afkoeling "te beschermen, t Thermogène is verkrijgbaar bu^Apoth. (Ingez. Med.) Wanneer een nieuwe orde in Europa kan worden opgebouwd. Hav^s meldt uit Parijs: De Britsche ambassadeur in Frankrijk, Sir Ronald Campbell die gisteren als gast aanzat aan een noenmaal van de American Club te Parijs, heeft bij deze gelegenheid een rede gehouden, waarin hij, na woorden van lof voor Frankrijk, o.m. verklaarde: „Wij zouden ondankbaren zijn geweest, lafaards, zoo wij, toen geheel ons erfdeel, alles wat het leven waard maakt om ge leefd te worden, met vernietiging bedreigd werd, niet den handschoen hadden opgeno men, want wij zijn er trotsch op te strij den voor deze zaak, die de zaak is der Christenheid. Deze oorlog was, volgc-ns den ambassadeur, slechts een strijd tusschen goed en kwaad. Deze oorlog, aldus Campbell, kan wree- der en verschrikkelijker worden dan eenige voorgaande. Daarom moeten wij ons voor bereiden. Den oorlog winnen beteekent, zooals Chamberlain heeft verklaard, de mi litaire kracht van het Duitsche rijk vernie tigen, want slechts in een atmosfeer, die vrij is van iedere latere bedreiging, kunnen wij hopen, ons te wijden aan de taak van het opbouwen eener nieuwe orde in Europa, waarin alle staten, klein en groot, hun vreedzame doeleinden zullen kunnen na streven zonder vrees voor hun nationale onafhankelijkheid. De ambassadeur meende, dat het nog te vroeg was om te bepalen, in welken vorm de wederopbouw zou kunnen geschieden, doch dat de Fransch-Britsche samenwer king, zooals bij op het oogenblik is en func tioneert, de eerste schrede beteekent op den weg van den wederzijdschen bijstand. 0e Ver. Ned. Scheepvaart Mij. zet haar diensten op Zuid-Afrika voorloopig stop. Naar wij van de u.recue uer Vereen- igde Nederlandsche Scheepvaart Mij. ver nemen. zijn de afvaarten van haar sche pen opgeschort en is den agenten aange zegd tot nader order geen ladingen aan te nemen. Deze maatregel, welke als een voorloo- pige is te beschouwen, dient om de direc tie gelegenheid te geven de situatie, wel ke door de torpedeering van de „Arends- kerkis ontstaan, te bestudeeren. De de finitieve beslissing zal afhangen van de eventueele verdere behandeling van de affaire „Arendskerk" tusschen de Neder landsche en de Duitsche regeering. Per pak van 1 Kg.: 20 ct. - Per pak van 3 Kg.: 45 ct. O Op zoek naar een nieuw front? Steeds duiken er in den laatsten tijd „ge ruchten" en „berichten" op, welke de strek king hebben de wereld mede te deelen, dat een der oorlogvoerende partijen zal trach ten den strijd over te brengen naar gebied, dat tot nog toe neutraal is geweest. De nieuwe Zvveedsche minister van bul- tenlandsche zaken, Guenther, legde er de zer dagen den nadruk op, dat hoe groot Zweden's sympathie voor Finland ook mocht zijn Zweden rekening moest hou den met zijn neutraliteit in het conflict der groote mogendheden. De Zweedsche minister-president zeide het nog iets duidelijker: „Er kan geen spra ke zün van het doorlaten van troepen van oorlogvoerende landen of het gebruik ma ken van ons grondgebied." Als Noorwegen dezelfde houding inneemt en dat is zeer waarschijnlijk dan blijft Finland verstoken van rechtstreekschen aanvoer van soldaten uit West-Europa, ten zij men deze door de lucht naar hun be stemming zou brengen, waarbij toch steeds opnieuw de Noorsche en Zweedsche neutra liteit in feite geschonden zou worden. Deze woorden van den Zweedschen pre mier waren liet antwoord op de Duitsche beweringen, dat de Geallieerden wilden trachten den oorlog te verplaatsen naar een gebied zonder „Westwall". Berlijn houdt vast aan de meening, dat eventueele militaire hulp van Frankrijk en Engeland aan Finland slechts ten doel zou hebben zich steunpunten te verschaffen in Scandinavië en van daar uit Duitschland aan te vallen. En het is de moeite waard er op te wij zen dat Berlijn in deze meening niet alleen staat. De Zweedsche minister Guenther zei- de n.l. verder o.m. nog: „De toestand aan het Westelijk front doet vreezen, dat het oorlogstooneel zal worden verplaatst naar neutraal gebied en derhalve moet Zweden alles vermijden wat als niet-neutraal zou kunnen worden beschouwd." Als wij nu aannemen, dat deze minister gelijk heeft, dat een der partijen aan het Westelijk front of beide genoeg heeft van den eindeloos schijnenden forten oorlog en een beslissing wil forceeren op een terrein, dat niet zóó geweldig versterkt is, welke gebieden zouden dan „in aan merking komen" en wat zouden de kansen dan worden? Wij zien dan drie mogelijkheden in de ge dachten der oorlogvoerenden: Scandinavië, België (of België en Nederland) en Westelijk Zuid-Azië. Volgens wat er tot nog toe over dit on derwerp geschreven is, zouden Scandinavië en Z.W. Azië het meest blootstaan aan een onderneming der Geallieerden, terwijl Bel gië, eventueel mèt Nederland, het meest bedreigd zou worden in het geval van een Duitsclien wanhoopssprong achter den „Westwall" vandaan. Wat Scandinavië betreft, deze landen le veren nog steeds aan Duitschland. De Oost zee wordt practisch door de Duitsehers be- heerscht en dit „lek" in de blokkade is den Geallieerden zeer begrijpelijk een doorn in het oog. Engeland en Frankrijk schijnen hier echter niet veel kans te hebben, gezien de hierboven aangehaalde ministerieels verzekeringen en gezien de herhaalde waar schuwingen van Duitschland, dat het een doorlaten van troepen zou beschouwen als in strüd met de neutraliteit. Wat soldaten van elders betreft, zou Finland dus aangewezen zijn op vrijwilli gers. En Engelands afkeer van vrijwilligers is wel heel duidelük gebleken in den Spaan- schen oorlog, die tocli ook voor een groot deel een oorlog tegen Moskou was. Voorloopig ziet het er dus oppervlakkig niet naar uit, dat Zweden en Noorwegen in den strijd der West-Europeesche mo gendheden betrokken zullen worden. Een ander „blokkade-lek" zien de Gealli eerden in Zuid-Oost-Europa. Duitschland heeft met verscheidene landen op den Bal kan vérgaande handelsbetrekkingen, ter wijl men nog steeds niet met zekerheid weet hoe het staat met de Russische leve ranties (petroleum!) aan Duitschland. Van Engelsche zyde is reeds het zenden van een vloot naar de Zwarte Zee geopperd met het doel een groot deel van den Rus- sischen aanvoer te stoppen. Weliswaar zou Naar het Engelsch van MARTIN PORLOCK. 43). De glimlach verdween van Hector Frens- ham's gezicht. Zijn oogen verneuwden zich tot twee spleetjes, waaruit een koude glans straalde. „Ik veronderstel, dat ik dit als je laatste woord moet opvatten. Je bent dus niet van plan om ook zelfs maar te probeeren of je helpen kunt?" „Pardon. Ik heb me misschien wat onhan dig uitgedrukt", zei Nicholas. „Dat was heelemaal mijn bedoel.ng niet. Zoodra ik een idee krijg, zal ik het u voorleggen. Maar ik vrees, dat denken „op bestelling'' me niet goed niet al te goed afgaat". „Je wilt het niet probeeren, zeg dat lie ver", zei Hector Frensham. Hij stond op en schoof zijn stoel terug. Hij keek over de lange tafel zijn dochter aan. „Het spijt me kind, maar ik moet weer wegTot van avond, Christopher, Adieu Revel". Met lange schreden, waaraan men den oud-cavalerist herkennen kon, liep hij naar de deur en draaide zich met den knop in de hand nog eens om. „Revel" zei hij. De drager van dezen naam wendde zich in zijn stoel om. „Ik geloof, dat ik een miserabele gastheer geweest ben", zei I-lector Frensham. „Erger nog: een lompe gastheer. Je moet het me maar niet kwalijk nemen. Je zult, naar ik hoop, begrijpen, dat die ellendige geschie denis me af en toe de gal doet overloopen. Turkije dit moeten goedkeuren, doch de mannen, die dit plan te berde brengen, ho pen, dat dit niet al te lastig zou zijn. De Britsche propaganda schijnt hard aan het werk te zijn in Turkije, maar ook in Iran, Irak en Afghanistan. Er zweeft sommigen Engelschen de gedachte voor oogen, dat men die staten moet winnen voor gewa- penden steun. De taak zou dan zijn de rijke petroleumvelden van Bakoe te vernielen en voor Duitschland verloren te doen gaan. Hoe de stemming in de genoemde landen is, kan men hier niet zeggen. Vast staat, dat Turkije zich van Duitschland heeft af gekeerd, doch dat in Irak, ondanks de ge weldige Britsche en Fransche kapitalen, welke in de industrie van dat land gesto ken zijn, in de laatste jaren een sterke anti-Engelsche propaganda is gevoerd, ook door de inlandsche nationalistische partijen. De moord op den Engelschen consuL-gene- raal te Mosoel was een uitvloeisel van he vige anti-Engelschgezindheid. Het Zuidoosten blijft dus een vraagtee- ken. De Geallieerden kunnen er practisch niet over denken den geheelen Balkan te forceeren en voor een gewapend optreden in Z.W.-Azië voelen de daar liggende lan den ook weinig. Wat de Lage Landen bij de zee betreft, wij schreven hierboven over de mogelijk heid van een Duitschen wanhoopssprong. Want wel is de „Westwall" zoo sterk, dar de tegenstanders er niet door-komen, maar hetzelfde is met de Maginotlinie het geval. En nu is het maar de vraag: Kan Duitsch land in zyn behoeften voorzien door eigen productie en den handel met Scandinavië, de Balkan-landen en Rusland? Is dat zoo, dan kan de oorlog nog lang duren. Is dat niet zoo, dan moet men met een poging tot forceeren rekening houden. Die behoeft niet dadelijk Nederland's of België's neutraliteit aan te tasten. (Men denke b.v. aan massale luchtaanvallen op Engeland), maar de Lage Landen doen goed, zooals thans geschiedt, met alle mo- gelükheden, zoowel uit het Oosten als uit het Westen rekening te houden. Ook uit het Westen, want als het waar is dat Duitschland voor zijn leven vecht, dan is het niet minder waar, dat de Ge allieerde regeeringen zullen trachten den oorlog zoo kort mogelük te maken. In dit verband is het wellicht interes sant nog eens te herinneren aan het af treden van den Engelschen minister van oorlog, Hore Balisha. Hierover is noch door hem zelf, noch door Chamberlain, ook maar eenig licht verspreid. Het vermoeden is ze ker niet ver gezocht, dat het hier gaat om ?en zaak, die Engeland's aanzien zou scha den, anders gezegd: die thans het daglicht niet kan zien. Wat kan dat zijn? De verklaring, welke algemeen gegeven werd: tegenwerking door de hooge legerautoriteiten, is door de betrokkenen tegengesproken. Wat dan? Een doorbraak door België misschien Al deze geruchten, twijfelingen en onze kerheden mogen ons aansporingen zijn ons eigen land militair, economisch en moreel zoo sterk mogelük te maken. In de hoop, dat het militaire nooit noo dig zal zijn. Maar ook in het bewustzijn, dat, als eens de noodzaak mocht komen, wij on zen plicht hebben gedaan. Zacht weer in de Poolstreken. Maar in Scandinavië vriest het 48 gr. Het D.N.B. meldt uit Kopenhagen: De koude in Scandinavië is sinds menschenheu- genis niet zoo hevig geweest als thans. In de Noordelijkste deeien van Noorwegen en Zweden is de thermometer tot 48 graden onder nul gedaald. In Denemarken is de koude zoo groot, dat een groot deel der Fjorden en kleine haveningangen toegevroren is en men er re kening mee moet houden, dat bü het aan houden der vorst binnenkort ook de vaar geul in de Belten en Sonten dichtvriest. Verscheidene eilanden aan de Deensche kusten heeft men reeds met sleden over het Üs kunnen bereiken. Merkwaardig is, dat in de Poolstreken 't weer op het oogenblik zeer zacht is. Zelfs in het N O, van Groenland, het koudste gedeelte van hot bewoonde Groenland, be- draagt de temperatuur slechts enkele gra den onder nul. Wat ik je gezegd heb, had. ik je onder vier oogen op mijn bureau moeten zeggen". Hij opende de deur en verdween. De drie overgeblevenen hoorden het door de muren gedempte geluid van zün stem, toen hij met Porter in de hal sprak. „Arme paps!" zei Jane. Zü keek Nicho las aan. „Ik hoop, dat u het zult begrijpen?" „Natuurlijk. Ik vrees, dat ik nu eenmaal een lastig persoontje ben". Van Christopher Vayle's lippen kwam een snuivend geluid, dat hij echter vrijwel op hetzelfde oogenblik onderdrukte. „Ik wilde, dat jebegon Jane, doch hield de rest voor zich zelf. „Zullen we naar boven gaan?" VL De heer Nicholas Revel verliet om half vier Nr. 14 Gordon Place. Door de vensters van den salon, waar zü zaten, konden Jane en Christopher zien, hoe de groote grijze auto vlug en geruischloos Gordon Place uit gleed en zich oploste in den verkeersstroom van den drukken rijweg, Christopher leunde eenigszins zwaar op de vensterbank. Jane, die op haar knieën naast hem zat, drukte hem een kus op zijn slaap. Christopher draaide zich om, vatte haar bij de schouders en keek Jane, terwijl hij haar op eenigen afstand van zich af hield, recht in de oogen. „Je vriendje heeft den ouwen heer aardig van streek gebracht", zei hij. Jane zette zich schrap. „Het was erg kiesch van mijn „vriendje", dat hij den ouden heer niet de kans gegeven heeft hem van streek te brengen!" „Klets!" „Wat bedoel je met klets?" „Klets!" „Je zult toch moeten toegeven, dat h;j zich keurig gehouden heeft", zei jane met stemverheffing. Er zijn menschen, die alles geloo- ven wat zij willen; dat zijn ongeluk kige wezens. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll! ,üe ouwe heer?" „Toe, jongen, stel je nu niet aan! Mijn „vriendje" natuurlijk. „Wie heeft hem hier eigenlijk uitgenoo- digd?" „Uw onderdanige en gehoorzame diena res, meneer! Ik begrijp alleen niet waarom paps „Ik wel! Als die sinjeur werkelijk een aparten kronkel in zün hersenen heeft, dan is je vader volkomen in zijn recht, wanneer hü hem er op wijst, dat hij Scotland Yard daarvan behoort te laten profiteeren. Als hü niet zoo's kronkel heeft, betaamt het hem in geen geval zich achter zijn zoogenaamde luiheid te verschuilen. Dat is bepaald onbe leefd en zonder eenigen twüfel maar aan- stellerü. Je vader liad alle reden om uit zyn slof te schieten". „Maak je zelf nu niet belachelijk!" zei Jane. Haar oogen sproeiden blauwe von ken. „Ik kan niet anders zeggen, dan dat het van weinig goeden smaak getuigt, om de fiolen van je kleingeestige hatelükheid uit te storten over het hoofd van een mar,, die je Haar stem brak en stierf weg in een ge- smoorden blik. „Als hü me gezien heeft", zei Christopher langzaam, „is liet wie h\j ook zjjn mag niet meer dan een staaltje van zij» plicht om voor den draad te komen en het te zeg gen. Dat kostte hem niets Jane onderbrak hem, .ï&ls hü je gezien heeft? Wat wil je daarmee zeggen?" „Precies wat ik zeg. Maar als hü me niet gezien heeft Jane staarde hem aan en wrong zich uit den greep van zün handen los. Twee paar blauwe oogen ontmoetten elkaar. Jane was erg rood Christopher erg bleek. „Hoor eens hier!" zei Christopher en in zijn stem hoorde Jane een klank, dien zij er nog nooit in gehoord had. „Weet je, ol Revel me gezien heeft, of niet?" „kstamelde Jane. „IkZü zweeg even en vervolgde toen rad: „Hoe zou ik dat kunnen weten? Ik ben er niet bü geweest". „Geloof je, dat hü mij gezien heeft?" Jane liet het gew.cht van haar lenige lichaam even op haar handen rusten en sloeg haar beenen onder zich uit. Zij stond nu op de vensterbank en keek Christopher aan, boven wien zü zelfs op haar verhoogde plaats nauwelijks een half hoofd uitstak. ,,Ik weet niet wat in je gevaren is", zei ze. Ik Christopher werd driftig. „Dan zal ik het je vertellen. Een eerste klas wauwe lende, opgeprikte winkelbediende, die met zijn geheimzinnige gebazel sir Hector Frensham overstuur maakt en het hoofd van zijn dochter op hol brengt!" „Idioot, die je bent!" riep Jane uit. „Ik houd van je, maar je bent nog erger dan een idioot!" „Misschien heb je dubbel gelijk!" siste Christopher Vayle tusschen de tanden. VII. Het was half vüf toen de heer Nicholas Revel zün wagen op de buitenplaats van Barkston Mansions parkeerde. Het was één uur en vijf en veertig minuten later, dat kapitein Phelps de deur van ,.The Bull and Trumpet"-Bar In Notting Dale openduwde. Het bruine costuum van kapitein Pheïps was als altijd keurig en zat nog goed, doch begon met eiken keer dat bü kwam, meer (Ingez. Med.; teekenen van slijtage te vertoonen. De na den werden kaal, m de mouwen zaten elle bogen en het ontging Bessie's scherpen blik niet, dat de rafelende manchetten zorgvul dig bügeknipt waren. Nauwelijks had kapitein Phelps zün bier pul aan den mond gezet, of hü zag Joseph Palmer, die aan hun stamtafeltje in den hoek zat, met een joviaal gebaar zijn hand naar hem opsteken. De heer Joseph Palmer was vandaag niet alleen. Hü had een jonge vrouw bü zich. Kapitein Plielps scheen ook voor haar geen onbekende te zün; zü lach te hem vriendelijk toe en stak evenals haar metgezel de hand op en wel zoo, dat dit manuaal moeilük anders dan als een invi- iat e opgevat kon worden. Kapitein Phelps keek Bessie glimlachend aan, nam zijn pul bier op en liep het lokaal door, om zich bü zijn vrienden te voegen. Hü ging tusschen hen in aan het tafeltje zitten. Daar de heer Joseph Palmer vandaag zyn vryen dag had, droeg hü nu geen bij elkaar geraapte oude spullen, maar een sportcostuum met kolossale ruiten, waarin hü er uitzag als een onvervalschte bookma ker. Het meisje, daarentegen was zeer chic. hoewel streng en eenvoudig, gekleed. Zij droeg een klein, zwart hoedje en een licht grüzen mantel en rokje, die zeer goed pas ten, zoowel aan haar als by haar. Onder haar zwarte hoedje keek liet 'gezicht van oen donkere schoonheid uit, misschien een beetje te somber wanneer zü niet lachte, maar dat deed zjj nu genoeg sinds Kap. Phelps aan htm tafeltje plaats had geno men. Z\i droes prachtige kousen en haar voetjes staken Sn niet minder prachtige schoentjes én aan haar ooren hingen twee hangers af, welke dansten en schitterden. Z\j rookte des hoeren Palmers sigaretten, in een lang groen p'üpje (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1940 | | pagina 8